abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Alexander   Postava není přítomna 21.12.2017, 20:14:37
Nelíbí se mi to. Celá tahle akce na hrad. Nemám rád nemrtvé. To, co už umřelo, by se němlo zabíjet znova. A je tu fakt, který mě štve ještě víc. "Nevím co proti nim udělat..." pomyslím si, a kouknu se po ostatních.

" A jak se dá nemrtvý zabít? A co jejich páni? Jaká je šance, že zabití nekromanti se vrátí zpět k životu? Je vůbec někdo, kdo se specializuje na zabíjení těhle chodících koster, ožilvlých těl a jim podobným? " optám se. "Bez toho, aniž bych věděl něco blíž, se k výpravě nejspíše nepřipojím.. nevím, k čemu bych tam byl.. Tajné vchody už hledat nepotřebujete.. " povím prostě, a pokrčím rameny, čekaje popřípadě na odpověď.
 
  Merysol   Postava není přítomna 21.12.2017, 20:06:36

Blíží se půlnoc, vstanu, obleču se a pobídnu k tomu samému Victorii. Pak jí pokynu, aby šla přede mnou. Kupodivu bez nějakýchvýhrad a scén jde. Sotva vykročím ze dveří, ozve se Žira. Pousměji se na ní a přikývnu. “Udělám, co budu moci. Slibuji.“ Pak mávnu na rozloučenou a odejdu.
 
  Alzan   Postava není přítomna 20.12.2017, 22:57:03
Vyslechnu znění Morkaiovi kletby a jeho přání sundat. Přikývnu. "Myslel jsem si to. Ale zeptat jsem se musel.Tak se někam posaď, nebo klidně stůj, jak chceš."

Podívám se na Morkaie, pak zavřu oči a soustředím se. Občas si zamumlám nějaká nesrozumitelná slůvka. Vzduch kolem Morkaie se lehce zachvěje, já otevřu oči, vyslovím "Nechť je jeho duše volná a prokletí zlomeno," a posadím se.

"Je to," vydechnu.

Pak se nějakou dobu čeká a odpočívá, než se vrátí Žira a Mar-Dol, kteří přinesou nějaké věci a informace.

"Já si jich vezmu jen pár pro prvotní útok. Pak budu muset být níž, abych mohl přebírat případně odhánět soupeře. Stejně tak kostěj vezme jen na první útok, než půjde pomáhat Morkaiovi. Přízrak může víc, jen toho tolik nepobere. Chtělo by to třeba u Zara udělat sklad, kam by si létal pro další..."

Pak už jen čekám, než se vyrazí...
 
  Morkai   Postava není přítomna 20.12.2017, 21:19:03
Alzan chce vědět, jak asi přesně zněla ta kletba. Chvíli přemýšlím a pak řeknu ,, Budu ho citovat skoro přesně. Od teď až do té doby, než budou všichni neposkvrnění svobodní, již nebudeš vraždit čaroděje. Pokud se o to pokusíš, pocítíš muka stejná, jak jsi vždy způsoboval ty jim."

Pak mi Alzan řekne, co přesně mi bude ta kletba dělat. Přikývnu, že rozumím. ,, Stejně ji chci sundat. Mohlo by to bejt nepříjemný."

Pak počkám co bude Alzan chtít, abych dělal.

Když pak dorazí Žira se zásobou flakónků. Když dorazí, tak si ještě na něco vzpomenu a otočím se na ní.,, Hele je tu problém. Já a Coerie máme ještě nějakou haraburdí a potřebujem ho prodat. Můžem to tady nechat těm, co zůstanou, aby se o to postarali ? Já ho mám totiž na koni a toho zrovna já budu potřebovat."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 20.12.2017, 20:48:56
Když se objeví Marek, dle Kájiny rady, Žira mu řekne, že před svítáním odjedete a vrátíte se ještě ten den. Proto Vám hostinský donese zásobu kávy, další jídlo a ještě nějakou vodu.

Hned poté Žira odejde do města a Mar-Dol někam do pokoje zjišťovat. Žira i Mar-dol jsou zpět ještě předtím, než Merysol s Victorií odejdou.

Žira táhne plný vak různých věcí. Opatrně začne vyskládávat několik dost lahviček. "Pozor na ně, jakmile se rozbijí, explodují. Všichni, kdo poletíte, rozeberte si je. Ragnare, ty si také nějaké vem. Než zvládnu bezpečně přistát a vysadit tě, využiješ situace a pár těch zmetků vyhodíš do povětří.

Alzane, jestli se na to cítíš, také si naber a dej i svému létajícímu nemrtvému. Panečku, to bude ohňostroj. Škoda, že nemáme pyrofora, ten by se náramně bavil."


Poté již nastává půlnoc, většina z Vás polehává a odpočívá. Žira si čistí zbroj, Merysol s Victorií se chystají na cestu za Aribeth. Ještě, než odejdou, Žira se otočí na Merysol. "Dobrá, chápu, že jí to nemůžeš tajit. Ale zkus jí prosím za každou cenu zabránit, aby se nám vydala na pomoc nebo aby někoho posílala. Já jsem si tohle vymyslela, já se o to postarám. Pokud mi teda pomůžete vy, sama bych asi byla v prdeli."

