abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Alexander   Postava není přítomna 15.12.2017, 14:15:00
Karolína mi připomene, že se o sošce zmiňovala. "Aha.. Tak jsem evidentně přeslechl že máš zrovna tuhle sošku.. Každopádně stejně to nevysvětluje ten zbytek. Nevím kdo je tady paranoidní, když si musíš ověřovat, zda to, co jsem řekl pod kouzlem tady umírajícího je pravda, a nebo jsem si to nějak vymyslel.. " ušklíbnu se. Pak nám ještě ukáže jakési stvoření, které netuším kam zařadit, ale říká tomu pomocník, tak to nějak přijmu.

Zbytek skupiny řeší velmi mnoho věcí naráz, přičemž většina z nich mi nic neříká. Morkai nám řekne o své kletbě, a ještě o faktu že po něm jdou ostatní. "Tak proč ho sakra potřebujeme? Inkvizitor, co přitáhne další inkvizitory, ale sám je jako inkvizitor k ničemu.. Ostatní z jeho dovedností nejspíše stihne nahradit někdo jiný.. " Victorie se taky ozve, a utrhne se na Zar´farra. "Jen pár hodin? Přijít, prohlédnout si nás, zjistit co můžeš, a pak opět utéct? Tak to sotva děvče... " S touto myšlenkou se otočím na Rangara, a pak i na Victorii. "Rangare.. Jak moc máte ty s Victorie vlastně společnou minulost?" optám se, jelikož nikdo jiný se k tomu evidentně nemá.

Diskuse svižně pokračuje. Od Samaela, přes nějaký hrad až k Celebornovi, který na něm má být vězněn. "Celeborn je tedy kdo? A Arya? Varys? Mohl by mi někdo zrekapitulovat tenhle příběh? " zeptám se stejně neutrálně, jako mluvím celou dobu. Do plánu jak najít tajemný vchod se bez okolních informací nehrnu.
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 15.12.2017, 11:36:55
Zdá se, že ten chodec, Celeborn je důležitý. Přemýšlím, co všechno naplkal ten zajatec o hradu. Pak přikývnu, jako kdybych něco odsouhlasovala a nadechnu se k další řeči.

" Přesně kde ten hrad je, nevím. Možná, kdybych se nezastavila v letu, tak bych ho viděla. Jenže jsem viděla Morkaie v nesnázích a tak jsem přistála. Neposkvrnění říkali, že to není moc daleko. Kousek od místa, kde jsem potkala Morkaie, směrem na západ, hned u pobřeží.

Brány má hrad dvě, neustále je hlídají nemrtví, kteří samozřejmě nikdy nespí. Tajné cesty do hradu i z něj jsou, ale sami je nepoužili a tak nemají tušení, kde jsou. Jen věděli, že jimi čas od času někdo přišel a že jedna z nich ústí ve věži za obrazem muže s klíčem v ruce. Ovšem kde venku začínají neví. Zaletět tam můžu, pokud bude potřeba, nejlíp asi v noci, aby mě hned neviděli.

Ten lord Varys... O něm si prý všichni myslí, že je mrtvý od té doby, co ho zabila lady Aribeth... To bylo ještě, než padla Questaqua. Ale na to on je příliš mazaný a prý nezabila jeho, ale jednoho z jeho dvojníků. Nechal si jich vytvořit mnoho... Docela zvláštní, co zvládne schopný léčitel a troška magie, že? Snad si nevymýšleli a je to všechno pravda, ale víc jsme z nich nedostali."


Poslední slova míří ke Karolíně, jako odpověď na to, že má být ten Varys mrtvý. Chvilkami jako bych váhala nebo hledala slova.
 
  Mar-Dol   Postava není přítomna 15.12.2017, 8:11:36
Poslouchám, co se děje. Doposud jsem neměl moc co dodat. Nicméně teď se do hovoru připojím i já.

