abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Solomon   Postava není přítomna 20.8.2018, 0:27:12
Karolína ani Žira nejsou moc nadšené, že jsme nekromanta ušetřili. "Vím, že jsme úkol nesplnili a zasloužíme si Váš hněv, přesto prostím, abyste nás zkusily pochopit. Simplicus ho přinutil, aby se stal nekromantem, lstí zavinil tragédii v jeho rodině. Buďme rádi, že se snaží napravit. Kéž by bylo víc nekromantů, jako je Alzan. Také se zmínil, že se pokusí vyprostit z nadvlády temných sil. Pokud se mu nebude dařit, tak se prý pokusí kontaktovat Alzana, aby mu poradil. Myslím si, že za ta léta, co jsem na světě, už jsem se naučil znát lidi a poznat komu mohu věřit a komu ne. Jsem si jist, že Žira by se v této situaci zachovala stejně."

Pak naštěstí Žira odbočí od tématu a zeptá se na jiné citlivé téma. Nerad o tom mluvím. "Ale co.... Třeba mi dovedou poradit. A jim mohu důvěřovat, to vím.""O mé matce toho moc nevím. Mám tento dopis od Attylloea." Řeknu potichu, vytáhnu dopis a začnu číst.

"Zdravím tě můj synu. Moc mě mrzí, že jsem tě nemohl vidět dospívat a že jsem se o tebe nemohl postarat. Strávil jsem mnoho let bojem ve válkách a nyní se můj čas chýlí ke konci. Mé síly docházejí a já se musím odebrat na dlouhý odpočinek. Nezemřu, ale mnoho let nebudu na tomto světě, proto se o tebe nemohu postarat.

Tvá matka nepochází z tohoto světa a není možné, aby zde žila. Má povinnosti, které jí určili bohové a nesmí se jich vzdát. To by skončilo katastrofou pro celé lidstvo. Proto jsem byl donucen vzdát se tě. Tak jsem se soustředil a mé srdce mě dovedlo k lidem, kteří nejvíce ze všeho touží po dítěti a u kterých jsem měl jistotu, že z tebe s láskou vychovají silného muže. Pokud čteš tento dopis, je to důkaz toho, že se nemýlím. Jistě by na tebe byli hrdí.

V truhle máš mé staré vybavení, byl bych hrdý, kdyby sis jej nechal a moudře využíval. Luk je určen přímo pro tebe, nikdo jiný jej nedokáže napnout. Brzy jistě sám zjistíš jeho výhody.

Jednou se jistě shledáme, do té doby se opatruj.
S láskou
Tvůj otec
Attylloe."


Když dočtu, pomalu vydechnu, naliji si kávu, kterou Kája i Žira objednaly a pokračuji v mluvení. "Od nekromanta jsem zjistil, že měla vlasy barvy černější, než ta nejtemnější černá a velice bledou pleť. A že byla tak nějak děsivě nádherná. Z její krásy prý šel strach. Víc toho skutečně nevím."

**********************************************************

Stejně jako ostatní, poslouchám Morkaiovo vyprávění. Také si rád vše připomenu. Morkai dokonce naznačí, že bych mohl mít nějaké zajímavé informace o meči. Na tato jeho slova sáhnu do kapsy a vylovím pramen vlasů. "To jsou vlasy mého otce, dostal jsem to od svých adoptivních rodičů, když mi prozradili, že vlastně nejsem jejich. Je to jediná památka, kterou na ně mám, využijte to prosím dobře. Jak řekl Morkai, Attylloe byl jedním z vlastníků meče." Řeknu a podám to Žiře

Když Morkai domluví, zamyšleně se ujmu slova jako první. "Ještě bych pro jistotu něco málo doplnil. Co se Avelan týče, nejspíše to všichni víte, ale je to babička lady Aribeth a její tělo se nikdy nenašlo, ale slyšel jsem, že její duše zůstala uvězněna v nějakém diamantu, kdybychom ho našli, třeba by nám poradila.

Drizzd bude také problém, protože krom toho, že ho Simplicus zabil, udělal z něj kostěje, který chrání jeho sídlo na mořském dně, takže nevidím moc šancí, jak získat nějakou část těla, maximálně se tam vloupat, zabít kostěje, ukrást kost a zdrhnout, než se zase poskládá. Ale snazší a se stejným výsledkem by bylo, skočit z nejvyšší věže v Questaquace. Pokud někdo máte jiný nápad, samozřejmě jen dobře.

A o Shadovi bych si netroufl tvrdit, že se nepočítá, sehnat jeho část bude stejně těžké, ne-li horší, jako u ostatních.

Co se dalších přísad týče, mám zakopaný poklad a v něm je i rubín o velikosti pěsti dítěte, ten rád věnuji. Kůže z padlého jednorožce bude problém, těch je málo. Temní elfové vyrábějí padlé jednorožce tak, že jim uřežou rohy a poté je mučí tak dlouho, až se jejich dobrota promění v čiré zlo.

Ale já čirou náhodou tuším, kde temní elfové žijí. S několika jsem se setkal v Imperiu a přibližně vím, kde je hledat. Ale ty potkat nechcete. Jsou to kruté a zlé bytosti. A hlavně, jsou to výborní bojovníci, lepší jsem potkal málokdy.

Lírium se bude dát sehnat od trpaslíků, je velice vzácné a bude pekelně drahé, ale půjde to, to samé platí o té nejkvalitnější oceli. Ale ten božský kov, to bude také problém. Z tohoto materiálu je vyroben meč mého otce, to vím. Ale kde ho hledat, to nikdo neví, někdy může spadnout, ale je náhoda, kam. Naposledy jsem slyšel, že balvan tohoto kovu spadl na jižním kontinentě zhruba před pěti-sty lety. Třeba tam nějaké pozůstatky zůstaly.

Jak potřebné nástroje, tak základ meče by asi zvládla vykovat kovářka dračích jezdců Rjuön.

Co se týče dračích kostí, to by se snad dalo zvládnout. Nejideálnější by bylo uprosit jiného draka, aby nám prozradil, kde jsou nějaké dračí hroby. Draci budou rádi, že proti nim nechceme bojovat a pomohou nám.

