abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Karolina   Postava není přítomna 24.4.2015, 19:17:09
V kasárnách na pokoji

" Půjdu s vámi, na snídani určitě a pak uvidíme."
Nešlo slíbit víc, kdopak ví, co se ještě semele.

Dlouho jsem nemohla usnout, ale nakonec jsem nad ránem přeci jen zdřímla. Probraly mě tiché kroky, sevřela jsem dýku, kterou jsem celou dobu měla pod polštářem.
" To nebude ten hajzlík, ten by určitě spíš udělal kravál. Mohl někoho poslat... Karolíno! Okamžitě přestaň, seš snad paranoidní? Je to nesmysl, to jde někdo třeba jen na záchod. "

Uklidňuji se a tak, když mě Žira začne budit, už jsem v klidu.
" Přijdu za vámi, nečekejte na mě tady, ale z hospody mi neutečte. Objednej mi nějakou teplou snídaní, třeba vajíčka, slaninku a kousek chleba a k tomu teplý nápoj. Já si to zaplatím, neboj."
Řeknu jí tiše a zůstávám ležet až k bradě přikrytá.

Pokud všichni odejdou tiše vstanu, obléknu si kamaše a jdu se jen tak v bolerku opláchnout. Rychle se opláchnu a pak se dostrojím. Vklouznu do kotníčkových bot, připnu si opasek. K němu svou dlouhou dýku a přes záda přehodím řemení zádového pouzdra na svou hůl. Do kapsáře, který připnu na pravou stranu opasku, dám nejnutnější věci.

Tak ještě vlasy a můžu se vydat za ostatními. Rozpustím si vlasy, ohnu se a vlasy přehodím přes hlavu. Začnu je pomalu a opatrně pročesávat. Nezdá se to, ale jsou dost dlouhé a pevné. Najednou se otevřou dveře a v nich se objeví.... Anglino. Ta rána, to mi spadnul kámen ze srdce.

Rychle hodím vlasy zase dozadu a napřímím se.
" Dobré ráno, to jsi byl celou noc v hospodě? Vyspal ses trochu? Prý půjdeme hledat lovce nebo na lov. Něco říkala Žira. Nebo ty nejdeš?"
Za řeči se stahuji vlasy do svého obvyklého účesu.

Jsem docela ráda, že je tady právě on. Kdyby náhodou... jenže, ne! Nesmím ho do toho zatáhnout. Je to jenom můj boj. Nejsem bezbranná holčička. Připravená k odchodu se zpříma podívám na Anglina a čekám, jak mi odpoví. Pokud se bude vracet do hospody, půjdu s ním a pokud náhodou ne, rozloučím se a půjdu sama.
 
  Anglino   Postava není přítomna 24.4.2015, 9:58:17
Popíjíme a zakusujeme to kousky masa a všeho co ještě zbylo po naší hostině. V popíjení a bavení se s hosty vystřídal hospodského jeho otec. Takový správný trpasličí kmet.Hospodský se ráno podivoval, že jsme popíjeli celou noc a šel se věnovat úklidu.

Pomyslím si
"Asi už je ráno. To to uteklo."

Protahuji si tělo ztuhlé od sezení a hýření. V tom se otevřou dveře a v nich se zjeví Troll a drží dveře, aby jimi mohla projít Žira.
Trollovi krásně zakručí v žaludku. Proto na něj zavolám.

"jestli jdete s námi hledat lovce, tak si nejdřív s námi dejte snídani. S hladovým žaludkem se jde špatně na výpravu. Chvíli stejně budeme muset počkat až se všichni sejdou a domluvíme si plán."

Po té zavolám na hospodského.

"Mohli bychom dostat nějakou malou snídani než vyrazíme?"

Pak ještě promluvím Žiře.

"Hned jsem zpátky jen si dojdu pro svůj meč, měch na vodu a medovinu. Aspoň se protáhnu a rozehřeji ztuhlé svaly. Pak bude Barbar Anglino připraven na vše."

Vstanu a jdu si poklusem na pokoj pro své věci.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 24.4.2015, 1:57:30
Někdo mi zatřásl ramenem.

"Hmmm .... co je?"

Podívám se nad sebe a uvidím Žiru.

"Co? Jakej lovec? Co ... jídlo? .... Maso? "

"Co to říkala? Vždyť .... vždyť je ještě brzo ... počkat kráva, maso ... jídlo!"

Posadím se na postel a podívám se po okolí.

"Kde jen? ... Kam jsem ... Jo támhle je bota moje. Dobrý ještě tu druhou. Kam se mi jen mohla podít. A tam je."

Vylezu z postele a nasadím si obě boty. Projdu zbytek okolí mé postele.

"Počkat. Pokud támhle jsou moje kalhoty co mám na sobě? ... Kalhoty rychle."

Po necelých pěti minutách jsem oblečen a schopen vyrazit.
Na cestě do hospody se snažím z Žiry a zbytku těch co se možná přidali, vytáhnout o co vlastně jde.

