abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Stopař Talhut   Postava není přítomna 27.7.2015, 8:13:01
Do hospody jsem přišel ještě včas. Ostatní si sice už stačili objednat a zrovna se dali do hlasování o budoucím veliteli.

Když jsem dorazil ke stolu mohli si všimnout, že moje zvířecí skupinka se rozrostla o jednoho psa, který byl o něco menší než Guru, ale bylo celkem patrné, že je to ještě mladé štěně. A na rameni mi seděl nějaký dravý pták. Patrně poštolka.

Usednu si na volné místo na okraji stolu a objednám si u hostinského také kus té krávy a vodu stejně jako Alexander. Poté jsem ještě požádal o nějakou mísu s vodou pro mé čtyřnohé společníky.

Všichni se začali vyjadřovat kdo dá komu hlas. Alex neví, co je to hlasování.
"To si z nás střílí, nebo je opravdu tak zaostalej??"
Trochu se sám pro sebe podivím, ale nevěnuji tomu raději moc pozornosti. Beztak se už Žira rychle dala do vysvětlování.

Do toho nic nemluvim a starám se raději o svůj talíř ze kterého jsem ještě odkrojil část masa, aby se i Guru s Girou nažrali. Potom jsem ještě uřízl tenký plátek masa, který jsem dal poštolce. Byl jsem rád, že byla vycvičená. Kdyby nebyla nejspíše by mě rafla do prstu.

Když se nakonec všichni vyjádřili promluvil jsem i já.
"Jak už jsem řekl v kasárnách tak jsem zvolil Nysila."
Celkové hlasování skončilo nerozhodně.

Karolína se zdá, že se nechce nějak zvlášť stát velitelkou. Patrně nechce být zodpovědná za životy jiných. Sice i Nysilo potom nějak moc netouží, ale prý by se dokázal obětovat. Přesto, kdyby se velitelem opravdu stal, neměl jsem v úmyslu mu říkat svou minulost. Tedy hlavně proč po mě orkové pasou.
 
  Žira   Postava není přítomna 27.7.2015, 0:07:14
"Vím, že jsem hlasovala pro Nysila, ale nebyla by Karolína nakonec lepší možnost? Co kdybych svůj hlas změnila, když je to nerozhodně? Stejně jsem si nebyla jistá." Když je hlasování nerozhodně, honí se mi v hlavě mnoho myšlenek a pochybností o správnosti mého rozhodnutí.

Pak ale Kája navrhne, že by měl být velitel Nysilo. "Že by skutečně nechtěl velet? No, na jednu stranu, já jsem ráda, že jsem mimo. Kdyby zvolili mě, moc by se mi to také nelíbilo, ale asi bych to přijala. Člověk by se měl obětovat pro ostatní a tohle je rozhodně oběť, blázen je ten, kdo by si myslel, že je to odměna."

"Víš, Kájo. Je to nerozhodně. A já jsem naopak přemýšlela, že bych změnila své hlasování pro tebe. Tím by to bylo vyřešeno. Nicméně myslím, že pokud nám nechceš velet a Nysilo by se obětoval, tak myslím, že by v tom neměl být problém. Takže já bych asi souhlasila."

Pak se ke Káje nahnu a potichu, tak aby to nikdo jiný neslyšel, s ní prohodím pár slov.
 
  Karolina   Postava není přítomna 26.7.2015, 23:42:56
Poslouchám všechny, kteří mluvili a v duchu si to komentuji.

" A už to vypadá rozhodnuté. Zar, stopař, Žira a já, hlasujeme pro Nysila. Mě dala hlas Merysol, Nysilo a Anglino. Tak ještě Alex........ On neví co je hlasování? Kdo mu to vysvětlí? Aha, Žira se toho ujmula. No ale stejně, on nevím... jak to u nich dělají?"

Po jejím vysvětlení se Alex ozve znova a nakonec dá hlas mě.
" Prej zatím dám hlas Karolíně, to by mě rozesmál teda. Jsem myslela, že se přikloní k Nysilovi. Jsem zvědavá co asi řekne Theodor, když mu řekneme, že jsme se nedohodli na jednom jménu?"

