abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Karolina   Postava není přítomna 3.5.2015, 23:25:26
Vzápětí se ozval kouzelník. Vyndal knihu a řekl, že si ji chtěl cestou pročíst. Usmála jsem se. Pak mi najednou knihu podal a hned otevřenou na straně o tom kopci. Chvilku do ní koukám a pak řeknu:

" Koukám, že to je pár báchorek, povídaček o Šedém vrchu. Třeba tady se píše, že tam bydlí zlý upír, jenž dovede ovládat zvířata, která ho chrání. On sám by prý měl v noci létat do města a sát krev nevinným lidem. Kromě zvířat by ho mělo chránit ještě docela dost nemrtvých. Trochu moc překombinované, řekla bych."

Pak chvilku zase čtu potichu a nakonec znova nahlas:
" Hele, a tady se píše, že tam sídlí skřetí král Maruquel, který posílá své poskoky do okolí, aby mu nosili zlato. To zlato samozřejmě získávali loupením a přepadáváním. To je přeci... a tady.... no tomu tedy nelze věřit vůbec poslouchejte Žije na tom vrchu temný černokněžník, který buduje armádu k ovládnutí světa. A není tady ani jeho jméno. Směšné povídačky pro zlobivé děti, aby se bály. Klidně si myslím můžeme nechat knihu tady. Zřejmě se tam vydali, aby zjistili, jestli je tam zlato skřetího krále."

Sklapnu knihu, celá rozesmátá a pokud nikdo nic nenamítá, zaběhnu knihu vrátit zpět. Když přijdu, akorát Anglino navrhuje, že by zase šli na průzkum.

" Poslyšte, moc se mi to nelíbí, abychom tady dělali větší rozruch než je třeba. Pokud se tam nic neděje, nemá to význam se nějak dělit a pokud se tam děje něco špatného, je lepší jít pohromadě. Však nemusíme jít v jednom chumlu, ale aspoň na dohled třeba po dvou nebo po třech. Co myslíte?"

Vím, že by se ti dva rádi rozeběhli, ale lepší by bylo se rozdělit jen na krátkou vzdálenost. Ještě jednou kouknu kolem sebe a v duchu si říkám:

" Dva kouzelníci, léčitel a tři bojovníci. Takže to by bylo lepší udělat dvě trojice."

" Poslyšte a co kdybychom se rozdělili na dvě trojice. Vpředu by šla Žira, Gelu a Nisylo. Kdyby něco byli byste dva bojovníci a s nimi kouzelník, který by vám pomohl. No a po pár metrech bychom šli my tři, Zar, Anglino a já. Anglino pro jistotu, kdyby na nás někdo šel zezadu, já bych ho kouzly podpořila a musíme si ochránit léčitele. Kdo by nám pomohl, když bychom to náhodou schytali, co? Tak co vy na ten plán?"

Zmlknu a čekám, jestli s tím budou souhlasit nebo někdo předestře jiný plán.

 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 3.5.2015, 22:21:21
"Ještě jsem se k tomu nedostal" odpověděl jsem Anglinovi.

"Chtěl jsem se na to mrknout cestou, abych zbytečně nezdržoval. Ale možná by bylo lepší se na to podívat hned. Díval jsem se že je to jen pár listu o Šedém vrchu"

"A Karolíno, v té truhle byla jen ta kniha když jsme přišli. Založena na této stránce." A předal jsem otevřenou knihu Karolíně.
 
  Karolina   Postava není přítomna 3.5.2015, 18:46:49
Žira mki hned vysvětlí, že tam knihu viděla, ale že si jí nevzala. Podle jejího pohledu na kouzelníka, dostanu podezření, že ji má on. A když pak Anglino začne o tom, že neví proč si lovec vzal meč a jestli se Nisylo něčeho dočetl v knize, řeknu:

" Nevím, jaké všechny stopy jste získali vy. Já jsem zkoumala stopy venku. Jsou stejně hluboké. Odpovídají spíš chůzi než běhu. Z čehož plyne, že jsme došli ke stejnému závěru. Nejspíš s nimi šel dobrovolně. Co se týče zbraní, které si vzal sebou...víte, ve skříni je vidět, že tam bylo něco schované a už není a nebylo to nic moc malého. Podle mě, si lovec vzal ze skříně luk a meč má buď na boj z blízka nebo ho má někdo s těch dalších dvou."