Poté je již skutečně čas, aby Merysol s Victorií vyrazily. Vydají se teď vstříc temné noci. Alzan zatím sundá kletbu z Morkaie, pokud se tedy nedomluví jinak.
 
  Mar-Dol   Postava není přítomna 20.12.2017, 0:49:58
Dostanu pár informací o Varysovi, převážně od Káji a další prosbu od Žiry.

"Děkuji Kájo za info. Ale spíš než vaše zkušeností s ním potřebuji info o něm. Kdo to je. Co je zač. A tak podobně. Abych ho mohl své dotazy dostatečně specifikovat a nedostal jsem odpovědi na někoho jiného, jménem Varys. Tím jsem myslím i odpověděl Merysol," podívám se na ní.

Když dostanu potřebné info, domluvím se s hostinským a odeberu se někam do pokoje spojit se s astrálními sférami.Vrátím se asi po dvou hodinách. Posadím se, počkám než se uklidní řeč (jestli se stále debatuje), případně až se vrátí Ti, co si šli něco zařídit.

" Spojil jsem se sférami. Informace, které jsem hledal byly utajeny. A to docela vysoko. Naštěstí, díky mému původu byli obyvatelé nižších sfér ochotni riskovat svůj život a zavítat do vyšších sfér, aby mi ty informace zjistili. Nejprve k hradu: má několik tajných chodeb, můžu vám je cestou vyjmenovat, jestli chcete... Ale všechny jsou hlídané. Až na jednu. O té současní majitelé nevědí. Je magicky zabezpečena a aktivace probíhá pouze daným úkonem. V podstatě se jedná o portál.

Kus od hradu v lese je mýtina. Pod jedním pařezem je medvědí nora. Teda, teď je to nora, dřív to byla opuštěná jeskyně. Vede hluboko pod hrad. Na jejím konci je třeba něčím kovovým praštit do výčnělku ve stěně a tím se aktivuje přenos do jednoho ze sklepení, které se nachází přímo nad tou chodbou. Myslím, že teď tam skladují sudy s vínem. Pro cestu zpět je třeba zašeptat "Akard mua" Toť snad vše podstatné k hradu.

Co se Varyse týče. Je a není to on. Umí si udělat své kopie. Nějakým způsobem si připraví tělo do kterého následně přenese, lépe řečeno zkopíruje, své vědomí a propojí si ho. Takže všechny klony a originál ví vše současně. Jedno vědomí v několika tělech. Na hradě je jedna kopie. Nevím, kde je originál a v současné době zbylé dvě.

Nevím, co je ten chlap zač. Ale dokázat něco takového... A zároveň vnímat čtyři těla a podněty z nich najednou musí být něco neskutečně těžkého. Musí být velmi mocný."


Tím jsem snad řekl to nejpodstatnější. Teď je čas na to, aby to oni vstřebali a doptali se.

Pak si ještě vzpomenu. "Jo, a k tvému dotazu, Žiro. Koberec léta docela rychle. Kdyby to však nestačilo vašemu letu, můžu se za někoho, asi tebe jako draka, zaháknout. Ten koberec nadnáší, takže bych tě neměl moc zdržovat."
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 19.12.2017, 19:43:14
Podívám se překvapeně na Žiru a za chvíli i na Karolínu. Chvilku přemýšlím, jak to myslely a pak rozhodně řeknu:

" Samozřejmě, že s vámi půjdu. Myslela jsem, že to je jasné, brala jsem to jako hotovou věc. A klidně poletím, to mi problém nedělá. Moje kladivo i já jsme k dispozici."

Na odlehčení se po těchto slovech mírně ukloním směrem k Žiře. Victorie se stále ještě hašteří. " Ta nadělá kvůli nějakému papíru, ach jo." Nakonec se taky přidá k výpravě, ale to se moc nelíbí Merysol. Je to vážně trošku zmatené. Ony to do půlnoci stihnou, ale bude to na ní nejspíš nápor, jet tam bojovat dvě hodiny na koni po probdělé noci. Také Merysol se to nezdá moc rozumné, takový plán. Já už ale začínám Žiru chápat.

" Nemá to vůbec jednoduché. Ukočírovat skupinu plnou individualit a ještě tak různorodou."

Natáhnu se a ukořistím ještě kus masa, k tomu chleba a pustím se do jídla. Potřebuju si doplnit bílkoviny. Pokud tady ještě je voda, naleju si do nějakého prázdného poháru a jídlo zapíjím mocnými doušky. Jsem zvědavá, jak se rozhodnou ostatní a jaký bude tedy přesný finální plán.
 
