abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Zar´farro   Postava není přítomna 21.6.2015, 11:50:19
Poté co jsem se ujistil, že je Žira v pořádku, začali přicházet ostatní od potoka.

Super bude kde se umýt a nabrat čistou vodu. Pomyslím si.

Tím, že se Žira zmíní o skřetech, mi je tak nějak připomene.

Jsou to mrchy a napadli nás, já vím, ale jsou to myslící bytosti ikdyž nejsou zrovna skvělí, rozhodně si zaslouží pohřeb.

Zamyslím se co vlastně vím o způsobu péče o tělesnou schránku a duši u skřetů. Pokud na něco přijdu, pak se tím budu částečně řídit, pokud ne pak se rozhodnu je pohřbít podobně jako ty lidské ostatky.

Přijdu a pokleknu u prvního skřeta. Postupně a s úctou k mrtvému, ho pomalu svléknu do spodního prádla a oberu o věci co v posmrtném životě nebude potřebovat. A jeho tělo připravím k pohřbení. Takto postupuji dokud neobejdu všechny skřety.

Následně je pohřbím, upálím ... nebo prostě to co mají skřeti ve zvyku.
Celou dobu samozřejmě pečlivě poslouchám o čem se baví ostatní.

Poznámka
Pokud mají skřeti ve zvyku se na ne vyprdnout a nechat mrtvé jen tak ležet, pak je polonahé pohřbím pod pár kamenů. Asi tak aby nebyli úplně vidět.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 20.6.2015, 21:43:03
"Dobře, nataháme skřety na jednu hromadu a jejich zbraně na druhou, ale přikláním se spíš pro variantu, nechat je supům, mravencům a ostatním živočichům ať jsou ty bestie k něčemu užiteční. Házet na ně kameny je zbytečný luxus který si nezaslouží. " Odpověděl jsem Žíře, přestal jsem nosit kameny a začal začal dělat to oč mě žádala.

"Nic" Stroze jsem ji odpověděl a pak vytáhla láhev rumu a nabídla ostatní. Osobně přišla zamnou a nabídla mi láhev.

"Ne, děkuji. Nepiju tvrdý alkohol" Odmítl jsem ji. Když už láhev dávala pryč, zastavil jsem ji.

"Anebo jo, se skřety taky normálně nebojuju, ani patou nedrtím jejich lebky." Vzal jsem si od ní láhev a dal jsem si pořádný doušek až jsem měl pocit že mi jícen shoří.

"Děkuji Ti." Vykašlal jsem a vrátil se k práci

************************

Později ke mě přijde Karolína a prstem naznačí abych šel za ní.
Na sucho jsem polknul, bylo mi jasné o čem semnou chce mluvit. Ale líbilo se mi, že nechodí kolem horký kaše a chce to řešit. Kývl jsem na souhlas a šel za ní, ať už tu záležitost máme za sebou.

Ostatní mohou vidět, jak mezi sebou vedeme tichý rozhovor.
 
  Žira   Postava není přítomna 20.6.2015, 20:32:42
Když mě Zar´farro chce znova prohlédnout, nijak se nebráním, jen ho ujistím, že je mi dobře. "Je mi už lépe, ten Nysilův lektvar je asi fakt dobrý, ale klidně se koukni..." Opatrně mu ukážu svá žebra. Jsem z toho nervózní, nelíbí se mi, když na mě sahají cizí muži. Zar´farro se naštěstí zdá slušný....

Pak přišli ostatní. Zdá se, že našli potok. "To je dobře, že jste našli potok, taky se budu potřebovat opláchnout. Nechám to ale až po práci, teď by to bylo zbytečné."

Když jde Nysilo odhazovat kameny, říkám: "Nysilo, raději něco udělejte s těmi skřety, aspoň je odtahejte někam do lesa pro supy, ale lepší by bylo na ně také naházet kameny, aby to tu neznečišťovali. A také dejte prosím na stranu ty jejich zbraně, byla by škoda, prostě je tu nechat, pokud něco nechte, vemte si to, zbytek se pokusíme někde prodat nebo někomu věnovat."

