abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Battlestar Fenix ::
družina
stránkovat po:  
 

Violet G. Adams
20.1.2017
10:14:26

Vlezu za Lisou dovnitř, možná s ještě lehce zeleným  obličejem a nějakou tou slzou v oku. A  v podstatě si podáme jen dveře s Damonem, Ronem a Irinou.

Než stačím cokoliv říct, Mike a Gina nám začnou vše vysvětlovat. “Řekněte, že je to hloupý vtip..“ vysoukám ze sebe. No evidentně není.

Pak mi dojde, že ej tu s námi Kathryn. A moc se s tím nepáře, rovnou začne vyzvídat detaily a udílet rozkazy. Jo, tak začátek by to byl dobrý, ale…

Lehce se pousměju a maličko přikývnu hlavou. “No, ten oběd, jsem zařídila ze dvou důvodů. Jednak pro získání guvernéra a jednak jsem mu potřebovala nabídnout…protiváhu, jestli víš jak to myslím. A oběd s kněžnou? To se neodmítá.“

Pak vyrukuje s tím, že potřebuje ode mě ještě zařídit nějaké setkání na lodi. Na to jen pokrčím rameny a mávnu rukou, jako kdyby o nic nešlo.

“Pokud to není loď plná masových vrahů, nevidím problém. Konec konců, je to má práce.“

No jo, diplomacie ti vážně nejde, sorry holka, ale máš pravdu. Tak pokulháváš teda dost.

“A z létajících kulek strach nemám, začínám být zvyklá…třeba se tomu jednou zasměju…“

Když se toho dožiju.

A následuje další smršť otázek na guvernéra. Když si vzpomenu na naše společné setkání, musím se začít smát.

“Guvernér je kašpar…teda není, ale…no to je fuk. Nepotrpí si na formality, určitě nezaškodí ho zaskočit přátelštější tváří než nějakou výhružnou maskou. Jak moc se mu dá věřit, tak na to odpovědět pořádně nemohu, spěchal, měli jsme jen pár minut. Ale myslím, že pod vlivem Gardy nebude a nemělo by od něj nic hrozit. Uvidíme.“ pak se na chvilku zarazím. Mám to říct teď nebo potom? Teď je děsný chaos a už tak se vše posralo. Bože…

“Kate, až bude chvilka klidu, ráda bych si s tebou o něčem promluvila. Ne, neboj, není to rozhovor mezi čtyřma očima, ale nikdo nezasvěcený z venku by ho slyšet neměl. Něco mě napadlo. Je to kurva šílený plán, ale…nic lepšího se asi nenabízí…“

Určitě ne v týhle situaci.

 

Kathryn Prescott
19.1.2017
20:56:43
Konečně se dostanu k farmě. Ronovu přítomnost ani nevnímám. Jen sleduji dveře dovnitř a oddechuju.
“Hlavně v klidu.“ Rozhlédnu se kolem sebe, zda nezahlédnu Lisu nebo Violet.
“Těžko říct, kde jsou teď.“ Vyrazím ke dveřím, ale na prahu se zastavím.
“Thomasi kdybys věděl, jak se mi nechce…“ Hodím veškeré obavy za hlavu a sáhnu po klice.

Otevřu dveře a uvnitř přelétnu všechny pohledem. Jsem nervózní. Rona nechávám někde za sebou. Chvíli tam tak stojím, aby si zvykli na to, že vypadám jinak než obvykle. Modré šaty, účes a nalíčená, od Iriny k nerozeznání.
“Zdravím všechny. A než se mě kdokoliv z vás zeptá, tak jsem to já. A dvojnice nebyl můj nápad.“ Ušklíbnu se. Než bych jim zkusila vysvětlit, kde jsem byla a co jsem tam dělala, nebo proč vím, o čem se tu bavili, rovnou přejdu k věci.
“Shrnu to rychle. Vaše obavy ohledně cesty do města jsou mi jasné. A na vašem místě bych udělala to samé. Jenže já to udělat musím. A můžeš mi věřit Miku, že nechci, aby to za mě odnesl kdokoliv jiný.“ Zavrčím. Téhle debaty mám už plné zuby.

