abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Šílený zámek ::
družina
stránkovat po:  
 

John
18.3.2017
1:38:47
Pozriem sa na Joru a usmejem sa.

"Zatiaľ to bolo leharo ale čo najskôr chcem začať s výstavbou aby ste si mali čo najskôr kde zacvičiť."

Potom Erik začne monológ tak presuniem svoju pozornosť na neho a keď príde čas prípitku pripijem si na Slečnu Ladu s ostatnými.

"Takže o 9:00 mame pozorovať oblohu. Mam radšej nočnú oblohu a pozorovanie hviezd ale trochu zmeny aspoň neuškodí a prídu aj poľovníci."

Ďalej počúvam a zisťujem že nám budu pridelene nejaké veci.

"To znie fajn. Môžeme si vybrať aj notebook a tablet. Vynikajúco. Už som si myslel že si budem musieť vystačiť s mobilom. A odišiel Oliver, že vraj ho dostihla minulosť. Super, mňa by nemusela to by nebolo dobre. A po večery môžem Erikovi povedať čo všetko budem potrebovať na výstavbu a tréning."

Pozriem sa na odchádzajúcu Joru a kývnem plecami. Čakám na večeru a dúfam že bude aj niečo mäsité.

Jora Clark
17.3.2017
19:17:50
Poděkuju za kávu a popelník, okna jsou za mnou a jsou otevřená. Ukážu na popelník a cigarety, nikdo nic nenamítá, tak si jednu zapálím. Pak poslouchám Erika.

" Tak jo, to je ta holka. Vypadá celkem sympaticky, tak snad taková i bude. Drony, radary, pozorovatelé... to jde mimo mě. O takové věci se já nezajímám. To je starostí někoho jiného. My budeme pozorovat ptáky? Proč bychom to měli dělat? Na to tady mají domorodce, ne? Jasně se řeklo... cože tak... taktické vesty? To si dělá prdel? Laser na řezání ve rtěnce? Na co by mi to bylo? Přece nejsem voják, to ne tohle. To se raději... Čísla, hesla, ajťačka... připadám si jako v blázinci. Nebo to tady blázinec je a proto Oliver zdrhnul? Odhadnul to? "

To, že s námi chce mluvit po večeři slečna je mi teď zhola lhostejné. Já, já chci mluvit s Erikem. Teď hned, okamžitě. Energicky típnu cigaretu a aniž bych vstala, řeknu:

" Možná po večeři ano, ale já s vámi Eriku potřebuju mluvit okamžitě."

Zvednu se a vyjdu otevřeným francouzským oknem ven a tam si sednu na lavičku. Doufám, že Erik přijde.

Pán Jeskyně
17.3.2017
16:29:33
Pomalu se scházíte a číšník mlčky přinesl kávu a popelník pro Joru.
Pak další číšnici před každého z vás donesli číši bílého vína.

Erik se ujmul slova tím že zacinkal nožem o skleničku.

“Jistě jste si všimli, že zde sedí tato milá osoba, které bych rád tímto připil. Toto je slečna Lada, kterou vám tímto představuji.“

Připili jste slečně a pak Erik pokračoval.

“Nejdříve probereme technické věci.

První bod je situace která nastala. O sestřelení dronu víte a my jsme zatím zjistili, že nebyl dálkově ovládaný, neměl kameru ani jiná čidla. Proto jsme usoudili, že se jednalo buď o zkoušku obrany a nebo měl odvést pozornost.
Na radaru se ptáci jeví jako malé body a proto jsme museli zapojit do identifikace jednotlivých bodů pozemní pozorovatele.
Před chvílí jsem dostal upozornění, že místní domorodci z pozorování ptáků poznali nějaký neklid.
Ptáci vzlétají v panice v celých hejnech jako by se něčeho lekli.
Ráno vás požádám, aby jste v 9:00 hodin vyšli ven a pomohli pozorovat oblohu jestli neuvidíte nic podezřelého.
Přijdou i Ivan a Jan jsou to bratři myslivci a Ivan má vycvičeného raroha.

