abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 11.11.2015, 12:44:06
Druha cast programu bylo rozdavani darku. Vsichni dostali zajimave darky a pak prisla rada na me

"Ooo, dekuji mistre. To se vam tak nelibi muj uces?" dodal jsem vtipnou poznamku. Bral jsem to s humore a navic mi bylo jasne ze to neni obycejny klobouk i kdyz tak vypada.

Pak mi rekl co klobouk ve zkutecnosti dela. Podekoval jsem mu a posadil se.

*****************

Ve vzduchu stale vysela otazka jestli kone nebo ne.

"Ohledne koni. Ja osobne bych sel po svejch. Nicmene pro me je ted dulezitej nazor Stopare, ktery nas uspesne vedl v Sedem Vrchu a Ziry, ktera to tam dobre zna. Presto bych rad nejdriv videl mapu a probral v klidu nasi trasu a na zaklade toho bych vam dal konecnou odpoved. Staci vam odpoved vecer? Popripade zitra rano?

**************

"A jeste mam otazku na mistra Hugha kdyz uz me v teto mistnisti kde nas nikdo nemuze slyset. Varoval jste nas ze se o nas suska v podsveti. Mozna je to uz bezpredmetny, ale 2 noci a den je dost dlouha doba... Rad bych vedel o baronovi a Varysovy vice.

Jen jsme navstivili barona a to zcela kuli jinemu duvodu. Nebo je v tom neco jineho o cem nevim?"

 
  Zar´farro   Postava není přítomna 11.11.2015, 10:48:28
Přišel čas dárků, připadá mi to jak vánoce a jsem natěšený co dostanu.
"Všichni dostali opravdu cool věci a teď bylo řečeno mé jméno. Co to bude? Skvělý skalpely, nový pomocník co hledá bylinky nebo co to bude?"

Když ke mně přichází Aribeth nese kus starýho srolovanýho pergamenu.
"Co to jako je? Jako, že je v tom něco zabalený nebo co? Jako všichni neco skvělýho a já dostanu kus .... no třeba je na tom něco důležitýho."

Poté co mi Arybeth vysvětlí, že je to svitek co obživí jednoho mrtvýho, tedy potom co si dám tu prací a vyspravím tělo toho chudáka.
"Jako wow, resurrection spell!"

"Moc děkuju, jen mám dotaz. No vlastně dva. Chápu dobře že je to na jedno použití? Jo a nevíte jakým jazykem je to napsaný? Já jen aby jsem to nerozloupl a pak to neuměl přečíst. "

"Jo a vlastně ještě jeden dotaz, jak dlouho může být ta osoba mrtvá? Já jen, že umím nepřímou masáž srdce a ta má podobnou funkci, ale nezvládne to hodinu po úmrtí."
 
  Merysol   Postava není přítomna 10.11.2015, 20:03:29

Vypadá to, že takhle malá schůze už bude končit. Každopádně, než odejdeme, každý ještě něco dostane.

Nejvíc mě zaujme a pobaví koník, kterého dostala Kája. Když Maya řekne, že se jmenuje puňta, trošku se pousměji. A já si myslela, že takhle se většinou jmenuje pes. No ale jestli tohle jméno tomu koníkobi dala Maya, ani bych se nedivila.

Nakonec dostanu i něco já. Pochodeň.

”Děkuji. Myslím, že bude ještě velmi potřebná.”

Ve sněhu po kolena a stmívat se bude za chvilku už odpoledne. Myslím, že nám bude svítit na cestu, abychom vůbec někam došli..
 
  Karolina   Postava není přítomna 10.11.2015, 19:12:17
Jen jsem domluvila všichni představení se zvedli, jenom Attylloe v klidu sedí dál. Lady nám řekne, že Theodorův návrh je Nysilo. Pokývám hlavou, jasně, je to velitel, souhlasím. Pak ale řekne, že budeme hlasovat mezi sebou, trošku váhavě přikývnu. I tak se to dá.

Už se chystám, že pomalu budeme odcházet, když najednou uslyším, dost hlasité NE. Překvapeně se podívám, co se děje. Attylloe? Když slyším jak pokračuje, překvapením vykulím oči a sednu si.
" Co to říká? Vždyť Nysilo... já přeci... lady říkala... jak on může jen tak. Největší šanci? To musíme mít všichni tu šanci. VŠICHNI!"

Čekám, že některý z mistrů se ozve. Podívám se na Theodora, nejspíš mě nebude mít rád, ale co já s tím můžu? Ovšem nahlas se Theodor neozve. Nejspíš to nečekali ani oni, protože i Maya ztratila řeč. Pak se ozve alespoň Onyx. Upřeně se dívám na Attylloa, nevím co od něj čekat a tak, když je to nejspíš podle ostatních vyřešené, podívám se na Žiru. Chci jít k ní, ale další slova lady mě přilepí k židli.