  Merysol   Postava není přítomna 19.12.2017, 9:36:28

Victorie nepřestane vyvádět kvůli těm papírům. V duchu se ji lehce škodolibě směji, ale má škodolibost se mi vrátí záhy, když se Morkai zeptá na Varyse. V tu chvíli se mi zamotá hlava a začne se mi dělat zle. V hlavě se mi vybaví všechno to zlo. Ta bolest a příkoří, které způsobil. Nejen mně… Sednu si na zem vše se mi začne v hlavě přemítat. Tělo dívky, která před tím prožila těžká muka, to, jak jsem se ocitla ve sklepení a zažila jedny z nejhorších chvil v mém životě, Aribeth, která mě přišla zachránit, to, jak ji obvinily z Varysovy vraždy a to, jak jsem si ve svém zoufalství sáhla na život a prošla devítipeklím.

Podívala jsem se sobě na ruce. Na zápěstí. Chvilku mi trvalo, než jsem se probrala. Mezi tím už debata pokročila někam jinam. Žira na mě mluvila a říkala něco o tom, že tohle říct Aribeth nesmím.

“Varyse zabila Aribeth, když mě přišla zachránit. Byla obviněná z jeho vraždy. Ale jeho oběti nikoho nezajímaly…“ Víc k tomu nechci nic říkat.

Mezi tím Žira pokročí k vymýšlení šíleného plánu a rozhodně se, že ne všichni půjdou pro Celebrona. Trochu mi to trvá, ale začnu se ze své letargie probírat.

“I když bych ráda šla, tak nemohu. Musím o půlnoci s Victorií za Aribeth. A Žiro, opravdu nemůžeš chtít, abych ji tohle zatajila. Navíc to vycítí. A už vůbec se mi nelíbí, že se vrháš do takového bezhlavého plánu. Nebylo by lepší, kdyby Mar-Dol zkusil zjistit přes sféry co a jak, já se setkala s Aribeth a mezi tím se vymyslel nějaký….pořádný plán?“

Pak se podívám na Mar-Dola “Co všechno o Varysovi potřebuješ vědět? Jak dlouho by ti ten průzkum zabral?“
 
 
  Victoria   Postava není přítomna 19.12.2017, 9:35:39

Morkai nepochopil mou poznámku ohledně vyzkoušení kletby. A nebo ji pochopil až moc dobře. pousměji se. “Pokusným morčátkem jsi měl být ty, sebe mám až moc ráda.“ věnuji mu kousavou poznámku s drobným úsměvem.

A nepochopení ohledně nesmyslných dokumentů vygradovalo. “Tak já nevím, jestli mluvím jazykem Babylonu, ale tak tedy jinak. ŽÁDNÉ dokumenty podepisovat nebudu a NEPŘEJI SI, aby o mně nějaké dokumenty byly vedeny. Mám k tomu důvody, které jsou asi nad vaše chápání. Pokud potřebuji lékaře, najdu si takového, který mě ošetří bez zbytečného vyptávání a papírů a evidencí. Já potřebuji být jako stín a stín si stěží může dovolit, aby o něm kdejaký … IDIOT!!! spolknu svou kousavou poznámku, i když mi to lehce dělá problém …měl nějaké záznamy a poznámky, chápeme se už? A komu se to nelíbí, ať mi boty políbí.“

Pak se podívám na tu jejich léčitelskou obludu, která si něco pro sebe mektá “Pokud ti jde o pergamen, seženu ti ho, kolik chceš. Podobně, jako si mám v plánu sehnat koně. A klídek. Nejspíš jsi o mě dnes slyšel prvně a naposledy. „ Víc celou věc odmítám řešit.

Naštěstí se témata stočí jinými směry, něco ohledně Varyse a Alexandr se vyptává, jak se znám s Ragnarem. Ten mu odpoví a já jen přikývnu. Nemá cenu nic rozmazávat. Čas to neverátí.

Poslouchám jména, která létají vzduchem a pak se začne řešit nějaký boj a vše kolem. Žira rozdá rozkazy a pak začne řešit plán, který je naprosto šílený.

“Jako moc velká zábava to nezní. Horda chudáků, co nic necítí, nemrtví…hm…nuda. Ale tak lepší než tu sedět na zadku. „

Alzan chce sejmout kletbu z Morkaie, řeší detaily a nebyla bych to já, abych ještě nepřisypal špetku do mlýna “Ještě počkej, nestihla jsem tu kletbu vyzkoušet.“ řeknu s patřičným pobavením a protáhnu se. “Nebo se někdo přidá?“
 
  Karolina   Postava není přítomna 19.12.2017, 1:31:31
" Já vím, že bys tam byl rád, já taky. Jenže slyšel jsi Žiru a ona nejspíš ví, co je potřeba."

Řeknu v odpověď Anglinovi a usměju se na něj. Pak hned zvážním a když začne Ragnar povídat, občas přikývnu. " Lázně, rozporuplná vzpomínka." Mar potřebuje tři hodiny a ještě další info.

