abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Stopař Talhut   Postava není přítomna 30.7.2015, 8:58:28
Nysilo se zmíní zda nechci ten meč po Jarykovi.
"Jarykův meč má na mě moc širokou čepel. Já potřebuji o něco tenčí."

Pomalu se dostaneme až ke dveřím zbrojíře. Bez nějakého klepání všichni vstoupíme dovnitř.
Na stěnách visí spousty zbrojí a zbraní, i když věčina z nich tu jsou spíš jako ozdoba, než věc, která by byla k užitku.

Netrvá dlouho a přijde k nám nějaký malý chlapec s tím, zda nemáme nějaké přání. Nysilo se ujmul slova jako první. Sice mě trochu udivilo, že s ním jednal jako s nějakým dospělým mužem, který by měl mít snad i vyšší postavení než on, ale nijak jsem mu do toho nekecal.

Kdo jsi chlapče?? A kde bychom našli majitele obchodu??"
Moc jsem nečekal, že by takový malý klučina měl nějaké velké zkušenosti co se zbraní týká.
 
  Alexander   Postava není přítomna 29.7.2015, 14:39:32
Když odpovím Nyslovi, tak prohlížeje si vystavené zboží čekám, až si ostatní vyřídí vše potřebné. Pak jdu spolu s Nysilem k pultu, a kývnu na jeho slova. "Já jsem tu je k odbornému posouzení.." mírně se pousměju, a čekám co obchodník nabídne.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 29.7.2015, 13:20:50
Po cestě ke zbrojmistrovi jsme se ještě bavili o různých věcech. Anglino se zmínil o sušeném mase. Všechno bylo na tržišti jak jsem nakoupil já ty všechny věci.

"Sušené maso si také budu muset koupit, ale jak řekl stopař, tohle má ještě čas."

"Tyhle věci jsme nechali na pokoji. Nebo alespoň já jsem nic nebral. Tedy až na cennosti." Narazil jsem na náhrdelník a rubín který mám u sebe, ale nechtěl jsem se o tom moc bavit takhle na ulici. "Zbraně i zbroj bych prodal, ale toho širokého meče je mi líto... Za prvé je meč ve výborném stavu a za druhé to není kořist ale dar. Ty by jsi ho nevyužil? Vidím, že máš u sebe jen dýku." Promluvil jsem ke Stopaři.

****************

Když jsem dorazili ke zbrojířově dílně, vstoupili jsme. Byl to spíš malý obchod kde byly vystavené zbraně, štíty i zbroje. Některé byly je na ozdobu jiné byly pro boj velmi dobré. Dílna byla pravděpodobně ve dveřích naproti vchodu. Před těmi dveřmi byl dlouhý pult a za ním mladík okolo 15 let. Který nás oslovil aniž by pozdravil...

"Dobrý den mladý muži" začal jsem rozhovor jako první "Ano, máme přání, ale tady dáma první" Věděl jsem, že Žíra má naspěch tak jsem ji nechtěl zdržovat.
Mezitím jsem šel k Alexandrovi, který si prohlížel vystavené bojové hole. A něco jsem mu potichu říkal.

Až se na mě dostala řada, řekl jsem mladíkovi svoje přání.

"Rád bych si zakoupil kvalitní okovanou hůl, ale nemám zájem o nějakou obyčejnou kterou seženu u zbrojaře v kasárnách. Potřebuju kvalitní vyváženou hůl na kterou se mohu v každém případě spolehnout. Můžete mi nějakou nabídnout dle mých požadavků mladý pane?" Nepřipadal mi že se nějak zvlášť vyznal ve věcech co prodával. Raději bych se bavil přímo s mistrem, ale chtěl jsem mu dát šanci, tak jsem s ním mluvil přátelsky a s úctou. Taky to mohl být mistrův učeň nebo dokonce syn a nerad bych udělal špatný první dojem.
 
  Alexander   Postava není přítomna 29.7.2015, 10:20:43
“Aha.. To mi nějak uniklo.. Tak vzhůru za Theodorem tedy..“ kývnu hlavou, a jdu s ostatními směrem ke kasárnám.

