abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Žira   Postava není přítomna 4.11.2015, 23:24:28
Konečně nám Merysol stručně vysvětlí, o co jde. "Sakra, tohle jsou Kájiní bratři, a já o nich mluvila jen tak. Už se nedivím, že se tváří tak, jak se tváří. Kroky k záchraně.... co tím myslí? No.... někdy nám to řekne. Svými slovy jsem musela Káju ranit. Musím jí nějak pomoci, ale jak?"

"Kájo....já.... promiň.... já nevěděla..." zvládnu ze sebe nakonec vykoktat pouze tuto ne příliš smysluplnou větou. Natáhnu ke Káje ruku a pohladím ji po její ruce.

Pak Merysol mluví dál. "No vidíš Nysilo, takhle nás sežene všechny." pronesu a kouknu na Nysila s pokusem o úsměv, jen se moc nedaří. A po poslední věci, co řekne Merysol to jde ještě hůř.

"On...on s tebou mluvil? A zakázal ti, abys mi o tom řekla? A.... a proč?" v mých očích je skutečně tak trošku šok. "Já vím, že je tady, dneska mi poslal zprávu.... že ho ještě dnes uvidím, tak abych nebyla překvapena. Myslela jsem, že má třeba moc práce.... i když nevím jaké, jeho nic nezajmá. Je to sice ten nejlepší mistr boje, co jsem kdy viděla, ale jeho lidi nezajmaj, prý odmítá pomáhat lidstvu, protože si to nezaslouží."

"To musí být něco moc vážného. Jak to jen říkal? Lidstvo jako celek si nezaslouží záchranu, tu si zaslouží pouze jednotlivci. Proč zachraňovat lidi, když dělají vše pro to, aby šli do záhuby. Ale Aribeth je jeho známá, to vím. O té mi vyprávěl. Tak třeba ho o to požádala. Až ho uvidí ostatní, řeknou že je to hulvát. A o mě si budou myslet bůhví co, protože ho skoro uctívám. Ale to končí, ne jen, že se neuráčí mi ani říct ahoj, dokonce zakáže Merysol, aby mi o tom řekla. Chudám Mery, pro ní to muselo být sakra těžké. A já jsem sobecká, Kája má mnoho problémů a já tu myslím jen na sebe."

Nepřítomně sedím a koukám do zdi. Pak se zvednu ze židle. "Jdu si trošku zabojovat, za dvě hodiny budu u hlavní brány do kasáren." Pronesu a odcházím. Pak se ale zastavím a zase se vrátím. Omluvným pohledem prohlédnu ostatní. "Promiňte, potřebuji si trošku utříbit své myšlenky." Dojdu k Nysilovi a políbím ho. Pak dojdu ke Káje a něco málo jí pošeptám.

Pak již odejdu. Nejprve na pokoj, kde si vezmu veškerou výbavu a potom za město, kde mě nebude nikdo rušit.
 
  Merysol   Postava není přítomna 4.11.2015, 22:21:04

Kája mi přenechá slovo s tím, že mám vše vysvětlitl ale já ani nevím odkud začít…

”Zkusím to vzít nějak popořádku. Kájiny bratři jsou falešně nařknuti z vraždy, ale už se podnikli…patřičné kroky k jejich záchraně. Víc neřeknu, ne tady…začínám mít pocit že mluvit kdekoliv na veřejnosti není zrovna bezpečné.”

Na chvilku dám všem prostor a pak hned spustím dál…

”A co se nás všech týče, mi máme přijít za dvě hodiny k bráně, pak půjdeme pryč. Aribeth nám potřebuje říct něco o našem…úkolu. A tady to nejde.”
Pak se podívám na papír zmuchlaný v mé dlani a podívám se na Žiru. ”A co se tebe Žiro týče…já ti v něčem …vlastně všem…tak trochu lhala. Včera jsem se potkala s tvým učitelem. Ale nechtěl, abych ti řekla, že tu byl a mluvila jsem s ním. Jenže věci se začínají mít jinak…”

Pak utichnu. Je mi jasné, že přijde hromada otázek co a proč se děje, ale rozhodně si nepřijdu jako někdo, kdo by jim měl o všem říc. Tohle bude ještě hodně těžké…a jen horší a horší…
 
  Žira   Postava není přítomna 4.11.2015, 21:48:20
Sedím v hospodě a v hlavě se mi honí vlastní myšlenky, moc nevnímám okolí. "Tak on je tady a nic mi neřekl? Asi má k tomu dobrý důvod. Ale mohl mě o tom aspoň informovat. Tak ráda bych s ním mluvila. Ale co, asi má důležitější věci na práci, než jsem já, ale pochybuju, že by zrovna tenhle mrzout měl tolik práce, že by nemohl ani dát vědět."

