abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Alenky v říších Eosu ::
družina
stránkovat po:  
 

Andrew Angel du Nox
17.6.2015
18:18:29
Nakloním hlavu mírně na stranu "Ale, to musí být celkem stresující plnit tolik funkcí.. No nevadí, jsem rád že nemusím schánět nikoho dalšího.." pokčím rameny. "No, teď jestli bude lepší jít hned s ním, nebo s dolníkem a tou černovláskou.. Vůbec jak se k nám dostal dolník?? To nás všechny odchytli a převezli sem? Nebo co se k sakru stalo?! Jestli je to nějaký vtip na počest dědy.. Tak se tedy ani trochu nepovedl... Asi bude lepší jít s nimi.. Tohohle najdu tady asi skoro pořád, kdežto je v hospodě jen těžko.." dojdu nakonec svých myšlenek.

Jenže než už doopravdy vyrazíme, rozhodne se nás ještě vyslechnout. "Já k pozorování okolí naštěstí používám vlastní zrak, ne ten její, takže nemám tušení co viděla ona.. Já viděl jeho jak se sklání nad kupo těl, a s některým z nich se vybavuje..." povím, a konečně se dostanu do nahoru po plošině, kde je alespoň trochu sucho.

Falazur
16.6.2015
18:13:33
"Asi jo." přisvědčím, i když se zároveň s tím musím (zatím) sám sebe ptát, co tam vlastně budeme dělat. Nevím, jak přesně to v těch hospodách funguje, ale nikdo z nás nevypadá, že by s sebou měl dost chleba na výměnu. A vzhledem k tomu, že "peníze" jsou pro mě stále jednou velkou neznámou, tak z nás asi budou dlužníci dřív než se nadějeme...

Jenže ta cesta tam nebude tak snadná. A vlastně je to i dobře, když přihlédnu ke svojí předchozí úvaze. Ta průtrž mračen je pořád ještě příliš krásná na to, aby se mi po ní v kamenolomu nestýskalo. A tak sáhnu po menší prověrce místního práva.
"On říkal, že ho napadli otrokáři. Tak se bránil.
Ale my jsme nic z toho boje neviděli."
nevidím důvod, proč lhát a také nevidím ani nejmenší důvod, proč si místní pravidla tak trochu neprověřit.

Rikke Falla
16.6.2015
18:07:30
Už už se chystám po vzoru blonďáka taky vykročit, zase očima vyhledám Russila, našeho anděla, který nás dovede do hospody, kde bude sucho a něco k snědku a k pití a čas dumat nad tím, co se děje, proč se to děje (no, to asi nevykoumáme jen tak) a co se bude dít dál. Jen se ušklíbnu, když slyším Ebenirovo doporučení ohedně Mořské potvory.
"Díky, už sme slyšeli, že tam nemám lozit."

Jenže odchod nebude jen tak. Ebenir "pracuje". Jako na jednu stranu se mu nedivím, ono asi i tady (ať je to, kde chce), zabíjení není jen tak. Nemělo by mi to být jedno, ale je. Prostě právě prožívám takový stav odosbnění, jako bych hrála nějakou hru nebo četla příběh, takže pár mrtvých není třeba si brát osobně.

Osobně si ale beru to, že tady dál moknu a mrznu. Hodím nepříjemný pohled na zrzku. A stejně tak nepříjemný na sekerníka.
Sakra, to nemůže sám něco říct?

Otočím se zpět k Ebenirovi.
"Nic sem neviděla... tedy nikoho jsem neviděla někoho zabíjet...
On,"
ukážu na sekerníka, "tam stál s tou svou sekerou a asi tam byla tři těla. Na jedno teda mluvil, tak nevim.
A říkal něco vo tom, že ho napadli banditi a chtěli prodat do otroctví.
Ale tak snad vám k tomu řekne víc sám.
My můžem jít?"
dožaduji se netrpělivě.