"Jestli do toho hradu vede nějaká tajná chodba můžu to zkusit zjistit v astrálních sférách. Pokud tuto informaci někdo neutajil a pokud tam je, zjistím to. Předpokládám, že tam utajili skutečnost, že ten Celeborn žije, jinak byste o tom už dávno věděli. Když ne vy, tak někdo z vašich mistrů. Tzn. že to musel utajit někdo mocný. Třeba ale díky tomu nepovažoval za nutné skrývat tajné chodby a cesty. A pokud jo, budeme se tam muset dostat manuálně. Pokud se tam teda budete chystat. Jak to tak poslouchám, je hodně věcí které je třeba udělat. Ideálně hned..."

Pak se ještě otočím na Žiru "Trošku k jinému tématu. Už jsem asi vymyslel, jak zařídit to, o čem jsme se bavili cestou."
 
  Karolina   Postava není přítomna 15.12.2017, 0:44:54
Když uslyším, jak mluví o Zarovi Viktoria, zvednu se a vykročím k ní. Jenomže pak se ozve Žira a tak zůstanu jen stát. Pak se to začne valit jako lavina. Uslyším Varys a trhnu sebou. Zblednu a podívám se na inkvizitora. Pak spustí i ta okřídlená.

Doslova a do písmene zůstanu stát jako socha. Měním barvy jako malířovo plátno. Chvíli jsem bledá, že by ze mě nedostal ani upír kapku krve. Pak zrudnu až po kořínky vlasů, to už tady dlouho nebylo. Kouknu úkosem na Žiru a už vidím, že je na tom asi ještě hůř než já. Když se začne rozčilovat, moc se nedivím. Zakroutím nevěřícně hlavou.

" To nebude pravda, vždyť je mrtvý ne? Jak by mohl být někde na hradě? Kde je ten hrad? Žiro, musíme Celeborna vysvobodit. Poslyš, Coerie, ty víš kde ten hrad je? Mohla bys tam třeba zaletět? Já bych tě mohla dostat ven portálem, někam za město. Mohla bys to obhlédnout, třeba je tam nějaký tajný vchod. To hrady dost často mají ne? Nebo by to mohl udělat nějaký tvůj pomocník, Alzane? Něco musíme udělat!"

Kouknu prosebně na Alzana, pak svěsím ramena a zkroušeně se otočím na Anglina. Musíme, že jo? Říká můj pohled. Jen tak na půl ucha si vyposlechnu o neposkvrněných, nejprve si říkám, že to je teď vedlejší. Pak mi dojde, že jsou i na tom hradě.

" Sakra, nemrtví, nekromanti a neposkvrnění! To bude dost těžké. Musíme něco vymyslet. Nebo najít jiný, tajný vchod, jestli se nám podaří dostat dovnitř, třeba..."

" Vězení bývá ve sklepě, třeba bychom se tam mohli nějak dostat. Co uděláme."

Zní to zoufale a naléhavě. Musíme spěchat. Všechno ostatní nejspíš půjde stranou.
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 15.12.2017, 0:24:54
První se ozve Žira. Opřu se ramenem o stěnu, hlavu nahnu trošku na stranu a prohlížím si ji z pod přivřených víček. " Tak to jo. O tomhle mluvil Attyolle, jasně. Sluší jí ten drsný výraz, který asi ještě podtrhnul alkohol."

" No no no, nečerti se tak. Mě to jméno neřeklo nic a po pravdě, ve sledu dalších událostí, jsem na něj zapomněla. A pokud se ti zdá, že jsme tady vyprávěli pohádky, tak to jsi na omylu. Nemůžu tedy mluvit za Morkaie, ale za sebe ano. Ty si myslíš, že někdo z nás ví, co je pro vás priorita? To promiň, já nevím nic o Celebornovi, ani o Varysovi a o Železných elfech jsem jen četla. A na tak vybavený hrad jet ve dvou by byla sebevražda. Takže je asi zbytečné se rozčilovat. Možná je lepší říci to později než vůbec."

Slova zní klidně, i když nejsou zrovna příliš přívětivá. Dávno jsem se naučila, že zbytečně se s lidmi dohadovat nemá smysl. Pak se ozve Alzan. Otočím se na něj a pak se krátce zasměju.

