abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Karolina   Postava je přítomna 9.12.2017, 17:56:17
Podívám se na Alexe.

" Mám ji, říkala jsem, že mám sošku. A dokonce jsem ji chvíli po tom, co jsem ji získala, ukazovala Žiře a Merysol.Pokud vím, když jsme se tuhle o soškách bavili, tak jsem taky řekla jasně, že ji mám. Začínáš být pěkně paranoidní, Alexi nebo zapomnětlivý. Co jsem myslela, když jsem o tobě mluvila? No, že všechno co jsi nám o sobě pověděl, že je pravda. Nic víc,nic míň. Alzan... možná by nám měl sám říci, co se děje."

Trochu zakroutím hlavou nad tím, jak se Alex domnívá, že proti němu pořád někdo něco má nebo, že bychom před ním něco skrývali. Jistě, každý asi má nějaké to malé tajemství, ale pokud je to něco jako třeba soška nebo nějaký pomocník. Počkat! Leo. Zarazím se a pak se pousměju.

" Abys tedy neřekl, že nic nevíš, tak ještě o mě nevíte, někteří, že mám taky pomocníčka. Ukážu vám ho, tak se prosím nelekněte."

" Leo, prosím, ukaž se nám."

Nejdříve je slyšet trochu šustot podivné chrčení a za chvilku můžete vidět malého ďáblíka, který sedí na mém rameni. Je to malé, skřetu podobné stvoření s rohy, ocasem a jedním kopytem. Koulí očima, nožkama si pohupuje stejně jako s ocáskem. Pak se skřehotavě zasměje. Postaví se mi na rameni a ukloní se.

" Tohle je můj malý, velký pomocník Leo."

" Už se zase můžeš schovat, bráško."

Za chvilku zamává křidélky a zmizí, jen ještě slyšíte z dálky jeho skřehotavý smích.
 
  Alexander   Postava je přítomna 9.12.2017, 16:21:14
Polsouhcám naší novou okřídlenou posilu a zavrtím hlavou, když poví že je to jednoduché. "Jasně.. jednoduché.. Pro krátkou chvíli.. " povím, ale dál se k tomu nevyjadřuji.

Pak ovšem vytáhne Karolína další sošku, a to mě donutí se opět zasmát. "Nějak často v poslední době.." pomyslím si. "Opět koukám an ksvělou důvěru.. Nebo jsem jediný kdo neví, že tohle máš? " ušklíbnu se a zavrtím hlavou. "Nakonec půjde o to, zda se vůbec budou chtít připojit.." napadne mě, ale pak se zarazím, a kouknu se na Karolínu. "Jak to myslíš, že ani Alex si nic nevymyslel? Co jsem si jako měl vymyslet?" optám se jí. Další informace sice poslouchám, ale tak nějak ignoruji. "Kdyby teď ještě Alzan lehnul, byla by to nádherná ukázka naí "skvělé" a "důveřujícíc" skupiny.."

Kdybych nečekal co. pokud vůbec, mi Karolína odpoví, nejspíše bych se opět zasmál. Takto jí jen sleduji.
 
  Anglino   Postava je přítomna 9.12.2017, 16:11:18
Po boji se všichni již stačili uzdravit kromě elfa,jeho zdravotní stav se stále zhoršuje a dokonce jsem zahlédl, že vykašlává krev.
Nejsem léčitel, ale i tak poznám, že je s ním opravdu zle.

Poslední úsek cesty jsme absolvovali portálem a teď se nalézáme v sklepení hostince. Natáhl jsem se vedle Karolinky a přehodil přes nás kožešinu.

"Konečně si odpočineme Padl tady dotaz jaký máme názor na nově přibyvší. Můj názor je ten, že pokud vás většina souhlasí s jejich přítomností, někdo se zaručuje a Karolinka pomocí sošky potvrdila,že jsou upřímní, já nejsem proti, aby pokračovali s námi. Vždyť my potřebujeme každou upřímnou pomoc.
Z toho mluvení mi vyschlo v krku chtělo by to soudek piva a nějakou pečeni k zakousnutí."


Očima zabloudím k obouručnímu bojovému kladivu Coerie.

"Uctihodná zbraň, budu raději, když bude na naší straně."
 
  Zar´farro   Postava je přítomna 8.12.2017, 10:58:46
Vyplněné evidenční listy uložím, jediný nevyplněný zatím nechám na stole. Vše co zjistím o záhadné cizí rase ihned zapisuji. Jakýkoli detail se může hodit, co já vím, třeba z toho jednou udělám disertační práci ...