Pak se otočím přímo na Nisyla a usměju se na něj. Natáhnu k němu ruku a přitom řeknu:

" Půjčil bys mi tu knihu. Dost dobře si neumím představit, že bychom ji odnesli, ale prohlídnout ji můžeme. Dovolíš, abych do ni nahlídla?"

Víc nic. Jen ta otázka visí ve vzduchu...
 
  Anglino   Postava není přítomna 3.5.2015, 18:35:13
Porozhlédl jsem se v boudě a mne zaujal pouze obrys meče na zdi.

"Proč by si lovec bral meč a kdo byli ti dva které doprovázel. Podle stop šel dobrovolně a nikde nejsou stopy krve. Směřují k šedému vrchu. Je to prý nějaké tajemné místo. Na magii já moc nejsem. Snad náš Nysilo něco najde v té knize."

Krátce promluvím, je to částečně konstatování a částečně otázky pronesené nahlas.

"No z toho co jsme zjistili v boudě a okolí je jasné, že ti tři šli směrem Šedý vrch. Proč si bral lovec meč, co ho k tomu vedlo? Nysilo ty jsi něco vyčetl v té knize?
Každopádně to vypadá, že je ještě naděje naše dobrodruhy najít živé. Máme s Gelu provést průzkum nebo půjdeme spíše pohromadě?"


Čekám kdy vyrazíme a jestli mi někdo odpoví, jak budeme postupovat.
 
  Žira   Postava není přítomna 3.5.2015, 16:51:17
Upřeně se zadívám na Zar´farra: "Tak doufejme, že ušetříme havranovi práci, přeci jen, snad ho najdem živého."

"Proč sakra furt mluví o tom, jak je mrtvý, vždyť to vůbec nemusí být pravda. Asi je to trošku zvrácená osoba. No, ale aspoň je upřímný, to je hlavní. No, ale léčitel? Ten mě vyléčí tak možná kladivem po hlavě. Dej Bůh, abych nekrvácela, když bude poblíž. Ten by trval na tom, že mi dá ránu z milosti."

Pak, když se Karolína ptá na obsah truhly, říkám: "Doteď tu byla knížka o historii okolí, asi jí někdo z nás sebral, já to nebyla. Promiň, nekoukala jsem, kdo ji pak bral. Důležité je, že v knize byla založená stránka, týkající se Šedého vrchu."

"Sakra, co se s tou knihou stalo? Snad mu jí neukradneme? Nechce se mi vyzvídat, kdo jí sebral, ale fakt se mi nechce jí brát pryč, vždyť je to krádež."

Jestli jste hotoví, já klidně mohu jít dál, já už tady nic nenajdu. Já nejsem ta chytrá. To je spíš na vás ostatních. Povzbudivě mrknu na Káju a Nysila.
 
  Karolina   Postava není přítomna 3.5.2015, 0:03:46
Gelu a Anglino vyrazili napřed. Nic jsem neříkala, i když se mi to moc nezamlouvalo. Když jsme pak vyrazili i my, hned za městem jsem se zhluboka nadechla. Byla to úleva, nejít po tvrdé dlažbě, necítit všechny ty výpary z hospod a odpadků, povalujících se všemožně po městě. A hlavně to ticho, to je nádhera.

Po očku jsem koukla na Nysila, který se k nám na poslední chvíli taky přidal.
" To by mě zajímalo, co se v tobě skrývá. Zatím se v tobě nevyznám."

