abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Merysol   Postava není přítomna 8.11.2015, 19:33:57

Slova Žiry už napůl ignoruju a domítám už tu minci řešit. Nebyla jsem totiž zrovna nadšená z toho, že mě Theodor sjel skoro jak malou holku. Vztekle se postavím a podívám se na něj.

”Tak aby bylo jasno, chystáte se nás poslat pryč s relikvií, která může v nesprávých rukách způsobyt strašlivé věci, takže máme právo vědět úplně všechno, třeba i něco, co by jsme my nebo vy považovali za totální blbost! Protože ta totální blbost, může mít klidně na svědomí to, že třeba selžeme a to bude stát životy. A nemyslím ani tím ani naše, ani vaše, ale životy neviných lidí! Tisíců lidí. Žen, děti, můžu…starých, mladých. Na tom nesejde.”

Sednu si a jsem už teď o něco klidnější. ”Tohle bohužel není jen věc vyřčených otázek a odpovědí. Už teď číhá za každým rohem někdo, kdo se snaží někomu uškodit.”

Pak věnuji pohled Káje, která zrovna postrádá své bratry a Aribeth, která dozajista ví, kam tím mířím.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 8.11.2015, 18:32:24
Zar´farro se zeptá, jestli magenergie z mince neovlivní hvozd, na tento popud se zvedne Attylloe. "Ovlivní. Ale neublíží mu, naopak. Mluvili jsme s královnou Aalliah, využije přítomnost relikvie tak, aby se to zdálo jako magenergie hvozdu, využije to puze ve prospěch hvozdu a bytostí žijících v něm." Hned poté si zase sedne, jakoby vůbec nemluvil.

Na další Zar´farrův dotaz odpovídá Maya. "Vážený pane Avatare, ta mince zobrazuje vaši nejsilnější vlastnost, to v čem vynikáte, to neznamená, že nemůžete umět nic jiného, ale v tomto budete vždy nejlepší. Kapiš to modrásku?"

Na Merysolinu...spíš poznámku odpovídá nejprve Theodor, vstane a dřív, než kdokoliv něco řekne, ostře promluví. "Máte potřebné informace, víc toho nepotřebujete. Měli byste respektovat váš úkol a splnit ho, ne polemizovat o tom, co vám tajíme." Očividně mu stále není moc dobře po včerejšku, nejspíš to trošku přehnal. Onyx chytne Theodora za rameno a pomalu ho stáhne zpět na židli. Promluví místo něj. "Ohledně tohoto úkolu vám nic netajíme, a pokud jsme vám něco neřekli, je to jen proto, že to nevíme, nebo že jsme vám to říct zapomněli. Od toho máte tolik prostoru pro dotazy, abyste věděli vše, co potřebujete, co byste mohli potřebovat a i to, co nepotřebujete, protože i to by vám někdy mohlo zachránit život."

Na stopařův dotaz nikdo neodpovídá. Všichni koukají na Theodora, ten ovšem pouze kouká do stropu. Až do něj Onyx žďuchne. "Copak copak? najednou bych mluvit měl? No dobře. Takže jak je to s vedením armády v naší nepřítomnosti. Je docela běžné, že tady někdo z nás není, někdy dokonce nikdo. Armáda má ještě své vedení, my jsme zde vlastně akorát pro nábor rekrutů. Jen Aribeth se patří i za normálních okolností. Ta je velitelka celé královy armády. My ostatní nejsme potřeba. Armáda má své generály a kapitány, já jsem pouze jeden z mnoha.

Druhá věc je, že máme celkem dobrý přehled o dění na hranicích tohoto království, kdyby se nepřátelská armáda blížila, zaznamenali bychom to. A nakonec, ve městě ne neustále Hugh, který nás dovede zavčasu informovat, kdyby proběhl nějaký problém přímo zde ve městě."
Pak se ještě otočí na Onyxe a neurvale se zeptá: "Tak co, spokojenej?"

