abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Šílený zámek ::
družina
stránkovat po:  
 

Jora Clark
12.3.2019
23:23:09
Hned jakmile se Monica vypařila a šla zjistit co a jak, zvedla jsem se taky. Zamávala jsem společnosti u baru a odešla do své kajuty. Ze skříňky jsem vyndala svoji krabičku, barvičky, jehličky a zrcátko. Celá ta moje práce trvala skoro hodinu, ale výsledek stál za to. Zálibně si prohlížím svoje nové tetování v zrcadle, když se ozve v pojítku nejdřív Monica a než stačím odpovědět tak nás svolávají k večeři.

" A samozřejmě všichni chvátají. No, ten velitel nebo Erik? Nějak jsem nerozpoznala hlas, ani jsem o tom nepřemýšlela. Každopádně ať to byl ten nebo ten, zněl hodně naléhavě. Asi se něco děje. Večeře, hergot, čas tady nějak rychle běží. Ještě se asi převleču a pak musím za Mončou."

Vytáhla jsem pro změnu elastické béžové kalhoty a k tomu volný kazak, který jsem přepásala širokým opaskem, malou kabelku na řetízku, v ní jsem měla jen cigarety, zapalovač a kapesníčky. A teď už hurá za tou Monicou. Najdu ji v jídelně, jak tam sedí skoro jako na jehlách. Přisednu si k ní. " Tak povídej, vidím na tobě, že toho máš dost na srdci."


Henry Wright
12.3.2019
21:40:57
Pilotovi vděčně poděkuji za informace a už jej dále nevyrušuji. Jeden dílek zaskočí ve skládance na své místo. Opravdu Atlantida. Neuvěřitelné. Nikdy bych nevěřil že budu jedním z těch, kteří budou mít dočinění se ztraceným kontinentem. Hotový sen Julese Vernea. Prosvištím všemi informacemi který můj mozek stihne vyplavit když se zmíní heslo 'Atlantida'. Doufám že jsou všechny na správném místě.

V mžiku se už ale moje smýšlení ubere k arménské velice dobře vyzbrojené korvetě. Ta loď by mohla představovat značné nebezpečí. Někdo by se měl postarat o to, že se naše plavidlo nedostane do jejich dosahu. Takové setkání by mohlo být zatraceně nepříjemné. Jsem zvědavý jaký má kapitán plán aby takovému střetu předešel. A pokud přijde na boj, tak jaká je naše dostupná výzbroj. Hlavou mi z ničeho nic probleskne obraz klubka potapěčů vlekoucích přísavné miny. Ti by zajisté dokázali takovou korvetu nepozorovaně zneškodnit, pokud loď nemá extra přesný sonar. Zajímavé jaké léta sledování akčních filmů dokáží vyvodit představy. Až do dnes bych nevěřil že mi taková kinematografie někdy bude skutečně užitečná.

---

Stevardovi za vše žoviálně a přátelsky poděkuji a ujistím ho, že až budu připraven večeřet, tak že určitě 'zapojítkuji'. Následně již zapluji do své kajuty a odložím si.

'Vlastní satelitní ISP. Někdo zřejmě nešetřil. Taková technologie určitě přijde vhod.' Jako první usednu k počítači a zapnu jej. Zprávu od Erika si pro jistotu přečtu hned dvakrát. 'Hmm, takže za vším tím povykem je divoká zbohatlá slečna s velice vyvinutým smyslem pro dobrodružství a potřebou pro další pár očí pro vlastní bezpečnost a navíc s tím, že o tom nesmí mít tušení - to vše kvůli pomstě vyšinutého experimentátora.' Někdo asi trochu přebral, že zrovna mě chce naverbovat jako osobního strážce. Vždycky jsem byl spíš knihomol než ranař. Můj život se určitě musel ubírat nezáživnou cestou, když jsem právě tady. Nemůžu uvěřit že jsem se rozhodl nechat se pro něco takového naverbovat, ale tady jsem. Tady a teď - Archeolog-Osobní stráž. Naštěstí fyzičku mám docela dobrou. Dobrá. Zjistím co ve mě vlastně je. Ověřím podstatu zprávy, zda se jedná jen o textový soubor nebo zdali se na zprávu dá prostřednictvím počítače 'nějak' odpovědět a zkontroluji kdy byla zpráva odeslaná/napsaná.


---

Setrvám dále u pc a připojím se ke svým účtům a pokusím se z vlastních archivů stáhnout vše co by mohlo být relevantní k tématu atlantida. Když je download kompletní, začtu se do poznámek a hledám cokoliv zajímavého. Také se připojím na věstník historické společnosti a hledám o atlantidě jakékoliv zmínky z poslední doby. Možná je ten vrak skutečně ojedinělý nález, historické prvenství. Podílet se na něčem takovém by bylo neuvěřitelné.

Frederik Jobber
12.3.2019
19:20:58
Po očku pozoruju, a doufám, že to není moc vidět, Berga. " Mon dieu, to je nějaký divný patron. Myslel jsem si, že se bude dobře bavit, zatím to tak nevypadá." Každopádně já si nechám namíchat nealko koktejl. Je dost teplo a tak musíme s alkoholem opatrně, usměju se sám pro sebe. Snažím se udržovat lehkou komunikaci s děvčaty za barem.