To je vše, co mě momentálně napadá. Víc přispět zatím neumím, samozřejmě krom mých schopností, ty společně s mým lukem jsou Vám vždy k dispozici."
 
  Morkai   Postava není přítomna 19.8.2018, 19:09:01
Solomon něco zkouší ohledně Mara. Když řekne, že nejspíš není mrtvej, tak si oddychnu a jdu si zpátky sednout. Pak Solomon řekne, že jsme toho nekromanta ušetřili. Hned se několik lidí ozve, že to bylo špatné a blbost. Čekal jsem, že se něco podobného stane. Když se nakonec čeká, co řeknu, tak se zvednu a spustím.

,, Tak abych nějak začal. Nejdřív, tě chci Kájo ujistit, že on za Simplicem nepoběží. Řekl nám toho docela dost a ta armáda, která se ho vydala hledat ho měla zabít. Takže pokud není šílený, tak za Simplicem nepůjde.

Ale abych už opravdu začal. Zaprvé. Ragnare. Máš tak nějak bratra. Nevlastního. Je to Baelish. Coerie ví o kom mluvím. Chce tě zabít, takže si dej pozor. Pokud nebudeš vědět, kdo to je, tak řekni kdyžtak ti to dovysvětlím.

Dále. Král Severu, opravdovým jménem Rob Stark, už technicky vzato není král. Vládne za něj Simplicus a pokud musí bejt viděnej na veřejnosti, tak Simplicus na sebe bere jeho podobu. Rob je teď vězněm na svém vlastním hradě. Ještě k tomu Simplicovi. Zjistili jsem, že pry má základnu na dně nejhlubšího oceánu. Nic presnejsiho bohužel nekromant neví.

Pak k Varysovi. O něm nám řekl jen pár věcí, které asi nevyužijeme, ale hlavní je to, že Varys hledá člověka, který ho vykastroval. Nekromant nám sám řekl, že to byl on.

Pak k mému otci, který mě stíhá. Teď si od něj na chvilku asi odpočineme, protože onen nekromant ho na nějakou dobu vyřadil, protože ho připravil o nohu, takže mě nebude teďka nějakou dobu stíhat.

Pak ohledně Ellesaru. Zjistil jsem pár dalších majitelů. Drizzda, Alzanova dědu, a jakousi Avelan. Pak tu je Shade a Attyloe, ale ti se trochu nepočítají. Plus tady Solomon má pár přísad, které prý rád poskytne. Není to tak Solomone?
A asi poslední věc ohledně Velmistra a tak nějak obecně světa. Inkvizitorský velmistr prý kdysy zachránil svět. Není to sice nic moc, ale dá se to na něj někdy použít. Pak jsme zjistili, že pod Věží Inkvizitoru je obrovské vězení mágů. Bylo by pěkne tam zajít a osvobodit je, ale říkám rovnou. Je to větší sebevražda, než útočit na hrad. Půlka naší skupiny je magická a ta, která nekouzlí by byla docela snadný terč. Nic proti tobě Žiro nebo tobě Anglino, ale myslím, že Velmistr by každého z vás sundal levou zadní. Jednak má brutální sílu, jednak má zkušenosti a hlavně je to nejlepší šermíř v Impériu. Takže. Stálo to zato ho nezabit a vyslechnout? Rozsudek nechám na vás.

 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 19.8.2018, 10:14:51
Poslouchám to klábosení, někdy se pobaveně usměju, jindy zvážním, podle toho o čem je řeč. Když uslyším o sídle, na chvíli přestanu vnímat okolí a nechám se unášet představami.

" Velký pustý ostrov, jedno hlavní sídlo a jinak rozesetá sídla každého ze skupiny. Každý by měl takové, které by mu vyhovovalo. Někdo jen prostou chatrč, někdo honosnou vilu nebo brloh v lese. Jak je komu libo. Ten obr, Anglino, by si nejspíš nechal postavit kovárnu a doktor? Nějakou laboratoř, kde by dělal vědecké pokusy. A já, jaké já bych tak chtěla sídlo?"

Trhnutím se proberu ze zamyšlení. Rozhlížím se kolem, Mar-Dol se válí na zemi a skoro všichni kolem něj. Někteří jsou rozčílení, další se snaží pomoci. Já to pozoruju z odstupu, " Nemá smyl se tam cpát, jsou tady povolanější."

Nakonec se po Solomonových slovech situace uklidní a tak dál začnou povídat. " Ho hoo, pustili nepřítele, když už ho měli ve svých "spárech"? Hm, toho já se moc nedržím. Spíš se řídím heslem: "mrtvý nepřítel, dobrý nepřítel!" Karolínu to nějak vytočilo, až ji Žira okřikla. To se divím, já bych nejspíš byla taky kritická, i když je pravda, že jsme neslyšeli, co se dozvěděli. Avšak uvěřit nepříteli a nechat ho jít, to bude potřeba hodně těžký kalibr, aby to převážilo."

Hodně zvědavě se podívám na Morkaie, jako bych ho vyzývala, aby nám řekl, co zjistili. Jen tak okrajově vnímám ty jejich spletité rodinné vztahy. "Přijde mi, že jsou nakonec jedna rodina a ještě to o sobě nevědí." Ušklíbnu se ironicky.


 
  Žira   Postava není přítomna 19.8.2018, 0:58:25
Když dovyprávím, sedím a čekám na reakce. Když Alzan zmíní smrt Icaria, musím se zamyslet. "To už je podruhé, co jsem zapomněla na něco důležitého. Jak jsem mohla zapomenout na takovou věc? Musím dojít za modráskem, ať se na mě koukne, asi mi vynechává paměť, není se moc čemu divit, v posledních měsících jsem schytala tolik ran do hlavy, že to ani nespočítám."