Když do hospody vejde kolem 11. hodiny Nysilo, mírně zvednu hlavu a pokusím se o úsměv. Když si přisedne, nepřítomně ho hladím po hřbetě ruky. Pak přijde Kája a zdá se, že má nějaké nervy. Už už k ní chci promluvit, když se přiřítí Merysol a rychle jí odtáhne pryč. To již skutečně upoutá mou pozornost.

"Koukám, dneska bude ještě skutečně zajímavý den. Já toho vím stejně, jako vy, takže nic." "Sakra, to bude ještě moc zajímavé, za tu chvilku, co jsem vzhůru, tak už se tohu událo dost."

A to není vše. Když se Kája s Merysol vrátí, obě se tváří velmi zvláštně, zejména Kája. Když si přisedne k Anglinovi, položí na stůl nějaký papír. Kouknu na něj jedním okem. Je to zatykač. "Tři muži, co zavraždili Achillona.... rozhodně prospěli světu, ale co s tím má Kája společného." Kouknu se na ní a potichu zašeptám: "Copak se děje Kájo? Někdo koho znáš?" a ukáži na podobizny na zatykači.

Když si Nysilo jde popovídat se stopařem, moje ruka stále opakuje pohyb, jako předtím, tak nějak automaticky. Pokud se nedovím něco skutečně zajímavého, nejspíš se stále zaobírám svými myšlenkami.

Když se mluví o tom, že zítra asi vyrážíme, zamračím se. "To zní zajímavě. No, snad se dozvíme víc." "Tak asi skutečně něco důležitého, jinak by tu nebyl."
 
  Alexander   Postava není přítomna 4.11.2015, 21:38:51
Do hospody přijdu chvilku po poledni. Když jdu ke stolu, pečlivě ale nenápadně se koukám po místních hostech. jestli tu není někdo koho sjem tu viděl již včera nebo snad i někdy předtím, a jestli někdo z nich nesleduje náš stůl. Zrovna Nysilo povídá že pro nás vedení má asi nějaký úkol.

"Ano to má.. Nejspíše odjedeme již zítra.. Takže tu dneska máme s největší pravděpodobností poslední den si něco zařídit.." povím zrovna když si sedám. Přejedu pohledem po papíře na stole, a uznale kývnu hlavou. "Hmm.. To je celkem slušný.. To máme vyřešit? A nebyl to váš bývalý velitel?" ptám se, ale naschvál tak aby nikomu nebylo na první pohled jasné o čem nebo o kom se bavím. Podle výrazu a toho, že mluvím sám od sebe mám nejspíše docela dobrou náladu.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 4.11.2015, 13:00:04
"Nevím co přesně máš namysli Zare, ale dnes s námi se všemi bude chtít mluvit vedení. Někdy v odpolední či večerních hodinách. Dají nám vědět. Nevím teda jak nás chtějí informovat když jsme tak rozlétaná skupina, nic méně jsem jim dal vědět, že se tu scházíme pravidelně na oběd i večeři. Nakupte si trvanlivé jídlo alespoň na týden. Mám pocit, že dnešní noc bude v tomhle městě ta poslední." "Kdo ví jestli"

**************

Začínám se trochu nudit, přemýšlím, že bych měl využít čas a začít zase studovat ať dělám neco užitečného. V tom se ve dveřích objevil Stopař se svým zvěrstvem. Chvíli se baví s Paulem a pak jde za námi. Ne, jde přímo za mnou a chce si semnou promluvit.

"Samozřejmě." Vzal jsem si své věci včetně čaje a šel za ním ke stolu, který vybral...

"Co by mohl chtít, že by měl nějaké info co se děje s Karolínou a Merysol? Nebo něco o Alexandrovi kterého nikdo od večera neviděl?"
 