Pak se zamyšleně ohlídnu na Žiru.
" Už o tom nemluví, nejspíš si myslí, že po mě nevyjel, že třeba odešel dřív, než jsem přišla. Nebo, což je víc než pravděpodobné, jí to někdo osvětlil než jsem přišla za nimi do hospody. To je ono, už to ví a nechce o tom mluvit. To je dobře. Možná proto mě ona i Anglino tak ubezpečovali, že mám chytrou hlavu a budu jim něco platná."

Mudruju si, zatímco jdeme k té lovcově chajdě. Tam už to prohlížejí mezitím Gelu i Anglino. Hned se dozvídáme, že to vypadá, že lovec a s ním ještě dva odešli. Jdu se na ty stopy podívat taky. Nehledám jestli jsou tří lidí nebo dvou, to vůbec ne. Nechám, aby mi Gelu ukázal, které stopy jsou lovce. Vezmu klacík a do levé i pravé píchnu klacík. Označím si na něm něco dýkou. Pak ujdu vedle stop asi pět, šest kroků, kleknu si a opatrně píchnu klacíkem do stop, označím dýkou a klacík schovám do kapsy.

Pak už se taky nahrnu dovnitř. Jsem zvědavá, jestli tady můžu něco najít, když už tady všichni byli nebo ještě jsou. Stopy na zemi už určitě ne, proto se na podlahu moc nekoukám. Otevřu skříň a chvíli do ni zamyšleně zírám, abych ji pak znovu zavřela. Otevřu truhlu, je prázdná, jen na dně je v prachu vidět nějaký obdélník.

" Tady něco bylo. Vypadá to na nějaký list papíru, pergamen, sešit nebo dokonce knihu?"
Zavřu víko a podívám se na ostatní, kteří tady ještě jsou.
" Vy jste tady něco brali z truhly nebo už to odnesl někdo jiný?"
Teď trochu zalituju, že jsem nešla do chajdy hned. Snad mi to někdo poví.

Ještě chvíli si prohlížím obrys toho meče na zdi, abych dala možnost někomu, kdo by mohl odpovědět na mou otázku. Pak vyndám oba klacíky a začnu je tady prohlížet. Ať už mi někdo odpoví nebo ne, jakmile všichni odcházejí, vyjdu taky ven.

" Všichni spěchají, ale já se ptám proč spěchat? Je to záležitost několik dní stará, takže pokud vyjdeme třeba až za hodinu, jaký je v tom rozdíl?"
Podivím se v duchu.

 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 2.5.2015, 23:20:59
Když jsme se dostali za brány města, otevřela se nám nádherná příroda. Přeci jen se cítím líp v přírodě než ve špinavém městě.
ráno bylo chladné, ale příjemné. Když jsme dorazili do chaty a vše prohledali tak veškeré stopy a otázky směřovali k onomu Šedému Vrchu. Onu knihu jsem si nechal u sebe. Chtěl jsem vědět veškerý informace týkající se Šedého Vrchu

"Zafaro, je opravdu nutné pořád mluvit tak skepticky?! Nahání mi to husí kůži jak mluvíš. Odpust si to prosím." podíval jsem se Zafarovím směrem a hned pokračoval.

"Zdá se, že pokud chceme najit našeho lovce, musíme se vydat po stopách k onomu Šedému Vrchu... Podle stop se zdá, že náš lovec šel dobrovolně. Gelu, jen ze zvědavosti, dokážeš podle stop určit odkud přišli ty dvě postavy? Možná ty dvě postavy požádali našeho lovce o pomoc a proto si vzal sebou široký meč, který očividně dlouho nepoužil."

"Jsme připraveni už vyrazit?" a tázavě na všechny pohlédl
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 30.4.2015, 11:53:02
Cestu si vysloveně užívám. Sluníčko svítí, v dálce slyším ptáky a s lišeníkem co mám na tváři si pohrává podzimní větřík. Ale i tak byla pochůzka velmi krátká.

