abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Gelu   Postava není přítomna 8.4.2015, 0:55:15
Zjistil jsem, že kus plesnivého rohlíku, jenž jsem v truhle našel asi nebude pro můj žaludek to pravé.


"Tohle by nežral snad ani žádnej armádní vypatlanec."


Znechuceně odcházím ze svého pokoje a matně si vzpomínám kde že má být umístěna nějaká výdejna jídla. Mělo to být mimo budovu, vyjdu ven a chvíli bloumám v okolí než dorazím k jídelně. Zpoza dveří slyším nějaký podivný řev, vcházím do jídelny.


Budu věřit, že alespoň jídelna bude mít nějakou úroveň.
 
  Anglino   Postava není přítomna 8.4.2015, 0:48:48
Když mi na talíři přistála neidentifikovatelná hmota jen jsem zafuněl.

"Asi bude těžké udržet emoce v klidu. Cítím jak se mně začíná vařit krev. Přes veškerou snahu vyplouvá barbar na povrch."

Pak to vypukne. mrsknu talířem o zeď a zařvu.

"Jsem Válečník a ne nějaký vesnický blátožrout!
Vy se mi budete smát! Ten výsměch patří mně.Tohle není žrádlo pro bojovníka, ale pro zvířata! Z tohohle nezískám energii pro své svaly! Takhle živené vojsko chcípne ještě dřív než dojde k nepříteli!"


Abych vypustil trochu páry. Popadnu nejbližší lavici a praštím s ní o zeď u výdejny toho rádoby jídla.

Zuřím a můj rykot se nedá přehlédnout.

"Mám hlad a když mám hlad musím něco sežrat i kdybych měl sežrat koně."
Přistoupím k šklebící a evidentně dobře se bavící bábě co mi dala ten sajrajt místo jídla a houknu.

"Kde jsou tady maštale babo. Nebo si mám na rožeň narazit tebe? Páni důstojníci si určitě žerou za peníze pro mužstvo pečínky a pijou víno. Klidně sežeru koně i generálovi."

Abych z báby dostal odpověď udeřím pěstí do stolu před výdejním okýnkem. Vůbec mne nezajímá jestli to ten stůl vydrží.

Jestli mi ta bába odpoví vtrhnu do konírny a prvnímu koní se zakousnu do krku a napiji se krve. Jestli neodpoví budu si muset konírnu najít sám.
Vzteky mám žíly naběhlé k prasknutí a žíla na čele mi rudě pulsuje v tomto stavu vidím rudě a není radno se mi stavět do cesty.
 
  Gelu   Postava není přítomna 8.4.2015, 0:37:41
"Tak se to skutečně stalo, vážně jsem se přidal k lidskému společenství a budu muset poslouchat nějaké armádní uřvance. Snad to ale bude mít nějaký smysl, izolovanost mých bratří ze Siralského hvozdu je pošetilá."


Kromě svého luku a brašny nemám skoro nic. Než si ale půjdu zjistit jak to tady chodí, měl bych se asi trošku zabydlet. Mířím na místo své postele, shazuji si brašnu a začínám zkoumat stav svých kopit, ve městě jsem sice krátkou dobu, ale místní podlaží by je mohlo nepříjemně rychle obrousit.


"Měl bych asi co nejrychleji navštívit kováře."


Po zhodnocení se začínám porozhlížet po místnosti a zkoumám jaké věci tu mí spolubydlící mají. Mám při tom ale po celém dni vcelku hlad, zkontroluji proviant v truhle.
 
  Anglino   Postava není přítomna 7.4.2015, 21:11:20
Nechal jsem se naverbovat, první zkouškou jsem prošel. To nebyl problém bojovník pozná bojovníka. Potom jsem byl představen novým druhům ve zbrani. Theodor mi dal klíč a s tím se rozloučil.

Bafnu klíč a bez okolků se zeptám kde je náš pokoj. Rychle tam dojdu, odemknu truhličku dám do ní vaky a zbraně v jídelně mi k ničemu nebudou.

Urychleně tak jak mi velí žaludek pádím zpátky do jídelny. Nelením kouknu kde se vydává jídlo a hned se tam hrnu.