Raději se nezaobírám svou pamětí a odpovím Victorii. Část už poví Alzan. "Také je to jeden z lidí, které potřebujeme najít, potřebujeme nějakou část jeho těla." Také Alexanderovi dokážu odpovědět. "Něco už řekli ostatní, já doplním pár svých nápadů. Myslím, že by to klidně mohl být veliký hrad, ale na místě, o kterém nikdo neví, třeba na nějakém pustém ostrově, daleko v moři. Měl by být schovaný tak, aby nebyl vidět z žádné projíždějící lodi. Krom toho, chtěla bych ho co nejlépe ochránit magicky, Mar říkal, že by něco zvládl. Nicméně, je to hlavně na Vás, já rozhodnu až, když se neshodnete. Samozřejmě počítám s rozsáhlým sklepením, kde vše uschováme a ochráníme to tak, že se k tomu ani Simplicus nedostane."

Nakonec ještě Alexander řekne nahlas to, co jsem si myslela už dávno. "Trollové jsou divoký národ a mají úplně jiné zvyky, než my. Vsadím se, že většina Zarových zásob je z našich padlých nepřátel nebo přátel. Já osobně to nepovažuji za špatné, pouze to odmítám jíst, alespoň dokud není nouze. Pro mě to nechutné je, protože na to nejsem zvyklá, ale myslím, že Zar´farrovi, Anglinovi nebo Coerii to přijde celkem normální. Prostě jiný kraj, jiný mrav.

Přesto bych tě Zar´farro poprosila, abys mi nechal Icariovi ostatky..... zbytky.... Elfové věří, že po smrti jejich duše odejde za měsíčním světlem, ale pokud není jejich tělo navráceno přírodě, bude bloudit a nedojde cíle..... Ale už není napsáno v jakém stavu se má navrátit.... Sakra, to je morbidní. Každopádně, až zemřu, klidně mě sežer, alespoň budu k něčemu dobrá i po smrti."


Pak se přižene Morkai se Solomonem, napjatě čekám, jak dopadli. Nakonec to řekne Solomon. Nemohu se rozhodnout, zda je to dobře nebo špatně."Sakra, co teď? Měli jasné rozkazy, měli ho zabít. Ale co, když ty důvody byly dobré? Nebyla jsem tam, co kdybych se rozhodla stejně? Zatím se nebudu rozčilovat, počkám si, až to vysvětlí. Ale sakra, je to těžké, jsem naštvaná."

"A uvědomujete si, že jste nás možná dostali do pěkného nebezpečí? Ale ne, zatím se nebudu rozčilovat, jen mi prosím přesně vysvětlete, co Vám nasliboval a jestli máte opravdu jistotu, že mu můžete věřit. Morkai je inkvizitor, jakmile on věří nekromantovi, musí k tomu mít dobrý důvod, alespoň doufám."

Pak mě ovšem přeruší zvláštní věc s Mar-Dolem. Jako ostatní, i já jsem zvědavá, ale vím, že nic nezmůžu, oproti ostatním, proto se tam úplně nehrnu. Po Solomonových slovech se trošku uklidním. "Dobrá, Alzane, zvládl bys přijít, pokud bys s ním tedy něco zvládl?"

Kája má očividně také něco na srdci, ač nerada, musím ji trošku odbýt. "Teď se děje mnoho důležitého, ale slibuji ti, že až to prořešíme, půjdeme si v klidu promluvit."

Anglino se dost rozčílí. "Fakt nevím, co se to děje. Také magii moc nemusím, ale stojíme proti tak silným nepřátelům, že jí prostě potřebujeme. Kdybychom neměli Káju a Alzana, kteří ji ovládají bravurně, těžko bychom uspěli. Copak Káju také považuješ na součást bandy, co si libuje v magii? Je to prostě nástroj, stejně jako pro tebe nebo pro mě meč, tak oni místo toho kouzlí.

Omlouvám se, že to tak trvalo, rychleji to prostě nešlo. Je mi líto, že jsem tě tu nechala čekat, ale měla jsem k tomu dobrý důvod. Bylo to nebezpečné a mohli jsme všichni umřít a to nemohu dopustit. Ty jsi nejlepší válečník, jakmile bychom zemřeli, všichni jsme nahraditelní, ale vy tři ne. Takže jsem Vás odmítla vzít na výpravu, která nesouvisí s naším úkolem.

Kde se ta magie vzala je jasné, z tý truhličky, co otevřel. Snad má Solomon pravdu a nebylo to žádné napadení, já nevím, nevyznám se v tom o moc líp, než ty."


Poté ovšem Anglino zmíní zajímavý návrh ohledně sídla. "Zní to zajímavě, být všem na očích a přitom skryti. Já pořád přemýšlela nad místem, kde nikdy nikoho nepotkáme, ale toto možná taky stojí za zvážení. Jen si asi nemůžeme dovolit, nechat tě v kovárně, většinu času budeme na cestách, takže by byla kovárna věčně prázdná, aby to nebylo podezřelé.

A vezmi prosím třetí soudek piva i pro mě, když budu pít rum, vořeru se a nebudu se soustředit. A vy určitě máte také na srdci něco důležitého. Nemám ani barbarskou ani trpasličí výdrž, pouze léta praxe."


Káje se také líbí nápad s kovárnou. "Asi je to výborný nápad, trošku to promyslet a mohlo by to vyjít." Poté se představí Solomonovi a nakonec vznikne čoro moro.

"Vydrž Kájo, necháme Morkaie, aby to vysvětlil, třeba k tomu měl dobrý důvod. Podívej se na Alzana, také je to nekromant a je na naší straně. A Myslím, že Simplicovi neměl co prozradit, co by nezjistil jinak. Pokud nějak pochybili, neboj, taky asi budu řádit, ale věřím Morkaiovu úsudku, zvlášť, co se nekromantů týče.

Mimochodem, Solomonův otec je Attylloe."
Pak se otočím na Solomona. "Mě by spíš zajímalo, kdo je tvá matka. Podle toho, co vím, mohl bys být i strejda lady Aribeth." Poslední myšlenka mi přijde trošku úsměvná a dost možná ani nepotlačím cuknutí koutků.
 
