abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Karolina   Postava není přítomna 23.10.2015, 0:39:58
Poslouchám Theodora tak soustředěně, že se ani nestihnu na nic zeptat. Uvědomím si, že když mluví k Merysol, je to madam, se Žirou mluví jako k sobě rovné. No, je to tak vždycky, zdání klame, dávno jsem si zvykla. Pokývám hlavou a už jsem zase dál jsem plně soustředěná na jeho povídání. Jakmile začne mluvit o té jejich víře a jak je pevná, podívám se na něj přivřenýma očima.

" To snad... ne ne to je jen můj pocit... nezná žádného... neviděl ho... nejde to otočit? Theodore... hmmmm. Divné, jenže co s tím? Přeci se ho nemůžu zeptat... nemůžu mu říct... jsou to jen moje pocity."

Když mluví Theodor o dračích jezdcích, tak nějak automaticky pohladím dračí prsten a kouknu na Anglina. Jenže ten nevypadá, že by ho teď zajímala nějaká Kája, zajímá se o boj a to je dobře. Moc dobře. Usměju se.

Pak se ke mě Anglino nakloní a já koukám, že jsem asi něco přeslechla. Už už se nadechuji, že se omluvím a nevím o čem je řeč, když Anglino vše vysvětlí sám. Usměju se na něj znova a pak mu řeknu:

" Jistě, vysvětlím, ale prosím připomeň mi to. Ty přece nemáš bednu a kdo ví, co se ti v hlavě honí."

Potom se podívám na Theodora a než začnou další pokládat otázky, ještě se zeptám:

" Mohla bych se domluvit na zítra dopoledne, tak na devátou hodinu? Nebo klidně i dřív, podle tvého volného času. Jen tak na hodinku soukromé lekce."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 22.10.2015, 21:30:31
Nad Merysoliným dotazem se Theodor pousměje. "Jak říkám madam, není známá slabina Železných elfů, já o ní alespoň nic nevím. Jsou velmi mocní, alespoň co vím. Nicméně nikdy jsem žádného z nich nepotkal. A ohledně té víry, možná by se dalo, ale bylo by to těžké. Naše víra je velmi pevná, to ano, u mnohých i slepá, ale i tak, nevím, jak bys ji chtěla využít proti nám."

Anglinovi odpovídá mnohem více spokojeně. "Máš recht Anglino, v pití zaostáváme. Paule, hoď nám sem pár piv. A nějaké panáky, rovnou dvojité. A všechno to piš na mě. Abych se k tobě ale vrátil Anglino, chápu, že ti to moc neříká, ale budeš potřeba. Prostě dělej, co umíš nejlíp, zabíjej nepřátelé."

Alexandrova otázka ho velmi zaujala. "Příklad, který uvádíš je zajímavý..... plameny hoří díky magii, ale samy magické nejsou. To znamená, že by zraňovali normálně, ale my umíme magii dobře rozptýlit, takže je umíme zhasit dříve než se nás dotknou."

Pak opět mluví Nysilo. "Máš pravdu, měl jsem namysli například i krvavou magii dračích jezdců, nicméně ta je velmi složitá. Pro mnoho lidí je velmi složité sesílat kouzla, pokud je živíte něčím jiným, než svou vlastní magenergií, ale není to nereálné, tedy pro hraničáře to nereálné je, ti bohužel svá kouzla nedokáží seslat jinak, než pomocí své přírodní magenergie. Ale jelikož se dokáží docela dobře bránit zbraní, tak v tom nebývá takový problém. Jinak ale ano, například blesk by inkvizitory zranil pokud by byl napájen něčím jiným. Jestli to platí i na železné elfy, to bohužel nevím, ale obávám se, že ne.