Onyx se pouze usměje a kývne.

Pak je na řadě Anglino. Tomu odpoví Aribeth. "Nemusíte se bát Anglino, za zběhy jen tak označeni nebudete, my totiž samozřejmě všichni chápem, že se cesta může protáhnout. Tam jde o to, že kdybyste byli zběhové, my bychom to mohli zjistit docela pozdě. Ale po nějakém čase.... řekněme po půl roce, pokud byste zde nebyli, bylo by po vás vyhlášeno pátrání. A za zběhy byste byli prohlášeni tehdy, kdybychom zjistili, že se vyskytujete někde živí a zdraví a ne a ne se vrátit."

Když se Kája ptá Mayy, ta se pouze rozzáří jak sluníčko. "Ale jistě, pokecáme, já ti povím o každém kroku, co budu dělat a jak ho budu dělat. A bude sranda. A hele, mohly bychom si u tohá dát vínko. A kecat. Co říkáš? A když to udělám, můžem jít na pánský striptýz.... vím, kde pravidelně bývá. A nebo třeba kecat o nesmrtelnosti chrousta. A nebo o nesmrtelnosti někoho jinýho. ..... A sakra, asi tě odrazuju. Furt kecám, to je děsný, jak někteří sou ukecaný a ne a ne zavřít hubu. Věř mi, já to znám, to sou strašný lidi, s těma se nedá vůbec vyjít, ti tě vůbec nepustěj ke slovu."A Maya mlela a mlela, než jí Onyx opět umlčel, tentokrát s širokým úsměvem na tváři.

Nysilovi odpoví, k vaší hrůze, opět Maya, ale naštěstí se alespoň trochu krotí. "Víš, šéfíku, ten problém je v tom, že vy nejspíš Aaliah vůbec neuvidíte, vy byste měli opustit hvozd jak nejrychleji to půjde a s nikým tam nemluvit. A Aaliah se jen tak nepůjde podívat k srdci hvozdu, tam nesmí žádný smrtelník..... teda až na vás, vám udělil výjimku. Ona by ji určitě také dostala, to je jasné, ale nechce zbytečně chodit k relikvii. Nicméně, její přítomnost ve hvozdě pozná.

Takže vlkastně máš pravdu a je to tak, jak si říkal, ale já aspoň mohla mluvit. A nikdo mi za to nemůže nadávat, protože tohle sou věci, o kterých mluvím já. Takže čau máňo."


Alexandrovi chce nejprve odpovědět Theodor. Vyskočil na nohy a už už otevírá pusu, ale onyx ho zvládl uklidnit. Odpovídá místo toho Aribeth. "Klid Žiro, pokud má pochybnosti, ať se ozve.

Chlapče, nikdo neříká, že to bude jednoduché. V jedné věci se ale mýlíš. To, že to není králova vůle, to neznamená, že to zakázal. Já jsem velitelka armády a já vydávám tyto příkazy. Neexistují o tom sice záznamy, ale existují lidé, co vše potvrdí, pokud úkol splníte a vrátíte se, není důvod k tomu, abyste byli zběhové. A nepřátelé státu byste byli pouze tehdy, kdybyste relikvii ukradli. Popřípadě podnikli jiné kroky. Tady se nestává, že by byl někdo z něčeho falešně obviněn. Máme lidi, co na to dávají zvláštní pozor. A jedním z nich je tady Theodor. "
Při poslední větě se významě podívá na Káju.

Na žiru nijak nereaguje, jen poznamená: "Ohledně koní se rozhodněte sami, jak již padlo, obojí má své výhody i nevýhody."
 
  Žira   Postava není přítomna 8.11.2015, 17:44:55
"Co? Proč já? Prošč́ se všichni ptaj mě? Já nejsem šéf tk Nysilo." I tak se pokusím odpovědět, jak jen to jde.

