abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Rodinné záležitosti ::
družina
stránkovat po:  
 

Isara
14.2.2014
23:16:39
Odcházejícímu Tavalovi odpovím jen krátkým kývnutím hlavy.

Ani mně Lieris neodpoví, nicméně se zvedá a pod rukama mi bere má zavazadla. Ulovím tedy alespoň pstruha a zbytek vína a belhám se za tmavovláskou směrem k pokojům.
Kemikovi jen kývnu na rozloučenou. Kam má jít složit hlavu ví a zbytek už je na něm.

Lieris Nargol
8.2.2014
10:28:07
Lieris je vskutku úsporným společníkem. Když se Isara zvedne k odchodu, byť je to zcela evidentně má blízká přítelkyně, nehnu se ani náznakem, abych jí pomohla. Žmoulám mezi prsty kousky chleba a dělám si z něj kuličku ... tak trochu bezmyšlenkovitě. Pohledem projíždím po místnosti a společnosti, která se tu sešla. U každého se zastavím na vteřinu či dvě pohledem...

Slabší povahy mé pohledy nenesou příliš dobře, protože se v něm nedá nic přečíst. Jako by v něm nebyla jediná myšlenka či emoce.

V jeden moment se však něco změní a výraz mi trochu ztvrdne a pohled se rozostří, netrvá však dlouho a není po té změně ani památky.

Když se Isara s tou mladou dívkou vrací, nezvednu hlavu. Prostě o ní vím a nepotřebuji se pohledem ujišťovat, že je to ona.

Na Isařinu výzvu ani neodpovím, jen si sežmoulaný kousek chleba hodím do pusy, zvednu se a několika ladnými pohyby zbavím kulhající rusovlásku jejích zavazadel a zbytečností, co s sebou vláčí. Ladně ji předejdu a mizím směrem do patra k pokojů.

Ne, ani pozdrav na dobrou noc jsem neutrousila.

Tavalo
23.1.2014
11:02:33
Na odpověď s kým, že to ztrávím nocleh se lehce kysele zatvářím, nicméně nehodlám to komentovat, zjevně to beru jako fakt, se kterým nic neudělám. Odeberu se tedy nahoru po schodech, ještě se nakonec otočím a pronesu: "Dobrou." Vyrazím k místu mého odpočinku, vyberu si lože a odeberu se ke spánku. Ještě před tím ale místnost prozkoumám a zjistím, kudy by se dalo případně uniknout, ať už oknem, nebo po střeše. Zbraně složím někam k sobě, kdyby se náhodou něco mělo semlít.

Isara
21.1.2014
13:00:07
Zdá se, že mé smířlivé gesto bylo kladně přijato. Mírně přikývnu hlavou v odpověď na poděkování.

“Nahoru po schodech, je to naproti pokojům. Ten druhý si podle všeho zabral Bartoloměj,“ poskytnu Tavalovi žádané informace, plus něco málo navíc.

“Vyrážet budeme brzy, dobře se vyspi,“ popřeji mladíkovi, který se hotoví k odchodu.

Vyprovodím jej pohledem a pak se obrátím na Kemika: “Ty budeš spát na seně ve stodole, co jsme se kolem ní šli. Myslím, že to pro Tebe tak bude lepší. Přichystala jsem Ti malé překvapení.“

“A my bychom mohly jít taky nahoru, co Ty na to?“

Tahle otázka zřejmě patří mé netečné společnici. Na odpověď ani nečekám, zvednu se a začnu sbírat zavazadla, džbán vína a talíř s dosud netknutým pstruhem, abychom se s tím vším přesunuly do pokoje.

Tavalo
6.1.2014
16:38:30
Dovtípím se poměrně rychle, kam že to musel jít Isara sama a nijak to nekomentuji. Vlastně proč taky, co bych z toho měl.

Nabídka nocelhu ale příjde vhod: "Jasně. Díky za nabídku, lepší spát pod dekou a pod střechou, než tady v lokále pod lavicí." Prohodím a pak dodám: "Kde to najdu? Tady už se asi stejně nic dít nebude, tak bych se šel aspoň v klidu vyspat." Postavím v očekávání, že budu nasměrován, kam že se to mám jít vyspat.

Isara
30.12.2013
14:27:45
Pokud jsem Tavalova slova slyšela, nereaguji na ně. Pomoc buď nepotřebuji, nebo jsem si ji už zajistila sama. Proč bych jinak s sebou tahala ven to děvče?

Trvá to pět, možná deset minut, než se dveře do hospody zase otevřou a já vejdu následujíc vracející se obsluhu. Pajdám možná ještě o trochu víc a tak nějak celkově působím o něco unaveněji. Přejdu lokál a ztěžka dosednu ke stolu.

“Jsou místa, kam i císař musí po svých. A o pomoc si umím říct,“ obrátím se na Tavala a dám tak najevo, že jsem jeho slova prve nepřeslechla.

“Ale když už jsem byla venku, aspoň jsem Ti zajistila nocleh. Pokoje už jsou plné, ale mají tu ještě něco jako noclehárnu, nejsou tam sice postele, ale aspoň je to pod střechou a přinesou Ti tam deku. Pokud o to ovšem stojíš...“

Starám se. Kdo ví proč. Ne, že bych musela, možná je to jen má forma omluvy za mou nevrlost v posledních hodinách.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53] 
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.