Druhý bod přichystal jsem pro vás s pomocí vaší kolegyně taktické vesty s mnoha kapsami.
Do kapes si můžete poskládat věci které od nás dostanete. Payger, dalekohled, slečny rtěnku ve které je laser na řezání a náramek s čipem kterým se můžete identifikovat hlídkám zde na ostrově.
Muži mají čip a laser v náramkových hodinkách.

Kdo má svůj mobil může ho používat kdo ne může si nějaký vybrat, to samé tablety, notebooky.

Čísla a hesla pro spojení vám zdělí Celia.

Než se pustíme do večeře tak vám musím zdělit nepříjemnou novinu. Oliver odjel na pevninu a odtud poslal omluvný dopis, že ho minulost dohnala a již se na ostrov nevrátí.

Po večeři si pak s vámi bude chtít popovídat slečna Lada.

Já bych pak rád slyšel od vás co jste stihli za tu dobu co jsme se neviděli a co by jste potřebovali.“


Jora Clark
17.3.2017
11:49:46
Pomalu se začínáme scházet. Přišla už taky Carol a hned se vyptávala na bydlení.

" Tak já moc času ještě na zabydlení neměla. Pár věcí jsem si vybalila, ale na to je času dost. Erik mi tam nechal připravit téměř všechno, co jsem si přála a tak jsem se mohla věnovat čajovně a baru. Všechno se připravuje, aby bylo otevřeno pro všechny co nejdříve. Samozřejmě, že ti něco namaluju. Máš nějaký nápad, co bys tam chtěla mít? Henny jsem si přivezla dost, rozhodně mi to vyjde na víc než jedny záda."

Před Jacobem stojí šálek s kávou, jejíž vůně mi dráždí čichový orgán. Když jde číšník kolem, nahnu se k němu.

" Mohla bych požádat o kávu a řekněte mi, kouří se tady nebo máte nějakou kuřárnu separé?"

Počkám si na jeho odpověď a potom se otočím na Johna.

" A co ty, moc tě vidět nebylo, hodně práce nebo leháro, pohoda, klídeček?"

Celia "Seagull" Seals
16.3.2017
19:46:16
Jak to tak vypadá, odpovědi na to, jak to bylo s těmi malými body, jestli opravdu přeletěly, se nedočkám. Ale svou otázku už neopakuji.
Pravděpodobně přeletěly...

"Ne... jasně... není..." zamumlám.
Navíc se tam nejspíše potkám se slečnou Ladou, což by bylo záhodno... Jasně...
"Přijdu... samozřejmě..."

Pán Jeskyně
16.3.2017
18:30:49
Celia "Seagull" Seals

Šéfredaktor ti jen řekne na tvé protesty stran večeře.

"Erik si přál, aby se pejdžry a ty identifikační náramky rozdaly právě na té večeři, nebo je to problém? Předání věcí je jedna věc a večeře druhá.

Na večeři bych řek, že musíš.
Nehledě k tomu, že na tam bude i slečna Lada aby se s vámi všemi přivítala a seznámila.
To by bylo krajně nevhodné nepřijít na setkání s dcerou mecenáše."


Čeká na tvou odpověď aby jí mohl zdělit Erikovi.

Celia "Seagull" Seals
16.3.2017
17:09:19
Když se šéfredaktor zmíní, že dron byla jen návnada, našpulím rty a na chvíli se zamyslím.
"A co ty malé body? Prostě všechny přeletěly, jako ptáci?"otáži se.

"Na pobřeží nic?" dodám další otázku.
Mohlo by to být docela logické. Odpoutání pozornosti na něco ve vzduchu, když by se pozornost měla věnovat vodě... nebo tomu, co je pod ní.

Málem zpanikařím, když mi šéfredaktor připomene účast na večeři. A je to na mě znát.
"No... já..."
Usilovně hledám nějakou výmluvu. Cokoli, co by mi prošlo.
Tak mám hodně práce, ne?
No jasně, že mám hodně práce!

