abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Stará Říše ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Grazhosyluthar   Postava není přítomna 13.5.2017, 15:10:30
Sotva jsme přišli, už nás princátko vyhazuje ven. Jsem na podobné jednání zvyklý, ale u takového malého písklete mi to přece jenom poněkud vadí.

Nicméně i tak je nutno podotknout, že měl pravdu. Někdo by měl rozhodovat, který plán provedeme a jak ho provedeme.
Sotva se všichni vysoukáme ven ze stanu, řeknu k tomu svoje: "U nás jsou nejvíce ceněné informace. Ať velí ten, kdo jich má nejvíc. Isabel? Řekni nám, které plány se ti nejvíce zalíbily. Pro tuhle akci není vhodnějšího velitele." podívám se se zájmem na Isabel, neboť jsem vskutku zvědavý, jaké řešení zvolí.

"Co si o tom myslíš Gwyllion?" zajímám se, protože Gwyllion je poměrně dlouhou dobu zamyšlená a to nemusí věstit nic dobrého.

Abaddonovi se na výlet do města moc nechce. "Zkušenosti se nejlépe získávají praxí. Z vyprávění od Meibila jich nikdy nenabydeš. A pokud se opravdu ve městě mohou vyskytovat převlečení démoni, pár pravých se tam vlastně snadno ztratí. Pokud se tedy nebudete chovat jako Raum v kurníku.
 
  Svět   Postava není přítomna 8.5.2017, 10:32:33
Vegmak

"Výborně informací máme víc než dost.....a možností taky víc než dost...."Ušklíbne se spokojeně Vegmak a dle jeho následného zívnutí jeho zájem o celé téma začíná opadat...

"Takže moji milý...jen do toho....Pevně věřím, že tenhle úkol pro vás bude hračka......Pár plánů máte...tak se dohodněte na tom, který realizovat.....a možná by jste se taky měli poprat o to kdo té vaší malé skupince bude velet.....Já to rozhodně rozhodovat nebudu...Nakonec mým úkolem je tu plenit a šířit strach....a v tom hodlám pomalu ale jistě se svojí armádou pokračovat...."Odstrčí se od stolu a sáhne opět po poháru s vínem...rázně ho dopije a nalije si ihned další....

"Pokud ode mně něco bude chtít než vyrazíte...tak mě najdete tady....Jinak věřím, že Isabel zná cestu do města takže nebude mít problém vás k němu dovést....nebo do potřebné blízkosti"Vegmak je očividně rád, že se tohohle úkolu nemusí osobně účastnit....

Pak ještě zaměří svůj pohled na trojhlavce..“Och a Raume….hodilo by se mi kdyby tys zůstal tady…potřebuju aspoň ještě jednoho schopného plenitele….Určitě nebudeš mít nic proti tomu…sem si jist, že Azmak by to také ocenil..Meibila si klidně vemte sebou je mi tu k ničemu..“ Mávne nakonec rukou k veliteli zvědů.

Meibilo

Meibilo se celou dobu tváří poněkud nezúčastněně, stojí se založenýma rukama opřený o podpěrný sloup stanu a oči má přivřené…Když k němu Abaddon stočí konverzaci…Otevře jedno oko a podívá se na Abaddona, vytáhne rukáv a ukáže mu svoji ruku……stavbou je rozhodně lidská ale jeho pokožka má nádech do černa…stejně jako zbytek jeho těla…jen jeho obličej barvou připomíná lidskou pokožku…“Pokud se nebudu muset svlékat……tak možná…..“. Rukáv znovu přetáhne přes ruku a pokrčí rameny…“Nicméně je to festival……kostlivci, rohatí démoni……možná, ž většina lidi by to brala jako nějaké cirkusové číslo…..“ prones s hlubokým uchechtnutím…

Raum

Raum není zrovna strategický typ, kdyby jste mu řekli vběhni támhle a tam to vymlať určitě by měl spoustu nápadů jak si to zpříjemnit či jak to provést…..ale vymýšlení lstí a špionáž…to opravdu není jeho šálek krve…

“Proč do toho města prostě nevtrhneme a nevymlátíme to tam všechno… a pak akorát najdeme tu správnou mrtvolu“ Pronese v jednu chvíli Zhor ale Oxoum mu vrazí pohlavek….a tím veškerý jeho přínos k tématu končí.

