abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Merysol   Postava není přítomna 8.7.2015, 22:21:07

Po troše vášnivé debaty jsme se nakonec rozdělili na dvě skupiny. Se mnou a s Gurem zůstal ještě Anglino a ten zvláštní rybí muž. Držím se hned za Gurem a snažím se v něm najít trochu útěchy, protože moji společníci mi zrovna pocit bezpečí nedodávají a já si snad prvně přijdu jako moucha, ke které se blíží plácačka.

Za chvilku jsme došli kde dveřím, lehce jsme je otvřeli a v okamžiku kdy poslední z nás vklouznul dvonitř, dveře se zabouchli. ”U chcíplý veverky, co je tohle?!” neodpustím si z leknutí. Měla jsem pocit, že mi srdce asi vyskočí z hrudi. A to jsem netušila že bude ještě hůř. Zatímco Guru kňučel a škrábal na dveře, já si všimla někoho schouleného na podlaze…”Vy…vy jste Jaryk? Určitě jste! Bože, co se vám stalo! “ začnu ze sebe chrlit a rozběhnu se k němu. Hned jak si řekne o vodu mi dojde, že je na pokraji smrti. Místo ukou mu zbyly pahýly, kus od něj leží neotevřená lahev s vodou a okousané jídlo. Rychle sáhnu po láhvi a dám mu napít. Je zázrak, že ještě žije…

Pokusím se z něj něco dostat a trochu jsem uspěla - ty sochy, co se v místnosti nacházeli byly klíčem k tom, abychom se z místnosti dostali. Tedy, ne doslova. Klíš měla mít jedna ze soch. I když jsem na Jaryka naléhala, nedokázal si vzpomenout, které z dvou soch mu “odpomohli” od jeho paží. Tak a co teď? Teď…tu asi umřeme. Ba ne, jeden z nás nejspíš přijde o nějakou tu končetinu a zbytek se dostane bez zrtáty jediného chloupku.

Kroužila jsem kolem soch a přemýšlela. Pak jsem se zhluboka nadechla a u soch si začala kreslit značky. ”Pokud tedy vlk vážně nemá klíč, měl by ho mít ještěr…” Rozlédnu se po svém doprovodu, ale ti evidentně čekají co se stane. Tak, je to jen na mě… Ještě jednou se nadechnu a doufám, že můj mozek a Matka mě navedli správným směrem. ”Tak ještěre, dej mi klíč…” zašeptám hodně potichu a sáhnu ještěrovi do tlamy.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 8.7.2015, 21:10:15
Skupina 2: Žira, Stopař, Nysilo, Zar´farro

Vydáváte se vpravo. Chodba vede 6 sáhů a poté odbočuje doleva. Tam na vás útočí had. Jelikož jdete pomalu, stihli jste včas zareagovat. Had se vrhl na stopaře, ale ten ho jedním rychlým pohybem zvládl zabít. Dále chodba vede ještě kousek a je slepá. Nezbývá vám nic jiného, než se vrátit.

Skupina 1" Anglino, Guru, Sharphin, Zrzka

Vydáváte se vlevo. Chodba je dlouhá 8 sáhů a na konci jsou zavřené dveře. Dveře otevřete podivuhodně snadno. Vstupujete do půlkruhové místnosti. Jakmile vstoupíte, dveře se za vámi přibouchnou a již nejdou otevřít. Guru na ně začal škrábat a kňučet. Dokonce si ani nevšímá lovce Jaryka, který v této místnosti leží na zemi.

Místnost je, jak již bylo zmíněno, půlkruhová. Nejvzdálenější stěna od vás je kolmá k chodbě, kterou jste přišli. Žádné další dveře zde nejsou. A cesta zpět je zavřena. V místnosti jsou tři bronzové sochy. Medvěd, ještěr a vlk. Každá socha má na podstavci dva nápisy.

Ovšem to nejzajímavější v této místnosti je člověk schoulený na zemi. Je živý a na 100% je to lovec Jaryk, tedy alespoň to, co z něj zbylo. Když přijdete, otočíte ho, abyste na něj viděli. Úplně se zhrozíte. Místo obou rukou má pouze pahýly. Jako by mu ruce někdo usekl.

"Pít. Prosím pít." To je jediné, co vám chraplavým hlasem řekne. Když se rozhlédnete, vedle něj vidíte na zemi ležet měch s vodou. Je plný, alše lovec ho prostě nedokázal otevřít. Dále vedle vidíte rozjedený chleba, zdá se, že ho kousal rovnou ze země. Když ho zkusíte nějak vyslýchat, zjistíte, že ty tři sochy jsou hádanka, kterou musíte rozluštit, abyste se dostali ven. Také zjistíte, že je to jediná cesta ven z tohoto komplexu.

Jedna ze soch má v tlamě klíč od tajných dveří, které se zjeví až teprve, když budete držet klíč. A vy musíte zjistit,která socha to je. Lovec dvě vyzkoušel a ty mu ukously ruce, ale za boha si nevzpomene, jaké vyzkoušel. Takže musíte rozluštit hádanku.