Co se týká magických předmětů, tam je to složitější. Většinou neumíme obrátit účinky vůči majiteli. Tam jsou totiž zakleti démoni astrálních svér, kteří jsou inteligentí a myslící. Takže bychom je museli přesvědčit a to by bylo na déle. Ale démoni jsou v předmětu drženi díky magii a tu my umíme neutralizovat a díky tomu se okamžitě vrátí do své domovské sféry. A díky tomu by předmět ztratil svou kouzelnou moc. Pokud se nejedná o artefakt, s tím nic nenaděláme."
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 22.10.2015, 20:32:54
Theodor začne mluvit o víře. Tohle téma mě moc nebere, ale poctivě jsem dělal že poslouchám... Pak ale začal mluvit o druhu enegii pro kouzla.

"Vlastní životní síla. Myslíte krvavou magii kterou kdysi používali Dračí jezdci? Takže pokud pro zdroj svých kouzel nepožiju magenergii, ať už je to kouzelnická, hraničářská či léčitelská, ale jiný zdroj, tak už nejste imunní vůči kouzlu jako je třeba blesk. Chápu to správně? Hádám, že Železní elfové jsou imunní vůči jakémukoliv druhu magie.

No a co alchymistická magenergie. Umíte otočit sílu zbraně či zbroje proti majiteli?"***************


Dlouho váhal a pak mi nakonec odpověděl na otázku jak se seznámil s Onyxem.

"Áha, není to náhodou ten kterého Theodor musel navštívit dnes odpoledne? Není to náhodou ten který má opatrovat zlatou minci, kterou jsem svěřil Onyxovi? Nevím jestli chci znát jméno jejich společného přítele, pro bezpečí družiny bude lepší to jméno raději nevědět." Dál už jsem se Theodora nevyptával a začal pod stolem rukou dráždit Žíru...
 
  Alexander   Postava není přítomna 22.10.2015, 20:14:07
Sleduji okolí, a poslouchám, nebo pozoruji ostatní. Koukám po celém sále, co se kde děje.

Jelikož je v hospodě stále plno a hosté se střídají, stále mám co sledovat a tak se opět vrátím mezi ostatní až tehdy, když přijde Theodor, a začne povídat o inkvizitorech.

"Hmm Tak tohle je docela zajímavé.. Pasivní ochrana proti magii... Kolik způsobů obrany jen je.. Ale cokoliv krvácí se dá zabít.. Mě moc neohrožují...." poslouchám dotazy ostatních. "Hmmm a jak to funguje na dlouhodobější kouzla.. nebo třeba na magické runy a očarování a tak.. Jakože.. Když třeba Karolína může nechat svou zbraň vzplanout, inkvizitor může pouze zamezit tomu, aby kouzlo uskutečnila... Ovšem když už se jí povede, tak h její plameny zraňují stejně jako ostatní?" optám se na to co zajímá mě, a na co se ještě ostatní nezeptali.
 
  Anglino   Postava není přítomna 22.10.2015, 20:02:43
"Té jejich magii vůbec nerozumím. Mě zajímají pouze mí barbarští bozi v čele s Odinem. Mým osobním kouzlem je můj meč a má síla. A až přijde čas. Doufám, že půjdu do Valhaly."

" U Odina za každou magií musí být někdo, komu se dá rozbít lebka né?
No i když bych ocenil kdyby mi ho někdo z vás kdo vládnete magií ukázal. Já potřebuji mít cíl, do kterého mohu bušit, sekat, drtit a trhat jej na kusy.

Moc kecáme a málo pijem sem s tím pivem!"


"Z těch řečí o magii mám úplně nepříjemný pocit sucha v ústech a hrdle.
Barbar nezná strach, jen má nedobrý pocit z věcí, kterým nerozumí."


Čekám kdo se ke mně připojí v pití a hovor už ani pořádně nesleduji.

"Pro dobrý pocit mi stačí, že je Karolinka tady a určitě mi pak vysvětlí polopatě co se ode mně očekává."

Otočím se ke Karolince a pronesu jen.

"Viď, že jo."

"Sem to, ale trouba vždyť ona neslyší ty hlasy co mám v hlavě."

