abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Kámen draka ::
družina
stránkovat po:  
 

Emoa Aba
1.12.2013
22:13:31
Ten pocit je neskutečný. Radost, která mě pohlcuje. Vychutnávám si ji. S každým nádechem, s každým krokem. Ulicí téměř tančím. Okolí vnímám jen mlhavě. Jako bych byla zabrána do rozhovoru sama se sebou. Očividně něco silně prožívám.

Boj, probíhající na náměstíčku, mě dost překvapí. Probere mě z mé apatie. Ztuhnu a zacouvám zpět. Zmateně zavrtím hlavou. Nemůžu se rozhodnout – zasáhnout nebo ne? A co bych vlastně mohla udělat?
„Ale to přeci…vždyť já přeci…“
Začnu s argumenty, proč se do boje nepouštět. Jenže jsou zoufale chabé. Mužů je pět a ona je sama.

Šáhnu po zbrani. Opatrně se rozhlédnu.
„Tak ale rychle.“
Přesvědčuji sama sebe.
„Abych se moc nezdržela.
Hlavně na sebe neupozorňovat, že?
Dobrodružství. Výborně. To jsem moc chtěla. “

Navzdory svému rozhodnutí stále stojím.
„Já už jdu.
Pomůžu jí.“

Hecuji se. Nejistě pozvednu zbraň – tohle není hra, je to opravdové.

I přes nejistotu vyrazím. Pomůže mi pohled na ženin bok – tohle by se dít nemělo. Nikdy by ji neměl ubližovat! Nikdo! V očích mi zahoří vztek.

Zrovna přemýšlím, jak zaútočit, když v tom mi kolem hlavy proletí kámen. Zmateně uskočím. Rozhlédnu se.

Situace se během chvíle změnila – dva muži dostali kamenem a třetí má dýku u krku. Připadám si jako trapný poskok, když se přitočím ke čtvrtému muži a přiložím mu hrot meče někam na klíční kost.
„Zůstaň, kde jsi.“
Poradím mu. Rozhodně to nezní moc výhružně.

„Jsi v pořádku.“
Věnuji ženě bleskový pohled.

Elkore
1.12.2013
20:26:02
"Budu sem muset chodit častěji, vaří tu skvěle a člověk se tu i něco dozví." Otřu si ústa a pomalu se zvednu. Rozvážným krokem dojdu k baru a zaplatím hospodskému svoji dnešní útratu, zelňačku a džbán piva. Poté se vydám k východu, mezitím si hodím kapuci přes hlavu a otevřu dveře, ovane mě chladný večerní vánek, zhluboka se nadechnu a vkročím do temný uliček.

Po cestě přemýšlím o nových i starých informacích. Snažím se spojovat události a jednotlivé body do souvislostí, tak aby dávali smysl. Bohužel mi furt něco chybí, něco nedává smysl. " Asi jsem už dneska unavený..." Ponořený do myšlenek a skloněnou hlavou pokračuji dál ve své cestě.

Z mého hloubání mě nejprve vyruší několik zvuků, jako by něco těžkého dopadlo na zem. Byl jsem zrovna na rohu náměstí, když jsem to slyšel. Zvedl jsem hlavu a přirozená zvědavost mě hnala kupředu, jelikož jsem neměl ponětí o co mohlo jít. Svižným krokem jsem vešel na náměstí... Strnul jsem na místě, srdce se mi div nezastavilo.

" Jak je to možné, vždyť mají být všichni mrtví... Pět můžu ohrožovalo ženu s páskou přes oko, znal jsem tu ženu a bylo v mém zájmu aby tuhle potyčku přežila.

"Magie, to si to nemůžou vyřídit ručně?" Snad si mě ještě nikdo nevšiml, v tom dva z nich něco trefí do hlav, nevím co, vytáhnu svoji dýku. Dokud jsou ti čtyři muži na zemi, začnu se přibližovat svižným, ale zároveň tichým krokem k pátému, k tomu s tím mečem. Chci ho chytnout, a rychle mu přiložit dýku k hrdlu, tak aby začala téct krev. Se slovy "Pusť tu zbraň, nebo si ještě ublížíš.", dále se ho pokusím směrem ke stoupajícím mužům. Pokud by dělal problémy, udeřím ho tupou stranou dýky...

Nysving Benkej
1.12.2013
18:43:31
"Nene....to by nešlo...hele mám na tenhle kousek další dva zájemce....Zlobří kroužky nejsou ani levná a ani často vídaná záležitost....Jestli chceš aby tvůj malej kamarád podával lepší výkony musíš za to něco zaplatit...."Muž v drahých šatech zrudne a naposled se rozhlídne kolem.....Jeho dech a chrastění mincí mi říká, že jsem vyhrál...

Na ruku mi dopadnu mince....měli by to být tři zlaťáky ale jsou to dva zlaťáky a jeden stříbrňák....přesto, že to ale podle váhy poznám tak sevřu ruku a druhou podám muži zlatý kroužek..."Děkuji.....věřím ,že tvá paní bude potěšena...."Spokojeně se usměji.....Nakonec kroužek za dva měďáky jsem prodal docela dobře tak proč se vztekat kvůli jednomu stříbrňáku na místo zlaťáku..Vyhodím mince do vzduchu, chytnu a strčím do kapsy....