"Aha. Takže pokud to chápu, tak máme najít nejspíš již mrtvého lovce, a přinést ho nazpět? Jo a pokud uvidíme cestou něco poživatelného máme to přinést taky. Ok, na co vám tam budu já? Jako kdyby náhodou jste se škrábli nebo na co?"

"Proboha to je degradace, vždyť já jsem sešíval končetiny, vracel vnitřnosti zpět do těl a teď budu léčit bodnutí od ostružiny ne? A nevím co si myslí ale mrtvolu lovce znova neobživím, jako copak jsem nějakej klerik nebo co?"

Těsně u hospody Žiru předhoním a otevřu jí dveře. To nejen protože jsem gentleman, ale hlavně protože zevnitř je cítit silný odér na který si ještě musím zvykat.
V samotné hospodě jsou Kentaur s Orkem a pořád sedí u stejného stolu.

"Proboha, oni tu snad byli celou noc. A to chtějí jít na výpravu? To chtějí hledat tu mrtvolu ospalí a ještě v tomhle stavu? No asi budu mít dost práce dneska co?"

V břiše mi nepříjemně zakručí, ale pořád nemám ani zlomenou grešli, tak se asi začnu poroučet zpět ke dveřím.

"Jdu napřed, pak mě dohoňte, tady by maximálně tak dostal hlad."
 
  Žira   Postava není přítomna 22.4.2015, 22:36:14
"Hmmm. Kecá. To znám moc dobře. Nejlepší je nechat jí, ať se s tím popere sama. Ať je to cokoliv. Taky jsem se nikdy nikomu nesvěřovala. A tak je to nejlepší. Třeba nějaká akce jí povzbudí."

Ještě, než Karolína zalehne, kouknu na ní a šeptám: "Ráno jdeme zjistit, co se stalo s místním lovcem. Jdeš s náma? Kdyby tě to zajímalo, řezník slíbil celou krávu a hostinský Paul k tomu přihodil útratu v hostinci zdarma. Ale hlavně, myslím, že bychom měli zjistit, jestli se mu něco nestalo."

"Snad půjde s námi, co vím ze zkušenosti, nejlepší je něco dělat, to hned pročistí hlavu. A Karolína se zdá, že jí má plnou bůhví čeho."

"Tak dobrou noc Kájo" Pronesu, zalehnu a pokusím se usnout.Do svítání tak nějak spím, příchodu Obscurta si ani nevšimnu. Když otevřu oči už tam spí. Anglino a Gelu nikde a Achillon taktéž.

Vstávám. Pokud Karolína v noci souhlasila, že se k nám přidá, vzbudím ji. Ostatní také přibudím a zeptám se jich, zda jdou s námi. Pak se obléknu, vyzbrojím a do torny si vezmu své nejnutnější věci a společně s těmi, kdo souhlasili zamířím do hospody vyzvednout Gelua a Anglina.

Když dorazím, jsou tam jen oni a Uroloqui. Ani se nezdají moc opilí.
"Nazdar, tak co, razíme na cesty? Jdeme najít Lovce?" Pronesu a rovnou si objednávám jedno rychlý k snídani.

"Máte nějaké věci na pokoji? Jestli tam půjdete, dám si ještě jedno pívo ke snídani, jinak bych asi klidně rovnou vyrazila."
 
  Karolina   Postava není přítomna 22.4.2015, 21:59:12
" Takové kecy. No jo, armáda. Tam je hodně chlapů a oni vždycky drží basu. Možná, by mu spíš i fandili, že je takový skokan. To mě neudivuje. Co mě překvapilo, že ani ta ženská, ta lady... i ta to říkala, jakoby mu fandila. Kdopak ví, jestli i na ní to zkusil? Možná ano a třeba mu neoddolala. Jenže co si mysleli? Snad ne to, že mu vlezu do postele? Pro takovéhle borečky mám jen pohrdání a lítost. No, je to tak. Lituju ho, protože mu nejspíš žádná žena dobrovolně nedá a tak si chudák musí krást, co ostatní mají z lásky. Jenže lítost... lítost je až na posledním místě. Pohrdám takovým mužem, strašně moc a z hloubi duše."

Pak se objeví Žira. Nemám radost, jestli jí dojde... a sakra došlo. No nedá se nic dělat.
" Ahoj, tiše, abychom je nevzbudily. Co by se dělo? Nic.Nechce se mi spát a tak medituji, ostatní už spí. A ty bys měla taky.I já si půjdu lehnout."

Zašeptám a pak se zvednu. polštář natřesu, lehnu si a přikreju se dekou. Zavřu oči a snažím se pravidelně oddychovat. Mezi tím, než jsem domluvila a lehla si, se vrátil i ten malý mužíček. Nic neřekl, opláchnul se a zalezl do postele.