Když mu pak Vegmak navrhne s Armádou tak z výrazu obou hlav je jasné, že to je pro ně rozhodně příjemnější nápad….“To by bylo celkem fajn……nakonec v tom jsme nejlepší…..“ Odpoví Oxoum a Zhor souhlasně pro jednou přikyvuje…

Vegmak

Výborně…..takže to bychom měli…věřím, že detaily už si vyřešíte sami…přeji štastnou cestu“ Z široka se usměje a dopije sklenici…

“No a teď když dovolíte…rád bych trochu soukromý….pokud bude něco potřebovat obraťte se na Révaka…“Pokyne ke dveřím stanu, kde stojí stín, který doprovází Vegmaka z Devastopole…“ Sice Vás přímo nevyhazuje ale je jasné, že svého cíle ať už byl jakýkoliv dosáhl a víc už ho nezajímá….

Porada..pokud se tomu tak dá říkat je u konce a na vás teď jen zbývá se dohodnout za jak dlouho vyrazíte….a jaký, že finální plán zvolíte….i kdy to se dá vyřešit za pochodu…
 
  Abaddon   Postava není přítomna 7.5.2017, 16:56:25
Naliji si též čistého vína a zaposlouchám se do debaty, která je opravdu živá. Padne mnoho návrhů a informací, až se pozornost přesune ke mně.

"Nejspíše by to nějak šlo, ale jsem si jist, že Meibilo je pro tento úkol mnohem lepším kandidátem.... Už jen proto že se v lidských městech nejspíše vyzná mnohem lépe..." povím, a kouknu se na Mefista.

"Ale tady náš mystr mysli by mohl něco zvládnout.. Třeba nějakou hezkou vizy? Vniknout do snů jednoho z princů, a namluvit mu, že na okolní vesnici dopadne za časného rána odporný útok nečistého démona..." povím teatrálně, a kouknu se na Trojhlavce, který je pro rooli velkého zlého démona ideálí. " Avšak jemu a jeho bratrovi je předurčeno zde získat slávu, když skolí mocného démona, a zachrání prosté lidi... Že ty, jakožto jejich strážný anděl, povedeš jejich činy, a on tak sám, a bez armády bude schopen ukončit ono krveprolití.. Trochu to okořenit a mohlo by to vyjít.. Navíc když se obou bude zdát tentýž sen, tak to přeci nemůže být náhoda, ne?" pokrčím rameny, když navrhnu svůj plán.
 
  Isabel   Postava není přítomna 29.4.2017, 19:39:23
Nad názorem Graze se zamyslím a zjišťuji, že na tom něco bude.
"To je vlastně pravda. Únos princátka si nebude nikdo spojovat s tím, jak vylákat Rufuse ven a získat klíč." Uculím se.
"Budou to považovat prostě jen za únos královské krve. A malinko zábavy nám neuškodí ne?" Kouknu na Abaddona, jaký na to on má názor.
 
  Grazhosyluthar   Postava není přítomna 27.4.2017, 19:36:10
Mephisto se hned pokusí můj návrh poněkud rozvést, ale skutečně se to podaří až Vegmakovi. Občas zapomínám, že lidé mají ty své zakrslé skoro já, na kterých jim opravdu záleží. Mohlo by to zabrat velmi dobře v dalším směru. A Rufus by se díky tomu dostal přesně tam, kam potřebujeme - tedy na naše bojiště.

"Nikde není psáno, že únos musí být proveden potichu a bez mrtvých..." poznamenám pouze, protože mám dojem, že by v tomhle případě mohla převládnout efektnost nad účelností.

"Co kdyby se tamhle mlaďas šel podívat do města?" kývnu hlavou Abaddonovým směrem.
 
