abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Karolina   Postava není přítomna 9.11.2015, 23:30:18
Zvednu hlavu a přes slzy se pokusím usmát na Anglina.
" Chudák je celý rozpačitý. Já tady bulím jako nějaká hysterka a přivádím ho do rozpaků. Asi se mu to moc nelíbí, tady přede všemi... navíc nepochopil, že mi o slova pronesená tady moc nejde, ach jo."

Jakmile si to uvědomím tak poposednu kousek stranou, ale to už je u mě Maya a chytne mě kolem krku. Pro změnu smáčím rameno Mayi a poslouchám co mi šeptá. Pak jí stejně tiše odpovím...

Podívám se trochu vyčítavě na lady a pak i na Theodora. Nechci tady přilívat olej do ohně, ale ani mě se nelíbí, že máme odjet zrovna v téhle chvíli a nebudeme mít spojení. Jakmile začnu konečně zase uvažovat o cestě, přestanu brečet, otřu si obličej a postavím se. Překvapivě se nedívám na elitu, ale na naši skupinu.

" Potřebuju vědět, jestli tedy půjdeme pěšky nebo pojedeme na koních. Mám svého koníka nedaleko od města. Musela bych pro něj, pokud se pojede na koních. Jinak je mi zcela lhostejné, kdo půjde první, spíš mě zajímá, kdo půjde poslední, aby trochu zametl stopy, pokud se půjde pěšky. "
Pak se otočím a podívám se na Theodora a pak na lady.

" Taky by mě moc zajímalo, kdo bude mít tu pravou minci, abychom se domluvili, jak ho budeme chránit."

Na Attyloa jen vrhnu dost výmluvný pohled.
" Tohle je ta legenda? Ten borec o kterém se vykládají takové zkazky? Vypadá jako vandrák, kterému je úplně jedno kolik lidí umře. Proč tady je? Na co nám asi tak tady má být? To by mě zajímalo tedy. Chudák Žira, jistě se za něj musí stydět."

Podívám se na Žiru a snažím se na ní usmát. Tohle bude strašná mise, horší než jsme si asi zatím představili. Cítím to v zátylku...
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 9.11.2015, 22:50:29
"Je více způsobů jak číst stopy, než jen ty, co se zanechají na zemi. První lekce stopování je, že musíš sledovat i okolí. Polámané větve křoví, vypuštěné výkaly, či zanedbatelný pach, který nějakou dobu zůstává, i když je vítr. Zkušené vycvičené zvíře dokáže vycítit stopu i půl hodinu po té, co tamtudy někdo projde. Sice se to může zdát jako dlouhá doba, ale i vítr část pachu s sebou odnese. Pak už jen stačí jít proti němu a dostanou se na místo. Jinak já osobně taky půjdu po svých. A měl bych jít v čele a za mnou ty a Žira."
Promluvím k Anglinovi.

Potom se k němu přitulí Karolína a je vidět, že není zcela ve své kůži a něco jí hluboko uvnitř pěkně žere.

Potom se podívám po všech ostatních a nakonec na onu pětici místních hrdinů.
"Jestli už k nám nic nemáte, asi by byl nejvyšší čas to tu ukončit a začít se věnovat přípravám. Pokud jsou v řadách nepřátel nějací ti nekromanti, tak bychom měli postupovat hodně rozvážně."

Potom se ještě otočím k Merysol.
"Po skončení bych tě vzal na tu střelnici a pokusil se tě naučit nějaké ty základy střelby."
Lehce na ni mrknu, což u mě nebývá velkým zvykem. Ta holka mi celkem padla do oka a cítím, že i Guru jí má více v oblibě než ostatní. Vyzařuje z ní jakási podivná aura, která dokáže rychle uklidňovat.
 
  Anglino   Postava není přítomna 9.11.2015, 22:40:29
"Co se to děje Karolinka mi bulí na rameni a já nevím jak ji utěšit. Vlastně ani nevím proč bulí. To že byla na ni šéfka sarkastická?"

Pošeptám jido ucha a přitom ji palcem setřu slzy.

"Nech to plavat. Holt velitelé jsou vždy tak trochu divný. Nejdřív chtěj abychom se ptali a pak si stěžují, že se ptáme moc."

"No doufám, že už se vykecali. Řečeno toho tady bylo mnoho a teď dokud sněží bychom měli vyrazit."