"Promiň ve svých myšlenkách sem o tobě hovořil a z těch řečí o magii jsem tak zblblý, že jsem si neuvědomil, že asi nevíš co se míi v té bedně honí.
Karolinko, prosím že mi potom polopatě vysvětlíš jaký úkol budu mít já, který magii vůbec nerozumím.?"


Cítím se trapně a odmlčím se. Aby mé rozpaky nebyly vidět, vnořím ksicht do korbele piva.
 
  Merysol   Postava není přítomna 21.10.2015, 8:43:16

Tak nějak se Káje nedivím, když trochu nechápe jak může inkvizitory posílit víra. Ovšem plně chápu to, jak může být víra mocná. Obzvláště ta slepá…o tom by zas určitě mohla vyprávět Airbeth. Ale nějak se mi nelíbí, že by se víra mohla dát obrátit takovýmhle…trochu děsivým a zvráceným způsobem.


“Ještě by mě prosím zajímalo, co je tou slabinou železných elfů. A co se té víry týče…nedá se i ta použít jako zbraň proti Inkvizitorům? Prostě…obrátit jejich víru proti nim?“


Jsem asi poslední člověk, od kterého by tu někdo čekal takovou otázku. Pak nervózně sáhnu po malém „dárku“, který mi po dnešním snu zůstal. Třeba se dnes v noci dozvím víc. Matko, pokud ti mám pomoci, dej mi prosím ještě nějaké sny…nějaké zprávy.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 21.10.2015, 7:55:40
Theodor nejprve odpoví Zar´farrovi. "Zranění způsobujem fyzické.... zbraní, stejně jako každý jiný, nijak se nevyžíváme ve zraňování. Naopak, původně jsme byli určeni, abychom chránili lidi, bohužel se to trošku zvrhlo a mnoho z nás si naše poslání vykládi jinak."

Pak si povzdechne a odpoví Merysol. "Máš pravdu děvče, opravdu o Železných elfech nevíme prakticky nic. Nevíme kolik jich je ani kde jsou. Ale můžeme s jistotou vědět, že jsou. A že se brzy vrátí."

Nakonec se rozhodne odpovědět Káje. "Víra může být v mnoho věcí, zde se jedná o víru ve spravedlnost. Někdo uctívá boha spravedlnosti, někdo prostě spravedlnost jako takovou. Ale jak jsem již řekl, s ničím se to nesmí přehánět. Jinak se to pak zvrhne v pronásledování a vyvražďování kouzelníků. Co se týče tvé víry, to co říkáš, to by bylo reálné, ale musela by ses stát inkvizitorem. Ale už se dostáváš pomalu k jádru pudla. K tomu, co jsem vám chtěl vysvětlit.

Existují různé možnosti, jak sesílat kouzla, kde k nim brát energii. Nemusí to být nutně magenergie. Někteří kouzlí díky energii od bohů, někteří využívají vlastní životní sílu někdo vyvolává duchy, kteří mu propůjčují svou moc. Prostě jde o to, pro svá kouzla využí jiný zdroj síly, pokud bojujete proti inkvizitorům. Může to nakonec i být nějaký předmět, který napájí vaše kouzla."


Nysilův dotaz nejprve přechází mlčením, ale nakonec se rozhodne odpovědět. "Máme společného známého, jednou nás oba požádal o pomoc, tam jsme se seznámili a zajistili, že si můžem věřit. To je už mnoho let. Od té doby jsme přátelé."
 
  Karolina   Postava není přítomna 21.10.2015, 0:36:03
Mlčím a poslouchám, občas si bezmyšlenkovitě zatočím novým prstýnkem nebo pohladím dračí hlavu druhého. Jsou to takové pohyby, jako bych potřebovala nutně zaměstnat ruce. A taky ano, jsem nějaká nervozní, což u mě nebývá zvykem. Poslechnu si otázky i odpovědi.