"Je pravda, ze kůň je rychlejší, ale také jsme na něm zranitelnější. Nicméně, když půjdem pěšky nepřítel má víc času nás překvapit. Já bych to asi nejraději nakombinovala. Dokud se budem držen na cestě, jela bych ma koních, pak bych je uschovala v ně́jaké vesnici. Ale nevím, myslím, že to rozhodnutí není na mě. Já jsem tu od toho, abych rozbíjela lebky, ne abyvh něco rozhodovala."

Kouknu na Stopaře. "Co myslíš ty? Stojí to za to? Já bych se možná přiklinila k té variantě na koních, ale nechci to rozhodnout já. U mě je větší šance, že se pletu, než u ostatních. Já přece nejsem žádný myslitel."

Omluvně se kouknu na Nysila. "Má pravdu, ale Karolína taky. A nepodpořím ho je kvůli tomu, že je to on. Chtěl můj názor, má ho. Hrozně ráda bych s ní souhlasila, já s ním vlastně souhlasím, jen Koňmo mi to přijde rozumnější."

"Taky raději cestuji pěšky Nysilo, ale teď bych se toho co nejrychleji zbyvila." Ještě dovysvětlí svůj postoj.

Když Merysol komentuje svou minci, nevěřícně na ni koukám, ale mlčím. "Copak to nevidí? Zvlášť, když už to tolikrát musela slyšet. Jen já jí to už taky řekla.""Merysol, přemíšlej, co je tvá nejsilnější vlastnost? A na té minci to je."

Pak se ozve Alexandr. Mám co dělat, abych po něm něčím nehodila. "Nevím, jak ty, ale já plně důvěřuji těmto lidem. Nemám důvod jim nevěřit. A ty by ses měl nad sebou zamyslet, tohle je 5 nejvěfších hrdinů lrálovství, alespoň nějakou úctu si snad od tebe zaslouží. Myslím, že nikdo z nás jim nesahá ani po kotníky."
 
  Alexander   Postava není přítomna 8.11.2015, 15:54:35
Poslouchám jejich odpovědi, pře, i rady... Ke konci proslovu se dostane odpovědi i na můj dotaz. A tehdy se můj kamenný výraz změní v nehezký úšklebek. "Aha.. Takže my máme úkol, ovšem jelikož to vlastně není oficialní králova vůle, tak o něm nikdo neví.. I když má být takhle důležitý.. Takže vlastně se nám může stát prakticky cokoliv.. Můžem být označeni za dezertéry, nebo dokonce nepřátele říše či jak se tomu říká.. A pak už po nás můžou jít i obyčejní lidé. Takže vlastně naší dejme tomu spojenci, mohou být důvodem našeho neúspěchu... No to jsou opravdu skvělé vyhlídky.." ušklíbnu se.

"Spíš mi to přijde že jsme jenom nějaký předvoj.. Zdržení nepřítele.. Nikdo o nás neví.. Nikomu nebudeme chybět.. Ne jen že je to dlouhodobé, ale navíc ještě tajné... Nejhorší kombinace jakou lze na kontrakt dostat.. A ještě nám stoprocentně neříkají všechno... Navíc ve skupině.. Začínám mít pocit že objevení "pravdy" byla zlá zkušenost... Ach jak lehké to mohlo být.."

Minci kterou dostanu ihned strčím do kapsy.. Ani se nekoukám co se na ní objevilo.. je mi to celkem dost jedno..
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 8.11.2015, 15:29:19
Vykulil jsme oči když Karolína odpovídala Anglinovi na otázku.

"Ona s ním mluví jako s hloupím krollem. By si snad nemyslel ani kroll, že půjdeme každý zvlášt."

"Myslím, že Anglino chtěl vědět, co se od něj očekává. ---- Nic příteli, alespoň do té doby než bude konflikt s nepřáteli nevyhnutelný. Pak budou tvoje zkušenosti zapotřebí. Povede nás Žíra a pro jistotu Stopař dostane mapu. Ať oni rozhodnou jestli pojedeme nebo půjdeme. Ale řekl bych že v tuhle roční dobu to pěšky bude v rychlejší." "Navíc mě s koně bolí zadek a nemohu se pořádně soustředit na kouzla když nemám pevnou půdu pod nohama. Navíc všude sníh. Čím chce Karolína ty koně krmit? Doufám, že Žíra se Stopařem mají dostatek rozumu jít po svých."

