abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Alenky v říších Eosu ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Rikke Falla   Postava není přítomna 25.4.2015, 12:16:58
Nakonec se cesta-necesta přece jen neobejde beze slov. Na zrzčin dotaz jen trhnu rameny.
Co já vím?
Kopáč je zvědavý na peníze a já jsem přece jen slíbila, že mu to vysvětlím. Zamračím se, ani ne tak na něj, jako ve snaze vydolovat z hlavy mé kusé znalosti o téhle tématice.

"No, u vás se platí chleby..." začnu nejistě.
"Dřív se tak platívalo - něco za něco. Jako ten... výměnný obchod, víš?
Jenže pak lidi vymysleli peníze."

Jen doufám, že se nezeptáš kde a kdo, to fakt nemám šajn...

"Vyráběli mince z drahejch kovů, takový kolečka. A když sis chtěl něco koupit, musels je mít... dostávals je za práci, když si něco prodal, když je šlohl..." pokládám se do toho.
"No a teď... je to složitý.
Mince jsou, ale už nejsou ze zlata a stříbra, a taky jsou peníze takový papírky... ta jejich hodnota je daná... je daná... no prostě každá země má určitý množství peněz... někde má ulitý to zlato v jejich hodnotě..."

Nebo ne?
Co já, sakra vím! Nejsem žádná ekonomka...

"No asi tak..." pohlédnu trochu nejistě na kopáče.

Jdu pořád dál, ale přes hromy ke mně dolehnou celkem znepokojivá slova - banditi, zabít, otrok...
A jak jsem to nezaznamenala celé, je to ještě znepokojivější.

I tak se nehrnu k sekerníkovi. Naopak, zastavím, klenu a něco hledám ve svém vaku. Nakonec vytáhnu kožené pouzdro s nožem. Celkem velkým. Vytáhnu ho z pouzdra, abych ho zkontrolovala.
 
  Bílý králík osudu   Postava není přítomna 24.4.2015, 16:21:56
Ukáže se, že jedna z hromádek u velkého muže ležících, je tvořena množstvím látky černé barvy a delšími kaštanovými vlasy, které z ní v jednom místě hojně vykukují. Klubíčko se ovšem nehne, ani když se o něm Bergelmir zmíní a pokusí se ho jemným slovním popostrčením přimět k činnosti. Vlastně to vůbec nevypadá, že by jakkoliv zareagovalo.

Scéna okolo vypadá neutěšeně a především mokře. Kromě dvou dle slov Bergelmirových dříve poněkud nešťastně uvažujících banditů, kteří se teď válí Bergelmirovi u nohou, se tu nachází ještě množství trosek vyplavených přílivem, který zdá se ukradne, na co přijde a pak se tím pyšně chlubí všem pláží procházejícím poutníkům. Občas jsou to jen nějaká prkna, někdy i stlučená dohromady a často různě polámaná. Jindy se dá najít maličká dětská hlavička bez tělíčka, a ručička bez... ne dobře, tahám vás za nos, žádná hlavička ani ručička tu není :)) Tedy přinejmenším prozatím. Ale... jakýsi otrhaný, dítěti kdysi náležící a vodou poněkud přílišně přepraný svetřík by se našel. ;) Tamhle je polovina nějaké malé pramice a tamhle vzadu, zhruba ve směru, kterým právě neohroženě kráčí Rikke a spol., vypadá něco jako vskutku ohromná masivní bedna.
Sem tam se válí nějaká ta připlavená větev, někdy i poměrně veliká. Ale Bergelmirovy věci? Cože? No možná mu bude připadat povědomý tamhleten podivně kolem dokola ohořelý kus kulatého dřeva, kterému z nějakého důvodu vyhořel ještě kroužek uvnitř plochy, takže má teď více-méně kruhový otvor uprostřed. Prakticky na něm se válí z pásu kovu zhotovený kruh přesně v té velikosti, jaké měl Bergelmirův předmět, kterému by se tento výjev teoreticky snad i mohl podobat. Ad to druhé, co patrně hledá... no s velkým úsilím najde i v tomhle ohavném počasí, kousek od klubíčka látky, takovou dloooouhou štíhlou tyč zaraženou do země.
Nic dalšího povědomého už nenajde.
 