" Barbare zpomal ať si o tobě nemyslí, že jsi křupan. Jídlo ti neuteče mi říká mé lepší já a druhé do toho křičí z cesty jdu se nažrat. Doufá, že dostanu pořádnou porci."

Na toho co vydává jídlo vyhrknu.

"Se mnou se nezdržujte s nějakou zeleninou. Mně stačí kus masa a chléb. Pivo tady asi nemáte? no nic budu se muset spokojit vodou."

Čekám co mi přistane na talíři a pak si půjdu někam sednout kde bude místo. Sice tam vidím ty, kterým jsem již byl představen, ale jím raději v ústraní, ať si nemusím dělat problémy s etiketou. Vidlička a nůž jsou maximum co jsem kromě rukou ochoten používat. S vidličkou mně naučila jíst má matka a u nás ve kmeni jsem ji nepoužíval. To až tady v civilizaci, jsem chtěl udělat dojem.

"Jestli mne, ale pozvou mezi sebe ke stolu budu si muset přisednout. Vím, že kdybych je odmítl mohlo by to být bráno jako urážka. Nechci si zbytečně dělat nepřátele."
 
  Grommash   Postava není přítomna 7.4.2015, 18:23:57
Zrovna moje myšlenky dospějí k bodu že výraz "šmakuje" má něco společného se slovem chutnat. Zamyslím se. ,,To musí být ono! Teď už jenom jak s tim pivem a pívem..." Najednou si všimnu že Žira někomu mává.

Kouknu se komu. Jedno obočí mi vyletí vzhůru... Taková malá dívenka. Ušklíbnu se, ne nemám v plánu nikoho podceňovat. Žira nás představila tak jenom krátce kývnu na pozdrav. Když už je u těch zkrácenin... Grommash.. Ale to už víš pokud nebudeš mít čas vyslovovat celé mé jméno říkej mi Grome." ,,Žira si na svou "verzi mého jména" už zvykla a tak jí nehodlám nic kazit." Slovo "hej ty oranžovej" mě na chvíli zarazí. pak jen zavrčím a s úšklebkem zamumlám v rodném jazyce ,,Drok'Ol al agharst urg-has drowa drira." Zavrčím nepřátelsky. směrem k Žiře. Chvíli jen tak koukám na Karolíninu ruku než mi dojde co to znamená ,,Lidské zvyky.. Bohové proč zrovna podávání rukou?" Vycením tesáky což připomíná úsměv. ,,Radši bych to ani nezkoušel.. Nerad bych rozdrtil prsty." Uchechtnu se.

Náhle přijde Theodor a přivede sebou urostlého barbara. Změřím ho pohledem. ,,Že by se tu oběvil někdo kdo ví jak uzvednout kladivo či sekyru?" Pomyslím si ale mlčím. Místo toho mu kývnu na pozdrav ,,Lok'Tar Angilo. Jsem Grommash. Ale jestli nebudeš moct ztrácet čas vyslovováním celého mého jména můžeš mi říat Grome."
 
  Karolina   Postava není přítomna 7.4.2015, 18:06:19
Nakonec jsem jídelnu našla rychleji, než jsem čekala. Vůně jídla a hlahol mnoha hlasů mě bezpečně vedly. Sama jídelna byla velikánská místnost plná lidí, stolů a lavic.
" Aha, tak to bude fakt lehké někoho tu najít."
Pomyslím si, ale problém za mě vyřeší Žira. Jakmile si totiž nafasuju jídlo a otočím se zpět do sálu, uvidím ji, jak na mě mává. Opatrně se k ní blížím a musím dávat pozor, abych si nenechala vyrazit jídlo a pití z ruky.

Žira nesedí u stolu sama. Je tam s ní nějaký oranžový obr. I v sedě je větší než já.
"Obr nejspíš ne ale asi nějaký ork, prý žijou někde na severu. Nikdy jsem žádného neviděla, zato jsem o nich slyšela. A nebylo to vždycky moc lichotivé. Uvidím, každá rasa má mezi sebou výjimky. No, zdá se, že budeme pěkně zbarvená skupinka a to doslova."