"A co se týká dezertérství, myslím, že to jsou předčasný obavy. Cesta se skutečně může protáhnout a možná i o víc než týdny. V okamžiku kdy splníme úkol, bude možné aby královna Aalliah pomocí kouzla nebo i jinak poslat zprávu o našem úspěchu. Takže tím bych si skutečně hlavu nelámal." Ukončil jsem svoji myšlenku a čekal až se těch 5 nějak vyjádří.

"Dezertéři budeme tak či tak. Protože to je tajný úkol a král o něm neví. Až se vrátíme, pokud se vrátíme, budeme stejně souzeni. Naše osudy budou záviset na těchto 5. Pokud tedy do té doby nevypukne otevřená válka, to bude 8 členná skupina každému volná. Ale nemyslím si že se tak stane. Tohle počasí znevýhodňuje útočníka. Počkají si pěkně na oblevu a pak to bude přísný... Myslím že i Merysol žíkala že v tom snu pršelo. Zřejmě impérium zaútočí z jara. Otázka co Fensalir? A král severu? ... " Zamyšleně hledím do prázdna a čekám na další odpovědi.
 
  Karolina   Postava není přítomna 8.11.2015, 10:29:51
Jakmile uslyším stopaře, který by chtěl vyrazit hned, nejlépe včera, podívám se na něj zaraženě tím nejsmutnějším pohledem.
"Copak tě hochu tak popohání? Jestlipak aspoň Nysilo ví...Nejspíš tě nezajímají ostatní ani jejich strasti, jen ty tvoje..."

Pomalu zavrtím hlavou, když uslyším, že tři mocní se rozprchnou každý jinam. Nějak mi to nejde k tomu, že lady mluví o tom, že Simplicus je chytrý a nebezpečný protivník. A tak očekávám nějakou léčku nebo aspoň vysvětlení, proč to tak bude. Nedočkám se, alespoň ne pro tuto chvíli, zato mi Maya dá lesklou minci, na které je plamínek. Poděkuju a obracím zamyšleně minci v ruce.

" Stejný nápad? No to jsem celá já, s křížkem po funuse. Nevadí. Uvidíme jak se bude situace dál vyvíjet. Chudák Merysol, její lesklá a hladká mince jí místo sebevědomí, spíš ještě trochu srazila. Jenomže Podle mě..."

Dojdu k Merysol, vezmu jí kolem ramen a tiše jí řeknu:
" Poslyš, víš, že máš asi jednu z nejzajímavějších , ne-li nejvíc zajímavou, mincí? Podle mě vyjadřuje tajemnou, nechce nikomu prozradit jakou utajenou silou vládneš."

Sednu si a poslouchám dál Mayu jak žvatlá, pak Onyxe a znova lady.
" Trianglová politika nebo závaží, sice nevelké, ale když se přidá na jednu misku vah, převáží moc a sílu. Zajímavé."

Jenže na závěr se dozvím, že můj nápad nestojí za nic. Simplicus by to okamžitě poznal, takže Maye jsem jen přidělala zbytečnou práci. Úplně na závěr zalapám po dechu. Dezertéři? No to snad...Zaraženě přemítám, co s tím? Podívám se pomalu po svých přátelích, jestli i oni jsou tím překvapeni. Dezertéři...

Mezitím se dál mluví, stopař připomene železné elfy a stejně jako já je udiven odchodem mocných. I Nysilo se snaží dodat víc sebevědomí Merysol, ale nezdá se, že by jí to nějak pomohlo. A Anglino, ten je i v této situaci roztomilý.
" Karolínka to vysvětlí...hihihi. Kdybys hochu věděl, jak je kolikrát Karolínka bezradná, asi by ses divil."