  Isabel   Postava není přítomna 25.4.2017, 19:22:23
Graz naznačí, že bychom měli využít několika možností najednou, abychom měli určitou naději, že se nám to povede.
“To by mohlo zabrat. Když se zaměříme na několik věcí najednou, budeme mít větší šanci u něčeho uspět.“ Při představě, jak se Rufusova milá svíjí utrpením, se mi objeví na tváři úsměv.

Mefisto se předvede. Raději zamrkám, abych měla jistotu, že stařík je fuč.
“Hračička.“ Líbí se mi, kam Mefisto míří, když naznačí dívčí hlas.
“Rozhodně bych to zvládla lépe než ty. Ale tenhle nápad se mi hodně líbí. Jsem ochotná do toho jít.“ Zhodnotím jeden z návrhů. Zdá se, že se plán začíná už tvořit, když se najednou ozve Vegmak.

Sleduji Vegmaka a uvažuji nad tím, kam svým proslovem míří.
“Lepší spousta než žádná ne?“ Když se zmíní o Rufusovi, jen pokrčím rameny.
“Těžko říct, ale je považován za hrdinu a hrdina by neměl sedět doma na zadku, když jsou v okolí utlačovaní chcípáci anebo nějaká městská čůza.“ Prohodím s úšklebkem. Když se pustíme do plánování, Vegmak nadhodí svůj návrh. Chvíli na něj zírám s otevřenou pusou. Pak rozpřáhnu ruce.
“No jasně. K Rufusovi se mi moc dostat nepodařilo, ale s královskou rodinkou to bude hračka.“ Odfrknu si.
“Nejdřív bys musel nějakýho toho člena královský rodiny dostat, aby se Rufus tedy vydal na cestu dle tvého plánu.“ Konstatuji s přehnanou nadšeností. Když mi ale podá otázku ohledně královské rodiny, musím se nad tím zamyslet.
“Sledovala jsem Rufuse, ne královskou rodinu. To jsem se na něj mohla vybodnout a jít se rovnou zeptat na trh, co by mi řekli o královské rodině. Nebo si myslíš, že to je snad snadný, zjistit o nich něco víc, než co ví každý?“ Postěžuju si.
“I tak jsem se něco málo doslechla. Král má se svoji ženou mladou dceru a starší dva kluky. Překvapeně všichni tráví čas na královském dvoře. Kam se my jen tak nedostaneme. Ale jedna šance by tu byla. V blízké době se budou konat rytířské hry. Je to jen odhad, ale ti dva by tam mohli být. Tupci jako oni by si nenechali tuhle načinčanou nádheru ujít. Kdo ví, třeba se budou i účastnit. Ale spíše bych to viděla na možnost předvést se před dámičkami. Bohužel o dceři jsem nic nezaslechla, kromě toho, že je pryč.“ Loknu si vína.
“Pokud máš pocit, že sebrat královského fakana bude jednodušší, zkusit to můžeme. Ale budou nejspíš pořád spolu. Museli bychom je rozdělit. Což by se nám snad mohlo pomoci, pokud by se jeden z nich nechal odlákat příslibem dámské společnosti. Nebo je snad chceš oba dva? Byla by to sice větší páka, ale o to náročnější. Netuším, čím se na tom dvoře baví. Pokud si hrají jen s nějakým klackem, tak by neměli dělat potíže. Pokud ovšem mají nějakého učitele, který se jim věnuje… Mohl by být jejich únos složitější.“ Kouknu po ostatních, zda se přikloní k únosu královského synka.
 
  Svět   Postava není přítomna 22.4.2017, 11:29:21
Vegmak

"Hmm....Hmmm" Vegmak se projednou zdá, že skutečně přemýšlí, nakonec si nalije pohár vína a poslouchá celkem pečlivě každého z vás...."Spousta.....spousta možností.....kdyby bylo potřeba tak i do toho města by jsme vás v nějakém převleku dostaly....magie umí divy....."Zakroutí zápěstím jak přechází z místa na místo...

"Otázkou je jestli král pustí svého milovaného hrdinu někam pryč jen kvůli pár chcípákům z nějaké vesnice nebo nějaké městské čůze...
"


Když domluví Mesfisto tak opět přispěje se svou troškou do mlýna..."Ještě by tu byla jedna možnost.....co únest třeba člena královské rodiny? Manželku, dítě....dědečka....něco takového..." zhluboka se napije vína.

