abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Alzan   Postava není přítomna 27.12.2017, 22:45:22
Pokud Alexander nezareaguje na mou výtku, odpovím alespoň na Žiřinu otázku: "Většinu věcí jsi už řekla sama. Zabít se dají obdobně jako člověk. Bavíme-li se o mechanickém poškození. Jen musíš brát v potaz, že necítí bolest a nemohou vykrvácet. Když jim usekneš ruku, bez mrknutí oka pokračují dál. Na většinu z nich působí normální zbraně. Na nehmotné však potřebuješ něco magického.

Z magie by na mě měla běžná energetická útočná kouzla působit normálně. Svatá magie předpokládám také. Dále je možné vrhnout se na magii, která je tu drží, a rozplést ji. To ale krom nekromantů umí málokdo.

Dále svěcená voda a přímé sluneční světlo jim vadí. Za předpokladu, že při jejich tvorbě nekromant neseslal ochranu před sluncem. To já osobně považuji za základ, pokud neplánuji nechat ho hlídat někde v kobce"


Pak si vyslechnu upravený plán. V podstatě souhlasím jen dodám: "Přízrak bych s Alexandrem radši neposílal. Mohli by ho odhalit a přebrat.

A k plánu bych zde možná doplnil. Já se primárně pokusím přebírat jejich nemrtvé a oživovat padlá těla. Pokud tedy uvidíte nějakého nemrtvého nebo někoho, kdo by měl být zřejmě mrtvý, zkuste ho hned nezmasakrovat. Nicméně držte se od nich dál. Jakmile to odhalí, mohli by toho využít proti nám a jednoho ze svých obrátit proti svým, aby se k vám dostal. Pokud někoho takového uvidím, upozorním vás na něj.

Rovnou říkám, že nebudu moc přebírat kostlivce a zombie, pokud to nebude strategické, jinak výhodné nebo v nich neuvidí silnější potvoru. Radši si pošetřím síly na silnější nemrtvé. Protože však platí, že čím silnější výtvory máme, tím méně jich zvládneme ovládat, předpokládám, že všichni běžní nemrtví tam budou slabí a silnější budou upíři, nehmotní a podobně.

Pokud během dobývání naleznete těla, která se nehýbou, zkuste je preventivně nezlikvidovat. Mohou být připravená k animaci, jen na to ještě neměli čas. Třeba taková mumie musí rok "odpočívat" než může být oživena."
Tím jsem snad vyčerpal všechny své připomínky, pokud někdo nemá doplňující dotazy.

Poté si také trochu odpočinu před cestou, pomocí Karolínina portálu se dostaneme ven a vyrazíme.

-----------------------------------------------------------------

Jakmile se přiblížíme k hradu, sešlu na kostěje jedno kouzlo a ten se následně od nás oddělí. Ze zad se mu zhmotní křídla, vystřelí střemhlav vzhůru a rozletí se směrem k hradu, kde ho bystřejší oka uvidí přistát před bránou.

Spolu s ostatními pak čekám, než se vrátí kostěj a než dostaneme znamení. Během čekání se zde objeví nějaký muž. Žira ho zřejmě zná a jiní asi taky. Rozhodně teď není ten správný čas a možnosti diskutovat o jeho důvěryhodnosti. To ukážou jeho činy v bitvě. "Vítej. Každá ruka dobrá. Já jsem Alzan. Nebudu Ti lhát, neznám Tě a nemůžu Ti proto rovnou věřit. Ale věřím Žiřině úsudku. A jestli je pravda co říkáš o svém otci..." Poté, co ho Žira začlení do útoku, stručně mu shrnu to, co jsem ostatním říkal ve městě. Tedy o tom, co jak budu přispívat já.

Po chvíli se vrátí kostěj a nese zajatce. Péči o něj nechám jiným. Zarovi a těm, co ho znají. Maximálně ho pozdravím, je-li při smyslech. Následně dostaneme znamení. S obdivem sleduji, jak se Žira mění na draka. Pak se i já soustředím a ze zad mi vyrostou velká černá, nyní trochu vypelichaná, křídla. Poté si trošku odkašlu, vezu pár výbušnin a jsem připraven vyrazit. Totéž udělá i kostěj. Přízrak křídla nepotřebuje, ten si jen nabere výbušniny.