  Bergelmir   Postava není přítomna 24.4.2015, 14:08:05
Prohlédnu si skupinu lidí, co se přiblížili tentokrát ještě rychleji. Vypadají velmi... slabě. Jako kdyby z krajů, kde není boj o přežití na denním pořádku. Snad radši ani nehodnotím tu skupinu postav více, jelikož by se mohlo stát, že jejich existenci zavrhnu a půjdu svou cestou. Jeden z nich již se mnou navázal slovní kontakt a snaží se ze mne vytáhnout informace které neznám. Dokážu si představit, jak nepříjemné může být potkat člověka, co sám zastavil napadení bandity na cestě, snad to i vypadá, že jsem tady povraždil nějaké zdejší obyvatele a pomalu si uvědomuji, jak zde snad před nimi vypadám.

No, lidi nejčastěji právě chtějí škodit těm, které neznají a to byla asi největší chyba těchto banditů," pohlédnu na mrtvoly a na pár sekund se odmlčím, "ne... žel nejsem zdejší. Já jsem muž ze Zálivu, jak se nám v Midgardu říká. Na toto místo mě navedla shoda divných náhod a úkazů... Teprve před pár minutama jsem se probral, když mě chtěli tito bandité prodat jako něco, čemu říkali otrok." Na mou hlavu až únavných pár slov snad tohoto muže dostatečně uspokojí, aby se mě neptal na zdejší záležitosti. Ovšem asi to není konec otázek a ani konec rozhovoru, "no každopádně pokud jdete do nějaké vesnice, tak bych se rád aspoň na tu cestu k vám přidal, též tady klubíčko šatů by se mohlo přestat schovávat a začít se hýbat." Hlavu bezmyšlenkovitě otočím na Agnes schovávající se pod svým oblečením, nevypadá to, že bych nějak čekal jestli se hne a spíš se začnu rozhlížet po scéně, zda ještě někde nejsou rozházeny moje věci.
 
  Andrew Angel du Nox   Postava není přítomna 23.4.2015, 18:51:51
Pokračuji dál, ale jeho slova se mi nelíbí. "Banditi? Zabít? Tady mi něco nesedí.. Kam se poděli.. " Až kdyžn přijdu dřív, tak mi dojde moje předešlá chyba.

"To nejsou hranice na upalování.. To enní vůbec dřevo.. On tou sekerkou neseká vraky.. Ale lidi.."

Zamračím se a opatrně sjedu rukou ke svému rapíru, který si pomaličku a nenápadně povytáhnu, aby mohl bát během vteřiny k dispozici. Dál si zamračeně muže prohlížím, což snad také skryje déšť, a pokračuji dál. S někým kdo pozabíjí tolik lidí a pak je schopen bezevšeho zdravit nechci mít nic společného.
 
  Lenka "Rory" Rorejsová   Postava není přítomna 21.4.2015, 21:47:01
Hodnou chvíli jdu vepředu – připravená dorazit do města jako první. Připravená zavolat si odvoz a vypadnout z téhle noční můry. Jak se však z minut stává hodina, dojde mi, že to možná není nejlepší strategie. Stáhnu se mezi ostatní. Proč bych měla s větrem bojovat sama? Proč bych měla být první, kdo to schytá…

Kabát si držím u krku a mám toho plné zuby.
Tohle ty boty nevydrží.
Dojde mi, když se kouknu dolů. Pro jistotu přidám tichou nadávku.
„Nepřešli jsme to?“
Zeptám se všech okolo.
„Jdeme už celou věčnost.“
Přidám procítěně. Začíná mi být zima a nejraději bych se o někoho opřela.