"To by taky mohl být dostatečný důvod proč poslat svého hrdinu do akce...hmm?Nadhodí.....

"Isabel co víme o královské rodině...?"Položí pohár na stůl a opře se o jeho hranu....
 
  Mefistoteles   Postava není přítomna 18.4.2017, 11:51:23
"Tady mazlík rozhodně nemá nic proti...ovšem slečna má pravdu, i ve své nejpřívětivější podobě bych vzbudil podezření."
Pro efekt si stáhnu kápi přes hlavu, čímž zakryju rohy a z větší části i tvář. Křídla složím pod plášť, a pařáty za záda, shrbím se...Vaše oči mě pořád vidí jak jsem, s bledou kůží nezaměnitelnou za cokoli pozemského, alepři každém mrknutí vám na chvíli tyto rysy něco zakryje, a vidíte starce, člověka...ovšem pořád kostnatého a poněkud nepěkného, nikoho z okolí královského dvora.

"Hrobka je dobrá, ale je to též jeho bojiště. Jestli v ní klíč není, k ničemu nám nebude, a bude lepší ji navštívit, teprve až se Rufus přidá ke svým předkům. Jsem pro hraní na city. Isabel může navštívit našeho hrdinu a......tentokrát paroduji vysoký dívčí hlásek, zajíkání se pláčem...

"Pane, prosím, mojí kamarádku unesl nějaká obrovská křídlatá trojhlavá obludááá! Já jsem to viděla schovaná a moc jsem se bálááá! Musíte jí zachránííít!"
Narovnám se a protáhnu, hrbení se do lidské velikosti je mi nepohodlné.
"Čím později se Rufus doví, že kráčí do pasti, tím líp. A udržet jeho milou aspoň...zdánlivě naživu mi pomůže s extrakcí...každopádně až s ním skončím, nebude vědět ani její jméno."
 
  Grazhosyluthar   Postava není přítomna 17.4.2017, 16:10:45
Vejdu do stanu. Vzhledem k tempu, které jsem vyvinul během procházky po tábořišti není divu, že jsem tady jako poslední. Rozhlédnu se a odolám pokušení objevit se Mefistovi přímo za zády. Namísto toho si opevním mysl a připravím si speciální uvítání pro šťouraly. Nepochybuji o tom, že i v tábořišti jsou tací, kteří by rádi "něco" zkusili.

"Bude na místě kombinovat. Jedno vyprázdnění vesnice od obyvatel s vysláním potrhaného mláděte jakožto poslíčka bude optimální možností jak tam dostat vojáky.

Pak bude stačit poslat zpátky pár vojáků a pokud během toho někdo zvládne unést Rufusovu milou, tak bude mít Rufus dost důvodů, proč přijít k nám na návštěvu. Zvlášť pokud mu ústy vojáků slíbíme, že jí budeme učit zpívat. Většinou to fungovalo i když neměl dotyčný hrdina s trpící osobou žádný vztah.

Hlasy trpících doléhající noc co noc k hradbám měst jsou výbornými škůdci věhlasu hrdinů. Takže to, že mu bude na zpívající osobě záležet je vlastně pouze takový malý bonus."
 
  Isabel   Postava není přítomna 17.4.2017, 13:05:22
Kouknu po Abaddonovi.
“A co si myslíš, že jsem tam asi dělala celou tu dobu? Válela si šunky v nějakým pajzlu?“ Sjedu ho s povytaženým obočím.
“Ne! Jistě, že vím, kde je, byla jsem na něj přilepená dennodenně…“ Vyhrknu, i když vím, že je to lež.
“Pokud to teda šlo. A nebylo to zrovna snadný se k němu dostat nějak blízko. Je ctnost sama. Žádný návštěvy bordelu, žádný hraní karet v hospodě. Schází se jenom s lepší společností. Mezi děvkama a zlodějema ho nepotkáš. No vlastně pokud nepatříš ke dvoru, nemáš moc šancí ho vůbec zahlédnout.“ Odpovím Abaddonovi na jeho dotaz s úšklebkem.
“No, můžeš zkusit ho o něj poprosit, kdo ví, třeba ti ho dá.“ Mrknu na něj.