Během boje létám nad hradem a sleduji dění. Výbušniny házím primárně po střelcích. Pokud to není nutné, nezapojuji se do dění fyzickým útokem. Uvidím-li někde, mocnějšího nemrtvé, pokusím se ho přebrat. Uvidím-li dostupné padlé tělo, oživím ho, aby vstalo a zaútočilo na své bývalé spojence, když to nebudou čekat. Uvidím-li výtvor, který není můj a útočí na své, varuji nejbližší naše nebo se ho pokusím zničit: rozpletením jeho magie, pokud mám možnost přistát, jinak bílou střelou. Na nekromanty upozorním Morkaie. Boj s kouzelníky bude asi jeho práce. Já se ho tam pokusím dostat a držet mu nemrtvé od těla. Kdyby se na někoho nalepilo moc nemrtvých, přiblížím se pomocí kouzla je odeženu, případně aspoň část z nich.

Kostěj se drží plánu. Vrhne výbušniny a pak se pustí do boje nablízko. V ten okamžik se mu zhmotní v ruce obrovský kostěný meč a štít.

Přízrak létá mimo dosah nepřátelských kouzel, hlavně těch přebíracích, háže výbušniny a také sleduje dění a předává mi info.
 
  Victoria   Postava není přítomna 27.12.2017, 21:25:56

Nikdo evidentně nic nenamítal proti mé účasti. A ani nijak moc neřešil, co a proč. Skočila jsem ještě za Markem, abych zjistila, jak se mají věco ohledně koně. Jestli mi nějakého vyhlédl či rovnou obstaral nebo má alespoň nějakéo k vypůjčení.

Ráno vstanu a nachystám se, obeznámena s tím, že se mám schovávat ve stínech, což mi je, konec konců, nejlépe.

Začnu se chystat. Patřičně se obleču pro boj a překontroluji si své věci. Pak si k pasu připonu svou devítioccasou kočku - Šelmu. Vše završím svými rukavicemi s drápy a přhodím si přes sebe plášť. Pak už s ostatními jedu k hradu. Kde, jak zjistíme, nejsme úplně samy.

"Méně mluvení a víc činů by to chtělo..." neodputíms i poznámku na toho muže se psy. Koně nechám, spolu s ostatími, stranou a čekám, co se bude dít dále.
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 27.12.2017, 13:11:16
Ještě než usnu, tak se mi honí hlavou myšlenky. " Absint...halucinace? To asi nebude dobré lít na rány. Dobře, že jsem jednu schovala i pro sebe, třeba se to bude k něčemu hodit. Alkohol... vždyť to smrdí na dálku, kolikrát jsem viděla, jak je jim pak špatně. Přesto pořád pijou. "

Ráno jsem se přichystala, kladivo bylo už večer zmenšeno a uschováno v kapse. Něco jsem rychle posnídala a pak jsem si nedůvěřivě prohlížela čarodějku. " Cože to bude dělat? Hele vyčarovala dveře... a co ta divná mlha za těmi dveřmi?" Podívám se na Žiru a pak na čarodějku. Potom vidím, že ostatní vcházejí dovnitř a tak trochu váhavě taky vejdu.

Zvláštní pocit, takové podivné brnění celého těla. Rozhlédnu se a jsem dost překvapená. " Hergot, ta holka se moc nezdá, ale dostat nás ven takhle rychle, jen mávnutím ruky. Tak jo, jedeme." Trošku se oklepu a když už je tady i Žira a zavelí, vydrápu se do sedla a jedeme k tomu hradu.

Už z dálky vypadá ten hrad úchvatně a taky si říkám, že místo je vybrané opravdu skvěle. A pak se najednou objeví nějaký Solomon, tvrdí, že jde taky osvobodit Celeborna. " Attylloe je jeho otec? Nikdo neprotestuje, dokonce to vypadá, že ho zná i krá...Ragnar, sakra. Musím se to naučit!"

Seskočím z koně a dovedu ho k doktorovi a uvážu. Vezmu si obouručák, upevním ho na záda, zkontroluju si ty lahvičky. Pak se otočím na Zar´farra.