“Thomas nám vyjednal 60 hodin, které máme na to, abychom tam zařídili vše, co potřebujeme a pohnuli se dál. Během této lhůty dá Garda totiž Ronovi pokoj a tak může s námi do města.“ Otočím se na Violet.
“Díky za tu domluvenou večeři s guvernérem, i když neplánovanou. Ale teď se hodí.“ Odmlčím se.
“Pokud se na to cítíš, potřebovala bych i jinou službu. Do přístavu připluje loď z Nové Atlantidy. A stejně jako guvernéra v tomto městě, potřebuji na svoji stranu dostat i je. Doufám, že mi dokážeš zařídit setkání. Třeba nám vypomůžou s cestou dál…“ Chvíli ji pozoruji, aby to mohla vstřebat. A i když neochotně ji poprosím o další laskavost.
“Ty máš diplomatické zkušenosti, já ani náhodou a pochybuji, že něco takového se někdy naučím. Aspoň ne během několika hodin. Proto chci, aby si mě doprovázela. Ale chápu vzhledem k tomu, jak moc jsem populární mezi ostřelovači, že to odmítneš.“ Kouknu po Lise a Erice.
“Já vím, nezním jako já, já to taky slyším. A věřte mi, že mi to dává zabrat…“ Mrknu na ně.
“Pokud opravdu ti tři odlákají pozornost, máte nějaký nápad, jak se tam proplížit? Co přístav, jak to tam vypadá s bezpečností?“ Nadhodím a kouknu po Gině, ta jediná byla až tak daleko.

Další otázku položím Mikovi.
“Ty jsi byl v tom pokoji. Jak to vidíš ze své zkušenosti? Je v nějaké míře aspoň trochu bezpečný? Našel si tam něco podezřelého?“ Pohledem přelétávám mezi Mikem a Violet.
“Dá se guvernérovi věřit? Jaký z něj máte dojem?“ Kouknu po sobě.
“No, já jsem vlastně připravená a co vy?“

Mike "Iron" Collins
19.1.2017
19:42:10
Gina můj nápad rychle zamítne a nejspíš má pravdu. Mám být u kněžny a ne ze sebe dělat cvičnej terč. I když na druhou stranu, přeci jenom, každý u kněžny bude čekat ještě Violet a mě, protože už jsme se představili jako její doprovod. Doufám, že si nikdo nevšimne, že jdeme zadníma vrátkama, to by vyvolalo dost velké podezření.

"Máš pravdu, nechat se s nima zastřelit ničemu nepomůže."

Zbraň zase položím vedle židle, usadím se a čekám, co se bude dít dál.

Gina Torres
19.1.2017
19:32:53
Jsem ráda, že Mike mě podpoří v tom, že město bychom měli vynechat. Jenomže Ronovi je úplně jedno co říkáme.

" Prostě oni si to s bráchou takhle domluvili a my máme nejspíš držet hubu a krok. Moc bezvadný. Proč tedy nevzali oni dva kněžnu a nešli s ní sami, když nás na nic nepotřebujou? Vlastně jo, potřebujou někoho, kdo je bude bezmyšlenkovitě poslouchat. Tohle si ještě vypijete, šéfe, pokus vás ještě někdy uvidím..."

Irina se na chvíli zarazí, což jasně dokazuje, že jí to nedošlo, že je tady jako terč. Pak najednou Ron začne něco povídat do vysílačky. Oznámí nám změnu plánu, popadne Irinu a aniž by jen na vteřinu počkal, co my řekneme, maže s ní pryč.

Ve dveřích se srazí s Violet a Lisou.

" Jo, prej sem jde Kathryn, ta pravá a do města půjde Irina, Damon a nějaký Tom. Mají na sebe upoutat pozornost."

Rychle vysvětluju, když najednou Mike popadne zbraň a vyběhne za Ronem. Postavím se do dveří a zavolám na něj:

" Miku, neblbni, vrať se. To je nesmysl, Kathryn bude tady a ty budeš tam? Miku."

Ten konec už jen řeknu, otráveně a smutně. Udělám dva kroky, opřu se o stěnu domku a zapálím si cígo. Mávnu rukou. Je vidět beznaděj celé té situace.