" To bude noc. Nervy mám napnuté k prasknutí. Jenomže jestli si někdo myslí, že mě dostanou, tak jednoduché to mít nebudou. V žádném případě. Hlavně do toho nesmím vtáhnout ostatní. Nesmějí se mě zastávat, ani svědčit, nic. Když by to měl někdo odskákat, tak jen já. Doufám, že budou mít dost rozumu na to, aby to neříkali Anglinovi. To by nebyla dobré. I když, třeba by mu to bylo jedno. Je to taky samec, i když je to barbar, je to stejný samec jako chlap nebo ork. No jo, ork, kampak se poděl? To je jedno, do toho šťourat nebudu."
 
  Obscurtis   Postava není přítomna 22.4.2015, 21:10:07
Po příchodu do pokoje vidím všecky spící krom blonďaté člověčky...

"Kdybych si tu s někým tak ještě mohl povídat, ale s člověkem raději moc ne - ikdyž vypadala mile, pořád je to člověk. Že bych vzbudil Trolla? Né, nechám jej spát. A i já jdu spát, za chvíli vstávám. Asi bych si měl na čelo napsat cedulku "NEBUDIT". Stejně určitě neumí číst. A kde je kentaur a barbar? Asi ještě chlastají, kentauří výdrž je pověstná."

Opláchnu se a zalehnu. Budu spát až dokud se neprobudím - nebo dokud mě někdo neprobudí.

"A kam zmizel ten šéf? I s věcmi? Asi se s někým pohádal a vynutil si jiný pokoj. Škoda, ten se mi docela líbil."

 
  Žira   Postava není přítomna 22.4.2015, 19:50:57
Otevírám dveře do pokoje. Snažím se co nejtišeji. "Koukám, Troll tu chrápe, Nysilo taky, ale Karolína sedí na posteli a kouká do zdi. A skřítek tu dokonce vůbec není. A Achillon taky ne, ale to se není čemu divit. Buď někde někoho zase obtěžuje, nebo je někde ve škarpě úplně pod parou. A nebo mu třeba konečně někdo dal přes držku a je na ošetřovně."

"Ahoj Karolíno. Co, že nespíš?" Pozdravím šeptem a jdu se převléknout.

"Děje se něco?" Zeptám se ustaraně, když vidím její obličej ve světle lucerny, kterou jsem si rozsvítila.

"Snad po cestě nikoho nepotkali. Achillon tu naštěstí není. Hele... a kde má věci???!!!" Podívám se zamračeně na Karolínu a čekám jestli mi objasní situaci.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 22.4.2015, 19:16:18
Karolína, Zar´farro, Nysilo

Než Aribeth odešla, odpověděla ještě Karolíně. "Drahá slečno, já se vám pouze snažím pomoci. Pokud si myslíte, že větší šanci budete mít bez toho, stačí říct. Ale vězte, že i kdyby jste měla svědectví deseti rekrutů, tak slovo velitele je v této armádě mnohem víc. V armádě demokracie nefunguje. A pokud narazíte na někoho, kdo si je toho vědom, většinou nezbývá nic jiného, než sedět a mlčet. Ale jelikož jsem stejně vysoko postavená, jako Achillon, mám šanci s tímto konkrétním případem něco udělat. Ovšem, vnucovat se nebudu. Jistá je pouze jedna věc. Pokud si budete stěžovat vy, čeká vás ještě trest za podrývání autority. Holt... je válka, ta v lidech většinou odkrývá to nejhorší, co v nich je." S těmito slovy se jí oči zalesknou zklamáním. Pak už se opravdu beze slova otočí a odejde.

Po chvilce se ještě vrátí. "Ještě jedna věc. Já samozřejmě nejsem jediná, kdo si tohle o Achillonovi myslí, jenže nikdo z nás nemá šanci ho degradovat. To zde může pouze kapitán Theodor. A ten ho nedegraduje. Pro toho jsou důležité výsledky na bitevním poli. A ty má z nás všech jednoznačně nejlepší. Ještě se nestalo, aby on, se svou jednotkou nesplnil zadaný úkol. Ale, co Theodor ignoruje a co je hlavní věc, proč ho nemám ráda je, že má největší ztráty vojáků. Je zvláštní, že mu nezemřel jediný člověk. Ale elfové, barbaři, krollové, trpaslíci, orci a podobně, ti u něj umírají jak na běžícím páse. Abych to shrnula, má rada zní: Nechte to na mě, třeba se ho zbavíte, jako velitele, víc toho nezmůžu. Pokud máte jiný názor, je to jen a pouze vaše věc."

"Loučím se s vámi, nechť Tyr nad vámi bdí."

Pak už jste v pokoji zůstali sami. Ulehnete a jste tak zmožení, že okamžitě usnete. Až na Karolínu, která sedí a medituje.