"Jak já to vidím, tak řečeno snad už bylo vše a myslím,že mi dáte za pravdu, když řeknu. Je na čase vyrazit dokud sněží a fouká vítr, aby zavál naše stopy.
Kdo chce ať jede na koni. Já raději po vlastních. Škoda že nikoho nenapadlo opatřit sněžnice. Nebo máte v kasárnách ve skladu nějaké? Zaběhl bych tam a donesl všem co si o ně řeknou."


Kouknu na Karolinku a ještě prohlásím.

"Nebudeli vám to vadit půjdu potom první a budu vám prošlapávat cestu. Nebo ji budou prošlapávat koně. Koně pokud nebude moc hluboký sníh a nezapadnou v něm. Pokud by byly sněžnice tak budeme v hlubokém sněhu rychlejší než koně."
 
  Merysol   Postava není přítomna 9.11.2015, 21:34:10

Udiveně se koukám na Zara, který se obořil proti Maye a jejímu označení “avatar” a “modrásek”. Upřímně mi přijde celý jeho výstup trochu k smíchu, ale nedávám to na sobě znát.

Když si pak Zar sedne a trochu se uklidní, přestanu na ně tak pobaveně zírat. ”Zare…umíš vyvádět jako ženská!” neodpustím si poznámku. Patrně to za ní od “modráska” schytám, jako Maya, ale nemohla jsem si pomoc. I ještěrky mají své dny…?
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 9.11.2015, 20:03:33
Znovu to slovo, a znovu a další ....

Ale tentokrát mám hněv svých předků pod kontrolou. Už se zas vracím ke svému flegmatickému já ...

"Ehm .. no nicméně jsem rád, že se mě pokusíte něco naučit. A za to vám moc děkuji. "

 
  Alexander   Postava není přítomna 9.11.2015, 19:40:17
Otočím se na Žiru. "O tom nepochybuji.. Nikdy jsem nezpochobnil schopnsoti někoho z nich, ani jejich odhodlání pro království..." povím jí naprosto klidně. "Právě naopak.. Pro království by byli podle mě schopni obětovat cokoiv.. Pár nováčků určitě..." pomyslím si a kouknu se na Aribeth.

"Ach ale nemyslel jsem to tak že se bojím abychom nedělali něco zakázaného.. Jen je to zvláštní.." pokrčím rameny. Pak poslouchám ostatní, kteří se zastavují stále u jednoho problému, a to jsou koně.

Kouknu se ven z okna. "V tomhle počasí stopy zapadnou během pár hodin.. Ani ne.. Takže pokud nás nebdue někdo okamžitě sledovat, naši stopu nenajde.. Takže můžeme klidně jet na koních.. Dokud to bude možné.. nebo alespoň do té doby dokud nepovolí ta chumelenice.." povím svůj názor, a od okna se opět kouknu po ostatních.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 9.11.2015, 18:53:55
Merysol na její proslov odpoví Maya. "Mladá slečno, my se vám samozřejmě snažíme říct naprosto vše a doufáme, že na nic nezapomeneme.... A omluvte tady bručouna, to je pes, co štěká, ale nekouše. " Theodor jí zpraží takovým pohledem, že by ucouvl snad i Anglino, ale Maya se jen mírně chichotá a očividně je spokojená, že ho naštvala.

To, že na každém rohu číhá někdo, kdo chce někomu uškodit, to okomentuje Attylloe: "Jistěže, tak je to stále, ne jen ve válce....." Zdá se, že to považuje za dostatečnou odpověď, nicméně, když na něj ostatní divně koukaj, povzdechne si a mluví dál. "Dobrá, řeknu to jinak. Samozřejmě, že potřebujete všechny možné informace, čím víc, tím líp, ale i tak, nikdy nebudete vědět vše, nikdy vás nedokážem připravit na všechno, co vám hrozí, to by vám praskla hlava. A to, že je tady nějaká válka, to rozhodně nic nemění na tom, jaký lidi sou. Ti si budou vždycky navzájem ubližovat."

Máte z tohoto muže zvláštní pocit, zdá se, že je mu skutečně úplně jedno, jestli je nějaká válka. Navíc je jediný, kdo si nestoupne, když mluví.

Řeči ohledně koně již nikdo nekomentuje, nechávají to na vás. Když se stopař a Merysol baví o lidech a koho všeho se to dotkne, doplní pár potřebných informací Aribeth. "Proti nám stojí takoví protivníci, kteří k válce nepotřebují lidi, stačí jim hřbitovy. Takže má pravdu spíše Merysol. A také má pravdu v tom, že jakmile by někdo získal relikvii, dotkne se to všech."