  Karolina   Postava není přítomna 19.8.2018, 0:55:40
Otočím se na Anglina a poslouchám co říká. Pak ho pohladím po paži, nahnu se k němu a tiše řeknu: "Kovář jsi opravdu výjimečný, to je pravda a ten nápad s kovárnou není špatný. Klid, to se určitě vysvětlí. A nenadávej na mágy, zapomínáš, že i já jsem mág. " Celou dobu se snažím být, alespoň navenek, klidná a usměvavá jako... nic se přeci neděje, tohle se stává běžně, několikrát denně... nebo něco podobného. " Spolehni se, já to Žiře všechno vysvětlím."

Zdá se, že to zabralo, protože se nakonec domlouval s Ragnarem o pivu. Přikývnu a usměju se. Jak jsem předpokládala, ten mladík se nám, když se konečně dostal ke slovu, představil jako Solomon. Když mluvil o meči a svojí "šikovnosti" s jeho zacházení, vzpomněla jsem si na Mayu. Málem jsem se rozesmála. Jenže jsem musela smích potlačit, aby si nemyslel, že se směju jemu.

" Jsem Karolína, ale spíš mi říkají Kája. Klidně si vyber, jak chceš, slyším na oboje. Tak Celeborn je tvůj mistr? Už jsem s ním měla taky čest. Možná se ještě někdy setkáme."

Pak měl několik zajímavých a dost důležitých rad ohledně Mara. Kouknu po očku na Zara " Gulášek z Icaria? To by mě zajímalo, jestli jo, kdo si dal takovou "dobrotu". Brrr." Při té myšlence se oklepu. Naštěstí debata pokračuje jiným směrem a tak se snažím takové myšlenky vytěsnit. Jenomže dobrá nálada mě pomalu přechází. Zamračím se a podívám se na Morkaie. " Cože? No to snad ne?"

" Vy jste se vážně nechali ukecat o nekromanta a klidně jste ho pustili? A opravdu jste mu uvěřili, že se napraví? Jak můžete vědět, že se za prvním rohem neotočí a nepoběží za svým páníčkem. Doufám, že ty informace budou stát za to. Překvapuje mě, že zrovna ty jsi se nechal ukecat."

Poslední slova směřuju na Morkaie. " Kruci, nějak mě to vytočilo, musím trochu ubrat, aby si Solomon nemyslel, že jsem nějaká navztekaná holka." Pak uslyším, jak mluví o svém otci. " Jako bych ta slova už někde slyšela, ale kde? ... až se probere a přestane být protivný a nerudný... Co mi to jenom připomíná?"

" Poslyš Solomone, a kdopak je tvůj otec. Jak jsi to myslel, až se probere? Probere se z čeho?"
 
  Solomon   Postava není přítomna 18.8.2018, 23:15:19
Po dlouhé a únavné cestě dorazíme k městu. Morkai si změní obličej, asi ho tam nemají rádi. "To by se mi taky někdy hodilo." Poznamenám a společně s ním se vydám do jakéhosi hostince a rovnou dolů do sklepa. Hostinský Marek je mi nějak povědomý, ale zatím nevím, kam jej zařadit, nejspíš příbuzný někoho, koho už znám.

Ve sklepě již všichni čekají a i tři další. Statný barbar a dvě nádherné slečny. Jakmile Morkai pozdraví, také kývnu na pozdrav a dojdu se představit. Nejprve potřesu rukou barbarovi a poté se usměji na dvě dívky. "Ahoj, jsem Solomon. Přifařil jsem se k Vašim přátelům, když šli osvobodit mého mistra, Celeborna. A už jsem nějak zůstal oxidovat. Doufám, že mě přijmete. Mohu Vám nabídnout můj luk a jelikož celý život cestuji, tak i dost znalostí a starých příběhů. Meč Vám raději nenabízím, mohl bych si vypíchnout i druhé oko."

Poté už na slova není moc času. Každý chce říkat své dojmy a do toho Mar-Dol otevře jakousi neznámou truhličku a padne k zemi. Dost lidí se k němu rozeběhne, já jsem mezi nimi. "Něco zkusím." Řeknu a zavřu oči. Pár minut se soustředím, Morkai jistě pozná, že sesílám nějaké kouzlo, ale očividně neúspěšně. "Jeho duše není ve světě mrtvých, navrátila se do astrálu, s tím nic nezvládnu a myslím, že ani nikdo jiný. Ale také jsem přesvědčen, že to není trvalé, že je tam pouze na návštěvě, takže bych ho zatím nepohřbíval a pro jistotu z něj ani nevařil guláš, myslím, že tam může být i několik dní.

A jelikož jeho tělo už nedrží žádná magie, bojím se, že začne rychle tlít, ale jsem si jistej, že Alzan by zvládl zabránit rozkladu. Pokud ne, odnesl bych ho alespoň ven do sněhu, jinak budem mít hnijícího Červenáčka."


Doufám, že svými slovy jsem uklidnil situaci kolem alchymisty a také doufám, že se nemýlím, ale jsem o své pravdě plně přesvědčen.

"Kdybych mohl odbočit, s Morkaiem máme mnoho novinek. Nechci, aby to vyznělo, že práskám, ale Morkai ušetřil nekromanta, po kterém jsme se vydali. Já s jeho rozhodnutím naprosto souhlasím. Slíbil nám, že se napraví a že bude zdrhat před Simplicem, věřili jsme mu. Nicméně chápu, když na nás budete naštvaní, nesplnili jsme přidělený úkol. Zato jsme se ale dověděli mnoho zajímavých informací.

Morkai bude asi lepší na vyprávění, než já, ten ho hlavně zpovídal, já se zeptal pouze na nějaké osobní věci, mám pocit, že je jeden z mála, kdo viděl mojí matku, ale to je fuk, třeba mi o ní jednou řekne otec, až se probere a přestane být protivný a nerudný, nicméně mé osobní věci Vás asi nezajímají.
 
  Anglino   Postava není přítomna 18.8.2018, 18:33:00
"Tak tady to máte pořád dloubete do nějakých magických věcí. Najednou nějaká záře a Mar-Dol je bez ducha. Co se to sakra děje? Nenávidím magii a přitom mám kolem sebe bandu, která si v ní libuje.
Sakra vysvětlí mi někdo co se to děje."


