abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Zar´farro   Postava není přítomna 28.9.2015, 21:28:59
Poslouchám ostatní, jak debatují. Moc se nezapojuji, a do doby kdy padne mé jméno se mohu zdát i apatický.

Nysilo nemá špatný nápad, dojít si na střelnici a procvičit se ve střelbě ... navíc zjistit co by mi šlo.

"Pokud by ti to nějak nevadilo Stopaři, pak bych se asi přidal. A šel bych na tu střelnici. Nepřipadám si nejlépe, když jsem naprosto neužitečný, a takhle bych mohl v boji pomoci.
Navíc jsem se i ve střelbě z praku nějak zhoršil. Chtělo bych se procvičit. "
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 28.9.2015, 18:52:59
Oběd se pomaloučku blíží ke konci, Paul už sklízí ze stolu, samozřejmě s úsměvem jako vždy. "Tak jakpak jste si pochutnali? Nemáte ještě hlad? Ještě bych tam něco našel. Co takhle nějaký moučník? Mám tam výborný jablkový závin." Nabízí vám vše možné.

Ať už si něco dáte nebo ne, za chvilku se stejně rozejdete.

Karolína, Merysol, Žira

Zamířily jste k ševci, je to vcelku velký obchod, ve kterém je mnoho párů bot, zdá se, že na skladě toho má mnoho. Za pultem stojí mladý pán, který vás vesele zdraví, jakmile vás vidí přicházet. "Dobré odpoledne milé slečny, copak mohu udělat pro vaše rozkošné nožičky? Že bych je třeba oblékl do krásných měkoučkých botiček? Nebo snad jdete z nějakého jiného důvodu? Pokud ano, končím zde v 6." Říká a mrkne na vás. Zdá se, že jeho centrum myšlení je zejména v kalhotách.

Nysilo, možná Anglino a možná ještě někdo, kdo se přidá

Šli jste si dát dvacet na pokoj. Tam bez komplikací dojdete, lehnete si na postel a za chvilku již chrníte jak špalci.

Ostatní

Vy si jdete svou vlastní cestou, důležité je, abyste byli včas na určeném místě.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 28.9.2015, 18:25:33
"Lže! Něco před námi skrývá. "Tal" To jistě není jistě jeho pravé jméno. Jako by jeho jméno bylo něco...jako by ho někdo s nás mohl znát podle jména... Ale přesto nemyslím že je zlý. Kdyby byl, mohl se už projevit když jsme všichni na něho v té jeskyni spoléhali... Uvidím co z něj nakonec vyleze."

"Tak to měl jistě řezník radost. --- Pro už budeš pořád Stopař. Už jsem si na to zvykl a když už jsi u té střelby, nedal by si třeba Zafarovi a Merysol nějaký lekce ve střelbě? Zafaro by alespoň přišel na to co mu sedí víc v rukou. Jestli kuše nebo luk. A Merysol by třeba objevila vetší potenciál v boji na dálku než v tváří v tvář..." Tázavě jsem se očima podíval spíš na Zafara a Merysol než na samotného stopaře. Ještě ani nevím jestli mají o nějaký lekce zájem.

"Hlavně s Merysol musím něco udělat. Až na to její věštění je pro nás nepoužitelná... S tou obnovou pamětí mi to nevyšlo a když jsme trénovali s Theodorem, tak se taky zrovna dvakrát nepředvedla. Na ženskou má ale celkem sílu, možná by ji dobře sedl do rukou dlouhý luk. No nevím. To rozhodnutí je už na Merysol a Stopařovi. Alespoň má snahu se učit..."
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 28.9.2015, 16:41:14
První si Gurova zranění všimne Žira a hned se ptá co se mu stalo.
"Na lovu se může leccos pokazit a chvilka nepozornosti to zapříčinila. Jeho zranění nejsou vážná. Už jsem se o něj postaral." Odpovím poněkud stroze.

Poslouchám řeči ostatních a do hovoru se moc nemam. Spíše si hledím svého jídla a i džbánku piva, které tak trochu opatrně ochutnávám. Už je to hodně dlouhá doba, kdy jsem pil nějaký alkohol naposledy.