Teď si všímám, že Nysilo i Karolína jsou nějak zaraženi, tak se ptám: "Stalo se něco u toho potoka? Tváříte se, jako by vám ulítly včely."

Pak vytáhnu láhev rumu z vaku a pořádně se napiji. "Dáte si někdo také?" Nabídnu ostatním a ubalím si cigaretu. Zapálím si a i s cigárem odhazuji kameny dál. Láhev rumu nechám venku, aby se mohl napít kdo bude chtít. Speciálně dojdu k Nysilovi a nabídnu mu. "Dáš si loka? Docela to pomáhá na stres."

"Nysilo je fajn, ale proč je tak zaražený? Ráda bych mu nějak pomohla, nechci, aby trpěl. Ale co, proč by tak pěknej kluk, jako on měl zájem o mě. O černošku, ještě navíc ne moc pěknou černošku. Ne, neměl by zájem. Nesmím na sobě nechat nic znát." Nervózně se usměji a jdu pokračovat v odhazování kamení.
 
  Alexander   Postava není přítomna 20.6.2015, 20:20:54
Cestou si mírně upravím rukávy, a mám čas si zkontrolovat i dýky u pasu. "Snad už to budou mít.. Že by se mi nějak chtělo odhazovat kamení.. To spíš ne.." přemýšlím, a prohlížím si okolní stromy, jestli nepostřehnu nějaký další pohyb nebo nesrovnalosti, tentokrát připraven jednat.

Za chvilku už se dostaneme zpět, a Nysilo už stihl oznámit i polohu potoka. "Ano, potok není nějak daleko.. Ale občas bývá tam trochu živo, takže by to chtělo dávat si trochu pozor.. " povím a jdu se podívat k valu. "Achjo.. Taky mohli trochu pohnout.." povím a vyšplhám nahoru. "Není potřeba odhazovat všechno.. je to zbytečný.. Stačí jenom ty kameny nahoře, aby se dalo prolézt.." povím, když vezmu jeden z horních kamenů. Udělám pár kroků dolů, a odhodím ho na zem, aby nezavadil o jiný kámen a nebyl okolo toho zbytečný hluk.
 
  Karolina   Postava není přítomna 20.6.2015, 19:28:24
Celou cestu mlčím, polykám slzy. Je mi líto, že po mě tak vyjel.
" Nechápu to. Sám nic neřekne a pak ještě na nás vyjede? Zdálo se mi to nebo byl nejvíc naštvaný na mě? Proč? Copak musíme každého hned vzít sebou? Nebo by byl raději, kdybych ho spálila na troud? Vždyť ani ten neznámý se neprojevil jako zabiják a že nás mohl postřílet, nebo alespoň dva by stihnul! Na druhou stranu, nějak moc rychle ustoupil, buď se bál nás nebo má nějakou zálohu a stáhnul se k nim. Nebezpečí? Teˇže jsme v nebezpečí? Myslím, že v armádě a v téhle době, jsme v nebezpečí neustále."

Jakmile přijdeme, všimnu si, že Zar prohlíží Žiry zranění, Anglino pracuje na závalu. Než jsem stačila něco říci, Nysilo oznámil, že jsme potok našli a tak si sednu ke stromu. Mohla bych meditovat, avšak jsem natolik rozrušená, že nejsem schopná se soustředit. Nezvykle dlouhou dobu mlčím a jen sleduji Nysila. Moje tvář je vážná.

Pokud po mě nikdo nic nechce a nikdo na mě nemluví, v tichu sedím asi hodinu. Nepředpokládám, že by někdo chtěl, abych odhazovala kameny. Pak se najednou zvednu a jdu k Nysilovi, který celou dobu pracuje. Poklepu mu na rameno a prstem ukážu, aby šel za mnou. Pak se otočím a pomalu, zamyšleně jdu kousek od ostatních stranou. Pokud za mnou Nysilo přijde, je vidět, že něco tlumeně říkám.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 20.6.2015, 17:54:49
Když jsem došel k zátarasu, už jsem trochu vychladl... Zafaro zrovna prohlížel Žíře žebra.