Návrh na pozdější detailnější prohlídku podpořím, jen doufám, že uvidím připojení jejích křídel. Zajímalo by mne jak mohou být napojeny na anatomii humanoidního těla.

Alzanův kašel zní děsivě, ale jako jeho doktor ... spíš jako doktor šmírák, co vyšetřuje ostatní i po večerech kdy spějí ... mám celkem jasnou představu co se děje. A jako správný doktor nechávám rozhodnutí, oznámit to ostatním, na něm.

Avšak překvapí mne svým počínáním Coeria, která ač ho nezná má o něj starost.

"Nebýval, nyní se to zhoršuje. Bohužel v jeho stavu se s tím nedá nic dělat. Mohu pomáhat pouze těm co se chtějí uzdravit. Těd, mu pouze do nápojů sem tam přidám léky na kašel a jindy na bolest, aby se tak netrápil. Ale neboj, nakažlivé to .."
Celou dobu mluvím potichu, tak aby mně slyšela pouze ona, možná někdo kdo napíná uši. Nyní se však zastavím.

"Normálně to nakažlivé není a nemyslím si, že by to tu někdo mohl chytnout,ale ... u tebe a tvých vlastností ... přebíráš dovednosti a schopnosti pouze vědomě, že jo? "

Celou dobu co rozmlouvám s Coerií koukám na Alzana. Potřebuji vědět, zda již kašle krev, či zda zatím jen kašle.
"Nedej bože aby již kašlal části svých plic. Na to je brzo, na tohle se musí pomalu."
 
  Coeria Iminae   Postava je přítomna 8.12.2017, 7:57:13
U ve chvíli, kdy se dost ošklivě Alzan rozkašle, se na něj zvědavě podívám. Maličko zakroutím hlavou, ale zatím nic nekomentuji. Teprve když se zeptá se nadechnu k odpovědi.

" Hinge varas může ukrást buď zvláštní schopnosti, vlastnosti, dovednosti nebo klidně i schopnost povolání. Ukrást takovou nějakou schopnost, ale není nic snadného, dost často se to ani nepovede. Záleží na zkušenostech a na dalších okolnostech. Nejspíš je to složité stejně jako třeba když se učí mágové nová kouzla nebo než se podaří vymyslet a uvařit nějaký lektvar. Prakticky bych mohla přejmout jakoukoliv schopnost dokonce i zvířecí, ale má to háček, samozřejmě. Živé bytosti ji neseberu. Pokud ti šlo o tohle."

Mluvím klidně a celou dobu Alzana pozoruji. Jeho stav se mi nelíbí čím dál víc. " Sakra, copak oni to nevidí? Vždyť on je na tom čím dál hůř a nikdo se nesnaží s tím něco udělat." Zamyšleně se otočím na doktora a tiše mu řeknu:

" Je váš kamarád stále v tak nedobrém zdravotním stavu? Proč mu nepomůžeš? Seš přeci doktor, nebo ne?"

" Nepřestávají mě udivovat. čím déle lidi či elfy pozoruji, zdá se, že jim čím dál méně rozumím. Přeci se druží ve skupinách, menších či větších, bydlí pohromadě v osadách a jak jsem četla, pomáhají si navzájem. Přitom jsem se přesvědčila už několikrát, že jsou schopní se mezi sebou vraždit nebo se podvádět.

Kdysi mi jeden léčitel říkal, že ti, co jsou schopní a dovedou léčit druhé, pomáhají jim bez ohledu na rasu. A tady sedí elf, podle mě ve špatném zdravotním stavu, kousek od doktora a nic. Ani klerik nic nedělá, i když... třeba mu Viky učarovala, co já vím. Král, uvidíme jestli se bude chovat k ostatním jako k podaným, nebo jako sobě rovným. Karolíně se jeho chování nejspíš moc nezdálo a i Žira byla nabroušená. Teprve čas ukáže, jestli to byl dobrý krok, přidat se k nim nebo jestli je to chyba."

 
  Alzan   Postava je přítomna 8.12.2017, 2:08:22
Žira položí Coerii další otázky a ta na ně odpoví. “Nevím, zda odpovědi jsou správné, ale věřím Ti Žiro, že jsou. A pak je tu Karolínin důkaz. Věřím, nebo tomu aspoň chci věřit, že k nám všichni přichází s dobrými úmysly a myslím, že to bylo prokázáno. Prozatím v dostatečné míře.“ Tím pro mě debata o důvěře a nedůvěře nových členů končí. Aspoň teda doufám.