Náhle se mě Nysilo zeptá jak šel lov a jaké jsou novinky.
"Až na to zranění Gura to bylo v pořádku a podařilo se mi ulovit jednoho kance."
Pak jako bych chvilku přemýšlel jak odpovědět na druhou otázku.
"....hmmm.... Okolí města je čisté a žádné známky přibližující se armády tu nejsou."

Už jsem si myslel, že to nejhorší je už za mnou dokud ke mě opět nepromluvila Žira. Tak trochu jsem se podobné otázky obával. Tušil jsem, že pouhé přízvisko jim stačit nebude.
"Jsem Ta...." Doslova polknu tohle slovo a podívám se postupně na všechny přísedící.
"Jestli je mezi nimi nějaký lovec odměn mohl by toho využít a potom bych měl problémy. Orkové za mě zaplatí jistě dobře. I když pochybuju, že by se s člověkem nějak dohodli. Leda s tím trollem. Pomáhá kde může, což může být součást jak se k ostatním dostat blíže a získat si důvěru. Nakonec se probudím v nějaké kleci v orčím táboře a budu čekat až mě sežerou na nějaké mírové hostině s ostatními rasami."
Raději jsem přestal myslet na nepříjemné věci a upil něco piva, což mi malinko protočilo panenky. Na tohle opravdu už zvyklí nejsem.

"Mám jméno. Jako každý jiný. V divočině si nechávám říkat Stopař. Ale pokud je ti tohle málo můžeš mi říkat Tal."
Snad jí to takhle bude stačit. Sice to není celé jméno, ale na to je ještě času dost."

Když se domlouvají na odevzdání dopisu baronově dceři trochu se narovnám v zádech a podívám se na svůj luk.
"Já si raději zajdu na střelnici. Ve vyšších kruzích se necítím moc dobře."
Řeknu jednoduše a myslím, že mám pro dnešek vystaráno. Nerad si navazuji nějaké bližší vztahy. O to horší je potom někoho takového umírat.
 
  Žira   Postava není přítomna 28.9.2015, 13:28:00
Můj návrh se začal důkladně prodiskutovávat. "Dobrá, tak to zní fajn. Tak v kolik půjdem k tomu baronovi? A co se týče toho, aby dopis dostala pouze dcera, v tom bych problém neviděla. To se nějak zařídí. Každopádně, abych neodbočovala, jak dlouho se nakupují takové boty? Já si myslím, že nám dejte dvě hoďky a pak bychom se mohli sejít na pokoji a společně vyrazit. To už bude po poledním šlofíku a my budem také připravené."

Po oku sleduji Karolínu, zdá se, že je myšlenkami úplně někde jinde. "Že bych jí fakt nasadila brouka do hlavy? Hmmmm, zvláštní, a jak si stále sahá na krk, co tam asi má? Měla tam nějaký medailonek, ve kterém měla ten zvláštní léčivý prášek... Asi nějaká památka na někoho blízkého."

Pak se ještě otočím na stopaře. "Hele, Stopaři.....Já chpu, že nechceš prozrazovat svá tajemství, ale jestli nám z tvé strany hrozí nějaké nebezpečí, neměl bys to říct alespoň Nysilovi? On to určitě nikomu z nás neřekne. A když už nic jiného, těžko se jmenuješ prostě stopař, určitě máš nějaké jméno, které ti dali rodiče.... "

"Snad se neurazí, ale opravdu je těžké někomu věřit, když nám ani neřekne své jméno."
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 28.9.2015, 10:49:50
Holky se domlouvají ohledně nákupů nových bot a podobných kravin.

"Doufám, že mají na mysli nějaký pořádný teplý boty do těchto nečasů a ne nějaký elegantní do vyšší společnosti, které akorát budou zabírat místo v batohu. Pomyslel jsem si, ale jinak je mi to fuk, vypadají všechny 3 šťastně. Tedy v rámci možností a pokud chtějí nakupovat kraviny, je to jejich problém... Je dobře že si holky rozumí.