Jak již bylo zmíněno, každá socha má pod sebou dva nápisy. Jedna říká dvě pravdy, jedna dvě lži a ta poslední jednu pravdu a jednu lež.

Pod vlkem píše:
1)Já klíč nemám.
2)Klíč je v tlamě medvěda.

Pod medvědem:
1)Vlk nemá klíč.
2)Klíč je u ještěra.

Pod ještěrem:
1)Já klíč nemám.
2)Klíč má vlk.

Když rozluštíte hádanku, musíte sáhnout do tlamy zvířete a vylovit klíč. Na rozdíl od lovce máte výhodu podstatně více končetin.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 8.7.2015, 20:28:25
"Ach jo, zas neposlouchají co říkám, a berou si jen to co se jim hodí. No nic na to jsem si již zvykl.

Navíc jsem se dostal do skupiny s Žirou a Nysilem tak je to dobrý."


"Předpokládám, že tady stopař bude chtít jít první co? Tak pojďme, ať neplýtváme olejem."

Otočím se ještě na druhou skupinu.

"Hlavně nechoďte moc daleko, pokud to bude vypadat , jako hlavní chodba tak se vraťte. Chceme přeci projít jen ty postranní uličky než půjdeme dál. Tam zas půjdem společně."

Otočím se zpět ke své skupině.

"Půjdeme?"
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 8.7.2015, 20:21:33
Po delší výměně názorů jste konečně rozhodli, že se rozdělíte. Nysila a Žiru jste vcelku hravě přehlasovali.

Utvořili jste dvě skupinky. Skupina 1: Anglino, Guru, Sharphin, Zrzka a Skupina 2: Žira, Nysilo, Stopař, Zar´farro

Skupina 1 má zásobu loučí, skupina 2 má lucernu. Skupina 1 jde vlevo, dvojka vpravo.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 7.7.2015, 10:25:05
"Takže vy to opravdu myslite vazne?!? Takze abychom usetrili svetlo, tak se rozdelime, abychom museli poutit 2 svetla. Chapu to spravne?" polozil jsem recnickou otazku k zamysleni a pokracoval

"Guru je dobry jen na to, aby nasel Stopare, ale az se dostanem na dalsi rozcesti, tak nam asi nepovi: "lidi, sel tudy" a nekdo dalsi snad umi cist stopy v tomhle tezkem terenu???" Ocima se tazave pohlednu na ty, co hlasovali pro rozdeleni.

"Nemyslim si. Proto by bylo lepsi se drzet toho co jsem navrhoval... A pokud s tim nesouhlasite, navrhnete neco, co dava smysl."

"Doufam, ze alespon Stopar dostane rozum a bude souhlasit. Jestli nam tady dojde svetlo, tak tu umreme... Tyhle debaty me unavuji, ale nemam na vyber. Bez Stopare Jaryka nenajdem a cesty zpet uz neni."
 
  Žira   Postava není přítomna 6.7.2015, 10:46:17
V jeskyni

"Hmmm, takže se rozdělíme. No to je super. Už to vidím, jak někdo narazí na podobné dveře jako tamty a druhou skupinku už nikdy nenajde."

Ač s tím nesouhlasím, asi se musím přizpůsobit. Proti dělení jsem pouze já a Nysilo. Zrzka, lovec a Zar´farro se chtějí rozdělit a Anglino s rybím mužem jako vždy mlčí. Takže jsme prostě přehlasováni. "Jestli myslíte, že je to nejrozumnější, tak se rozdělíme. Ale myslím, že je to blbej nápad. Pomysleli jste na to, co by se stalo, kdybychom například potkaly zase nějaké podbné dveře, jako ty, co nás nepustily zpět?"

Nechám všechny se dohodnout, já jsem už své řekla. Meč si opřu o stehno, ubalím si cigaretu a je mi úplně jedno, že jsme v uzavřeném prostoru. Prostě si zapálím. Jen stojím kus opodál, abych neomezovala ostatní. Také vytáhnu láhev s rumem a dám si malý doušek. "Jo, tohle mě uklidní."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 5.7.2015, 23:42:28
Alexandr ho celou dobu upřeně pozoruje. "Já bych hrozně rád něco navrhl, našel řešení. Ale jediné, co mě napadá je ho zabít, a to nechceš. Takže jedině jak říkáš, připoutat ho důkladně ke stromu a doufat, že ho to udrží."

Potom, když Karolína rozkáže nahoru, vstane a pomůže marodovi vylézt na strom poblíž. Pokud samozřejmě marod chce.

****************************

Mezitím svázaný cizinec vypil Karlíninu medicínku. Pomalu se mu zavírají oční víčka. "To nepomůůžé" Pronese omámeně. "A na mě působí fakt, že je úplněk, ne měsíční světlo. A zabíjet musím. Nevím o sobě. Ráno se poze vzbudím celý od krve. Tohle omámení možná pozdrží promě......" A usne.