Zrovna přemýšlím, jak se vymluvím, abych mohl zmizet, když se ozve vrtulník. " Milé dámy, omlouvám se, ale něco se děje. U toho chci být. Nebojte, je viens." Rozloučím se a přislíbím brzký návrat. To už se ozývá i pojítko a tak se nemusím nikoho ptát, jestli půjde taky, zaplatím a rychlými kroky opouštím kavárnu.

Vidím, že stevard jde s nějakým mladíkem, kterého ještě neznám. Vrtulník, nejspíš přivezl posilu. Namířím si to tedy místo do jídelny nejdříve do své kajuty. Rychlá sprcha, lehké plátěné kalhoty béžové barvy a k tomu světlince modrá košile s krátkým rukávem, vklouznu do sandálů a jdu si ještě zkontrolovat svůj rozcuch. " To se nedá nic dělat. Je to prostě protiklad toho, co jsem zažíval těsně před tím, než mě navštívil Erik. Raději nemyslet."

Nahodím svůj obvyklý floutkovský výraz zlaté mládeže a loudavým krokem jdu na večeři. " Novinky? Novinky! Juchůůů, třeba bude nějaké vzrůšo."

Vypravěč
12.3.2019
19:05:45
Henry Wright

Ještě než pilot přistane odpoví ti na otázku stran lodě kterou pozoroval a fotil.

“Nalezli jsme vrak lodi a na ni zlaté předměty se znakem Atlantidy. Je to tak převratný nález, že má nedozírnou cenu pro archeologii a historiky. Většinu předmětů už jsme odvezli vrtulníkem do depozitáře řeckého můzea. Ale je to jen zlomek toho co nezůstalo ještě vyzvednuto.

Ta loď představuje nebezpečí. Rozmohly se případy, že o mnoho nálezů byli oficiální hledači s povolením, násilím obráni zloději pokladů. Jakýmisi novodobými piráty. Tato loď co jsme pozorovali je odkoupena z arzenálu bývalého Sovětského svazu a nyní se plaví pod vlajkou arménie. Je to plně vyzbrojená korveta. Naštěstí z ní rusové odmontovali zařízení na vypouštění balistických raket, ale i tak má úctyhodně přesná a silná děla. Určitě má ve výzbroji rpg a možná raketomety z bitevních letadel či jiných zdrojů. Musím o tom co nejrychleji informovat kapitána.”


Po přistání tě stevard dovedl do tvé kajuty a na tvé otázky odpoví.

“Veškerý inventář máš v támhle té skříni, nediv se že ti tykám na nanší lodi je to pravidlem, že si všichni tykáme. Jen ve službě důstojníci a mužstvo dodržují vojenskou disciplínu.

Počítač máš támhle na stolku v rohu a ve stolku pod ním máš notebook, tablet a chytrý telefon. Internet a JPS zajišťují naše soukromé satelity na oběžné dráze. Je jen na tobě co a jak použiješ.

Za chvíli bude večeře až budeš připraven stačí mi dát vědět přes pojítko a já tě dovedu do jídelny. Kapitán bude určitě chtít informovat o hrozbě pirátského útoku a o tom co a kde jsme nalezli a jak budeme pokračovat.

Naše loď patří slečně Ladě. Když nahlédneš do počitače máš tam nahrány veškeré informace o svém úkolu. (Budeš informován šepotem.)”

Henry Wright
11.3.2019
20:29:08
(předem se omlouvám za improvizaci, ale v některých situacích zkrátka nemám dostatek informací o možnostech)
---

Vrtulníky mě vždy fascinovali. Drží se ve vzduchu jen díky rotaci úzkých lopatek a vztlaku. Cestu si očividně užívám a pozorný pozorovatel by mohl na mé tváři spatřit cestovním prostředkem podmíněný úsměv. 'Železná moucha' bleskne mi hlavou. Sedím klidně, pozoruji průhledy okolí a přemýšlím.

V první řadě se snažím utřídit si vlastní myšlenky. Snažím se vybavit si kontakt se všemi lidmi kteří mne naverbovali a procházím si vzpomínky kde zmiňují naší misi a vše podstatné. Určitě bych vše podstatné měl vědět, ale přehlédnout byť i drobný detail by nebylo dobré.

Když si uvědomím, že mám v hlavě naprosté temno a nejsem schopen si vybavit ani jedinou věc, tak mě trochu zamrazí. Sedím v létající kovové kleci směřující kdovíkam a nevím co mám dělat. Vše v momentě začne přebíjet nevstřebaná pachuť ze stavu změněného vědomí. Před očima mám mžitky a matnou vzpomínku na svého děda, který mě provedl cestou vnitřního prozření. Nikdy jsem netušil, že jsem jiný než ostatní, ale je tomu tak. Mám zvláštní nadání. Neuvěřitelné, děsivé... Od teď si budu muset dávat značný pozor. Určitě existují lidé, kteří by rádi dostali do spárů někoho jako jsem já a provedli na něm (na mě) kdovíjaké pokusy. Tomu se musím vyvarovat. Nikdo nesmí vědět. 'Soustřeď se, přemýšlej.'Snažím se usměrnit proud svých myšlenek a navrátit se zpět k detailům mise. Na znepokojení vlastním stavem bude čas později.