Usměju se na něj, vím, že to myslí dobře. Jenže tentokrát to asi trošku popletl.

"Anglino, povede nás Nysilo přeci. Tys myslel, že každý půjdeme sám asi, viď? Jenže to bychom byli hrozně zranitelní. Přeci jen ve skupině máme větší šanci pomoci si navzájem, víš."

Pak se podívám na Mayu a odhodlám se k otázce na ni:
" Mayo, myslíš, že bych ti mohla pomoci s těmi mincemi? Samozřejmě vím, že umím jen zlomek toho co ty, ale jsem učenlivá a taky tak trošku zvědavá a v neposlední řadě bych potřebovala radu.

Chtěla bych se zeptat i lady nebo Žiry myslíte, že bude lepší jít pěšky nebo jet na koních? Osobně si myslím, že pokud cesta pěšky trvá měsíc a my se budeme muset vyhýbat různým nástrahám nebo nás třeba zdrží nějaký boj, tak bychom šli neméně půldruhého měsíce. Nechci být dezertér, to je jedna věc a druhá věc je myslím taky dost podstatná.

Mám dojem, že už to tady někdo nadhodil, ale jak budeme ve spojení s někým z vás? Nebo budeme prostě muset jít sami a bez jakéhokoliv spojení?"


Dívám se upřeně na lady a doufám, že chápe o co mi částečně jde. Pro ostatní nejspíš ne moc zajímavá, pro mě životně důležitá otázka. Co bude s mými bratry?
 
  Anglino   Postava není přítomna 7.11.2015, 17:27:15
S uspokojením uložím minci do váčku na krku.

"Mám radost, že i magická mince ví jak je pro mne meč důležitý.
A to jak bylo řečeno že jsem meč skupiny mne potěšilo ještě více už sem se totiž cítil nesvůj, že jsem na magii tupej a nebudu jim v tomto ohledu moc platný."


"Já mám jen jednu otázku. Kdy vyrazí naše skupina a kdo nás povede.
Věřím, že to zvládnem dostatečně rychle abychom nebyli označení za zběhy a nebo to Karolinka za mně vysvětlí. "
 
  Merysol   Postava není přítomna 7.11.2015, 14:50:09

Moje ne zrovna veslé myšlenky ohledně mince byly znát více, než bych řekla. Znovu jsem se podívala na tu minci a pak na Nysila.

”No…myslím, že má ztracená pame’t na to vliv nemá”

Pak si minci uklidím do kapsy. A odolnost vůči magii? No to by mě pak ta mince asi moc neochránila…navíc, copak já jsem inkvizitor?

”No a odolnost vůči magii..že bych snad byla odolná vůči magii, o to tedy nevím. Takže bych řekla, ře odpověď je možná ještě jednoduší….”

Odpověď je taková, že jsem ještě méně užitečná, než písmeno G ve slově LASAGNE
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 7.11.2015, 7:35:01
Padlo hodně dotazů i odpovědí. Dostali jsme každý zlatou minci která zobrazovala symbol v čem vynikáme.

"Hm, sova. Moudrá sova. Zajímalo by mě jak nás tyhle mince ochrání proti magii. Raději se ptát nebudu, by se taky symbol mohl změnit na osla." U prohlížení mince jsem se trochu pousmál. Zato Merysol hladkou minci zrovna nebrala s humorem.

"Jak jinak, neumím bojovat, neumím stříle, neumím čarovat. Jsem k ničemu. To se ji asi honí v hlavně. Ta její ztráta paměti má svůj důvod. Nejspíš bude mocnější než kdokoliv z nás."

To jak se ohnala po Zarovi potvrdilo moji domněnku. Pak jsem se na Marysol zamyšleně zadívala řekl svoji myšlenku nahlas.

"Zajímalo by mě, jestli ta mince díky tvé ztrátě paměti neví kdo jsi, anebo jsi imunní vůči magii?"
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.