Vzhledem k okolnostem je zvláštní, že mě přítomnost další živé bytosti nenadchne. Jenže někdo, kdo se v tomhle nečase rozhodl vyrazit na dřevo, nemůže mít všech pět pohromadě. Dost pochybuju, že bude mít mobil…mobil nebo představu o tom, kde je tu taxík.
 
  Mathew   Postava není přítomna 21.4.2015, 17:59:55
Muž so sekerou je priateľký, ikeď je pripravený bojovať.

"Nie, niesom bandita. V našom kmeni som bol učňom u nášho šamana. Nemám nič proti vám a nehodlám sa vás pokúsiť zabiť. Čo sa týka zvyšku družiny s ktorou cestujeme, neviem o nich mnoho ale nemyslím že niekto z nás o vás vôbec niečo vie, čiže pochybujem že vám chcú nejako uškodiť. Ste niekto z miestnych? Z Dane? Muž žijúci na pobreží kde sme sa ocitli nás poslal týmto smerom, vraj je tu mestečo či dedina Dane kde sa možno môžme ukryť pred hnevom elementov."

Odpovedám kľudne a ruky nechávam viditeľne zvyslo pri tele, aby muž nema dôvod ma podozrievať z nekalých úmyslov. Družina ktorá ho ignoruje a obchádza, v tom celkom pomáha.
 
  Bergelmir   Postava není přítomna 21.4.2015, 17:47:37
Koukám tiše na klubko šatů zatímco krev z mé sekery pomalu odkapává na zem. Již začínám i skrze hustý déšť cítit zápach rozřezaných těl a jejich mrtvol. Naléhavě hledím na klubko šatů. "Vstávej, nemáme moc času než jich přijde víc." Netrpělivě mávnu sekerou a rozhlížím se po něčem, čím bych tu krev utřel, kov mé sekery zrovna není nerezavý a krev by měla rychle pryč než zaschne... Ovšem v dešti uschne asi špatně.

Rozhlížím se po okolí, lidí z té samé skupiny banditů může být víc. Déšť halí mé zraky, ale zahlédnu skupinku lidí... Jsou moc blízko abych utíkal a moc daleko abych bojoval... Jeden se rychle blíží, vypadá zvědavě, nepřichází se zbraní. Svou sekeru připnu k pásku.
Na muže hledím kriticky, nevypadá jako nějaká hrozba oproti mojí sekyře. "Zdravím vás, patříte k těm banditům, kteří se mou osobu pokusili zabít?" Chopím se sekery a dám se do varovné pózy, při tom pohlédnu na klubíčko šatů, které se zjevně stále nehýbe... Kývnu hlavou nechápavě a otočím svůj zrak zpět na skupinku přicházejících.
 
  Falazur   Postava není přítomna 20.4.2015, 21:33:48
Počasí je na poměry, na které jsem zvyklý, dost podivné. Takový deštík nepamatuji. První půl hodiny byl velmi příjemný, ale časem začne zalézat pod kůži. Nicméně popravdě po těch dnech strávených ve vedru a nedýchatelnu mi ta trocha zimy zase tak proti srsti není.

Rikke se sice k vyprávění nemá, ale to mě nevadí - já se velmi rád připomenu. "A jak u vás vypadají ty chleby? Teda pe-ní-ze." vyslovím to slovo velmi pečlivě, abych to nepopletl.

Chlapík se sekyrou je mi kapku podezřelý. Trochu zaváhám, nicméně pokud odpoví Hnědáskovi na pozdrav, tak hodlám pokračovat s Rikke dál.
 
  Andrew Angel du Nox   Postava není přítomna 19.4.2015, 12:18:08
A tak jsem se dal na cestu.. Tedy spíše necestu. Sleduji okolí a snažím se rozeznat něco, co už jsem viděl. Něco co by mi mohlo prozradit kde jsme. Jenže nepoznávám nic. "Pání kde to jsem? Co je tohle za místo? Naše okolí mám zmapované celkem dobře.. Musím být daleko.. Ale jak mě sem dostali? Jak dlouho sjem byl v bezvědomí? A kde to jsem že tu tak strašne leje pořád! Dlouze a pomalu vydechnu nosem. Když jsem vyjel bylo hezky.. Plášť jsm si nevzal.

