abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 28.7.2015, 18:27:57
"Děkuji Kapitáne. Budu tam. Už vás nebudu déle zdržovat, ale po zítřejším tréninku bych s vámi rád probral pár věcí. Nezabere to déle než 10 minut." Počkám si na odpověď a pokud se mě nebo nás na něco nezeptá, rozloučím se a odcházím.

"Nechtěl jsem se dál nimrat v tom jaký mám nebo nemám respekt. Čím dříve ukončím tento rozhovor, tím lépe. Navíc zítřejší trénink je už v 9 hodin, takže co se nenaučím dnes, zítra už nenapravím. Možná bych se měl se Žírou sejit na cvičišti už dřív a domluvit se s ní co a jak mám v plánu."

***************

Po cestě ven z velké haly.

"Takže já mám teď v plánu jít s Alexandrem a Žírou ke zbrojíři. Kdo chce, může jít s námi. Potom se vrátím do kasáren a budu ve studovně kdyby mě někdo hledal. Jinak sraz 7 hodin v hospodě na večeři. Řeknu Paulovi, ať nám na tu hodinu připraví část té krávy. "

Ti, co šli semnou ke zbrojíři.

Když jsme byli u hospody, řekl jsem ostatním.

"Jdu si promluvit s Paulem. Počkejte na mne venku, za chvilinku jsem zpět." a vešel jsem do hostince... Skutečně jsem byl za pár minut zpět a pokračovali jsme ke zbrojíři.

Pokud jsme šli přes nebo okolo tržnice, koupil jsem si zrovna ze pár pytlíku kvalitního sušeného ovoce, 4 lahve s olejem, 10 prázdných flakonků a nějaké hadry na vytírání podlahy.
 
  Merysol   Postava není přítomna 28.7.2015, 16:50:25

Po obědě jsme se sebrali šli představit Theodorovi nového velitele - Nysila. Theodor tam zrovna bojoval s krollem. Naprosto něvěřícně jsem se na jejich souboj dívala. Když pak kroll promluvil, musela jsem zadusit smích. Vypadá, že je trochu dost tupý, ale určitě by věděl, co je to “hlasování. Theodor si nejprve myslel, že velení získala Karolína, když zjistil, že zvolen byl Nysilo, prohlédl si ho, ale vypadalo to, že nakonec byl s naší volbou spokojen.

Nakonec se Nysilo ještě domluvil, že se přijde podívat na Theodorův trénink s Žirou.

Theodor potom pronesl ještě cosi o tom, že vypadáme jako nadějné skupinka. Nebo spíš vypadají, já jsem tu jako temný stín, hehe. Dodal ještě, bývalý velitel se vyhnul trestu a zároveň naznačil, jako kdyby se mu mohlo snad ještě něco přihodit. No to snad….co se tady před tím stalo?!
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 28.7.2015, 15:10:55
Na Nysilovu otázku odpověděl Theodor kladně. "No jistě, samozřejmě se stav. Můžeš klidně Žiře pomoct, alespoň ti něco ukážu, abys počítal s tím, že se to může stát. Zítra máme sraz kolem deváté, že Žiro?"

Pak mu odpovídá Karolína. "Jistě madam, nikdo přeci není neomylný, že? Doufám, že je to moudrá volba. Zdáte se jako nadějná skupinka, proto jsme vás dávali dohromady k Achillonovi. Achillon je skvělý voják a skvélý velitel, jenže bohužel pouze pokud má pod sebou jen muže a navíc pouze lidi, popřípadě barbary. To byla má chyba, doufal jsem, že to zvládne lépe. Za to se vám všem omlouvám. Každopádně, chyba je napravena a vy máte velitele, kterého, doufám, respektujete."

Pronese svůj projev a pak chvilku mlčí a přemýšlí. "Trest ho sice minul, ale nebojte, jak se říká, cesty boží jsou nevyzpytatelné, že?"
 
