abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Šílený zámek ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Jora Clark   Postava není přítomna 16.3.2019, 20:25:57
Koukám na Monicu, je tak nadšená, že by to strhlo i mě. A Rici se k ní hned přidal. " Kdepak a a pod vodu, ani náhodou!"

" Když vás tak poslouchám, zdá se mi, že se budete všichni chtít aktivně zúčastnit. Já zůstany u Lady, někdo z nás by měl. A já do ponorky rozhodně nepůjdu."

Monica nám ještě představuje toho nového chlápka, když na to velitel zapomněl. Archeolog a lingvista, to bude mít asi zájem o takové záležitosti. A já tomu vůbec nerozumím, nejvíc jim pomůžu, když se někam postavím stranou, abych nepřekážela. Budu hlídat Ladu, jo. Kývnu hlavou směrem k Henrymu, usměju se a řeknu: " Ahoj, jsem Jora."

 
  Monica Bella   Postava není přítomna 16.3.2019, 19:48:57
Všichni

Frederik se rád přidá a tak mu na jeho dotaz odpovím z vesela.

"Potřebuješ suchý neopren. V ponorce jsou, brýle ploutve, bomby a směšovač dýchacího plynu pro velké houbky. To kdyby bylo potřeba něco udělat mimo ponorku, co bychom nezvládli mechanidckými pažemi. Neopren je nejvhodnější oblečení pro ponorku a budeme ho mít všichni. Já jako pilot, Anna palubní inženýrka a ty a čtvrtý člen posádky.

Troufáš si na to Johne staneš se čtvrtým členem?

V tom spěchu jsem vám zapomněla představit nového člena naší jednotky.

Henry přiletěl vrtulníkem a řekli mi o něm, že jeho povolání je Archeolog a lingvista.
Haló Henry právě tě představuji ostatním, snad nám o sobě řekneš víc, až budeme mít na sebe víc času."
 
  Frederik Jobber   Postava není přítomna 16.3.2019, 18:28:23
" Já bych do ponorky šel, petite amie. Bude to pro mě úplně nový zážitek. Co k tomu potřebuju za vybavení?"

Na první pohled musí být vidět, že jsem nadšený. Rozhlídnu se po ostatních a na Johna kývnu. " Co ty, chlape, přidáš se k nám? Bude to určitě super dobrodružství."

Chvíli zkoumavě kouknu na Berga, co on udělá. Zatím z něj nemám až tak dobrý pocit jako z ostatních. Podívám se zvědavě na nově příchozího, který nám ještě nebyl představen. " Kdopak to asi je? Někdo z obsluhy ponorek nebo potápěč? Může to být taky někdo nový, koho přivezl vrtulník. Nejspíš kvůli tomu vzrušení kolem pirátů, nám ho zapomněli představit. Sakra, co když to ale není on? To by bylo faux pas. Raději počkám"
 
  Monica Bella   Postava není přítomna 16.3.2019, 9:43:06
Všichni

"Frederik je amaterský potápěč tak se ho mohu zeptat zda by nechtěl do ponorky. Jora je kolegině s kterou si rozumím tak se ji zeptám taky.
John je taky dost akční a tak se ho taky zeptám.
Ostatní ať se rozhodnou sami."


Postupně se ptám nejdříve Frederika, Jory a Johna.

"Mám na vás dotaz chtěli by jste se mnou do posádky ponorky?"

Potom se zeptám Carol.

"Ty jak jsem slyšel budeš požádána doktorem, aby jsi mu pomohla pokud by bylo potřeba na ošetřovně.

Van Bergu a Henry vy se jak rozhodnete v ponorce už nemám místo vejdem se tam jen čtyři a přece jenom vás ještě tolik neznám. Jste fyzicky zdatní určitě se uplatníte při chystání materiálu a obsluze jeřábů a nebo se budete moci uplatnit u obsluhy podvodních dronů.
Omlouvám se jestli jsem se vás dotkla. Musíme se ještě pořádně poznat. Neznám ještě vaše schopnosti."
 
  Vypravěč   Postava není přítomna 16.3.2019, 0:28:42
Všichni

Zvon na lodi oznámil večerní hlídku v 6 hodin našeho času a s jeho zvukem vstoupili číšníci s podnosy a postavili před nás obložené talíře s mísami pečiva. Nealko nápoje si můžeme vybrat dle chuti.

Jakmile číšníci opustili jídelnu vstal důstojník zacinkal na sklenici a představil se.

"Jsem zpravodajský důstojník a mám pro vás závažné novinky. Jezte a já vám při tom budu povídat o tom co se děje a co očekávám od vás.