A tak s nevyřknutými otázkami pokračujeme v cestě dál. Držíme se jakž takž kurzu,a le stále nikde nic. Dokud nenarazíme na pláž, a na chlapa co tam stojí a seká evidentně dřevo. "Co dělá? Chce upalovat čarodejnice? To už se pšknou chvíli nedělá ne? Tak 50 let minimálně.. Projede mi halvou myšlenka. Asi bude lepší se mu vyhnout. "Hej.. Možná bysme měli radši změnit sm.." Nedořeknu protože inián začne křičet. "No skvělý.. proč ne.. Nejdřív poví že je z nějaký osady u řeky.. To by mu neuvěřil ani žebrák.. Taková chabá lež.. A teď nás všechny prozradí.." Řešit se mi to moc nechce.. Radši se do toho zatím neplést, ale rozhodně kvůli němu nehodlám uhýbat, a tak jen mírně spomalým a dál se držím cesty.
 
  Rikke Falla   Postava není přítomna 18.4.2015, 20:30:34
Začíná to být čím dál víc na houby. Dane nikde, jen voda, bláto, vítr a pro změnu voda. Zimní bundu mám už celou promočenou a nacucanou, těžké boty ještě těžší, jak jsou obalené bahnem. Chci hospodu. Chci teplo a sucho. Chci se něčeho napít a mám hlad.

Ani do řeči mi moc není a tak můj slib daný kopáči, že mu vysvětlím, jak je to s těmi penězi, se odsouvá na neurčito. Do tepla a sucha, pokud se mě bude držet.

Nebo pokud se budu držet já jich. Protože já se třeba narozdíl od Nšo-či s obrovským chlapem se sekerou družit nechci. Vážně ne. Je mi ukradený. A má sekeru - ale tak to je vidět. Nechci zjišťovat, jestli je přátelský nebo ne. Jestli je místní, nebo vyplavený, nebo se tady ocitl tak podivně, jako my.

A tak zatím co Nšo-či zkouší překřičet hromy, já nasadím směr velký oblouk kolem sekerníka. Vyhlížím světla domů, vyhlížím Dane a hospodu. To je, co chci.
 
  Mathew   Postava není přítomna 18.4.2015, 12:29:22
"Dobrý večer, pane."

Zvolám už z diali na muža so sekerou, už nás isto spozoroval a aspoň sa dozvieme či má nepriateľské úmysli.
 
  Bílý králík osudu   Postava není přítomna 18.4.2015, 12:05:05
Hromádky jsou více-méně rozmístěné kolem chlapiska. Já jen tak pro komplexnost obrazu, asi jsem to nedostatečně popsala.
 
  Mathew   Postava není přítomna 18.4.2015, 0:36:53
Opatrne pokračuji k hromádkám, očekávám tam totiž stejne jako nás, neznámým dúvodem poskládané více méne lidi. Držím se ale kousek dál, muž se sekyrou múže být nebezpečný.
 