"Potok s čistou vodou je asi 2 směny tímto směrem." Na další reakce jsem nečekal a hned jsem se pustil do práce. Bral jsem ty menší kameny a nosil jsem je na místo kde Zafaro sešíval těla. Velký jsem přenechal Anglinovi.

"Proč tak najednou změnila postoj?? Vždyť začala tak dobře a pak takhle otočí... Co ji k tomu vedlo? Že by Alexander? Ne-e, otočila tehdy, až se ukázal a uklidnil svůj luk. V ten moment ztratil svoji výhodu a už nebyl takovou hrozbou... Teď je o to větší. Ale v jedné věci má pravdu, měl jsem se zapojit! To byla moje velká chyba. Ten chlap měl jit buď s námi nebo zemřít. Ale což pak jsem nějaký diplomat??? Alexovi a Káji se to mluví... oba se umí zbraněmi ohánět, já bez magenergie mohu tak maximálně házet po něm klacky a předměty co mi padnou do ruky. Tohle budu muset do budoucna vymyslet. Nejlepší by bylo nakoupit u alchymisty flakonky s jedy a výbušnými směsi, ale na to budu potřebovat zlato...hodně zlata...."

Tak si tak přemýšlím u práce jak budu bojovat když mám k dispozici válečníky kolem sebe. Celkem mi jde dílo od ruky, dokud mě někdo nebo něco nevyruší...
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 20.6.2015, 10:40:06
Narovnám se, a s pomocí rukou za zády, si narovnám záda. Těla mám již sešitá a některá jsou již pohřbená.

"Kolik těch těl vlastně bylo? Tak mě to bavilo, že jsem zapomněl počítat."

Vstanu, abych narovnal nohy, vždyť do teď jsem klečel. Protáhnu krční svaly a porozhlídnu se po okolí. Jen tak narychlo, co je nového.

"To by mě zajímalo, jak moc se pokročilo se závalem?"

Otočím se k závalu a půjdu se podívat, jak jsou Žira a Anglino na tom.

Když uvidím Žiru, zastavím ji v práci a vyptám se jí jak se cítí a znovu prozkoumám zranění. Nikdy není dost opatrnosti, vnitřní zranění a prasklá žebra, jsou poměrně těžká a riskantní zranění, která při práci nebo boji můžou být životu nebezpečná. No vnitřní krvácení je problém vždy.

Netrvá to dlouho a já slyším jak se někdo, nebo něco blíží.
 
  Alexander   Postava není přítomna 18.6.2015, 19:40:35
Kouknu se na Nysila kiterý se najednou rozpovídal, možná jen krapet pozdě. Zvednu hlavu zrovna když si přemáchávám i kalhoty: "Postřílí? Říkal že nepřátelské úmysli nemá tak co.. Navíc by nás nestihl sundat všechny.. Někdo by se k němu dostal.." povím spíše jako konstatování. Když už je všechno konečně hotovo, vezmu si na sebe svoje náhradní oblečení, a spokojeně sepnu ruce nad hlavou když se protahuju.

Přehodím si přes záda opět katanu, a následně i brašnu, a když se otočím zpět, Karolina zrovna domlouvá. "Něco podobného bych stejně řekl taky, tak nemá cenu se k tomu dál vyjadřovat." povím, a než se vydám za nimi, ještě udělám malou obkličku směrem k potoku, a vezmu si šíp, který vyčuhuje u břehu. Pak už jen krátce popoběhnu, abych je dohnal. "Tady je všechno jinak.. Tohle nejsou účelné akce.. Tady se může něco stát kdykoliv.. Nebo se naopak nemusí stát vůbec nic.. To je pěkně na nic.."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 18.6.2015, 19:38:47
Skupina od potoka

Když jste se vrátili, Zar´farro má již v rámci možností sešitá těla a pracuje na pohřbívání. Zavalený vchod ještě není odházen, ale za chvilku už se bude dát prolézt.

Skupina u zátarasu

Zhruba v době, kdy Zar´farro pohřbívá těla, vracejí se ostatní se zvláštním výrazem ve tváři.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.