abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.10.2015, 23:39:55
Karolína, Anglino

Baron se zatváří rádoby uraženě. "Tak to tedy nepřipadá v úvahu madam, určitě existuje něco, po čem vaše srdce touží. A já jsem vaším velikým dlužníkem. A pokud byste po ničem netoužila, tak vám dám alespoň peníze."

Mariana se k tomu přidává.... "Pokud vy nic nepotřebujete, váš přítel určitě ano, ten přeci také přinesl dopis, taky musí dostat odměnu. Vemte si něco, prosím, uděláte mi tím radost."

Baron se mezitím tváří pobaveně. "To se nestává často, že by někdo odmítal odměnu. Nicméně s prázdnou vás odejít rozhodně nenechám. Víte co, vydržte tu minutku." Pronese a kvapně odejde.

Za minutku je zpět. "Tady, vemte si alespoň tuto drobnost." a Vtiskne Káje cosi do ruky. Pak se otočí na Anglina. "Dlouho jsem nemohl vymyslet, čím uctít barbara. Vy si vystačíte s málem, ale jedna věc je zde přeci." A něco mu také podává.
 
  Karolina   Postava není přítomna 6.10.2015, 23:05:30
Reakce na dopis byla více než bouřlivá. Mariana jásala, dokonce mě políbila a objala. Usmívám se. Dopadlo to dobře.

Pak vyběhla ven, tam zase jásavým hlasem všechno vysvětlila otci. Konečně si všimla i náhrdelníku. A znovu bouřlivá reakce. Baron vešel a začal se omlouvat. Nabízel, že by nám za doručení něco dal.

" Pane barone, děkujeme. Nic nechceme. Jsem šťastná, že slečna má radost, že se nám podařilo ji najít a zásilku doručit. Moje omluva za to, že jsem se vydávala za komtesu, ale nevěděla jsem, jestli byste se vůbec s obyčejnou dívkou bavil. A taky velká gratulace k vašemu komorníkovi, pane barone. Jmenuji se Karolina a tady přítel je Anglino. Pokud dovolíte, už bychom šli. Máme ještě nějaké další plány na dnešní odpoledne."

Ukloním se a pohladím Marianu po paži.
" Slečno, hodně štěstí vám přeju, aby vám láska vydržela po celý život."
A jsem připravena k odchodu, postavím se vedle Anglina a usměju se na něj.
 
  Žira   Postava není přítomna 6.10.2015, 22:52:28
Nysilo se vydává ke dveřím. Raději ho zastavím. "Nech to na ní, však ona to zvládne. Kdyby se tam něco dělo, slyšeli bychom to ven, koukni támhle do toho okna, zrovna tam sama stojí a čeká, teď Anglino vyšel z místnosti ven. A rozhodně dobrovolně, teď jsem ho tam zahlédla. A vidíš támhle na chodbě se zrovna baví s nějakým šlechtickým strážným."

"Taky jsem nervózní, ale to by byla sebevražda tam teď vtrhnout. Kája je dobrá, ta to dobrá holka. Pokud tomu komorníkovi kecala, určitě k tomu měla své důvody. Snad se na mě nebude Nysilo zlobit." Přistoupím k Nysilovi, chytnu ho za ruku a jemně ho přitáhnu k sobě. "Nezlob se na Káju, prosím. Dělá to, co považuje za správné. Věř mi, že když Kája něco dělá, tak k tomu má dobrý důvod." Šeptnu mu potichu do ucha tak, aby to nikdo neslyšel. Pak ho jemně políbím na krk a obejmu.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.10.2015, 22:40:34
Když jí podáváš dopis, výraz v její tváři se vyjasní. Najednou usmívá a celá září jak sluníčko. Když dopis čte, její úsměv se ještě více rozjasňuje. Když přečte poslední řádek, již se neovládne a radostně zavýskne. Pak ti najednou skočí kolem krku a než stihneš jakkoliv zareagovat, vlepí ti pusu, pak již utíká ze dveří ven a volá: "Tatíííííííí, on napsáááááál. A přijedééééé. Chce si mě vzít. Juchůůůůůůůůů. Jupííííííííííííííííí. Jabadabadůůůůůůůů." Na náhrdelník se zatím ani nepodívala, stále zůstal v krabičce.