Pilot, který přilétl vrtulníkem mne informoval o tom, že jsme sledováni lodí v které jsme z pořízených snímků poznali loď VULTURA .

Velí jí „Aslan,“ Pravým jménem Petr Alexandrovič Nazarbetov. Otec Mongol, matka z Kyrgyzstánu. Bydliště v Kazachstánu, ale uchýlil se do Abcházie, odpadlické provincie Gruzie na pobřeží Černého moře.
Věřte nebo nevěřte, ale někdejší sovětský akademik a profesor kunsthistorie na univerzitě v Biškeku. Nyní pirát a (lovec) spíš zloděj pokladů.
Přepadá licencované hledače pokladů a krade jim nálezy které prodává na černém trhu.

Jeho loď byla původně korveta ruského středomořského loďstva. Po rozpadu Sovětského svazu ji prodali právě jemu.

Buďte přichystáni na vyhlášení poplachu a doporučuji vám aby jste se po večeři odebrali do svých kajut.
Slečna Monica, ti co se umí potápět a ti kteří by chtěli pomoci pomáhat potapěčskému týmu, podáváním materiálu a plnění úkolů obslužného personálu.

O co půjde. Je potřeba okolo nálezu vraku rozmístit náš vynález.

Jak říká Jack zabublinkovat náleziště. Jsou to miniaturní kontaktní miny velikosti pinpongového míčku propojené vzájemně monofilem jako síť z bublinek.Aktivují se fotoelektrickými čidly, která rozlišují pohyb potápěčů a ponorek.

Potom hned změníme polohu, abychom je od nálezu odlákali.

Monica se odebere ke své ponorce.
Ti co se přihlásí s pomocí potápěčům a jejich servisnímu týmu
Budete rozdělení velitelkou ponorek a potápečů Káťou.
Ti co se neumí potápět, pomoci obsluze řízení podmořských dronů a nebo se necítí být schopni pomoci s manuální práci. Ti se odeberou do kajuty."


Domluvil a čeká jak se rozhodnete.
 
  Henry Wright   Postava není přítomna 13.3.2019, 14:54:13
Pokyny důkladně přečtu, vše se zdá zcela jasné. Jsem akorát ohromen vším tím vybavením, které máme k dispozici. Někdo určitě vynaložil značné úsilí dát celou operaci dohromady. Snad nikdy nepřijde na nejhorší a nedojde k poplachu. Vystřelení v záchranné kapsli asi nebude zážitek, který bych chtěl prožít na vlastní kůži.

---

Vyslechnu si celé sdělení od Moniky. Takové nadšení pro věc už jsem dlouho neslyšel. Sám jsem také velice zvědavý co ta veškerá technika pomůže objevit. Do pojítka odvětím jen strohé: "Rozumím Moniko."

Dále pojítkem kontaktuji stevarda a zdělím mu, že jsem připraven večeřet, a byl bych rád, pokud by mě mohl zavést do jídelny.
 
  Monica Bella   Postava není přítomna 13.3.2019, 6:23:06
Všichni

Jora a všichni z týmu slyší co měla Monica Bella potřebu zdělit. Ti co již přišli do jídelny přímo a ti co ještě ne z pojítka, neb Monica zapla pojítko na konferenční hovor.

“Přestavte si, Já mám mezinárodní potápěčské zkoušky spolu s certifikátem kapitánských zkoušek na malé lodě a miniponorky.

Požádala jsem, když nám bylo řečeno, že máme ponorky ve vybavení této výzkumné lodi, zda bych si je mohla prohlédnout. Velitelka podmořského výzkumu mi ukázala mimo jiné i batyskaf, zvon pro dva potápěče, hlubinné potápěčské skafandry a dvě miniponorky pro čtyřčlennou posádku.

Když viděla můj zájem o ponorky a dověděla se, že mám osvědčení a i praxi s řízením miniponorky pro dva členy. Nabídla mi abych si vyzkoušela pilotáž těchto moderních čtyřmístných ponorek na trenažéru, který byl dodán spolu s ponorkami a umístěn na lodi k tréningu jednotlivých misí těchto plavidel.

Je to úžasné, mají všechny řídící prvka umístěné schodně jako měla ta ponorka kterou sem používala na institutu podmořské biologie. I mechanické paže s různými nástroji se ovládají stejně jen jsou citlivější a mají více nástrojů.

Vyzkoušela jsem si simulaci ponoru do hlubiny a vyzvednutí vzorků z vraku. Povedlo se mi to jako bych byla pro tu ponorku stvořena. Takže při práci na nálezu budu pilotovat tuto ponorku číslo dvě. Jedničku bude pilotovat sama vedoucí. Posádku budou tvořit vědci a potápěči. Má někdo z vás výcvik v hlubinném potápění mohl by se přihlásit. Ostatní mohou pomáhat při vyzvedávání, třídění, čištění nálezů.