" Budeš tak hodný a pohlídáš mi koně? Je poslušný. Moc děkuji."

Pak už se soustředím jen na to, že začne boj. Žira se najednou změní v draka. Užasle zírám " Co všechno umějí? Myslela jsem, že to řekla jen tak." Vyletíme společně. Přidržuji si plášť, aby mi lahvičky nevypadly předčasně. Jakmile se dostanu nad hradby začnu vyhazovat ty lahvičky. Občas prsknu, dým štípe do očí a pak v nose je dost nepříjemný. Musím se uhýbat šípům a tak co nejrychleji přistanu, raději kus od Ragnara, abychom si nepřekáželi. Sáhnu do kapsy a rázem mám svoje kladivo, které si myslím, je výborná zbraň proti nemrtvákům.

Začnu se s ním ohánět, snažím se jim drtit hlavy, to je ideální. Pečlivě si čistím svůj úsek, ucítím náraz do zad, to jak se mě některý pokouší zastavit. Otočím se. " Kdo tě sem prsk, co?" Houknu na něj a jediným mávnutím kladiva mu rozšmelcuju hlavu. " Jestlipak by se jim dalo něco sebrat? Teď není čas to zkoumat."

Kousek ode mě zasvištěl šíp, otočím se odkud to jde. Aha, tam v tom výklenku je jeden hajzlík schovaný. Počkám, až vystrčí hlavu a mrsknu po něm kladivo takovou silou, že mi málem vypadlo z ruky.
 
  Karolina   Postava není přítomna 27.12.2017, 11:07:07
Všichni jsou už nachystaní na cestu a tak jen přikývna na Žiřinu otázku ohledně portálu. Trochu smutně jdu s ostatními do stájí a když už mají i osedlané koně, otevřu portál k místu, kde kousek od města všichni už byli.

" V nebezpečí budete všichni, obzvláště, pokud je tam hodně lukařů. Dobře nechám Rega ve společnosti Anglina. Buďte opatrní, ale to vy stejně nebudete, jak jsem tak poslouchala ten plán. Tak se držte a brzo se vraťte živí a pokud to půjde zdraví i s Celebornem."

Rozloučím se ještě se Žirou a pak už se vydám zpátky do hostince. A hned si začnu balit věci. Přemýšlím, jestli můžu odejít a nechat tady Anglina samotného. Merysol se ještě nevrátila, ale nakonec se rozhodnu, že Anglino se o sebe umí postarat a tak mu řeknu:

" Musím si něco zařídit, tak tě tu nechám prozatím samotného. Naše koně i Reg jsou ve stájích, Merysol se snad vrátí brzo a já doufám taky. Drž mi palce, aby všechno dobře dopadlo. Ještě chvilku se musím soustředit a pak odejdu. "

Sednu si do rohu v tureckém sedu, zapálím svíčku, ruce nechám volně položené na kolenou a zavřu oči. Tak setrvám asi půl hodiny, pak se zvednu, vezmu svoje věci, hůl, u jedné stěny vytvořím portál a zmizím.
 
  Mar-Dol   Postava není přítomna 27.12.2017, 2:25:53
Žira se opět zeptá na elementály. "Ano, promiň. V rámci té debaty a otázek, které se tu spustily, jsem na toto zapomněl odpovědět. Ano, zvládnu nějakého vyvolat."

Poté si vezmu do Žiry placatky s tekutinou, kterou mám zkusit identifikovat. Lehce přičichnu, zacpu hrdlo palcem a krátkým pohybem palec smočím v tekutině. Promnu látku mezi prsty, chviličku sleduju jak reaguje na vzduchu a pak jeden prst olíznu. "Je to velmi silný alkohol s halucinogenními účinky. Absinth. Nic víc."

Poté se uložím k odpočinku a čekám na odjezd.