Zamyšleně si prohlížím jednoho po druhé, jak tak sedíme u stolu. Pak kývnu hlavou, jako bych si něco schválila.

" Poslyšte, nemyslím si, že by armáda ráda slyšela, že jsme se nedohodli a co to udělat takhle. Nysilo by byl velitel a já bych mu dělala zástupce. Stejně si myslím, že se budeme rozhodovat společně jen pokud to bude nezbytně nutné, tak velitel by to rozsekl, co tomu říkáte?"

 
  Alexander   Postava není přítomna 26.7.2015, 22:53:27
Otočím se na Žiru a se zájmem jí poslouchám. "Takže stačí když řeknu nějaké jméno? To je všechno? Jenže i to není tak jednoduché.. Jak se zdá.. Jediný člověk o kterém stoprocentně vím že se rozhodne když všichni budou nerozhodnutí jsem pro mě já... Ovšem bude to správné rozhodnutí? Bude to splnitelné pro všechny? To už nevím..." odmlčím se, než pokračuji ve své úvaze, tentokrát v myšlenkách.

"A pak důvěra.... Jenže.. Jde plně důvěřovat někomu, s kým jsi necelé dva dny? Ne.. To si nemyslím.. Tohle... hlasování... má spostu nedostatků... Takže důvěra.. Jak mohu vložit důvěru do Nysila, když on evidentně nedůvěřuje mně? A co ostatní? Jeden hlas by stejně nic nezměnil.. A jediný kdo má ještě víc hlasů je Karolína.. A ta se mě neptá.. Takže mi asi důvěřuje více než Nysilo... Nebo jenom nedůvěru nedává najevo.. No, Nysilo snad změní názor až s ním vyberu hůl... Budu se ho muset cestou zeptat na spoustu věcí.. Žira prý jde taky, tak mi snad kdyžtak odpoví ona.. " zapřemýšlím.

"A volit se kdyžtak může pak někdy znovu ne? Nebo je to konečné až do konce věků? Prozatím tedy asi volím Karolínu.." povím tedy svou volbu. "Další věc.. proč jí říkají Kája, když se jmenuje Karolína? Tolik nevysvětlených hádanek.."
 
  Žira   Postava není přítomna 26.7.2015, 22:14:47
Zaraženě se kouknu na Alexandra. Chvilku na něj nevěřícně koukám, ale na nic se nevyptávám. Pouze odpovídám. "No, víš.... Hlasování je vlastně něco jako volba. Každý z nás navrhne jednoho člověka, kterej se mu nejvíc hodí jako velitel. To znamená, že po tobě vlastně chceme jedno jméno. Jméno toho, na koho bys byl ochoten se spolehnout, že správně rozhodne v době, kdy budem nerozhodni. Je potřeba, abys tomu člověku pokud možno důvěřoval."

"Kdepak asi vyrůstal? Jeho minulost asi bude také zajímavá. No..... čí ne."
 
  Alexander   Postava není přítomna 26.7.2015, 21:28:20
Než se naděju je poledne. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí, a s pocitem že to nebylo ztracené odpoledne vyjdu ven na ulici. “Měli jsme se sejít na oběd, že? Asi opět v tom hostinci.. Kde jinde..“ a vyrazím tedy do hostince.

Otevřu dveře a pomalu vstoupím dovnitř. Většina ostatních ze skupiny už tam je. Přistoupím k jejich stolu. “Tak už jsem tady i já… Trochu jsem se zdržel..“ povím, když si sundávám ze zad katanu a věším si ji na opěradlo židle. Sednu si a počkám až hostinský opět přijde. “Já bych prosil o něco z té krávy… A vodu, pokud možno..“ poprosím a poslouchám ostatní. “Už zase vybírání kapitána.. Asi by bylo dobré vědět co jsou to ty hlasy.. Zase nějaký přenesený význam.. Jak to bylo.. Metonymie....“

Z mých myšlenek mě vytrhne Nysilo, který na mě promluví. Nakloním hlavu na stranu, a počkám až dokončí svůj projev. “Někdy mě asi okolnosti donutí povídat o mé historii.. Ovšem zatím to není… Mě nikdo nepronásleduje.. Nebezpečí z mé strany je v tomto směru nulové... Teda alespoň doufám..“ mírně se zamračím. Myšlenka že by mě někdo pronásledoval se mi nelíbí. Nakonec zavrtím ale hlavou. “Mě by spíš zajímalo něco jiného… Co jsou to ty hlasy? Asi se nemyslí hlas jako hlas.. Ráno jste to pojmenovali.. Hlasování..“ zableskne mi v očích a na tváři se mi usadí zvídavý výraz.
 