" K tomu Varysovi. My jsme s tím slizounem měly čest v lázních, zdá se mi, jako by to bylo někdy v minulém životě. On byl pěkně hnusný, já jen vím, že byl majitel těch lázní a všichni se ho báli, protože byl spojen se zločinem. Měl nejspíš hodně dlouhé prsty. Tři hodiny jsou dost, vy máte tak pět nebo šest hodin. Předpokládám, že do svítání tam musíte být. Pojedete dvě hodiny, takže moc času na přípravu nemáte."

Sejmutí kletby z inkvizitora mě docela zajímá. Pokud se to povede... Kouknu na Morkaie a jsem moc zvědavá, jak se rozhodne. Překvapí mě Coeria, že i když je s námi chvíli, přemýšlí nad tím útokem a dokonce klidně řekne nahlas, co si asi každý z nás jen pomyslel. Sebevražda... kdyby znala Žiru osobně dýl, věděla by, že nic nenavrhuje bezhlavě a bez plánu. Ke Coerii se po chvilce přidal i Zar.

" Pokud se rozhodne Coeria, tak je taky bojovník, pokud se nepletu. Plán docela dobrý řekla bych. Jen přeci jenom nějaká ta skulinka by se našla. Měl by se Marek asi dozvědět, že půjdete pryč, nemusí třeba vědět kam. A co Hugh? Má přeci přijít. Jinak, pochopila jsem, že Rega sebou nechceš nebo jsi na něj jen zapomněla? A než pojedete, dám vám sebou ještě jednu velkou pomoc. Avelan. Měli byste si odpočinout, trochu se vyspat. Je na to krátká doba a ty chceš ještě jít do města? Budeš unavená, nevyspalá a ještě se budeš přeměňovat."

Mám docela starost o kamarádku a je to na mě vidět. I hlas zní naléhavě. Rozhlídnu se po ostatních.

" Jestlipak půjde i Victoria? A co Coeria? Neřekla, že půjde, ale podle toho, že jí to tak zajímá si myslím, že půjde. Ostatní snad půjdou, myslím, že vždycky jsme táhli za jeden provaz."
 
  Žira   Postava není přítomna 19.12.2017, 0:02:58
"Zvláštní, všichni souhlasí s mým bláznivým plánem. Kdyby se neozvala Coeria, myslela bych si, že se svět úplně zbláznil." Nervózně přecházím po místnosti a vnímám, co ostatní říkají.

"Neboj Coerie, úplně nepromyšlené to nemám. Máme pár trumfů, které před branou vytasíme. Zatím to pořád promýšlím, ale myslím, že se mi nechce využívat tajných chodeb. Budou tam různé pasti a nástrahy. Proto chci jít hlavním vchodem. Tam víme, co nás čeká. Tentokrát já vypiju lahvičku od Attylloea a díky tomu se proměním ve draka. Rozbiju bránu a zaskočím stráže. Dost jich stihnu zneškodnit a zabráním jim, aby útočili na Vás. Vy mezitím vtrhnete do hradu a vyčistíte ty, co zbydou. Venku na nádvoří, když tam bude čisto, přistanu a proměním se zpět.

Navíc, pokud ti to nevadí, ty bys letěla také. A Alzan to také zvládne. U Mar-Dola si nejsem jistá, jak rychle dokáže létat jeho kouzelný koberec. Nicméně i když budeme tři, já ty a Alzan, způsobíme jim tam pohromu.

Také by se mi zamlouvala myšlenka, aby Ragnar seděl na mě. Shodila bych ho na hradbách a on by zničil lučišníky. Ty bys přistála vedle něj a pomohla mu.

Ostatní se mezitím dostanou na nádvoří a budou čistit. Alexander by se ztratil a neukazoval se. Pomohl by pouze, jakmile by se někdo z Vás dostal do nebezpečí. Taková pojistka.

Zar´farro by dovnitř nešel, zůstal by v opodál v bezpečí. Po boji ho budeme potřebovat. Takže zbývá Morkai, Mar-Dol a Icarium. Vidím, že Morkai má i luk, ale půjdeš na blízko, krýt tě bude Icarium z dálky. Mar-Dol jistě zvládne vyvolat nějakého elementála. Sám by bojovat moc neměl, nerada bych o něj přišla, je lepší na jiné věci, než na boj. Krom toho Morkaiovi pomohou Alzanovi nemrtví. Jeho kostěj toho snese skutečně hodně.

Teď poslouchám, co máte proti mému plánu. Vím, že i tak to vypadá sebevražedně, ale nám to velice pomůže. Navíc vím ještě jednu věc. To jsem Vám neřekla protože to není jisté. Ale před dvě-stě lety byl pánem na hradě Amalfi jistý lord Nasher. A jeho osobní strážce byl jeden z vlastníků jistého meče. A jeho hrob by mohl být právě tam. A to by se nám mohlo hodit.

Co se tajných chodem týče, ať je klidně použijí a utečou, to je mi fuk, alespoň bude méně protivníků. My tam jdeme kvůli Celebornovi. A taky je trošku nasereme, což mi udělá velkou radost.A jen ať o tom někdo vypráví, ať Simplicovi řekne, co jsme zač. Stejně po nás už víc jít nemůže.