Nahlas zachrápe. Párkrát sebou cukne, ale jinak spí, jak chlupaté nemluvně.

Důkladně ho připoutáte ke stromu všemi prostředky, které na světě máte a modlíte se, aby to stačilo.
 
  Karolina   Postava není přítomna 5.7.2015, 23:15:34
Před jeskyní - kouzlo úplňku?


Nakonec to všechno vypil. Jeho řeči mi sice naháněly husí kůži po celém těle, ale věděla jsem, že ho do jeskyně pustit nemůžeme.
"Musíš něco vymyslet holka, musíš! Mysli rychle!!! Za chvilku bude tma a pak vyjde úplněk. No jo, co když bychom ho nějak dostaly do tmy? Chtělo by to třeba pytle nebo tak. Hergot a co ten Alexander? Pořád se tváří jak tajemnej hrad, ale aby něco vymyslel to ne!"

" Pánové, nemáte někdo nápad? Rychle! Hele, ty... proměňovači, něco ti prozradím. Do jeskyně tě nepustíme, rozhodně se o to pokusíme, aspoň tedy já. Do města utíkat taky nebudu. Tak to by byla jedna věc. Druhá věc je, že zabít tě nechci. Možná se ti zdá, že jsem se zbláznila, ale tys na nás byl hodný. Snažil ses nás varovat, chtěl jsi nás zachránit i když nás neznáš a klidně jsi nás mohl zabít. To znamená, že nejsi zlý. A já hodná stvoření nezabíjím. Myslíš, že by stačilo, kdybychom ti něčím zakryli hlavu neb o třeba celé tělo? "

Nemyslím si, že by to stačilo, pokud je to rozený lykantrop nebo něco podobného, tak se promění.

" Hele a ty když se proměníš, tak musíš zabíjet? Pamatuješ si co se stalo před proměnou? Já myslím, že bys nás nemusel zabít, ty jsi říkal, že jsi kancodlak? Takže na strom nevylezeš, že jo? Tak pánové, fofrem nahoru. Bez debat oba dva a pořádně se držte. A já bych tě zkusila připoutat ke stromu a halo... vnímáš mě? "

Vypadá to, že začíná působit můj kouzelný nápoj.
" Nesmí přijít na to, že je to spíš lék, ale mělo by to na něj působit. Někde jsem četla, že by neměli pít alkohol a tohle bylo dost silné, aby to porazilo i vola, natož prasátko. "

Pokud muž začne usínat odepnu meč a položím ho i s batohem stranou. Dýku zastrčím do kozačky. Pak sundám opasek a pokusím se na zádech muže nabrat opasky a připoutat ho ke stromu. Vím, že to asi moc nepomůže, ale třeba... Sundám svůj plášť a omotám ho kolem postavy tak, aby na něj dopadlo co nejméně měsíčního světla.

Pak si sednu kousek stranou na zem, nic nedbám, že je zima a pokusím se soustředit na kořeny toho stromu. Natáhnu ruce, v pravé držím svou hůl, něco pořád drmolím, ale tak tiše, že mi nikdo nemůže rozumět. Pokud by se to podařilo, strom by začal vysílat energii a jeho kořeny by se omotávaly kolem mužova těla...
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 5.7.2015, 22:26:56
Pře jeskyní

Karolíně se skutečně povedlo přitáhnout všechny opasky po skřetech aniž by si toho cizinec všiml. A dokonce, když se opasky omotaly kolem něj, nedokázal se ubránit a zůstal svázaný. Vztekle sebou začal házet, zmítat sebou, ale nic mu to nepomohlo.

"Co to sakra děláš?! Pust mě!!! Myslíš, že tohle mě zastaví až se proměním?"

Pak, když mu nutí medicínu, důrazně zavrtí hlavou. "Ty si fakt myslíš, že mě vyléčíš? To nedokážeš, to nikdo nedokáže." Nicméně se zdá, že se trošku uklidnil. Trošku víc v klidu pokračuje.

"Já jsem se jako lykantrop narodil. U mě to není nemoc, je to prostě má součást. Pokud mě okamžitě nepustíš do té jeskyně, tak někomu ublížím. Vím to. Jakmile vyleze te zpropadenej měsíc, proměním se v největšího kance, jakého jste kdy viděli, tyhle opasky mě nezdrží ani na vteřinu. Radím vám dobře, jde mi pouze o vaše dobro. Pokud chceš, klidně vypiju tu tvou medicínu. Ale k ničemu to nebude. Vůbec k ničemu."

Už zase ho chytnou křeče v břiše. Začne se svíjet. Zdá se, že přemáhá svou proměnu. Oči mu opět potemněly. Pak se vrátili zas do normálu a on na vás opět promluvil. Zdá se, že se hodně přemáhá aby zůstal klidný.