Opět se mimovolně podívám na okna u budovy, než do ní vstoupím. Když vejdeme do sálu kde Theodor říkal, že bude přijímat nováčky, zrovna má jednoho na přijmu. “Boj s krolem… Silným krollem.. Takže využít jeho síly a objemu proti němu? Pokud má silné nohy mohl by zkusit podmet.. Popřípadě páku.. Kostem neporučí nikdo.. „ Prásk! Kroll je na zemi. “Takže páku.. Ovšem Theodor se pohybuje nějak rychle.. nějak podezřele rychle.. Zajímavé..“

Sleduji jeho výraz, když je mu sděleno že kapitánem bude nakonec Nysilo, s čímž nakonec souhlasí. Achillona jsem poznat nestihl, takže se zájmem poslouchám, co o něm říkají. “Hmm.. Copak se tu asi stalo?.. Achillon.. Jeho jméno si musím zapamatovat..“ pak už odcházíme ke zbrojíři, v celkem hojném zástupu. “Sakra.. Tak se ho zase zeptám až o něco později..“

Cestou se Nysilo staví ještě u hostinského, a Anglino se ptá na maso. “Jak řekl stopař.. Na tržišti je spousta věcí.. Maso tam bude určitě..“ potvrdím, a mám i pocit že jsem tam sám nějaké viděl.

To už je Nysilo zpět a vyrážíme opět na cestu, když v tom se zeptá stopař na věci po skřetech. “Mám takový neblahý pocit že zůstaly na ubikacích.. Já je nebral..“ odpovím mu. Za chvilku už dojdeme k obchodu a vstoupíme dovnitř. Otočím se k Nysilovi. “Zatím bych si to tu prohlédl.. Alespoň si to mohou vyřídit ostatní, Žira říkala že spěchá.. Navíc pak budu vědět co tu očekávat..“ povím mu, a jdu si prohlédnout nějaké vystavené bojové hole.


 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 29.7.2015, 9:48:37
ti, co jdou ke zbrojíři
Jdete za zbrojířem. Když dorazíte k jeho dílně, vstoupíte dovnitř. Je to spíše obchůdek, dílna bude nejspíš ve dveřích na proti vchodou. Před nimi je ještě dlouhý pult a za ním stojí zhruba 15 letý mladík.

Po zdech visí různé výstavní předměty. Zbraně, štíty a zbroje. Většinou je to spíše pro ozdobu, ne moc praktické v boji. Ale visí tam i pár kousků, které by byly v boji velmi dobré. A některé dokonce mistrovské kousky.

"Máte přání?" Zeptá se vás nepřítomně mladík mutujícím hlasem. Je jisté, že on není mistr zbrojíř.
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 29.7.2015, 9:34:03
Návštěva u kapitána Theodora byla opravdu zajímavá. Mohli jsme si všimnout jeho tréninku s obrovitým krollem. Theodor se pohyboval na jeho postavu až s neuvěřitelnou lehkostí. Dokonce ladněji než snad i já nebo Alexander. Způsob, jakým krolla složil si zasloužil obdiv. Takové triky by se jednomu hodili.

Kroll sice byl hovorný a chytrý jako vydlabaná dýně, ale silou převyšoval všechny z nás.

Vypadalo to, že s naší volbou velitele problémy neměl. Sice tipoval, že to vyhraje blonska, ale nakonec se rozhodl vložit do Nysila důvěru. Řeči o jejich minulém veliteli, kterého jsem teda neviděl by šli jedním uchem dovnitř a druhým ven. Co se netýká přímo mě, to mě nezajímá.

Když jsem se na Theodora pořádně podíval něco mi tu přesto úplně nesedělo. Měl jsem takový podivný pocit, že se mi lehce postavili i chlupy na rukou.

Dlouho jsme se tu nezdrželi a vyrazili zase ven. Většina z nich jde ke zbrojíři. Taky bych se tam mohl zastavit a nakoupit si nějaká těla na šípy a nějaký ten meč. S dýkou se moc neubráním.
"Taky bych u něj něco zakoupil, takže se k vám taky přidám."