"Musím toho hodně stihnout.
Dát úkoly asistentům. Opravy spojení, na to bych měla dohlídnout. A předat pagery a ty další věci na zajišťování spojení...
A ubytovat se... to jsem ještě nestihla..."

Jo, na nic jsem v tom výčtu nezapomněla.

Carol Anne Winchester
16.3.2017
10:15:01

Vlezu do bungalowu, prolezu svoje věci a vytáhnu černé minišaty se zapínáním za krk a odhalenými zády. Chvilku ještě přemýšlím, jestli nesáhnu po něčem jiném, ale nakonec jen mávnu rukou. Hádám že včer bude teplo. A jestli ne, hodím si nějaký svetr přes rameno a můžu se přiobléknout.

Pak skočím ještě dokoupelny. Vlasy si vyčešu nahoru, když už mám šaty, jaké mám, tak aby vynikly. Pak ještě sáhnu po řasence a pudru.

Prohlednu se patřičně v zrcadle a podívám se po telefonu. Blbost, kam ho v těhle šatech narvu. A nosit si ještě psaníčko? Hm, ne díky.

Přehodím si svetr přes rameno, nazuji se ještě do balerín a vyrazím na večeři. Tak už sedí pár lidí včetně nějaké ženy. Že by Lada?

”Dobrý večer, tak ja se tu zatím zabydlujete?” nadhodím a vezmu místo vedle Johna. ”Joro, měla bys kdyžtak zítra čas na nějakou tu hennu? Máš k dispozici celá záda a krk.”

Pán Jeskyně
16.3.2017
9:41:11
Celia "Seagull" Seals

Oběd se šéfredaktorem dopadl skvěle. Při jídle se ti zmínil o svých obavách, že ten sestřelený dron byla jen návnada. Zatím, ale nepřišel na to od čeho měl odpoutat naši pozornost.

"Když sem se díval na radar posledně tak tam nebylo nic než malé body které ale pozemní pozorovatelé označili za ptáky. Z odposlechu hlásili, že nezaznamenali, žádný cizí signál. Nikdo cizí nevysílal a ani nepřijímal žádná data a ta by naznačovala, další řízený dron s kamerou a odposlechem, který by je vysílal.

Předejte úkoly vaším asistentům než půjdete na večeři. Jdete tam doufám možná se tam něco dovíte a nebo se vás ostatní budou ptát na informace.
"John
16.3.2017
1:25:38
"Myslím že nastal čas večere." Zo záhradky vojdem do domčeka, zhodím zo seba starú košeľu ktorú som našiel v šufliku pred par hodinami. Keby niekto stal pri okne a špehoval videl by vypracovanú hruď, brucho a ruky, ktoré skrývali volne trička a mikina. Vyberiem si uterák a utekám do sprchy.

Prehľadám skrine že čo nájdem. "Ú kimono. Ale v tom na večeru asi nepôjdem. Hm to tričko by šlo." A začnem na seba naťahovať čisto čierne tričko so smajlíkom. Je na mne síce trošku upnuté ale inač sa v celku dá. "Prečo som zdelil domček po takom malom predchodcovi" posťažujem sa a natiahnem si svoje rifle.

Keď prídem na večeru všimnem si zrejme slečnu Ladu nie som si istý či je to ona, nikdy v živote som ju nevidel,po jej lavici Erika a pokračuje to Samom a farárom. Dobrý večer, kam by som si mohol sadnúť?" Na všetkých sa usmejem a čakám na odpoveď. Keď vojde Jora tak si poviem že čakanie na odpoveď je zbytočne a sadnem si vedľa nej.

Jora Clark
16.3.2017
1:00:48
" Tak mládeži, končíme. Děkuju vám a musím říct, že jsem ráda, že jste tak šikovní. Zítra si udělejte volno a pak se domluvíme, kdy otevřeme. Já to musím projednat ještě s Erikem a slečnou Ladou. Příjemný večer a zítra odpočívat."