"Karolína je nějaká zvláštní. Neustále si šahá po krku. Že by se to týkalo toho náhrdelníku? Dyť sama musí vědět, že si ho nemůžeme nechat. Musíme ho vrátit... I za cenu, že za to nic nedostaneme..."

"Holky se hezky spřátelili, Anglino mě bere, ještě je tu Alexander, Zafaro a bezejmený Stopař. Chtělo by je to víc zapojit do kolektivu. Stopař mi dělá největší starost. Takovej introvertní samorost, to nebude snadné. Měl celé dopoledne pro sebe, tak snad ti jeho pronásledovatele odradil sníh. Nevypadá jako zlý člověk, věřím, že pokud by nás ohrožovali, řekne nám svůj příběh. Škoda že neumím číst myšlenky..." Jsem si zrovna vzpomněl na mistra Onyxe.
"Mohl bych zkusit štěstí na navštívit ho. Pokud nebude mít čas, tak si prostě dám šlofíka dokud mě holky nevzbudí..."


"Jak šel lov?" Zeptal jsem se Stopaře poté co si usedl pohodlně u stolu i se svým zvěrstvem včetně zraněného Gura. "Nějaké novinky?" Zeptal jsem se ho obecně klidným hlasem a sledoval jsem jeho mimiku. Určitě věděl na co ve skutečnosti narážím, ale měl šanci to mluvit o něčem jiném.


********************************


Do hospody za chvilku přišel Alexander a chvíli na to se nahrnul pyšně Anglino se svoji novou přilbou.

Karolína vyloženě zářila když dorazil Anglino ke stolu. "Hm, možná je načase abych si s Anglinem pohovořil v soukromí. "
Helma Anglinovi přidala na vlivu i respektu. Nejenže mu helma poskytovala ochranu hlavy, ale taky se dala použít jako zbraň. Anglino si byl toho jistě vědom a zřejmě to tak jistě chtěl.

"No, pokud nechceš holkám dělat garde při nakupování bot, tak můžeš jít semnou na ubikaci a dát si po obědě šlofíka. Holky nás vzbudí až se vrátí z nákupu a pak půjdeme navštívit barona. Tedy spíš jeho dceru. Ostatně bych na toto téma s tebou probral pár věcí v soukromí po cestě do kasáren. Hm?" zeptal jsem se Anglina když se ptal jaký má úkol. Pokud souhlasil, tak až se nají, rozloučím se s ostatními a když odcházím, vezmu to okolo baru a zeptám se Paula jak se jmenuje baronova dcera popřípadě jak vypadá a potom s Anglinem odcházím z hospody...
 
  Karolina   Postava není přítomna 28.9.2015, 0:30:03
" Kdepak, já mám plány na odpoledne, ale po večeři mám čas. Klidně můžeme dneska večer zkusit."

Odpovím Merysol a pak se skloním k talíři s polívkou. Je horká a tak se můžu případně vymluvit na ni. Jenže každý má svoje starosti, takže je to v klidu. Pak se najednou otevřou dveře a vejde Anglino. No vejde, spíš sem vtrhne jako lavina. A hned mě rozesměje jak se omlouvá, ale přitom už se hrne k výčepu, objednat si jídlo. Posunu se kousek, aby měl vedle mě dost místa.
" Hernajs, je nějaký jiný, ale co .... aha už vím!"

" Teda Anglino, ty umíš člověka překvapit, to je krása a jak ti to v ní sluší. Koukněte jakou rohatou helmu s kovářem vyrobili. Pravá barbarská helma. Je nádherná, ty seš šikovný. "

Rozzářím se a dokonce zatleskám ručkama. Kdyby tady byla nějaká barbarka, tak se zamiluje raz dva, to je jisté. Pak mi ruka opět vyjede k hrdlu, na chvilku tam spočine a pak se zase vrátí do klína. Usmívám se, když vidím, jak je Anglino pyšný na svou práci. A taky má proč, opravdu hodně vydařená práce. Podívám se na něj obdivně.

" Třeba má Žira pravdu. Ne kdepak, holka moc si o sobě myslíš, raději sněz tu polívku konečně!"
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.