Za chvilku se vrátí a zase ti skočí kolem krku. Pak konečně vezme krabičku s náhrdelníkem, otevře ji a kouká na něj. "Jééééé, no to je nádhera. No není Lucian úžasný?" Pak se trošku uklidní. "Ehm, promiňte madam, nechala jsem se trošku unést. Víte, na tento dopis jsem čekala kolik měsíců." Nyní zrudne jak rajče, zdá se, že se stydí za to, jak před tebou vyváděla.

Pak již vstupuje do dveří její otec, tentokrát s úsměvem na rtech. "Tak koukám, jste posel, jo? To jste měla říci hned. Omlouvám se za to, jak jsem se choval. Poslední dobou jsem trošku paranoidní a ve stresu. Jak jsem již říkal, mám mnoho problémů, lidé mi závidí můj majetek, ale já bych se klidně veškerého vzdal, kdyby byla v bezpečí má rodina."

Pak se zamyslí a říká: "Jsme vám strašně vděční za ten dopis, už jsme měli strach, že se ser Laveyovi něco stalo nebo že zanevřel na Marianu. Co byste si přála za navrácení dopisu? Řekněte si cokoliv, vše vám vyplním."
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 6.10.2015, 22:33:47
Do háje, že jsem jí já blbec poslal samotnou... Dámička... To nemohla říct pravdu?! Tarkel je čestný člověk. Paul by nám přeci nelhal."

"To si ze mě snad dělá ..." Ani jsem nedokončil větu a jen vzdychl.

Bez ohledu na ostatní jsem se vydal ke dveřím.

**************

Pokud mě nikdo nezastaví nebo nijak nepřeruší, zabouchám na dveře. A čekám než přijde onen muž.
 
  Karolina   Postava není přítomna 6.10.2015, 22:27:20
" Jak se o něj bojí... je jasné, že je to ona."

Vyndám dopis a náhrdelník a předávám je dívce do rukou se slovy:

" Slečno, dostal se nám do rukou tento dopis a náhrdelník. Posel, který jej měl doručit už jaksi... no to není podstatné. Důležité je, že jsme vás našli a doručili to. Prosím vás, přečtěte si to, moc prosím."

Pohladím ji po ruce a pak vstanu, postavím se k oknu a pozoruju vločky, jak tiše padají k zemi. Chci jí nechat v té důvěrné chvíli, aby měla klid na přečtení.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.10.2015, 22:16:59
V jejích očích se zračí překvapení. "Znám ser Luciana Laveye." Říká ti s očekáváním v hlase. Také poznáš strach. "Co se s ním děje? Vy ho znáte?"
 
  Karolina   Postava není přítomna 6.10.2015, 22:12:56
Když se dívka objeví podívám se na ni s úsměvem a vstanu.

" Nebojte se slečno, já vám nic neudělám. Prosím, posaďte se se mnou ke stolu. Něco pro vás mám, pokud tedy znáte ser Luciana Lavey."

Obejmu její útlá ramínka a vedu ji ke stolu, kde ji posadím na polstrovanou židli. Sednu si naproti ní a čekám, jak bude reagovat.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.10.2015, 22:05:52
Když odešel Anglino, minutku na to přišla drobounká, sotva 18 letá dívka s nervózním výrazem ve tváři. "Dobrý den madam, prý si přejete se mnou o něčem mluvit." Říká ti nervózně a napjatě.
 
  Karolina   Postava není přítomna 6.10.2015, 22:04:09
Podívám se, jak všichni odcházejí. Baron mi ještě galantně políbil ruku a vyšel za svými muži. Po chvilce vychází i Anglino.

Sednu si tak, abych měla za zády zeď a rozhled po místnosti. Upravím si ještě klobouček a pak už jen bloumám očima po gobelínech.
" Jak já nesnáším čekání, ach jo."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.10.2015, 21:49:07
Anglino, Karolína

Baron se podezřívavě na tebe koukne, ale pak souhlasí."Ale jistě, v tom nevidím problém. Tak pojďte pánové." A stráže odchází, za nimi komorník a nakonec baron, který se ti nejprve ukloní, pokud mu to povolíš, políbí ruku a pak již taktéž odejde. Zůstali jste sami s Anglinem.
 
  Karolina   Postava není přítomna 6.10.2015, 21:06:09
Podívám se na barona. Kývnu hlavou.
" Počkám tady a budu s ní mluvit o samotě. Jen bych prosila, abyste mě nechali půl minuty promluvit o samotě se svým doprovodem. Pak tady počkám sama."