"To je něco jiného než město, ta krásná čistota oproti ulicím. To je nádhera, už nikdy nechci zpět do toho zaplivaného místa, kde odpad hází z oken a po cestách tečou ... no však víme."

Když přijdeme k chatrči, začínám se držet trochu zpátky, copak jsem válečník abych se hrnul ihned do první linie?
Samozřejmě si projdu celé místo zevnitř a z venku.

"No dobře tak tady žil náš lovec. To něco vypovídá ... asi si moc nevydělá co? No jak se tak koukám, tak bych řekl, že má predispozice, alespoň ke dvěma, ne počkat, třem nemocem. Ale to je vedlejší."

Když uslyším ostatní jaké informace získali, jen tiše poslouchám, opřený o svou hůl, a bez nějakého většího zaujetí. Ledabyle se podívám směrem k šedému vrchu, prozkoumám terén z dálky a zhodnotím situaci.

"Takže náš malý lovec se rozhodl hrát si na dobrodruha. No nebo neměl na výběr a někdo ho vzal sebou. Hmmm. No pokud chcete tak se modlete, protože pokud to dopadne špatně, pak to nebude práce pro mě, ale pro havrana (hrobník)."

Otočím se zpět na zbytek skupiny.

"Tak co, kdo jde na záchranou výpravu? "
 
  Žira   Postava není přítomna 30.4.2015, 0:19:59
Když nám Uroloqui vše vypoví, dám najevo, že jsem vše pochopila. Potom se začnu věnovat plánování s ostatními. Nejprve kouknu na trolla. "Zar´farro, příště to zkus s troškou taktu, samozřejmě není vyloučeno, že je mrtvej, ale myslím, že se spíš zasekl s nějakou slečnou a zapomněl strýčkovi donést maso.Teda, alespoň doufám." Zatvářím se trošku ustaraně. A také se stydím, za svou prostořekost.

Když dorazí Karolína s Anglinem a Kája k nám promluví, odpovídám: "Co tě to napadá Kájo? Samozřejmě, že nám budeš platná. Co bychom bez tebe dělali? Zatím, jednou, když byl problém, ty jsi ho vyřešila, bez tebe by byla rozmlácená jídelna, mnoho zraněných a nejspíš bych se poprala s Anglinem. A to bych nechtěla, to bych totiž asi těžko vyhrála."

Pak, když dorazí Nysilo, s nadšením ho uvítám. "Zdravím tě ospalče. Samozřejmě jsi vítán. Myslím, že Gelu a Anglino klidně mohou vyrazit napřed. Zrovna tady jsou lidé zvyklí na různé rasy, myslím, že jim to moc vadit nebude. A hlavně většina cesty je neobydlená."

Když konečně dorazíme do chatrče a provedeme průzkum, pokusím se shrnout situaci. "Tak se zdá, že nás stopy vedou k tomu šedému vrchu. Co nás tam asi čeká? Myslím, že by nebylo od věci vydat se tam a zjistit to."

Tvářím se velmi nervózně. V hlavě se mi honí mnoho myšlenek.
"Sakra, chudák kluk. Co se mu asi mohlo stát. A troje stopy? Ale Gelu neříkal, že by šel neochotně, zdá se, že šel s nimi vcelku dobrovolně, takže to jsou nejspíš přátelé. Ale jestli se vydal k Šedému vrchu, měl by být už dávno zpět. Přece nebude týden obcházet celý kopec. A i kdyby se nějak dostal do nitra hory, týden v jeskyni je už fakt dost dlouho. Skoro se bojím, že Zar´farro bude mít pravdu. No, snad ne. Snad se mu nic nestalo."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 29.4.2015, 23:39:36
Tak zdá se, že je vše jasné. Všichni jste se zvládli nasnídat, popovídali jste si, domluvili se na podrobnostech a je na čase vyrazit. Ještě je skutečně časně ráno, zdá se, že všichni ještě spí. Ale jakmile opustíte restaurační zařízení, zjistíte že to není tak úplně pravda. Venku je skutečně nával. Mnoho lidí před kasárnami čeká, až budou přijati stejně, jako vy včera.