" Takže nepotřebují magenergii, dobré vědět. Takže víra? VÍRA???! Takže.... aha, možná tady by se dalo... ha ha ha prej tupá spravedlnost. Kdepak to je trochu jinak holenku. Tupá je víra. Víra, která žene lidi do válek, víra, pro kterou lidi umírají. Víra, kterou vtloukají lidem do hlavy tak dlouho, až tomu uvěří. Víra je tady to zlo!"

Počkám až se každý zeptá a když svůj dotaz položil i Nysilo, začnu i já docela tiše mluvit a nenechám Theodora se odklonit od tématu:

" Víra vám pomáhá? Víra říkáš A to je víra v boha nebo víra v sebe nebo víra ...??A ta víra se nedá nijak zlomit? Je nekonečná? Říkal jsi, že dokážete spoutat kouzlo, seslat ho jinam, nebo ho odrazit. To všechno dělá jen víra? Pokud ano, když budu mít stejnou víru, já nebo někdo jiný, můžu se napojit na inkvizitorovu víru a nenechám ho, aby mi kouzlo sebral?

Pokud to nejde, pak mě zajímá jak se proti tomu můžeme bránit, pokud vůbec. Protože my bychom potřebovali vědět, jestli je možná obrana a jaká. Magická? Nebo bojová? Jestli máme mít šanci proti nim, potřebujeme se něco naučit, co bude mít aspoň šanci na úspěch."


" Historky jsou dobrá věc na zahnání nudy, ale já si myslela, že se dozvíme, co my zmůžeme, ne jen co oni umí."
Pomyslím si trochu zklamaně a dopiju kávu. Alkoholu se ani nedotknu a čekám, jestli se dozvím jak to asi je.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 20.10.2015, 22:38:31
Padlo spoustu dalších dotazů, dál už nerozváděl proč se o nás zajímá podsvětí. A to mě teď trápilo víc.

Nic méně o Železných elfech mi neřekl nic nového, ale potvrdil mi mé domněnky. Merysol položila Theodorovi dobrou otázku, takže nebylo třeba se ptát znovu. Sám jsem měl ještě jednu otázku, ale tu položím zítra Onyxovi.

Prozatím poslouchám ostatní a jejich otázky a Theodorovi odpovědi. Později, až budou všechny otázky zodpovězeny a znatelně ubude ze soudku medoviny, změním téma.


"A kapitáne, jak jste se seznámili s mistrem Onyxem? Kouzelník a inkvizitor, to jde špatně dohromady."
 
  Merysol   Postava není přítomna 20.10.2015, 8:53:38

Tak Theodor už o mém snu ví. Zajímalo by mě, co ještě dál se dozvěděl. Ale obávám se, že tyhle rozumy z něj teď tahat nemůžu a ani na to nemám právo. Takže prostě budu zticha a vyslechnu si, co nám může nabídnout.


Jen jsem zarytě seděla a poslouchala, jak se odpovídalo na otázky a pak se konečně dostala řada na Železné elfy. Že evidentně stále žijí, mi došlo. Jinak by se mi o nich nezdálo. Ale stejně tu viselo ještě pár otázek….


“Takže se neví, kolik jich stále žije a kde? Vlastně…se o tom, jak se to s nimi má neví skoro nic? Pak ještě vyvstává otázka, jestli zná někdo vůbec nějaký způsob jak je…porazit. “ Záměrně jsem se vyhnula slova zabít, protože ta představa se mi stále nelíbila. “Nemohou být neporazitelní, co je tedy jejich slabina?“

 
  Zar´farro   Postava není přítomna 20.10.2015, 8:46:56
Sedím v rohu, a přemýšlím nad dotazem, který bych mohl položit. Poměrně dost dotazů padlo ještě před výkladem, který jsem od Teodora čekal, ale nenechal jsem se zaskočit.

Stejně jako na akademii jsem počkal, až všichni položí své dotazy, až je přednášející zodpoví a pak položil doplňující otázku.