Nysilo, než usne ještě ospalým a vyčerpaným hlasem říká: "Tak já jsem už úplně mertvej. Dobrou noc vám přeji. A neboj Kájo, dosvědčím ti cokoliv budeš potřebovat, klidně i, že jsi Bohyně pldnosti, pokud si to budeš přát. A teď dobrou noc."

Zhruba kolem třetí hodiny ranní se otevřou dveře a připotácí se Žira. Těsně před svítáním přijde Obscurtis.
 
  Karolina   Postava není přítomna 22.4.2015, 17:31:48
Pokoj v kasárnách


" Zajímavé. Takže všichni ho znají, všichni vědí co je zač, ale ona se to pokusí urovnat? No do psího lejna, fujtajbl."

Mlčky ukážu na velitelovu postel. Kouzlení mě neudiví a tohle je jen na efekt. když se už chystá Lady k odchodu, ozve se můj rozhodný hlas:

" Jak to chcete urovnávat? Tohle bylo regulérní napadení podřízené osoby. Měl by být degradován. V každém případě odmítám ho uznat nebo poslouchat jako velitele.Pokud se neumí chovat tady, mezi svými,jak se asi chová k nepříteli? Pokud se ještě jednou pokusí na mě sáhnout, upozorňuji vás, že ho nebudu šanovat a zabiju ho jako škodnou v lese."

Posléze zůstaneme sami v pokoji a Zar se zeptá na toho Tyra. Pokrčím rameny.
" Asi to je nějaký bůh. Každý věří něčemu.Já sama sobě. A ano, klidně žalobu podám, protože takové prase nemá mezi slušnými lidmi... ehm... slušnou společností ,co dělat."

Spát se mi nechce, ne že bych se bála, ale jsem tak vytočená, že bych stejně neusnula.
" Přeju vám dobrou noc. Já budu jen meditovat."

Zuji boty, navléknu si teplejší ponožky, polštář opřu o zeď a záda na něj přitisknu. Deku je složená v nohou postele. Sedím v tureckém sedu, rovná záda, jako bych spolkla pravítko. Ruce volně položené na kolenou, dlaněmi vzhůru, oči široce otevřené, hledíce do jednoho bodu na protější zdi...
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 22.4.2015, 16:55:11
Anglino a Gelu v hospodě

Zůstali jste v hospodě do svítání. Paul byl samozřejmě nadšený, chvilku s vámi popíjel, ale později šel také spát. Po čtvrté hodině ranní s vámi zůstal pouze Endrin, Paulův trpasličí otec.

Endrin, na rozdíl od své elfí tchyně vypadá velmi staře. Ale to rozhodně nebrání tomu, aby se dobře bavil. Je vidět, že na větší množství alkoholu je dobře zvyklý. Rozhodně mu nechybí trpasličí bodrost ani smysl pro humor. Každou chvíli vás na něco zve a nejhorší je, že pokaždé na něco jiného. Slabším jedincům by to možná mohlo vadit, ale vám to akorát zvedne náladu a dodá kuráž.

Když konečně začíná svítat, přichází zpět do hostince Uroloqui a vystřídá Endrina. Trošku se podivuje, že vůbec nepociťujete únavu po tak vydatném popíjení. Ale pak konstatuje: "Je pravda, že o Kentaurech je známo, že mají vytrvalost po svých koňských příbuzných. A kdysi jsem znala jednoho barbara a tomu nedělalo problém tři dny svižně pochodovat a pak jít do hospody na pivo. Takže je to asi také vrozené." Usměje se na vás a jde uklízet hospodu po včerejšku.

Za chvilku by tu měl být zbytek skupiny, pokud je teda žira přesvědčí aby šli s vámi. A potom konečně nějaká ta akce.
 
  Gelu   Postava není přítomna 22.4.2015, 13:55:29
V hospodě

"Já nemám nic proti." Pronesu, když nás řezník ukecává. "Ráno se tam hned vydáme."

"Kus žvance se vždycky hodí." Pomyslím si. "Co se mu asi mohlo stát? Třeba ho někdo napadl. A nebo se prostě vydal do světa a nikomu o tom neřekl. No... To uvidíme. Snad to zjistíme."

"Tak co, kolegové. Za svítání razíme? Tak to já tady ještě budu sedět. Ráno razíme odsud, souhlasíte?" Ať odchází kdokoliv kamkoliv, já zůstávám stát u stolu a objednám si další pivo. "Dnes si těch piv moc nedám. 40 stačí. Ještě s tou kořalou, to bude tak akorát."

Otočím se na odcházející Žiru: "Tak dobrou, za svítání mě tu vyzvedněte."
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 22.4.2015, 3:49:49
Přesně v době, když chci otevírat dveře, se samy rozletí dokořán.

"Au, sakra můj nos!"

" No vypadá to že je v celku, ale bolí jak zlomenej. Sakra, ženská to jsi si nemohla dávat pozor?


Poslouchám co ta nová paní říká, a přitom odcházím směrem k posteli. Velmi nápadně si třu nos, aby pochopila co mi udělala ta, prý lady.