Uvítám pohár vína po té nudné cestě z hlavního města. Naleju si a napiju se s nadšením. Když se mi víno rozplyne na jazyku, mlasknu.
“To je slast.“ Vegmak mě zahrne dotazy.
“No, určitě by nám to hodně pomohlo, ale ne nenašla.“ Pokrčím rameny.
“Kdyby jo, tak to asi řeknu rovnou ne?“
“Jistě, že poznám. Nemůžu si ho splést. Má stále stejný výraz. A čiší z něj statečnost, chrabrost, poctivost, charisma a srdečnost. Samý horší…“ Oklepu se. Nad otázkou ohledně klíče se musím zamyslet.
“Zas tak blízko jsem se k němu nedostala, bych ho mohla prošacovat nebo si všimnout, zda ho má u sebe. Párkrát jsem to sice zkusila, ale byla jsem velice mile upozorněna, ať se držím dál. A vzbudila bych moc pozornosti, kdybych se na něj lepila tak často. Rufus je totiž neustále v přítomnosti krále, hlídá ho. Je odhodlán za něj položit svůj život. Bude určitě připraven kdykoliv vyrazit na obranu svoji Země a krále. Neřekla bych, že ho má proto u sebe. Jen by mu překážel a musel by na něj dávat pozor. Ale můžu se mýlit. Nejlepší bude, když se ho zeptáme osobně.“ Oči mi zajiskří nadšením.

Povzdechnu si, když se Vegmak zajímá o to, zda by šlo Rufuse unést.
“Nepochybuji o možnostech Mefista. Ale nevím, zda by se dokázal do města dostat nenápadně. Podívej se na něj, nevypadá zrovna… neškodně. Zvlášť když je to ve městě teď samý rekrut a voják. Nehledě na to, že se Rufus nejvíce vyskytuje na královském dvoře. A dokážeš si představit, jakou tam mají obranu. A to by chtělo spoustu času, aby se někdo z nás dostal k němu nepozorovaně tak blízko. Rufus má dokonce u dvora i svoje sídlo. Takhle to na první pohled vypadá, že je chráněn stejně jako samotný král. Ale neměla jsem tolik času, abych mohla prověřit všechny možnosti. Třeba by se našel způsob, jak se dostat na královský dvůr a z Rufuse tak dostat informace. Třeba stát se služebnou v jeho sídle, ale to by chtělo nějaké známosti, aby se tam někdo z nás dostal tak blízko. Ale přijde mi to jako ta nejzdlouhavější možnost. Hádám, že chceme vzbudit co nejméně pozdvižení, aby se ostatní majitelé klíčů nezalekli.“ Nadechnu se. Je náročný si vybavit všechno, co jsem stihla zjistit.

Otočím se na trojhlavce.
“Jak už jsem řekla, je to dost náročný. Vyskytuje se převážně v doprovodu krále. A většinu času tráví na dvoře, kde má i svoje sídlo. Tudy cesta zřejmě nevede. Ale jsou tu i jiné možnosti. Nevypadají sice ideálně, ale aspoň něco…“ Nastíním situaci a rychle pokračuji.
“Hourvilové mají u západní zdi hrobku. Je mimo kasárny a daleko od dvora, takže je bez ochrany. A popravdě, kdo by se potuloval na takovém místě. Je tam klid a v hrobce se může stát cokoliv. Hourvil tam chodí, bez doprovodu, bez ochrany. Úplně sám… Problémem je, že jsem neměla možnost v tom zahlédnout nějakou pravidelnost… Netuším, zda tam chodí náhodně, nebo tam byl kvůli nějakému výročí, anebo si prostě jen vzpomněl na svoje milované. A čekat na místě, zda se ukáže, může trvat dlouho… Ovšem, kdyby se k němu doneslo, že se v hrobce něco děje nebo že ji někdo vykradl… Třeba by se tam ukázal dříve. Otázkou je, zda by byl sám.“ Rozvíjím svůj další nápad.