Jestli můžu, chci se zeptat více obecně. Nejen na inkvizitory, ale na celou nepřátelskou .... masu. Zajímalo by mne, zda nepřítel používá nějaký speciální typ zbraní, typ útoků? Nebo spíše, zda nějaká část nepřátelské armady, klidně i inkvizitoři, umí způsobit specifický typ zranění. .... Ptám se proto, zda se mám připravit na léčení něčeho více .... zajímavého, nebo zda to bude pořád stejná rutina.

Doufám, že nikoho touto otázku neznechutím, ale netuším zda se nemám na něco připravit. Již jsem viděl osoby s tržnými zraněními, osoby potrhané výbušninami, poleptané kyselinou i silné magické zranění. Ke každému z těchto typů je jiný postup léčení a tudíž i přípravy.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 19.10.2015, 19:17:34
Theodor se nad vašimi dotazy usměje. “Jistě, všechny dotazy jsou o tom, jak proti nám bojovat. No, samozřejmě je to pochopitelné. A co jsem zaslechl, tak také velmi důležité. Ale zaráží mě, že jeden dotaz nezazněl. Jelikož jsem byl obeznámen s jistým znepokojivým snem, tak jsem tento dotaz čekal na prvním místě. Železní elfové. Takzvaní první inkvizitoři, ti vás nezajímají?“

Zkoumavě se po vás rozhlédne, pak pokračuje. “Tak budiž, také vám o nich něco povím, ale nejprve vaše dotazy. Co se týče imunity proti magii, tak ta funguje pasivně. Nemusíme se na ni soustředit, nicméně jakmile se soustředíme, můžem to posílit, ale také oslabit. Tím odpovídám na dotaz ohledně podpůrných kouzel, pokud se soustředíme, můžem nechat kouzlo projít, jinak máme jakousi imunitu způsobenou božskou ochranou, která působí stabilně. I když se soustředíme, stále je zde možnost, že kouzlo selže, jen je nižší.“

Pak se ptá Žira, na to jí odpovídá stopař. Theodor ho vyslechne a až pak začne mluvit.“Pravdu máte pouze částečně mladíku. Většinou je to zažité, že inkvizitoři se specializují zejména na obranu a boj se štítem, u mě je to také pravda, nicméně není to nutné. Inkvizitorem se může stát jak bojovník tak šermíř. A když na to přijde, tak i kdokoliv jiný, nakonec to může být hraničář, zloděj a dokonce i kouzelník, jen to jsem v životě neviděl. To, že bojujete proti magii, to neznamená, že ji nemůžete využít. A každý má samozřejmě svůj styl boje, takže nakonec je možné potkat inkvizitora s těžkým kyjem nebo s úzkou dlouhou dýkou.“

Nad Kájinou otázkou se Theodor uchechtne. "Děvče, my nemáme magenergii. My kouzla nesesíláme. A vesměs ani nechytáme. Nicméně to tak mnohdy vypadá. Takže dotaz výborný a tento omyl se stává běžně, mnoho lidí si myslí, že disponujeme vlastní magenergií. Proto se často mylně domnívají, jakými způsoby nás porazit. Normálně bych vám toto neříkal, ale zjistil jsem, že vy to budete potřebovat vědět. To, co my využíváme, to by se nejlépe dalo nazvat božská moc. Prostě to pramení z naší víry. Víra může být různá, jen základ je stejný, spravedlnost. Jen je smůla, že každý si tu spravedlnost vykládá po svém. A spravedlnost se nemusí rovnat ochrana nevinných, ani dobrota srdce, spravedlnost může být kolikrát velmi tupá.

A jak manipulujeme s kouzly? My pouze umíme využít protivníkův potenciál. Dokážeme spoutat nepřátelské kouzlo a využít ho ve svůj prospěch. Buď ho seslat zpět, neutralizovat nebo dokonce uvěznit a vypustit když se to hodí. To ovšem zvládnou jen ti nejlepší..... To bychom prozatím měli vše z vašich dotazů..... než se budete ptát na další věci, nechte mě ještě dodat pár svejch keců."