" Tady to je důkaz, že každý ví něco. Mě zase ani nenapadlo, že třeba nevíte nic o neposkvrněných. Neposkvrnění byli vycvičeni jako otroci. Byli naprosto podřízeni vůli svého pána, který si s nimi mohl dělat co se mu zachtělo. Nic necítí kvůli jejich výcviku. V mládí je mučili stále dokola, způsobovali jin tak velkou bolest, až si na ni vypěstovali imunitu. To samé platí i o strachu. Dokonce aby neměli vůbec žádnou slabinu, všechny je vykastrovali, to aby neměli světské touhy a žili jenom pro boj a zabíjení. To nám o sobě řekli oni sami."

Pak už mlčím, ale myšlenky se umlčet nedají.

" Zajímavé, taky nevíme všechno o tom, co vědí, sama ani pořádně nevím, o co tady jde. Lidi, porozumím jim vůbec někdy? "

 
  Alzan   Postava není přítomna 14.12.2017, 23:15:16
Ještě než stihne Icarium odpovědět, spustí se debata, která mě zaujme. Poslouchám a přidám své postřehy.

K tomu, co teď tady řečeno bych měl tři věci. Kdo jsou prosím neposkvrnění? Asi jsem to přeslech, jestli to bylo už řečeno...

Co se Samaela Jeffa týče, zrovna jsem měl stejné myšlenky, že možná nezemřel. Chtěl jsem tuto teorii zkusit ověřit v říši mrtvých. Chtěl jsem požádat Icaria aby, aby na mě dohlédl během té doby. Ještě nikdy jsem tam pořádně nevstoupil, tak jsem chtěl aby byl u mě, kdyby se něco semlelo."


Pak se podívám na Morkaie. "Jestli chceš, můžu z tebe zkusit tu kletbu sejmout. Pokud to byl obyčejný člen bandy, je větší pravděpodobnost, že ji sejmu nebo se nic nestane, než že bych to ještě zhoršil. I to je možné, byť málo pravděpodobné."

Nekromant a bude snímat kletbu z inkvizitora. Ještě k tomu kletbu, která mě částečně chrání. Tato myšlenka mi vykouzlí slabý úsměv na rtech.

Ale jen na okamžik, protože pak se opět rozkašlu.
 
  Žira   Postava není přítomna 14.12.2017, 23:03:49
Poslouchám Káju, jak předčítá ze Simplikova deníku s velkým zaujetím. Vstanu a začnu pomalu přecházet po místnosti. Chvilku to trvá, než opět promluvím. "Ať nad tím přemýšlím, jak nad tím přemýšlím, myslím,nže je to pro nás spíše výhodné. Jak mocný je víme, už jsme proti němu bojovali, ale díky této informaci bychom se dalšímu boji mohli vyhnout. Samozřejmě je špatné, že i Simplicus z něj má respekt, ale myslím, že stejně je to pro nás dobře."

Poté se rozmluví Morkai o našem rozhovoru. Merysol odpovídá, že je Aribeth slabá, ale že vzkaz předá nebo,nže Morkai může jít s nimi. "Radši bych, abys jí to vyřídila sama, Morkaie bych ráda měla v bezpečí ve sklepě. Nejspíš po něm jdou všechny stráže ve městě. Je mi líto, že Aribeth je slabá, ale to, že se Arya Stark vrátipa vědět musí. Nemůžemensi dovolit, abycho ji měli za nepřítele, na to je moc silná. Hugh musí nějak zakročit. A příkaz k tomu musí být od Aribeth."

Když Victoria odmítá odpovědět Zar´farrovi a ještě je na něj hnusná, musím zakročit."Je ve tvém zájmu, abys mu odpověděla na pár otázek. Je výborný doktor a mnohokrát nám pomohl. Navíc, když ho budeš prodit, je docela dost možné, že skončíš v jeho tlačence nebo klobáse. Hubené černovlasé dívky má nejraději,msice na nich není moc masa, ale zato je lahodné." Za má slova z části může medovina, ale hlavně mi něco velí nenechat tu ženu, aby urážela nejdůležitějšího člena naší skupiny. Bez něj bychom tunuž dávno nebyli. Snad každému z nás zachránil život.