Prodíráte se narvanou ulicí až k severní bráně. Vyjdete ven z města a otevře se vám pohled na nádhernou pozdně podzimní krajinu. Pole jsou pokrytá jinovatkou, na okraji lesa se válí spadané listí a vám se sráží pára u úst kdykoliv vydechnete.

Gelu, Anglino

Běželi jste napřed a než ostatní dorazili, zvládli jste vcelku dobře prozkoumat okolí. Jarykova bouda je hned na okraji lesa. V oklí toho není nic zajímavého. Na severovýchodní straně se listnatý les postupně mění ve smíšený po necelé míli. 3 míle severním směrem je temně se zdající kopec, podle plánku od Uroloqui víte, že je to šedý vrch, zaslechli jste, že je obestřen mnoha tajemstvími.


Všichni

Jakmile jste se sešli u boudy, je načase mrknout se dovnitř.
Dům obsahuje jednu skromně zařízenou místnost. Můžete vidět jídelní stůl u kterého jsou tři židle, jednu ustlanou postel, kredenc s nějakým základním nádobím, skříň s nějakým základním oblečením a jedna truhla v rohu místnost. Jinak nic, co by stálo za zmínku.

Když se kouknete do truhly, zjistíte, že je v ní akorát jedna kniha a nic víc. Zdá se, že tam něco chybí.

Po rychlém prozkoumáním místnosti si Anglino všímá, že ve zdi jsou zatlučené dva hřebíky a mezi nimi je zeď o něco čistší. To čistší místo má tvar širokého meče, zdá se, že donedávna zde visel spíše pro ozdobu, než pro používání.

Když nakouknete do knihy, zjistíte, že je to jakési pojednání o místní historii. V knize je záložka na straně, týkající se právě Šedého vrchu.

Když se v okolí budovy kouknete po stopách, Gelu našel zhruba týden staré stopy vedoucí severním směrem. Jsou to stopy tří postav zhruba lidské velikosti. Severním směrem, stejně jako vedou stopy je i Šedý vrch. Zdá se, že by to stálo za prozkoumání. Jen vám nejspíš trochu vrtá hlavou, proč jsou troje stopy a ne pouze jedny.
 
  Gelu   Postava není přítomna 29.4.2015, 23:03:16
"Celý večer prostojený v hospodě... Musím přiznat, že mi to docela příjemně uteklo. Rozmlouvání se starým trpaslíkem a Anglinem za popíjení elfské kořalky bylo příjemnou oslavou vstupu do armády."

Jakmile vstoupila do krčmy znovu Žira, uvědomuji si, že je vlastně čas začít vyrážet. Díky zvláštní síle bylinkového likéru jsem snad ani neměl potřebu jít spát."To asi pro to, že je to něco podobného jako jsem popíjel s bratry doma.""

Otáčím se směrem k Žiře a přivítám jí:
"Nazdar, dobré ráno přeji. Jojo, jakmile se všichni srazíme, můžeme vyrazit, já mám všechno připravené u sebe."

Kontroluji si svůj luk a zásobu šípů a v rámci toho se podívám na své spodní končetiny. "A sakra, zase jsem zapoměl na shánění těch podkov, no teď už s tím zdržovat nebudu.". Anglinův návrh na snídani přijímám a než ostatní dorazí tak zhltnu co se jen podaří.

Po doběhnutí opozdilců a pozdravení s nově příchozími se přidávám ke zkoumání plánku od Uroloqui. Přemýšlím, jestli jsem náhodou tím směrem nepřicházel do města. Přidávám se k návrhu Karolíny.

"Začít u chatrče bude jistě nejrozumější nápad, možná bychom tam mohli nalézt nějaké vodítko kam pokračovat dál. Jsem vcelku zdatný stopař a pokud nebylo v posledních dnech obzvláště špatné počasí, něco rozhodně naleznu."