Mar-Dole.... Než půjdeme, zkusil bys prosím zjistit o tom hradě vše, co můžeš? Sice nechci používat tajné chodby k útoku, ale třeba je budeme potřebovat k následnému útěku. Takže bych se ráda dověděla o nějaké utajené, o které neví majitelé. Také by mě zajímalo, jestli Varys nahradě je pravý nebo dvojník a také, jak to dělá, že má tolik dvojníků, jestli je mág, jestli přenáší své vědomí nebo jestli to jsou jiní lidé se samostatnou myslí.

Mrzí mě, že s námi nepůjde Anglino, to pocítíme. Ale stojím si za tím. I Kája a Merysol nám budou chybět, ale náš úkol je důležitější. A tito tři lidé jsou nenahraditelní. Tedy pro úkol."


Když domluvím, naleji si vodu a dám si něco pořádného k jídlu. "Teď si odskočím do města. Potřebuji najít jednoho známého, který se vyzná v místním podsvětí. Sežene mi nějaké výbušniny a ještě pár drobností. Vy si odpočiňte, ať jste potom připraveni na hromadnou sebevraždu."
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 18.12.2017, 23:40:24
Ale jistě hned ti řeknu vše na co si vzpomenu, jen co ...
Údivem přestanu odpovídat, když vidí jak ta mrcha pálí moje oficiální dokumenty.

Co to do řiti dělá? Proč to pro velikého Loa dělá? Copak jí úplně hrabe?

Naprosto nechápu to co vidím. Tu naprostou nezdvořilost a namyšlenost v jedné osobě. Nechápavě zírám.

Co tobě udělali, když si byla malá, že jsi takhle dopadla tak to si fakt nedokážu představit! Dobře nechceš podepsat že tu s námi dlouho nebudeš, a že nechceš dát své jméno ... Ale proč u všech děkanů a vznešenejch pálíš úřední dokumenty?? Vždyť na nich není jméno, popis nic? Víš o stojí pergamen(papír), tuha a kolik času to sežere?


Další štos deseti listin pro ní už vytahovat nebudu, je to jako mluvit s kazem v zubu. Odpochoduju na druhou stranu místnosti. Cestou zaslechnu jak mne někteří brání.

Pche, ta to může zapomenout, jí se pouze ti co si to zaslouží. Ne nadutý a namyšlený, tuplem když budou prolezlý pohlavníma chorobama jako je tahle.
Řeknu velmi potichu, spíše jen pro sebe.

Doufám, že dostaneš k tomu syflu co už máš ještě žaludeční vředy.
Pomyslím si. Hned jak si to uvědomím tak se okřinu. Už několikrát jsem v naštvání takhle někomu něco přál a pak se to splnilo ... říkal jsem si několikrát, že jsem doktor my neproklíváme.

Když už to vypadá, že se situace uklidní někdo vysloví heslo Celeborn ...
Najednou je hluk a šrumec že u Bwonsamdiho (Loa smrti) nejsem schopen stačit sledovat. Jeden překřikuje druhého, třetí prvního a první nevidí na strany a mele svou.

Do toho všeho vyrukuje Žira se svou myšlenkou.
Trvá mi to o něco déle, nežli slečně Iminae, ale přidám i svůj hlas.

Žiro, já ... asi jsem nepochopil všechno, ale ... proti velké přesile,
dost silných protivníků ... nepřipadá mi jako dobrý nápad vést frontální útok skrz zavřenou bránu.

Nebylo by vážně lepší dostat se tam nějak zezadu? Chápu že uzavřené prostory nejsou dobrý nápad, ale pokud nepůjde Anglino ... jsi tu jen ty jako bojovník a k sobě máš pouze support.

Alzan možná trochu pořeší nemrtvé, ale předpokládá, že v omezené míře.
Stejně tak Ragnar.
Tedy pokud umíš Ragnare odvracet mrtvé.

Já v boji moc použitelný nejsem, a popravdě to jsme zatím všichni o kterých víš, že půjdem.Pokrčím rameny.

Žiro mně to připadá, jako sebevražda. Sice se ctí a odvážně, ale sebevražda, která nikomu nepomůže.
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 18.12.2017, 20:17:08
Sice poslouchám každého kdo mluví, ale vypadá to jako kdybych se nudila nebo byla zaneprázdněna svými myšlenkami. Dohady o paranoie se jen usměju. Lidi, ach jo. Bedlivě poslouchám Alzana, každé slovíčko o nemrtvých, a pak taky o všech těch lidech, což vysvětluje Karolína. Poslouchám, ano, ale hlavu mám skloněnou. Teprve když se znova ozve Žira, prudce zvednu hlavu a chvíli na ni zírám.

Pak znova skloním hlavu, ale už je na mě vidět, že mi debata připadá trochu jiná. U některých Žira rozhodla, že na Amalfi s nimi nepůjdou. K mému překvapení vyřadila paladinku, čarodějku a dokonce i barbara. Zajímavé pro mě bylo, že barbar to přijal poměrně klidně, čarodějka zaprotestovala, ale nakonec tu zůstane. Paladinka zarytě mlčí, asi se rozhoduje.