Měli tam taky podmořské drony, kdyby je uměl někdo obsluhovat může si to taky vyzkoušet.

Vedoucí slíbila, že ve chvílich volna můžeme ty co budou mít zájem vzít na malý ponor aby viděli na čem pracujeme. Tak kdo nemá strach či klaustrofobii si to může vyzkoušet až k tomu bude příležitost.

Není to úžasné já budu pilotovat nejmodernější čtyřmístnou výzkumnou ponorku. Joro štípni mně jestli se mi to nezdá!“


Celá jsem zčervenala ve tváři od emocí, které se mnou lomcovaly při mém vášnivém proslovu. Pyšně se rozhlížím kolem jaký to na ostatní udělalo dojem.
 
  Jora Clark   Postava není přítomna 12.3.2019, 23:23:09
Hned jakmile se Monica vypařila a šla zjistit co a jak, zvedla jsem se taky. Zamávala jsem společnosti u baru a odešla do své kajuty. Ze skříňky jsem vyndala svoji krabičku, barvičky, jehličky a zrcátko. Celá ta moje práce trvala skoro hodinu, ale výsledek stál za to. Zálibně si prohlížím svoje nové tetování v zrcadle, když se ozve v pojítku nejdřív Monica a než stačím odpovědět tak nás svolávají k večeři.

" A samozřejmě všichni chvátají. No, ten velitel nebo Erik? Nějak jsem nerozpoznala hlas, ani jsem o tom nepřemýšlela. Každopádně ať to byl ten nebo ten, zněl hodně naléhavě. Asi se něco děje. Večeře, hergot, čas tady nějak rychle běží. Ještě se asi převleču a pak musím za Mončou."

Vytáhla jsem pro změnu elastické béžové kalhoty a k tomu volný kazak, který jsem přepásala širokým opaskem, malou kabelku na řetízku, v ní jsem měla jen cigarety, zapalovač a kapesníčky. A teď už hurá za tou Monicou. Najdu ji v jídelně, jak tam sedí skoro jako na jehlách. Přisednu si k ní. " Tak povídej, vidím na tobě, že toho máš dost na srdci."

 
  Henry Wright   Postava není přítomna 12.3.2019, 21:40:57
Pilotovi vděčně poděkuji za informace a už jej dále nevyrušuji. Jeden dílek zaskočí ve skládance na své místo. Opravdu Atlantida. Neuvěřitelné. Nikdy bych nevěřil že budu jedním z těch, kteří budou mít dočinění se ztraceným kontinentem. Hotový sen Julese Vernea. Prosvištím všemi informacemi který můj mozek stihne vyplavit když se zmíní heslo 'Atlantida'. Doufám že jsou všechny na správném místě.

V mžiku se už ale moje smýšlení ubere k arménské velice dobře vyzbrojené korvetě. Ta loď by mohla představovat značné nebezpečí. Někdo by se měl postarat o to, že se naše plavidlo nedostane do jejich dosahu. Takové setkání by mohlo být zatraceně nepříjemné. Jsem zvědavý jaký má kapitán plán aby takovému střetu předešel. A pokud přijde na boj, tak jaká je naše dostupná výzbroj. Hlavou mi z ničeho nic probleskne obraz klubka potapěčů vlekoucích přísavné miny. Ti by zajisté dokázali takovou korvetu nepozorovaně zneškodnit, pokud loď nemá extra přesný sonar. Zajímavé jaké léta sledování akčních filmů dokáží vyvodit představy. Až do dnes bych nevěřil že mi taková kinematografie někdy bude skutečně užitečná.

---

Stevardovi za vše žoviálně a přátelsky poděkuji a ujistím ho, že až budu připraven večeřet, tak že určitě 'zapojítkuji'. Následně již zapluji do své kajuty a odložím si.

'Vlastní satelitní ISP. Někdo zřejmě nešetřil. Taková technologie určitě přijde vhod.' Jako první usednu k počítači a zapnu jej. Zprávu od Erika si pro jistotu přečtu hned dvakrát. 'Hmm, takže za vším tím povykem je divoká zbohatlá slečna s velice vyvinutým smyslem pro dobrodružství a potřebou pro další pár očí pro vlastní bezpečnost a navíc s tím, že o tom nesmí mít tušení - to vše kvůli pomstě vyšinutého experimentátora.' Někdo asi trochu přebral, že zrovna mě chce naverbovat jako osobního strážce. Vždycky jsem byl spíš knihomol než ranař. Můj život se určitě musel ubírat nezáživnou cestou, když jsem právě tady. Nemůžu uvěřit že jsem se rozhodl nechat se pro něco takového naverbovat, ale tady jsem. Tady a teď - Archeolog-Osobní stráž. Naštěstí fyzičku mám docela dobrou. Dobrá. Zjistím co ve mě vlastně je. Ověřím podstatu zprávy, zda se jedná jen o textový soubor nebo zdali se na zprávu dá prostřednictvím počítače 'nějak' odpovědět a zkontroluji kdy byla zpráva odeslaná/napsaná.


