abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin online:
Hledáš on-line pomoc od zkušenějších hráčů? Využij fórum PORADNA PRO NOVÁČKY.
Nebo si chceš jen tak pokecat? Zajdi do fóra s názvem SPAM.(Pridat do zalozek)
Pro nahlášení chyb a chybových hlášení použij fórum Komplikace.
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
:: Kolonisté ::
PJ: Caney
 
naposledy online byl(a) 17.1 9:33
 
 
Bylo tomu nedávno sto let, co byl hrdinnou výpravou kapitána Samuela Sutaréze podařilo spíše omylem a šťastnou náhodou objevit novou zemi. Ne, zemi ne. Nový svět. Obrovský ostrov či kontinent, posléze pojmenovaný na objevitelovu počest Sutar, jehož velikost rostla s každou další průzkumnou výpravou. Nový svět oplýval úrodností, množstvím nezvyklých druhů flory i fauny, a také, mimojiné, ale především, zlatem ! Ano, bylo i jakési domorodé obyvatelstvo, ale kdo by se s těmi divochy zatěžoval... Chvíli byli roztomilí, hlavně jejich ženy, nicméně později, když přestali být tak ochotní nosit za každou cetku valounek zlata, popřípadě začali hledět nelibě na namlouvací postupy cizinců, které se začaly blížit znásilňování... No prostě došlo k nevyhnutelnému konfliktu. Ten se od počátku vyvíjel naprosto jednoznačně, nejen díky technologické i řekněme taktické výhodě dobyvatelů, ale i díky nemocem, které s sebou na Sutar zavlekli. A brutalitě, jakou tento svět ještě nepoznal. A nic z toho se nezměnilo, ani když se konflikt přesunul od sláměných chýši primitivnách kmenů ke kamenným městům vyvinutých civilizací. Tam už šlo o regulérní válku s bonusem v podobě genocidy. Válku, která skončila jak musela. Národ Sutaranů (tedy, oni si tak neříkali.. ) prakticky zmizel ze světa a zbyly po něm jen opuštěná či vyvražděná města a osady pomalu podléhající džungli... A taky prostor pro nové osady a města a pro Vás, kolonisty.

Lidi odvážné, lidi zoufalé, lidi hrabivé, lidi oddané, prostě všechny, kdo byl něčím nebo někým přesvědčen, že má opustit starý život a vydat se na křehké lodi přes často rozbouřené moře prakticky do úplné divočiny plné neznámých nebezpečí a prosté starých jistot. Tedy, vy jste nepluli do úplné divočiny. Vaším cílem byla „zavedená“ osada Guarida u ustí řeky La Peja. Přestože je třeba na cestě k ní obeplout rozsáhlý poloostrov, těží Guarida ze své polohy v klidném zálivu, vhodném pro kotvení lodí.

Leč nebylo vám přáno doplout v pořádku až do cíle. Vaše plavba nebyla nejklidnější od samého počátku, ale námořníci dlouho vypadali, že to je v zásadě brnkačka. Až do včerejšího večera. Jako by s posledními slunečními paprsky zmizela i chuť moře nechat vás na živu. Rozpoutala se taková bouře, že jste uvěřili, že jste pluli do brány pekelné a i mnozí námořníci zanechali marných snah o ovládání lodě a jen, nikterak tiše, drmolili modlitby. Zbytečně. V jednu chvíli držela alespoň skořepina lodi pohromadě, pak se ozvala velká rána a pak byla všude kolem voda. Moc... moc vody.... a pak tma.

Když opět otvíráte oči, vládne kolem vás světlo a rajský klid. Ale ne, nejste v nebi, tam by vás nebolel snad každý sval a každá kost, nepálily by vás odřeniny ošetřené mořskou solí a racci by nezkoušeli, zda jste ještě trosečník, nebo už jídlo.

************************************* Zdravím a děkuji všem, kdo dočetli až sem :).

Jak je věřím zřejmé, postavy v této jeskyni jsou trosečníci, jejíž úkolem by mělo být dostat se do osady Guarida, leč ač to zní jako jediný logický plán, můžete si zvolit i jakýkoliv jiný a bude-li dávat smysl, možná ho přežijete :) Jeskyně by neměla být ani moc drastická, ani moc funny, prostě zlatý střed doufejme. Jeskyně je nepokrytě inspirována obdobím jihoamerických konvistadorů a padlých civilizací aztéků a inků, přičemž zdůrazňuji slovo „INSPIROVÁNA“, tudíž bude marné se čertit, pokud v azteckém městě například najdete mayjský kalendář .-) nebo řešit, zda se třeba u aztéků vyskytovaly kokosy :).

Jaké postavy hledám : Především, jen lidi. Omlouvám se za rasismus, ale elfové ani trpaslíci tentokrát ne. Jinak je mi to v zásadě jedno jestli bude vaše postava muž, žena či dítě. Podobnou volnost máte ve výběru povolání, či spíš lépe, zaměření postav. Tesař, voják, kněz, námořník, prostitutka, porodní dědek, farmářka, žena či dcera guvernéra... je to na vás. Přičemž prosím vemte na zřetel, že teoreticky slabá, leč dobře hraná postava bude mít větší šance , než řekněme hloupě hraný šampion arény :p. Také všeho moc škodí, tak se prosím nezlobte, pokud vám třeba nepovolím čtvrtého či pátého vojáka nebo šestou či sedmou ženu guvernéra .-) Věřím že se domluvíme. : )

Dovolím si od vás požadovat alespoň stručnou historii postavy, čím hezčí, tím větší budu mít radost ^^ , samozřejmě její popis, povahu, tužny a přání, její schopnosti a co (předměty,zbraň, oblečení.. ) byste byli asi tak rádi, aby ji po vyplavení na pláž zůstalo. Něco projde, lecos ne : )) Postavy mi prosím posílejte do pošty, jakmile dáme dohromady družinku, začneme :) Těším se na vás.

Caney
Podat žádost o zařazení do Jeskyně pro postavu:
 
 
Lišák
18.12.2018 10:27:00
Jan Sezem

 
Tak tady je. Životopis je v poště.

 
Aldiana
10.12.2018 14:35:32
Marisol Santos

 
Životopis bude brzy v poště. :)

 
Harrieta
10.12.2018 10:40:06
Camila

 
Tak jsem tu, podle dohody :-)

 
skullmage
8.12.2018 20:09:18
Škrdek

 
Jako člen kartografické gildy jsem zaníceně věnoval spoustu času debatám o tom, jak moc jsou pověsti ze Sutaru skutečné a kolik hospodských plků jsou pouhé pověry. Časem jsem již začal být unaven věčnými dohady o skutečné tváři Sutaru a po jedné pekelně dlouhé pitce a prohrané sázce dalo slovo slovo. Můj život byl závazkem upsán výpravě na nový kontinent a pokud jsem nechtěl být zbytku své gildy pro smích, již nebylo cesty zpět. Člověk mág

 
Cliff5
6.12.2018 18:39:38
Sokol

 
lovec hraničář

Liraell


 


 

 
 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2017 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.