U hradu to zprvu vypadá, že jde vše podle plánu. Kostěj se vrátí s Celebornem, Alexandr dá znamení a začne útok. Naložím nějaké výbušniny na koberec a vznesu se nad nádvoří, odkud je budu házet. Jakmile uvidím volný roh nádvoří, ideálně za zády nepřtel, rychle tam přistanu, vezmu do ruky hůl, zakřičím něco, co ve víru boje zanikne, a přede mnou se zhmotní vzdušný vír, velikosti člověka a vyrazí mezi řady nepřátel. Poté opět rychle naskočím na koberec a vznesu se do bezpečné vzdálenosti. To udělám během boje dvakrát, bude-li k tomu příležitost.
 
  Žira   Postava není přítomna 27.12.2017, 1:36:48
Samozřejmě poslouchám, co kdo říká. Celkem mě i pobaví Alzanova reakce na Alexandrův dotaz. Nečekám, jestli Alex skutečně poprosí. "Alzane, prosím, prozradil bys nám pár informací? Taky jsem docela zvědavá.

Co se tvého plánu týče, líbí se mi to. Souhlasím. Kostěj se vydá do hradu jako Simplicův posel. Alexander ve stejnou dobu projde tajnou chodbou a zabije Varyse. Neříkám, pokusí se zabít, prostě ho zabije, ať se děje, co se děje. Jakmile bude Varys mrtvý, Alex nám dá nějaké znamení. Nevím, jaké, třeba nějaký hlasitý zvuk? Nebo světelný efekt? Nebo by ho mohl sledovat Alzanův přízrak a jakmile bude Varys mrtvý, dal by vědět Alzanovi.

Zbytek platí, jak jsme se domluvili. Jen v mém původním plánu bude Victoria zastupovat roli Alexandra. Bude ukrytá někde ve stínech, to jistě zvládne. A jakmile bude mít někdo problémy, zasáhne. Pomůže mu a pokud bude vše zase v pořádku, opět se uschová. Souhlasíš?

Morkai a Icarium půjdou hlavní branou, jakmile jim jí prorazím. Morkai bude bojovat na blízko, Icarium ho bude krýt z dálky. Sehnala jsem ti velikou zásobu šípů. Necháš si je připravené na zemi a budeš je používat. Z toulce použiješ jen, když se budeš muset přesunout a nestihneš si vzít ze země. Navíc, tyto šípy mají stříbrné hroty. Tím jen vysvětluji, kam se poděly peníze ze společné kasy, až se po nich budete ptát.

Ragnar a Coeria budou nejprve házet výbušniny a poté budou bojovat na hradbách. Kostěj až dohází vše, co má, přistane u Morkaie a pomůže mu dole, já až se proměním, pomohu Ragnarovi a Coerii. A přízrak s Mar-Dolem by létali nad nepřáteli a dělali zmatek v jejich řadách. Alzan ví sám, jak nejlépe pomůže, takže poté, co mu dojdou všechny výbušniny, někde přistane a bude dělat to, co umí nejlépe.

Alexander, pokud se stihne včas vrátit, bude dělat to, co Victoria. Nebude viděn a pomůže jakmile bude potřeba. Tak vynechala jsem někoho? Pokud ano, omlouvám se, už je pozdě, jsem unavená a za čtyři hodiny vstáváme.

To mi připomíná, mám tu pro každého z Vás připravený pořádný povzbuzovák. Není to magické, jen je to silný extrakt z kafe. Takže je to pěkně hnusné. Alespoň tak mi to říkal Timothy, člověk, od kterého jsem to kupovala."


Pak již si najdu nějaké volné místo, natáhnu se a zavřu oči. Spím celkem neklidně a jakmile usoudím, že se blíží hodina na vstávání, vstanu. Připravím nějakou snídani, a pro každého lahvičku s povzbuzovákem o kterém jsem mluvila. Pokud někdo nechce, lahvičku opět uschovám, jistě se ještě bude hodit.

*********************************************************

Jakmile jsme po snídani, okamžitě vyrazíme. Pokud nás Kája dostane ven, bude to nejlepší, pokud ne, je potřeba se z města dostat po jednom a sejít se až venku. Ale Kája nic proti tomu nemá, takže za chvilku se vynoříme z portálu kus za městem. "Díky Kájo. Rega si tady raději nech, za Avelan jsem ti vděčná. O Rega bych se bála. Bude tam asi dost lučišníků a byl by dost zranitelný. Opatrujte se tady." Poděkuji a rozloučím se, než projdu portálem.