V tom se vrtulník zahoupá a nakloní se čelem k nějaké kotvící lodi. Podrobně si jí prohlédnu a přemýšlím co všechno o ní vím. Určitě bude něčím podstatná. Ve sluchátkách se ozve omluva za zakomíhání. Z prve jenom suše odvětím do mikrofonu sluchátek: "Nic se neděje. V pořádku" V tom mě ale napadne že pilot by mohl vědět něco užitečného. Chvíli počkám a hned navážu otázkou: "Pilote, mohl by jste mi říct o čem konkrétně chce být kapitán informován? Čím je ta loď tak zvláštní? A když už jsme u otázek - víte něco bližšího o nalezeném vraku? " Doufám že se nejedná o informace, které bych měl již dávno vědět, nerad bych znejistil ostatní svým momentálním výpadkem, ale naneštěstí se nedá nic jiného dělat než se zeptat.

---

Následně se rozloučím s pilotem a nechám se uvést stevardem do svojí kajuty. Poděkuji mu za jeho služby a rozhlédnu se po místnosti.

---

Otočím se a ujistím se že vím kdo na mě mluví a posléze na zprávu o vybavení zkonstatuji:"Vesta určitě bude praktická. Pager je samozřejmost. Hodinky s laserem budou zajisté zajímavé." Následně se ještě zeptám: "Mám si vybavení někde vyzvednout?" Ještě než jej nechám odpovědět, tak nespojitě dovětím: "Jinak jak zmiňujete elektronické zařízení - určitě bych nějaké ocenil. Veškeré své poznámky mám nahrané v cloudu a rád bych kdyby jsem k nim mohl nějakým způsobem přistupovat. Určitě by mohli být užitečné."

Když zmíní Moniku, tak si snažím vybavit o jakou Moniku jde... je snad jedním z mých kontaktů? Znám jí z dřívějšku? Připadám si, jako kdyby někdo mojí hlavou prohnal buldozer, ale snažím se nedávat nic znát.

Vypravěč
11.3.2019
12:40:47
Henry Wright

“Přichystal jsem pro vás s pomocí vaší kolegyně taktické vesty s mnoha kapsami.
Do kapes si můžete poskládat věci které od nás dostanete. Payger, dalekohled, slečny rtěnku ve které je laser na řezání a náramek s čipem kterým se můžete identifikovat hlídkám zde na ostrově.
Muži mají čip a laser v náramkových hodinkách.

Kdo má svůj mobil může ho používat kdo ne může si nějaký vybrat, to samé tablety, notebooky.

Čísla a hesla pro spojení vám zdělí Monica.

Taktická vesta DEFENCE vz. 95, VZ. 95
Taktická vesta s 12 kapsami (3 velké, 9 menších) a stavitelnými polstrovanými ramenními popruhy je velice oblíbená v oblasti security a hráči airsoftu. Do největší kapsy (na zádech) lze umístit i oblečení nebo malý spacák. Veškeré posuvné řemení je na přezky a suché zipy.
Dá se tedy nastavit na jakoukoliv postavu.

já jsem ze zkušenosti doplnil vestu o vak na tekutinu s vyústěním trubičky na ramenním popruhu v dosahu úst můžete se kdykoliv bez použití rukou napít a pod tímto vakem je umístěn malý spací pytel.

Byl tu taky dotaz na užitečnost laseru. hloubka řezu laseru se dá plynule nastavit a bezpečně řezat cokoliv od krajíce chleby masa i s kostí nebo bezhlučně nařezat dřevo na oheň.

Pager má tyto funkce. Může přijímat textové nebo hlasové zprávy. Má funkci správu si opětně spustit a pokud se paměť zaplní, poslední správa se automaticky vymaže, pokud si ji nedáte do archivu.
Je možno zvolit hlasité vyzvánění s vibracemi a nebo jen vibrace.“

John
10.3.2019
18:51:50
V pojitku sa mi ozve že za chvíľu bude čas obeda. Ja som sa však zabudol na prehliadke lodi. Snažím sa čo najrýchlejšie nájsť cestu k mojej kajute. Myslím že tam ma bude sa môj stevard objaví čo najskôr a až keď tam nebudem sa začne potulovať po lodi a hľadať ma. Keď sa stretnem so stevardom nasledujem ho do jedálne.

Nachádzame sa v jedálni a všimol som si tu par neznámych. Sadnem si na miesto a čakám čo sa bude ďalej diať. Ako prvé je na programe monológ kapitána. Na obede ktorý bol ako druhý bod programu som si celkom pochutnal k jedlu som si vybral pivo. A to tu už bolo na programe školenie. Dozvedeli sme sa niečo viac o zabezpečení lode a postupe keď bude vyhlásený poplach. Keď prednáška skončí chvíľu sedím na mieste dopíjam pivo a sledujem čo spravia ostatný. Nemám chuť na zoznamovanie ale zo slušnosti by som to spraviť mal.

