abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Karolina   Postava není přítomna 14.6.2015, 10:09:14
Cestou k potoku


Zamyšleně se podívám na Nysila, jako bych zvažovala nějaký dotaz.

" Ty si o mě asi myslíš, že jsem nějaká marnivá, rozmazlená, vdavek chtivá ženská, viď? Není to tak. Dokonce té ženě, které má patřit náhrdelník ani nezávidím. Líbí se mi krásná ruční práce, bez ohledu na to, jestli je to šperk, zbraň nebo oblečení. Nikdy mě nepřestane udivovat, jak jsou někteří lidé zruční. Sama na to nemám moc času ani trpělivost."

Když se mě Nysilo zeptá na léčivé kouzlo, chvíli mlčím. Rozpačitě natáčím pramen vlasů na levý ukazováček. Nakonec se rozhodnu odpovědět.

" Víš, něco málo ti prozradím, ale nevím, jestli ti to pomůže. I když, já se to taky musela naučit. Umím léčit přiložením rukou, bylinkami i kombinací obou metod. A to jsem použila tady. Ten prášek, to jsou usušené a na jemno rozdrcené bylinky. Sama jsem je nasbírala, usušila a rozdrtila. Nosívám ten prášek v medailonku od tatínka, protože jej mám stále na krku. "

Celou tu dobu mluvím s pohledem upřeným na cestu pod mýma nohama. Nevím, jestli ho vůbec něco takového zajímá. Třeba ho podrobnosti nezajímají a tak dál nic neříkám, jen po očku kouknu, co Nysilo na to.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 14.6.2015, 6:00:24
Na cestě Karolína, Nysilo možná Alexander

"Poslyš Kájo, to jak si mě léčila, je to těžké kouzlo? A co to je za prášek? A kde se dá sehnat?" Pokusil jsem se začít rozhovor s Karolínou chvíli na to co jsme vyrazili.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 14.6.2015, 5:48:39
Karolína se rozhodla nejdřív vyřešit ten dopis a pak se věnovat ostatním věcem. Chtěla ten dopis přečíst a já na její argumenty jen neutrálně přikývl...

"Svoje jsem si řekl a kdyby to byla nějaká vojenská důležitá taktická informace, jistě by karavana byla jinak chráněná a těch pár skřetů by nemělo šanci... Tak ať je po její."

Dopis přečetla nahlas.
Mezi tím co Karolína četla, Žíra otevřela krabičku. Byl v ní nádherný náhrdelník. Karolína zbystřila a mě začínalo svítat...

"No jasně!" Vítězoslavně jsem vykřikl

"Už vím kde jsem ten symbol viděl. V jedné knize když jsem byl ještě na akademii. Je to značka Mistra Luvina z města K´heck Lot. Je to jeden z nejznámějších klenotníků na světě. Vyrábí šperky jen na zakázku pro ty velmi bohaté a vlivné lidi. Korunovační klenoty vyrobil právě tento mistr, proto jsem si zapamatoval jeho jméno. Když si náhrdelník pořádně prohlídneš, jistě najdeš na něm jeho značku."

"Ten Lucian ji ale musí milovat, když ji tohle posílá... Zavídíš ji že?" A s lišáckým úsměvem se tázavě podívám na Káju.

"Bohužel jméno Lucian Lavey mi nic neříká."

**********************

Chvíli jsem se okolo náhrdelníku bavili. Až pak Kája změnila téma a zeptala se jestli půjdeme hledat tu vodu a otočila se šla za Anglinem.
Pochopil jsem, že to byla jen řečnická otázka pro ukončení rozhovoru abychom začali zase něco dělat. Tak jsem vyrazil a chvíli později se ke mě připojila.
 
  Karolina   Postava není přítomna 13.6.2015, 11:27:18
Otočím se k Zarovi a co nevíc nahlas, ale nekřičím, čtu dopis:

" Má nejdražší. Slunce mého života. Má růže mezi trním.

