abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 5.6.2017, 20:55:19
Bez problémů jste se najedli i vyspali. Z těch pár centimetrů sněhu sice nebylo možné udělat zákop, jak navrhoval Zar´farro, ale nebylo problém v klidu se vyspat poblíž ohně. Jste v závětří a nakonec bylo i celkem teplo. Přes noc se nic zajímavého nestalo.

Obdobně proběhlo i několik dalších dnů. Vždy najdete něco, kde se dá vyspat, jednou je to hostinec podél cesty, podruhé opuštěný barák, jindy zase jenom malá jeskyně, kde se musíte tlačit.

Už už se zdá, že se snad neděje vůbec nic zajímavého. Skoro Vás to donutí polevit v pozornosti, naštěstí jen skoro. Devátý den od té doby, co jste vyrazili z Beörských hor se stala drobná nepříjemnost.

Ráno začalo jako každé jiné. Když jste se probudili, Žira již byla vzhůru a chystala Vám čerstvou kávu. Poté jste jako obvykle sbalili tábor, uklidili po sobě a odjeli. V poklidu jedete pár hodin, až někdy kolem poledního se rychle zatáhne, začne foukat ledový vítr, najednou se prudce ochladí. Začnou Vás štípat oči mrazem, ledový mráz vám proniká do každé buňky Vašeho těla. Toto není normální, není to přirozený mráz, to poznáte. Toto vytvořilo nějaké kouzlo, nějaké moc zlé kouzlo. To je jasné i válečníkům.

Vzduch, co dýcháte Vám zamrzá v plicích, skoro se vůbec nemůžete nadechnout, nic nepomáhá. Koně začínají být neklidní a někteří se dokonce začínají plašit. Naštěstí jsou velice dobře vycvičeni a díky tomu je většina z Vás dokáže udržet v klidu. Bohužel jen většina. Alexanderův, Alzanův a Mar-Dolův kůň se vzepjali na zadní a shodili své jezdce. Alzan dopadl velice tvrdě na zem a praštil se ramenem o kámen. Je to neskutečná bolest, nejspíš tam má něco zlomeného. Mar-Dol také sletěl, ale pomocí kotoulu vzad se překulil a ani si neublížil. Alexander zvládne celkem elegantně seskočit a dopadl na nohy, ani ho to moc nerozhodilo.

Reg stáhl ocas mezi nohy a utekl odkud jste přišli, Bart se rozeběhl k Merysol a jedním skokem vyskočil na jejího koně, přímo zrzce do klína. Tam se schoulil do klubíčka a začal se klepat strachy. Všechna ostatní zvířata, co máte u sebe reagují podobně.


Tato zvláštní změna nereaguje pouze na Vaše zvířata i na Vás to má podobný účinek. Máte náladu otočit se a co nejrychleji ujíždět odsud. I místní prostředí se mění, jak vše potemněle, uvědomujete si, že je to tu temné, strašidelné, děsivé. Stromy v okolí jsou bez jediného lístku, což v tomto období není nic divného, ale vidíte, že jsou mrtvé, není v nich ani kousek života.

Když už si myslíte, že horší to být nemůže, v dáli zahlédnete postavu, jak se k Vám přibližuje. Nejprve je to jen černá tečka, ale jde k Vám a vy postupně rozeznáváte děsivou postavu. Zdá se, že je to obyčejný člověk, ale je na něm něco děsivého. Nevidíte co, ale cítíte to. Jak se k Vám blíží, cítíte auru děsu, která ho obklopuje. Není to jako nekromantova aura, ale podobné to nejspíš bude.


Že se nejedná o člověka, poznáte celkem záhy, jakmile se dostatečně přiblíží, vidíte, že je obdobně velký, jako ten největší kroll. Měří dva a půl sáhu a vážit může dobrých 200 kilogramů. Na sobě má temně černé brnění i přilbu. Je to taková černá, jakou jste jen tak neviděli, máte pocit, že pohlcuje veškeré světlo z okolí, pomalu jej odsává. Společně se světlem ale odsává i teplo a dokonce i vaše veškeré dobré vzpomínky. Máte pocit, jakoby to vše odlétalo přímo do této postavy.

Jakmile je záhadná postava dostatečně blízko, tasí meč, meč stejně temný, jako zbytek postavy. Mečem namíří na Alexandera. "On zemře. Ostatní nezemřou, pokud se mi nepostaví. Kdo se mi postaví, zemře též." Pronese vysokým a syčivým hlasem z něhož mrazí.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 27.5.2017, 11:27:14
Projdu si papíry a zachechtám se popisu a obrázku. Ne každý dokáže nakreslit přesvědčivého trolla.