"Nevím, proč nechcete utéct. Jestli chcete být hrdinové zabít kancodlaka, asi vám v tom pokusu nezabráním, ale dva lidé a jeden zraněný, to mě nikdy neporazíte. Pokud si chcete zachránit život, musíte okamžitě do města. Já vám slíbím, že uteču co nejhlouběji do jeskyně, než se dostanu pak ven, budete v bezpečí. Ale to mě musíte pustit dřív, než ztratím vládu nad svým tělem." Zhluboka se nadechl a zase vydechl. Udržet klidný tón je pro něj očividně dost těžké.

"Dej sem ten svůj drink, ať vidíš, že ti nekecám." Řekne a vypije, co mu nabízíš.

"A teď mě koukej pustit, třeba ještě zvládnu zachránit váš život. Tím, že se od vás dostanu co nejdál."
 
  Karolina   Postava není přítomna 5.7.2015, 22:03:14
A najednou jsem naprosto v klidu. Čím víc se chlapík rozčiluje, tím jsem klidnější.
" Husa jo, no jo, je chudák nervozní, nejspíš ho to i bolí. Tak úplněk... úplněk vytváří s některých lidí... vlkodlaky. Takhle to je! A já už myslela, že to on dělá ten mráz. Tohle ale taky není dobrý, do jeskyně nesmí, přece všechny neohrozím! Kvůli tomu jsem tu zůstala, abych je ochránila. Krucinál, musel ten Nysilo jít s nima? Teď by mi mohl pomoc. No, Kájo je to na tobě."

Když chlap přestane hulákat a udělá pár kroků ke vchodu, mile se na něj usměju a pak začnu mluvit a u toho máchám rukama, jakobych ho odháněla, ale...

" Milej zlatej, myslíš si, že seš jedinej na koho působí úplněk? To máš o sobě hodně velké mínění. Stůj, do jeskyně nesmíš! Možná bych ti mohla pomoci. Jen si o sobě nemysli, že seš středobod světa. Stůj povídám a já ti pomůžu. přinejmenším se o to pokusím, ať chceš nebo ne."

Ano ano, to jsem ho neodháněla, ale přitahovala jsem všechny opasky, co se tu válely po skřetech. Naštěstí byl k nim otočený zády a tak neviděl, jak se ve vzduchu setkaly a sepnuly se do jednoho dlouhého opasku. Pak jsem přivřela oči, spoléhajíc na to, že chlap bude překvapený a na chvíli opravdu zůstane stát. Pak se zatočím v piruetě a opasky udělají to samé, jen na vlkodlakově těle. Než se vzpamatuje je spoutaný.

" Omlouvám se ti, ale je to jen bezpečnostní opatření, abys mi nic neudělal, když tě budu léčit. Sednout!"

Křiknu nakonec a věřím, že bude tak ohromen, že to udělá, pokud ne ukážu oběma "společníků" aby ho posadili. Pak vezmu svou lahev na vodu, naleju do ni půlku placatice a nasypu trochu prášku z medailonku. Uzavřu zatřesu a pak řeknu:

" Tak a tohle vypij, uvidíš, jak ti to pomůže. Tak honem! Za chvilku už bude ten úplněk. Otevři hezky svou rozkošnou tlamičku, no tak. Nedělej se, já vím, že bys to rád zkusil, viď. Když to vypiješ, slibuju, že tě nezabiju."

Po dobrém nebo, v horším případě po zlém, do něj tu "ohnivou vodu" vodu naleju...
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 5.7.2015, 20:15:07
Před jeskyní

Nový, podivný cizinec se zdá skutečně nervózní a zbrklý. Vůbec se mu nelíbí, že se ho na něco ptáte.

"Co vás zajmá, kdo sakra sem, řikam vám utíkejte, tak sakra utíkejte vy hlupáci!!!" Zahuláká na Seatha. Pak na něj promluví i Karolína, tak jí odpovídá obdobně.

"Ty huso pitomá, já du sem, protože tu nikdo nikdy není. Jak mě asi tam mohlo napadnout, že sem přídou tři smradi. A do tý jeskyně běžím, protože tam mohu ublížit maximálně pár skřetům. Musim běžet co nejdál, abych nenašel cestu ven." Rozeřve se na Karolínu. Zdá se, že ho popadl úplný amok.

"Ale i tak, mazejte odsud co nejdál, co kdybych náhodou našel cestu ven." Pak se najednou popadne za břicho. "Áááááááááááá." Zařve, vidíte, jak jeho oči potemněly... Pak se zas trošku uklidnil.

"Copak nevíte, co je dneska za noc? Za chvíli vyjde měsíc. A až vyjde, budete ve velkém nebezpečí."

Teď vám to dochází, dnes nejspíše bude úplněk. Slyšeli jste nějaké pohádky o vlkodlacích, jestli je to ale pravda, to si jisti nejste. Nicméně, pokud je to pravda, vaši přátelé jsou v nebezpečí.
 