  Žira   Postava není přítomna 26.7.2015, 19:35:30
Do oběda jsem už jen trénovala s Theodorem. Potom jsem už dostala hlad. Došla jsem na dvůr, opláchla se u studny a pak zamířila k Paulovi, který má pro nás oběd. Do hospody U Tygra vejdu se slovy: "Mám hlad, že bych snědla koně, Paule, dej mi prosím pívo a něco k jídlu." To jsem ještě nevěděla, že máme zase koňský gulášek.

"Naprosto s tebou souhlasím Anglino, také bych se nejprve najedla. Jinak by nás u debaty rušilo mé kručení v břiše." odsouhlasím Anglinova slova.

Merysol se nechce účastnit hlasování. "No, myslím, že by se Theodorovi nelíbilo, kdybychom tě představili, jako velitelku, když nejsi součástí armády, ale kdybys vyhrála, můžem oficiálně mít někoho jiného, myslím, že by v tom nebyl problém. Ale co je důležité, myslím, že bys měla volit, plánuješ s námi cestovat, tak máš právo do toho mluvit."

Když se v klídku najíme, přistoupíme k volbě velitele. "Já vám nevím, netuším, pro koho bych měla hlasovat. Nysilo zná hrozně moc věcí, má informace naprosto o všem a je hodně chytrý. Karolína na rozdíl od něj je hodně výřečná. Umí skvěle odhadnout lidi a podle toho s nimi jednat, což si myslím, že je strašně důležitá věc, když za nás má jednat. A také, když na to přijde, v boji bych zase za velitele nejraději měla Anglina, ten ví přesně kam koho postavit, jakou zbraň má kdo proti komu použít. A pak tu máme ještě naší zrzku, Merysol. Ty zase, nevím, jak to děláš, ale máš talent na správná rozhodnutí, to je taky moc užitečná věc. Takže já jsem v koncích lidi, hlasujte, já se připojím za chvilku, až si vše pořádně rozmyslím."

"Nysilo je super, mám ho hrozně ráda, ale nevím, jestli by mu role velitele sedla, možná spíš ne. Asi spíš Karolína nebo Anglino. Anglino sice není tak vzdělaný nebo moudrý, ale rozhoduje se rychle."

Po chvilce přemýšlení se rozhodnu. Sama si nejsem jistá, jestli to není díky mé náklonnosti k Nysilovi. "Doufám, že jsem se nenechala ovlivnit, ale myslím, že Nysilo je ta nejrozumnější možnost. Sice není nejvýřečnější, s lidmi nejedná tak dobře, jako Kája, ale je opravdu hodně chytrý, myslím, že by nás strčil do kapsy všechny."

"Tak jsem se rozhodla, že volím Nysila"
 
  Anglino   Postava není přítomna 25.7.2015, 19:32:57
Odpověděl jsem Merysol na její otázku a pak jsem zjistil podle kručení v žaludku, že je čas oběda.
Aniž bych musel Merysol něco říkat ten zvuk a že jsem si přejel rukou po žaludku byl dosti výmluvný.
Bez řeči následuji Merysol do hostince U Tygra kde jsme si domluvili oběd.

Sotva jsem zasedl k jídlu už se začalo mluvit o volbě velitele.

"Já jsem už svůj názor řekl. Karolinka je můj favorit. A i kdyby byl zvolen někdo jiný dám na zdravý rozum Karolinky ona se v tomto mumraji vyzná líp. Pro mně je diplomacie sprosté slovo."