Pozavíráme okna, když už se mládežníci se smíchem vydávají někam za svou zábavou, zamknu a chvíli postojím a jen tak se dívám na klidnou hladinu. Potom mi dojde, že mám ještě co dělat a vyběhnu svižně k bungalovu. Rychle zatáhnu žaluzky, i závěsy, pak doslova vypadnu z oblečení, a jen tak, nahá si ještě udělám pomerančovo avokádovou šťávu. Ve sprše si začnu prozpěvovat a pustím na sebe proudy vody.

" Zatím je to jako opravdová dovolená, příroda, mořský vzduch, ostrov někde kdoví kde, nikdo neotravuje, starosti skoro žádné. Pohoda. Teď jsem zvědavá na tu holku. Doufám, že to nebude nějaká nanynka nafoukaná, která je ufňukaná hned, jak na ni foukne vánek."

Ze sprchy vyjdu už s vyfénovanými vlasy. Přemýšlím co si vezmu na sebe. Nakonec to vyhrála světle krémová kombinéza, jejíž kalhoty sahají jen těsně pod kolena. Ze zvyku si rukávy ohrnu až k loktům a pásečkem je připnu. Tři knoflíky shora nechám rozepnuté.

K tomu jen lehké balerínky v černé barvě. Vlasy si vyčešu opatrně nahoru a sepnu je třemi skřipci do jakéhosi nepopsatelného drdolu. na krk si pověsím jemný řetízek s přívěškem ve tvaru čtyřlístku. Ještě černý široký pásek a přes rameno si dám kulatou, černou kabelku, do které si vložím papírové kapesníčky, novou krabičku cigaret, zlatý zapalovač a když zamknu, tak i klíče.

Hned jakmile vejdu do jídelny, rozhlídnu se, kdo tady už je. Usměju se na Erika a nejspíš slečnu Ladu, kývnu na Johna a mírně zvednu obočí, když vidím Jacoba. Moje zkušené oko ihned pozná, že je v podroušeném stavu, i když se snaží to celkem dobře zakrýt.

" Dobrý večer přeju."

Sednu si ke stolu a mám sto chutí si zapálit, ale nikde nevidím popelníky a nikdo zatím nekouří. Tak třeba později, až se objeví i ostatní a rozproudí se debata.

Pán Jeskyně
15.3.2017
10:55:26
Erik zasedl do čela stolů postavených do podkovy. Vedle něj po pravici sedí dívka oblečená do kalhotového kostýmku. Kdo by jí viděl vcházet uviděl by jí takto.

Po jeho levici sedí Sam. A pak postupně jak hosté přicházejí sedají si na volná místa.

První kdo se na večeři dostaví je farář. zeširoka mírně rozevlátým krokem vejde, rozhlíží se a přemýšlí kam si sedne.

Prozatím se do rozmluvy nepřipojuje. Číšník mu diskrétně nabídne černou kávu.

Erik evidentně čeká až se dostaví ostatní.


Carol Anne Winchester
12.3.2017
14:29:47

U vodopádů duhového královtsví Jednorožce I.

Celkem jsem si užívala koupání, bez nějakých dalších potíží když se objevil Sam s jídlem. Překvapeně jsem se na něj podívala, protože mi vlastně ani nedocházelo, že bych se měla najíst. Měla jsem klid a užívala jsem si to tu.

”Díky, já úplně zapomněla na čas.”

S chutí jsem se zakousla do sendviče a natáhla ruku se vztyčeným palcem, protože s plnou pusou se nemluví, ale nechtěla jsem otálet s odpovědí.

”Díky, bylo by to super. Jen to dojím, zabalím se a můžeme vyrazit.” vysoukala jsem ze sebe a začala jsem do sebe sendvič tlačit jako hladový had, Pak jsem už jen posbírala svých pár věcí a hurá zpátky.