Již si s tebou píši mnoho let a myslím, že náš vztah by se měl posunout dále. Přijmi, prosím, tento dar jako záruku mých počestných úmyslů. Prosím o svolení navštívit tě v Questace. Rád bych navštívil jak tebe, tak také tvého otce. Právě jeho totiž musím požádat o tvou ruku. Nejprve se ovšem ptám tebe. Jsi ochotná uzavřít sňatek manželský právě se mnou? Moc doufám v kladnou odpověď, protože pokud kapka vody je polibek, dám ti moře, pokud objetí je strom, dám ti les a pokud láska je život, tak ti dám ten svůj.

Kvůli tobě přejdu hory a lesy, řeky a potoky, půjdu dnem i nocí, dokud tě konečně nespatřím.

S láskou Tvůj Navždy věrný: ser Lucian Lavey"


Dočtu a rozhlídnu se.
" Poslyšte, znáte někdo nějakýho Laveye? Ukaž, Žiro. To je nádhera!"

Prohlížím si náhrdelník rozzářenýma očima. Ještě chvilku se dívám na tu nádheru, pak ji lehce pohladím a počkám si co ostatní na ty nálezy. Když se to probere ze všech stran, otočím se na Nysila.

" Tak co, půjdeme hledat tu vodu?"

Je to spíš řečnická otázka, protože se vzápětí vydám kolem Anglina, která odhazuje kamení. Cestou se na něj usměju. Pak srovnám krok s Nysilem.
" Myslíš, že to ten lovec přežil? I kdyby byl za tím závalem... neříkali v hospodě, že je už týden nezvěstný?"

Netrvá to moc dlouho a najdeme krásně čistý potůček. Není to nic extra na koupání, protože je voda studená a je to jen menší pramínek. Jenomže v naší situaci je to super. Rychle si opláchnu ruce i obličej a pak se buď společně nebo sama vrátím pro ostatní.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 12.6.2015, 23:30:06
Dodatek

Již nějakou dobu vím, že těla nejsou kompletní, a i když se mi je takto nechávat nechce, je mi jasné, že rozpárávat žaludky mrtvým skřetům rozhodně nebudu.

Okousaná paže asi není nic neočekávaného, ale i tak se nad tím pozastavím a paži pořádně prozkoumám.

Pokud si všimnu, krve u Anglina pak mu nohu znovu vydesinfikuji a sešiji. Jo a taky mu pořádně vynadám. Teď by si na ní měl dát pozor.
Pokud za mnou příjde sám vynadám mu taky, ale alespoň budu mít pocit, že není úplně nezodpovědný.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 12.6.2015, 23:23:11
Klečím nad mrtvolami a pomalu je sešívám. Známý pach mrtvých těl mi naplňuje plíce a já si příjdu znovu jak při výcviku. Jak doma na akademické půdě, kde jsem připravoval mrtvé k jejich poslední cestě, ať již do chrámu či na hřbitov. Vzpomínky mi pomalu začínají vyplouvat napovrch a mě se vrací i dobrá nálada co jsem tehdy měl. Potichu si začnu pískat a do rytmu sešívat již rozeznatelná těla. Již lze rozpoznat jejich rasy a pohlaví, tedy pokud máte dost fantazie a nějaký cvik.

Po chvilce se dostanu do rytmu a i mé pískání je hlasitější dokud nezaslechnu Karolínu. Aha tak bylo rozhodnuto, dopis se tedy číst bude.

Do trávy si utřu ruce a pomalu se zvednu, dojdu k okraji křoví a kouknu směrem k ostatním, no hlavně Karolíně.
Pokud to hodláš číst, čti alespoň nahlas. Tak nahlas abych tě i tady vzadu slyšel.

Otočím se a vrátím se zpět ke své práci. Těl je poměrně dost. Toto mi bude ještě nějakou dobu trvat.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 12.6.2015, 23:20:32
Žira

V krabičce byl nádherný rubínový náhrdelník. Moc se v tom nevyznáte, ale musel být hodně drahý.