Přišla chvíle, kdy Anglino dostal krásný a mocný meč, Žira kroužkovou zbroj. Usměju se, je to prima, oni dva nás všechny chrání a bojují v přední linii. Pak se zvedne Maya a na svých hbitých nožkách se rozeběhne ke mě a dá dárek mě. Podává mi dřevěného koníka a nazve mě "sámoškou". Jen bůh a ona vědí, co to slovo asi znamená. Prohlížím si koníka, převracím ho v rukách.

" Dala mi hračku? V tom asi bude háček, ale jaký?"
Podívám se na ni udiveně a ona mi vysvětlí i ukáže, co Punťa dovede. Sleduji nadšeně putování Punti po stole k Theodorovi a zpět. Postupně se mi na tváři usadí úsměv. Koníček je krásný a moc roztomilý.

" Děkuju ti Bayo. Je to kouzelný dárek."
Pak postupně všichni dostanou nějaký dárek a já si prohlížím Punťu. Krásná práce, usmívám se na něj.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 10.11.2015, 11:51:06
Jako poslední padl Karolíny dotaz ohledně toho, kdo ponese minci, na to 5 mistrů povstalo, pouze Attylloe sedí nevzrušeně dál. Mluvit začne Aribeth. Mluvilinjsme o tom a přemýšleli. Nejprve jsme se dohodli podpořit Theodorův návrh, aby nesl minci Nysilo, ale pak jsme usoudili, že vy se navzájem znáte, proto určete vy, kdo to ponese, třeba hlasováním.

Ovšem dřív, než stihnete cokoliv říct, či udělat, postaví se Attylloe. Rukama se opře o stůl a řekne jedno slovo. "Ne." Nejdříve si asi myslí, že to stačí, ale pak se rozhodne pokračovat. "Minci ponese ta bloncka.... ehm... ta blonďati mladá slečna." chvilku přemýšlí, asi volí správná slova, nakonec řekne: "Ona má největší šanci na úspěch." Řekl to tak autoritativním tónem, až vám z toho zamrazilo. Zdá se, že ani jeden z mistrů si nedovlí mu odporovat.

Theodor se sice tváří, jako by mu právě zabil štěně, ale mlčí, Onyx se místo toho usměje. "V tom případě není co řešit. Byli bychom blázni, kdybychom tě neposlechli. Ale někdy nám taky musíš vysvětli důvody tvých rozhodnutí, už mě nebaví tě stále slepě poslouchat." Řektne Attyllovi s úsměvem na tváři. Ostatní se tváří dost překvapeně, dokonce i Maya.

Když je tato věc vyřešena, sednou si všichni kromě Aribeth. "Tak to bychom měli. Zdá se, že už nemáte žádné dotazy. Ale to neznamená, že vás propustíme. Ještě je třeba přistkuoit k poslednímu bodu našeho programu."

Pak si sedne a místo ní povstane Theodor. "Anglino, můžeš povstat?" Theodor mezití obejde stůl a dojde k Anglinovi. Sundá ze zad svůj obouručák a podá mu ho. "Je dost možné, že budete stát proti kouzlícímu protivníkovi. Proto si vem můj meč. Sám brzy zjistíš, nakolik je dobrý. Je to inkvizitorský meč, takže kouzlící nepřitelé se před tebou budou třást strachy."

Pak dojde k Žiře a podává jí něco zabaleného v hnědém papíře. "Tohle je kroužková zbroj vyrobená tak, aby tě chránila vůči účinkům magie. Je z nevodivého materiálu, takže tě dobře ochrání a navíc má tu schopnost, že koukla přitahuje, takže je menší šance, že tě zasáhnou. Což bohužel platí i na kouzla spojenců. Alchymisti tam zvládli vytvořit výjimku na kouzlo rychlost, které by mělo úrojít bez problémů, ale to jediné. A platí to i pro magické léčení, takže léčit až po sundání zbroje." Poté již dojde zpět na své místo. Povstane Maya.

Drobná hobitka opět oběhne stůl, je vtipný pohled na to, jak cupitá. Přiběhne ke Karolíně. "Na sámoško, tady máš něco ode mě. Přece taky musíš něco dostat." A podává Káje dřevěnou sošku koníka. Je hezky zpracovaná, ale tím to tak hasne. Když vidí, že nechápete, plácne se do čela. "No jasně, já blbá. Měla bych k tomu taky něco říct, co? No dobře, tak koukej." Pohladí sošku kuníka po hřívě a najednou vidíte, že má otevřená záda a uvnitř je dutý.... do otvoru vloží nějakou lahvičku, co vytáhla z kapsy a koník se zas zavřel. "Dones to Theodorovi a vrať se Punťo."

A malý koník se rozeběhne po stole přímo za Theodorem. Donese mu lahvičku, jakmile si ji Theodor vezme, tak se opět zavře a zamíří zpět za Mayou. "musíš mu vždy naprosto přesně říct, co po něm chceš. Přesně do puntíku vyplní tvůj příkaz. A musíš ho osovit Punťo, jinak nereaguje. A pozor, když říká přes ě do puntíku, tak to myslím vážně. Když bych mu řekla jen: dones to Theodorovi, tak mu to donese a pak si běží kam se mu zachce." Pak zas odcupitá a místo jí vstane Hugh ruka.