"Proč se vlastně tolik řůžovokožců jmenuje na A? Doufám, že je to pouze náhoda."

"Jistěže dosvědčím o čemkoli co se tu stalo." Odpovím na dotaz pokládaný do prostoru, pro změnu znovu v leže.

Nadále posečkám, až podivná osoba na A odejde a zeptám se.
"Kolegové je mi to blbé, ale kdo je to Tyr? To byl nějaký lidský bůh, ne?"

Na odpověď ani moc dlouho nečekám a pokračuji.
"Předpokládám , že tu žalobu, asi podávat nebudeme co? No nic začíná se připozdívat dobrou noc."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 21.4.2015, 20:34:36
Karolína, Nysilo, Zar´farro

Aribeth se na Karolínu podívala s vážným výrazem ve tváři. Když domluvíš, odpovídá: "Přesně, jak jsem čekala. Tvá a Achillonova verze se od sebe liší jako den a noc. A já věřím té tvé. A navíc tu máš dva svědky, takže pokud budou slušní a vše dosvědčí, třeba by konečně dostal Achillon za vyučenou. Ale zaručit to nezvládnu. Pořád je dost oblíbený mezi ostatními. Alespoň mezi muži."

Rozhlédne se po místnosti a potom se zeptá: "Kde je Achillonova postel? Přestěhuji mu věci jinam. Myslím, že by nebylo vhodné, abyste dnes spali ve stejné místnosti."

Když jí ukážete správnou postel, vytáhne opravdu pěkný meč bastard, poklekne a meč před sebou píchne do země. Ve vzduchu se objeví nejprve ohnivá koule, která se okamžitě zformuje do hořícího ptáka, někteří z vás o něm už slyšeli. Je to pták fénix, který slouží pouze těm těm nejušlechtilejším a nehodnějším paladinům. Fénix přeletí nad Achillonovi věci a i s nimi zmizí.

Když jsou věci pryč, otočí se Aribeth zas k tobě. "Běž se raději vyspat, pokusím se vše urovnat, snad to dobře dopadne."

Pak na vás všechny upře pronikavý pohled a říká: "Já už budu muset běžet. Nechť vás Tyr ochraňuje." A s těmito slovy prochází dveřmi a mizí pryč.

Když odešla, zavládlo v místnosti zvláštní ticho. Jako by po Aribeth tady ještě něco zůstalo. Jakýsi příjemný pocit ve vašich srdcích. Cítíte se lépe, silnější, spokojenější. Jakoby z vás opadl stres...

Po meči zapíchlém v podlaze nezůstala žádná díra. Zvláštní.
 
  Karolina   Postava není přítomna 21.4.2015, 19:16:58
Na pokoji v kasárnách

Zůstala jsem vážná i když se na něj nalila voda, i když ho džbán na chvilku pohltil i pak, když se v té vodě rozcápnul jako žabák. Stála jsem na místě, připravena na další obranu. Ohnivá koule ho na chvilku nejspíš ohromila. Pak přišlo to, co jsem sice čekala, ale ne hned.

Vyhrabal se na nohy, drapsnul po svém mči a pak jen zařval jako raněný jelen. Nakonec se zmohl jen na vyhrožování a třísknul za sebou dveřmi. Kývnu hlavou na souhlas a polohlasně řeknu:

" Jen běž, žalovat se nemá, ale hlásit se to musí."

Potom se na oko v klidu, otočím a jdu ke své posteli. Obléknu si na sebe ¨kamaše a kazak, nevšímajíc si ostatních dvou přítomných. Potřebuju se úplně zklidnit a srovnat si v hlavě, co jim řeknu. Když jsem se k nim obrátila, byla jsem už klidná doopravdy. Poslechnu si Zara, ale vůbec na jeho řeč nezareaguji tak, jak by asi čekal. Chladným hlasem, tak jiným než dosud, řeknu:

" Poslyšte, opravdu jste si mysleli, že jsem taková, že bych mu hned skočila do postele? Vážně si to o mě myslíte? Pak jste mě dost zklamali. Pardon."

Odvrátím se od nich přesně ve chvíli, kdy se otevřou dveře. Bleskurychle se otočím, očekávajíc, že to je velitel. K mému překvapení je to nějaká elfka. Hned nám objasní, že je Lady Aribeth, nejspíš někdo z velení. V klidu stojím a dívám se na ní, kdopak ví, co se mi honí hlavou. Poslouchám jí a málem se začnu smát.