“Hmm očividne nemá čas sa zoznamovať, venuje sa Jore.“ A tak sa len postavím a vychádzam von. Nechce sa mi veľmi zapájať do rozhovorov a tak sa len opriem o zábradlie zapálim si a sledujem čajky ktoré lietajú popri nás.

Vypravěč
10.3.2019
18:24:26
Henry Wright

Sedíš ve vrtulníku po té co jsi byl naverbován a posléze na ostrově pod vodopádem uveden do tranzu. Tam ve svém snu jsi se od svého příbuzného, který se ti v tranzu zjevil dozvěděl, že máš nadpřirozené schopnosti. (viz Osobní deník, kde máš i inventář)

najednou se vrtulník naklonil to sním manevroval pilot, aby si mohl prohlédnou loď která kotvila za atolem. rychle vyňal mobil a pořídil pár snímků. pak urychleně zamířil pryč od oné lodi.

V sluchátkách tvé helmy se ozvalo. "Omlouvám se za to houpání , ale kapitán musí být informován o té lodi, kord ,když naše výzkumná loď učinila nález vzácného vraku.

Tyto vody se hemží piráty a zloději vykopávek.

Hnal vrtulník na plný výkon a za chvíli jste přistáli na vaši lodi. Pilot šel hned informovat kapitána a tebe se ujal stevard a uvedl tě do tvé kajuty.

Monica Bella
10.3.2019
18:05:44
Po tom co jsem si promluvila s Jorou zavolala jsem pojítkem stevardovi a domluvila si schůzku s šéfkou potápěčského týmu. Asi po dvou hodinách jsem se vrátila plna dojmů do kavárny.

Dala jsem si kávu a pak zapojila pojítko na konferenšní hovor tak aby mně slyšeli všichni. Už už sem se chystala začít líčit své dojmy, když jsem uslyšela hřmot letícího vrtulníku. Tak sem do pojítka jen zavolala:

"Kdo máte chuť zjistit co nám vrtulník přináší nového tak si pohněte odhadem za deset minut tu bude přistávat."

Dopila jsem kávu a šla se podívat na přistání vrtulníku.

Vrtulník přistál a ještě než se vrtule úplně zastavila pilot vyskočil a divoce gestikuluje směrem k moři na zádi naši lodě. Důstojník, který přišel přivítat nové pasažéry na jeho gesta a slova reagoval hned tím, že promluvil do vysílačky. Hned nato se otevřely dveře na kapitánský můstek a v nich se ukázal kapitán. Gestem ukázal pilotovi ať k němu pospíší.

Jako další vystoupil z vrtulníku mladík s vakem přes rameno a hned se ho ujal stevard. Vede jej směrem k vašim kajutám a do jedné ještě neobsazené jej uvede.
Když za chvíli odchází okolo tebe zeptáš se stevarda kdo to byl.

"Váš nový kolega za chvíli bude večeře, tak tam budete mít možnost se seznámit."

Jako by mi četl myšlenky ozve se hlas z pojítka.

"Za půl hodiny budeme podávat v jídelně večeři. Mám pro vás důležité novinky. Přijďte tedy včas a všichni."

Jora Clark
5.3.2019
9:31:38
V kavárně zamíříme ke stolku u okna, s parádním výhledem. Monica se hned vrhne na to, aby mě seznámila s tím, co jí tíží. Pootevřela jsem okno a zapálila jsem si cigaretu. Poslouchám přitom pečlivě Monicu.

" Já bych šla přímo za někým, kdo to má pod palcem. Lada by za nimi nejspíš musela taky jít, aby ti to domluvila. Co se může stát horšího, než že tě odmítnout. Já bych s tím i na tvém místě nejspíš počítala, aspoň můžeš být jen mile překvapená.

Možná by nebylo špatné, abys to vyzkoušela, třeba se nám to bude hodit, kdyby nastala nějaké krizovka. Doufám, že nenastane, ale znáš to: život je mrcha, schválně nám háže klacky pod nohy."


Zasměju se tomu. Jen tak v periferním vidění jsem si všimla, že dorazil i Frederik a hned začal Berga seznamovat z děvčaty. " To je dobře, že se ho ujal. Přeci jenom se spíš dostane do party, když už si s někým trochu víc rozumí. A jak znám chlapy, určitě mají svoje témata a nejspíš úplně jiná než my."

Monica Bella
2.3.2019
10:45:10
Jora Clark

Sotva jsme si s Jorou sedly k stolečku v kavárně vychrlím na ni co mám na srdci.