Venku sednu na koně a vydám se směrem k hradu Amalfi.

**********************************************************

Příspěvek za PJ


Ujíždíte krajinou, až se za chvilku začne na obzoru rýsovat silueta hradu.
Když jste dostatečně blízko, zpomalíte. Objíždíte kolem v uctivé vzdálenosti, až najdete vstup do tajné chodby, o které mluvil Mar-Dol.
Tam Žira zastaví. "Někdo tu je." Říká potichu, ale ani nemusela.

Z křoví opatrně vychází pes a za ním chlápek(Solomon) s dalším psem u nohy. "Co tu děláte? Vidím, že nepatříte k tomuhle hradu. Takže usuzuju, že ste tu ze stejnýho důvodu, jako já. Osvobodit mého přítele, Celeborna. A mimochodem, soudím tak podle toho, že tenhle půltrpaslík určitě nepatří k nepřátelům. Že mám pravdu?

A i Žiru jsem už viděl. Bývala jsi učednice mého otce, že?"
Je vidět, že Žiře se konečně rozsvítilo. "Solomon, že? Změnil ses. Kde máš oko? Přidáš se k nám? Každá pomoc dobrá."

I Ragnar v tomto cizinci poznává Celebornova přítele a pomocníka. Celeborn mu naprosto důvěřoval. Pokud někdo nebudete zásadně proti, Žira souhlasí uvítá jeho pomoc a on Vám rád pomůže. Proto mu Žira vypoví plán útoku a jeho zařadí, aby se pokusil dostat se na hradby a pomáhat z dálky tam, s Čímž Solomon souhlasí.

Jakmile jste všichni připraveni, kostěj dovede Celeborna a dostanete znamení od Alexandra, Žira z kapsy vytáhne lahvičku s temně rudou tekutinou a jedním douškem ji vypije. Chvíli se toho moc neděje, ale následně poté se její tělo začne zvětšovat, začnou jí růst křídla ze zad, padne na všechny čtyři a změní se v obrovského, černého draka.

Skrčí se, aby jí mohl Ragnar vylézt na záda a poté vzlétne společně s Mar-Dolem, Coerií, Alzanem a Kostějem.
 
  Ragnar   Postava není přítomna 25.12.2017, 22:34:53
Přetřásání strategie útoku neřeším. “Jít tajnou chodbou je podle mě blbost, protože, jak už bylo řečeno, to bude plné pastí a o moment překvapení by jsme stejně přišli. Na to stačí jedno detekční kouzlo. Oproti tomu útok hlavní branou by čekat nemuseli.“ Prohodím a začnu si chystat ležení. “Ale i to proražení brány bych viděl jako střemhlavý útok. A i celkový vzdušný průzkum, by nemusel být od věci.“

Další organizační věci a to kdo půjde a kdo ne, už neřeším. Mám před sebou šanci na pár hodin spánku a následný výběr kouzel vhodných pro náš úkol. Poslední co vnímám, je dotaz na Viktorii, za kolik by sejmula Varyse. V duchu se uculím. Tak přece jen s náma půjdeš. To je dobře.

Odložím zbraně a zbroj a zachumlám se do dek. Snažím se uklidnit a nemyslet na složitý výběr kouzel. Odešlu mysl do ho prázdné místnosti. V krbu hoří oheň... v místnosti je příjemné teplo... za okny padá sníh... vločky se pomalu snášejí na zem... oheň praská... mihotavý plamen svíčky osvětluje místnost...na zemi jsou rozprostřené kožešiny... cítím jak se mi zavírají oči a slova družiníků odplouvají kamsi do dálky. ..a na kožešinách se rozvaluje nahá Viktorie. poslední obraz mě nekompromisně probere. Skvělý. Tak teď se mi bude parádně usínat. usměju se v duchu a opět spokojeně zavřu oči.
 
  Victoria   Postava není přítomna 25.12.2017, 12:32:56

Vrátila jsem se dříve než Merysol, hned mezi dvěři jsem shodila svůj kabát a začala uklidňovat, že Mer ještě dýchá.