" Tak panáček je známý kanec, ale nikdo s tím nic neudělá? Chudáček malý, musel si jít nechat pofoukat bebíčko k Lady? To by mě zajímalo, jestli to zkusil na ni a jak dopadl. "

" Těší mě, že vás poznávám, jsem Karolína nebo třeba Kája, jak je libo. Nebudu se omlouvat. Příběh je prostý. To pra... ten náš "velitel" mi tady před dvěma svědky začal dělat návrhy na výhody s tím, že bych je dostala, kdybych se s tím nejlepším samcem na zeměkouli vyspala. Když viděl, že nejsem žádná rozhoďnožka, začal být hnusný. Musela jsem se bránit, aby mě neznásilnil a to dokonce před očima přítomných. Takže ne on, ale já si dávám stížnost a žádám jeho odvolání z velení. Pokud je tak výborný bojovník, tak bych doporučila, poslat ho do boje s nepřítelem a ne s každou ženou, kterou potká. Děkuji."

I když mluvím mírným hlasem, řeč to je dost odměřená a jednotlivé věty jsou podávány kuse. Vůbec nevypadám vystrašeně ale ani vstekle. Jen hlubší vráska na čele svědčí o tom, že jsem značně vytočená, ale kdo mě nezná, nepoznal by to.
 
  Anglino   Postava není přítomna 21.4.2015, 0:59:13
To co zprvu vypadalo jako povyražení na lovu se začíná stávat vážným.
Oslovil naši společnost muž v zakrváceném oblečení.

"Zprvu jsem si myslel, že je to nějaký hrdlořez a on se z něj vyklubal dobrák od kostí. Zkrátka řezník."

Nabídl nám dokonce celou krávu a to je hromada skvělého masa, za nalezení toho pohřešovaného myslivce.

"Povyražení potřebujeme jak sůl a na takové výpravě nebude o nebezpečí nouze. To je správná výzva pro barbara. A heleme se jak se na nás hospodský přátelsky šklebí a copak nám to nese na podnose. Vzácnou elfskou kořalku a ještě navrch prý pobyt zdarma. tak to je vážný. Mám dělat drahoty?"

Podívám se na své společníky a pronesu.

"To je slovo do pranice. Dobrodružství a ještě budeme mít při zdárném splnění odměnu k tomu. Za mně já to beru. Barbar ještě nikoho nenechal ve štychu."

Ostatní také reagovali kladně jen chtějí počkat do rána.
Pak ještě houknu na hostinského a na společnost u řezníkova stolu.

"Má někdo potuchu o tom kde bychom měli začít hledat?"

Sáhnu na podnos pro jednu elfí kořaličku. Pronesu přípitek.

"Ať se nám ho podaří najít živého a ve zdraví!"

A pro sebe si pomyslím.

"Doufám že nepadl do osidel nějaké krásky.
 
  Žira   Postava není přítomna 21.4.2015, 0:35:22
Anglino, Gelu, Žira

Trošku vyděšeně se podívám na chlápka od krve. "To někoho zabil nebo co? To asi ne, asi to musí mít jiné vysvětlení. Ale proč je celý od krve? Třeba nějaká nehoda? No, ale zdá se vyděšený, asi bychom mu měli pomoct."

"To je mi líto, že se ztratil. Já se po něm půjdu podívat určitě. Řeknete mi, kde bydlí?" Pak se otočím na zbytek. "A co vy? Půjdete se mnou? Ten chlapec nejspíš opravdu potřebuje pomoc."

Když přijde Paul, jeho rundu samozřejmě přijmu, pak další platím zase já. Když začne mluvit o řezníkovi Meyerovi, něco mi dojde. "Aha, proč mi to sakra nedošlo? Vždyť je to řezník. To asi dělá ten chlast. "

Pak promluvím k ostatním. "Tak co? Já ráno půjdu určitě. Ještě se skočím vyspat. Možná zítra bude dost náročný den. Aspoň řeknu Karolíně a ostatním, třeba půjdou taky."

Otočím rundu, zaplatím a půjdu spát. Před tím se zeptám: "Co vy, budete tu ještě sedět? Chcete tu nechat nějaké peníze? Ať se nemusíte omezovat." Pokud by někdo náhodou byl ještě vzhůru, rovnou ho informuji. Samozřejmě kromě Achillona, s tím nikam nejdu.

V pokoji se potom převléknu do své lněné tuniky a jdu spát s mečem v ruce. "Ten nepustím z ruky dokud je poblíž ten nadrženej prasák."

Pak už přerušovaně spím ty 4 hodiny do svítání.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 20.4.2015, 23:49:09
Zhruba, když Zar´farro navrhuje podat žalobu, otevírají se dveře. Přichází krásná elfka, vypadá velmi mladě, ale jak jistě dobře víte, to nemusí nic znamenat.


"Zdravím vás. Mě říkají Lady Aribeth. Achillon říkal, že nějaká kouzelnice ho napadla. To jste vy slečno?" Podívá se na Karolínu a trošku se ušklíbne, zdá se, že jí to přijde trošku vtipné, ale i tak, za chvíli nasadí vážnou tvář a pokračuje.