Poté promluví Coeria a já zůstanu zírat s pusou dokořán. "A tohle jste nemohli říct hned?! Pivídáte mi tu pohádky o Železných elfech a o bůhví čem. Ale o tom, že je někdo zajatej a nejspíš brzy zemře, to se nezmíníte. To,nže Celeborn je Aribethin dobrý přítel a jeden z nejvýznamnějších lidí v království,nto jste asi nevěděli, přesto, tohle měla být priorita." Říkám rozčileně a můj pohled směřuje zejména k Morkaiovi.

Pak se na chvilku uklidním. Zapálím si cigaretu a přecházím po sklepě. Nakonec můj pohled spočine a Merysol. "Tohle Aribeth neříkej. Stresovalo by jí to a podnikla by něco bláznivého. Já něco vymyslím."
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 14.12.2017, 21:59:56
Doktor si pořád něco zapisoval, měřil a občas chtěl i něco o mě vědět.

" To by mě zajímalo na co mu to je. Nejsem tak nezdvořilá, abych mu neudělala radost."

Ostatní se mezitím baví a přestali se o mě zajímat. Takže jsem měla dost času, abych si o nich začala doplňovat informace. Zaujme mě jeden z nich, mlčenlivý, tajemný anděl. Neumím si o něm udělat dostatečný obrázek. Hugh ho dost chválil... rychlý, nenápadný, sebevědomý... dodala bych mlčenlivý, zdá se bez emocí. Taky barbar je impozantní postava. Zdá se, že je trochu zakoukaný do té malé čarodějky. Ušklíbnu se. Lidi a jejich vztahy.

Najednou zaslechnu inkvizitora. " No jo, oni by ho měli znát, alespoň někteří nebo spíš některé."

Podívám se na Merysol, jak se bude tvářit. Myslím, o tom nebude chtít nic říkat. Skoro jsem na to, co říkal ten neposkvrněný zapomněla. Teď mě napadá ještě něco.

" Když už se na to Morkai ptá, říká vám něco jméno Celeborn? Dozvěděli jsme se, že je uvězněn na jednom hradě a hlídají ho dva upíři a přízrak. Ostatně nemrtvých je na hradě celkem dost. Kostlivci a Zombie fungují jako služebnictvo, těch je něco kolem stovky a v případě potřeby dostanou zbraň a jsou to nebezpeční protivníci. Deset ghoulů slouží jako strážní. Krom toho tam je mumie, dva přízraci, jedna spektra a tři upíři.

Na hradě je dost lidí. Dva nekromanti, kteří ovládají dost velkou armádu nemrtvých, pět tuctů bývalých neposkvrněných, zásob je tam tolik, že by hrad mohl být tři roky obléhaný a stejně by se všichni uživili. Zbraní je tam také mnoho, potřebují něčím vyzbrojovat své nemrtvé. Koní je tam tolik, aby každý živý na hradě mohl odjet. Docela by mě ten hrad zajímal. Dříve byl na hradě Amalfi pánem Hora, vzhledem k tomu, že je po něm, pravděpodobně se na jeho místo dostal ten Varys."
 
  Morkai   Postava není přítomna 14.12.2017, 20:58:34
Zrzka mi řekne, že bych kdyžtak mohl jít s ní a říct to Aribeth sám. Pak ale dodá něco o mé hledanosti. ,,To nebude problém.. Pokud se do deseti minut dostanem z města, tak mě nepoznaj... Mám jeden velice užitečnej artefakt..."

Pak Viktorie chce vidět tu kletbu v akci. Obdařím jí jedovatým úsměvem ,, Jako klidně.. stačí sehnat nějakého člověka ty mu pak něco slíbíš a porušíš to, on vyřkne kletbu a tadá můžeš si to vyzkoušet sama na sobě.. Máš chuť to zkusit ?"

Pak ještě nadhodím konverzačním tónem. ,,Hele neznáte tu někdo nějakého Varyse ?" Potom bloumám pohledem po místnosti a nakonec se jím zastavím u zrzky.
 
  Victoria   Postava není přítomna 14.12.2017, 19:59:38

Doktor na mě vyrukuje s papíry a já jen vyvalím oči. Chvilku to čtu a v půlce prvního papíru to vše spálím u pochodně.