Když se na Mayu Zar´farro utrhne, ta se jen rozesměje. "To je hustá barva, to si musim zapamatovat. Jakže to bylo? ehm... červenohnědej s fialovým nádechem? To je ale divný, takhle bych modrou nepopsala. Co kdybych zůstala u modráska? Nebo u avatara, to sou takový modrý opice.... Jsou děsně chytrý.... a sou ti dost podobvný, víš? Taky maj tak roztomilý uši. A některé dokonce dokážou používat kámen jako nástroj. A pokud de o učení, samozřejmě, že tě budu ráda učit, já si vždycky ráda s někym pokecám hele. Jestli jako mě chceš poslouchat jo, tak jako se můžem domluvit, jasný? Pokecáme o kouzlech a třeba se i něco naučíš modrásku.... jo vlastně modrásku ti nemám říkat, že modrásku. No, ale na kdy se domluvíme? Celej dnešek mám nabitej. Musím vám vyrábět ty falešné relikvie tady s mou sámoškou Kájou.... teda kámoškou Sájou.... ne to taky ne, s kámoškou Kájou....

Jo.... a pokud de o tvou minci zrzečko, nikdo z vás zatim neměl pravdu, já ti neprozradim, o co jde, musíš na to přijít sama, jinak by to nebyla bžunda."
A Maya mele a mele, dokud si nevšimla, že Kája pláče, pak zvážněla, vyskočila na nohy, oběhla stůl a přiběhne k ní. Něco jí šeptá do ucha.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 9.11.2015, 16:58:12
Všichni o něčem žvatlají a něco řeší .. docela i mě to připadá užitečně, ale ... Ale.

Držel jsem se dlouho, docela dost dlouho.

Ale .... ale ...

Prostě jsem to neudržel, prostě když nějakej nevzdělanej sedlák ... ale ona!No tak to prrr. Jako nevím co je avatar a nejsem si jistý zda to chci vědět, jak znám narážky určitě to bude nějaká primitivní opice z pralesa.No na to jsem zvyklý, ale Modrásku? Jako vážně? Vždyť jsem zelemnomodrej s nachovým nádechem pro velkýho vesmírnýho ještěřího boha. To nezvládáte barvy?

A náhodou, mě nevadí, že mně vaše mince označila jako doktora, vždyť o to mi sakra vždycky šlo, prakticky celej život, ale zeptat se, zda by jste mně krasavice nemohla něco naučit jsem se snad mohl ne? Jako víte jak je to vůbec frustrující, být v boji jako přítěž, a nemoci nijak pomoct? Navíc teď všichni vytahujou červený lektvary, nebo něco vyčarujou a já jsem bez práce, a jsem zas uplně naprd. Vždyť já už neamputoval haksnu ani nepamatuju!


První se otočím na Merisol.
Promiň nechci se tě nijak dotknout, ani na tebe nijak narážet. Ta mince tě jen nezná ... nebo tak něco. Určitě se tam něco zjeví, a nebo to znamená, že vynikáš ve více a neví co vybrat.

Pak se otočím k Attylovi.

Vážený pane děkuji za odpověď s Hvozdem.

A nakonec se otočím k Maye.
Tak co, už jsi to vstřebala? Budeme pokračovat?
 
  Merysol   Postava není přítomna 8.11.2015, 23:37:40

Stopař se mě sice snažil sklidnit, ale asi mu ušlo, co vlastně neseme. ”Jakmile tu relikvii někdo dostane, někdo nesprávný, věř, že to bude věcí úplně všech. Takže nepřeháním. Jen to vidím tak, jak to je. Pochybuji, že se někdo tu minci snaží dostat z dobroty sdrce, aby všechny spasil. “

Pak se trochu uklidním. Jsem ráda, že i Kája něco řekla, protože jsem alespoň nevypadala přehnaně přecitlivěle. I když možná zrovna jsem…

”Jinak, co se těch koní týče, i když do toho nemám co mluvit, čím dříve mince bude ukrytá, tím lépe. Každý den, který mine bude u nás bude zvyšovat šanci, že nás někdo najde, pozabíjí a minci vezme…”

Někomu by možná přišlo, že se na to dívám moc černě, ale takhle to prostě je. Čím délě bude mince mimo hvozd, tím hůř…
 
  Karolina   Postava není přítomna 8.11.2015, 23:10:56
" Armáda poběží dál, je to sehrané soukolí, ale přeci jen, aby všichni odešli... je to jejich věc. Jen si myslím...to je nakonec jedno."