Snažím se ty myšlenky zahnat a tak raději koukám na Žiru.
" Ahoj Žiro, jsem ráda, žes na svůj slib nezapomněla. " Usměju se na ni a pak si položím jídlo na stůl a otočím se k novému spolubydlícímu. Mírně ukloním hlavu a usměji se na něj.
" Moc mě těší, Grommashi, já jsem Karolína, ale klidně mi říkej Kájo."

Mírně se u toho začervenám, protože nevím, jestli mu mám podat ruku nebo ne. Nakonec s menším váháním mu ruku podávám.

" Ta Žira! Prej oranžovej! Jen aby mi nerozdrtil ruku."
Proletí mi hlavou a v břiše mi ukrutně zakručí, až je to jistě slyšet kolem dokola...

 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.4.2015, 23:25:42
Ještě než si karolína sedne do jídelny přijde kapitán Theodor, pozdraví se se Žirou a Gromashem a Karolíně se představí. Je to urostlý barbar s holou lebkou. Přivádí s sebou ještě jednoho barbara a představuje vám ho jako vašeho nového spolubydlícího Anglina. Pak s ním ještě prohodí pár slov a odchází, s tím, že mu vše vysvětlíte...
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.4.2015, 19:01:28
Pro Karolínu: Jídelnu jsi našla v pohodě přesně tam, kde ti Žira řekla, že je. Dorazíš do jídelny. Je to obrovská místnost plná stolů a lavic. Na protější zdi je vedle sebe několik okýnek, kam si můžeš dojít pro jídlo a dřevěný korbel s vodou. Místnost je plná lidí, kteří do sebe s odporem ládují jakousi prazvláštní hmotu neidentifikovatelného zápachu a barvy. Zdá se, že bude velmi těžké tady najít místo k sezení, ale pak si všímáš, že na tebe mává tobě známá černá tvář. Žira sedí u jednoho stolu zhruba uprostřed místnosti, kde sedí vedle jakéhosi stvoření, slyšela jsi o nich, ale ještě neviděla. Je to ork, je oranžový a trošku z něj jde strach. “Ahoj Kájo“, usměje se na tebe a mluví dál, “Tohle je Grommash, náš další spolubydlící.“ Pak se otočí na orka “Hej, Oranžovej, tohle je Kája.“ pronese s úšklebkem na tváři.


Pro Gromashe: Jakmile Tobby odešel, všiml sis, že Žira přestala jíst a zadívala se ke dveřím. Vidíš, jak na někoho mává. Mává na mladou a drobnou dívku s dlouhými blond vlasy. “Vida, už je tady.“ Pronese k tobě, zatímco dívka jde k vám. Jakmile dorazí, Žira vás představí. Karolíně tě představí tvým jménem, ale když představuje jí tobě, osloví tě jako “Hej ty, Oranžovej“ a přitom se zvláštně ušklíbla, zdá se, že je to ten „smysl pro humor,“ o kterém ti už lidé vyprávěli, ale zatím jsi nepochopil, co to je.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 4.4.2015, 0:10:52
Chystá se válka. Jakýsi muž, který se tituluje jako Král severu se snaží získat pod svojí vládu na všemi královstvími v celé Ardánii. Luskan, jedno z mála království, které ještě odporuje nyní verbuje nové vojáky.


Všichni muži straší 14 let nechť se neprodleně dostaví do hlavního města Questaqua, aby splnili svou povinnost vůči našemu dobrému králi Marcovi III.


Proto jste žádáni, abyste splnili svou brannou povinnost a bojovali za království.


Kdo neuposlechne, bude potrestán dle zákona pro dezerci.


Dobrovolníci všech ras, vyznání a pohlaví jsou vítáni.


Navštivte kasárny v Questace, budou vám vysvětleny podrobnosti.


Podepsán: ser Alasdir Nurtrak,
pobočník krále Marca III.To byl náborový leták, který se objevil hned v několika městech po království. Do královského města Questaqua se sjíždějí dobrodruzi z celého království i z okolních podrobených zemí, aby bojovali proti Králi severu.


"A co ty? chtěl bys také bojovat proti bezpráví? Nebo bys snad chtěl zažít nebezpečné a napínavé dobrodružství? Nebo bys možná chtěl rychle zbohatnout?"


"Neváhej a navštiv Questaqu"
 
<<    <   
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.