" Do prdele, co je to tady za šaškárnu? Kdo to kdy viděl, aby se takhle plánovala nějaká akce? Jednou tak, pak zase jinak. Každý přijde, odejde, máme tady dvojnici, pak zase ne. Tohle má být do psí boudy nějaká akce? I malé dítě pozná, že to je jen pitomá improvizace. Holky, vy jste přeci vojáci, vám tohle nevadí?"

Mluvím rezignovaně, na nikoho se nedívám, ani nevím, jestli mě Erika s Lisou slyší, jen sleduju Mika, jestli mě poslechne a vrátí se.

" Damon a Ron jsou přeci taky vojáci, vždycky jsem si myslela, že akce se musí naplánovat. Rychle, přesně a adresně. Tohle je na hovno!"

Mike "Iron" Collins
19.1.2017
19:02:56
"Gina má pravdu, do města nemůžeme." S Ronem to ale očividně ani nepohne.

"Upřímně, kašlu na nějaký farmáře, podle mě stojí za to riziko udělat tu rádoby audienci tady. Je sice možný, že ti lidi tady z toho pak budou mít peklo, ale pořád to bude menší riziko, než riskovat přestřelku v nacpanejch uličkách toho podělanýho města." Ne že by mě těšilo pomyšlení na to, že pokud by se tento plán uskutečnil, tihle farmáři, co nám pomohli, by se museli rychle zdekovat, ale stále by to byli menší ztráty, než které by nás mohli čekat ve městě. Holt účel světí prostředky a ve válce to nejvíc odnášejí civilisti. Ron ale naše plány doslova ignoruje a k tomu začne cosi mluvit do vysílačky.

Než stihne kdokoliv cokoliv říct, Ron nás seznámí s novým plánem, sebere Irinu a vypadne z domu.

"Sakra, to si snad děláš srandu..." křiknu za ním.

"Tohle se mi nelíbí, vůbec se mi to nelíbí, ale co, nejsem tady od toho, aby se mi to líbilo."

"Tak na co čekáme?" kouknu po ostatních "Přece je v tom nenecháme."

Rychle popadnu zbraň a jdu za Ronem a Irinou. U dveří ještě potkám zmatenou Lisu a Violet"Trochu se změnili plány." dodám na vysvětlenou a vyběhnu ze dveří.

Lisa Hamilton
18.1.2017
21:55:46
Přijdeme k domu a já vezmu za kliku, tedy chtěla jsem to udělat. Jenomže dveře se otevřely a vyšel Ron s Irinou. Než něco řeknu, rázujou si to pryč. Rukou dám přednost Violet a hned za ní vstoupím taky. V očích velké otazníky.

" Kam se tak hnali? Děje se něco?"

Podívám se na Eriku a pak postupně na ostatní.

Pán Jeskyně
18.1.2017
19:17:24
Ron s Irinou postávají a poslouchají. Irina sice někde v mezičase uvaří konvici čaje, ale jinak se moc nezapojuje.

“Nemyslím si, že útočníci půjdou po komkoli z nás, mimo kněžny. Osobně bych to hádal na odstřelovače. Jedna rána a konec. Žádné krupobití střel. A my jsme tady proto, abychom třeba útočníka odhalili a sejmuli. Nebo Kate strhli stranou. A nebo to schytali to místo ní.“ Řekne Ron klidně.

“Předpokládám, že do této skupiny byli lidé vybírání na základě svých schopností, znalostí a dovedností. A určitě i na fyzické a psychycké odolnosti a vůbec tělesné i psychické tvrdosti. A pokud tohle všechno Violet splňuje, tak na ní sice můžeme brát nějaké ty ohledy, ale nemůže čekat, že bude jako princezna na hrášku.“

Na chvilku se zarazí, když jí Gina upozorňuje, že budou střílet na ni a ne na Kate. “Vím to.“ Přikývne. “Proto tady jsem.“

Náhle se oba zarazí. “Cože?“ Zavrčí náhle nechápavě Ron. “Počkej! To mi vys...dobře. Klid. Už držím hubu.“ Blekotá nesmysly, ale rychle vám dojde, že s někým mluví přes vysílačku.