  Bílý králík osudu   Postava není přítomna 17.4.2015, 23:59:29
I stalo se, že jste odešli od hodného dědečka hříbečka, který vám ukázal cestu a ještě dobře poradil. Teď už by to chtělo ale trošku pohnout kostrou, protože se skřítek bouřlivák, či snad nějaký jeho rozjívený duch, nahoře asi pěkně zlobí. A nutno dodat, že ten jeho déšť není kdovíjak teplý. Kromě toho, že je vám hezky mokro, začíná zvláště některým, méně oděným z vás, býti i nepříliš roztomilá zima.
Soutěska vás přivítá mokrým blátem rozlitým uprostřed cesty a nejrůznějšími pramínkmy razícím si cestu ve vodopádcích spadajících přes a kolem nejrůznější výstupky a výčnělky skály, jež tvoří vysoké stěny soutěsku tvořící. Když ji minete, dostanete se na poměrně velkou blátivou louku, na jejímž vzdáleném konci tušíte jakési temné zážiší, naznačující les. Jedna z nevýhod otevřeného prostranství bude jednoznačně ten protivný, celkem studený vítr, který tuto bouři pilně provází, se do vás konečně opřel.
Vydáte se doprava, držíce se poměrně blízko skalisek. Jednak pro to, že zde je přecijen o něco schůdnější terén, a za druhé proto, že to navíc odpovídá popisu cesty od toho hodného pána. Časem se vám pod nohy připlete jakási vyježděná pseudocestička odkudsi z pole, táhnoucí se ve směru, kterým máte v úmyslu jít i vy. Vyznačuje se především tím, že terén v ní byl vlivem počasí mnohem neschůdnější, protivnější a bahnitější, než mimo ni. Přesně jak pán předpovídal, rozhodla se nakonec zavésti vás k životu podmořské zvířeny. Bez větších diskusí jste se od jejího vedení odloučili a zamířili jste si to po ještě protivnějším terénu více-méně travnatého pobřeží, jednou dokonce nesmlouvavě vstupujícího do jakéhosi lesa, jehož konec sahal až několik metrů do současného přílivu.

Cesta vám zabrala určitě nějakou tu hodinku. Situace je natolik nevlídná, že některým z vás nejspíš už pomalu začíná v hlavě hlodat myšlenka, zda si z vás ten chlapík náhodou nevystřelil - koneckonců říkal cosi takového, že "tohle tady je vesnice Dane" a tohle tedy rozhodně nevypadá, že by slůvko tohle tady bylo namístě. To pobřeží je natolik nepřehlédnutelné, že jediný způsob, jak by jste vesnici mohli minout, je buď její pohřbení vodní hladinou, nebo právě ten špatný vtip. Zrovna jste přicházeli na nějaké plážovitěji vyhlížející území a na něm toho bylo kromě vody, deště a vody k vidění ještě sem tam nějaké vyplavené harampádí, jeden vskutku velký chlap se sekerou v ruce (pro vaši bližší představu vypadajících zhruba, nebo možná naprosto přesně jako Bergelmir) a po bližším prozkoumání výjevu i tři jakési neforemné spíše větší tmavé hromádky na zemi. Zatím jste poměrně daleko, pro bližší identifikaci se budete muset přiblížit.
 
  Rikke Falla   Postava není přítomna 13.4.2015, 14:30:11
No potěš, bouřka, co trvá skoro tři týdny? A táhne se tak daleko? Sakriš, to jsme se nemohli ocitnout někde za ní, když už? To je skvělý, pořád jen déšť a blesky a vítr...

Z dotazů muže si zase tak moc nedělám.
"No někde končit musí, ne?" pokrčím rameny.
"Tak naschle." mávnu mu a popoběhnu, abych dohnala posledního z naší skupinky.
 
  Bílý králík osudu   Postava není přítomna 13.4.2015, 14:18:53
"To mi jako chceš říct, že sis jí nevšimla? No jako je fakt, že moc daleko za horizont se vod tý doby, co začla, nikdo nepodíval, tak nevim jak to vypadá tam, ale..." nakrčí zamračeně obočí a už se nesměje.

"Tahle podělaná bouřka trvá už něco přes dva tejdny, skorem tři. A co je mi známo, tak se nejmíň po pevnině táhne zatraceně daleko. odpoví Rikke a hledí na ni poněkud obezřetně, snad ji i podezřívajíc z nějakého smyslu pro humor.. "Takže mi chceš tvrdit, že vona tamhle někde za horizontem končí?"
 