Podívám se na Anglina a kývnu. Pak se otočím k baronovi a čekám co on na to.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.10.2015, 20:40:47
Karolína a Anglino

Baron tě se zájmem poslouchá a máš pocit, jako by tě probodával očima. Každé tvé slovo důkladně zkoumá. Pak se koukne na komorníka, ten pouze kývne. "Dobrá." Pronese nakonec. "Měl bych pro vás poslední kompromis. Věřím vám, ale bojím se, abych se nemýlil. Vím, že nejsem neomylný. Takže já navrhuji, že dceru nechám zavolat sem. A až přijde, tak já, komorník i všichni mí stráže odejdem, ale i s tvým velkým přítelem. A nebo druhá možnost, já a komorník odejdem a stráže i váš přítel zůstanou. A má dcera samozřejmě také přijde."

Baronův tón je sice neústupný, ale rozhodně ne naštvaný ani krutý ani zlý ani nic podobného. Prostě má pouze starost o zdraví své dcery.....
 
  Karolina   Postava není přítomna 6.10.2015, 19:42:46
Vejdeme do domu a jdeme chodbou, která je honosně zařízena. Nejdeme dlouho, za chvilku jsme v místnosti, ke máme čekat. To je luxus, na stěnách koberce, vystavené umělecké věci. Dělám, jako kdyby to byla normálně zařízená místnost. Klidně si sednu a čekám, až se komorník vrátí.

Netrvá to dlouho a dveře se znovu otevřou, vejde nejen komorník, ale za ním halapartníci a nějaký starý chlap.
" Tak bacha, dokonce si nás přišel omrknout samotný baron, oooo jaká čest. Ani mu nevadí, že má Anglino svůj meč u sebe. To jen komorník je posera."

Když se představí, vstanu, mlčky ukloním hlavou. To je všechno. Neřeknu ani slovíčko a poslouchám o co vlastně jde. Jen v jedné chvíli kouknu na komorníka a zářivě se usměju.

" Kdybys věděl, strejdo, kolik mě ten úsměv stál námahy, mnul bys rukama. Jenže to ty nevíš. Jo tak ty seš všeználek, no vida vida. A že tě nenapadlo nic lepšího než jít žalovat. Asi nevíš, že žalovat se nemá.... Hele, to vypadá, že měl Nysilo nejspíš nějaké informace, proto nešel se mnou, bál se, aby se mu něco nestalo. Takhle to je, hmmm."

Když baron skončí, podívám se na něj a usměju se, ani mě nenapadne se nějak omlouvat.

" Vážený pane, rozhodně nechci vaši dceru ani unést, ani znásilnit ani zabít. To co s ní chci projednat je vysoce soukromá věc a řeknu to pouze jí. Pokud s ní nebudu moci mluvit, bohužel se to nikdy nedozví. Je mi líto, myslela jsem si, že bude slečna ráda, ale jak je vidět, mě se nevěří, a dokonce snad vypadám jako nějaký únosce. Bohužel, musím trvat na tom, že to projednám pouze se slečnou. "

Mluvím běžným hlasem, ani poníženě, ani nadřazeně. Prostě normálně. Na komorníka už se ani nepodívám a jen se v duchu strachuju, aby Anglino neudělal nějaký pohyb, který by mohli brát jako snahu o útok.
" Ach, Leo, kam jsem se to zase dostala. Proč zase já? Já vím, protože jsem pitomá. To máš asi pravdu."
 
  Merysol   Postava není přítomna 6.10.2015, 18:34:05

Sněžení trochu ustávalo a Nysilo pobídnul Káju aby šla s tím, že ji bude Anglino dělat doprovod. Zvláštní, myslela jsem, že tam s ní půjde Nysilo. podivím se trochu. A nejsem zřejmě zaskočená jen já, ale i Kája. Trochu mě zarazí její reakce. Chvilku tam stojím a nějak nechápu, co teď tohle celé vlastně mělo znamenat.

Chvilku pozoruji Káju s Anglinem, jak spolu kráší pomalu ke dveřím, ale z pozorování mě vytrhne Nysilo. Zřejmě je, stejně jako já, zakočená tím, co Karolína řekla. Trochu pokrčím rameny, protože mě moc nenapadá, co říct.