“Všimla jsem si ale ještě jedné věci. Zdá se, že má Rufus slabost pro jednu dívčinu z města. Je to obyčejná služebná. Ale když je s ní, culí se jako cvok. Když už se nemůžeme dostat k němu, s ní by to bylo jednodušší. Podle toho, jak se Rufus tváří, když je s ní, bych se klidně vsadila, že by udělal cokoliv, kdyby ji šlo o život. Kdo ví, třeba by nám i vydal klíč… Nestihla jsem ale zjistit víc. Nevím, zda mezi nimi opravdu něco je nebo ne. Tak blízko jsem se nedostala. Ale za pokus to stojí.“

“Pak už mě napadá pouze jediná věc. A to zahrát našemu hrdinovi na jeho city, jeho povahu a statečnost. Vylákat ho ven pod záminkou záchrany třeba nějaké takovéhle vesničky před skřety.“ Mávnu rukou kolem sebe.
“Když z něj Mefisto vytáhne informace, které potřebujeme, mělo by nám stačit, aby byl jen v naší přítomnosti ne? Když budeme vědět, kde se klíč nachází, mělo by být snadnější ho získat.“ Zmlknu a čekám, co na to ostatní.
 
  Svět   Postava není přítomna 13.4.2017, 22:23:29
Vnitřek Vegmakova stanu je poněkud okázalí, očividně si potrpí na barevnost a přepych. Stěny stanu jsou potažené různě nabarvenými koberci a stejně tak vyzdobeny různobarevnými nepravidelnými tvary a glyfy..do konce i dva raraši co mu dělají sluhy mají barevné čepky.

Uprostřed stanu je vysoký stůl, který svědčí o tom, že se u něj nesedí..kromě džbánu s vínem a dřevěnými poháry je ale prázdný. "Kdo chce tak si nalijte....." poukáže na džbán a shodí z ramen mohutný promáčený plášť rovnou na zem, kde se po něm okamžitě vrhne rarach aby ho odnesl usušit..Na druhém konci stanu je ve rudém vysokém huňatém koberci připraveno Vegmakovo křeslo, z vybledlých kostí a vysokou poduškou na sedáku.

Ve stanu je poměrně teplo neboť v pravém rohu už hoří v kovovém ohništi pár špalků...Ať už se shromáždíte všichni nebo ne tak Isabel se pustí do sdělování svých zjištění zatím co Vegmak si ohřívá ruce nad ohništěm a zívá...

Když Isabel skončí a Abaddon vznese první otázky tak se teprve odvrátí od ohně a nalije si pohár vína...."Takže....klíče si nenašla....ale aspoň máme vodítko.....A docela slibné.....A tenhle chlapík...Rufus......Poznáš ho když ho uvidíš? Myslíš, že má klíč u sebe?" Zamává nezúčastněně zápěstím...a zhluboka se napije z poháru...."Mmm....no...a máme nějakou šanci ho já nevím unést....? Támhle tatíkův mazlík by se mu mohl prohrábnout v hlavě....určitě by nám to pak rád řekl ne?"Otočí se tázavě na Mefista...

***

Trojhlavec si založí ruce na prsou a Oxum zadumaně sklopí hlavou...."Dá se k němu nějak dostat? Nebo ho budeme muset vylákat z města ven?". Naváže na Abaddonův dotaz.
 
  Abaddon   Postava není přítomna 13.4.2017, 11:47:48
Pokrčím rameny na jeho slova o výcviku v aréně. "Jeden musí rpacovat s tím co má.." povím prostě, a ušklíbnu se, když slyším Vagmaka s poznámkou o strachu z umírání. "Jen jsem se obával že nezbyde žádná zábava na rozptýlení po té dlouhé a náročné cestě.. " povím, zakroužím s ramenem, ve kterém mě lehce brní. "Tyhle duše jsou k ničemu.. Nepořídil by sis za ně ani hlavu šotka.. " procedím, a zavrtím hlavou.

To už se začneme scházet ve stanu. Každého nového příchozího si prohlédnu, ale na žádném se vyloženě nezastavím pohledem. Pak už jen očekávám co nám Isabel řekne.