Ale v okamžiku kdy mince dopadnou mince na dno mojí kapsy mnou projede známe zachvění..."Chohoo.......něco se tu děje....."
Vydám směrem za hlukem a magii....opírám se u toho o svojí hůl a kroužky na ní při každém dopadnu slabě zacinkají.......V mísím se do davu, který tak zaujatě pozoruje dění.....Musím se sice více soustředit abych dokázal všechno identifikovat ale to už dělám léta a tohle je vždy dobré cvičení....vnímám probíhající boj....moje hlava se otáčí za zvukem, zatím co konce mojí pásky přes oči se líně šourají po mých zádech "Další hon na ty jejich odpadlíky?"...

Žena bojuje neohroženě a možná, že i vyhraje...nicméně čtyři na jednoho je poněkud nevyrovnané....a i když bych se do toho neměl plést....Když žena začne krvácet sehnu se a celkem překvapivě lehce najdu a zvednu kámen....Mág proti mágovy.....čtyři proti jednomu....jak poznat kdo je ten zlý...? Buď to vycítíte.......Moje hlava se naposled pohne za zvukem........a nebo situaci prostě prubnete...Je slyšet slabé cinknutí a kámen vyletí z davu obrovskou rychlostí směrem k hlavě jednoho ze zvedajících se mužů....a za moment vyletí druhý směrem k mágovy....řekl bych, že jen dobré oko si dokáže všimnout, že na ně něco letí.

Dragon
1.12.2013
16:19:10
Kroky každého z vás míří za svým. Každý sám se svými myšlenkami, pocity, plány. Někdo víc a někdo míň si možná uvědomuje, jaké soukolí se začíná roztáčet. Jak to, co se stalo, stejně jako to, co přinesou dny budoucí, změní běh dějin a tvář země.

Doba je těhotná očekáváním a za pár dní, týdnů a měsíců nebude už nic takové, jaké je teď. Nikdo neví, jak tento osud zasáhne do jeho života. Nikdo, kdo si v tuto chvíli říká, že jeho se tyhle věci netýkají, nemůže vědět, jestli to tak doopravdy je.

A nikdo z vás netuší, že vaše cesty se za chvíli protnou.
Ano, blíží se válka, a to ne ledajaká. Zplozenci, nákaza. Ale Ostagard je daleko a kdo ví, co se tam doopravdy stalo. Zplozenci jsou daleko.
V Denerimu je klid.

Nebo ne?
Zvuky boje na malém náměstíčku tvrdí něco jiného.
I když, nejde o typické zvuky, kdy meč narazí o meč, hekání a supění bojujících, jak se snaží popadnout dech. Místo toho ve vzduchu jiskří magie, ježí chloupky na zátylku. Už můžete nahlédnout, cože se to v těchto pozdních hodinách v jedné zapadlé části Denerimu děje.

Postava dívky v róbě, se šátkem uvázaným přes pravé oko a s dřevěnou holí s neopracovaným kamenem na vrcholu je obklopena pěticí mužů s holými meči v rukou. Dívka vztekle vykřikne a mávne v oblouku holí kolem sebe. Ta se nedotkne ani jednoho z útočníků, přesto čtyři z nich padnou k zemi jako zralé hrušky.
Jeden zůstává stát. Nyní pozvedá svůj meč, ale ne k útoku. I on čaruje.
Dívka vykřikne a schoulí se do sebe. Znovu pozvedá svou hůl k vyvolání dalšího kouzla – a nic!
Narovná se. Bojovníkův meč se jí ani nedotkl, přesto se dívka chytí za levý bok, a mezi prsty jí protéká krev.

Tentokrát je její výkřik výrazem čirého zoufalství, když se rozbíhá proti bojovníkovi, aby zaútočila holí přímo. Ostatní čtyři se zatím zvedají ze země.

Dragon
24.11.2013
15:46:46
Denerim.
Hlavní město Fereldenu. Město, které si nedávno vyslechlo neblahé novinky.
Teyrn Loghain se vrátil z bitvy u Ostagaru. Vrátil se bez krále Marica a bez Šedých strážců. Smutný návrat a ještě smutnější bylo jeho prohlášení, že právě Šedí strážci jsou ti, kteří krále zradili, zapříčinili jeho smrt a porážku u Ostagaru. Naštěstí ti zrádci do jednoho našli u Ostagaru svou smrt. Ferelden se musí opět sjednotit a postarat sám o sebe! Nelze se spoléhat na pomoc cizáků a nějakých Strážců! Ano, situace je vážná, nikoli však neřešitelná.
Nákaza se nepotvrdila, jedná se jen o větší výskyt skupin zplozenců.

Jenže – co když nemá Loghain pravdu?
Co když se jedná o Nákazu? Kolik lidí, kteří si teď odplivnou při sebemenší zmínce o Šedých strážcích, si pamatuje, že bez nich Nákazu nelze porazit? Kolik lidí si uvědomuje, jaká hrůza nastane, pokud se kromě zplozenců objeví i Arcidémon?

Lidé zapomínají.
Minulá Nákaza přece vypukla tak dávno – a prý byla poslední.
A teyrn Loghain má určitě pravdu, vždyť je to hrdina Fereldenu. On ví, co je třeba pro zemi udělat…
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23] 
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.