"Božská vůně jídla mne dostává do jiné dimenze, kde jídlo a pití je hlavní božstvo. Přeci tu božskou krmi nenecháme vychladnout a pití zvětrat. Volbu můžeme nechat až po jídle."
 
  Karolina   Postava není přítomna 24.7.2015, 21:58:18
Přišlo mi, jako bych nic nejedla. I když koláčky byly opravdu výtečné. A tak jsem byla ráda, že už sedím za stolem i s našima. Bágl jsem si opatrně položila k nohám a pak už jsem si objednala jídlo. Nezdvořile jsem koukla do talíře Nysilovi.

" To vypadá opravdu chutně. A jak to voní! Až se mi sliny sbíhají. A vida, žaludek k tomu začal zpívat."

Trošku se začervenám, když mi nahlas zakručí v břiše.Rychle si objednám to samé, co spolustolovník, jen pivo ne. Dám si čistou vodu. Ihned, jakmile mi Paul donese gulášek, bez váhání se do něj pustím. U toho poslouchám o čem je řeč.

" A jeje, volba velitele. Kruciš, takže jak to teď vypadá? Zar a stopař navrhují Nysila, stejně jako já. Takže tři hlasy. Anglino, Merysol, stejně jako nysilo, navrhli mě. Tři hlasy. Takže ještě Žira, tam je to jasný hlas pro Nysila no a Alexander, ten se taky přikloní k Nysilovi. Takže to bude pět hlasů proti třem, výborně. Už jsem se lekla, ale vypadá to dobře. Těžko by mě někdo z nich poslouchal. Nooo, Anglino možná ano."

Přemýšlím u jídla a protože mě slušně vychovali, jím mlčky. Pravda je, že mě překvapila Merysol. A hned dvakrát. Koukala jsem na ni trochu překvapeně, když říkala, že byla u elfky. A pak jsem měla co dělat, abych sebou netrhla, když řekla, že dává hlas mě. Dokonce mě pochválila. Zrudla jsem jako rajské jablíčko. Naštěstí to mohlo vypadat, že to je od jídla.

" Merysol, děkuji ti. Snažila jsem se, měla jsem o vás strach. K té volbě, počkala bych až se vysloví úplně všichni. Můj názor znáte. A teď z jiného soudku. Jak jste pořídili ve městě? byli jste i na tržnici? Na tom velikánském náměstí, plném lidí, stánků, plno zboží, vůní, hlahol. Snad nikdy jsem nic takového neviděla."

Snažila jsem se trochu tu volbu zamluvit.
" Holka, to je zbytečné, usí se to zvolit a oznámit Theodorovi nebo se naštve a vrátí nám Achillona nebo jiného čerta."
 
  Merysol   Postava není přítomna 24.7.2015, 19:46:00

Dopoledne uteklo rychle a sešli jsme se v hospodě u oběda. A nadále se řešilo kdo bude velitelem. Zatím vedl Nysilo se dvěma hlasy a Karolínka měla jeden. S úlevou, že uvnitř hospody už nemusím nosit plášť, jsem si prohrábla vlasy a začala poslouchat Nysila. Nemohl si, jakožto kandidát odpustit otázky na Alexandra a Stopaře. No, jsem ráda, že mě se nikdo na nic neptá…odpovědi by se asi nelíbili.

”Víte, než se ještě bude pokračovat ve volbě velitele, asi bych předem měla říci, že by bylo asi lepší, pokud bych nehlasovala, protože co se týče mého naverbování…po dnešním rozhovru s lady Airbeth se zatím věci mají tak, že sice tak nějak budu patřit k vaší skupině, ale nebudu v armádě. Alespoň zatím ne…”

Rozhlédnu se po ostatních a je mi jasné, že přijdou nechápavé reakce. Ale lady Airbeth ti rozumí…to zatím stačí.

”Každopádně….pokud i tak budete chtít znát mou volbu, asi bych zvolila Káju. Zapůsobilo na mě, jak se snažila zabránit tomu kancodlakovi, aby vletěl do jeskyně.”
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 24.7.2015, 1:54:59
Když začal oběd, všichni jsem se sešli v jídelně, ale Anglina tam nechtěli pustit, tak jsme pokračovali do naší oblíbené hospody kde jsem si objednal koňský guláš s extra cibulí a k tomu velký pivo.
Paul se na mě díval takový zvláštní překvapeným výrazem, že si dávám zrovna já pivo...