V průběhu plánování zazněl Anglinův návrh, abychom společně běželi prozkoumat chatu o něco dříve. "To se mi zdá jako dobrý nápad, jsme přeci jen rychlejší a pokud jde o stopy, čím dříve dorazíme, tím jsou šance na úspěch větší." Nysilo poté ale naznačil, že by se nás lidé mohli trošku obávat. Projíždím pohledy celou skupinu a zvláště se zastavím u Zarra. Poté se otočím k Nysilovi a odpovídám.

"Vzhledem k našemu celkovému složení, si myslím že je úplně jedno jestli se nás budou bát po jednom a nebo ve skupině. Ta chatrč přeci není postavená uprostřed náměstí, rychlejší průzkum by mohl být vhodnější. Souhlasíte ?"

Mrknu na Anglina a začínám si protahovat nohy.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 29.4.2015, 15:22:59
Když jsem dorazil do krčmy, tak jsem měl štěstí. Ještě snídali a studovali nějaký kus papíru.

"Zdravím vás přátelé a přeji vám dobrou chuť. Omlouvám se za moji pasivitu. Rozleželo se mi to v hlavě a rozhodl jsem se že půjdu s vámi. Studovat mohu ve volných chvílích... Jaký je plán?"

.....................

Poté co mi detailně popsali mapu a jejich plán

"Inu, tím že prakticky nic nevíme, tak souhlasím s Karolínou a začal bych v té jeho chatrči. Dále bych se poptal sousedů a lidí v okolí kdy a kde ho viděli naposledy. A proto by možná bylo lepši kdybychom šli společně... Přeci jen v této krajině moc kentaurů neběhá a prostí lidé by se mohli vylekat a to se nám nehodí..." A podívám se na Gelu

"Promiň příteli. Neni to nic osobního proti tobě." A pokračoval jsem dál ve výkladu...

"... No a pokud se nic užitečného nedovíme, šel bych od jeho chatrče po jeho stopách. Ale k tomu ovšem budeme potřebovat šikovného stopaře, protože hádám, že ty stopy budou už pár dní staré." A tázavě se podívám na Anglina, protože to byl on kdo chtěl jit ještě v noci na lov.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 28.4.2015, 21:11:19
Nysilo

Ostatní jsi zastihl ještě v hospodě. Zrovna do sebe ládují snídani a studují nějaký kus papíru. Zdá se, že řeší, jak budou postupovat.


Ostatní


Na Zar´farrovu otázku Uroloqui reaguje vcelku s klidem. "Tu babču si nech od cesty chlapče. Nemusím to poslouchat i když je to pravda. Jinak poznávací znamení.... Jizva na pravé ruce.... pokud si tedy vzpomínám.... To když jako malý spadl do žumpy. Má hnědé vlasy po ramena, je vysoký a štíhlý. Nevím, co víc bych ti řekla, zas tak dobře ho neznám."

Pak, když přijde Karolína s Anglinem, odpoví na dotaz ohledně snídaně: "Samozřejmě, že mám snídani. Už vám to nesu mladá slečno."

Právě když Anglino navrhuje, že s Geluem vyrazí napřed, otevírají se dveře a do hospody a vstupuje Nysilo, zdá se, že je připraven vyrazit na cestu.
 
  Anglino   Postava není přítomna 28.4.2015, 20:07:08
Zatím co jsem si bral meč Karolinka se připravila na přesun do hospody já ji odpověděl na její dotazy a netrvalo to dlouho již ji otvírám dveře a ona vstupuje do hospody.

Objedná si snídani a pak začne mluvit k ostatním kteří studují nějaký plánek.
No než ostatní dojí snídani.
Poslouchám jak Karolinka plánuje. Zní to logicky tak jen dodám.