"Chtěl jsem si v klidu popovídat s Žirou, ale copak to v tom mumraji jde?
Počkám až s ní promluví Karolinka ona jí to podá líp než já.
Jsem zvědav kdy si na nás udělá čas, aby si vyslechla co máme nového pro ni my.
No potom co jsem viděl jak byl zasažen kdoví kým a kdo ví jakým kouzlem jeden z nás přímo tady, tak mám pochyby, že je zde bezpečno.
Teď už mi trochu dávají smysl řeči o tom, že je třeba si někde postavit bezpečný úkryt."


"U všech severských bohů, byli jste tak dlouho pryč až jsem si myslel, že tady obrostu mechem než se dočkám vašeho návratu. To jste neměli dostatek času se domluvit kde zřídíte základnu?
Já a Karolinka potřebujeme s Žirou probrat co se stalo tady za tu dobu co jste se flákali kdoví kde.
Karolínko ty to Žiře líp vysvětlíš než já, tak pokud si udělá na nás čas tak ji řekni co jsme tu mezi tím dělali.

Já jsem prodal ty nadbytečné věci co jste tu nechali. Ty peníze pak předám do společného fondu.

Myslel jsem si, že tady jsme v bezpečí a najednou je napaden jeden z nás magií a nikdo neví odkud se vzala.

Nesnáším když nevím proti čemu se mám postavit v boji.

Já nevím jak kdo z vás ovládá magii, ale pokud bych podle selského rozumu mohl poradit. Ti co vládnou magií by měli najít místo, které ruší černou magii nebo jak tomu říkáte. U mně je to magie zla. Tam já bych postavil kovárnu, jako barbar s mojí postavou bych byl věrohodný kovář. Tam by jste zřídili tajný vchod a vyhloubili podzemní pevnost. Nejlépe nějaké místo pod, nějakou svatou horou, či nějakým podobným místem."


Naleji Ragnarovi i sobě korbel piva a pomyslím si.

"koukám že pokud budeme s Ragnarem pít tímhle tempem, tak nám ten soudek brzy dojde. A mně z toho řečnění pěkně vyschlo.

"No bude to dlouhá debata a už jsme skoro na suchu jdu objednat další pivo. Ragnare dáme si k tomu pivu i něco ostřejšího a nebo mám objednat pro každého jeden soudek piva?"

Domluvím a odejdu nahoru, abych odchytil hospodského a objednal si další soudky Piva a pokud bude chtít Ragnar tak něco ostřejšího a kus masa k zakousnutí.
 
  Karolina   Postava není přítomna 17.8.2018, 11:42:40
" Icarium... to mě moc mrzí, je ho velká škoda."

Mlčky sedím, poslouchám ostatní, kteří nás, co jsme s nimi nebyli, seznamují s novinkami. Během toho povídání se objeví Morkai i s novým členem skupiny, Solomonem, nejspíš. A Morkai se hned pustil taky do povídání. Nejvíc se to týkalo Alzana. I mě některé informace nadzvedly mírně obočí.

" Jaké to je, dozvědět se takové věci? Nejsem si jistá, jestli bych to takhle chtěla někdy zjistit. Je na něm vidět, že ho to dost zaskočilo."

Guláš mě nijak nezajímá, poklad beru taky jenom jako okrajovou informaci, alespoň zatím. Pro teď jsou důležitější věci. Celeborna zachránili, to je výborná zpráva. Nejspíš se od nich později odloučil, jak ho tak znám. Pak uslyším jméno Shade a trochu sebou trhnu. " ...Má úplně stříbrné vlasy, oblečení černější, než ta nejčernější tma a jezdí na stejně černém oři... jako bych to slyšela teprve včera. Kdyby se znova narodil právě jako zlý, asi by to pro nás... pro nikoho nebylo moc dobré."

Sídlo, skoro jsem na to zapomněla. Chvilku jsem se zabývala tím, kde bychom ho mohli nechat vystavět, když se ozvala Merysol. " Mer a kde to místo je?" Vyhrknu a doslova visím kamarádce na rtech pohledem. Po její případné reakci se otočím na Žiru.

"Jsem ráda, že se vám podařilo Celeborna zachránit. Jako bych tušila, že jsem měla jít s vámi. Ráda bych ho znovu viděla. Nejspíš je už kdoví kde, že? My se nenudili, potřebovala jsem se pořádně vyspat, to se povedlo a pak... o tom později. Víš..."

Trhnu sebou, když se objeví záře. Podívám se, kolem, co se děje a to už vidím Mar-Dola, jak se zhroutil na zem. Zírám a nejsem schopna se pohnout. " Co to... co se to stalo? Kdo se to sem mohl dostat? Nikoho jsem neviděla a nikdo ze družiny by to přeci neudělal!" Morkai hned řekne, že jsme ho nejspíš ztratili. NE, to ne!"

" Doktore, zkus to a možná i Ragnar by mohl... Přeci to jen tak nevzdáme!"

Pak si začnu prohlížet předloktí. Nic, žádné znamení. " Tak třeba se dá ještě něco udělat."
 
  Morkai   Postava není přítomna 17.8.2018, 10:05:36
Když Alzan začne mluvit, tak vypadám překvapeně. Jen co domluví, tak mám obe obočí zvládnuté nahoře a ve tváři nechapavy výraz ,, Pooooooočkat. Ty mi chceš tvrdit, že Simplicus je tvůj otec... Co to do prd... Jak tak vidim, tak nejsem jedinej, kdo zjistil nějaké věci. Ne původně jsem chtěl mluvit o nečem jinem a to, že Drizd je Simplicuv otec jsem zjistil až od toho nekromanta, ktereho jsem se vydal lovit. Ten deník jsem normálně našel u jednoho nekromanta, kterého jsem zabil po cestě.. A ještě ohledně toho Drizda.. Tak to upřímnou soustrast, protože je mrtvej.. Zabil ho podle všeho tvůj otec."

Pak ucitim zvednuti magie a mistnost ozari světlo. Podívám se, odkud jde a uvidim Mara, jak padá k zemi. Zakleju, odhodim jidlo a prejdu k němu. Pokleknu vedle něho a prohlidnu si ho. Co me nejvic děsí, tak to, že z jeho těla necítím žádnou magii a vypadá to, že tam už není ani život. Potřesu hlavou. ,, Nemá v sobě ani unc magie, což vzhledem k jeho původu se podle me rovná smrti. Ja už nic neudělám.. A myslim, že Zar taky ne.. Nejspis jsme ho ztratili."
 