Bílý králík osudu
12.6.2015
22:20:07
Andrew to zkusil zvládnout dřív než Rory a dokonce se mu to i podařilo, ale reakci dostat už nestihl. On je totiž Ebenir Rorynou technikou prakticky přinucený věnovat se právě a jenom jí.

A ne, že by Rory měla pocit, že je její gesto chlapíkovi nepříjemné, ale stejně se jeho oči z nějakého důvodu blýskají zvědavou ostražitostí. S potutelným úsměvem ti jeho vousy skrytá mladá tvář ustupuje společně s celým jeho tělem při procesu pomalého, ale plynulého úkroku vzad.
"Ehm, no a to se na ně jenom tak vrhl?" pokusí se v Roryně přítomnosti pracovat, i když mu to rusovláska věru příliš neulehčuje.

Teprve potom se ozve Rikke a asi mu tím připoměla i Andrewa, protože jako první odpoví jemu: "Obávám se, že někým takovým bych docela dobře mohl být právě já." ušklíbne se na Andrewa pobaveně, po očku si stále kontrolujíc Rory. A tónem, který se dá snad i podezírat z drobného výsměchu ještě dodá: "Ale Vaše přání mi samozřejmě nezbývá než respektovat a popřát Vám hodně štěstí při doptávání se v hostinci. Poslední dobou tam bývá poměrně živo, takže s trochou štěstí by se tam mohl objevit i on. Ovšem ve které..." pokrčí rameny. "Nemůžu si být samozřejmě jistý vašimi skutečnými záměry, ale pokud k tomu nebudete mít zvláště dobrý důvod, doporučuji vám nechodit k Mořský potvoře. Berte to jako dobrou radu od někoho, kdo bere svou práci vážně. Nevypadáte jako někdo, komu by jejich kuchyně měla prospět." mrkne na stále poněkud pobaveně.

Pak odstoupí o další krůček od Rory, aby se mohl lépe ohlédnout po Rikke a trochu se na ni pousmát. "No... uznávám, že není moc důvodů, aby jste tu mokli, pokud mi k tomu řeknete své. Kde jste v tu dobu byli? Můžete něco z toho tady vaší lepé děvě dosvědčit?"

Andrew Angel du Nox
9.6.2015
19:22:43
Zhluboka si oddechnu. "Do toho proč ho hledám ti vůbec nic neni sakra! Potřebuju někoho kdo tu něco i dokáže, ne nějakýho trhance ze stráže jako seš ty.."

Přivřu oči a nakloním hlavu mírně na stranu. "Jelikož potřebuji sehnat někoho, kdo tu má určitou moc, a bohužel Váš druh moci nad stráží mi k tomu nepomůže.. Potřebuji si promluvit s někým vlivným.. S někým kdo zná posly, okolí, má mapu.." povím, než se jeho pozornost pokusí dostat rudovláska. Zavrtím hlavou, a pokračuji po plošině pomalu nahoru, aby Ebenir měl případný čas mi odpovědět.

Rikke Falla
9.6.2015
18:06:47
Je mi celkem jedno, jako co vypadáme - pokud se s náma tenhle týpek baví a je ochotný nás pustit do vesnice. Je mi i jedno, kde je starosta. Pravda, i u něj bude asi sucho a možná bysme dostali i něco k pití, jen nechápu, na co ho blonďák potřebuje. Vím ale jedno a to celkem jistě - starosta určitě nepotřebuje vidět nás.

Celkem přátesky se ušklíbnu na Ebenira, když vidím, jak se na mě podíval a pak už natahuji krk, abych mi neuteklo, kterej že je to ten Russil, co nás má odvést do hospody.
V rámci možností jsem spokojená.
Hurá, hospoda!

Jenže pak se do toho vloží zrzka. Loupnu po ni nepříjemným pohledem. Jako jo, ti mrtví tam, jistě, to není tak úplně v pořádku. Jenže copak nevidí, že tady není nic v pořádku? Copak neví, že není dobrý se srát do věcí, do kterých jí nic není?