  Merysol   Postava není přítomna 5.7.2015, 20:09:25

I přes několik námitek ohledně rozdělení to nakonec zřejmě dopadne tak, že se rozdělíme na dvě skupiny a půjdeme pátrat. Na jednu stranu je plně chápu, v jedné skupině jsme silnější, na druhou stranu jde čas opravdu proti nám. Venku na nás čekají ostatní, docházím nám světlo a zůtat tu po tmě by vážně nebylo nejlepší. Obzvláště když dostat se skrze zamčené dveře zpět nebude asi nejjednodušší.

Když se Stopař rozhodne jednat a začne se chystat ke stupu do levé chodby, je jasné, že je rozhodnuto. Rozdělíme se. ”Zůstatnu s tvým čtyřnohým přítelem. Ne že bych ti nevěřila, ale je mi sympatičtější. Neber si to osobně.”

Postavím se hned vedle Gura a čekám, kdo dál tu zůstane. Chlupáči, tvým zvířecím smyslům věřím víc než těm lidským, tak doufám, že mě nezklameš…

 
  Karolina   Postava není přítomna 5.7.2015, 19:41:01
Před jeskyní - doba ledová, je doba ledová


Chvilku ještě pozoruju toho chlapíka, který se chová přinejmenším podivně. Teď se dokonce snad baví s koněm! Nakonec se otočí a zdá se, že odchází. Pak se ještě otočí a zamává našim směrem. Docela sebou cuknu a zčervenám, i když vím, že mě vidět nemohl.

" Kdepak, on mával na toho raněného, Kájo, Kájo, ty si myslíš, že někoho snad zajímáš? Se prober holka a koukej něco dělat, nějak přituhuje."

Domlouvám si v duchu. Pak mi dojde, že se najednou opravdu ochladilo a nejen to, i setmělo. Rychle sundám všechny listy, lístky a větvičky, kterými jsem se maskovala a otevřu batoh. Vyndám všechno co tam ještě mám na sebe, obleču se a na nohy navlíknu kozačky.
" Hodil by se kapesník, nějak mi mrzne nos."
Pak batoh zavřu, hodím jej na záda, připnu si meč i dýku k pasu, hůl opřu o kmen, aby byla po ruce a sjedu ze stromu. Natáhnu ruku nahoru a v momentě mám hůl v ruce.

" Hele, je vám taky taková zima? Měli bychom něco udělat, třeba oheň zapálit, co myslíte?"

Pronesu nezávazně, jen tak nad hlavy obou mých "společníků". Pak se ozve praskání slabších větviček a mráz je už opravdu velký. Začnu podupávat a trochu se poplácám i po tvářích, abych se zahřála. Najednou se překvapeně otočím.

" Slyšeli jste to ta...taky? Já už i něco... někoho vidím."

Couvnu ke stromu. Právě včas. Objeví se někdo, kdo vypadá jakoby ho honila snad celá parta banditů. Evidentně se hrne do jeskyně, ale když si nás všimne, zastaví. Postavím se kousek od něj, ale směrek ke vchodu do jeskyně.

" Poslyšte, nějak si protiřečíte, nezdá se vám? Varujete nás, abychom se k vám nepřibližovali, ale sám jste k nám přišel. Kdo vás honí a proč chcete jít do jeskyně?"

Mluvím pokud to jen jde klidným, ale rozhodným hlasem. Stojím mírně rozkročena před vchodem do jeskyně, připravena zabránit mu tam vejít.
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 5.7.2015, 18:57:52
Žiře se moc nelíbilo, že i já podpořil slova o rozdělení skupiny. Každopádně nechci ztrácet moc času a rozhodně bloudit do nekonečna. Čím více prostor projdeme najednou bude větší šance, že dřív dokončíme tuto bláznivou výpravu.

"Čas je jediná věc, která je pro toho lovce to nejdůležitější. Sama jsi říkala, že nevíme kolik ho ještě může mít. Dvě skupinky prozkoumají více prostoru najednou než jenom jedna."
Dodám na vysvětlenou a snad se Žiře připomene to, proč se sem vydala.

"Já souhlasím tady s trollem..." Kupodivu na to, že nemám rád takové potvory. "... máme tu dva válečníky a dva stopaře. Tedy mě a Gura. Takže se nemusíte obávat, že bychom se nenašli. Guru mě najde a dovede vás k nám. Když bude nejhůř."

Potom se pomalu připravím k cestě do levé chodby.
Na chvilku se ještě otočím k ostatním.
"Venku na vás čekají přátelé a lovec potřebuje pomoc tady. Sejdeme se potom znovu tady a řekneme si co jsme objevili. Když stopy po nějaké době skončí je jisté, že dál nešel." Což je jasné.

Jinak je mi celkem putna, kdo se mnou půjde a kdo ne. Víceméně mi ani nezáleží, zda najdeme lovce živého nebo mrtvého. Oni mají za úkol ho najít.