  Karolina   Postava není přítomna 4.11.2015, 12:31:51
Spěcháme zpátky do tepla hospůdky, zachumlané do pláště. Po cestě jsme ani nemluvily. V poslední době je to jako lavina, všechno se to hrne na nás a my se musíme naučit tomu čelit.

" Nejhorší je, že člověk takhle neví co je nejdůležitější. Jestli náš úkol nebo zlikvidovat Varyse nebo zachránit... nesmím na to myslet nebo se zblázním!"

Vejdeme do hostince. Mlčky kývnu Paulovi a jdu ke stolu. Po cestě si sundám rukavičky a pak i plášť. Chvilku koukám kam si sednout, nakonec si sednu vedle Anglina a jenom špitnu:

" Teď se mě na nic neptejte, Merysol vám to poví."
Můj hlas zní roztřeseně i když se snažím to nějak ustát. Vyndám ještě z kapsy papír , který rozložím na stůl a uhladím. Pokud se někdo podívá co na něm je napsané, může si pod portréty tří mladých mužů přečíst tento text:

Hledáni jsou tito tři nebezpeční muži. Je na ně vypsána odměna ve výši 200 zlatých za jednoho. Živé či mrtvé. Tito nebezpeční zločinci jsou bývalí členové armády krále MarcaII. Mají bojový výcvik a velmi dobře ovládají většinu zbraní. Jejich kruté zločiny jsou vzpoura, vlastizrada a vražda jejich velitele Achillona. Svědci jsou ostatní členové družiny, kteří jejich vzpouru přežili.

ser Alasdir Nurtrak, pobočník krále Marca III "
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 3.11.2015, 23:17:55
Po notné době strávené na ubikaci jsem si všiml, že Merysol už zatím odešla. Zřejmě měla hodně na spěch a možná se jen přišla podívat, aby se ujistila, že stále žiju. I když si pořád chvílemi připadám více mrtvý než živý.

Vyjdu z kasáren a studený vítr mě nepříjemně uvítá. Pomalým krokem se vydám na místo, kde jsem se včera tak zřídil. Ovšem nyní se tam jdu naopak dát do kupy.

Otevřu dveře hostince a vidím u stolu Nysila se Zarem, Žirou a Anglinem. Po ostatních nejsou ani stopy. Zbylá děvčata a Alex tu nejsou. Možná že odešli, možná že tu ani ještě nebyli. Těžko odhadovat. Dojdu zatím k pultu.
"Zdravím Paule. Chci se zeptat. Nemáte tady něco na zahnání mírné kocoviny a bolehlavu?"
Počkám co mi nabídne a vyberu si pro mě nejvíce přijatelné řešení. Přejdu ke stolu a poklepám Nysilovi na rameno.
"Asi bychom si měli spolu promluvit. Ale raději o samotě."

Pokud bych s nimi měl zůstávat delší dobu asi by bylo dobré, aby alespoň on něco víc už věděl. Možná mi začne více důvěřovat, možná ne. Bude záležet na něm. V poslední době jsem si začínal všímat více jednotlivých výrazů a vím, že dříve či později by trval na mé minulosti. Ovšem nemusejí ji znát všichni. Takovou důvěru k nim sám nemám. Celkově ani moc k Nysilovi, ale zvolili jsme si ho za velitele a tak se to prozatím musí brát, i když na nějaké rozkazy mu budu z vysoka s... no tento.

Potom si jdu sednout k jednomu stolu v rohu celé místnosti, kam dopadalo nejméně světla. Svůj zvířecí doprovod jsem nechal u stolu s ostatními. Sedím a čekám, zda si Nysilo přisedne.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 3.11.2015, 17:40:20
Jsem rozespalý, rozlámaný a, a vůbec.

Lidi ze skupiny přicházejí a odcházejí ... a já přemýšlím co budu dělat.
Nysilo se zeptá co se tu děje, a já zapřemýšlím.

Nevím, já nemám tušení, vždyť já ani nevím kdo jsem a kde jsem.

Kouknu se na něj a prohlásím :Netuším, a vůbec co se vlastně dneska má dít??

Měl jsem pocit, že se dnes mělo něco stát ne? Nebo to byl jinej den?
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.