  Rikke Falla   Postava není přítomna 13.4.2015, 14:10:57
No a mám jasno. Má bujná fantazie mi začne vykreslovat takový nějaký pirátský pajzl se spoustou ožralých nadržených pirátů. Rum teče proudem, každou chvíli se někdo porve, nesmí chybět nějaké ty pásky přes oko, velké zalté kruhy v uších, dřevěné nohy, háky místo rukou a hlavně papoušek. Pestrý, užvaněný a sprostý papoušek. Možná i malá opička, která šlohne, co uvidí?

Ušklíbnu se.
"No jo no. To věřím.
Tak díky a naschle..."

Už taky vykročím, pak se ale zarazím a i když jsem se už rozloučila, obrátím se zpět na muže:
"Kvůli týhle bouřce?" ptám se nedůvěřivě.
"To jako trvá tak dlouho, aby tady stihli uváznout, zabydlet se u Mořský potvory a ještě jim to už začalo lízt na mozek?" nezdá se mi.
 
  Bílý králík osudu   Postava není přítomna 13.4.2015, 13:51:39
"Tak to my všichni.": odpoví docela vážně Mathewovi.

Rikke ho zdá-se ale docela pobaví. "Uvízlo tady kvůli tý zatracený bouřce pár, heh, námořníků, kerým už to suchozemštění začíná pěkně lízt na mozek." ušklíbne se pobaveně. "A Mořská potvora je jejich. Ale pro mě z a mě si di třeba i tam. Myslím, že by pro tebe mohli najít nějak to využitíčko." olízne si rty a pak se rozesměje.

Je milý, ten pán.
 
  Rikke Falla   Postava není přítomna 11.4.2015, 21:47:07
Nálada je tady skvělá. Taková, vřelá, přátelská, jen se na sebe vrhnout a začít se objímat.
Zrzka je milá asi jako podebraný palec, blonďák si už kráčí směr zářné zítřky a Nšo-či, Nšo-či vážně perlí. Osada pod horou Duchů u modré řeky. No tý jo... bez duchů ani ránu, jak koukám a ještě se prý zlobí - a taky mu asi pěkně lezou na mozek. No, kdo ví, třeba jich fakt má plnou hlavu...

Většina už je na odchodu, já jsem spokojená, že v tom Dane je hospoda, ale přece jen:
"A proč zrovna ne do tý mořský potvory?"
 
  Falazur   Postava není přítomna 11.4.2015, 21:13:06
Černovláska se soustředí asi spíše na rozhovor, který se odehrává před námi. "Nebo jsem prostě příliš zvědavej." napadne mě. A rozhodnu se prozatím dál nevyptávat. Kývnutím hlavy dám najevo, že jsem její odpověď přijal a dál už jí neotravuji.

Díky svému vyptávání jsem ani moc nedával pozor na to, co vlastně dokázal zjistit Andrew. Takže pouze vím, že i on je schopný říkat spoustu zvláštních cizích slov a že máme někam jít. Což ostatně i většina z nás rovnou činí a já nehodlám zůstat pozadu.
 
  Mathew   Postava není přítomna 10.4.2015, 12:42:26
"Pochádzam z osady pod horou Duchou pri modrej rieke."

Odpoviem mužovi na jeho dotaz a nechám ostatných aby sa s ním dosýta vyrozprávali.

Keď nám vysvetlí ako sa dostaneme do Dane, ukloním sa a vykročím:

"Ďakujem za všetko, príjemný zvyšok večera, modlím sa aby sa duchovia čoskoro prestali hnevať."

Odchádzam do Dane.
 
  Bílý králík osudu   Postava není přítomna 7.4.2015, 15:01:33
K Rory se při jejím pokusu překřičet bouři muž zahledí.
"No tak si tady na ten odvoz teda zakřič, když myslíš, že tě v týhlenstý zátoce a v tomhle počasí navíc někdo kromě mě ještě uslyší. Nikdo ti nebrání!" odpoví jí a zakroutí při tom hlavou ze strany na stranu.