No fajn a hospoda se odkládá na neurčito... zavrčím si v duchu.

Přes své naštvání mi to nedá, abych nepozorovala, jak se zrzka před Ebenirem prsí a jak si ho zpracovává. Jo, celkem by mě zajímalo, jak se s její "pozorností" chlápek porovná, ale:
"Hele..." pokusím se tu jeho pozornost obrátit zase na sebe, "vy tu to asi budete mít na dlouho. Než vám poví, co všechno viděla a tak..." slovo "viděla" pěkně zdůrazním a střelím pohledem po zrzce, trochu se ušklíbnu.

"Ale tak my bysme mohli mezi tím už do tý hospody, ne?" zkouším to. Zdá se, že tím "my" myslím kromě sebe blonďáka a kopáče, když se tak nějak už chvíli držíme pohromadě. I když blonďák chce mermocí vidět toho starostu - ale i tak se musí napřed dostat dovnitř.

Lenka "Rory" Rorejsová
8.6.2015
20:50:51
Nakloním se k Ebenirovi…ještě o kousek blíž. Jako bych nám chtěla zajistit trošek soukromí. Jako bych se bála. Jako bych věřila jen jemu.
„Viděla jsem….“
Zašeptám a očima sleduji mužovu tvář.
„…jak tou sekerou rozsekat na cucky tři chlapy.“
Při těch slovech se snad i trochu zajíknu. Nikdo přeci nestojí o takovou podívanou, nebo ano?

„Jen tak…jako by o nic nešlo.
Je to vrah.“

Pokračuji tiše. A nakláním se, až se prsy téměř dotýkám mužova ramene.
„Hlídáte vstup do města a pustíte sem jeho?“
Zeptám se nakonec.

Bílý králík osudu
4.6.2015
20:13:09
Po Falazurovi Ebenir jemně sklouzne pohledem a pousměje se jen malinko, zatímco raději přesměrovává svou pozornost někam jinam.

Černovláska vykročí na plošinu a muž si mimoděk a bez jakékoliv známky stresu položí ruku na jílec své zbraně. Takhle při pohledu zblízka je Ebenir Nibertis tvor obdařený pod částečně upravenými vousy docela mladýma očima, a dle toho, co zpoza fousiska kouká, i čistou, nezhrublou pletí, vypadající pod oním fousiskem skorem nepatřičně.
Když se jej Rikke tak líbezně optá, kde je hospoda, tak se na ni trochu ušklíbne a prohodí: "Russil vás tam dovede." a kývnutím hlavy ukáže k nějakému z těch mužů vzadu (a ano, tady shora je vidět, že tihle nejsou jediní, kteří tady jsou. Nicméně ti tři ostatní si spíše jen tak lenivě postávají vzadu u stěn a prohlížejí si vás).

Pak se do věci vloží Andrew a on stihne trošku nechápavě nakrčit čelo a zareagovat opatrným: "A proč byste ho hledali?" a ještě asi toužil ještě něco dodat, ale Roryn příchod jej od toho jaksi vyrušil.

... Pohled, který měl pro Rikke byl téměř laškovný.
... Pohled, který měl pro Andrewa naštěstí laškovný nebyl, ale stále byl i přes určitou opatrnost vcelku přívětivý.

Pohled, který si schovával pro Rory, je ale vyloženě odhadující. Ne zjevně nepřátelský, ale i tak se poněkud napřímí v těle a všeobecně zostražití. A když ctěná ohňovláska promluví, tak skutečně na okamžik vytřeští své překvapené hnědé oči a pak mimoděk těkne pohledem po jednom ze svých mužů, se kterými Roryna průpovídka otřásla též a dovedla je tak k viditelně mnohem větší pozornosti a připravenosti se do vás případně pustit. Ebenir si srovná postoj a trochu se kousne do rtu, když hledá vhodnou odpověď. Nakonec věnuje svůj pohled Bergelmirovi postávajícímu vzadu stále s onou sekerou přehozenou přes rameno:
"A to s ní jdeš dobrovolně?" optá se ho napůl opatrně a napůl fascinovaně.