Cesta je vybrána, a já se svou novou, starou skupinou zas pokračuji v honbě za poznáním. Zas někam do neznáma.

Provizorní ubytování znamená hodně sněhu na odklizení, protože vítr vždy do takového prostoru nafouká sněhu nejvíc. Spolu s nekromantem a démonem ( vyšší společností) dostanu za úkol připravit tábořiště.

Hele než tu uklízet ty hromady sněhu, nebylo by lepší do toho vykopat díry a vyrobit iglů? Sněhu sem vítr nafoukal určitě hodně, a v noci bude mrznout jak sviňa.
 
  Alzan   Postava není přítomna 23.5.2017, 0:52:06
Dokončíme debaty, rozloučíme s mistry a vyráží se do Vajgaru.

Krátce poté, co vyrazíme, se k nám připojí ovládnutý kostěj. "Zabil většinu té armády nemrtvých. Pár jich však ještě přežilo." Oznámím ostatním.

Cesta probíhá celkem v klidu, což je příjemná změna. Na konci dne nás čeká zřícenina již bez střechy. Žira, rozdá úkoly, tak se do něj pustím. Odhrnuji sníh a chystám lože. Když je to nachystané, postarám se o koně. A i o Marova, neboť ten byl povolán ku pomoci Žiře.

Když je uvařeno, najím se a začínají se řešit hlídky. "Rád bych opět připomněl, že nemrtví spát nemusí a mohou nás hlídat celou noc. Přízrak shora, ghůl a kostěj přímo zde. Aspoň se budeme moci všichni vyspat."
 
  Anglino   Postava není přítomna 22.5.2017, 22:55:50
Úkol splněn, lov se vydařil jídlo přichystáno, tak se najím a sednu si poblíž Karolinky.

A pak se zeptám.

"Žiro jak to bude s těmi hlídkami. Pokud půjde hlídat někdo teď, já bych si chvíli zdřímnul a pak bych mohl hlídat celou noc, jsem na to zvyklý."
 
  Icarium   Postava není přítomna 22.5.2017, 22:12:47
Vyrazíme z hájenky a k večeru se dostaneme k jakési staré zřícenině, kde rozbijeme tábor. Žira mě, Anglina a Ragnara okamžitě zaúkoluje lovem, nic nenamítám, z koně sundám luk, napnu tětivu a kývnu na válečníky.

"Hlavně moc nedupejte a až uvidíte nějaký zvíře, tak se na něho prosimtě nevrhejte s válečnym pokřikem." poznamenám k nim s úšklebkem.

Lov netrvá dlouho a my máme dvě hezké srny, tedy jednoho srnce a jednu srnku. Když se vracíme k táboru, už z dálky je vidět, že zřícenina je znovu obydlena a uprostřed plápolá malý ohníček.

"No nevím, nevím, jestli je dobrý nápad na sebe takhle upozorňovat..." pak mi ale dojde, jaká je zima a vidina boje s hordou vojáků, či s čímkoliv jiným, co tu může číhat, mi přijde mnohem lepší než umrznutí.

Obě srny hodíme kousek od ohně a Žira se okamžitě pustí do stahování jedné z nich, druhou přenechá Mar-Dolovi. Démon vypadá bezradně a já chvíli přemýšlím, jestli mu nemám pomoci, ale nakonec usoudím, že něco takového by se měl každý naučit ať už je elf, člověk nebo démon, a tak se mu do toho nepletu.

Sednu si k ohni, nechám Kruppeho trochu proběhnout okolo, ale stále sleduji mazlíčky ostatních, jestli náhodou na něho někdo z nich nebude mít zálusk. Vypadá to ale, že ostatním zvířatům je úplně ukradený, za což jsem rád. Zanedlouho se maso opéká na ohni a já i Krupe už se těšíme, až budeme moci ochutnat.
 
  Ragnar   Postava není přítomna 22.5.2017, 22:02:41
Užívám si jízdu v klidném počasí. Posledních pár dní strávených na cestě nebylo ani klidných, ani v dobrém počasí. Lesem se jede krásně a takhle ze skupině si dovolím ten luxus a uvolním se. Ve skrytu duše doufám, že se neuvolnili všichni a že aspoň někdo zůstal ve střehu.