  Alzan   Postava není přítomna 16.8.2018, 23:57:24
Má připomínka o osudu Icaria spustila mírně morbidní a nechutné představy o našem doktorovi. Ještě že jsem na nechutnosti zvyklý a od doktora jsem guláš nikdy neměl... Proto to radši ani nekomentuji.

Na Žiřinu prosbu ohledně sídla odpověď nemám. Ale na Alexovu jo: "Víš, zatím nikdo nemluvil o hradě. Může se jednat o komplex chatiček. Podzemní sídlo kde na povrch povede jen jeden či dva vstupní vchody několik průduchů. Či jen statek s velkým sklepem. A víš jak se to říká: pod svícnem je největší tma. Koupit farmu u královského města, zaměstnat farmáře a pod ní udělat podzemní komplex... A i kdyby hrad. Hrad nebude nenápadný. Ale i křiklavě barevný hrad na odlehlém neprobádaném místě se špatně najde."

Další otázka se týkala kouzelníka, otce lucerny. "Shade. Mocný kouzelník. Prý nesmrtelný. Ale není to tak přesné. Může zemřít ale vždy se opět zjeví. Jen jednou pomáhá lidem co může, podruhé škodí kde to jde. A takto to má už hodně hodně dlouho."

To vše samozřejmě stále říkám prostřednictvím Přízraka, který je na mě napojen, takže tlumočí mou přímou řeč.

Následně se vrátí zbylá část naší výpravy. A než spustí jejich příběh, pronese další šokující zprávu. Že mě to velmi překvapilo a zarazilo, je poznat i na mluvě mého tlumočníka, který jinak přenáší bez jediné intonace ale teď začal mluvit přerušovaně a s mírným náznakem překvapní, zděšení, vzteku a několika dalších emocí, jak se mi hlavou honí myšlenky.

"C-co? Simplicova otce... O tom sis chtěl promluvit po návratu?" Chvíli odmlka, jak to zpracovávám... " Jako vážně? Jak jsi k němu přišel?

Dnes jsem se dozvěděl nějak moc o mé rodině. Ví tu o ní někdo ještě něco? Ať to vstřebám najednou? Můj otec nebyl můj otec. Nově mám babičku a skoro nevlastní babičku, která je mladší jak já. Zatímco dědečkův deník se ke mě dostane náhodou... Ještě někdo by mi chtěl něco říct nebo dát? A..."


Větu nedokončím, protože sklep náhle osvítí vlna barevného světla, ozáří Mara a ten se sveze k zemi. "Mare? Mare!? Koukněte na něj někdo..."
 
  Mar-Dol   Postava není přítomna 16.8.2018, 23:14:16
Pokud projeví více lidí zájem a dostanu trochu času a pytel, magicky ho upravím. Jinak jen nabereme co zvládneme a jdeme.

Cesta do města probíhá bez problémů, s pomocí ostatních se všichni bez problému dostaneme do hospody, kde na nás už díky Karolíně čeká jídlo, za což ji poděkuji.

Spustí se debata, ke které asi nemám co dodat, tak jen sedím, něco pojím a poslouchám. Odpovď na Alexovu otázku snad ani nechci slyšet. A k sídlu zatím nemám co říci. Jen až to bude nějak naplánované, pořeším zabezpečení.

Po chvíli se vrátí Morkai (asi i se Solomonem) a přidají se do diskuze.

Vzpomenu si na tu truhličku z trezoru. Vezmu ji do ruky, chvíli obracím v prstech pak položím na klín a otevřu. Zevnitř vytryskne proud různobarevného světla, doprovázený tajemným hučením, a osvítí mě od hrudníku výš. Jen stihnu vytřeštit oči a během chviličky je světlo pryč a já se bezvládně sesunu po lavici, na které sedím, na zem.
 
  Morkai   Postava není přítomna 15.8.2018, 22:37:56
Protáhnu si krk a záda. Rozhlednu se a zjistím, že jsem těsně před hradbami města. Asi jsem usnul. Neni se čemu divit. I když jsme se Solomonem dělali zastávky, tak tě cesta byla náročná a únava z bitvy taky moc nepomáhá. Zranění jsou taky sice zahojena, ale furt bolí. Vím, že po mém boku, nebo někde poblíž jede Solomon a jeho zvířata. Alfreda jsem už nějakou dobu zpátky poslal za Alzanem, kterého jsem vycitil před městem a ne uvnitř. Ani se asi není čemu divit.

Zalovim v sedlovych brasnach a vytáhnu Masku. Je to jeden z lepších rtefaktu,co jsem našel. Přetáhnu si ji přes obličej a chvilku se soustředím. Práce s maskou je vždycky náročná, ale většinou stojí za to. Za chvilku mi zesvetlaji vlasy a i rysy v obličeji se upraví. Kdyby někdo dlouho hledal, tak by mě tam v tom obličeji našel ale musel by hledat dlouho. Pak kývnu na Solomona. ,, Můžeme. "

Když dorazíme do hospody a dostaneme se do sklepa, tak nejdříve sundám masku a protáhnu si svaly v obličeji. Vždycky mám takovej blbej dojem, že mi ty rysy zůstali natrvalo. Pak se rozhlednu po těch, co tu jsou a po jídle. Nějak dorazím těsně po tom, co Merysol domluví a nikdo nic neříká. ,, Tak jsem zpět. Nejdřív mi prosím dejte čas se najíst a pak budu vyprávět, co se událo. Je toho docela dost. A není to vůbec lehké na zrekapitulovani a taky si to všechno chci urovnat v hlavě. Ale abych řekl něco teďka z první. A asi to bude primárně na Alzana. Teda spíš na někoho přes koho poslouchá. Alzane ten deník, kterej jsem ti dal je Simplicova otce. Nevím, jestli ti to nějak pomůže, ale třeba by jsi tam o Simplicovi mohl něco zjistit." Pak si sednu a vezmu nějaké maso.
 