Chvilinku trvá, než Bergelmir, kterému se už konečně podařilo spustit oči z Rory, odvětí: "Spíš mi přišlo zbytečné držet se padesát stop za nimi, když už jsem věděl, že taky míří do vsi."
"To v těhlech končinách není vždycky ta nejchytřejší úvaha." podotkne situací evidentně dosti zaujatý Ebenir a zvedne oči k Rory.

"Uhmm... A co přesně jste viděla..." trochu zavrtí hlavou, jak mu dává práci větu dokončit slovem: "... cestovatelko?"

Andrew Angel du Nox
4.6.2015
11:38:02
Když poslouchám toho strážníka, mračím se stále víc a víc. "To si snad dělají legraci... Jaké magické věci? Co to SAKRA žvatlá za nesmysly?" A korunku tomu všemu nasadí dolník. Střelím po něm velice nehezký pohled, ale nic neřeknu, jelikož, a to mě štve ještě víc, má pravdu.

Pak si všimnu že se začne odklápět stěna. "Teda.. Padací mosty znám.. Ale padací stěnu? O tom sjem ještě neslyšel.. Takže stejný dotaz.. Kde k četu sme?! " Otočím se na hlavního strážníka. "Ano mám dotaz.. kde je tu nějaký předseda? nebo starosta?" optám se, když udělám prvníá krok na plošinu.

Falazur
2.6.2015
20:07:35
Andrew nás představí a i když se moc snaží, tak si myslím, že náš vzhled tomu moc neodpovídá.
"Vypadáme spíš jako banda divnejch žebráků." poznamenam a asi si neuvědomuju, že to může bejt kapku nevhodná poznámka.

Jak tak poslouchám výklad strážného, tak to všechno zní poměrně rozumně. Až na ty otroky tedy. To poněkud posmutním, protože se zdá, že můj drobný výlet se chýlí ke svému konci a já navzdory svým předchozím slovům a plánům mířím rovnou do náruče důmyslných otrokářů, kteří se maskují jako spořádaná vesnice.

Povzdechnu si a Rikke na její "radostnou" poznámku neodpovím.
Ohňovláska zatím nelení a pustí se do prvního z nás, který se jí znelíbil.
"Je vidět, že ještě u otrokářů nebyla. Já ho docela chápu. Jen nemám sekeru a dostatek neúcty k sobě samému, abych klesl na jejich úroveň a zabíjel je."

Lenka "Rory" Rorejsová
1.6.2015
20:10:44
Zamračeným pohledem sleduju Bergelmira. Snažím se ho odhadnout. Zjistit, co od něho můžu čekat… Svým způsobem mě fascinuje. Chlap jak hora, co zabíjí na potkání. Olíznu si rty a pomalu obrátím svou pozornost k dění v okně. Nepatrně se vyprsím – ostatně jako vždy, když se někdo tváří pohoršeně. Prohrábnu si vlasy a přimhouřím oči.

A z příšerného dne se pomalu stává fraška.
To je snad vtip…
Bleskne mi hlavou, když uvidím otevřené …padací most? Strážní, kteří nás přivítají s kuší v ruce, muž v kroužkové zbroji… nic z toho nedává smysl.
„Paráda.“
Utrousím a vydám se za Rikke.
„A co zabíjení? To tu povoleno je?
Protože támhle ten právě někoho zabil.“

Pronesu k tomu, co si říká – to jako vážně? – Ebenir.

Rikke Falla
31.5.2015
20:17:29
Z okna vykoukne hlava. To je fakt dobrý začátek. A začne probíhat takový to oťukávání a pokládání otázek, které já bych teda ráda zkrátila na minimum, ale to už se ozve blonďák.