"Tenhle magor vám dělá doktora?" v mém hlase je znát víc údivu, než by mi bylo milé. "Dej mi pokoj, budu tu s vámi jen pár hodin, ŽÁDNÉ papíry ti nedám, chápeš to? Navíc nechci, aby kdokoliv si o mě vedl nějakou dokumentaci. Jsi tak natvrdlý nebo ti ještě nedošlo proč?"

Zavrtím hlavou a už se k tomu nehodlám vracet. Místo toho poslouchám Morkaie. A následně Merysol. "A nemáme jít rovnou i bez tebe a předstírat zamilovaný pár?" neodpustím si rýpnutí. Je mi jasné, že tohle se jí libit nebude. Tak ty si myslíš, že mi jde o Aribeth nebo co?

Maličko dám hlavu na stranu a čekám, co bude dál. Pokud by se uměl zamaskovat, asi by ro problém nebyl. Mimochodem...ta kletba by v praxi velmi zajímala." dodám ještě, jak kdybych si z něj chtěla udělat pokusné morče.
 
  Merysol   Postava není přítomna 14.12.2017, 19:53:46

Už to vypadá, že bude po všem, ale ozve se Žira, že Morkai má něco na srdci, co by Aribeth měla rychle vědět.

Poslouchám, co Morkai řekne a pak lehce svraštím čelo. Je vidět, že mi to taky udělalo maličko starosti.

"Pokud je to HODNĚ důležité a jde o minuty, mohu se ji to pokusit vyřidt teď hned, ale Aribeth je unavená. A nebo může jít Morkai se mnou a s Victorií. Což by možná nebylo od věci, i když...je hledaný a evidentně jde po něm jde jeho řád a sráže, za to, co to provedli s Coeriou.
svá poslední slova řeknu lehce káravým tónem.

"Nevím, rozhodnutí nechám na tobě Žiro a především - na Morkaiovi."

Pak oba přelétnu pohledem a nakonec znovu skončím pohledem u Victorie. Proč mi tak leží v žaludku?
 
  Morkai   Postava není přítomna 13.12.2017, 21:10:11
Když si dopovídám s Žirou, tak Žira řekne, abych řekl všem co se stalo. Nadechnu se a začnu ,,Abych začal ne ? Rád bych začal svou kletbou, která na mě byla uvrhnutá. Když jsem se potkal s Coerii, tak jsme zajali a vyslechli členy party, která mě zajala.. Ten kterého jsme zajali říkal že je Neposkrněnej... Nevim jestli zn. Chtěl po mně, abych přísahal, že mu nic neprovedem a on nám řekne informace o jednom hradě.... Já ani Coerie... Ta ho nakonec zabila.... On ještě stihl vyslovit kletbu... A to tu, že budu zažívat stejnou bolest, jakou způsobím čarodějům... Jinak řečeno jsem teď trochu nepoužitelnej proti mágům... " Je vidět, že mě to bolí, když to musí vyprávět. Asi nepochopíte proč.

Pak ale pokračuju ,,A ještě asi něco.. Teď jste ještě ve větším nebezpečí, když jsem tu já... Řád a hlavně můj otec po mně jdou... Takže asi potkáme partu inkvizitorů....

Ale abych se vrátil k tomu důležitému. Té bandě lapků velel chlápek jménem Hora... Nakonec se mu podařilo nás skoro zabít.. Potom byl ale sám zabitej.. Dívkou, která si říká Arya Stark.. A tvrdí, že je sestra Krále Severu... Je to hodně velkej soupeř... Vyřídila Horu neuvěřitelně rychle a elegantně a bylo v ní asi tolik magie jako ve vínu...Ona nám taky řekla, že Hora vyvraždil Robovu rodinu... A ona jediná a Rob přežili.. Taky vyhrožoval, že jestli něco provedeme jejímu bratrovi, tak si nás najde....Jak jsme ale potom s Coerií zjistili, tak Rob přežil, protože to chtěl Simplicus, kterej chtěl využít Robovu vzteku a smutku a chtěl znovu povstat.. Takže nechal Roba najít korunu. Tím se Simplicus posilnil plus k úplnému posílení potřeboval svůj meč a náhrdelník... Tak tady to tak nějak je shrnuté
"
 