  Merysol   Postava není přítomna 15.8.2018, 21:14:35

Vylezu z rohu místnosti, protože uslyším, že ta drzá ženská zase mluví o mě. “Já jsem tady, co máš zase za problém, hm?“ zeptám se jí. Asi ze sebe vykoktá jen hloupou odpověď, tak už se jí moc nevěnuji. Zaujme mě ovšem, když začne mluvit o nějakém čaroději. Avšak já teď potřebuji řešit něco důležitějšího.

“Žiro, ani vlastně už nevím, díky tomu všemu zmatku, jestli jsem s tebou o tom mluvila, ale Aribeth mi povídala o místě vhodném pro naše útočiště...“
 
  Alexander   Postava není přítomna 14.8.2018, 23:13:46
Nakonec se přeci jen vrátíme do města. Pár oklik, trochu zatáčení, občas odběhnu odlákat stráže ale je to celkem jednoduché teď, když už se ve městě vyznám. S Victorií je celá tato věc o to lehčí.

V hostinci se někteří začnou vítat. Ale všechny z příchozích přivítá minimálně jídlo, což je celkem hezké.

Žira ve zkratce řekne něco k příběhu, který se nám odehrál. "Já to s tím sídlem stále nechápu.. Vy chcete něco velkého, kam by se to všechno vešlo, a každý by měl vlastní místnost.. K tomu opevnění, a kdovíco ještě, přičemž současně chcete, aby to bylo skryté a nenápadné? Jak nenápadný může být ve skutečnosti nějaký hrad? To ho chcete skrýt magií? A nenamená to, že jej pak Simplicus najde ještě snáz?" přidám také svůj názor.

Avšak pak se mi na tváři dokonce objěví i výraz, když se začne řešit Icario. A to výraz mírného překvapení. Nebo to alespoň značí zdvižené obočí, když se zadívám na Zara. "Ty jsi uvařil ten guláš z Icaria?" optám se ho, a i do tónu se mi dostane skutečná otázka, což se též neděje často. "No tělo s sebou nikdo netáhl.. Možná má někde zase jeho duši nebo něco takového.." napadne mě, ale u Zara je nejspíše více pravděpodobná ta první možnost.
 
  Victoria   Postava není přítomna 9.8.2018, 20:40:21

Je rozhodnuto. Lucerna tu zůstává poklad taky. Snad ho ta naše holka ohlídá. “Dobrá, dobrá...zůstaneš si lucernou, jestli chceš...ale možná by šel i jiný předmět nebo zvíře. Když ne člověk...tak si to mezi tím rozmysli, než se vrátím. Luci. „

No Vi, dávat ukecané lucerně jméno? To jsi hodně klesla. Chtělo by to panáka a nějakého hajzla na podpal.

Vylezeme ven a trezor za námi zmizí. “Pápá, budete mi chybět vy mé kouzelné věcičky….“ loučím se s trezorem a pošlu do zdi vzdušný polibek. Pak chytu Ragnara kolem ramen. “Tak pojď...pokud za tebou na návštěv nepřijede protivná teta Irma, tak to nebude tak zlé. Jen nos podprsenku.“ řeknu Ragnarovi, ale dojde mi, že tohle jeho ego asi zrovna nepobaví, spíš naopak. No nic. Už budu mlčet.

Vrátíme se zpátky a vvšichni se pustí do huronského vítání. Já si jen tiše sednu a rozhlédnu se. Něco mi nesedí. “Kde je ta ohnivá zmrzka...teda zrzka. A ten její kocour?“?

“Jo, jen tak mimochodem, říkalo někomu to jméno, které Luci zmínila? Jejího otce?“
 
  Ragnar   Postava není přítomna 9.8.2018, 18:01:32
Stojím v místnosti jako socha a řešení ostatních nevnímám. Postupně mi dochází, že víc než samotná proměna, mě nemile překvapila má vlastní reakce. Jakobych to ani nebyl já.

Ideální maskování. Prolétne mi hlavou a mlčky se vrátím do druhé místnosti a z podlahy seberu prokletý opasek a schovám ho do tašvice. O věci z trezoru se už více nezajímám.

Guláš odmítnu a snažím se nezjišťovat kde vzal to maso.

Návrat do sklepa hostince dost uvítám. Bohatě nachystaná hostina mě potěší, ale vím, že jídlu asi moc nedám. S jistými obavami a nakrabaceným čelem poslouchám vyprávění naší velitelky a jsem zatraceně rád, že některé detaily vynechala. Zhluboka zafuním a rozhlédnu se po stole, čím bych ošklivý zážitek zapil. Žira si objedná rum, Anglino pivo a já se k němu přidám.

Natáhnu ruku pro kus masa a v pohybu strnu. V hlavě mi zní slova doktora. Ikarium je stále s náma...do zítřka...jak to myslel? Bohové...snad ne ten guláš... prolétne mi hlavou a z té představy se mi udělá nevolno. Za jiných okolností, bych si ten guláš dal. Voněl pekelně dobře. Otřesu se a pochybnosti o guláši zaženu korbelem piva. Po očku sleduju doktora.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 8.8.2018, 19:30:45
Dorazím do trezoru, rozhlédnu se po ostatních. Po nějaké době si uvědomím svou vypadlou čelist a zasadím si ji zpet na původní místo. Tolik zlata jsem nikdy neviděl.

Vyrazím směrem k těm cennostem a zakopnu. Rozplácnu sejak široký, tak dlouhý. Podívám se, o co jsem to zakopl. Uprostřed celého trezoru plného cenností, jen já dokážu zakopnout o kamen.

Zvednu naštvaně ten šutrák a plivnu na něj. On mi za to popálí ruku. Zasloužil jsem si to, omluvím se mu a strčím ho do brašny. Asi mu budu říkat šmejdík.

Do rozhovoru se moc nemíchám, ale pozoruju Žiru, a sem tam vytáhnu její složku.

Když vylezeme z hradu, zkontroluji hraničářský guláš a začnu nabízet. Cestou do města se snad celý kotlík sní. Přeci jen to trvá.