Zajímavé je, jak se k tomu staví ostatní. Inkvizitor se rozhodne, že půjde, král...sakra musím si zvyknout... Ragnar, se taky rozhoduje bez jakého koliv rozhodování. "Zajímalo by mě, proč se tak protivně zamračí pokaždé, když se na mě koukne. Závist nebo strach? Kdopak ví. Ať si trhne."

Mar-Dol ani Alzan neprotestují, ale ani přímo neřekli, že půjdou. Ovšem podle řeči bych řekla, že Alzan půjde určitě. Je to pro něj asi velké lákadlo, tolik cizích nemrtvých. Rozhostilo se ticho a tak jsem vstala a trochu rozvážně, až se sama divím, začnu mluvit, zejména k Žiře.

" Poslyš, myslíš, že je to dobrá taktika nevyužít toho, že tam jsou nějaké tajné východy? Nemyslíš, že je tam mají proto, aby je použili? Takovýhle přímý útok je na hranici sebevraždy. Promiň, chápu, nejsem tady dlouho, vím o vás málo, ale... Co kdyby se zjistilo, kde jsou ty východy a někdo by u nich číhal, nebo by šel tam tudy. Někde ve sklepě bude to vězení, ne? Pokud se jejich síly budou muset rozdělit, přeci jen by hlavní úderná skupina, kterou povedeš čelním útokem, měla víc šancí. Nevím jak je hrad velký, ale divím se, že se nikdo nad takovým útokem zatím vůbec nepozastavil."

Tak a teď mě asi roztrhají na kusy, ale nechápu, že nikdo ani slovem neprojevil aspoň překvapení, natož vzdor. Nechápu je, snad se přizpůsobím, ale tohle u mě nebude. Já nejsem ovce, trochu by to chtělo rozplánovat a probrat. Večer ještě není, ne? Vzdychnu.
 
  Alzan   Postava není přítomna 17.12.2017, 3:43:39
Karolína a Žira projeví zájem o mé zdraví. "Nejde o nic vážného. Je to dočasný následek používání temné magie. Nic víc. Časem to přejde.

A jestli to zvládnu? Pokud mě nechytne záchvat kašle během kouzla, tak jo. Ale ta pravděpodobnost je docela malá. Když to je nutné, lze tomu kašli chvíli odolat jako kterémukoli jinému."

Pak promluví opět Morkai a měl by zájem o pokus sejmout kletbu. "Dobrá, pamatuješ jsi, slyšel jsi slova, kterými Tě proklel? Je dobré toho vědět co nejvíce. Nejprve Tě prohlédnu, pak se pokusím o sejmutí."

Počkám, jestli mi řekne slova prokletí, a pak se na něj soustředím. Zavřu oči a začnu prozkoumávat magii a temné síly kolem něj. Po chvíli oči otevřu a promluvím: "Ta kletba jako taková Ti nezpůsobí bolest. Ale posílí kouzla, která se pokusíš zlomit či přerušit. Šlo by toho slušně využít. Ale budeš radši, když se jí pokusím sejmout, že?"
 
  Mar-Dol   Postava není přítomna 17.12.2017, 2:46:32
Debata nabírá na obrátkách, místy se přestávám orientovat, protože nevím, o kom je řeč. Pak se na mě obrátí Karolína.

"Pokud tuto skutečnost někdo neutajil, můžu se sfér zeptat. Utajením myslím, že někdo můžu požádat sféry, aby tuto informaci zapomněli.

Abych se ale mohl ptát, budu nejprve muset vědět co nejvíc informací o tom Varysovi, abych ho mohl přesně identifikovat. Bez toho mi sféry nebudou schopné pomoci. A taky co přesně budeš chtít vědět. A pokud je to někdo mocný a má co tajit, je velmi pravděpodobné, že se alespoň nejnižší sféry zavázal mlčenlivosti v jistých oblastech.

Pokud se mám ptát, zabere to zhruba tři hodiny času a budu potřebovat klid."
 
  Ragnar   Postava není přítomna 16.12.2017, 21:51:49
Od hovorů se držím stranou. Fakt, že Viktorie neplánuje zůstat s náma déle než pár hodin, mi docela zkazí náladu. Do toho Alzan se svým kašlem, který nedokážu vyléčit a přítomnost poletuchy, která mi je krajně nesympatická a nevěřím jí.

Skoro i Anglinovi závidím jeho jednoduchý pohled na svět. Pohled, ve kterém je poletucha je další zbraní v družině.

Přeskakuju pohledem mezi Karolínou a Viktorií. Zlodějka? Karolíno... Ty nemáš ani tušení, co Viki zač.

Největší ohrožení vidím v utajitelnosti. Křídla se skryjí špatně. I když je pravda, že troll budí taky dost pozornosti.