"Já už sem se dlouho neproběhl a tady Gelu je taky rychlý a vytrvalý běžec.
Mohli bychom to proběhnout kolem ty Jarykovy chatrče jestli tam nejsou nějaké stopy nebo nějací nezvaní hosté. Takový menší rychlý průzkum. Než dojdete k té chatrči. Co myslíš Karolinko a co vy ostatní na to?"


Založím si ruce na hrudi a čekám na vyjádření ostatních.

 
  Karolina   Postava není přítomna 27.4.2015, 22:18:13
Usměju se na tím, že tam celou noc popíjeli a mluvili. Počkám, až si vezme věci, pro které si zjevně přišel.
" Doufám, že si o mě nebude myslet, že jsem se mu pověsila na krk, aby mě musel chránit. To bych nerada."

Znervózním trochu, ale snažím se nedat to najevo.
" Tak půjdeme? Aby na nás nečekali. Říkala Žira, že se bude hledat nějaký lovec, co se ztratil. Ty myslíš, že mám chytrou hlavinku?"

Zvednu k němu oči, celá rudá. Nejsem schopná ani poděkovat. Pohladím ho po paži a za chvilku již vcházíme do hospody.

" Dobré ránko všem. Prosím, krásná paní, měla byste nějakou snídani pro opozdilce?"
Usměju se na obsluhu a pak si sednu k ostatním. Sklánějí se nad nějakým listem papíru, na kterém je něco nakresleno.

" Copak to máte? Plánek, aha. Můžu se podívat?"
Zatím co mi vysvětlují o co jde, hostinská mi donese snídani. A tak spěšně posnídám a přemýšlím, jak to uděláme.

" Nevím, jestli vám tam budu co platná. Podle mě bychom se měli fakt mrknout nejdřív do té jeho chatrče. Kdyby tam bylo něco, co by nám mohlo napovědět, bylo by to fajn. A pak uvidíme co dál. Nebo máte jiný plán?"

Navrhnu a počkám, až se k tomu někdo ozve.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 27.4.2015, 20:43:37
Když mě Žíra budila, odmítl jsem ji. Těšil jsem se, až všichni odejdou a já se budu moci naplno věnovat knize, kterou mi předal mistr.

Jenže jak všichni krom Obscurtise odešli, nějak už jsem si nebyl tak jist, že je to správná volba...

"Mám teď jedinečnou možnost se seznámit s družinou bez toho primitiva a udělat si přátele. Co když se na té výpravě budou potřebovat kouzelníka a já místo toho abych byl s nimi a pomohl jim, budu tady ponořen do knihy... Mistr měl pravdu. Teorie bylo dost, je potřeba získat zkušenosti . Studovat mohu po večerech a v době odpočinku."

Sbalím si všechny věci tak jako kdybych se už neměl vrátit. Doplním vodu do vaku a svižným krokem vyrážím do hostince.

Pokud je už nezastihnu, zeptám se hostinského kterým směrem vyrazili.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 25.4.2015, 15:27:33
Podívám se na mapu a pořádně si ji prohlédnu. Pokusím se zorientovat a určit přibližný směr k chatrči.

"Dobře tak už víme kde bydlel, už jen najít jeho tělo a bude hotovo. To zní jako lehkej úkol, až na to, že jeho tělo může být kdekoli! A kdo řekl, že bude v celku? A jak ho vůbec poznáme, když najdeme pouze ruku, prst, oko, nebo třeba jen nehet?"

"Babi, počkejte. Jen malý dotaz, měl Jarek, Jurik, Jaryk jo Jaryk, měl nějaké poznávací znamení? Například nějaký šperk, tetování, specifickou jizvu? Ptám se kvůli identifikaci. Víte ono mě by pomohla i barva vlasů, kůže, oblečení, zubů , či prostě nějaký popis. "

Pokud se ostatní na mě otočí. Nebo pokud se neotočí na tom ani nezáleží. Prohlásím :

" No co je? Chtěl bych vědět jak poznáte majitele utržené ruky v lese, nebo komu patří skalp na obleku lesního strašidla, nebo palec/ zub na náhrdelníku nějakého goblina. Všechno to by mohl být tenhle lovec a vy by jste věděli prd. A pokud, už to víte, tak vězte, že já ne!"