Ani už nevím, proč jsem jim nabídl pomoc. Možná jsem jen potřeboval chvilku mezi lidmi, abych se zase vrátil k nějakému tomu lidskému chování.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 5.7.2015, 15:42:58
Začalo se bavit o rozdělování. Tak jsem se do toho musel vložit.

"Rozhodně nesouhlasím! A hlavně zůstaňte v klidu na rozcestí a nechoďte do žádných chodeb! Jak řekla Žíra...." Zopakoval jsem její slova a potom jsem obrátil pohled na stopaře.

"Se ti nedivím, že jsi nic nenašel v tomto chaosu. Jaryk tady musel panikařit a pobíhat sem a tam. Skoro jako my. Ale když vejdeš do každé s chodby jen ty, tak po pár sázích jistě bude snadnější zjistit jestli vedou stopy zpět. A chodba, kde stopy zpět nevedou, tou se vydáme a ušetříme světlo i čas." Snažil jsem mluvit klidný přátelským hlasem. Nervozita a stres jistě Stopařovi jeho práci nepomůže.

"Budu Ti svítit. Ostatní si tu mohou chvíli odpočinout." Jestli ostatní nechám ve tmě nebo si zapálí pochodeň nechám na nich.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 5.7.2015, 14:18:48
Ostatní si dávají svačinku, a já bych si dal taky. Prohrabu celý svou tornu a zkusím najít alespoň pár oříšků či bobulí.

Cestou se dostaneme na rozcestí a ostatní se chtějí rozdělit, aby jsme měli větší šanci na průzkum.

"Kdyby jste chtěli můj názor, tak bych nás nedělil na víc než dvě skupiny. A až prozkoumáme postranní chodby půjdeme zas všichni vpřed.

Jo a kdyby to měla nějaká skupina delší tak se dohodněme, že každá skupina má časové období, jedné pochodně na průzkum a návrat. Pak se sejdou zde na křižovatce."
 
  Žira   Postava není přítomna 5.7.2015, 11:46:37
Když navrhují rozdělení, zhrozím se. "To myslej vážně? Se snad zbláznili?"

"A co nám rozdělení pomůže? Jen budem zranitelnější. Ale světla vyplácáme stejně, ne-li víc a navíc, třeba se už ani nenajdem. Tohle se mi skutečně nelíbí." Odpovím, ale už se psychicky připravuji na to, že se rozdělíme. A že někde budu bloudit s pár pochodněma.

"To je v háji. Jak to sakra bude vůbec vypadat? No, určitě musíme být zvlášť Anglino a já, a co třetí skupina? Ta nebude mít žádného válečníka? To je blbý ne? To bude asi stopař, ten snad taky dovede bojovat. no.... a pak už záleží na tom, jak si to kdo zvolí. Já prostě musím zařídit, aby každá skupina měla někoho silného. No, ideální by bylo zůstat pohromadě."
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 5.7.2015, 9:29:04
Po krátké chvíli, co se trochu posilním, vydáme se hlouběji do jeskyně. Věci kolem sebe raději moc nevnímám. Nechci se zbytečně rozptylovat, ani seznamovat.

Po chvilce dojdeme ke křižovatce, která vede do tří směrů. Stopy jsou posety po celé zemi a neustále se překrývají. Mohl jsem tušit, že prošel každou z těch tří cest, ovšem která byla ta poslední??

Sice nejsem žádný amatér, co se týče stopování, ale tohle bylo už i nad moje schopnosti.
Dámy se hned zeptají jak to vypadá a "Zrzečka" se obává rozdělení pátracího týmu. Tady nejsem nemohl nesouhlasit.
"Budeme muset..."
Dodám krátce na její slova.

"Kolik loučí máme??"
Zeptám se ostatních, jelikož oni si brali zdroje světla s sebou.
 
  Merysol   Postava není přítomna 4.7.2015, 23:31:07

V téhle jeskyni bylo k vidění už dost a určitě to zatím neylo vše. Ovšem prozatím jsme se mohli kochat pohledem na Nysila, který se odvážil přiblížit k n ěčemu, co vypadalo jako fialový sníh, ovšem nebyl. Byla to houba, díky které se ocitl na zemi a válel se jak malé děcko co si zakoplo o nohu. Žira k němu ihned přispěchala, aby ho zkontrolovala, jestli je v pořádku. Hm…jako by ti dva mezi sebou něco měli.

Tlačí nás čas a jě potřeba posunout se trochu dál. Stopař nás dál vedl jeskyní, když uznal, že je čas na svačinku. Hm, tak dobrou chuť. Já se rozhodla, že si raděj po dobu, co si bude dopřávat jídlo v hospodě U čarodivné jeskyně, raději si těch pár minut zdřímnu. Věděla jsem, že i pár minut mi pomůže se udržet při smyslech na dalších několik hodin.