"No, ale Achillonovo obvinění je vážná věc. Trvá na nejpřísnějším trestu. To mu nejspíš neprojde, ale i tak, nějaký trest nejspíš bude. Proto jsem tady. A bez něj, já už dávno vím, jaký on je, ale ostatní vidí pouze to, že je to skvělý bojovník, ale že myslí jen na sex, navíc je to rasista jak poleno a dokonce si o sobě myslí, že je nejlepší na světě. Proto bych ráda slyšela váš příběh."

Sedne si na prázdnou postel a čeká na váš příběh.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 20.4.2015, 21:55:37
Začínám si sbírat věci.

"Tak jo, nevím jak vy, ale já jsem se najedl celkem dobře. To by jsem měl. Rád jsem vás poznal a já zas půjdu. Pokud chcete přidejte se. Slyšel jsem, že na sever jsou poměrně hezké hory."

Seberu sbalenou tornu a přehodím si ji přes záda. Otočím se směrem ke Káje a Nysilovi.

"Tak co? Jdete nebo máte jiný nápad, jak se vyhnout vězení?"

Pokud nikdo nic neřekne pak přejdu až ke dveřím a chytnu kliku. V tu chvíli se zarazím a otočím se.

"Ještě je tu možnost podat žalobu na Achyllona kvůli sexuálnímu obtěžování, ale to by jsme museli jednat rychle."
 
  Achillon   Postava není přítomna 20.4.2015, 21:44:49
Když na mě Karolína zaútočila, na nic jsem se nezmohl. Jakmile jsem se vydrápal na nohy, křikl jsem na ní: "Toho budeš litovat!!!"

Když mi nad hlavou proletěla ohnivá koule, otočil jsem se, vzal svůj meč a odešel ven ze dveří, které jsem za sebou zabouchl tak prudce, že to museli slyšet po celém baráku.

Ještě znova otevřu a křiknu: "Teď se těš. Však armáda už tě zkrotí. A vás taky, za to, že jste jen přihlíželi napadení velitele."

"Tak teď si holčička užije. Nahlásím jí a ona bude litovat, že mě odmítla."

Mířím dolů, nahlásím jí, aby ji někdo potrestal. "Ta bude čumět, až jí naloží 50 ran bičem."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 20.4.2015, 21:36:30
Karolína, Zar´farro, Achillon, Nysilo

Situace vypadá následovně: Achillon se vrhá na Karolínu, nicméně jakmile mu ta nastaví nohu, on se rozplácne na zemi jak široký, tak dlouhý. Ještě stihl po Karolíně hrábnout, ale ta už stihla mu tam nastavit svou hůl a jeho útok odrazila vcelku bez problémů.

Potom, když mu nad hlavou proletěla ohnivá koule, začal se rychle zvedat na nohy.
 
  Karolina   Postava není přítomna 20.4.2015, 21:24:07
V kasárnách na pokoji

" Tak a teď jsem ho rozzuřila. I když, možná kdyby se viděl v zrcadle s tím džbánkem na hlavě.... docela mu to slušelo, hihihihi."

Samozřejmě nestojím na místě a nečekám, až ke mě ten nadrženej sameček dojde. Než se vzpamatoval. uskočila jsem stranou a švihla levou nohou, abych mu podrazila kolena. Jak tak ke mě začal natahovat ruce, že mě asi zmlátí, chytla jsem svou hůl a bleskurychle ji nastavila, aby se na mě nedostal.

Potom jsem udělala přemet vzad a tím získala víc místa. Teď jsem byla já ve středu místnosti, namířila jsem na velitele svou hůl a křikla:

" Zapomeň na výhody a výprask! Okamžitě přestaň, nebo se z toho jen tak nedostaneš! Tohle, je varování."

Zvedla jsem hůl nad jeho hlavu a něco zašeptala. Soustředila jsem se na vyvolání kouzla. Pokud se povede, vyletí z konce hole ohnivá koule a letí těsně nad hlavou velitele. Dopadnout by měla na zeď...
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 20.4.2015, 19:58:38
Lehnu si na postel, dívám se do stropu a poslouchám co se mezi těmi dvěma děje. Samozřejmě celou scénu pozoruji v periferním vidění. A přemýšlím.

" Jsou to lidé, co je mi pak do toho. Navíc třeba to takhle mezi jejich druhem normálně chodí. Ale počkat, namlouvací rituál tohoto druhu jsem vyděl již několikrát a takhle moc nevypadal. "

Zkontroluji jak to vypadá, otočením hlavy.

"Je to dobré oba ještě žijí. Kde jsem to byl jo u namlouvacího rituálu. No ten to asi nebude, že by to byl souboj o moc. Systém jak si ustanovit vyšší postavení? Ne na to je ten blboun moc nadrženej."

Na další zkontrolování si všimnu i Nysila, jak stojí opodál a zaujatě sleduje dění.