"Nezlob se na mne to je ta má horká italská krev. Od chvíle co na instruktáži hovořili o tom , že mají ve vybavení lodě miniponorku, batiskaf a hlubokomořské potápěčské skafandry jsem jak dítě v cukrárně se zlatou kreditkou.
Potřebuju tvůj názor. Ty jsi taková vyrovnaná a rozumně uvažující oproti mně která jsem impulsivní a divoká do všeho jdu po hlavě a pak sem v maléru.
Co si myslíš mám zajít za tím kdo disponuje tou podmořskou technikou a říci mu, že mám potápěčské zkoušky na miniponorky i na hlubinné potápění. myslíš, že by mne mohli vzít vyzkoušet jejich techniku. uznávám, že bude určitě lepší než ty obyčejné miniponorky co jsme měli v institutu mořské biologie, kde jsem vystudovala.

Mám se jít zeptat přímo vedoucího podmořského výzkumu a nebo zkusit požádat Ladu, aby se za mne přimluvila?
První možnost je přímá a na rovinu. Druhá je méně přímá, ale je tam větší možnost, že nebudu odmítnuta.

Mé povaze by víc seděla ta přímá cesta, ale nejsem si jistá jestli by to nevzali jako drzost.

Vidíš já tady žvaním o sobě a ani jsem se tě nezeptala jak jsi na tom ty s potápěním. Potápěla jsi se v moři?

Já moři propadla od mala, můj otec byl vojenský potápěč specialista a celý život zasvětil moři. Je rybář, instruktor pro plavbu na malých lodích a má školu potápění pro turisty. Nechává se najímat na výpravy z a hedáním potopených vraků a pokladů. Je Ital tělem i duší a tak netouží po kariéře v zahraničních týmech a drží se jen ve vodách svých rodných ostrůvků.

Promiň, že tak žvaním, ale jak se mi pusa rozjede tak ze sebe vypustím vše co mám na srdci."


Odmlčím se a čekám co mi na to jora poví.

Při pohledu který hodím nenápadně po okolí si uvědomím.

"Hele ten hezoun co od nás odblokoval toho nového dotěru je celkem fešák a sympaťák. Co si o nás asi tak myslí, když jsme se uchýlily do soukromí. Budu mu muset ve vhodnou chvíli poděkovat za pomoc a blíž se seznámit."

Frederik Jobber
27.2.2019
10:25:34
" Člověk by měl zkusit všechno a já jsem pro každou špatnost." Rozesměju se a vezmu si kousek tabáku. Rázem mě smích přejde. " Jak to může tak žvýkat? Ta chuť je hrozná." Převaluju tabák chvíli v ústech a pak ho vyplivnu do moře.

" Omlouvám se, ale... nějak mi to nechutná. Já raději dám cigárko. Půjdeme do kavárničky, uvidíš naše děvčata jsou jedna krásnější než druhá. No mrkni tady doleva, to je kočka, vérité? Trochu samotářka, ale třeba se nám podaří ji vtáhnout do společenství."

Nenápadně očima ukážu na Carol, která se sluní na lehátku a nijak se zatím moc nezúčastňuje společné zábavy. " Taková kočka, škoda, že se s námi moc nebaví. Neřekl bych to do ní, na večírku se bavila výborně, řekl bych."

Mezitím už jsme došli do kavárny. U jednoho stolku v rohu, co nejdál od baru, si sedly Jora s Monicou a něco si tam tiše povídají. Pokud prve vypadaly jako kdyby byly něco víc než kamarádky, teď vypadaly spíš jako manažérky. "Kolik tváří má každá žena, to je až k neuvěření."

Jaksi automaticky jdu k baru a vyhoupnu se na židličku. " Tak vám vedu naši další posilu, dámy, seznamte se. Tohle je Mína a Markéta, Bergu. " Začnu hned organizovat seznamování.

Van Berg
24.2.2019
17:29:03
Môj ,, rozhovor '' s Jorou, preruší Monica Bella, ktorá veľmi rýchlo odchádza preč spolu s Jorou. Na prvý pohľad sa mi zdá, že sú viac než len kolegyne. '' No, na začiatok celkom dobreee.... ha ha ''

V zápätí ako Monica s Jorou odišli, prichádza ku mne Frederik. Upozorňuje ma na to, že by som mal trocha opatrnejšie komunikovať. Pýta sa ma či fajčím, že by si rád zapálil. A či si nedám pohárik. '' Ja mám radšej tuto, žuvací tabáček, ale ak ma ponúkneš s cigaretou neodmietnem. Na oplátku ťa ja ponúknem s tabáčkom. OK ? Pohárik by mi taktiež padol vhod. '' Pokiaľ Frederik príjme moju ponuku dám mu kúsok žuvacieho tabaku a vezmem si od neho jednu cigaretu. Pokiaľ nie dám si kúsok žuvacieho tabaku pod jazyk a spoločne s ním pôjdem na pohárik.

Carol Anne Winchester
22.2.2019
19:39:28

Jsme zhruba někde vrpostřed prohlídky, když zazní hlášení. zarazím se já i můj průvodce. Tiše pslouchám a pak jen pokrčím rameny. jakmile hlášení ztichne, otočím ke stevardovi. "Zdá se že prohlídka skončila. ohl byste mě doprovodit do té jídelny? Nechci přijít pozdě, asi bych si to nehezky slízla."
Stevard mě doprovodí, námytek nemá. "No ještě aby se vztekal, slovo kapitána je slovo boží, chichi"

Na obědě se k nám, mimo jiné, připojil i nový člen našeho "společenstva prstenu". Prý to umí s dřevem. Nadzvednu obočí a přemšlím, jestli dělá ze dřeba i takové hezké umělecké sochy a řezby, jako jsem viděla jednou na nějakm českém zámku...hm...Měl divný název...něco jako...uf, už nevím.