  Karolina   Postava není přítomna 28.7.2015, 10:04:17
Přišli jsme do velké haly, kde měl být mistr Theodor. A taky byl. V němém úžasu a obdivu jsem pozorovala jeho cvičení s obrovitým krollem. Vypadalo to, jakoby mistr kolem něho doslova půvabně tančil. Pak nečekaně a jen jednou rukou, praští s krollem na zem. Jen vzdychnu.

" Tohle bych chtěla taky umět. Je proti němu velký a přesto si s ním mistr hravě poradil a ještě to vypadalo, jako když by to byla jen zábava."

Když nás zaznamenal, začal se mistr Theodor věnovat nám. K mému překvapení vyslovil domněnku, že velitelem jsem byla zvolena já. Zrudnu až po kořínky vlasů a jen zavrtím hlavou. Nic neříkám, myslím si, že první by se měl projevit velitel. Jenže je ticho, Nysilo nic neříká a tak nakonec odpovím já.

" Mistře, vážím si vás, ale tentokrát jste se spletl. Dovolte mi, abych vám představila našeho velitele, Nysilo z Notree. "

Řeknu, a s mírnou úklonou ukážu na Nysila. Theodor přenese svou pozornost na našeho velitele. Chvíli si ho prohlíží a nakonec řekne něco ve smyslu - tak ukaž co umíš, všichni ti věříme. Usměju se na Nysila povzbudivě a trošku mrknu, jako bych říkala - tak do toho. Nysilova poznámka o tréninku mě něco připomněla. Má to však čas, nechci teď vstupovat do jejich dialogu. Ustoupím poněkud stranou, aby byl velitel s mistrem v našem popředí.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 28.7.2015, 1:46:18
"Řekl jsem Theodorovi, že mu po obědě dáme odpověď... Potom chci koupit tu hůl. S tebou počítám Alexy. Doufám, že se tvoje plány nezměnili? Jestli půjde Žíra s námi nebo bude trénovat, je už na ní."

Pak se ozvala Žíra a doslova mě sjela, že si vůbec nevěřím. Neodpověděl jsem a snažil jsem se její slova ignorovat, ale věděl jsem že měla pravdu a styděl jsem se za to.
Po cestě do kasáren mi její slova stále zněla v hlavě...

"Má pravdu! Jsem kouzelník a mám jiné kvality než ti namakaní válečníci... Sebevědomí... Možná proto dostala druhou polovinu hlasů Karolína. Ta má sebevědomí více než dost. A velitel musí mít sebevědomí a umět se rychle rozhodnout. Pokud před Theodora předstoupím jako nějaká chudinka, tak ho jako velitel zklamu a s tím i ostatní, kteří mě zvolili. To nemohu dopustit!"

V kasárnách


Když jsem dorazili do velké haly, Theodor zrovna bojuje s jedním přerostlým, dobře živeným krollem. Kroll na něj útočí jak se dá, ale Theodor se s lehkostí ladně vyhýbá všem jeho útokům. Pak ho chytne za ruku a rychlím pohybem ho povalí na zem.

"To snad.... To nemůže být člověk... Barbar už vůbec ne. Jeho pohyby byli rychlejší než Alexandrovi... Musí být pod vlivem nějaké magie. Tohle by se barbar nikdy nedokázal naučit. Byl jsem přesvědčen, že je něco víc.

Po boji Krolla pochválil a začal se věnovat nám. Přísně si mě prohlížel když se dozvěděl že jsem byl zvolen.

"Hlavně sebevědomí. Ukaž mu, že jsi toho hoden!" Pak promluvil. Byl překvapený že zrovna já a doufal že to zvládnu. Díval se mi do očí, já zase do jeho. Vzduch mezi námi by se dal krájet.

"No tak, řekni něco! Mysli!! Chovej se jako velitel... Musím změním téma, ať řeknu cokoliv, bude to špatně."