---

Setrvám dále u pc a připojím se ke svým účtům a pokusím se z vlastních archivů stáhnout vše co by mohlo být relevantní k tématu atlantida. Když je download kompletní, začtu se do poznámek a hledám cokoliv zajímavého. Také se připojím na věstník historické společnosti a hledám o atlantidě jakékoliv zmínky z poslední doby. Možná je ten vrak skutečně ojedinělý nález, historické prvenství. Podílet se na něčem takovém by bylo neuvěřitelné.
 
  Frederik Jobber   Postava není přítomna 12.3.2019, 19:20:58
Po očku pozoruju, a doufám, že to není moc vidět, Berga. " Mon dieu, to je nějaký divný patron. Myslel jsem si, že se bude dobře bavit, zatím to tak nevypadá." Každopádně já si nechám namíchat nealko koktejl. Je dost teplo a tak musíme s alkoholem opatrně, usměju se sám pro sebe. Snažím se udržovat lehkou komunikaci s děvčaty za barem.

Zrovna přemýšlím, jak se vymluvím, abych mohl zmizet, když se ozve vrtulník. " Milé dámy, omlouvám se, ale něco se děje. U toho chci být. Nebojte, je viens." Rozloučím se a přislíbím brzký návrat. To už se ozývá i pojítko a tak se nemusím nikoho ptát, jestli půjde taky, zaplatím a rychlými kroky opouštím kavárnu.

Vidím, že stevard jde s nějakým mladíkem, kterého ještě neznám. Vrtulník, nejspíš přivezl posilu. Namířím si to tedy místo do jídelny nejdříve do své kajuty. Rychlá sprcha, lehké plátěné kalhoty béžové barvy a k tomu světlince modrá košile s krátkým rukávem, vklouznu do sandálů a jdu si ještě zkontrolovat svůj rozcuch. " To se nedá nic dělat. Je to prostě protiklad toho, co jsem zažíval těsně před tím, než mě navštívil Erik. Raději nemyslet."

Nahodím svůj obvyklý floutkovský výraz zlaté mládeže a loudavým krokem jdu na večeři. " Novinky? Novinky! Juchůůů, třeba bude nějaké vzrůšo."
 
  Vypravěč   Postava není přítomna 12.3.2019, 19:05:45
Henry Wright

Ještě než pilot přistane odpoví ti na otázku stran lodě kterou pozoroval a fotil.

“Nalezli jsme vrak lodi a na ni zlaté předměty se znakem Atlantidy. Je to tak převratný nález, že má nedozírnou cenu pro archeologii a historiky. Většinu předmětů už jsme odvezli vrtulníkem do depozitáře řeckého můzea. Ale je to jen zlomek toho co nezůstalo ještě vyzvednuto.

Ta loď představuje nebezpečí. Rozmohly se případy, že o mnoho nálezů byli oficiální hledači s povolením, násilím obráni zloději pokladů. Jakýmisi novodobými piráty. Tato loď co jsme pozorovali je odkoupena z arzenálu bývalého Sovětského svazu a nyní se plaví pod vlajkou arménie. Je to plně vyzbrojená korveta. Naštěstí z ní rusové odmontovali zařízení na vypouštění balistických raket, ale i tak má úctyhodně přesná a silná děla. Určitě má ve výzbroji rpg a možná raketomety z bitevních letadel či jiných zdrojů. Musím o tom co nejrychleji informovat kapitána.”


Po přistání tě stevard dovedl do tvé kajuty a na tvé otázky odpoví.

“Veškerý inventář máš v támhle té skříni, nediv se že ti tykám na nanší lodi je to pravidlem, že si všichni tykáme. Jen ve službě důstojníci a mužstvo dodržují vojenskou disciplínu.

Počítač máš támhle na stolku v rohu a ve stolku pod ním máš notebook, tablet a chytrý telefon. Internet a JPS zajišťují naše soukromé satelity na oběžné dráze. Je jen na tobě co a jak použiješ.

Za chvíli bude večeře až budeš připraven stačí mi dát vědět přes pojítko a já tě dovedu do jídelny. Kapitán bude určitě chtít informovat o hrozbě pirátského útoku a o tom co a kde jsme nalezli a jak budeme pokračovat.