Andrewa poslouchá, jen směr mu poopraví. "No ten je vlastně tamhle - vobejdi tuhle skálu a pak jdi podél pobřeží dál na sever. Bejvala tam cesta, ale teď bude asi pod vodou." poradí mu. A nakonec jen zavrtí hlavou. "No nazdar." rozloučí se s ním nepříliš dojatě.

Ještě Rikke se ho na něco ptá. "Jo, jasně že je. Heh, zrovna Dane a bez hospody." uchechtne se pobaveně. "No uvidíš sama. A dyžtak nechoďte do mořský potvory." poradí jí ještě.
 
  Lenka "Rory" Rorejsová   Postava není přítomna 6.4.2015, 20:57:37
„Zavolat!“
Přidám na hlasitosti. V tomhle počasí je div i to, že slyším svoje myšlenky.
„Zavolat si odvoz.“
Přidám. Výraz na mužově tváři mě neskutečně vytáčí. Tyhle blbečky nesnáším. Určitě je to jeden z těch, kteří by všechny ty internety zakázali. Ignorant! A já tu budu kvůli tomu jeho ignorantství moknout!
Vážně doufám, že tě jednou klepne a ty si nezavoláš ani sanitku, pitomče.
Zabručím sama pro sebe.

Zavrtím hlavou a založím ruce na prsou. Slova se ujme Andrew – a pokud mě ten chlap vytáčel, tak Andrew tomu všemu nasadí korunu. Oči se mi sevřou do dvou štěrbin.
„To si ze mě děláš srandu!“
Zavrčím a nejraději bych po něm něco hodila.
Aby se z toho dědka naposral. To vypadá, že za chvíli už bude tak hluboko, že vyleze ušima!
Nespokojeně si odfrknu. Tohle je k ničemu a vážně by mě zajímalo, co Andrew udělá někomu, kdo mu skutečně dokáže pomoct. Ta myšlenka mě pobaví – hlavně proto, že si všechny ty věci začnu představovat.
 
  Rikke Falla   Postava není přítomna 4.4.2015, 17:52:57
Kopáčova slova jsou opravdu zajímavá. Akorát toho nestíhám pobírat tolik zároveň. I když to, že nezná peníze, mě fakt dostane.
"Já ti to vysvětlím pak... s těmi penězi..." špitnu mu tiše a raději se po upozornění muže posunu dál od hafana. Natržneý kaťata mít nepotřebuju.

A pak už jen se založenýma rukama poslouchám a pozoruji blonďákovo vyjednávání.

Družina?! Jaká družina zase?! On fakt mluví jako kniha, to za prvý a za druhý, copak někdo uvěří, že patříme k sobě?
Rozhlédnu se po skupince, abych se ujistila, že mám pravdu, že tohle nikdo spolknout nemůže.

Posel na doručení zprávy... no to mě poser...
Jeden nezná prachy a druhý se shání po poslu místo po telefenu... internetový kavárně... nebo alespoň poště...
Jo, ať mi nikdo netvrdí, že nejsou i z jindy, nejen od jinud...


Chlápka tedy blonďák taky moc neoslnil, ale i když si asi myslí, že jsme na hlavu spadli všichni, nad volbou jeho slovo se zase moc nepozastavuje...
Z toho zjištění mě tak trochu zamrazí...

Nekazím blonďákovi ani to, jak se snaží vysvětlit odkud jsme. Jen by mě zajímalo, jestli si to vymyslel úplně, nebo mluví o městech, který fakt zná a doufá, že budem hrát s ním. Když vyrazí pryč, chvíli váhám. Jako zůstávat tady je na nic a provokovat chlápka s hrozivou zubatou příšerou na řetězu je na dvě věci.

Pak ale přece jen pusu otevřu.
"Díky..." vyjádřím napřed svou vděčnost.
"A je v tý osadě nějaká hospoda?" zajímám se.
Fakt už jsem dost zmoklá a dává se do mě zima.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.