"Žíra se zmínila, že ji trénujete. Rád bych se zítra před obědem na vás dva podíval. Doufám, že v tom nebude problém?" Neutrálním hlasem jsem se ho zeptal a čekal jsem kladnou odpověď.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 27.7.2015, 23:23:54
Tak jste se konečně rozhodli a vydali se za Theodorem sdělit mu výsledek. Přišli jste do velké haly, kde Theodor zrovna bojuje s nějakým hromotlukem. Je to kroll a může vážit klidně i 200 kg. Rozhání se proti theodorovy těžkým kyjem, ten pouze ladně uhýbá. Na barbara až moc ladně. Potom krollovi odchytne ruku a povalí ho jedním rychlým pohyben na zem. Porazil ho skoro s rukama v kapsách a pak ho ještě pochválil.

"Jo, ty seš dobrej, ty za to umíš pořádně vzít, přesně takové potřebujem Bume." Krol odpovídá: "Já Bum. Toto Bác." A ukáže na svůj kyj. "Já silný." Ještě dodá.

Pak vás Theodor zaznamená. "Á, zdravím vás. tak jdete mi představit velitele? Jsem zvědavý, koho jste si vybrali. Tak povídejte. Já tipuju tadytu blondýnu" Řekne a ukáže na Káju.

Když mu sdělíte, že vítězem je Nysilo, změří si ho upřeným pohledem. Zdá se, že ho dost zkoumá. A najednou se zdá mnohem moudřejší, než se doposud jevil.

Nysilo, Karolína a Stopař z něj mají velmi zvláštní pocit a je to na nich vidět, nedaří se jim to zamaskovat. Jedná se o jakési mrazení v zádech a možná i trošku strach.

"Tak tebe zvolili jo? Tak doufám, že to dobře zvládneš." Řekne, možná trošku upjatě.
 
  Merysol   Postava není přítomna 27.7.2015, 21:42:31

Své ohledně volby jsem si už řekla, takže jsem mohla v klidu jíst a poslouchat ostatní. Nejvíc mě pobavilo a potěšilo zároveň, když Žira řekla, že mám talent na správná rozhodnutí. Jestli se nemýlí ukáže teprve čas. Někde v hodně temném koutku mysli jsem tušila, že to nejhorší teprve přijde. Ale na to by nikdo nemusel být žádná vědma, když je válka za dveřmi…Ovšem otázkou je, zda by válka byla vážně tím nejhorším. Z myšlenek mě vyvede poznámka Alexandra o tom, že neví, co je to pro někoho hlasovat. Trochu se zarazím, protože i když jsem žila léta v izolaci od světa, takovouhle maličkost znám. Žira mu to naštěstí velmi rychle vysvětlila. Je možné, aby někdo něco takové nevěděl? Nebo chce vypadat, že snad neumí ani do pěti napočítat?

Chvilku celá volba kapitána vypadá nerozhodně, ale nakonec vyhraje Nysilo. Káje se asi opravdu nechce být velitelem, ale nechápu proč. No, snad vyhrál opravdu ten nejvhodnější kandidát. Nysilo ještě ke svému jmenování dodá, že s diplomatickým rozhodnutím se raději bude obracet na Káju a co se boje týče, tak naAnglina. Hm, nebo spíš potom loutka než velitel? Ale jako bych se snad v tom vyznala…

Když už tovypadá, že je tedy po všem, Žira s Kájou si něco pošeptají a kája mě pak chytne chytne za ruku a smíchem se zeptá, jestli máme nějaké plány na odpoledne. ”No, myslím, že žádné plány nemám…máš nějaký nápad?

Ale vypadá to, že ať Kája zamýšlelal cokoliv, asi z toho sejde, protože se ozval Alexander s tím, že s Žirou mají něco jít kupovat….
 