  Karolina   Postava není přítomna 13.12.2017, 18:11:17
Vezmu knihu, nalistuji až k záložce a než začnu čist, ještě řeknu:

" Na tohle jsem narazila a myslím si, že to pro nás vůbec není dobré. Pokud tedy neumřel... Poslechněte si to sami." Skloním hlavu ke knize a pomalu začnu číst. " Díky mým krutým a zvráceným experimentům jsem zvládl extrahovat schopnost Hinge varas, kradení moci mrtvých nepřátel. Z jejich krve jsem zvládl získat tuto zvláštní dovednost. Zvládl jsem tuto schopnost zaklít do mého bodce na vytahování zubů. Díky tomu jsem zvládl ukrýt schopnosti svých nepřátel do jejich jediného zubu a ten jsem si samozřejmě pověsil na svůj náhrdelník. Nyní tedy můj náhrdelník obsahuje moc všech, co jsem kdy zabil. a bude mít moc všech, co ještě zabiju. A tímto okamžikem se stávám skutečně neporazitelným!!!!

Má poslední oběť, mi nakonec zvládla utéct a ukrást veškerou moc, co jsem doposud ukradl. Musím Samaela Jeffa najít a dorazit jej. Jinak by pro mě mohl být skutečně nebezpečný. Vybral jsem si příliš mocného zajatce, měl jsem ho zabít hned, jak jsem zjistil potřebné informace...

To napsal Simplicus. Pokud on si myslí, že je pro něj nebezpečný, tak pro nás určitě taky. Coeria prve říkala, že podle legend je nesmrtelný a podle tohoto starého textu to vypadá, že opravdu nesmrtelný je. Takže další, opravdu velmi silný nepřítel, kterého máme v patách."


Trochu se oklepu, když si vzpomenu na tu bolest a bezděčně si položím ruku na hrudník. Podívám se na Anglina, který je hned vedle mě a pokusím se o úsměv. Moc mi to nevyšlo, situace je příliš zlá, něco musíme udělat, jen vědět co. Pak se podívám na Alzana.
 
  Žira   Postava není přítomna 13.12.2017, 15:28:58
Merysol s Victorií se konečně dohodnou. "Díky bohu.""Merysol, potřebovala bych od tebe pomoc. Potřebovala bych, aby Morkai řekl Aribeth to, co mi před chvílí řekl v soukromí. Popřípadě by stačilo, kdyby to řekl tobě, respektive nám všem. A ty bys to Aribeth vyřídila. Myslím, že to celkem hoří a je nutné, aby o tom věděla. Mohl bys Morkai zopakovat cos mi říkal?" S očekáváním hledím na Morkaie a čekám, co z něj vypadne.

Když se kája ptá, co se stalo, Zar´farro má zrovna práci s nějakým zvláštním formulářem pro Victorii. Tak se chopím odpovědi já. "Nejsem si jistá, že skutečně zemřel. Když ho Anglino rozsekl na dvě půlky, nebylo tam žádné tělo. Pouze unikl fialový dým, který se vznítil. To a ty divný koule, to nám uškodilo asi nejvíc. A podle toho, co o něm tvrdí Coeria a podle jeho posledních slov soudím, že se s ním ještě setkáme. Teda, spíš se toho celkem obávám." OdpovímKáje na její otázku a zkoumavě se na ní zadívám. "Copak ses o něm dočetla? Je to pro nás hodně zlé?"
 
  Alzan   Postava není přítomna 11.12.2017, 23:58:25
Vyslechnu Coeriinu odpověď. "Děkuji, doufal jsem, že uslyším něco jiného."

Rozhlédnu se po naši družině a přemýšlím, kdo bude nejvíc střízlivý, schopen fungovat a zároveň by mu nemuselo vadit, že ho zdržím od pití a spánku.

Nikdo z nových. Pro jistotu. Žira už nasává. Alex určitě ne. Anglino by mi v případě problémů v danou chvíli moc nepomohl. Merysol a Ragnar jsou rozrušení novými členy, navíc Merysol půjde brzo pryč. Zar je sice dobrý doktor, ale jinak mi přijde, že žije v jiném světě. Zbývá Kája, Mar a Icarium. Mara zneužívám už tak dost. Kája studuje, nebudu jí rušit. Zkusím Icaria

Popojdu blíž k Icariovi, který se baví s Marem. "Omlouvám se, že ruším. Icarie, měl bys chviličku? Chtěl bych něco zkusit a hodila by se mi Tvá asistence."