Cestou přemýšlím o Aribeth. A o mistrech. Vím, že není snadné je zabít, ale teď k tomu měli hodně blízko. Přemítám, zda se ještě někdy setkáme.

Stará tvrz vypadá dobře. Máme tři stěny. Čtvrtou vyplní koně a dají teplo.

Anglino se rozmluví. S uznáním na něj pohlédnu. Já se na hlídku moc necítím, ale bude-li to nutné...

Žira rozdělí práci. Překvapeně se na ni zadívám, když mě pošle na lov, ale přikývnu. Přivolám sokola a vyšlu jej následně na průzkum. Bude snazší něco najít a ulovit.

Nejsem si jistý, komu platila slova Icaria. Prostě jen mlčky přikývnu a snažím se nedělat rámus.

Zpět do tábora se vracíme se slušným úlovkem. Ani jsem v to nedoufal. Čekal jsem v nejlepším případě pár zajíců.

Do přípravy masa se nemotám. Rozhodně o tom nevím tolik, aby to mělo smysl.

Usadím se u ohně a zamyšleně hledím do plamenů. Po chvíli zvednu zrak a pohled upřu na Alzana. Říci to co nejdřív. Teď? Později? Chtěl jsem to utajit, ale máš pravdu. Tohle by měli vědět všichni. Ale co Mar-Dol? Jak moc mu můžeme věřit? Aribeth mu věří. Merysol ne.

Naberu si do misky guláš. Jím, ale myšlenkama jsem jinde. Vím, že to je na mě vidět, ale v tuhle chvíli mi to je jedno.
 
  Merysol   Postava není přítomna 22.5.2017, 19:04:17

Žirá rozdá úkoly, na mne s Kájou a Alexem vyšlo sbírání dřeva. ”Jasný, přece v noci nepomrzneme…” pronesu a odejdou za Kájou sbírat. Během sbírání, abych trochu rozbila nudu, jsem udělala sněhovku a poslala jí Karolíně a Alexandrovi do zad, pak jsem se sehnula zpět pro nějakou větev a dělala, jakože nic. Mimoděk jsem zazmulala Barotiv, aby koukal něco nalovit a nebo vyčenichat.

Zpátky jsem se vrátila spolu s Kájou, Alexem a co největší zásobou dřeva. ”Pokud bude ještě třeba, před spaním dojdu. Předpokládám, že budeme hlídkovat, kdo bude hlídat jako první?” zeptám se Žiry, ale otázku směřuji tak nějak na všechny, kdo už je kolem. ”Díky za přípravu noclehu” utrousím ještě k naší nové, rudé …opici…tedy démonovi, potažmo i Alzanovi a Zarovi, jelikož úkol připravit nám plácek na spaní, padnul na ně. No jo, snaží se, jen co je pravda…uvidíme.

Mezi tím se vrátí i lovci s nějakým tím úlovkem a Žira se pustí do vaření nějaké té dobroty. Já pak začnu vyhlížet Barta, protože mi je jasné, že vůně jídla jeho čenichu neuteče. A taky že ne. brzo se vrátí zpátky a začne loudit.
 
  Mar-Dol   Postava není přítomna 22.5.2017, 14:11:55
Dokončím obhlídku místa. Nepředpokládám, že někdo bude hrabat tak hluboko, aby vyrušil to něco pod zemí. No co, když ho upozorním, až začne"

Pak, dle pokynů, začnu chystat místa je spaní. Odhrnout sníh, asi někam, kde chybí čtvrtá stěna. Udělá to aspoň malý val proti větru. A na promrzlou zem rozložím houně. Případně co kdo má ke spaní.

Pak mě Žira vyzve, abych jí pomohl se stahováním. "Nikdy jsem to nedělal. Ale zkusím to." Poslouchám co a jak. Pak se dám do práce.
 
  Karolina   Postava není přítomna 22.5.2017, 0:35:38
Anglino se hned nabídnul, že donese dřevo a už měl našlápnuto, když se ozvala Žira a jako správná velitelka, rozdělila úkoly jinak. Nakonec jdeme pro dřevo s Merysol a Alexanderem. Jen přikývnu a pak už se vydám pro dřevo. Nejdu moc daleko, nasbírám nejdřív drobnější roští a s plnou náručí se vracím. Několikrát se tak otočím s tím, že později už nesu silnější větve.