  Alexander   Postava není přítomna 27.7.2015, 21:09:38
"Ano.. Jamile se rozhodne jinak než nejednoznačně, už je hlasování k ničemu.. Jak jsem si myslel.. Takže nakonec Nysilo? Taky dobré.. Stejně je to podle mě úplně jedno.." pomyslím si když dojím.

Najendou se všichni mají k odchodu, a že to hned půjdou říct Theodorovi. "Ale Theodor říkal že rozhodnutí chce slyšet až večer, ne? Takže teď za ním chodit by bylo celkem zbytečné.. Nebo si už nechceš pořídit hůl, Nysilo? Nebo jsi si jí už pořídil? A Žiro, ty jsi chtěla taky jít ke zbrojíři ne?" zeptám se, když si upravuji katanu zpět na záda. "Alespoň bych kdyžtak mohl zařídit zbytek."

Pousměju se, když se Nysilo označí za nejmladšího. Pak trochu překvapeně kouknu na Žiru když se najednou tak rozohní, ale nějak to nekomentuji, jen čekám, jak mi odpoví.
 
  Žira   Postava není přítomna 27.7.2015, 21:02:24
"Promiň Kájo, nechtěla jsem to na tebe fouknout." Odpovím Karolíně, je vidět, že mě to mrzí.

pak ještě odpovím na dotaz ohledně odpoledne. "Víš, chtěla jsem odpoledne trénovat. Nerada bych vyšla ze cviku. Ale co, jedno odpoledne když vynechám, to je fuk."

Pak promluví Nysilo o tom, jak by to mělo fungovat ve skupině. Se vším, co říká souhlasím. "Asi to byla dobrá volba. Říká se, že moudrý král se pozná podle toho, že si vybere dobré rádce. To samé dělá Nysilo."

Když mluví o tom, co na to bude říkat Theodor. "Nysilo z Nortree, koukej si začít věřit a přijď za Theodorem s hlavou vzpřímenou! Dokaž mu, že kouzelníci jsou dobří." Řeknu mu o něco ostřeji. "Sakra, neměla jsem se tak rozjet. Snad se neurazí. Jen bych ráda, aby si více věřil. "

"Promiň Nysilo, nechtěla jsem být tak ostrá, trošku mi to uklouzlo." Omluvím se mu, je vidět, že jsem v rozpacích.

Pak mi již nic nebrání, vydat se ke dveřím. Na ostatní počkám venku před hospodou a pak se všichni společně vydáme za Theodorem.
 
  Karolina   Postava není přítomna 27.7.2015, 20:10:08
Zdá se, že jsou všichni po jídle a naše diskuze o veliteli je u konce. Pak mi ještě Žira něco začne šeptat. Zdá se, že nemůže být kontrastnější pohled než na nás dvě. Hlavy těsně u sebe , jedna černá, druhá bílá. Dvě záplavy vlasů, jedna blond a druhá ebenová. Každá jiná, ale to jim , zdá se, v kamarádství nepřekáží.

Chvilku přikyvuji, pak krátce odpovím a znovu se zaposlouchám do šepotu kamarádky. Nakonec potřesu hlavou, až se mi vlasy trochu rozletí kolem obličeje. Něco ještě zašeptám a jakmile si Žira zapálí cigárko, trochu se rozkuckám a přitom si otřu oči.

" Pardon, teda dostala jsem přímou várku, Žiro. Hahaha. Ještě mě rozpláčeš."
Rozesměju se a pokud už se všichni chystají k odchodu, zavěsím se, s nakažlivým smíchem, z jedné strany do Žiry a z druhé do Merysol.

" Tak co děvčata, máte nějaký plán na odpoledne? Měla bych pro vás jeden návrh, ale to až později. Teď nejdřív povinnost."
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 27.7.2015, 19:58:41
Stopařovi přibyl další pes a poštolka na rameni.

"To jsem zvědav jak si bude rozumět s Prckem až se seznámí"

Když jsem dokončil proslov, tak jsem dál už nic neřekl a poslouchal.
Alexander nevěděl co je to hlasovaní... Až mu to Žíra vysvětlila, tak zvolil prozatím Karolínu.