Pokud bude Icarium souhlasit, nebudu shánět nikoho jiného. Pokud ne, přeptám se dál. Každopádně však požádám hostinského, jakmile se ukáže, zda by pro mě měl na nějakou dobu volný pokoj nebo komůrku, kde bych nebyl rušen. Tam se pak odeberu buď sám s přízrakem, nebo s někým. Kostěj tak jako tak zůstane stát v rohu místnosti.
 
  Karolina   Postava není přítomna 11.12.2017, 19:29:20
Zdá se mi, že se točíme v kruhu a tak, když už se mi zdá, že ten vzruch kolem nových lidí pominul a každý se začíná věnovat svému, opřu se o stěnu, vylovím knihu a začnu listovat. Vedle sebe mám svůj poznámkový notes a tužku a pokud najdu něco, co se mi zdá zajímavé, zapíšu si to.

Pro ostatní debaty, které by se ještě odehrávají, jsem dost mimo. Jedině, že by něco směřovalo přímo na mě, to by mě asi vytrhlo ze studia. Jinak jen vše vnímám jako tichou kulisu, i když vyrušení přišlo ze strany, odkud bych to nečekala. To doktor začal úřadovat s Viktorií, což mě mírně pobavilo. Pak už se znova věnuju studiu.

Po nějaké době, kdy Žira zdolávala další láhev i cigáro a Anglino se posilnil nějakými pivy i pečínkou, jsem vypadala dost překvapeně.

" Prosím vás, můžete mi někdo říci, nejspíš doktor?, co se stalo, když jsem umřela? Jak vlastně dopadnul ten Samuel Jeff? Zabili jste ho? Tady jsem totiž narazila na podivnou věc a tak bych to potřebovala vědět. Vím, že ke konci boje jsem už tady zase byla, ale povětšinu času jsem jen ležela napůl v mdlobách."

Podívám se kolem dokola a nakonec můj pohled zůstane u Zar´farra.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 10.12.2017, 21:45:44
Viktorie se mi vysměje, že dotazníky vyplňovat nebude a že stejnak s námi dlouho nebude. Na mé otázky neodpoví.

Nijak mne to nepřekvapuje, sem tam se něco takového stane, a já jsem na to již připraven. Otevřu brašnu, zandám evidenční list a rovnou vytáhnu jiný. Ten nový předám Viktorii.

Na papíru stojí:


Já níže podepsaný .... .... .... (doplňte jméno) tímto prohlašuji, že nechci být léčena MUDr. Zar´farrem, a vzdávám se nároku na lékařkou péči, jenž je jím poskytována.
Nechci aby mne léčil v žádném vypsaném případě (dodatek A), ani v jiných případech. A vzdávám se veškeré možnosti léčby.

Lékař mi náležitě vysvětlil, že odmítání uvedené péče může mít pro můj další život, zdraví a zdravotní stav tyto následky:
- úmrtí, výrazné zhoršení zdravotního stavu z důvodu nemoci, ztráta končetin a mnoho dalších.

Dále potvrzuji, že v případě nákazy ohrožující veřejné zdraví například (dodatek B) nechci být léčena výše zmíněným doktorem a chci být(vyberte možnost) :
A - Neutralizována a následně zpopelněna.
B- Umístěna do izolace a nechána na pospas nemoci, následně zpopelněna.
C- Umístěna do izolace a předána do rukou jiného kvalifikovaného doktora.

V případě vážné zlomeniny, ži ztrátě končetiny si přeji (vyberte možnost):
A - Nechat končetinu ve stavu jaké je, v případě sepse, či gangrény být pochována.
B - Nechat si končetinu useknout a doufat, že nevykrvácím.
C - Být přemístěna a následně předána do rukou jiného nejvíce kvalifikovaného doktora v okolí.