Pak se nadechne a opět spustí, tentokrát po svém. “Ještě byste měli vědět něco o železných elfech. Tam je důležité to, že jsou naprosto imunní vůči magii, ne jako my ostatní, pouze částečně. Na ty sešlete blesk a on jim ani nesežehne obočí. Říká se, že již dávno nežijí, ale není to pravda, elfí dlouhověkost, tu zdědili a já si jsem jist, že se jich ještě několik někde ukrývá a čekají až přijde jejich doba. Jsou to legendární válečníci, kterým v boji není rovno, říká se, že jeden železný elf zastane celou armádu. A Konowa Rychlý Drak, ten nejlepší z nejlepších, ten žije určitě. Není hláška o jeho smrti a to si pište, že kdyby zemřel, tak o tom víme. To bylo jen v kostce, teď byste mohli mít doplňující dotazy, protože už nevim, co vám vyprávět. …… Paule, hoď nám sem soudek medoviny, ať se nám lépe mluví. A napiš ho na mě.“
 
  Karolina   Postava není přítomna 19.10.2015, 18:49:27
Zapluly jsme zpátky k Paulovi. Příjemné teplíčko, známé tváře... připadá mi to, že se známe od odjakživa. Cestou k věšáku si u Paula objednám ještě jednu kávu. Sundám rukavice i plášť, který pověsím na věšák. U stolu zamířím přímo na "svoje" místečko, hned vedle Anglina.

" Tak jsme to stihly? To jsem ráda a co děláte?"

Ať už mi někdo odpověděl nebo je, zastínil jeho odpověď příchod Theodora. Ten hned cestou ke stolu začne o tom, že už o nás podsvětí ví. Docela mě to pobavila jak jeho poznámka, tak i některé reakce. Nechám ostatní mluvit a na pozdrav jen kývnu. Vyslechnu si dotazy ostatních a přemýšlím, na co bych se zeptala.

" Kapitáne, mě by zajímalo to lámání kouzel a taky kde berou inkvizitoři mágenergii. Určitě jí potřebují dost, aby mohli pochytat kouzla a ještě vysílat svoje."

Vypadne ze mě to, co mi vlastně celou dobu leží v hlavě. Jsem moc zvědavá, co se dozvím. Docela jsem se nahnula nad stůl, lokty opřela o desku a opřela jsem si o ruce hlavu. Soustředěně jsem pozorovala Theodora, aby mi neušlo ani slovíčko, ani pohyb.
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 19.10.2015, 11:12:34
Padne tu jméno Varys. Pro mě je však zcela neznámé. V tomto městě neznám nikoho. Snad jenom lady Aribeth, ale to jen z vyprávění u ohňů. Merysol řekla, že pokud bych chtěl nějaké souvislosti s jejím snem, měl bych se na to zeptat lady.
"To je dobrá příležitost poznat někoho takového. Silná a krásná zároveň. O lady se šíří mnoho pověstí. I můj otec o ní několikrát povídal a prý ji doprovázel i na nějaké cestě, ale podle mě to byl jen výmysl, aby upoutal pozornost a obdiv ostatních mladíků a také moji. Svého otce jsem respektoval a proto jsem mlčel a nevyvracel jeho slova. Z části i díky němu jsem pořád naživu." Trochu zavzpomínám na otce.

"Rád si s lady promluvím. Viděl jsem už mnohé a tak bych se moc nedivil, kdyby to něco znamenalo."

Karolína si na chvíli odsedla s Anglinem a o něčem se s ním bavila. Po svém návratu hned vzala Merysol s sebou na tréning.

Nysilo si odsedl a začal se topit v nějaké knize a zdá se, že do toho byl hodně zapálený. Zůstalo nás tu teď trochu méně. Čas se docela vlekl. Chvíli jsem se věnoval svému zvířectvu. Venku už začala být poměrně tma.