Jacob Black
12.3.2017
13:35:11
Flanďákovo nebe.

Vezmu si od mého nového podřízeného svazek klíčů. Ukážu mu aby mne vedl.

Cestou za vysněnou odměnou si nechám vysvětlit který klíč je od čeho. A rovnou se kouknu kde to vlastně bydlím. Hodím kufr na postel a zas te nechám vést.

Po chvíli dorazíme na vysněné místo s odměnou. Rozhlédnu se, konečky prstů přejedu po hřbetech lahví.
Už teď se mi tu líbí ....

Náhodným výběrem vyberu láhev. sfouknu vrstvičku prachu z lahve a přečtu si název.
a tak proč ne?

Kouknu se po vývrtce, struně, kladívku čemkoli.

Je tu někde otvírák na svačinu?
Zeptám se mého průvodce.
Svůj jsem nechal v kufru.

Nechám si otevřít láhev, rukávem vyčistím sklenici a podám ji kolegovi. Následně očistím svou. Naleju nám oběma ... mě o dost víc.

Na spolupráci.


****

Po další láhvi se nahoře ozve hlášení. Štěstí, že to není slyšet ve sklepě co?
Zasměji se.

Vezmu ještě jednu lahev a spolu s mým nyní nejoblíbenějším sklepmistrem se vydám zjistit o co šlo. Skoro nám nestačily schody.

Následně jsme si dali ještě ve sklípku oběd a jednu svačinu navíc.
Oba ožralí jsme mluvili dost otevřeně, a já se tak určitě dozvěděl hodně o místních a o politice řízení ostrova. Tedy mezi tím kdy jsem viděl jeho děti, ženu (milenku)..... a jiné soukromé věci
*****

V ovíjeném stavu se dostavím na večeři. Umím to celkem dobře krotit, takže to zas není tak moc poznat. A to ta flaška co jsem si odnesl ze sklepa padla cestou.
Omlouvám se, že jdu pozdě, tak nějak jsem ... zabloudil.
To byla pravda, navigovali mně třikrát. A mě to přišlo dost vtipné ... ale držel jsem se, abych alespoň první den vypadal trochu důstojně.

Jora Clark
12.3.2017
1:05:29
Kouknu na Sama, přikývnu a vezmu si od něj balíček. Když odejde, řeknu mládeži:

" Tak dáme polední pauzu. Vy máte jistě svůj oběd a já si zatím něco dám u sebe v bungalowu. Je ledna hodina, sejdeme se tady tak ve tři odpoledne a ještě chvíli budeme pracovat, ať je všechno připravené. Počítám, že tak kolem páté maximálně půl šesté bychom skončili."

Nemyslím, že by protestovali a tak se rozejdeme. Já to vezmu poklusem, abych se trochu rozhýbala. V ruce mám jen balíček se sendviči, ostatní jsem zamkla v čajovně. Ovoce i čas se pak budou hodit. V bungalovu jsem zastínila okno, nechala jsem si otevřené dveře na terasu.

V kuchyňce jsem naplnila kávovar, uvařila si horkou čokoládu a uvelebila jsem se na pohovce. Měla jsem tady nanošené všechno, co jsem si myslela, že budu potřebovat. Pustila jsem si tiše Vivaldiho Čtvero ročních období, zakousla se do sendviče...

Asi po hodině jsem se zvedla a uvařila jsem si brazilskou kávu a s ní se usadila u pracovního stolu. Zapálila jsem si další cigaretu, kolikátou už dneska?. a zapla jsem si počítač. Chvilku mi to trvalo, ale nakonec jsem našla grafický program, ve kterém jsem byla zvyklá pracovat. Pak už jsem zadávala jen míry a soustředila se na rozvržení a kompozici. Stále jsem ještě nebyla spokojená, ale blížila se třetí hodina, tak jsem všechno uložila, pozamykala a vyběhla k čajovně, kde jsme posléze připravovali všechno na otevření.