Zar´farro

Těla nejsou kompletní. Například tam není jediná hlava. Většinou tam jsou končetiny. Jako znalec lidské anatomie poznáš, že se jedná o věci, které se dají jíst. Také je tam jedna, z části okousaná, lidská paže.

Anglino

Odhazování kamení je vcelku dřina. Najednou cítíš, že máš mokrou nohavici. Když se na ni podíváš, vidíš, že je zbarvena krví. Tvá rána na noze ti opět praskla.

Ti, co jdou hledat vodu

Najít vodu nebylo nijak obtížné. Našli jste ji během 2 směn hledání. Na druhé straně kopce jste objevili malý potůček vytékající přímo z šedého vrchu. Je to krásně čistá, pramenitá voda.

Ti, co odhazují kamení

Práce je to těžká, zával je skutečně veliký. Kameny máte odházené až někdy po poledni. jste zpocení a unavení. Chtělo by to, dát si na chvilku pauzu, opláchnout se a najíst se, jinak nezvládnete pořádně bojovat.
 
  Karolina   Postava není přítomna 12.6.2015, 21:55:51
Podívám se na Alexandra.

" To vím, že jsme zabili skřety, ale myslela jsem, že oni předtím zabili toho lovce a jeho kamarády. Nevíme přece, kdo to je. Myslím, že ani nevíme jak ten lovec vypadal. Co to říkali v té hospodě?"

Chvilku lovím v paměti, pak najednou zvednu hla u a vítězoslavně se usměju.

" Hele, hostinská říkala, že má jizvu na pravé ruce.... a taky hnědé vlasy k ramenům, a prý je vysoký a štíhlý. Je tam mezi nimi někdo takový?"

Poslouchám Nysila, chvíli mi trvá než mi dojde o jaké kořisti mluví.
" Symbol? Nemyslí třeba erb? Jenže na co by nám to bylo, copak tady známe někoho s erbem?"

Pomyslím si. Pak se rozvine diskuse, zda něco otevřít. Ten dopis neb o krabičku. Tiše poslouchám a rovnám si myšlenky. Než stačím něco říci, Žira krabičku otevře.

" Půjčíte mi ten dopis? Podívám se, jak to vypadá. Ten erb na pečeti. Osobně si myslím, že bychom si to přečíst rozhodně měli. Podle toho o co jde bychom se pak rozhodli, jestli to doručíme nebo ne. Potom půjdeme hledat vodu. "

Natáhnu ruku a pokud dopis dostanu, ze všeho nejdříve si prohlédnu tu pečeť s erbem. Pak zvednu hlavu a kouknu na Nysila.
" Myslíš, že jsi to viděl někde ve městě? Nebo v kasárnách třeba? Zkus si vzpomenout. Poslyšte, já to otevřu, na co s tím dělat nějaké velké štráchy. Vždyť kdybychom na ty skřety nenarazili, kdopak ví, kde by dopis skončil, nejspíš v ohništi."

Říkám a za řeči opatrně odstraňuji pečeť. Potom zprávu otevřu a nejdříve si ji přečtu potichu. Následně ji přečtu všem.

 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 12.6.2015, 21:13:59
"Dobře, jak najdeme vodu, tak se vrátíme a pomůžeme vám. Kájo, jdeš s námi?"
 
  Žira   Postava není přítomna 12.6.2015, 13:49:14
Skvělé, Zar´farro, až je dáš do kupy, zkus jim vytvořit nějakou mohylu z kamenů. Ať mají aspoň trošku důstojnosti. Kopat hroby nemůžem, to bychom se strašně zdrželi, lopatu pokud vím nemáme nikdo.

Pak jdu pomoct Anglinovi odhazovat kameny, které rovnou nosím Zar´farrovi.
 
  Anglino   Postava není přítomna 12.6.2015, 10:18:20
Zar´faro jde pohřbívat mrtvoly z pytlů, abych přišel na jiné myšlenky, jdu dělat to na co jsem stvořen. Použiji svou sílu na odhazování balvanů z závalu.