Cestou se zastavíme ještě před hospodou, kam šel Nysilo domluvit jídlo na večer.
Dlouho mu to opravdu netrvalo a během chviličky byl venku.

Potom se ozval ten barbar s tím, jestli někdo neví, kde sehnat sušené maso.
"Hmm. Na to bych málem zapomněl."

"Myslím, že na tržnici by se mohlo nějaké najít, ale s tím bych počkal až nás cesta zavede z města. Dokud jsme tady, tak si o nějaké pokrmy nemusíme dělat starosti."

Cestou ke zbrojíři se ještě podívám do svého měšce.
"Hmm u toho krotitele jsem toho nechal docela dost. Chtělo by to nějaké....." Potom mě to trklo do hlavy jako zásah šípem.

"Máte s sebou ty věci po skřetech a věci toho lovce?? Možná by se to mohlo vyměnit a ušetřit peníze na nějaké kvalitnější věci."
 
  Anglino   Postava není přítomna 29.7.2015, 0:29:09
"Karolinku nezvolili no nic uvidíme zda je to dobré. Jsem spokojen, že se Nysilo hned nezačal povyšovat a dokonce řekl, že se bude spoléhat na mé válečné zkušenosti. To si zaslouží abych podpořil jeho sebevědomí."

Promluvím k Nysilovi.

"Respektuji volbu. od této chvíle tě beru jako velitele našeho oddílu.
Můžeš se na mne ve všem spolehnout.
Zalechl jsem, že jdete k zbrojíři. Půjdu s vámi. Chci koupit brusný kámen, ať si mohu brousit meč a dýku. Nevíte, kde by se tu dalo koupit sušené maso?"


Jdu s Žirou, Nysilem a Alexandrem ke zbrojíři.
 
  Žira   Postava není přítomna 28.7.2015, 23:26:34
Nyní jdu s Nysilem a Alexandrem ke zbrojíři. "Jasný, jdeme. Jen bych to potřebovala sfouknout rychle, mám pak ještě něco v plánu."

Pak Karolína navrhne, že za hodinu na pokoji. "Jo, to by mi asi vyhovovalo Kájo, pokusím se to stihnout."

Pak již mohu vyrazit s Nysilem a Alexandrem. Nysilo se ještě po cestě zastaví u Paula v hospodě a ještě nakupuje nějaké věci. To fakt budu muset zařídit rychle.
 
  Karolina   Postava není přítomna 28.7.2015, 23:09:19
Než se všichni rozprchli za svými povinnostmi, mrkla jsem na obě děvčata.
" Tak za hodinu u nás na pokoji, abychom tak ve tři mohly vyjít, ano?"

Podívám se za Theodorem a najednou si můžete všimnou, že jsem nějak nervozní. Pokud ode mě nikdo nic nebude chtít a obě dívky budou souhlasit s našim srazem, mám se k odchodu. Ještě se otočím a připomenu:

" Tak za hodinu, na ubikaci."
Zamávám a pak už se rychlými kroky vzdaluji od skupiny směrem, kam šel i Theodor.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 28.7.2015, 21:51:35
Theodor se na Nysila podíval. Opět tím uhrančivým pohledem. "Dobrá." Odpověděl prostě. Pak už jste se rozloučili a odešli. Theodor má také svou práci. Když odcházíte, míjíte krolla se kterým Theodor předtím bojoval. "Já Bum, toto Bác." řekl vám a ukázal na svůj kyj. Pochybujete, že by ho kdokoliv z vás, dokonce i anglino vůbec unesl. Potom se kroll chystá odporoučet, ale Theodor ho zastaví. "Stůj Bume, ještě nevíš, kam máš jít." Přišlo vám to trošku úsměvné, ale ne natolik, abyste stáli mezi dveřmi a poslouchali. Alespoň pro většinu z vás.

Tak jste vylezli ven z haly a vydáváte se každý svou vlastní cestou.


******************************************

Nysilo

Vše, co jsi potřeboval, zvládl jsi sehnat. Stálo tě to celkem 5 zlaťáků. Pak již ´pokračuješ společně s těmi, co šli s tebou ke zbrojíři.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.