Z Mégo snění o zámcích a krásných dřevěných skulpturách mě vyruší začínající školení. Snažím se dávat pozor. Během školení vlastně zjišťují, že tahle loď je jak kombinace vojenské a superšpionážní techniky. Přijdu si na chvilku jak Bond Girl. A rázem vím, co si asi dnes budu číst před spaním. Každopádně do té doby je spousta času a po školení se každý rozeběhne někam. Chvilku tiše sedím a přemýšlím. Nakonec mám jasno.

Odběhla jsme do své kajuty a pak se během asi 15 minut ukázala na palubě někde u lehátek. Spolu se slamákem, knížkou a lahvičkou opalovacího krému. Přišel čas provětrat bikini. A zároveň budu mít trochu přehled o tom, co se děje.

Frederik Jobber
22.2.2019
17:39:27
Ještě ve dveřích zaslechnu Bergovu lichotku Joře. otočím se a zvědavě čekám, co na to naše rázná Jora. Bylo na ní vidět, že se jí to dotklo a taky to dal jasně najevo. Uculil jsem se, to k ní přesně sedí... nejsem dáma, aspoň tady ne Ještě si pomyslím: " To znělo, jako kdyby jinde dáma byla. Musíme pak spolu hodit řeč, tajuplná žena."

Na Jořinu pobídku jen kývnu, jasně, dámě v nesnázích se musí pomoci. I když teda nahlas bych to neřekl. Vrátím se k Bergovi, nakloním se k němu důvěrněji, když už je vidět jen záda děvčat. " Mon ami, tenký led, je potřeba opatrně našlapovat, znáš to ne? Kouříš, já už bych si zapálil. Půjdeme ven, co ty na to?"

A tak vyjdu ven, sám nebo s Bergem, hned si zapálím cigáro a nabídnu případně Bergovi. Opřu se o zábradlí a labužnicky potahuji. " Škoda, žes tady nebyl dřív. Zajímavá loď a její vybavení? To bys koukal, ona je jako ty naše holky. Na pohled vypadají křehce a nesměle, ale z blízka zjistíš, že se dovedou o sebe postarat. Ta loď vypadá jako výletní jachta, ale uvnitř... pokus si domluvit prohlídku, báječná věc. Nezajdeme na skleničku?"

Je na mě vidět, že loď mě nadchla.

Jora Clark
21.2.2019
22:59:13
Už už jsem na odchodu, když uslyším Yvanovu rádoby lichotku. Zarazím se, kouknu na něj a mírně se ušklíbnu. " Tak koukni, Bergu, nejsem dáma, aspoň tady ne. Nic nevíš o mě ani o lidech kteří tady jsou. Nelíbí se ti něco na naší společnosti?" Do hovoru nám skočí Monica, za což jsem nesmírně ráda. " Rici, můžeš si s ním o tom promluvit? To víte, pánové, máme tady s Monicou takové ty holčičí starosti, viď?"

Vezmu ji kolem ramen a zamíříme zpátky do kavárny. Cestou jí řeknu: " Hele slyšelas ho? Prej: Co v takové společnosti dělá tak sympatická dáma? Nejspíš nás hned napoprvé urazil všechny. Doufám, že Rici to s ním nějak skoulí, když tady bude s námi. Nějak to musíme společně přežít, že jo? Ještě klika, žes mě zachránila, díky."

Monica Bella
21.2.2019
21:39:08
Jora Clark, Frederik Jober, Van Berg

Van Berk se představil spolu s Frederikem. Pak vyrazil na palubu a hned zapřádá rozhovor s Jorou.

"Mně by nebylo příjemné, kdyby mne hned po pár minutách někdo nazval sympatickou dámou a mé kolegy takouto společnosťou. No raději se pokusím Joru odvést od něj. Uvidíme časem jak se vyrovná s tím, že jsme jeho kolegové a ne nějaké Barbíny."

Přistoupím k němu a k Joře, hlasitě promluvím.

"Joro potřebuji s tebou mluvit. Mohu k tobě zajít na kafe a taliánka. Promiňte že jsem vpadla do vašeho hovoru.

Jsi nový člen našeho společenství? promiň, že ti tykám, ale v naší společnosti, které se staneš členem si tykáme. Já jsem Monica Bella můžeš mi říkat Moni. Slyšela jsem jak jsi se představoval Joře a Frederikovi. Tvoje jméno by se mi těžko vyslovovalo mohu ti říkat Berg.

Bergu teď nás omluv musím se s Jorou poradit. Určitě se ještě uvidíme a budeme si moci o sobě říci více, když máme spolupracovat."