"Rufus..." zopakuji potichu to jméno, a přivřu oči, když uvažuji zda mi něco říká. "A kde je jsi se dozvěděla též?" optám se, než se ušklíbnu když zaslechnu o skřetech. "Takže jsme vlastně království udělali službičku.. To by nám ten klíč mohli vydat dobrovolně, ne? " zasměju se, jelikož je mi jasné že taková šance není.
 
  Isabel   Postava není přítomna 9.4.2017, 15:06:39
Vegmak mě přivítá s nadšením.
“To koukám, že ses nemohl dočkat.“ Abaddon se zeptá na ostatní, rozhlédnu se kolem sebe, ale zřejmě jsme tu zatím sami. Nic nenamítám, když máme Vegmaka následovat do stanu. Pokynu Abaddonovi, aby vyrazil přede mnou. Ostatní asi létají ještě někde poblíž a tak pro ně nechá poslat.

Do rozhovoru mezi Vegmakem a Abaddonem se nepletu. Když ale uslyším otázku i pro mě, zpozorním.
“Docela nudná. Nenarazila jsem ani na živáčka. A jistě chápeš, že bez nějaké zábavy, to moc neutíkalo.“ Odpovím sladce.
“A sem jsem dorazila taky už pozdě. Už je po zábavě.“

Zvednu zrak k nebi, když je zmínka o Mefistovi. O Vegmakových slovech trochu pochybuji.
“Evidentně nemá ani páru, co jsem se dozvěděla.“ Za chvíli se objeví i Mefisto. Chvíli ho pozoruji, a když uslyším jeho hlas ve své hlavě, trhnu sebou. Málem bych na to zapomněla. Povyjede mi koutek úst v úsměvu.
“Ahoj zlato. Moc pěkný křídla. Připomínáš mi vypelichanou slepici.“ Culím se a doufám, že ho tak přestane bavit cpát se mi do hlavy. Vyrazím do stanu. Ten se začne brzy plnit.

Vyčkám, až budou ve stanu všichni.
“Pokud jsme všichni, můžu vás už seznámit s tím, co jsem zjistila nebo máte ještě něco jiného k řešení?“ Vyzvídám a rozhlížím se po ostatních. Pokud nemají nic lepšího k řešení, oznámím jim, co se mi povedlo mezi lidmi zjistit.
“I když jsem se snažila využít všech svých předností a docela mi to mezi lidmi jde… O samotném klíči jsem se nedozvěděla nic. Ale zato mám informaci, která by nám mohla pomoci k jeho nalezení. A tou je Rufus Hourvil. Je to jeden z nejdůležitějších králových mužů a válečný hrdina. Pokud má mít klíč u sebe nějaký hrdina, tak tenhle je ten nejlepší. Jeho rod stál při králích už po celé generace.“ Shrnu to nejdůležitější, co jsem zjistila.
“Ve městě bylo docela živo. Mluví se tam o válce, která se blíží. Prý je na hranicích armáda skřetů, goblinů a dalších krasavců. Královské armádě se nedaří je zastavit. Ale neměla jsem jedinou možnost si všimnout jakéhokoli důkazy, že by to byla pravda. Jen plno náborářů a rekrutů v hlavním městě.“ Shrnu svoje pátrání.
 
  Grazhosyluthar   Postava není přítomna 7.4.2017, 12:02:26
Gwyllion mě rozesměje. Skřípavý smích se rozlehne po okolí a pokud by snad ještě poblíž byla lesní zvěř, tak teď už tam rozhodně není. ”Ale kdeže, drahá Gwyllion. Jen tě už nějakou tu dobu znám. Obchodníci mají rádi informace a tak mi stačilo tě vidět stát před velitelem této mnohohlavé výživy pro démony. Nebylo potřeba používat mrchožroutské metody.” pobaveně ti vyvrátím tvá podezření. Možná bych se mohl i urazit, že jsem spojován s metody okřídlené myslivny, ale rozhodně to nevypadá, že by se tak stalo.

”Takže nebyl ani tak netaktní, jako spíše neuvěřitelně hloupý.” myslet si, že přemůže ohnivého oře je opravdu vrcholnou ukázkou neschopnosti těchto stvoření myslet. ”A má jméno ten tvůj známý?”