NPC Sam
11.3.2017
19:46:33
Carol Anne Winchester

U vodopádů tě našel Sam, který tam přijel s dvojkolou bryčkou taženou oslíkem a donesl t balíček se slovy.

"Omlouvám se, ale kuchyně začala fungovat pozdě, vždyť to znáte sanitární den a studená kuchyně. Nestihli jsme udělat teplý oběd, ale večeře již bude jak se patří.

Kuchaři vám posílají sendviče, ovoce a čaj.

Od zítřka můžete chodit na obědy do hotelové jídelny a nebo si nechat nakoupit a uvařit si sami.
Pokud by jste se domluvili. Můžeme vám obědy doručit, kam si budete přát.

Mimochodem nechcete svézt zpátky? je to pohodlné."


Počká až se najíš a na tvou odpověď jestli se vrátíš s ním.

NPC Sam
11.3.2017
19:38:53
Oliver Queen

Jora Clark

John

Jacob Black

Vás všechny postupně navštívil Sam a z velkého košíku vytáhl balíček se slovy.

"Omlouvám se, ale kuchyně začala fungovat pozdě, vždyť to znáte sanitární den a studená kuchyně. Nestihli jsme udělat teplý oběd, ale večeře již bude jak se patří.

Kuchaři vám posílají sendviče, ovoce a čaj.

Od zítřka můžete chodit na obědy do hotelové jídelny a nebo si nechat nakoupit a uvařit si sami.
Pokud by jste se domluvili. Můžeme vám obědy doručit, kam si budete přát."


Celia "Seagull" Seals
11.3.2017
19:07:42
Mail? Mail! Vždyť já ho jen otevřela a ani jsem si ho nepřečetla!
Raději to tedy rychle napravím, vypadá to, že by bylo vhodné vědět, co tam vlastně je napsané.

"Hm..." okomentuji zprávu. Prostě ji vezmu na vědomí.
"No, aspoň se nebudu nudit," zazubím se na šéfredaktora.
Říká se to tak, ne?
A je to i pravda.


Zkontroluji, co je potřeba zkontrolovat, než se přeci jen vydám do vestibulu a halou dozadu. A pak vstoupím do kantýny, i když před dveřmi poněkud zaváhám. Nejsem zvyklá, že by mi někdo otevíral dveře...
Něco zamumlám, nejspíše poděkování. A pak vstupuji do salonku.
Kantýnu bych si tedy představila jinak, ale tohle je rozhodně příjemnější.

Usadím se a pohledem přelétnu jídelní a nápojový lístek.

Pán Jeskyně
11.3.2017
16:21:37
Celia "Seagull" Seals

Šéfredaktor se zasměje, když si přečte internetovou správu pro tebe.

"Omlouvám se ti ty jsi dnes na roztrhání. Oběd s mou maličkostí.

Pak zadat úkol k opravě spojení a teď přišla pozvánka na večeři od Erika.
Tam ještě ke všemu doručíte ostatním pojítka, pejdžry a chlapcům hodinky s čipem a dívkám náramky s čipem pro identifikaci.

Možná se tam seznámíte se slečnou Ladou."


Krátce pohlédne na monitory radaru, odposlouchávání signálů v éteru, když nevidí nic nezvyklého tak ti pokyne k výtahu.

Sjedete do vestibulu a zamíříte halou dozadu. Otevře ti úslužně dveře vstoupí podrží dveře.
To co nazval kantýnou, je přepychově zařízený salonek s obsluhou. Číšník vás uvede na místo a nabídne vám jídelní a nápojový lístek.

Jora Clark
11.3.2017
11:41:44
Koukám na Sama a zavrtím hlavou.

" Záblesk? No tady se nikde neblesklo, asi to bylo někde daleko nebo nad střechou. Rozkaz, když něco uvidíme, nahlásíme."

Se smíchem zasalutuju a jako voják se vypnu do pozoru. Pak si sednu a jsem ráda, že jsem smíchem nakazila i zbytek. Vždycky je lepší hned z kraje prolomit ledy, líp se pak jedná s lidmi. Uslyším zvuk pošty a když pak někdo řekne, že to je melodie pošty, jen se otočím a překvapeně se usměju.