A pak jsou z jedné hlavy dvě hlavy a pak zase jedna hlava - až mi z toho jde hlava kolem. A ta hlava je pěkně upovídaná. Koukám vzhůru, hlavu zvrácenou, až mě začíná bolet za krkem, hmouřím oči před deštěm a kdybych neměla strach, že mi do ní naprší - s pusou otevřenou.

Loupež...
Zboží magické povahy...
Otroci...


Skloním hlavu a ušklíbnu se na kopáče.
"Slyšíš, žádní otroci, to je dobrý, ne?"

Zase chci hlavu zaklonit, ale místo toho fascinovaně sleduji, jak se spouští ta... stěna. A ti, co jsou za ní, jsou ještě víc fasinující. Kuše... kopí... ňáká ta... kroužková zbroj...
Jen polknu. Takže jsme fakt úplně v prde... jinde.

"Seru na to..." procedím tiše mezi zuby a neohroženě postoupím k tomu Ebenirovi.
"Jo, mám.
Kde je tu hospoda?"

No, řešit, čím v ní zaplatím, budu až pak. I když je fakt, že tady zdrhnout bez placení nebude vůbec jen tak...

Bílý králík osudu
30.5.2015
17:48:48
Bergelmir momentálně postává kousek za vámi a nijak se do dění nezapojuje, i když pečlivě poslouchá a dává si velmi záležet, aby bylo naprosto jasné, že patří k vám. Patrně se mu také nechce zůstat moknout venku.

První muž se v reakci na Andrewa hlasitě uchechtne a vedle něj se objeví druhá zvědavá hlava, toužící dle chování dozvědět se, s kým se to tu ta první hlava vybavuje. První hlava ke druhé kývne nějakým zcela konkrétním směrem a druhá hlava vám opět zmizí z dohledu.

"Vítejte v Dane." ušklíbne se první hlava na Andrewa. "Město teďka zapálit nejde, ale i tak to nezkoušejte. Stejnětak se nepokoušejte o žádný jiný způsob narušení chodu či řádu naší vsi. Pokud vás tu chytnem při loupeži, tak s váma v tom lepším případě pro vás nakrmíme ryby." vykládá vám a dává si při tom záležet, aby ho bylo slyšet - což v dané situaci znamená, že křičí. Když jej přeruší blesk, prostě místo přerušení zopakuje a pokračuje dál. O to víc sil ho stojí ještě přidat, když se nad vámi začne ozývat rachocení a posléze i skřípání. Celá ta divně sešikmená stěna nahoře se začíná hýbat a vzpřimovat.
Muž ve výkladu přesto neohroženě pokračuje a kupodivu se mu daří překřičet jak celý ten lomoz, který jej ani trošku nevyvádí z míry, tak bouřku, která si na vaší snad už závěrečné scéně v ní, dává nemálo záležet. "Zákony Dane neumožňujou otevřený obchod s určitými druhy bylin, lektvarů, mastí a prášků, jakožto ani otevřený obchod s otroky a zbožím magické povahy. V porušení tohoto bude veškerý takto nabízený majetek trvale zabaven a viník vykázán, i když možný je ovšem i klasičtější potrestání viníka."

Podivná velice bytelná stěna se mezitím přehoupla přes vertikální polohu a se skřípěním se vykláněla dál směrem ven z vesnice. Prošla polohou horizontální a nyní se snižuje ještě hlouběji, patrně s cílem dotknout se země bez ohledu na tom, kdo jí zrovna stojí v cestě. Pohyb je to postupný, i když ne zcela plynulý. Rozhodně to ale není pád a je vidět nějaké řetězy a lana a tam nahoře, kde se jejím vykloněním objevil obrovský otvor - jakoby zkrátka domu chyběla jedna stěna - na ono místě jsou také za nižšími zábranami vidět čtyři stojící strážní, z nichž dva na vás míří kuší a dva mají v ruce připravená kopí a napřažená směrem k vám.