"Alexander vskutku není moc gramotný. Toho by jsi nikdo nenajal jako vraha... By mě zajímalo, kde vyrůstal. Pohybově je vybavený velmi dobře. Toho bych měl využít. Co umí ještě? Krást? --- Tak proč by rozděloval peníze a myslím že snad nic neukradl... navíc mám pocit, že peníze nemají u něj moc velkou hodnotu... To se zloději nepodobá..."

Jedli jsme, pili jsme a po jídle se vedla hlavně diskuze ohledně volby velitele.

"Každý se víceméně vyjádřil, Žíra jako vždy diplomatiky nerozhodna aby náhodou někomu neublížila. Stopař i přes moji řeč, hlasoval pro mě... Ale pro něj je nějaký velitel úplně nikdo dokud si sám nezíská respekt. Co potom Anglino? Jasně hlasoval pro Karolínu. Bude mě respektovat když mu dám nějaký příkaz? Známe se jen pár dní a tohle nemůže pro mě dopadnout dobře! Musím se držet stranou... Alespoň pro zatím, dokud se lépe nepoznáme a dokud si přirozenou cestou nezískám autoritu. Nejvlivnější tu jsou Karolína, Anglino a Žíra. Žíra je dobrá duše a navíc jsem ji zachránil život, ta myslím, že proti mým názorům nepůjde a naopak je bude podporovat. Karolína je chytrá, hezká a hlavně má talent na diplomacii a toho bych měl využít. Navíc má pod palcem Anglina. Kam půjde ona tam půjde i on. Takže když získám Káju, získám i Anglina. Anglino je přerostlý hromotluk a se svým obouručákem nahání strach. Pokud přijde na boj, on musí být velitel. Za ním všichni půjdou a já budu mít čas ovlivnit bitvu v náš prospěch....." Ponořil jsem se do svých myšlenek dokud se mě Žíra nezeptala, jestli přijímám pozici velitele. Chvilku jsem se zamyslel abych uspořádal slova.

"Samozřejmě že přijímám." A vrátil jsem Žíře úsměv. "Nechci aby nám Theodor přidělil velitele z jeho řad! Beru tuhle pozici spíš jako "spojku" mezi námi a armádou. Ať se bude dít cokoliv, chci aby každý řekl svůj názor. Dále bych si přál, aby mi Karolína pomohla s důležitým rozhodnutím a hlavně ohledně diplomacie. To byl hlavní důvod proč jsem ji volil. A když přijde na boj, tak já mám jen teoretické zkušenosti, které se budou hodit, ale to nestačí. Pro tuhle pozici se hodí zkušený válečník, který probudí strach u našich nepřátel a nám dodá odvahu. Pro tuhle funkci si nedokážu představit lepší volbu než Anglina." Nechal jsem otázku vyset ve vzduchu a pokračoval dál.

"Můžeme vyrazit za Theodorem. Jsem zvědaví jak se bude tvářit, že volbu vyhrál nejmladší chřipkáček." A nuceně se usmál.
 
  Žira   Postava není přítomna 27.7.2015, 18:14:00
"Tak to vypadá, že máme velitele. Doufám, že je to správně."

"Tak pokud Kája fakt nechce, tak asi máme velitele. Tak abychom to došli říct Theodorovi." Navrhnu a začnu balit cigaretu. Bez nikotinu to prostě nejde, zvlášť po jídle. Zapálím si až, když všichni mají dojedeno. Pak, když dokouřím a dám si ještě aspoň jednoho panáka rumu a jedno pivo, pomaloučku se zvednu. "Tak asi abychom šli, že?" Navrhnu a zamířím ke dveřím.

Pak se ovšem zastavím. "Pardon. Samozřejmě, pokud velitel souhlasí." A usměji se na Nysila.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.