Když už se nám zdá, že je dřeva dost na celou noc, rozhlídnu se, kde je potřeba ještě pomoci. Zdá se, že "lovci" měli štěstí a Žira s Mar-Dolem už úlovek zpracovali. Voní tady káva, čaj a guláš, až se mi sliny sbíhají. Pokud nebude chtít nikdo moji pomoc, dojdu ke koňům. Vylovím dvě jablíčka, podám je Hel, které se na mě koukne a mrkne. Nebo se mi to jen zdálo? Pohladím ji a už se chci vrátit, když do mě žďuchne Reg.

" Snad si nemyslíš, že ti budu něco dávat, hochu. Tady si můžeš ulovit sám. Brzo se vrať a dávej pozor."

Zašeptám mu do ucha. Reg mi oblízne ruku, otočí se a zmizí v mlází. Usměju se. Vrátím se mezi ostatní. Jídlo už je hotové a tak si naberu guláš a sednu si někam do sucha, pokud je to možné, a pustím se do jídla.

" Žiro, ten gulášek je výborný. Ty seš skvělá kuchařka."

Komu čest, tomu čest. Po jídle si ještě naberu kávičku, k tomu si zapálím cigaretu a spokojeně odpočívám.
 
  Žira   Postava není přítomna 21.5.2017, 20:56:57
Vedu ostatní s jasným cílem. Ke zřícenině, kde jsem minule nocovala jsme dojeli v pohodě, bohužel zub času se na ni již podepsal. Kde jsem před pouhými pár lety spala v suchu pod střechou, nyní zůstaly pouhé tři stěny. "Dobrá tedy, nocleh v suchu nebude, ale to nevadí.

Anglino, pro dřevo nechoď, ať pro něj dojde Kája, Alexander a Merysol. Ty a Icarium dojděte něco ulovit, pokud chcete, vemte si na pomoc Ragnara. Alzan, Mar-Dol a Zar´farro zatím připraví místo na spaní, to znamená, že celkem deset míst zbavíte sněhu a roztáhnete tam něco, na čem se dá spát.

A já si dojdu pro trošku dřeva, než ho přinesete vy, rozdělám oheň a začnu pomalu něco vařit. Doufám, že pánové brzy něco přinesou, já se zatím postarám o čaj a kávu pro zahřátí."


Zatímco ostatní nosí dříví a loví něco k jídlu, já udělám, jak jsem řekla. Přinesu si nějaké dřevo, rozdělám oheň a dám vařit vodu. Uvařím a rozdělím ji do dvou misek. V jedné ji rozmíchám s kávou a v té druhé s čajem.

Pokud Kája, Alex a Merysol splní, co jsem jim zadala, za chvilku zvládnou nanosit dříví na celou noc. A pokud Icarium, Anglino a Ragnar vyrazí na lov, do hodinky jsou taktéž zpět a přinesou rovnou dvě srnky.

Rovnou se dám do stahování. "Mar-Dole, můžeš mi prosím pomoc?" Pokud červenáček souhlasí, podám mu jednu srnu a svůj náhradní nůž. Pokud to neumí, trpělivě začnu vysvětlovat. "Je to jednoduché, prostě si takhle vezmeš kousek kůže a jemně odřezáváš blanky. Pokud kůži roztrhneš, nic se neděje, stejně nemáme čas to sušit, takže ji vyhodíme tak jako tak."

Poté, co je maso stažené, naporcuji jej a začnu s vařením. Ze všeho, co se dá vyrobím hromadu steaků. Ty zbytky rozkrájím na kostičky, naházím do kotlíku, přisypu nějaké to koření a za chvilku je již cítit čerstvý guláš. Steaky důkladně zabalím do kusu hadru a nechám je dál od ohně, ty se budou hodit na zítřek a v této zimě se jen tak nezkazí.
 
  Mar-Dol   Postava není přítomna 21.5.2017, 17:55:21
Vydám se tedy s ostatními na cestu do míst, kde má být ukryt vazebný předmět kostěje a možná i spoustu magických věcí. Třeba tam najdeme něco zajímavého

První den probíhá cesta bez komplikací. Jdeme lesem a díky stromům tu není moc sněhu. Jen koním se jde asi hůř. K večeru dojdeme ke zřícenině bez střechy.

Chci pronést v podstatě to samé, co Merysol, ale protože byla rychlejší, pomlčím o tom. Místo toho začnu místo a nejbližší okolí zkoumat a hledat, zda tu není nějaká magie. Pro jistotu.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.