Pak opět promluví Morkai. Jsem si to myslel, že s tím již byl seznámen. “Ano, to jsem já. O temných elfech? Co se tam o nich píše? Ty informace by mohly být užitečné. Až budeš mít cestu do stáje, budu rád, pokud ho přineseš a koukl bych na to.“

Poté se někde usadím a chvíli přemýšlím. Najednou sebou škubnu, jak mi něco dojde, a rozkašlu se. Když se uklidní kašel otočím se na Coerii “Prosím Tě, jestli jsem to správně pochopil, vaše rasa je schopná přejmout schopnosti jiných tvorů? Má to nějaké limity? Teď nemám na mysli, jak to děláte, ale co můžete a nemůžete přejmout.“
 
  Mar-Dol   Postava je přítomna 8.12.2017, 0:31:24
Podívám se Icaria a stejně tiše odpovím: “Já si radši nemyslím nic. Není to tak dávno, co jsem ve stejné situaci byl já. A nechci je škatulkovat předem.

To že má křídla si myslím není tak podstatné. A jestli jsem to dobře pochopil, ona k tomu řádu nepatří. Jen je stejné rasy jako ten, který se nás pokusil zabít.

S inkvizitorem snad také nebude problém. Aspoň dokud mu nehrábne a nezačne lovit naše kouzelníky… A nejen je.

A u té slečny bych se více bál jejího šarmu a ostrého jazyka než očí. Ale věřím, že nám nechce ublížit. Leda možná Ragnarovi“

 
  Coeria Iminae   Postava je přítomna 7.12.2017, 20:43:29
Doktor je zvědavý a chce si mě taky prohlížet. " Za chvíli kámo, až přestane ta diskuze." Pomyslím si a dál poslouchám to lidské žonglování se slovíčky.

" Věří nevěří, co už s tím nadělám. Jen to, že kdo nevěří mě, nemůže čekat, že mu uvěřím já."

Žira už začíná být naštvaná, nebo mě to aspoň tak připadá, ale naštěstí ji zaměstná inkvizitor. Ještě před tím začne mluvit ta blonďatá čáryfučka. Trochu se ušklíbnu, když řekne, že vyčnívám. " Holka co ty víš o vyčnívání. Jo, jasně, nějaká hračka jí něco řekla. Na to ti naskočí tak leda... já ne no."

Poslouchám dál a očima sleduju každého, o kom mluví. Fakt různorodá parta, jen co je pravda. Zrzka a Viky do sebe pořád šijou, až jim to přetrhne znova Žira. Takže bude chvíle klidu? Doktor už je sám a ta přejdu k němu a řeknu:

" Tak doktore, pokud chceš, půjdeme tady kousek stranou a můžeš si mě změřit. Jen mám podmínku, zůstanu ustrojená. Pokud chceš, můžu trochu rozevřít křídla, ale úplně ne, to bychom se sem nevešli."

No sranda musí bejt, že jo? Jak říkal ten sedlák, který zdrhal, protože v hospodě obehrál v kartách štamgasty a ti ho pak naháněli pěkný kus daleko.
 
  Žira   Postava je přítomna 7.12.2017, 20:09:43
Musím se zasmát, když konečně promluví Zar´farro. "Že mě to vůbec překvapuje."

Ragnarova slova mě samozřejmě nepřekvapí. "Máš pravdu. Takže budeš věřit mě a já tobě. A dál už o tom nechci slyšet ani slovo." Poté už poslouchám, co říká Morkai. "Tak naštěstí ho opravdu stihli informovat o Alzanovi, to nám pomohlo." Také je jediný, kdo odpoví Zar´farrovi a nakonec se zastane Coerie. "Dobře, že jí důvěřuješ, jestli ti zachránila život, je to samozřejmě.....běžné..... vděk za život.""Tento argument moc lidí asi nepřesvědčí." Nakonec naznačí, že by si chtěl promluvit se mnou. "Jasný, proč ne."

Ještě si poslechnu, co má Kája na srdci. "Nevím, jestli bylo moudré hned mluvit o soškách.... Ale co už.... Morkai o nich už ví, Coerii věřím a co se Victorie týče, asi jí nakonec taky věřím, zvlášť, když Kája prozradila, že mluví pravdu." Když se mě zastane, samozřejmě mě to potěší a její proslov je dost motivující.