V hospodě poslouchám a pozoruji, nejvíce zas Žiru.
Na Alzanovu připomínku s Ikariem pronesu : Ikarium je stále s námi ... minimálně do zítra.
 
  Alzan   Postava není přítomna 8.8.2018, 16:58:54
Vše vyřešeno, jede se do města. Předpokladám, že lucerna mi potvrdila, že to zvládne opět zabezpečit a že nám řekla heslo, které slibovala k opětovnému otevření trezoru.

Nově nabytí nemrtví poberou místní knihy, spisy a těla, která jsem si vytipoval a případně další cennosti. Hromadně pak vyrazíme.

Kus před městem, když se chystáme k překonání hradeb, pronesu:

" Já počkám zde s touhle bandou nemrtvých. Ty by se přes hradby hůř dostávali. Pošlu s vámi přízrak jako kontakt.

Když Žira shrnuje, co se odehrálo, přízrak ješte dopní: " A při boji jsme přišli o Icaria...
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 8.8.2018, 10:24:26
Konečně je rozhodnuto, vracíme se. Nasbírám nějaké šperky, o kterých si myslím, že by se daly zpeněžit a mince. Hrnu to do batohu, který co chvíli potěžkám, abych to unesla. Pak ho zavřu, hodím na ramena a připojím se k ostatním.

Do města se dostáváme za tmy a Žira nás vede přímo do sklepa. Naštěstí v noci tolik lidí není vzhůru a tak projdeme v klidu. Uvnitř je nachystaná doslova hostina. Nemám velký hlad, ale něco menšího na zakousnutí si dám. K tomu i kafe, to určitě. Po vzoru Žiry do velkého hrnku. Sednu si stranou a prohlížím si ostatní.

" Pořád ještě se necítím úplně jistá v té skupině. Možná jsem jen nejistá mezi tolika lidmi. Stále ještě jsem si nezvykla, že už nejsem samotářka Jenom někdy se mi zdá, jako kdyby na mě někdo divně kouknul. Jako teď třeba Anglino. Nebo se mi to zdálo? Holka, dej si kafe a uklidni se, proč by na tebe asi měl divně koukat. Klídek."

Kája nás hned vítá a vyptává se co a jak. Žira jí hned začne vykládat, alespoň v kostce, o tom, co jsme zažili. Nemíchám se do toho, pozorně ale poslouchám ostatní. To nikdy neškodí.
 
  Anglino   Postava není přítomna 8.8.2018, 8:46:37
"No konečně sou tady, Karolinka s činorodostí sobě vlastní pro ně přichystala bohatou snídani.
Už se těším jak Žiře povyprávím o té tetované dívce."


Už už se chystám vyprávět co se mi přihodilo, když mne zarazí varovný pohled od Karolinky a tak vyprávění nechám na ní.

Zkonfiskuji soudek pivy a nalévám si pivo do korbele. Nejraději bych si přihýbal přímo ze soudku, ale z toho by Karolinka moc radosti neměla.
Obrátím do sebe korbel a pozorně poslouchám co kdo říká.
 
  Žira   Postava není přítomna 7.8.2018, 21:49:46
Tak nakonec se víceméně shodneme a necháme Lucernu pohlídat zbytek pokladu. Do města přijíždíme až v noci. Dostat se přes brány nám dá také dost práce, ale naštěstí Victoria a Alexander mají dost zkušeností, aby nás tam všechny dostali.

Když se konečně dostaneme do sklepa hostince, vidím Káju, Anglina a Merysol, ale také vidím hromady jídla a pití. Hned se ohlížím po rumu, jelikož jsem všechny své zásoby dopila. Když žádný nevidím, poprosím Marka o celou láhev. "Nebo raději dvě, ať mi to na chvilku vydrž."

Poté se již unaveně usměji na Káju a ostatní. A pokusím se odpovědět na její otázku. "Dobrý večer, taky jsem ráda, že už jsme zpátky. S Morkaiem je to trošku na delší vyprávění. V rychlosti bych to shrnula tak, že se vydal po stopách uprchlého nekromanta, aby nemohl podat zprávu Simplicovi.

Společně s ním jel i Solomon, to je můj starý známý, který nám pomohl se záchranou Celeborna. Mimochodem, je to Attylloeův syn, kdysi jsem ho potkala."
Zatímco mluvím, načnu láhev a pořádně se napiju. Poté začnu balit cigaretu.

"Jestli chcete slyšet vše, co se událo, tak budu potřebovat pořádný hrnek kafe." Dodám unaveně. Pomalu zamířím za markem a objednám kávu sobě i všem ostatním, co chtějí.

"Takže.... dorazili jsme a první ze všeho jsme potkali Solomona, který se také vydal na záchranu Celeborna, je to jeho učeň. Dost nám v boji pomohl, je to výborný lučišník. A potom se společně s Morkaiem vydali vystopovat nekrtomanta, který nám zvládl utéct.

Když začal útok, vypila jsem lahvičku od Attylloea a proměnila se v draka. To je samozřejmě překvapilo a nám to pomohlo. Za chvilku už jsme všichni byli uvnitř na nádvoří a zabíjeli. Coeria se s tím jejím kladivem umí ohánět, to tedy ano.

Když jsme všechny zabili, osvobodili jsme Celeborna a šli prohledat hrad. Objevili jsme obrovský trezor plný cenností. Vzali jsme si jen pár drobností, zbytek jsme tam nechali. Pohlídá to kouzelná lucerna, která to doteď uchránila. Až se nám povede postavit nějakou tu základnu, přemístíme to tam.

A to mě přivádí k tomu, že bychom měli konečně měli pořešit nějaké to sídlo. Proto to teď říkám přede všemi. Zkuste si promyslet, kde, jak má vypadat, jak to zabezpečit, prostě vše. Až se vrátíme ze Simplicovi jeskyně, začneme to řešit."


Tímto jsem velice stručně shrnula, co se nám přihodilo. Samozřejmě dám prostor ostatním, aby něco doplnili. Přeci jen, pár ran do hlavy jsem schytala, na něco jsem mohla zapomenout.

"Hlavně povídejte vy, co jste prožili. Snad jste se moc nenudili."
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.