"No kdybych si měl vsadit, nevím ten samec vypadá silnější, ale ta samička by mohla překvapit, drží se slušně. No asi bych si vsadil spíš na ní. A navíc mi zaplatila jídlo tak i z úcty. "

"Zajímalo by mě zda by si se mnou Nysilo vsadil. Mohla by to být sranda, nechat to dojet do konce. "


Znovu zaslechnu věc co bych nikdy nevypustil z úst, lehce se začervenám, ještě, že si toho nemůže nikdo všimnout přes lišejník co jsem jím porostlý. Jen lehounce nakouknu co se zas děje.

"Sakra, to je rychlost, on už si rozepíná kalhoty. To to fakt chtějí dělat tady s námi v jedné místnosti? Ale samička nevypadá, že by z toho byla nějak oslněná a nadšená. Zajímalo by mně, zda se zde v armádě dá podat žaloba o sexuálním obtěžování. Navíc je to na stejném pokoji, tak by se to asi nelajzli na vedení. A navíc by jsme se všichni toho blbouna mohli zbavit."

" Tak co? Už na to hupsli? No neslyším žádné periodicky se opakující zvuky, tak asi ne."


Zvednu se do sedu a na celý pokoj prohlásím.

Tak co bude? Nevím jak to máte ve zvyku vy, ale pokud na to chcete hupsnout, tak já s tady s bráchou asi vyklidíme pole ne? Jako křena vám fakt dělat nebudu, nevím jak tady brácha, ale já ne. Takže buď řekněte, dejte nám zlatku a já s kolegou Nysilem půjdem někam dočudu, nebo toho nechte. Já tady nebudu v době, kdy si to rozdáváte!"

V tuto chvíli už stojím a snažím se dýchat. Nechápu proč, ale pokaždé když takhle na někoho vyjedu, řeknu to skoro jedním dechem.

"Tak doufám, že jsem na konci moc neřval, ale omítka docela drží, tak snad ne."
 
  Achillon   Postava není přítomna 20.4.2015, 18:42:51
"Hmmmm, zdá se, že tahle bude povolnější, než ta černá huba."

Začnu Karolíně odpovídat na ty její dotazy. "Už aby se přestala ptát a skočila do tý postele, už jsem si nevrznul ani nepamatuju. Asi nebude z nejchytřejších."

"No přece já jsem muž tvých snů. Skus a uvidíš. Takovou noc jsi ještě nezažila. Tak dem na to kotě ne?" Mrknu na Karolínu, ukážu na mou postel a pokračuji. "Tohle je má postel, tak si můžeš odložit a hupsnout tam." Když Karolína říká, že si to jdem rozdat, začnu si pomalinku rozepínat kalhoty.

Když najednou se na mě vylije džbán plný vody a pak mi ještě spadne na hlavu. A ta děvka si myslí, že se mnou může bojovat.

"Tak kotě, se všema výhodama se můžeš rozloučit. Toho budeš litovat. " Narovnám se a dojdu ke Karolíně. Pokusím se jí chytit pod krkem a druhou rukou jí pořádně proplesknout. "Ta uvidí. Dostane 10 ran bičem. Nebo radši 20, jen ať si to pořádně zapamatuje. "
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 20.4.2015, 18:22:22
Karolína

Chvilku ses soustředila a džbán opravdu vystřelil od okna a vylil se na Achillona. Je celý zmáčený a navíc, prázdný džbán mu poté ještě spadl na hlavu. Achillon trošku zavrávoral, ale hned se narovnal.

Zar´farro sedí na posteli a pobaveně kouká, Nysilo stojí poblíž a zdá se, že se také docela baví.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 20.4.2015, 12:46:07
Karolína, Nysilo z Nortree

Cesta zpět do kasáren byla poměrně děsivá, ale ze zkušenosti vím, že i na hubeného trolla si nikdo moc netroufne, natož na tři pocestné, jako byla naše skupinka.

Zajímalo by mě, kam si mám oba zařadit. Nysila už znám, ale Káju si nevím jak zařadit. Nevypadá zle, ani snad nemá předsudky, ale u růžovejch nikdo neví. Navíc mi příjde, že kdyby chtěla tak by sundala půlku města. Budu si muset dávat pozor, tu rozhodně nechci naštvat.Karolína, Nysilo z Nortree, Achillon

Do dveří od místnosti hrdinně vejdu jako první. Automaticky se připravím na urážky a vůbec přítomnost toho ... no toho co tu byl, když jsme odcházeli.

A samozřejmě jsi nezklamal. Co bude dál, až ti dojdou narážky? Pomyslel jsem si ihned při první větě co vypustil z úst.

V tu chvíli se začal, onen ... Jak on se vlastně jmenuje? Hmmm

Začal se snažit o .... Jak ono to vlastně nazvat? Flirt? Snaha ji sbalit? No nicméně o něco se snažil. Já jsem odešel ke své posteli a posadil se.

Tak tohle bude sranda, chtělo by to popkorn. Dal by se tu vlastně sehnat?
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.