“Tak jo, lidi. Máme tady malinkou změnu. Za chvíli se k nám připojí Kate. Ta pravá Kate. Irina, Damon a Tom půjdou do města. Pokusí se na sebe přilákat pozornost maximálního počtu nepřátel. To by nám mělo dost pomoct, abychom se dostali na pokoj.“
Vysvětlí změny v plánech a vyrazí s Irinou pryč.

Gina Torres
17.1.2017
13:32:58
" Improvizovat za těchto okolností, je velké bezpečnostní riziko. Jsem policistka, poslali mě chránit kněžnu a ne masakrovat nevinné civilisty. Eriko, já tam byla. To město na nacpané k prasknutí, když se zastavíš, dav tě strhne a pokud náhodou zakopneš, ušlapou tě. Podle mě, jeden jedniný výstřel a masakr je zaručený. V nastálé situaci neuchráníš nikoho.

Když už chcete jít do města a máme dvojnici kněžny, mělo by se to udělat okázale, tím odpoutáme pozornost. Naložíme Irinu na auto nebo i do toho obrněnce. Guvernér už o ní beztak ví, tak garda jistě byla upozorněna. Jenže, upozornění jistě došlo i k těm, kteří kněžnu pronásledují a chtějí její smrt. Vím, že se vám musí zdát, že jsem jako flašinet, ale já cestu do města nedoporučuju. To nemusí dopadnout dobře."


Chvilku se odmlčím, poslechnu si co ještě Erika říká. Pak se ještě odhodlám k další řeči.

" Hergot, nikdy jsem snad toho tolik nenamluvila. Franku, to bys koukal teda."

" Poslyš, Irino, ty seš připravená na to, že na devadesát pět procent je to tvoje smrt? Pokud tam půjdeme nebo pojedeme a ty tam budeš "vystavena" jako kněžna, stačí jeden přesný výstřel odstřelovače. Víš o tom? Ano, nemusí se to stát, ale ta šance je opravdu hodně maličká, že tě nikdo nesejme. Nebo to tak je domluvené? Domluvilo se, že my půjdeme jako na porážku, zatím co Kathryn a Damon proklouznou nikým nepoznáni? "

Aha vlastně Erika neví, nebyla tady. Otočím se k ní a snažím se usmát, ale vyjde z toho nejspíš jen nějaký pokřivený úsměv.

" Ano, Violet je civilistka, diplomatka. Přidělili ji kněžně, aby jí pomáhala právě ve vyjednávání. Jenomže celou dobu, co tady jsme jí honíme lesem, loukami, nutíme ji skrývat se před kulkami, lhát guvernérovi, postavíme ji před možnost toho, že ji někdo zastřelí a pak se ještě divíme, když se tady z toho začíná hroutit a dostane hysterický záchvat?

A ne, není to jenom Kathryn, kdo zažívá opravdu peklo. I to co jsem slyšela od Lisy, jen útržky, bohatě stačilo k tomu, abych si udělala obrázek i o tom, čím prošla. Mike je voják, já policistka, ty seš asi taky voják, řekla bych. I Ron s Damonem jsou na tohle cvičení. Možná i Kathryn. My vydržíme víc, máme výcvik. Říkáš, že cílem té střelby nebyla Violet, ale Kathryn? A tys někdy viděl, že by snad nějaký voják vybíral mezi nepřítelem, koho zastřelit? Myslíš, že my jsme byli na procházce? Nebo že ty kulky nehvízdali kolem nás stejně jako kolem Kathryn? Mýlíš se. A cílem té střelby ve městě nebude Kathryn, ale Irina. Proto se ptám, jestli je na to připravená."


I když se může zdát, že jsem naštvaná, opak je pravdou. Už mě tohle řečnění nebaví, jsem unavená a smutná z toho, že to prostě ty lidi tady nechápou. Ne, oni to NECHTĚJÍ prostě pochopit. Jsou jako býci, kteří běží za rudým hadrem a je jim jedno, kolik kolem nich zůstane mrtvol. A z toho je mi smutno, to mi vadí a to nechci dopustit. Proto tady řečním, i když jindy toho moc nenamluvím. Tohle bude masakr a to si mám vzít na svědomí? Podívám se na Mika.

" A co ty, hochu, ty si to na svědomí vezmeš? Jak s tím budeš žít dál?"
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138] 
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.