Když jsme pak konečně pokračovali dál, došli jsme na rozcestí. Mraky stop a Stopař docela dlouho tápe. ”Tak a teď co? Nemáme dost ohně abychom se všichni vydali cestou a případně se vártili. Mám takové obavy, že se budeme muset rozdělit”
Sice nejsem žádný vyscičený stopař, ale situace je taková, jaká je. Navíc mám pocit, že nás stejně opět na cestě čeká několi mrtvých těl spíš, než nebezpečí. Teď je otázka, co si myslíš ostatní.

Než někdo přijde s nějakým plnem, v koutku mysli se snažím najít jakékoliv stopy Matčiny přítomnosti, abych se ujistila, že je pořád se mnou. Sice se nebojím, ale přepadá mě divný pocit. Možná jsem jen přespříliš dlouho na tomhle neznámém místě…a také jsem tu viděla více stop násilí a obětí než za celý můj život.
 
  Žira   Postava není přítomna 4.7.2015, 19:17:42
Procházíme dále. V jedné místnosti vidíme mrtvou obří mouchu. "Sakra, to je ale velkej hmyz. Nemám ráda mouchy."

Pak, v místnosti, kde jsme viděli nějaký fialový sníh, stopař se rozhodl dát si svačinu. Tak si vyndám také kus chleba. Sním pár soust, to je potřeba, s prázdným žaludkem to blbě myslí a nebojuje se také nejlépe. "Tak vám přeji dobrou chuť." Pronesu a dám se do jídla. Meč mám stále v pohotovosti. Je opřený o mé stehno a je připraven k útoku.

Pak Nysilo strká nůž to toho divného fialového hnusu. Když to na něj stříkne, vyskočím na nohy. Nysilo spadl na záda, vypadá to docela ošklivě. Přiskočím k němu a zvedám ho na nohy. "Pojď, vstávej. Co je to sakra za hnus fialovej? Jsi v pořádku? Není ti nic?" Ptám se. Je vidět, že se mi ulevilo, že nemá žádné zranění.

Pak, když pokračujeme dál, za chvilku dojdeme na křižovatku. Stopař hledá stopy už nějak moc dlouho. Zdá se, že je tu nějaký zmatek ve stopách. Trpělivě vyčkávám. Když už to ale trvá moc dlouho, ptám se: "Nemůžeš nic najít? Copak se tu stalo? Jsou tu stále jen ty jedny stopy?"

"Zvláštní, stopař se zdá, že se vyzná. Teď tu musí být opravdu zmatek."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 4.7.2015, 17:04:09
V Jeskyni

Když Nysilo zkusil nožem nabrat ten podivný fialový sníh, stalo se něco zvláštního. To jsou nápady, přibližovat se k něčemu takovému. Skutečně musíš do všeho rýpat? Byla to prudce jedovatá houba. Ve chvíli, kdy jsi ji podráždil, vypustila oblak spór.Jen tak tak jsi uskočil, nebezpečnému útoku fialového sněhu ses sice vyhnul, ale zakopl jsi a praštil sebou na záda. Můžeš být rád, že ses nepraštil do hlavy a nemáš otřes mozku. Rozhodně jsi k tomu nezvládl přičichnout.

Poté, co si dáte v klidu sváču, můžete klidně jít dál. Cesta rovně, kam vedou stopy za chvilku odbočuje vpravo. Tím směrem vede něco kolem 10 sáhů a pak dojdete na křižovatku. Nyní je možnost jít vlevo, vpravo a nebo také rovně. Zde je trošku problém. Stopy může stopař zahlédnout snad všude. Je hrozně těžké identifikovat, kam se sledovaný vydal.

Zkoumáte to již dlouho, ale je to děsně zmatené, tentokrát se prostě nedaří, vše jsou to stopy jednoho člověka, to je jisté, a určitě míří všemi směry, ale kterým naposled? To je zlé.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 4.7.2015, 16:42:29
V místnosti kde byl fialový sníh se Stopař zastavil začal jíst. Přestože že jsem naposledy snídal, neměl jsem vůbec hlad. Měl sem s událostí dne nějaký scvrknutý žaludek. Ale usoudil jsem, že bych měl něco sníst. Vytáhl jsem váček se sušeným ovocem a začal jsem žvýkat. V hlavě mi neustále vrtal ten fialový sníh.

"To nemůže být sníh. Jak by se sem dostal?" přešlapoval jsem zamyšleně okolo. Nakonec jsem vytáhl nůž nabral jsem kus na špičku nože a zkoumal jsem to více zblízka... Odvážil jsem se k tomu i přičichnout....
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 3.7.2015, 22:57:05
Jeskyně snad nemá žádného konce. Stopy nás vedou všemi možnými uličkami a zákoutími. Během cesty si vyslechnu Nysilův monolog ohledně možné taktiky na boj s čarodějem, kdyby se nám náhodou dostal do cesty. S mým postavením vzadu bych rozhodně problémy neměl. Jakožto jediný, kdo tu má zbraň na boj z dálky.