"Klídek, zrzavá přijde o chlup později. Mají soukromé záležitosti k řešení. A k nelibosti některým z vás...Aribeth mne požádala, abych s vámi zůstala. Zbytek si přebrete samy...."

Pak jsem sáhla uklidila to, co jsem nesla Aribeth bezpečně mezi své věci. "A abych vám ještě nalila čistého vína ohledně té věci pro Aribeth, jsou to slzy fénixe. Aribeth mi je nechala, patrně abych tolik neremcala ohledně svého připojení k vám. Jo a - ráda bych šla s váma. Potřebuji si pročistit hlavu a kde jinde, když ne v boji. "
 
  Alzan   Postava není přítomna 24.12.2017, 9:48:17
Poslouchám co se říká dál a dokonce promluví i Alexandr. Ale co by? Že by se náš neohrožený a dokonalý zabiják bál nemrtvých? A pak se obrátí přímo na mě.

"To je hezké, že bys něco potřeboval. A co já s tím? Já bych toho taky dost potřeboval a neříkám Ti to. Jestli bys rád odpovědi, je přinejmenším slušnost poprosit." Odpovídám stejným tónem jako mluvil Alexandr. Neutrálně. Bez emocí.

Pak se ještě otočím na Žiru. "Ještě než se pustím na cestu a uskutečnit Tvůj plán, napadla mě jedna věc. Asi většina Simplicových stoupenců a ti co s ním někdy přišli do styku vědí, že má kostěje. Zároveň si myslím, že se asi moc nechlubí s tím, že o jednoho přišel. A vyrobit kostěje není sranda. Než jsem viděl ty Simplicovi, slyšel jsem jen o pár málo nekromantech, kteří to dokázali. V knížkách. Ještě než tedy provedeme frontální útok, můžu ho tam vyslat s tím, že ho jeho pán poslal pro zajatce. Celeborna. A až bude v bezpečí venku, můžeme zaútočit.

Samozřejmě to má svá rizika. Mohou vědět, že jeden kostěj už není jeho. Zde spoléhám na jeho povýšenost a že nechce veřejně přiznat, že ho porazil a zostudil někdo jako já, respektive my. Nekromanté mohou ovládat kouzlo na zjištění pána. Zde spoléhám na to, že si netroufnou prověřovat Simplicův výtvor. Dali by tím najevo, že pochybují buď o jeho vládě nad kostějem, nebo že věří, že existuje někdo stejně silný jako on. A samozřejmě zde mohou být další komplikace jako smluvená hesla, přímý zákaz odvedení zajatce a já nevím co vše. Je to návrh na zvážení."


------------------------------------------------------------

Pokud následně Alex poprosí nebo jinak aspoň trochu slušně požádá, dostane následující odpovědi:

"Nevím, jaké smyslové schopnosti mají. To vždy záleží na tom, co jejich tvůrce využije při jejich tvorbě. V základu většina nemrtvých vidí a slyší o něco hůře než člověk. Díky nekromantovi však mohou mít smysly lepší než člověk. Včetně vidění ve tmě, infravidění, ultrasluchu a vycítění živých tvorů poblíž. Já smysly zlepšuji skoro každému svému výtvoru. A pokud mají něco nebo někoho hlídat, věř, že je budou mít vylepšené.

Co se předchozích otázek týče. Na většinu Ti odpověděla Žira. Zabít se dají obdobně jako člověk. Bavíme-li se o mechanickém poškození. Jen musíš brát v potaz, že necítí bolest a nemohou vykrvácet. Když jim usekneš ruku, bez mrknutí oka pokračují dál. Na většinu z nich působí normální zbraně. Na nehmotné však potřebuješ něco magického. O možnosti využít kouzla proti nim Ti asi vyprávět nebudu.

Neslyšel jsem o tom, že by se některý nekromant vrátil k životu po té, co byl opravdu zabit. Ne jen domněle zabit. Alespoň ne tak, jak to máš pravděpodobně na mysli. Pokud má nějaká skrytá vrátka, která si teoreticky může pořídit kdokoli, to Ti neřeknu.

A na boj s nemrtvými a nekromanty bych se ptal asi paladinů, inkvizitorů, vymítačů, lovců nemrtvých a jim podobných."