Děvčata se vrátila a Merysol byla značně unavená. Ani se moc nedivím. Ráno tréning s Theodorem a teď další s Karolínou. Chvíli po nich dorazí i inkvizitor. Než k dojde k nám už stačí vypít jedno pivo. Usedne ke stolu a začne mluvit, že se o nás šeptá v podsvětí.
"O nás?? Spíše o nich. Já s nimi nic nepodnikal." Pomyslím si. To byli ty jejich techtle mechtle s baronem. Když se někdo zapojí do hry vyšších kruhů je z toho obvykle potom poprask.

Nysilo položí svůj dotaz ohledně inkvizitorů a jejich schopnosti odrážet magii. Žira se zase ptá na způsob boje.
"Pokud se nemýlím, inkvizitoři zastávají k boji spíše defenzivní postoj a snaží se vnímat pozorněji své okolí. Čtou způsoby boje svých nepřátel a využijí jejich sílu proti nic v momentě kdy to nejméně čekají. Jejich obrana je téměř dokonalá a zasadit jim ránu je obtížné."
Sice nevím kolik z toho co jsem namluvil byla pravda, ale něco jsem o jejich způsobech slyšel. Na cestách, když člověk spoléhá jen sám na sebe naučí se skrývat a slyšet co potřebuje. Někdy toho slyší i více než by potřeboval, ale i tam se někdy můžou objevit zajímavé informace.
 
  Merysol   Postava není přítomna 19.10.2015, 9:01:51
r>Z tréninku přijdu značně unavená, ale snažím se usmívat, jako kdyby o nic nešlo. S úlevou se zhroutím na židli a oddechnu si, že už je snad dnes všem bojům konec.


Theodor přijde chvilku po nás a spolu s pozdravem hned prohodí, že už se o nás povídá v podsvětí. Nysilo byl první, kdo vyřkl nahlas to, co jsme si asi mysleli všichni. Čímpak jsme si tohle vysloužili?


Koukám, že tohle bude asi malér za malérem… Nikdy jsem se nepovažovala za člověka, co by snad neuměl mlčet nebo si dávat pozor na jazyk, ale tohle ve mně vyvolalo celkem dost pocitů. Mezi nimi i pocit, jestli se dá vůbec věřit lidem, se kterými teď sedím. Co když tady někdo něco donáší?


Kamile se Theodor zeptá, co by kdo rád věděl, začnu poslouchat. Musím si ještě dorovnat v hlavě věci z rána a spojit pár nitek. Ale hned jak se začnu zaobírat tím vším, zase se mi akorát udělá na nic…
 
  Žira   Postava není přítomna 18.10.2015, 23:56:07
Kája s Merysol odešly trénovat. Nysilo si odsedl. Najednou jsem zůstala tam zůstala nějak sama, nebo spíše s ostatními, ale co jim mám vyprávět? "Vždyť ani nevím, jestli by je zajímaly mé řeči."

Objednám si další pívo a odpočívám. "Teda, dneska byl dlouhý den, já budu spát jak nemluvně." Pronesu spíše sobě než ostatním. Pak se pohodlně opřu a relaxuji.

***********************

Když přijde Theodor, neodpustím si úsměv. "To padne pod stůl i Anglino, až s námi skončí."

"Dobrý večer kapitáne." "Hmmmm, copak jsme asi provedli? Toho může být. Mluvili jsme o Varysovi.... hmmmm, to by se to šířilo ale hodně rychle..... Pomohli baronovi? Možná.... No.... měli bychom dávat větší pozor."