”Hm, v lidech se ještě stále moc nevyznám, takže ti nepomůžu. Možná jí vadilo, že si jí to neřekl už na ubikaci? Nebo, jak řekla Žira, že si s ní nešel i ty, protože jsi velitel a měla pocit, že jako velitel bys tam měl jít ty. Každopádně, pokud by si je měl někdo získat, tak Kája. A s Anglinem bude určitě víc v bezpeční než s tebou…teda ne že bys byl tak příšerný, ale jsi zmlacený a z Anglina jde přeci jen větší respekt!”

Jakmile domluvím, vrátím se k pozorování baronova domu a napjatě čekám, co bude. Každá vteřina mi přijde delší než jindy. Mám strach, co se uvnitř děje a zároveň jsem napjatá, jestli už dcera barona má svůj náhrdelník…
 
  Alexander   Postava není přítomna 6.10.2015, 18:01:32
Jdu kousek za ostatními. Počasí mi moc nevadí, i když ho v tuhle chvíli zrovna nevítám. "Sníh dokáže zakrýt stopy, a docela dobře i krev.. Alespoň v takovéhle chumelenici.. Ale já teď nepotřebuji zakrýt ani jedno..." pomyslím si. Našlapuji opatrně a nepropadám se tolik jako ostatní, ale i přesto se držím raději v zadu.

Ostatní se zastavili kousek od baronova domu. Mám tak dva kroky na to abych obhlédl situaci. "Sníh. Spousta lidí. Chaos. Vchodové dveře..." hned je mi jasné co dělat.

Krok za nimi si sundám katanu. Když jdu okolo nich, zabodnu ji vedle Nysila. "Pohlídejte mi ji... " povím jen, aniž bych se přestal pohybovat a směřuji směrem k domu. Vezmu si lopatu kterou tam odhodil její předchozí majitel než se vztekem odešel, a začnu hrabat a přesunu se ke vchodovým dveřím kde už jsou další dva. "Pochybuju že mají nějaký přehled o tom kolik lidí tu dělá.. Natož kdo to je.. V tomhle počasí kdo by to zjišťoval.." pomyslím si, a poslouchám jejich rozhovor. Pochybuju že by si mě všimla i Karolína nebo Anglino. Počkám, dokud se za nimi dveře nezavřou. Pak hodím lopatu po vzoru ostatních a jdu zpět ke skupině.

Vezmu si katanu, a přehodím si ji přes záda. "Neveří jim... Karolína se snažila hrát že je vysoko postavená ale prokoukl ji... Něco chystá.. nevím co.." povím jim, a čekám co budou chtít dělat.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.10.2015, 17:22:48
Karolína a Anglino

Jdete za komorníkem. Vede vás chodbou do jedněch dveří po levé straně. "Prosím tudy." Vešli jste do prostorné místnosti. Po stěnách visí krásné gobelíny, je tam nějaký nábytek z nádherně zpracovaného dřeva a porůznu jsou vystaveny různé zbraně či zbroje, taktéž pěkně umělecky zpracované. "Počkejte prosím tady, za chvilku jsem zpět."Pak odchází.

Opravdu je zpět během chviličky. Přichází nejprve on, poté asi 7 strážných s halapartnami v ruce a meči u pasu a za nimi vstupuje urostlý postarší muž stále v dobré kondici. Má černé vlasy prorostlé šedinami, bradku podobně zbarvenou, jasně modré oči, velký noc a úzké rty. Ten k vám také promluví, jakmile si stráže stoupnou kolem dokola místnosti.

"Dobrý den, dovolte mi, abych se vám představil. Mé jméno je baron Thomas Tarkein. Rád bych věděl, co chcete po mé rodině. Abych pravdu řekl, už mám plné zuby vás všech únosců a vyděračů. Cožpak jsem nedal dostatek financí na dětské domovy, na chudé žebráky, na rozvoj města? To mě vy lité fakt tolik nenávidíte pouze za to, že mám peníze?

Je mi jasné, proč jste přišli a lžete o tom, kdo jste, je mi jasné, že chcete unést mou dceru a požadovat výkupné. Ale jednu informaci mi prozraďte. Poslal vás lord Varys? Když nad tím tak přemýšlím, ten těžko, to je sice zlý parchant, ale informovaný je dobře. Ten by své lidi neposlal, aniž by je varoval před mým komorníkem, který vždy dokáže rozpoznat lež. Tak, že by to byla vaše iniciativa? Unést bohatou dcerku a díky tomu si snadno přijít k penězům?"