Pokud se však bude chovat jako doposud, žádné informace nedostane.
 
  Alexander   Postava není přítomna 23.12.2017, 21:12:02
Poslouchám Žiru, která zatím jako jediná odpověděla na mojí otázku. "Hm.. Dostat se tam, nenápadně zavraždit cíl a opět zmizet?" optám se opět neutrálním tónem, zda jsem to dobře pochopil. "Konečně..." pomyslím si, když nakonec vstanu a sundám ze sebe deku, načež si vezmu suché oblečení.

"To by šlo.." povím nakonec, když si kontroluju dýky ve tvaru draků, které jsem předtím neměl, a potom i ty svoje, s andělským vzorem.

Nově příchozí chtějí něco prodat. "Já bych zrovna tady nic neprodával.. A už vůbec ne nic hodnotného.. Pro místní sjte vrazi a vězenští uprchlíci na útěku.. Pár dní tu bude stráž docela na pozoru. A když obchodník najednou vystaví něco nového a cenného, není tak těžké dostat z něj kdo ku to prodal.. A na Anglina se tak upře pozornost, potažmo na anší skupinu.. Jestli se to pak někdo dozví, dozví se i naší polohu a směr pohybu.. " promluvím, ale je vidět že spíše než na to se soutředím na svojí aktanu, než si jí připnu k boku, abych si pak mohl opět sednout.

"Takže s vámi klidně půjdu.. Ale jestli radši chcete Victorii, je mi to jedno.. " pokrčím rameny, a kouknu se na Alzana, který mi byl doporučen jako nejvíce znalý. "Potřebuji vědět, jakou schopnost zraku, sluchu a čichu mají ty oživlé mrtvoly... A odpověď na přechozí otázky by se hodila taky.." povím stejným tónem, jako mluvím většinou. Neutrálně. Bez emocí.
 
  Žira   Postava není přítomna 22.12.2017, 21:42:16
"Varys mocný je, to beze sporu. Ale hlavně je to dost velkej parchant. Souhlasím s tím, aby Alexander prozkoumal tajné chodby a pokusil se osvobodit Celeborna. Ale nemůže to být priorita. Nutné je co nejdříve zabít Varyse, jinak všichni ostatní budou mít informace, co se děje, kolik nás je, jak jsme silní a podobně. Druhá věc, Alex nechce jít, takže to musí udělat někdo jiný. A nikdo z nás to nezvládne dost rychle. Victorie? Kolik bys chtěla za menší nájemnou vraždu?

Pokud na to Alex nemá, musíme sáhnout po někom jiném. Co se Celeborna týče, pochybuji že bude v bojeschopném stavu. O to se určitě postarali, aby nemohl utéct a kdyby se mu to povedlo, aby moc nepřátel neporazil. Skoro si myslím, že ho budeme muset podpírat."
Odpovídám Coerii na její řeč.

Když mi poté dává dvě placatky, o kterých tvrdí, že to byla kořist a že neví, co v nich je, rovnou je předám Mar-Dolovi. "Doporučuji ti i tu třetí půjčit Mar-Dolovi....

Mar-Dole? Mohl bys prosím zjistit, co v tom je? Nemyslím si, že tam bude jed, ale může tam být nějaká jejich droga, vůbec to nemusí být chlast. A nerada bych to ochutnávala, dokud nebudu mít jistotu."
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 22.12.2017, 19:36:26
" Hm, ten Varys musí být opravdu mocný. To je jasný, jenže v tom případě, když to je klon, máme trochu problém. Varys, když klon napadneme, se to hned dozví a bude o nás vědět. Když nevíme, kde je, je to celkem ošemetná věc. Útok musí být překvapivý a rychlý. Možná by ses hodil Alexandře ty i Victorie, abyste prohledali únikové cesty nebo alespoň tu jednu, o které nevědí, jak řekl Mar-Dol. Někdo by měl prioritně osvobodit Celeborna, nejlíp aby šli dva. Pochopila jsem dobře, že by nám mohl pomoci? I když je to na tobě Žiro, to mě jen tak napadlo a rozhodně to nejsem já, kdo by někomu přikazoval, aby šel, když se mu nechce."