Mé vypracované svaly pracují jako stroj a i ta rána i když bolí, dá se to snést.
Přebytečný adrenalin se mi pomalu vyplavuje z organismu a já se dostávám do pohody.

"Hej,když mi pomůžete, tak to zvládneme odstranit a uvidíme co je za tím závalem."


 
  Zar´farro   Postava není přítomna 11.6.2015, 20:06:34
Na chvilku se zastavím, zamyslím se a začnu procházet všechny pytle s ostatky. Prohledávat je a koukat se po nějakém zvláštním znamení, či po specifickém oblečení.

Když je projdu všechny a nenajdu lovce, oddechnu si. Je to dobrý lovec mezi obětmi nebyl.
Pokud ho naopak naleznu upozorním na to a poslechnu si názor ostatních.

Odhazujte vchod kdo chcete já se jdu postarat o mrtvé. Prohlásím, a postupně odnesu pytle někam krajem, kde na mě není dobře vidět a kde vítr fouká směrem od skupiny.

Postupně vysypu všechny pytle a začnu skládat těla z jednotlivých dílů, jako puzzle. Nikdo si nezaslouží takovou neúctu jako být pohřben po dílech v pytli a ještě na více dílech.

Těla nebudu sešívat nijak skvěle, prostě normální nití a jen tak aby držela u sebe, nechci kvůli tomu přijít o veškerou výbavu.
 
  Žira   Postava není přítomna 10.6.2015, 22:57:45
Také se kouknu do pytlů. "No.... Nic moc. Chudáci."

"Měli bychom je pohřbít a nevtipkovat o nich. Už si toho vytrpěli dost. A také bychom měli konečně odházet ten vchod, jak navrhoval Nysilo. Nechci znít, jako bych vydávala rozkazy, pouze návrhy. Myslím, že Nysilo a Alexandr by se měli jít podívat po vodě a my ostatní začít odhazovat kamení z vchodu. Pak kameny navršit na ostatky lidí v pytlích. Tak co na to říkáte?"

Potom, se soustředím na obsah pytle s cennostmi. "Také se mi nechce otevírat ten dopis, ale tu krabičku, tu bych klidně otevřela. Zajímalo by mě, co v ní je. Půjčil bys mi jí, Alexandře?" Pokud mi krabičku půjčí, opatrně ji otevřu.
 
  Alexander   Postava není přítomna 10.6.2015, 19:46:06
Uěklíbnu se když promluví léčitel. "Alespoň někdo se chytil.." pomyslím si, a nechám si od něj zkontrolovat a ošetřit tu ránu na krku. Pak se podívám na Nysila a tak jak mi dovolí zranění nakloním hlavu mírně na stranu, jako bych snad něco tkoumal. "Hmm.. Odměnu? Důvěru? Ty bys věřil někomu, kdo by ti přinesl tvou zprávu, kterou jsi dal k doručení úplně někomu jinému? Spíš to bude vypadat že jsme posla někde zabili, a tak se dostali k pergamenu.. Navíc, kdyby ta zpráva měla doopravdy nějaký význam, tak už by rozhodně nebyla důvěrná po té co jí měl u sebe někdo jiný než pověřená osoba.. K tomu všemu není jediná šance jak najít komu je určena, dokud to neotevřeme.." povídám pomalu jak při tom uvažuji. Pak se ušklíbnu. "No ty šaty mohly patřit komu chtěli.. Ovšem háček je v tom kde jsme je našli.... S největší pravděpodobností si je vezl někdo, kdo je teď v nějakém z těch pytlů.. ne-li ve více najednou... Ale moje nabídka stále platí.." dodám s mírným pousmáním.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 10.6.2015, 19:11:45
"... Někde už jsem tenhle symbol viděl, jen si nemohu vzpomenout kde..." Zamyšleně hledím na krabičku a snažím se symbol zařadit.

"Snad v nějakém městě nebo knize..."

 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 10.6.2015, 18:27:09
"Jako bych to teď vůbec neřekl... Dělá si ze mě srandu?!" Zamyšleně jsem pozoroval Alexandra.