Doufám, že můj úhybný manévr Jora pochopí a až budeme samy, řeknu jí co mám na srdci.

Van Berg
18.2.2019
16:02:25
Po krátkom odpočinku ma stevard zaviedol do jedálne na obed. Tam sa ma snažil predstaviť kapitán ostatným spolucestujúcim. '' Nemám rád takéto verejné predstavovačky. Dajte sem už hlavne to jedlo. ''
Jedlo však neprichádza. Miesto toho si musíme ešte vypočuť akési žvásty kapitána ohľadom správania sa v prípade vyhlásenia poplachu. V duchu si len pomyslím. '' Bla, bla, bla.... ''

Moja 100 kilová postava potrebuje značnú dávku prísunu energie a preto som obed otočil dvakrát. Steak bol celkom chutný aj keď sa nikdy nevyrovná tomu maminmu. Dúšku vína som odolal aby som si pri mojej povahe zbytočne nespôsobil problémy.

Postupne dojedám posledné zvyšky obeda. '' Možno by to chcelo sa zoznámiť so spolucestujúcimi, alebo sa pôjdem préjsť len na palubu ?! '' Ani som sa nenazdal a podišiel ku mne muž. Predstavil sa mi ako Frederic Jobber, ale mám mu hovoriť Riki. '' Moje meno je Yvan Bergensen, známi mi hovoria Berg. Teší ma. '' Podávam mu ruku.

Po chvíľke sa už pomaly zberám vykročiť smerom na palubu. Už v diaľke si všímam sympatickú ženu, ktorá mi gestom hlavy naznačuje pozdrav. Keď sa mi Jora Clark predstaví, neváham ani chvíľku a vstávam. '' Volám sa Yvan Bergensen. Známy mi však hovoria Berg. Teší ma. Čo v takejto spoločnosti robí taká sympatická dáma ? '' Spýtam sa Jory a čakám na jej reakciu.

Jora Clark
18.2.2019
0:05:11
Na baru se rozjela docela slušná zábava. " Koukám, že ten mladej francouzskej "floutek", je vtipej a jak se umí předvádět." A jako vždycky, když je člověku někde dobře, ozvou se povinnosti. A tak se za chvíli usazujeme v jídelně. Prohlížím si nové tváře, ale po chvilce to vzdám, to si stejně všechno nezapamatuji. Mám sice dost dobrou paměť na obličeje, což se nedá říci o jménech, ale i tak jich je moc najednou.

A tak se raději soustředím na kapitána. Ještě před obědem nám představí nového člena skupiny. " Van Berg, no hernajs, že by neměl křestní jméno?To nejspíš bude mít, uvidíme." Mezitím nám donesli oběd, mimochodem výtečný oběd.

A pak kapitán rozjel přednášku, kvůli které jsme vlastně tady. Poslouchám ho a očima bloudím po přítomných. Když si všimnu jak po mě pokukuje Frederik, málem se rozesměju. " Kdepak mladíčku, musíš to vydržet. Přeci se nemůžeme sebrat a jít kouřit ven." Důležité informace se snažím zapamatovat. Hlavně to, že nesmíme zmatkovat a urychleně běžet do své kajuty.

Rici, jak jsem předpokládala, vystřelil hned, jak se posádka i s kapitánem zdekovala. Usmála jsem se a taky jsem se zvedla, otočila jsem se na Monicu. " Moni, jdeš taky?" Zamířím k východu, když mi dojde, že bych se měla jít taky seznámit s tím novým. Udělám půlobrátku, dojdu k němu a počkám, jestli se zvedne. Pokud ano, podám mu ruku a řeknu: " Jsem Jora Clark, vítám tě." Pokud se ale nepostaví jen se představím, nakonec odejdu tak jako tak.

Rici daleko nedošel, tak ho dojdu a zapálím si. " Kam chvátáš, cizinče? Nepočkáme na ostatní?"

Frederik Jobber
15.2.2019
16:48:12
Monica s Jorou si přisedly k baru a začali jsme se spolu bavit. Uprostřed příjemného rozhovoru se ozvalo v pojítku hlášení. Udělám otrávený obličej, proč zrovna teď, ksakru?! Jdeme pak společně za stevardy do jídelny.

Hned ode dveří si všimnu, že tam sedí někdo, koho jsem ještě ani neviděl. " Další z personálu? Copak má asi na starosti?" Pomyslím si a pak se uvelebím jak nejlíp to jde. " Hups, tak on to je někdo, kdo bude nohsled slečny jako my, bon."

Oběd byl dobrý, steak tak akorát, kapka červeného vína, ještě tak kdybych si mohl zapálit. No jo, jídelna, tak ne. Ušklíbnu se, pokrčím rameny a kouknu na Joru. Co kdyby se zvedla a šla si ven zakouřit? Hned bych se k ní přidal.

Se znuděným výrazem se zaposlouchám do přednášky o postupu při vyhlášení poplachu. " Jasně, už to vidím úplně jasně. Vyhlásí se poplach, posádky se rozeběhne přesně kam má a my se tu budeme motat jako plachta ve větru. Takže důležité je, zapamatovat si kde mám kajutu, abych tam rychle doběhnul, bon."