Jakmile Theodor začne na Merysol dštít síru, postavím se a řeknu tichým, ale dost rozhodným hlasem:

" Myslím, že není potřeba se na nikoho z nás takhle utrhávat. Vyzvali jste nás, abychom se ptali, tak se ptáme. Pokud vám to vadí, ptát se nebudeme."
Celou dobu se dívám na Theodora mírně přivřenýma očima. Stojím tam před ním uvolněně, nijak vyzývavě a ještě se mu chvíli dívám do očí, než ho Onyx stáhne do židle. Pak se otočím, ale už si nesednu. Postavím se k oknu a dívám se ven.

Za mými zády se pokračuje v diskusi a mě tečou slzy po tváři.
" Theodor se k nám chová tak hnusně, ale proč? Protože celou noc pil a není mu dobře? Bolí ho hlava a proto se tak na nás utrhuje. Kdybych ho neznala dřív, myslela bych si, že je to hrubián."

Otočím se, když si vezme slovo Maya a i když mi slzy ještě pořádně ani neuschly, musím se usmát. Ona je tak roztomilá s tím svým žvatláním. Podívám se na Žiru, ona to špatně pochopila. Měla jsem být ticho, dneska je hnusný den už od rána. Asi jim tam nebudu nic platná. Klesnu do židle vedle Anglina a zašeptám mu do ucha:

" Já tě asi špatně pochopila, tak se nezlob, dneska mám strašný den."

A už se mi zase hrnou do očí slzy. Zatnu zuby a snažím se je udržet, aby mi netekly po tváři. Nejde to. Nakonec mě dodělá lady, když s významným pohledem na mě dopoví svou řeč. Zabořím hlavu Anglinovi do ramene a už se ani nesnažím slzy skrývat.
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 8.11.2015, 23:03:45
To, že mají nějaké jiné generály a kapitány mi bylo i celkem jasné, ale jsou to také osobnosti, ke kterým ostatní vzhlíží jako ke svým idolům?? Dokážou je dostatečně motivovat k co možná nejlepším bojovým výkonům??

Raději jsem na to nechtěl moc myslet.
Potom mým směrem promluví Žira a chce znát můj názor na to, jestli je lepší jet na koních, nebo jít po svých. To opravdu nebyla lehká otázka. Promnul jsem si své vousy na bradě.
"Kůň je rozhodně rychlejší než my a cestu by nám to určitě urychlilo. Ovšem mohlo by nám to ubrat na ostražitosti. Já bych šel raději po svých a delší dobu. Přeci jenom kůň nechá hlubší stopu než my. Tím bychom na sebe mohli více upozornit."

Na chvilku se odmlčím.
"Na druhou stranu z toho koně bych taky mohl slézt ve chvíli, kdy bych nějakou stopu na zemi zahlédl a podrobněji ji prozkoumal. Jsem sice cvičený na čtení stop a průzkumu okolí, ale přesto teď máme doručit relikvii z místa A do místa B. Tady jsou výhodnější koně, protože bychom se mohli rychleji vrátit. Ale rozhodnutí nechám na Nysilovi. Je to velitel skupiny a mě je to celkem fuk, zda v sedle, nebo pěšky."
Dokončím svou úvahu, která možná vesměs nic neřekla. Spíše jsem jenom zdůraznil výhody a nevýhody obou druhů cestování.

Merysol se trochu rozčílí směrem k Theodorovi a to mě i docela dost překvapí. Vždy se zdála z nás ta nejklidnější. Jo hold tichá voda břehy mele.
"Klid holka. Obyčejní lidé nepředstavují pro možné útočníky téměř žádnou hrozbu. Ti jak vidí nebezpečí, schovávají se do domovů. A armáda o ně valný zájem nejeví. Možná jim seberou jídlo a peníze, ale nebudou je zbytečně vraždit. Beztak, když něco chce dobít, tak potřebuje tyhle obyčejné lidi, aby z nich tahal daně, či nějakou úrodu."
Pokusím se zrzku trochu ovlivnit. Myslím, že si moc bere k srdci problémy celého světa. S takovým myšlením dlouho nevydrží. Budu na ní muset dávat trochu větší pozor.

Další otázky už mě nenapadali. Úkol by jasný dopravit relikvii do srdce Temného hvozdu. Srdce se bude hledat celkem těžko, ale pokud ho uvidím, dokážu jej poznat.

Nysilo měl pravdu v tom, že kdyby jsme byli přepadeni, tak hlavní naší zbraní bude nejspíše Anglino. Od pohledu je vidět, že už má něco za sebou.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.