"Jen jedno" Řekl jsem provinile jako by to byl on, kdo mi ho zakázal. "Ke guláši to pivo prostě patří.

Všichni byly takový zaražení. Nechápal jsem proč. Zafaro se pak ujal slova a váhavým hlasem zvolil mě za velitele.

"Jejda, na to jsem úplně zapomněl... Takže Kája zvolila mě, já ji, Zar nakonec mě. Co když zvolí mě? Co když zvolí mě? Co budu dělat? Anglino určitě zvolí Káju, o tom žádná. Žíra zase mě. Ikdyž Káju má rada a nesnesla by ji ublížit... Zase ona jasně dala najevo, že nemá zájem být velitelkou. Já snad ano??!! Ale raději budu velitelem, než aby k nám Theodor přidělil nějakého druhého Achillona. Takže Žíra dá hlas nejspíš mě. To máme 3:2 pro mě. Alexander se Stopařem, těm je to jedno. Stejně si budou dělat co chtějí a nepřekvapilo by mě kdyby si hodili mincí. Zrzka? Hmm, těžko říci. Ta je ráda že si vzpomněla na jméno. Trošku to zvolním."

"Co tak zamyšleně? Buďme rádi, že jsme se zbavili toho omezence Achillona. Ať už bude velitelem kdokoliv, jistě to bude lepší volba než on. Vy dva." ukázal jsem na Merysol a Stopaře "Jste sice neměli tu čest, ale věřte mi, že o nic nepřicházíte."

Nuže, 2 hlasy pro mě, jeden pro Karolínu. Rád bych vás Ještě na chvilku zastavil. Pokud zvolíte mne, tak vás musím předem varovat.
Za prvé. Nemám zkušenosti s velením. Jsem jen mladý, myslím že relativně vzdělaný začínající kouzelník. Pokud získám vaši důvěru, nějak se s tím poperu. Za druhé. Pokud nemáte zájem se svěřovat s vaší minulosti, chápu a budu to respektovat. Ale né v případě, kdy to ohrožuje bezpečnost družiny... Jako například kdo pronásleduje stopaře a proč? To bude moje první otázka, kde budu trvat na odpovědi. Problém jednoho člena družiny je problém nás všech. Ať se vám to líbí nebo ne, jsme neco jako rodina a pokud budeme spolupracovat a navzájem se doplňovat, budeme mnohem silnější než si dokážeme kdy představit. Druhá otázka bude na Alexandra.
Když jsi nás doběhl u Jarykovi chaty a představil ses. Všiml jsem si jak si něco schoval do rukávu. Později jsem u tebe viděl znovu ten stejný pohyb když sis schovával svoje nože. Takže buď si blázen, že přicházíš takto k neznáme družině, anebo sakra dobře víš co děláš. Když jsi vytasil tu katanu a před jeskyní si skočil to salto, tak jsem vyloučil první možnost. Takže kdo jsi? Zloděj? Zabiják? Nájemní vrah? ... Omlouvám se, nemusíš mi odpovídat. Ale pokud mi dáš hlas, budeš později muset."
Mluvil jsem vážným, ale nezaujatým hlasem.

" Takže pokud ti, co mi dali hlas chtějí změnit svoje rozhodnutí, máte ještě možnost.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 23.7.2015, 23:13:03
Tak nastává čas oběda. Všichni se sejdete v hostinci U Tygra, kde vám Paul připravil výborné jídlo. Riskovat jídelnu by rozhodně nebylo moudré, nejspíše tam stále mají strach z Anglina.

A není je potřeba konečně zvolit Velitele, abyste ho mohli představit Theodorovi. Zar´farro navrhl Nysila, s tím, že váhá mezi Nysilem a Karolínou. Nakonec zvolil Nysila, ale stále slyšíte v jeho hlase nejistotu.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.