Muž v okně zmizí za jeho okrajem.
Mechanismus s kovově dřevěným povzdychnutím a mokrým zašplíchnutím dokončuje svou práci, takže z podivné stěny se nyní stala jakási padací brána a most nahoru.
Muž se během toho vynoří mezi stráží. Jako jediný má na sobě zdobenou kroužkovou košili, která navíc skutečně vypadá udržovaně a snad až trošku honosně. U boku se mu houpe pochva širší, než má Andrew, a dostatečně dlouhá na to, aby rukojeť v ní s tou největší pravděpodobností nepatřila k dýce. Muži na sobě mají stejné kožené zbroje, které jsou místy okované a místy ušmudlané.

"Já sem Ebenir Nibertis, současnej hlavní strážce Dane. Tákže teď, máte nějaký otázky?" optá se fousáč, přecházeje pohledem z jednoho na druhého. "Pokud něco pochopíte špatně, je to váš boj." pokrčí rameny.

Andrew Angel du Nox
30.5.2015
16:23:30
Napjatě sleduji okenice, a oddechnu si když opravdu někdo vyleze. Jenže pak naneštěstí i promluví. "Ano je! A ti někdo chtějí dovnitř do vesnice! Jsme cestovatelé a už se tu plahočíme dost dlouho... Hledáme sucho a pokud možno i teplo." křičím nahoru, aby mě bylo slyšet. "Ale tudy se nedostaneme nahoru do vesnice.. Je tu někde nějaký vchod?" povím, aby začal odpovídat a přestal se ptát.

Bílý králík osudu
26.5.2015
21:59:34
Rikke zakřičela jako pravá velice naštvaná ženská a evidentně to má svůj efekt. Na chvilku uvnitř utichl řehot a po chvíli se otevřely dřevěné okenice, aby na vás shora shlédlo jakési fousaté chlapisko.

"No to mě poser, von tu fakt někdo je." pronese do vašeho napjatého očekávání.
"Co ste zač a vodkaď se tu -" začne spíš fascinovaně, než nepřátelsky, ale nezvládne větu dopovědět napoprvé a jeho šokované oči se zastaví na Rory. Trošku svraští obočí a přiměje se nyní pootevřená ústa znovu probudit k aktivitě: "Co ste zač??"

Andrew Angel du Nox
24.5.2015
9:39:38
"Cse.. Mě nikdo zavírat nebude... To rozhodně ne.." povím rázně, než se zastavím před.. zdí? "Tady nejsou dveře.. To mi chceš tvrdit že i do vesnice lezopu po žebříku? " u3kl9bnu se. Tohle místo je vážně zajímavé.. Ale o žádné osadě Dane jsem jaktěživ neslyšel. A to je zvláštní...

Pak už se hlásí černovláska. Mám docela chuť jí říct aby použila nohy, a hlavně hlavu... Ale nakonec se udržím a jen se ušklíbnu. "Ano! Hledáme přístřeší a hlavně trochu sucha!" doplňuji.

Mathew
23.5.2015
11:20:21
Cestou sa trochu porozprávam s Bergelmirom a rozhodne kráčam ďalej cestou. Začína byť poriadne sychravo...

Nakoniec ale nájdeme spomínanú dedinu, ikeď ma už pomaly opúšťala nádej. Zbytok družiny sa baví o viac či menej uveriteľných no v zádase nepodstatných veciach, pozornosť by som venoval tak Falazurovím varovaniam, zdá sa že mal ťažký život. Nezastavujem sa a kráčam rovno k tej časti dediny, ktorá sa vypína nad súšou. Tam aspoň toľko neprší, a navyše sme našli tú našu krčmu. Rikke sa už o oznámenie našej prítomnosti stará, tak sa pokúsim medzičasom zo seba dostať aspoň trochu vody.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24] 
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.