Ten dojde pomalým krokem k Alexandrovi. Měj oči vždy otevřené. Vidíš to, co jiní ne, něco takového jsem ti řekl. Tímto to ještě posílím. Říká a podává mu malý oředmět. Je to škraboška na obličej. "Když tohle budeš mít nasazené, uvidíš skrze zeď a jiné předměty. Třeba i přes zavřená oční víčka." Hugh obdaruje Alexandra a zase se odplouží na své místo.

Vstává Onyx. Rozvážně dojde k Nysilovi a podává mu klobouk. To máš, aby ti netáhlo na hlavu. řekne s úsměvem. Otočí se a chystá se odejít. Pak se zastaví. "No dobře, asi už jsem moc Dlouho pod vlivem Mayi. Tenhle klobouk plní hned dvě funkce. Zaprvé, bere ti tvou váhu, ale ne hmotnost. To znamená, že se třeba nebudeš bořit do sněhu, ale nestane se to, že by tě odfoukl vítr. Ta druhá funkce je, že ti pomáhá se soustředit, v praxi se to projevuje tak, že pro útočníka ke obtížnější nabourat se ti do tvé hlavy." A po těchto slovech se vrátí na své místo.

Nyní vstává Aribeth. První zamíří k Zar´farrovi. Podává mu srolovaný pergamen, vypadá starodávně. "Zar´farro, toto je věc, která ti velmi pomůže ve tvé práci. Ty po boji opravuješ své přátele, aby byli připraveni opět bojovat, ale může nastat situace, kdy zemřou dřív, než se k nim dostaneš, od toho je tu tento svitek. Polud rozlomíš pečeť na něm a přečteš ho, bohové navrátí duši mrtvého zpět dk těla to musí být schopné života. Takže třeba useklá hlava je trošku problém...."

Pak se otočí ke stopařovi a Merysol. "A jelikož vy dva nejste členy armády Krále Marca..... Ta samozřejmě od armády nic nedostaneteAle jelikož tyhle věci rozhodně nepochází od armády, ale od nis, tak vás rozhodně nevynechám. Stopaři mohl byste?" Říká a podá stopařovi malý přívěsek na krk v podobě luku. A k tomu mu dá ještě 3 toulce se šípy. V jednom jsou šípy se stříbrným hrotem, v druhém nějaké explozivní šípy a ve třetím jsou šípy napuštěné kurare(to zparalizuje protivníka.) "tento luk je práce lesních elfů, je ze dřeva pisvátného stromu. Uzpůsobuje svou velikost a tvar majitelově vůli. Stačí ho držet a myslet na to, jak chceš aby vypadal. A tyto šípy jsou v toulcích z dračí kůže a byly očarované, aby přivolávaly šípy zpět, takže pokud se šípy nerozbijou, tak ti nikdy nedojdou."

Pak poprosí Merysol, aby povstala. "Merysol. Ty jsi takové světlo pro všechny, proto je jen příhodné, abys dostala toto." Řekne a dá jí Hořící pochodeň, kterou vytáhla z vaku pod stolem. "této pochodni můžeš říct ať hoří, pak vzplane, také jí můžeš říct, ať zhasne. A také můžeš určovat, jestli plameny pouze svítí nebo i hřejí."
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 10.11.2015, 10:53:09
Mlčky poslouchám problémy ostatních a nepletu se do toho. Od toho tady je těch 5 hrdinů.

Když na mě začala mluvit ta hobitka, jen jsem se na ni usmál. Její poznámky jsem ignoroval.

Řešilo se hodně věcí. Karolína se rozbrečí, Anglino zřejmě přeslech že se vyráží až po zítří. Další problém jestli berem koně nebo pěšky. Měl jsem vcelku jasno, ale nechal jsem je ať si to vysvětlí.

Když se zdálo, že už se konverzace chýlí ke konci, promluvil jsem k těm 5.

"Myslím, že víme vše co potřebujeme. Jaký je další bod tohoto setkání?"
 
  Merysol   Postava není přítomna 10.11.2015, 10:32:11

Celé tohle sezení začínalo dostávat žalostný nádech. Asi už by vážně bylo nejlepší to tady skončit a jít se chystat.


“Takže až se dohodneme, jestli půjdeme pěšky, pojedeme na koních nebo jestli tu cestu pojedem půl napůl, možná by bylo moudré se nějak pomalu rozejít. Začíná tu být docela dusno….“pak se podívám na Káju. Zlatíčko, ani nevíš, jak mi tě je líto.Tak ráda bych ti pomohla…


Pak se obrátím na Stopaře. “Málem bych skrze to všechno zapomněla. Určitě půjdem, pokud tedy vzhledem k okolnostem nemáš něco důležitějšího…“

 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.