Dívám se na Viktorii a ve vzomínkách se vrátím do doby, kdy jsem byl s ní. Usměju se, když uvidím tetování a stáhnu se kousek stranou od hlavního dění.

Už by jsme si naše, extrémně silné nepřátele, měli začít psát. Je jich nějak moc. Za každým z nás se táhne aspoň jeden hajzl, který se skoro nedá zabít. Povzdechnu si rezignovaně.

Když se Karolína vytasí se soškou a s nějakým přítelíčkem, docela mě to zaskočí. Jsem na tom podobně jako Alex. Taky o něm nic nevím. Ale v tuhle chvíli mě to moc nezajímá. Řeč se točí okolo Celebrona a Varyse. A taky o hradu plným nemrtvých.

“Nalákat tak tu inkvizitorskou bandu na ten hrad. S trochou štěstí, které by nám asi nepřálo, by jsme zabili dvě mouchy jednou ranou.“ zamumlám spíš pro sebe.

Alexova otázka mě zaskočí. Viki a já? zhluboka se nadechnu “Bohužel mnohem méně, než by se mi líbilo.“ řeknu smutně. Pohleďte! Viktorie! Profesionální zabiják a první dáma království. Královna Viktorie. Kurva, to má zvuk.

Jsem docela rád, že další otázky se týkají pevnějšího ledu, než je vztah s Viktorií.

“Celebron je Královský strážce lesů. Je to člověk, pro kterého se rozhodně vyplatí jít a vytáhnout ho z problémů.

Varys měl v Questaquace lázně. A pod palcem snad veškerý zločin. Ale nikdy mu nic nedokázali.“


Rozhodnutí Žiry o přímém útoku na hrad mě nepřekvapí. Plný frontální útok. Tak tomu říkají trpaslíci. Prostě na nepřítele vtrhnou a převalej se přes něj. A nebo se o něj zarazí. Tak či tak, je divoký boj, který nám vyhovuje.

Nicméně rozhodnutí, že tu zůstane Anglino mě překvapí.

Sklopím hlavu a v hlavě mi šrotuje, co si přichystat na hrad. Jenže Žira chce vyrazit ještě v noci. No tak uvidíme, jestli něco stihnu. pomyslím si a kývnu na Žiru. “Jedu.“
 
  Anglino   Postava není přítomna 16.12.2017, 21:40:59
Žira rozhodla, že výprava na hrad půjde beze mne. Už, už chci protestovat, ale Karolinka mne pohladí po ruce a je mi jasné, že i ona zůstává a spoléhá na mou ochranu.

Usměji se na ni a promluvím.
"Víš Karolinko, že jen kvůli tobě a tvému bezpečí se vzdám dobrodružné výpravy na hrad. I když tady budu jak na trní, ale to ty určitě taky."
 
  Morkai   Postava není přítomna 16.12.2017, 21:38:40
Žira se naštve, že jsem jí o hradu nic neřek už předtím. Nadechnu se k odpovědi, ale přeruší mě Coerie. Když skončí, tak se otočím na Žiru ,, Nějak tak to bylo. Já co vím, tak vaše priorita je poslat do pekla Saldebaara a Simplica.. Omlouvám se.." Ještě se otočím na Coerii a ústy naznačím ,, Díky

Pak se začne řešit hrad a vše okolo. Většinou jenom poslouchám Coerie reaguje rychleji než já. Jednak na ten hrad tak na Varyse.

Pak mi Alzan navrhne, že se může pokusit tu kletbu sejmout. Otočím se na něj a usměju se ,, Pokud by jsi mohl byl bych ti vděčný až za hrob. Ted nemyslim to tim, aby jsi si ze mně dělal loutku až umřu." V druhé větě je slyšet pokus o vtip.

Když Žira začne organizovat výpravu, tak počkám až domluví a pak řeknu ,, Jdu taky.. Když už jsem se o tom nezmínil, tak to musím odčinit... Jenom k těm chodbám.. Pokud se to podaří, tak až se dostanem k hradu budeme alespoň o jedné vědět.. Už jsem něco podnikl, abychom se o nich dozvěděli.. Taky mám jednoho velice užitečného pomocníka.. Ale to kdyžtak až u hradu.."
 
  Karolina   Postava není přítomna 16.12.2017, 21:09:40
Koukám na Coerii čím dál vyděšeněji. " Varys... fakt je živý? Má dvojníky? A co když je to jenom další napodobenina? Nebo si z něj udělal Simplikus nemrtvou loutku? "

Otočím se pak k Alexovi a zakroutím hlavou.

" Kdepak, já si to nepotřebuju ověřovat, nejsem paranoidní, když mám sošku u sebe, tak to prostě poznám, sama od sebe. Takže klid a hlavně, na takové řeči teď moc času nemáme. Ptáš se kdo jsou? Varys je pěkný hnusák, setkali jsme se s ním. Už je to dávno, když jsme doručovali jeden prsten. Arya je sestra krále Severu. Má se za to, že přežil jen král, tady je potvrzení, že i Arya. Celeborn je chodec, kterého jsem třeba já s Mayou potkala při jedné cestě. Byl s mým bráškou. A slyšel jsi Žiru, je to její dobrý přítel a jeden z nejvýznamnějších lidí v království."