To se do toho vloží komorník. "Pane, smím-li vás přerušit, nejsem si jistý, že ji chtěli unést, jsem skoro přesvědčen, že ne. Vím sice s jistotou, že ta žena lhala o tom, kdo je, proto jsem vás nechal nejprve zavolat. Abyste se jí sám zeptal, jaké jsou její úmysly. Nechtěl jsem riskovat, pustit je za vaší dcerou, dokud je sám nevyslechnete."

Baron se řídí komorníkovými slovy a pokračuje. "Dobrá, tak povídejte, proč jste tady?"
 
  Žira   Postava není přítomna 6.10.2015, 16:49:13
Nysilo tam poslal Karolínu s Anglinem. Káje se to moc nelíbilo. "Víš Nysilo, nevím, co si myslí Kája, číst myšlenky neumím, ale já si myslím, že jako velitel jsi tam měl jít hlavně ty. Já chápu, že máš pro to své důvody, ale zkus pochopit Káju. Myslím, že bych byla také zaražená, asi by mě to nenaštvalo, ale rozhodně překvapilo, to že tam nepůjdeš a pošleš místo sebe Anglina, to nikdo nečekal. Ale asi máš pravdu, je to moudré, jen myslím, že to chtělo trošku projednat." Sanžím se Nysilovi vysvětlovat, jak to chápu já.

"Doufám, že to nepochopí jako kritiku, já si stále myslím, že je dokonalý, jen tentokrát nás na to prostě měl připravit." Tvářím se trošku provinile.

"Doufám, že není Kája naštvaná a že se nám to jen zdálo. Opravdu bych si strašně nerada vybírala mezi Nysilem a Kájou, na čí stranu se přiklonit, vždyť jsou chytří, naví Kája je má nejlepší kamarádka a Nysilo je.... Co je vlastně Nysilo? Prostě člověk, do kterého jsem totální blázen. Sakra, co když se stalo, že mě láska k Nysilovi zaslepí? Co když bych kvůli tomu měla přijít o kamarádku? Ne, to nemohu dopustit. No jo, ale pak bych třeba mohla přijít o Nysila..... a to také nemohu dopustit. Ne, prostě se nesmí mezi sebou hádat, to nemohu dovolit."
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 6.10.2015, 15:47:46
Předávám Karolíně dopis. Se zatvářila zaraženě, možná i kysele a šla s Anglinem k domu. Něco si ještě povídali, ale tomu už jsem nerozuměl.

"Co bylo zas tohle?? To chtěla být semnou sama? No nezvládne sama odevzdat blbej dopis?! Anglino je přeci lepší ochránce náhrdelníku a navíc budí přirozený respekt? "

"Co jsem zase provedl?" Nechápavě jsme se tázavě podíval po ostatních v naději, že mi to někdo vysvětlí "Anglino je přeci lepší bodyguard než já... číst mezi řádky mi fakt nejde"


**************


Chvíli se bavili s nějakým chlapíkem v černém. Bavili se pro mé překvapení celkem dlouho až potom je pustil dovnitř a zavřel za nimi dveře...

"Ten chlap, nejspíš komorník, nevypadal zrovna vesele. Myslel jsem že když se doví o ztraceném dopisu, bude mít radost. No snad to Karolína zvládne má tam Anglina kdyby nastali potíže."

Přešlapoval jsem z místa na místo a čekal až se znovu otevřou dveře. Začínal jsem litovat že jsem nešel s nimi. I když zatím uběhlo jen pár minut, měl jsem pocit, že to trvá strašně dlouho...
 
  Karolina   Postava není přítomna 6.10.2015, 12:58:48
Poslechnu si komorníka a pak jen řeknu:
" A můj život klidně ohrozíte? No nic, půjdeme?"

Pokusím se udělat blahosklonné gesto, udávajíce možnost pochodu. Pak se otočím na Anglina mrknu na něj a pošlu mu zářivý úsměv.

" Slečna je oblíbená, to je dobře. To by mohla být i příjemná a ne nějaká protivná vysušená stará panna."

Pomyslím si a málem vyprsknu smíchy. Avšak naštěstí jsem to vydržela a nerozesmála jsem se. Důstojným krokem, aspoň myslím, jdu za komorníkem, ale přitom vnímám, že Anglino je kousek za mnou.

" Leo, sedni si na levé rameno, a nedělej průvan."
Usměju se při pomyšlení, jak pohupuje nožkama a vrtí ocáskem...
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.