Naše loď patří slečně Ladě. Když nahlédneš do počitače máš tam nahrány veškeré informace o svém úkolu. (Budeš informován šepotem.)”
 
  Henry Wright   Postava není přítomna 11.3.2019, 20:29:08
(předem se omlouvám za improvizaci, ale v některých situacích zkrátka nemám dostatek informací o možnostech)
---

Vrtulníky mě vždy fascinovali. Drží se ve vzduchu jen díky rotaci úzkých lopatek a vztlaku. Cestu si očividně užívám a pozorný pozorovatel by mohl na mé tváři spatřit cestovním prostředkem podmíněný úsměv. 'Železná moucha' bleskne mi hlavou. Sedím klidně, pozoruji průhledy okolí a přemýšlím.

V první řadě se snažím utřídit si vlastní myšlenky. Snažím se vybavit si kontakt se všemi lidmi kteří mne naverbovali a procházím si vzpomínky kde zmiňují naší misi a vše podstatné. Určitě bych vše podstatné měl vědět, ale přehlédnout byť i drobný detail by nebylo dobré.

Když si uvědomím, že mám v hlavě naprosté temno a nejsem schopen si vybavit ani jedinou věc, tak mě trochu zamrazí. Sedím v létající kovové kleci směřující kdovíkam a nevím co mám dělat. Vše v momentě začne přebíjet nevstřebaná pachuť ze stavu změněného vědomí. Před očima mám mžitky a matnou vzpomínku na svého děda, který mě provedl cestou vnitřního prozření. Nikdy jsem netušil, že jsem jiný než ostatní, ale je tomu tak. Mám zvláštní nadání. Neuvěřitelné, děsivé... Od teď si budu muset dávat značný pozor. Určitě existují lidé, kteří by rádi dostali do spárů někoho jako jsem já a provedli na něm (na mě) kdovíjaké pokusy. Tomu se musím vyvarovat. Nikdo nesmí vědět. 'Soustřeď se, přemýšlej.'Snažím se usměrnit proud svých myšlenek a navrátit se zpět k detailům mise. Na znepokojení vlastním stavem bude čas později.

V tom se vrtulník zahoupá a nakloní se čelem k nějaké kotvící lodi. Podrobně si jí prohlédnu a přemýšlím co všechno o ní vím. Určitě bude něčím podstatná. Ve sluchátkách se ozve omluva za zakomíhání. Z prve jenom suše odvětím do mikrofonu sluchátek: "Nic se neděje. V pořádku" V tom mě ale napadne že pilot by mohl vědět něco užitečného. Chvíli počkám a hned navážu otázkou: "Pilote, mohl by jste mi říct o čem konkrétně chce být kapitán informován? Čím je ta loď tak zvláštní? A když už jsme u otázek - víte něco bližšího o nalezeném vraku? " Doufám že se nejedná o informace, které bych měl již dávno vědět, nerad bych znejistil ostatní svým momentálním výpadkem, ale naneštěstí se nedá nic jiného dělat než se zeptat.

---

Následně se rozloučím s pilotem a nechám se uvést stevardem do svojí kajuty. Poděkuji mu za jeho služby a rozhlédnu se po místnosti.

---

Otočím se a ujistím se že vím kdo na mě mluví a posléze na zprávu o vybavení zkonstatuji:"Vesta určitě bude praktická. Pager je samozřejmost. Hodinky s laserem budou zajisté zajímavé." Následně se ještě zeptám: "Mám si vybavení někde vyzvednout?" Ještě než jej nechám odpovědět, tak nespojitě dovětím: "Jinak jak zmiňujete elektronické zařízení - určitě bych nějaké ocenil. Veškeré své poznámky mám nahrané v cloudu a rád bych kdyby jsem k nim mohl nějakým způsobem přistupovat. Určitě by mohli být užitečné."

Když zmíní Moniku, tak si snažím vybavit o jakou Moniku jde... je snad jedním z mých kontaktů? Znám jí z dřívějšku? Připadám si, jako kdyby někdo mojí hlavou prohnal buldozer, ale snažím se nedávat nic znát.
 
  Vypravěč   Postava není přítomna 11.3.2019, 12:40:47
Henry Wright

“Přichystal jsem pro vás s pomocí vaší kolegyně taktické vesty s mnoha kapsami.
Do kapes si můžete poskládat věci které od nás dostanete. Payger, dalekohled, slečny rtěnku ve které je laser na řezání a náramek s čipem kterým se můžete identifikovat hlídkám zde na ostrově.
Muži mají čip a laser v náramkových hodinkách.