Alzan má dobrý nápad. Pokud by se mu podařilo, ukrást nějaké nemrtváky a otočit je proti těm nekromantům, byla by to výhoda.

" Tak mě napadá, Mare, dalo by se zjistit tam u vás, jestli je to opravdu Varys nebo jen nějaká napodobenina?" pak se ještě otočím na Alzana, " Výborný nápad, jenom... jak jsi na tom? Zvládneš to i teď?"

Než mi stihne odpovědět, začne Žira organizovat výpravu. Začínám přemýšlet, co si všechno musím vzít sebou, když uslyším, že nikam nepojedu.

" Ale Žiro, já... já bych raději jela s vámi. Vy přece uspějete, musíte. Přeci... doktore, prosím, půjdeš s nimi, že s nimi půjdeš? Já se tady zblázním strachy. Vemte sebou i Rega, každá pomoc dobrá."

Podívám se na Mer, co tomu řekne ona, že tu musí zůstat? Udělám jen krok a už jsem u Anglina. Pohladím ho po té jeho silné paži.

" Jsem ráda, že tady s námi Žira nechává Anglina, ten nás ochrání."
 
  Žira   Postava není přítomna 15.12.2017, 19:01:30
Spustila se šílená debat. Ani moc neposlouchá, spíše napůl. Chodím po místnosti a přemýšlím. Nakonec se k Vám všem otočím a spustím. "Nezajímají mě žádné tajné vchody. Půjdeme hlavní bránou. Já, Anglino, Zar´farro a Alexander máme ještě láhvičku od Attylloea. Jak jsem viděli na Káje, ta nás promění v draka. Takže navrhuji, že jeden z nás ji využije, prorazí bránu a prostě zaútočíme.

Už jsme zažili horší boje, než pár nemrtvých a nekromantů. Tady jsou na jednom místě. Hrad není daleko od města, na koni tam jsme za dvě hodiny. Nepůjdeme tam všichni. Merysol, Karolína a Anglino zůstanou zde. Pokud neuspějeme, vy tři bez problémů zvládnete náš úkol dokončit. Dále zde zůstanou ti, co chtějí. Nikoho nenutím, aby šel se mnou. Kdo chce jít, vyrážíme ještě v noci. Tak, abychom dorazili těsně před soumrakem k hradu Amalfi.

A Alzane.... Ty bys nám měl říct, co se s tebou děje. Hubneš, vykašláváš krev a nijak tě to nerozptyluje. A jelikož jsi nepožádal Zar´farra o pomoc, víš, že by to nepomohlo, takže víš, co to je. Potřebuji vědět, jestli jsi schopný jít s námi, třeba by se ti mohl hodit nějaký z těch nemrtvých na hradě."
 
  Alzan   Postava není přítomna 15.12.2017, 16:28:11
Hrad plný nemrtvých vzbudil docela velký zájem. Nebo spíš Vězeň v něm. Jen nikdo neví kde přesně je a jak se tam nenápadně dostat.

"Také pořádně nevím, o kom je řeč. Ale na to věřím bude čas cestou. " navážu na Alexandra a pak se otočím ke Karolíně:

"Obávám se, že zde moji pomocníci moc nepomohou. Jestli tam jsou nekromanti, jak říká Coerie, brzy by je odhalili, v horším případě i přivlastnili.

Zároveň lze předpokládat, že o všech tajných chodbách vědí. Jestli mají přízrak a jiné nehmotné nemrtvé, a jsou tam nějakou dobu, není problém ho nechat hledat skryté chodby prolétáváním zdí. Je ale možné, že budou méně hlídané, než hlavní brána.

Další problém je v jejich komunikaci. Jakmile nás kdokoli spatří, pravděpodobně o nás budou vědět všichni. S nemrtvými komunikujeme telepaticky, takže pokud budou v dosahu, ihned se to dozví jeho pán a informuje ostatní své nemrtvé v dosahu komunikace.

Nicméně musím říci, že se mi líbí myšlenka se tam nějak dostat a zabíjet nebo přebírat jim nemrtvé jednoho po druhém. Ideálně aby nevěděl co se děje... To ale také záleží na síle Těch nekromantů a nemrtvých.

A jen organizačně, než se někam vrhneme... Když už jsme tu, projdeme rychle tu Simplicovu skrýš nebo se rovnou sbalíme a vyrazíme hledat hrad. A pokud tam Coerie poletí, můžu letět s ní, aby v tom nebyla sama. Případně si zkusit přivlastnit jednoho či dva osamocené nemrtvé a vytáhnout z nich, co vědí. Jen si jejich majitelé všimnou, že o ně přišli. S trochou štěstí nebudou vědět proč."


Během řeči se několikrát odmlčím, zasípu a popadnu dech, než pokračuji.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.