Ohledně otázek na inkvizitory nechám zatím mluvit ostatní, moc mě totiž nenapadá, na co se ptát. Snad jen jediné. "Ohledně boje, mají inkvizitoři nějaké zvláštní techniky nebo prostě jako ostatní? Prostě mě zajímá bojový výcvik, jinak bojují bojovníci, jinak šermíři, hraničáři také jinak, tak co se učí inkvizitoři?"
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 18.10.2015, 21:38:11
Když Karolína dokončí rozhovor s Anglinem, vrátí se ke stolu a už popohání Merysol aby dopila kávu.
Ani jsem se Karolíny neptal na Varyse, pravděpodobně by odpověděla stejně jako Žíra. Venku se stmívalo. Do večeře bylo ještě dost času, ale ne tolik aby se dalo něco ještě podnikat. V hospodě bylo příjemně teploučko, tak jsem se posadil u jednoho menšího stolu kde jsem měl relativně soukromí a zabořil jsem se do knihy kouzel objednal jsem si čaj který jsem pomalu usrkával. Opakoval jsem si nově nabytá kouzla a letmo projel ostatní kouzla, abych měl z čeho vybírat. Onyx měl v knize dopodrobna rozepsaný spousty kouzel jak užitečných, tak smrtících. Kombinoval místní řeč s elfským jazykem. Ty silná kouzla byla psaná pouze Elfsky. Bez znalosti elfského jazyka je kniha prakticky bezcenná, ale pro mě to byl hotový poklad. Zdroj kouzlených formulí a inspirace...

"Úder prince mrazu" "Ano, tak nějak by se to dalo přeložit... Luxusní kouzlo, to se musím naučit.

***************

Do hospody se vřítil Theodor. Nebyl sice tak precizní jako Anglino, ale barbara prostě nezapře.

"Dobrý večer kapitáne." Připojil jsem se k ostatním ke stolu. "Říkáte podsvětí? Čím pak to? Že by návštěva barona? Jen jsme předali ztracený dopis." Bylo mi hned jasné že od té doby co jsme navštívili barona jsme se nevědomky zapletli do "tajné" války.

"Možná něco ví, ale spíš bych si měl promluvit s Hugem a zjistit co se šušká. Ale nejdřív s ostatními a vysvětlit jim válku mezi Tarkeinem a Varysem a taky co má Karolína společného s Varysem."


***************

Ohledně inkvizitoru mi bylo na spoustu otázek odpovězeno. Avšak jedna věc mě zajímá. Jste imunní vůči kouzlům pasivně nebo se na to musíte soustředit? Třeba útok ze zadu když nejste připraven anebo naopak budu-li chtít na vás vyčarovat pozitivní kouzlo, třeba rychlost, jestli se můžete rozhodnout kouzlo přijmout nebo je to nemožné a kouzlo selže?"

"Pak mám ještě jednu otázku, ale tu bude lepší položit Onyxovi."
 
  Karolina   Postava není přítomna 18.10.2015, 14:56:40
Když domluvíme s Anglinem a vrátíme se ke stolu, zamíchám kávu a začnu ji upíjet.
" Merysol, dopijeme kávu a jdeme na ten trenink, ano? Nechci přijít pozdě, až tady bude Theodor. "

Dopiju a začnu se strojit. Počkám, až se ke mě připojí Merysol a pak ještě ode dveří zamávám na ostatní.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 18.10.2015, 12:14:42
Ani jste se pořádně nerozkoukali a už se začíná pomaloučku stmívat. Za chvíli by tu měl být Theodor, a pokud chce Kája a Merysol předtím ještě cvičit, měly by pomaloučku vyrazit. Jinak by se také mohlo stát, že se zdrží příliš dlouho.

Ať dívky nakonec šly nebo ne, Theodor se ve dveřích objevuje zhruba dvě hoďky poté, což by stejně již měly být zpět.

Theodor vstoupí do hospody, rozhlédne se , změří si celou hospodu a pak zamíří k vašemu stolu. Po cestě si objedná dvě piva. Jedno rovnou vypije ještě než dojde ke stolu, to druhé mu Paul nese a mění za prázdný korbel.

Sedne si k vám. "Nazdar, tak co? Hele, dřív než začnem, Hugh mě varoval, že v místním podsvětí se o vás šušká, dávejte si pozor, co kde říkáte, mohli byste to šeredně odskákat."

Pak si odkašle. "To byla jen jedna přátelská rada na uvítanou, nyní něco k Inkvizitorům... Je něco konkrétního, co by vás zajímalo? Nebo mám začít mluvit obecně a vy se pak budete ptát?"
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.