Prohlašuji, že mi bylo umožněno, abych lékaři, který mi podával vysvětlení kladl doplňující otázky.
Přes shora uvedené vysvětlení, které jsem plně pochopil a vzal na vědomí, prohlašuji, že nadále odmítám lékařem doporučenou zdravotní péči,
což při plném vědomí a zcela svobodně a vážně potvrzuji svým vlastnoručním podpisem.
dne.....................v.......... hodin

Podpis :
...........


Dále vytáhnu další dav papíry. První je dodatek A a druhý je dodatek B.Dodatek A:

Vybrané případy léčby:

Afty, AIDS, HIV, Akné, Alergie, Alkoholismu, Alzheimerova choroba, Anémie, Angina, Anorexie, Artróza, Astma, Artritida
Bércové vředy,Bechtěrevova choroba, Borelioza, Bradavice, Bulimie
Cukrovka, Cirhóza jater, Celulitida, Cysty
Demence, Dětské nemoci
Epilepsie, Ekzém
Hemeroidy
Chřipka, Chlamydie
Impotence
Kopřivka, Křečové žíly, Kapavka, Klíšťová encefalitida
Migréna
Petechie, Plané neštovice
zhoubné nádory - Rakovina varlat, Rakovina prostaty, Rakovina tlustého střeva, Rakovina děložního čípku, Rakovina jater, Rakovina kůže, Rakovina plic, Rakovina krku, Rakovina slinivky, Rakovina prsu, Rakovina žaludku, Rakovina kostí, Rakovina ledvin, Rakovina konečníku, Rakovina mozku, Rakovina vaječníků, Rakovina štítné žlázy, Život s rakovinou
Raynaudův syndrom, Revma
Salmoneloza, Syfilis


Tento seznam pokračuje dále a dále.


Dodatek B:

Vybrané případy nemocí:

Mor - Černá smrt, Ebola, Anthrax, Pravé neštovice, Cholera, Vzteklina, Zika, Malomocenství, Tuberkulóza ...


Seznam dále pokračuje.

Předložím jí všechny tři papíry. Čekám, až mi je podepíše, když tedy nechce být můj pacient, ani mi odpovědět na otázky.
 
  Victoria   Postava není přítomna 10.12.2017, 18:52:48

Neustále se tu kolem řešilo kdo komu věří a pak Coeria vytáhla stav toho, co si říká Alzan. Zelený mužík, co by doktor začal něco kolem toho vysvětlovat a pak mu došlo, že nejspíš vyzrazuje lékařské tajemství. A takový by mě měl léčit?

“Jsem živá, víc vedět nemusíš. Stejně se od vás brzo odpojím. A čím méně informací o mě zůstane, tím lépe.“

Záhy se ozvala Merysol. Usmála jsem se a uklonila. “Děkuji její svatosti za vyřízení.“ Pak načala cosi o Hughovi. Usmála jsem se a otočila ke všem zády. Pak jsem si odtáhla za remen vlasy a ukázala všem své tetování. Byla to ruka. “Stačí?“ dodala jsem a vlasy jsem si nechala spadnout zase přes rameno. “Tak to bychom měli, co hodláte dělat teď? Jak dlouho se tady vlastně zdržíte? No ne že by mi do toho něco bylo, evidetně vám o půlnoci dám sbohem.“
 
  Merysol   Postava není přítomna 10.12.2017, 18:47:33

Chvilku jsem jak v tranzu a nevnímám příliš, co se kolem děje. Pak zase „procitnu“. Podívám se po koketující Victorii.

“Dnes v noci si uděláme spolu malý výlet. Tak si připrav teplé oblečení a běž v čas spát. O půlnoci máme někde být.“ řeknu a maličko se ušklíbnu. “Tak za tebou stojí Hugh Ruka, to se poídvejme...“ dodám ještě a tím pro mě, alespoň pro zatím, celá věc končí. U srdce mě hřeje, že se jí o půlnoci zbavím a ona si půjde zase svou cestou.

Nějaká potížistka. I kdyby ua tebou stála Matka, tak bych ti nevěřila.

Pak se poohldénu po Zarovi a Alzanovi, jelikož jsem zaslechla cosi o lécích na kašel a proti bolesti. Původně jsem se nadechovala a chtěla něco říct a nakonec jsem si šťourání ušetřila.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.