" Tak aby bylo jasno, chápu, že si nejspíš myslíte, že jsem právě přišla z pralesa, kde jsem okusovala palmy a houpala se na liánách. Tak to vás musím zklamat. Byla jsem v džungli, pravda, ale v městské džungli, kde žiju, pracuju a dokonce i používám internet. Tak a teď dost exkurze do mého života, myslím, že jsme si to vyjasnili. Pusťte se dál do příprav, já kouknu na tu poštu."

Není to poprve, co se dostávám do takové situace, napomáhá tomu jak moje tetování, tak i dredy a navíc nejsem běloška. Lidi prostě neví, kam zařadit ty, kteří se vymykají jejich představě. Poprvé jsem z toho byla dost konsternovaná, ale teď už jsem to prostě vzala z humorem. A tak jsem si s úsměvem na rtech a s nadhledem flegmatika, šla přečíst tu poštu.

" Večeře, trošku mi to zkomplikovalo plány, ale jasně, půjdu. Budu vědět, kde se budeme setkávat na jídle, aspoň někdy a taky se dozvím, co se tady třeba děje, jako ty záblesky a tak. Nakonec přijde i slečna Lada. Tak jo, ale teď ještě do práce."

Celia "Seagull" Seals
11.3.2017
11:14:17
Když mě šéfredaktor osloví, zaměřím svou pozornost na něj.
"Jasně, postarám se o to," přisvědčím.
Musím si přiznat, že mě ta představa praporků okouzlí. Miluji jednoduchá a funkční řešení. I když ano, mají svoje mouchy.

Vzpomínám, když jsme na škole vyvíjeli simulační systém pro armádu. A zrovna když jsme ho měli předvést, tak spadnul internet. A fakt se mu nechtělo naběhnout. No tak jsme narychlo natáhli provázky a krabičky a posílali zprávy mezi jednotlivými stanovišti takovouhle "potrubní poštou". No a ometálovaní papaláši seděli každý zavřený ve své místnůstce s počítačem, do kterého jsme jim za jejich zády nahrávali to, co jsme dostali na papírkách. A jak si pochvalovali, že je systém velmi realistický, že předávání zpráv a výsledků z bojišť má i nepředvídatelné realistické časově náhodné zpoždění.

Ale jasně, tady jedeme "na ostro".

Chvíli se zamyslím nad návrhem šéfredaktora. Pak pokrčím rameny.
"Jestli to ještě počká a není třeba se tomu věnovat hnedka..." odpovídám.
Nikdy si nejsem jistá, jak to lidi vlastně myslí, to, co říkají.

Ale vstávám, jeho pozvání jsem ochotná přijmout.


Carol Anne Winchester
11.3.2017
10:48:29

Rozloučila jsem se se Samem, který měl naspěch do čajovny a já popřemýšlela znovu nad svým plánem.

Chtěla bych do moře, ale zase brát si koně…budu ho muset osedlat a…Nebudu, dám si to hezky cvalem a bude to paráda! Vítr v hřívě…

Asi tři minuty jsem tam nehnutě stála než jsem se dala dohromady. zatřásla jsem hlavou a vzala to k vodopádům. Další možné místo, kam jít malovat…

Asi v půlce cesty mi přišla zpráva ohledně večeře. A kruci, knihovna? Kam s ní? Ehm…to nějak vymyslím.

telefon jsem hodila zpátky do tašky a pokračovala k cestě za vodopády, abych si užila volna před večeří.

Pán Jeskyně
10.3.2017
21:05:32
John se zeptal Sama kde by sehnal Erika a Sam ho informuje.

"Johne Erik chce dnes uspořádat společnou večeři v hotelu. Říkal, že vás uvědomí všechny přes internet."