"Pro teď bych to ukončila. Všichni si potřebujeme odpočinout. Takže... všichni využijte volna jak jen to jde, pak to bude náročné, nejspíš moc náročné. Já osobně se hodlám zlít jak doga a už nic neřešit. Pokud mě v tomto plánu někdo podpoří, s radostí ho uvítám."
 
  Merysol   Postava je přítomna 7.12.2017, 19:08:17

Žira mě trochu zpraží. Nadechnu se a chci něco říct, ale jen se ušklíbnu na tu brunetu, která po mě provokativně vyslala vzdušný polibek.

"Postarám se o to..." odpovím a pak se ještě podívám na Victorii "Možná bys mohla být natolik slušná a odpovědět Zarovi." Ty couro!
 
  Victoria   Postava je přítomna 7.12.2017, 19:06:31

Zrzečku konečně její přátelé trochu zkrotili a já jí venuji vzdušný polibek. Pak se lehce pousměji a otočím se zpátky na Ragnara.

Dá mi práci si ušetřit několik jedovatých poznámek, které začenu tím, že si lehce zkousnu ret.
Promiň. Do pilitiky se nepeltu, víš jak...Každopádně, nevím, jestli sis své králování neužil snad kvůli tomu, že jsi tak mizerný král, ale jako milenec jsi určitě mnohem lepší."
 
  Karolina   Postava je přítomna 7.12.2017, 0:44:50
Sedím, poslouchám a přitom mačkám v dlani malý předmět. Když domluví inkvizitor, řeknu do nastálého ticha:

" Jestli můžu, taky k tomu něco řeknu. Víš, Coerie, nesmíš se na nás zlobit, že ti všichni hned nevěří. Víš jistě sama, že jsi trochu víc ... prostě vyčníváš z davu." Omluvně se zatvářím, " tím tě nechci rozhodně urazit. Zároveň chci říct, že já vím, že mluvíš pravdu. Vím i to, že ani Victorie si nic nevymýšlí. A dokonce téměř jistě už i vím, že ani Alex ani Morkai si nic nevymysleli. "

Chvilku se odmlčím a je vidět, že dost dlouho váhám. Nakonec si vzdychnu a vyndám z pod kožešiny ruku, zatnutou v pěst.

" Než začnete mluvit o tom, odkud to vím... řekla mi to Eana."

Pomalu otevřu dlaň a vy můžete spatřit malou sošku. Září bíle, protože je vyrobena z čisté platiny. Po chvilce sošku zase uschovám v dlani a ruku schovám pod kožešinu.

"Možná bychom mohli dát Coerii šanci stejně, jako jsme ji dali Mar-Dolovi nebo krá...Ragnarovi. Slyšeli jste Žiru stejně jako já a myslím, že stejně jako já ji věříte. Nebo snad naší velitelce nevěříte? Někdy byl její úsudek špatný? Já myslím, že ne. Vždycky měla pravdu a tak si myslím, že ji má i teď.

Nechci být protivná, ale do teď se tady nad nás nikdo nepovyšoval. Všichni bojujeme za správnou věc, taháme za jeden provaz, jsme si rovni. Každý umí něco. Bez doktora bychom tady už asi dávno nebyli, bez vedení Žiry bychom bloudili kdoví kde, bez silných Anglinových paží, by nás neměl kdo bránit. Icarium je výtečný střelec, který nás může chránit i z dálky. Alex je ve svém oboru také výborný. A na Alzana ani na Mar-Dola jsem nezapomněla. Alzan má takové znalosti a takové pomocníky, že se bez nich neobejdeme. A kdo z nás umí namíchat elixíry, které nám všem pomohli třeba v posledním boji? Ragnarovo léčení je vynikající, jen se podívejte jak nás dali s doktorem dohromady. Mer a ty, ty jsi prostě nezastupitelná, bez tebe, paladina, se skupina neobejde.

Co myslíte, doplní tuhle skupinu inkvizitor a bojovnice s kladivem? Možná i Victorie, jestli jsem to správně pochopila, je výborná v nenápadné získání cizí věci. Myslím, že se nám budou ty schopnosti hodit, obzvláště teď, když máme před sebou dost těžký úkol."


Pak se podívám na Merysol a trochu se usměju. Vím, že kamarádka by Žiru i mě mohla vyslyšet.

" Mer, prosím tě, buď tak moc hodná, pokud můžeš, přivolej Aribeth. Vím, stejně jako Žira, že poručit ti to nemůžu, je to jen prosba."
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.