Pak zničeho nic se ozvala Karolína jako s transu probuzená, jako by tu posledních pár minut nebyla mezi námi... Když zaběhla za keč vykonat nevyhnutelnou potřebu, vrátila se mi do úst nepříjemná pachuť...

"Asi jsem se špatně vyjádřil. Myslel jsem to tak, že sebrali kořist, která se jim zdála být cenná. Pergament samozřejmě otevřít mužem, v tom nám nic nebrání, ale spíš jsem myslel na to, že ten symbol by nás mohl zavést k odesilateli nebo příjemci. Podle těch šatů se nejspíš jedná o bohatého kupce. A kdybychom ten pergamen doručili do správných rukou, možná dostaneme odměnu a je šance, že získáme důvěru a dostaneme nějakou zajimavou práci... Ale pokud tu pečeť rozbiješ, tak to ztratí význam. Je to na tobě. Já bych se v první řadě zajímal o ten symbol."
 
  Anglino   Postava není přítomna 10.6.2015, 12:40:09
Kouknu kolem a vidím že o zranění všech je postaráno. To moje je v rámci toho co s přehledem zvládnu. Budu mít aspoň pěknou jizvu.

Přehrabovat se v pytlech skřetů mně neláká.

"Karolinka byla zvědavá a zaplatila za to silnou nevolností.Teď se k ní nebudu chvíli hlásit. Nechci ji uvést do rozpaků. V tom posledním pytli bylo pár věcí, co jak jsem tak na tu vzdálenost, kterou sem mezi těmi smradlavými pytli zaujal, stály za tu námahu. Já si s tím však lámat hlavu nebudu to přenechám učenějším."

 
  Zar´farro   Postava není přítomna 10.6.2015, 11:09:18
Je hele náhradní díly, no ty se budou hodit. Počkat u lidí to tak nefunguje co? Hmmm tak nic. Ale stejně jsou ti skřeti primitivové ani upravit gáblík si neumějí, vždyť už to i smrdí.

Kouknu se na zbytky těl, co jsou v pytli a dle stádia rozkladu a počtu červů odhadnu, jak dlouho jsou ti nešťastníci mrtví. Pokud budu tohoto schopen tak se i o informaci podělím.

Zaslechnu Alexandra jak chce hlavu schopnou mluvit.
Pokud nenajdete celou tak vám ji sešiji a zpravím, aby mluvit mohla.

Kouknu se po ostatních, naposledy zkontroluji všechny zranění, a pokud je vše v pořádku, začnu uklízet své léčitelské náčiní. Jelikož je toto velmi nehostinný a divoký kraj, najdu si i pár hezkých oblázků do praku.
 
  Alexander   Postava není přítomna 9.6.2015, 19:57:07
Přitáhnu dva pytle, které mají podle váhy odlišný obsah, a položím je na zem. Chvilku sleduji zemi, ale to co na ní vidím se mi nelíbí. Zamračím se a podívám se znova. Ano, je to krev, a kape ze mě. Opět si sáhnu na ránu, a ušklíbnu se. Asi když jsem nesl ten pytel, rána se mi znova otevřela. Podívám se po Zar'farrovi, který evidentně ošetřuje raněné. Dojdu k němu. "Směl bych taky získat profesionální prohlídku? Ten skřet toho uměl víc než jsem očekával, a dokázal mě zasáhnout do krku.." povídám a je z toho cítit poměrný odpor když o tom skřetovi mluvím. Po tom co svolí, nebo nesvolí, vrátím se zpět, kde zrovna otevírají jeden z pytlů.