Najednou vejdeme do místnosti, kde je obří moucha.
Mrtvá.
Myslel jsem, že mě tady už asi nic nepřekvapí, ale tohle jsem ještě neviděl. A že toho nebylo málo.
"Nevíme jestli jej potkáme, kde jej potkáme a jaký náladě ho potkáme. Já raději improvizuji."
Dodám po Nysilově reakci na ženské připomínky.

Dál jsem narazili na nějaký fialový sníh.
"Tak do tohohle ruce strkat nebudu. A raději na nic podivného v této jeskyni"

Jak tak procházíme jeskyní, pokud to opravdu jeskyně stále je, překvapuje mě, že jsou všechny dveře otevřené. Možná lovec utíkal a nestíhal je za sebou zavřít, což je podívné, jelikož se zdá, že nebyl sledovaný.

"Buďte raději na pozoru. To, že jsou všechny dveře otevřené se mi moc nelíbí. Tyto stopy nikde nesleduje, když nepočítám nás. Jeden by řekl, že i když někdo utíká, dá si tu práci za sebou zavřít, aby se nevědělo, že tudy probíhal."

Narazili jsme na další rozcestí. Stopy vedli rovně, ale začínal jsem pociťovat prázdno v žaludku. Sundám bágl ze zad a položím jej na zem. Kleknu si k němu a po chvilce vyndám malý kus chleba a sušeného masa. Obojí rozdělím na polovic a jednu dám Gurovi a druhou sním já.
"Měli by jste se taky trochu posilnit. S prázdným žaludkem se nebojuje nejlíp."

Chvíli čekám, zda se i ostatní trochu nasytí a pak se opět vydám po stále nekončících stopách, které nás vedou neznámo kam.
 
  Seath   Postava není přítomna 3.7.2015, 21:28:49
Ačkoliv cizinec se ještě vybavoval s koněm pro mě to byléo jako by byl na míle pryč. S blázny jsem obvykle nechtěl mít nic společného a už vůbec ne s takovými co měly kecy o lásce a přátelství, mluvily s koni a nebyly z Císařské říše. Nakonec s koněm odkráčí. Trochu se uklidním, začnu se opět nudit.

Nuda byla tak velká že jsem dokonce na chvíli usnul. Uvědomím si že je tma. ,,To musí být sakra velký podzemí!" Pomyslím si když si uvědomím že tamti se ještě nevrátili. ,,A nebo si na nich něco pochutnává." Pomyslím si. ,,No nedozvíme se to dokud se nevrátí... Pokud se vrátí."

Než se naděju je tu další člověk. Tohle bylo trochu moc i na mě. Takže prohodím docela nahlas. ,,Neříkal někdo že se lidi tohohle místa bojí a nechodí sem? Mě se totiž zdá že je tady nějak rušno. Nějak hodně rušno." Muž začne křičet něco o tom že máme utéct. ,,Mohu být tak smělý a zeptat se vás kdo u všech pekel jste a proč bychom zrovna před vámi měly utíkat?"
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 2.7.2015, 22:07:49
"Dobře, dobře... Ať je po vašem." a vydám se za stopařem.

"Ženský pitomý..Jedna ví o magii houby a druhá kulový a budou neustále do toho remcat. Nejsem žádnej hrdina jen dělám co je třeba. Troll si s toho ještě dělá srandu... Samozřejmě si sním chci promluvit, ale taky chci být připraven pokud se vše zvrtne... To nikdo nedokáže pochopit?! Nejspíš jsem ostatním špatně nastínil vážnost situace a nevědí proti kom stojíme..." zrzka se zeptala jak jsme na to ze světlem.

"Asi 2 až 3 hodiny. Přijde na to, kolik bude stopař potřebovat světla. Pokud ovšem nemáte někdo další olej nebo pochodeň."

"Prdím na ně, pokud se to nepovede, udělám si to posvém. Pokud bude útok vedený na někoho jiného, snadněji ho půjde vykrýt, takže v závěru to možná bude tak i lepší."

**************

Stopař nás vede dál a dál, až se dostaneme do místnosti kde leží obrovská moucha. Nevěřím svým očím, nikdy jsem nic podobného nevyděl, ale je to skutečně moucha. Její hnízdo bylo prohrabané zůstal tam jen prázdný flakonek a půlka měďáku.

"Myslím že si můžeš odpočinout Stopaři a přenechat práci svému příteli. Domnívám se že ten flakonek patřil našemu lovci." A ukázal jsem na něj

"Nechci na něj sahat abych Gura zbytečně nezmátl. Jen přemýšlím co ta zlomená mince? K čemu mohla být Jarykovi půlka měděné mince?

*******************

Po chvilce pokračujeme dál. Došli jsme do místnosti. V rohu místnosti byl na zemi jakoby čerstvě napadaný sníh fialové barvy....

"Tak tohle mi hlava nebere..." díval jsem se nevěřícně na fialový sníh. Chtěl jsem se ho dotknout, ale po zkušenosti se stopařem a slizem mě přešel elán
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.