Pak zaslechnu něco dost zajímavého. Dokonce mi zmizí znuděný výraz, mírně se nekloním dopředu a pozorně poslouchám. " Intéressant, très intéressant, ta kapsle zní velmi zajímavě. Jen škoda, že taková situace nejspíš nepřijde. Kdo by se do nás pustil, nota bene nepozorovaně? Při technice, kterou tady máme je to podle mě zhola nemožné."

Kapitán odešel, aniž by nás nechal položit mu otázky a tak když odejde posádka se zvednu taky. Po cestě se zastavím u Van Berga. " Frederik Jobber, jinak Riki. " Podám mu ruku a počkám na jeho reakci. Pak s radostí uvolním místo jinému a konečně vyjdu na palubu. Po pár krocích si lačně zapálím cigárko.

Vypravěč
15.2.2019
11:19:22
pro všechny

Ať už se nacházíte kdekoliv všem se vám ozve v pojítku hlas.

"Hlášení pro přátelé slečny Lady, vědce a jejich doprovod.

Je právě 11:30 lodního času. Ve 12:00 se bude podávat oběd v hlavní jídelně pro cestující. Zde také proběhne bezpečnostní školení a seznámení s lodním řádem.
V této chvíli již vás vyhledají vaši stevardi aby vás uvedli do jídelny.
Konec hlášení.


Po tomto vás vyhledali stévardi a požádali vás aby jste s nimi šli do jídelny.
omluvy jako já nemám hlad, mám svou zvláštní dietu a nebo mi se nechce byly odmítnuty a byli jste důrazně vyzváni, aby jste napochodovali do jídelny neboť školení je povinné.

Není se čemu divit kapitán lodi zodpovídá za své pasažéry a tak je trochu vojenského drilu zapotřebí.

Většinu spolustolovníků znáte ale jsou tu i nové tváře. Je zde skupinka archeologů a jejich techniků.

Pro vás je, ale nejzajímavější nově příchozí váš společník do party, který spolu s vámi bude skrytě chránit slečnu Ladu.

Kapitán se ujme slova.

"Před chvíli k nám byl vrtulníkem dopraven nový člen týmu slečny Lady,
když jej z ostrova posílali informovali mne, že je zručný tesař a znalec přežití v divočině. jak tak na něj koukám podle postavy bude mít slušnou fyzičku.

Jmenuje se Van Berg. na seznámení budete mít dost času teď se najíme a pak proběhne školení."


k obědu byla podávaná nudlová selpičí polévka, steak s grilovanou zeleninou a nápoje podle objednávky.

Po jídle přešel kapitán k popisu jak postupovat při vyhlášení poplachu.

"Vždy při vyhlášení bude několikrát opakováno o jaký poplach se jedná a jak na něj reagovat.
Hlavní informace je vždy se co nejrychleji vrátit do své kajuty, kde je vše potřebné pro vašebezpečí. od plovacích vest přes suché neopronové obleky, které vás udrží v teple i při případném pobytu v ledové vodě.

K tomu by nemělo dojít neboť v každé kajutě je křeslo s bezpečnostními pásy. Do tohoto je potřeba se při poplachu posadit a zapnut si bezpečnostní pásy, ruce a nohy držet na madlech.

Pokud by došlo k destrukci lodě nebo k nezvladatelnému požáru, uzavře se kolem vás záchranná kapsle a budete vrženi do oceánu. Kapsle má trysky které s ní zamíří k nejbližšší pevnině, pokud nebudete vyzvednutí záchranným týmem.

Má loď i posádka jsme na velmi vysoké úrovni a tak by prakticky k takové situaci nemělo dojít. Konstruktér, ale myslel opravdu na vše.

Loď je vybavena pasivní i aktivní ochranou. Ve vybavení má vrtulník, vzdušné i vodní a podvodní drony, dvě miniponorky, batyskaf, hloubkové skafandry, rychlý člun se dvěma vodními skůtry.

Tento člun je zvláštní konstrukce. vcelku má čtyři tryskové motory. Dva krajní jsou prakticky vodní skůtry pevně spojené s konstrukcí člunu. V případě potřeby se mohou oddělit a být samostatnými vodními skůtry, tak vznikne formace dvou vodních skůtrů a jednoho dvoumotorového rychlého člunu.

Mimoto posádka má k dispozici čluny zodiaky.

Ještě jednou zdůrazňuji je potřeba při vyhlášení poplach rychle vyhledat své kajuty neboť krátce po vyhlášení poplachu se začnou zavírat vodotěsné přepážky a dveře.

Případné dotazy směrujte svým stévardům a budou vám zodpovězeny patřičným důstojníkem či technikem."


Po tomto proslovu kapitán zasalutoval a otočil se k odchodu.
Ozval se povel."Kapitán opouští jídelnu."

Jakmile za ním zapadly dveře šli se všichni věnovat svým věcem. Je na vás co uděláte, jestli půjdete do kajuty či jinam nebo se budete věnovat seznamování s nováčkem.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23] 
Liraell


 


 


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.