Poznamenám a zvednu se. Vezmu si pár lahviček. Moc ne, nemám to ráda, ale jak jsem četla, nemrtváci taky ne. Ušklíbnu se. Kouknu na Morkaie a kývnu, no jo sakra, ty krámy. Já je mám naštěstí tady. A tak si ani nesedám a jdu roztřídit, co se může prodat. Kulaté štíty, helmy a krátké meče, nože, dva plechové hrnky a lžíce. Sušené maso, kousek chleba, trochu koření a sůl nacpu do jedné moji brašny. Pochodně a měchy s vodou dám stranou, tři placatky s nějakým alkoholem vezmu do rukou, chvilku je převracím. Nakonec jednu schovám do brašny k jídlu a ty dvě podávám Žiře.

" Netuším, co přesně v tom je, ale bude to síla. Všechno co tu je jsme ukořistili od neposkvrněných. Pokud se někomu bude něco hodit, klidně si to vezměte. Jestli to prodáš, Anglino, tak peníze za to všechno co tu vidíš, to je můj podíl, dej Žiře do společné kasy. Máte určitě společnou kasu, ne?"

Potom si začala chystat místo na spaní. Jen po očku jsem koukla, jak se Merysol s Victorií chystají odejít. Kladivo vám zmizelo z očí, pak jsem si lehla a snažila se aspoň chvíli spát.
 
  Žira   Postava není přítomna 22.12.2017, 18:46:07
Když se vrátím z města a rozdám výbušniny, Alzan říká, že i jeho kostěj umí létat. "Tak to je super. Klidně to tak můžeme udělat. Jen ze začátku hoďte pár flakónků a poté si jděte po své práci. Přízrakovi nech zásobu u Modráska ať celou dobu dělá zmatek."

Pak promluví Alexander a vyjádří se, že se mu moc nechce. "Nikdo tě taky nenutí Alexandre. Ale o nemrtvých toho víš tolik, co my ostatní. Alespoň já jsem s nimi nebojovala zas o tolik častěji, než ty. Jediný odborník na skutečný boj s nemrtvými byl Flantilo. Pokud tě zajímají nějaké jejich slabiny, řekl bych, že Alzan bude nejvhodnější rádce. Merysol a Ragnar by toho také mohli dost vědět, alespoň odhaduji.

Já jen vím, že se proti nim bojuje stříbrem. A vím, že bez hlavy už toho moc nezvládnou. Proti kostlivcům bojuji raději řemdichem, proti těm, co mají hmotné tělo myslím, že je lepší meč.

Jak ale říkám, pokud jít nechceš, nenutím tě. Nenutím nikoho. Tohle je můj výmysl a provedu to i kdybych měla jít sama."


Potom se natáhnu do rohu a odpočívám. "Kdo chcete jít se mnou, doporučuji dát si na chvilku šlofíka. Bude to náročný den. Pochybuji, že se sem vrátíme před soumrakem. Ale jestli uspějeme, získáme důležitý hrad. A navíc..... bude vzrůšo. Budou létat hlavy, končetiny a vnitřnosti, budeme celí ulepení od krve nepřátel. Nádhera.

Mar´Dole, tebe klidně dotáhnu za sebou, myslím, že to bude ten nejmenší problém. Jen abys nespadl. Musíš se pevně držet, dotáhnu tě na místo a odtud budeš házet. A dokážeš vyvolat nějakého toho elementála?"
 
  Anglino   Postava není přítomna 22.12.2017, 10:30:07
Poslouchám jak probíhají finální přípravy na útok a když Morkai požádá, aby se někdo z těch co tu zůstává ujal jeho, jak on říká haraburdí, promluvím k němu.

"Klidně tu své harampádí i s Coerií nechte. Dejte na hromadu co chcete prodat a já se postarám o jejich prodej. Aspoň se tady nebudu nudit."

Pokud tak oba učiní, po jejich odchodu do boje se zkusím domluvit s hospodským, aby mi pomohl najít vetešníka, který by ty věci odkoupil.
Trochu to proberu a roztřídím a některé zvlášť hodnotné věci nebo zbraně zkusíme prodat zvlášť, movitějším kupcům.

 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.