Kdo má svůj mobil může ho používat kdo ne může si nějaký vybrat, to samé tablety, notebooky.

Čísla a hesla pro spojení vám zdělí Monica.

Taktická vesta DEFENCE vz. 95, VZ. 95
Taktická vesta s 12 kapsami (3 velké, 9 menších) a stavitelnými polstrovanými ramenními popruhy je velice oblíbená v oblasti security a hráči airsoftu. Do největší kapsy (na zádech) lze umístit i oblečení nebo malý spacák. Veškeré posuvné řemení je na přezky a suché zipy.
Dá se tedy nastavit na jakoukoliv postavu.

já jsem ze zkušenosti doplnil vestu o vak na tekutinu s vyústěním trubičky na ramenním popruhu v dosahu úst můžete se kdykoliv bez použití rukou napít a pod tímto vakem je umístěn malý spací pytel.

Byl tu taky dotaz na užitečnost laseru. hloubka řezu laseru se dá plynule nastavit a bezpečně řezat cokoliv od krajíce chleby masa i s kostí nebo bezhlučně nařezat dřevo na oheň.

Pager má tyto funkce. Může přijímat textové nebo hlasové zprávy. Má funkci správu si opětně spustit a pokud se paměť zaplní, poslední správa se automaticky vymaže, pokud si ji nedáte do archivu.
Je možno zvolit hlasité vyzvánění s vibracemi a nebo jen vibrace.“
 
  John   Postava není přítomna 10.3.2019, 18:51:50
V pojitku sa mi ozve že za chvíľu bude čas obeda. Ja som sa však zabudol na prehliadke lodi. Snažím sa čo najrýchlejšie nájsť cestu k mojej kajute. Myslím že tam ma bude sa môj stevard objaví čo najskôr a až keď tam nebudem sa začne potulovať po lodi a hľadať ma. Keď sa stretnem so stevardom nasledujem ho do jedálne.

Nachádzame sa v jedálni a všimol som si tu par neznámych. Sadnem si na miesto a čakám čo sa bude ďalej diať. Ako prvé je na programe monológ kapitána. Na obede ktorý bol ako druhý bod programu som si celkom pochutnal k jedlu som si vybral pivo. A to tu už bolo na programe školenie. Dozvedeli sme sa niečo viac o zabezpečení lode a postupe keď bude vyhlásený poplach. Keď prednáška skončí chvíľu sedím na mieste dopíjam pivo a sledujem čo spravia ostatný. Nemám chuť na zoznamovanie ale zo slušnosti by som to spraviť mal.

“Hmm očividne nemá čas sa zoznamovať, venuje sa Jore.“ A tak sa len postavím a vychádzam von. Nechce sa mi veľmi zapájať do rozhovorov a tak sa len opriem o zábradlie zapálim si a sledujem čajky ktoré lietajú popri nás.
 
  Vypravěč   Postava není přítomna 10.3.2019, 18:24:26
Henry Wright

Sedíš ve vrtulníku po té co jsi byl naverbován a posléze na ostrově pod vodopádem uveden do tranzu. Tam ve svém snu jsi se od svého příbuzného, který se ti v tranzu zjevil dozvěděl, že máš nadpřirozené schopnosti. (viz Osobní deník, kde máš i inventář)

najednou se vrtulník naklonil to sním manevroval pilot, aby si mohl prohlédnou loď která kotvila za atolem. rychle vyňal mobil a pořídil pár snímků. pak urychleně zamířil pryč od oné lodi.

V sluchátkách tvé helmy se ozvalo. "Omlouvám se za to houpání , ale kapitán musí být informován o té lodi, kord ,když naše výzkumná loď učinila nález vzácného vraku.

Tyto vody se hemží piráty a zloději vykopávek.

Hnal vrtulník na plný výkon a za chvíli jste přistáli na vaši lodi. Pilot šel hned informovat kapitána a tebe se ujal stevard a uvedl tě do tvé kajuty.
 
  Monica Bella   Postava není přítomna 10.3.2019, 18:05:44
Po tom co jsem si promluvila s Jorou zavolala jsem pojítkem stevardovi a domluvila si schůzku s šéfkou potápěčského týmu. Asi po dvou hodinách jsem se vrátila plna dojmů do kavárny.

Dala jsem si kávu a pak zapojila pojítko na konferenšní hovor tak aby mně slyšeli všichni. Už už sem se chystala začít líčit své dojmy, když jsem uslyšela hřmot letícího vrtulníku. Tak sem do pojítka jen zavolala:

"Kdo máte chuť zjistit co nám vrtulník přináší nového tak si pohněte odhadem za deset minut tu bude přistávat."