Podívám se na obsah, teď už otevřeného pytle. Nejde říct že by se mnou ostatky nějak pohnuly. Mírně nakrčím nos, když ucítím ten zápach. Pak začnu pro jistotu dýchat pusou, a opět je vše v pořádku. Po chvilce prohlížení zjistím, že tam toho asi moc zajímavého nebude, a vezmu druhý pytel. " No, máte vskutku zajímavý úlovek... Myslím že v ostatních pytlích jsou jenom další skřetí oběti, ale v tomhle bude něco jiného.." povím a otevřu druhý pytel, a začnu z něj tahat věci kousek dál od toho prvního. "A helemese... Konečně pár lepších věcí.." povím, a dovyprázdním pytel. Pak si poslechnu Nysilovu teorii. "Co ten pergamen obsahuje se nedozvíme do doby, než ho přečteme.. Podle toho co jsem viděl mi nepřijde, že by skřeti byli nějak extra obratnými zloději.. mnohem větší pravděpodobnost je, že ho vezla některá z jejich obětí... Ale pokud se jí chceš nejdříve zeptat.." pokrčím ramen y a kývnu hlavou směrem k pytlům. "Pokud najdeš nějakou hlavu schopnou mluvit tak mi řekni.. Souhlas už z ní dostanu.." trochu se ušklíbnu. "Navíc mi ten pergamen přenášet neměli, takže pochybuji že nás něco váže k tomu ho neotvírat.."

Než se stihnu vyjádřit k symbolu, probere se z ničeho nic Karolina. Trochu nechápavě na ni koukám. "No.. S nějvětší pravděpodobností je skutečně zabili skřeti.. A my pak zabily ty.. Mám pocit že jsi u toho taky byla.." povím když vstávám a mířím k pytli.. "Ano.. Potok potřebujeme, to je pravda.." pokývu hlavou když opět zavírám pytel, který jí evidentně tak vadí, ne že bych se nějak divil. Ovšem odnášet ho opět nehodlám.
 
  Karolina   Postava není přítomna 8.6.2015, 20:39:49
Když dostanu nabídku od Zara, zasměju se.
" Klidně na ten šrám koukni, ale myslím, že to nic nebude."

Po ošetření poděkuji a sednu ke stromu, o který se opřu co největší plochou zad. Snažím se koncentrovat na všechnu tu přírodu kolem a načerpat co nejvíc energie. Netrvá dlouho a cítím, souznění. Nejvíc energie mi dodává ten strom, o který jsem opřená. Jen tak, jakoby z povzdálí slyším hovor ostatních.

Baví se o ohni, o potoce a pytlích.
" Cože??? Kamení? Zátaras? Skřeti?!!"

Prudce otevřu oči a podívám se na Alexandra, v očích velké otazníky?
" Skřeti? Kde o čem to mluvíš?"
Rozhlížím se a je mi jasné, že musím vypadat, jako kdybych se probudila. Skřety nikde nevidím, zato cítím nějaký smrad. Jde to z pytle, který se povaluje nedaleko.

" Co to tady tak příšerně páchne? Úplně se mi obrací žaludek. Co je v tom pytli?"
Než mi někdo stihne odpovědět nebo mě zastavit, postavím se, i když maličko zavrávorám, jdu k tomu pytli. Otevřu ho a možná jen vteřinu či dvě do něj nahlížím. Pak mi pytel vypadne z ruky a jen tak tak doběhnu za keře.

Vzápětí jen slyšíte, jak doslova vrhám šavle. Po celém těle mám husí kůži a žaludek ne a ne si sednout zpátky. Roztřesenou rukou vezmu nějaký hadřík, který jsem našátrala v báglu. otřu si ústa a vyndám kořalku. Dám si pořádný lok, který mě trochu na chvilku rozkucká. Když vyjdu zpět k vám, jsem zelená jako sedma.

" Pro... prosím vás, odneste to pryč. To je hnus! Oni je zabili?"
Musím se rychle opřít, pokud je blízko nějaký strom, opřu se o něj a pokud ne, raději si zase sednu. Dám si ještě malý lok kořalky a placatku schovám. Netrvá to moc dlouho a vrací se mi barva do tváří a žaludek se uklidňuje.