V té chvíli se v čajovně a i ve všech ostatních vašich prostorách, kde jste ubytovaní rozezní melodie Ódy na radost.

"Joro to je melodie vyzvánění internetové pošty."

Všem přes internet přišla tato zpráva.

"Vážení dovoluji se vás pozvat na večeři. Tam bych se vás rád zeptal jak jste se zabydleli a jak jste si své bydlení upravili k svému obrazu. Jaké máte požadavky, sepište mi vše co budete potřebovat.
Jak pokračujete s prací na svých úkolech.

Doneslo se mi, že Jora už má personál pro čajovnu a bar a v brzké době bude schopna je uvést do provozu.

Doufám, že kuchyně jí bude zásobovat, už jste se Olivere domluvil s Šéfkuchařem?

John pilně staví určitě bude mít ke mně požadavky stran stavebního
materiálu, architekta, mistra a řemeslníků.

Pán farář už se určitě seznámil s místními farníky.

Celia se ujala funkce redaktorky.

Carol mi určitě odpoví, kde by chtěla umístit svou knihovnu.

A abych nezapomněl ve světle skutečností. Rozdám vám pejdžry pojítka a jiné nezbytnosti.

Lidi už se na vás těším. Přijde k večeři i slečna LADA."

John
8.3.2017
23:18:47
Sedím na terase s papierom a ceruzkou zatial co vedl'a mňa rozvoniavá káva. Rozmyšlam čo všetko budem potřebovat na stavbu tělocvičně,fitka a renovaciu domčeka. Nevyzera najhoršie ale myslím že se určité najde něco na opravu.

"Zameriam se najprv na tělocvičnu a fitko, myslím že bude zbytočne stávat dvě budovy. Bude stačit jedna dvoj možno trojposchodová budova a určité budem potřebovat nějakých staubarov. Čo to o stávají Vilém z brigád ale netrufnem si pustit se do toho sám keď su po ruské majstri. Základ bude samozrejme z betonu ale jako vyriešim zvyšok? Buď bude murovaný alebo z gulatiny. Dubové dřevo by bolo asi najlepšie samozrejme už namorene ale keď se nebude dat tak se námořní už na mieste. Spytam se Erika co a jako možno už ma plány od architektov a už len zhaňa materiál... "

V rozmyšlani ma však prerušil akýsi rachot z hora. Rychlou sa postavy a pozriem na oblohu. Vidím niečo padat k zemi. Dopijem ten zvyšok kávy a utekam hladať niekoho kto vie čo se stalo. Prebehnem okolo čajovni kde som spozoroval zopar ludí. Nestihol som ani vojsť dnu a už při mne stál Sam s vysvětlením.

"Aha tak OK.Díky za upresnie. Tak keď som už tu tak zbehnem za Erikom. Nevieš kde ho teraz najdem?"

Čakám na odpoveď Sama. Keď dostanem instrukcí kde ho najsť budem se nimi riadiť, ak unie tak ho budem hladať najskôr niekde v hotelu alebo se spýtam na recpcii.

NPC Sam
8.3.2017
23:04:18
Sam dostal instrukce od velitele protivzdušné obrany a svolení vás informovat.

Postupně vás všechny oběhl a informoval vás co se stalo.
V podstatě vám řekl toto.

"Kdož jste viděli ten záblesk na obloze tak to byl obranný laser který sestřelil nepřátelský průzkumný dron. prozatím nebylo zjištěno žádné další ohrožení. Kdyby se tak ale stalo spustila by se siréna na budově rozhlasu.
máme tady pro případ ohrožení betonový bunkr do kterého jepřístup z kostela a hotelu. ještě jsme jej, ale nemuseli použít. Naše obrana včas jakékoliv nebezpečí zlikvidovala.
Přesto, kdyby jste si něčeho nepřirozeného či zvláštního všimli, tak dejte iformaci do redakce novin a televize. Stačí na recepci oni už budou vědět co s ní."


Jen vám to řekl a hned kvapil dál
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23] 
Liraell


 


 


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.