Dopila jsem kávu a šla se podívat na přistání vrtulníku.

Vrtulník přistál a ještě než se vrtule úplně zastavila pilot vyskočil a divoce gestikuluje směrem k moři na zádi naši lodě. Důstojník, který přišel přivítat nové pasažéry na jeho gesta a slova reagoval hned tím, že promluvil do vysílačky. Hned nato se otevřely dveře na kapitánský můstek a v nich se ukázal kapitán. Gestem ukázal pilotovi ať k němu pospíší.

Jako další vystoupil z vrtulníku mladík s vakem přes rameno a hned se ho ujal stevard. Vede jej směrem k vašim kajutám a do jedné ještě neobsazené jej uvede.
Když za chvíli odchází okolo tebe zeptáš se stevarda kdo to byl.

"Váš nový kolega za chvíli bude večeře, tak tam budete mít možnost se seznámit."

Jako by mi četl myšlenky ozve se hlas z pojítka.

"Za půl hodiny budeme podávat v jídelně večeři. Mám pro vás důležité novinky. Přijďte tedy včas a všichni."
 
  Jora Clark   Postava není přítomna 5.3.2019, 9:31:38
V kavárně zamíříme ke stolku u okna, s parádním výhledem. Monica se hned vrhne na to, aby mě seznámila s tím, co jí tíží. Pootevřela jsem okno a zapálila jsem si cigaretu. Poslouchám přitom pečlivě Monicu.

" Já bych šla přímo za někým, kdo to má pod palcem. Lada by za nimi nejspíš musela taky jít, aby ti to domluvila. Co se může stát horšího, než že tě odmítnout. Já bych s tím i na tvém místě nejspíš počítala, aspoň můžeš být jen mile překvapená.

Možná by nebylo špatné, abys to vyzkoušela, třeba se nám to bude hodit, kdyby nastala nějaké krizovka. Doufám, že nenastane, ale znáš to: život je mrcha, schválně nám háže klacky pod nohy."


Zasměju se tomu. Jen tak v periferním vidění jsem si všimla, že dorazil i Frederik a hned začal Berga seznamovat z děvčaty. " To je dobře, že se ho ujal. Přeci jenom se spíš dostane do party, když už si s někým trochu víc rozumí. A jak znám chlapy, určitě mají svoje témata a nejspíš úplně jiná než my."
 
  Monica Bella   Postava není přítomna 2.3.2019, 10:45:10
Jora Clark

Sotva jsme si s Jorou sedly k stolečku v kavárně vychrlím na ni co mám na srdci.

"Nezlob se na mne to je ta má horká italská krev. Od chvíle co na instruktáži hovořili o tom , že mají ve vybavení lodě miniponorku, batiskaf a hlubokomořské potápěčské skafandry jsem jak dítě v cukrárně se zlatou kreditkou.
Potřebuju tvůj názor. Ty jsi taková vyrovnaná a rozumně uvažující oproti mně která jsem impulsivní a divoká do všeho jdu po hlavě a pak sem v maléru.
Co si myslíš mám zajít za tím kdo disponuje tou podmořskou technikou a říci mu, že mám potápěčské zkoušky na miniponorky i na hlubinné potápění. myslíš, že by mne mohli vzít vyzkoušet jejich techniku. uznávám, že bude určitě lepší než ty obyčejné miniponorky co jsme měli v institutu mořské biologie, kde jsem vystudovala.

Mám se jít zeptat přímo vedoucího podmořského výzkumu a nebo zkusit požádat Ladu, aby se za mne přimluvila?
První možnost je přímá a na rovinu. Druhá je méně přímá, ale je tam větší možnost, že nebudu odmítnuta.

Mé povaze by víc seděla ta přímá cesta, ale nejsem si jistá jestli by to nevzali jako drzost.

Vidíš já tady žvaním o sobě a ani jsem se tě nezeptala jak jsi na tom ty s potápěním. Potápěla jsi se v moři?

Já moři propadla od mala, můj otec byl vojenský potápěč specialista a celý život zasvětil moři. Je rybář, instruktor pro plavbu na malých lodích a má školu potápění pro turisty. Nechává se najímat na výpravy z a hedáním potopených vraků a pokladů. Je Ital tělem i duší a tak netouží po kariéře v zahraničních týmech a drží se jen ve vodách svých rodných ostrůvků.

Promiň, že tak žvaním, ale jak se mi pusa rozjede tak ze sebe vypustím vše co mám na srdci."


Odmlčím se a čekám co mi na to jora poví.

Při pohledu který hodím nenápadně po okolí si uvědomím.