Otočím se zpět k Uroloqui.

"Tak babi, kde jsme to skončili? Jo chtěla jste mi dát detailní popis vašeho lovce. "
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 25.4.2015, 13:10:32
Zar´farro, Karolína, Anglino, Gelu, Žira

Vy všichni jste se sešli v hospodě u Tygra. Nyssilo říká, že raději bude studovat, aby vám později v akci byl alespoň nějak užitečný. Říká, že pak bude představovat velikou výhodu pro válečníky v boji. Obscurtis odmítl vstávat, ještě aby jo, vždyť dorazil až někdy dlouho po Žiře.

Když jste se usadili, přišla za vámi Uroloqui. "Dobré jitro přeji vám všem. Od Paula jsem dostala nějaké pokyny. Dnešní snídani máte zdarma. A pokud se vám podaří najít Jaryka, ještě máte zdarma veškeré konzumace po celý týden. Je to správně?"

Potom se zamyslí, sáhne do kapsy a vytáhne kus papíru a kus uhlu. "Tady vám nakreslím menší plánek, abyste zvládli najít, kde Jaryk bydlel, třeba nějaké stopy najdete tam." Kreslí a u toho vysvětluje. Je to zhruba hodinu a půl cesty severním směrem. Je to kousíček za hranicí lesa Hexaru.

Zdá se, že najít Jarykovu chatrč nebude žádný problém. Zajímavější bude najít Jaryka. Chtělo by to nějaký plán.

Uroloqui vám donese vše, co si objednáte, nechce po vás za to žádné peníze. Jakmile dojíte, říká, že byste neměli už meškat a raději vyrazit. Každá minuta může být rozdíl mezi životem a smrtí.
 
  Anglino   Postava není přítomna 25.4.2015, 12:24:57
Vpadnu na pokoj s tím že popadnu meč, vaky na vodu,medovinu a vrátím se do hospody.

Barbar míní, osud mění. Hned mezi dveřmi mne vítá Karolinka.

"S rozpuštěnými vlasy vypadá opravdu kouzelně. Zavři hubu barbare ať nevypadáš jak trouba."

Zamrkám abych se vzpamatoval a pak odpovím.

"Ano byli jsme tam s Gelu celou noc. Příjemně si pokecali s otcem hospodského. Je to bodrý trpasličí stařešina a uznej bylo by nezdvořilé nepřijmout jeho pohostinnost.
Neboj nejsem unaven. My Barbaři, když se sejdeme na hostině tak vydržíme i několik dní.
Pak, ale taky když je čas na odpočinek, jsme schopni prospat i den a noc.

Jistěže na tebe počkám a mile rád tě doprovodím do hospody. Budu rád, když se s námi té výpravy zúčastníš. Víš já jsem spíš přes ty svaly a na plánování, potřebujeme takovou chytrou hlavinku jako máš ty. Nebýt tebe tak jsem provedl větší volovinu než jen rozbil lavici."


Po těchto slovech se trochu rozpačitě a nemotorně nahrnu ke své truhle. Posbírám své věci a čekám, až dá Karolínka povel k přesunu do hospody.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 24.4.2015, 22:00:36
Dejte si snídani, to se snadno řekne. Ale za co, když nemá ani zlámanou grešli.

Sednu si mezi ostatní. Nahodím smutný výraz a zadívám se na prázdný talíř. Když přijde hostinský, aby se mě zeptal co si dám k snídani, jen pokrčím rameny.

"Nemáte nějaké zdravotní problémy, či něco tak? Protože pak bych vám mohl jídlo splatit službou. Jinak si nemohu dovolit ani plesnivej chleba."
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.