"Neviděli jste nějaký potok nebo něco? Potřebujeme se pořádně umýt."
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 7.6.2015, 17:14:59
"Nevím co mi s tím ti dva léčitelé udělali, ale už to vůbec nebolí ani mě to neomezuje a už teď vidím, jak se v ráně vytváří strup. Není to tak rychlí jako ten můj lektvar co jsem podal Žíře, ale i tak velmi rychlí hojení... Budu potřebovat sehnat hodně peněz na nákup dalších lektvarů... tentokrát už ale nebudu šetřit."

Když Alexander donesl pytle a my zjistili co bylo uvnitř, udělalo se mi špatně...

Pak si Alexander všiml, že jeden pytel vypadal jinak. Našel tam váček s penězi, drahé zdobené šaty, truhlu se zapečetěným pergamenem a malou krabičku, na které byl nějaký pečetní symbol...

Zapřemýšlel jsem se co se asi odehrálo když jsem viděl obsah pytlů.

"Vypadá to, že tihle skřeti přepadli nějaký povoz co měl doručit někomu tuhle zprávu. Skřeti, sebrali vše co se jim zdálo být cenné a vraceli se zpět do své skrýše. Anebo si šli svůj lup schovat, aby se nemuseli dělit s ostatními." a pohledl jsem na hromadu kamení před vchodem do jeskyně.

"...A možná, tohle zaujalo našeho lovce a jeho dva společníky...
Jinak, viděl někdo z vás už tenhle symbol co je na té krabičce? Neotvíral bych ten pergamen dřív než se to dovíme... Obsah pergamenu muže mít i politický význam. Víc bychom se dověděli, kdybychom šli ve stopách skřetů odkud přišli a prozkoumali místo střetu... Ale v tento moment máme jiný úkol"
a znovu jsem pohledl na hromadu kamení

"Tak co, dáme se do práce? Nebo máte někdo lepší nápad?"
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 5.6.2015, 22:17:34
Nysilo z Nortree

Tvé zranění se zdálo docela vážné, ale po zásahu Karolíny a Zar´farra tě nijak neomezí. Už se to začíná hojit.

Anglino

Tvé zranění je o něco závažnější. Na nějaký čas tě omezí v pohybu, ale ne příliš. Díky Karolíně, Zar´farrovi a tvé válečnické odolnosti můžeš normálně chodit, akorát při běhu tě to bude mírně bolet, nic, co bys nezvládl. V boji tě to neomezí vůbec.

Karolína

Tvé zranění je téměř zahojené. Respektive to není nic vážného. Máš škrábanec na rameni, stačilo vydezinfikovat. Nebudeš mít žádné omezení, ani jizva nejspíš nezůstane.

Alexandr

Tvé zranění také není závažné, ale jizva ti nejspíše zůstane. Stačí nějaký čas nechat přitisknutý nějaký kus hadru, aby to nekrvácelo.

Zar´farro

Ošetřil jsi vše, co bylo možné, když Žira rozdělala oheň zvládls bez problému vše dokončit.


Žádný skřet bohužel nepřežil. Když Alexandr donesl pytle, co měli u sebe, zjistili jste, že není o co stát. Nejspíše se jednalo o jejich jídlo. Byly tam kusy mrtvých zvířat a dokonce i nějaké části lidských těl. Vidět to nebylo nijak příjemné, ale cítit to, to bylo mnohem horší.

Alexandr

Pouze náhodou jsi zaznamenal, že jeden pytel má jiný tvar a hmotnost, než ostatní. Jinak bys ho snad raději ani neotevíral. Jakmile jsi ho ale otevřel, zjistil jsi, že se v něm nachází nejspíše kořist skřetů. Nejspíš to, co sebrali těm nebožákům v ostatních pytlích.

Našel jsi tam váček s penězi obsahující 114 zlatých a 33 stříbrných, dále tam bylo jakési zdobené oblečení, zdá se pro bohatého kupce a nakonec tam byla truhlička obsahující zapečetěný kus pergamenu a krabičku, která vypadá, jako na nějaký šperk. Na krabičce je vyrytý znak připomínající jakousi hlavu v kroužku.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.