"Hele ten hezoun co od nás odblokoval toho nového dotěru je celkem fešák a sympaťák. Co si o nás asi tak myslí, když jsme se uchýlily do soukromí. Budu mu muset ve vhodnou chvíli poděkovat za pomoc a blíž se seznámit."
 
  Frederik Jobber   Postava není přítomna 27.2.2019, 10:25:34
" Člověk by měl zkusit všechno a já jsem pro každou špatnost." Rozesměju se a vezmu si kousek tabáku. Rázem mě smích přejde. " Jak to může tak žvýkat? Ta chuť je hrozná." Převaluju tabák chvíli v ústech a pak ho vyplivnu do moře.

" Omlouvám se, ale... nějak mi to nechutná. Já raději dám cigárko. Půjdeme do kavárničky, uvidíš naše děvčata jsou jedna krásnější než druhá. No mrkni tady doleva, to je kočka, vérité? Trochu samotářka, ale třeba se nám podaří ji vtáhnout do společenství."

Nenápadně očima ukážu na Carol, která se sluní na lehátku a nijak se zatím moc nezúčastňuje společné zábavy. " Taková kočka, škoda, že se s námi moc nebaví. Neřekl bych to do ní, na večírku se bavila výborně, řekl bych."

Mezitím už jsme došli do kavárny. U jednoho stolku v rohu, co nejdál od baru, si sedly Jora s Monicou a něco si tam tiše povídají. Pokud prve vypadaly jako kdyby byly něco víc než kamarádky, teď vypadaly spíš jako manažérky. "Kolik tváří má každá žena, to je až k neuvěření."

Jaksi automaticky jdu k baru a vyhoupnu se na židličku. " Tak vám vedu naši další posilu, dámy, seznamte se. Tohle je Mína a Markéta, Bergu. " Začnu hned organizovat seznamování.
 
  Van Berg   Postava není přítomna 24.2.2019, 17:29:03
Môj ,, rozhovor '' s Jorou, preruší Monica Bella, ktorá veľmi rýchlo odchádza preč spolu s Jorou. Na prvý pohľad sa mi zdá, že sú viac než len kolegyne. '' No, na začiatok celkom dobreee.... ha ha ''

V zápätí ako Monica s Jorou odišli, prichádza ku mne Frederik. Upozorňuje ma na to, že by som mal trocha opatrnejšie komunikovať. Pýta sa ma či fajčím, že by si rád zapálil. A či si nedám pohárik. '' Ja mám radšej tuto, žuvací tabáček, ale ak ma ponúkneš s cigaretou neodmietnem. Na oplátku ťa ja ponúknem s tabáčkom. OK ? Pohárik by mi taktiež padol vhod. '' Pokiaľ Frederik príjme moju ponuku dám mu kúsok žuvacieho tabaku a vezmem si od neho jednu cigaretu. Pokiaľ nie dám si kúsok žuvacieho tabaku pod jazyk a spoločne s ním pôjdem na pohárik.
 
  Carol Anne Winchester   Postava není přítomna 22.2.2019, 19:39:28

Jsme zhruba někde vrpostřed prohlídky, když zazní hlášení. zarazím se já i můj průvodce. Tiše pslouchám a pak jen pokrčím rameny. jakmile hlášení ztichne, otočím ke stevardovi. "Zdá se že prohlídka skončila. ohl byste mě doprovodit do té jídelny? Nechci přijít pozdě, asi bych si to nehezky slízla."
Stevard mě doprovodí, námytek nemá. "No ještě aby se vztekal, slovo kapitána je slovo boží, chichi"

Na obědě se k nám, mimo jiné, připojil i nový člen našeho "společenstva prstenu". Prý to umí s dřevem. Nadzvednu obočí a přemšlím, jestli dělá ze dřeba i takové hezké umělecké sochy a řezby, jako jsem viděla jednou na nějakm českém zámku...hm...Měl divný název...něco jako...uf, už nevím.

Z Mégo snění o zámcích a krásných dřevěných skulpturách mě vyruší začínající školení. Snažím se dávat pozor. Během školení vlastně zjišťují, že tahle loď je jak kombinace vojenské a superšpionážní techniky. Přijdu si na chvilku jak Bond Girl. A rázem vím, co si asi dnes budu číst před spaním. Každopádně do té doby je spousta času a po školení se každý rozeběhne někam. Chvilku tiše sedím a přemýšlím. Nakonec mám jasno.

Odběhla jsme do své kajuty a pak se během asi 15 minut ukázala na palubě někde u lehátek. Spolu se slamákem, knížkou a lahvičkou opalovacího krému. Přišel čas provětrat bikini. A zároveň budu mít trochu přehled o tom, co se děje.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.