Přijde k nám démon. A je ještě tak drzý, že po nás něco chce. Chvíli si ho měřím a přemýšlím, jestli mi bude stačit to, co jsem zbaštil před chvílí a nebo jestli zlikviduji i tohoto drzouna.

Nicméně díky převládající dobré náladě stihne milý démonek zmizet z dohledu dříve než si stihnu pořádně rozmyslet jak s ním naložím. Jen po této výzvě mé poblikávání zpomalí aby se v táboře zastavilo úplně. Pokud si mě Vegmak žádá – jistě rád počká.
 
  Mefistoteles   Postava není přítomna 6.4.2017, 20:33:39
Není to slavné, ale to nebývá nikdy. Na neadekvátní ocenění jsem zvyklý, a konec konců to bylo téměř bez práce. Samozřejmě s tou drobnou výhodou, že budu mít jak vysvětlit, odkud vím něco, co bych neměl vědět, a zároveň si vymyslet něco, co jsem se tu klidně mohl dozvědět.

Azazelovo zmizení na mě po stránce estetické nezapůsobí, ale i on si rád vyřizuje věci po svém a v soukromí. Počítám, že se zase objeví, až to nebude nikdo čekat, někde, kde by ho nikdo nechtěl vidět. Prostě-styl se nedá naučit, styl musíte mít.

Líně se vznesu...ehm, rozkolébám do vzduchu, abych se nemusel zatěžovat pozemními překážkami. Netrvá to dlouho, a jsem na místě. Vegmak peskuje Abaddona, což si sice možná nezpůsobil, ale nejspíš zasloužil. Vynutit disciplínu u takového stáda je sice asi jako naučit Erixzetko hrát na varhany, ale když už ten post přijal, měl být schopný ho zastávat.

Ahoj, krásko. Je to jen letmá myšlenka, abych Isabel zvěstoval svojí přítomnost...mám rád ten letmý záchvěv, leknutí, když si uvědomí, že teď musí být ostražitá, rychlé zaclonění, předcházené obavou, co se mohlo stát...a znechucení, když jí dojde, že se jen bavím na její účet a beztak bych jí nestihl (nestihl?) nic přečíst, než by mě vystrnadila.
 
  Gwyllion   Postava není přítomna 6.4.2017, 19:21:24
Jen jsem se tiše zasmála jeho pozornosti. "Takže jsi tu byl delší domu schovaný?" Pronesu s úsměškem, než káravě dodám: "Víš, že poslouchat cizí rozhovory je neslušné? Popravdě se mu řehtavě směji v mysli, zatímco pokračujeme k Vegmakovu ležení skrz pole mrtvých. "Když už jsi tu ale byl, abys něco takového zahlédl... Hledám jednoho starého skřetího známého. " Mrknu na něj rozverně, zatímco pohazuji oháňkou. "Bohužel, jak ses mohl všimnout, jejich vůdce nepobral příliš taktu. Nejenže mě drze odbyl, ale ještě na mě poslal své žabáky." Odpovídám pobaveně. V podstatě mnou popisovaná scéna mi přišla vtipná. Takový ubohý nicka se mi pokouší vzdorovat... Na druhou stranu z hlediska úspěšnosti na tom nebylo nic vtipného. Byl to hořký neúspěch.

Brzy nás vyhledal jeden démon. Moc pozrnosti jsem mu nevěnovala, ale slova jsem nevěnovala v cizí přítomnosti už ani kostlivcovi. Vegmak nás svolává? Mnu nemůžeme přece princátko nechat čekat.

Jen s pohozením hřívy jsem vešla do Vegmakova stanu. Toto gesto dostatečně zastupovalo pozdrav. Dle mého pohledu nebylo důležité promlouvat. Tak proč nemlčet. Jen jsem udělala prostor kostlivci a přidala se k osazenstvu se zvědavým pohledem upřeným na Vegmaka.
 
  Grazhosyluthar   Postava není přítomna 4.4.2017, 17:50:57
"Přišlo mi, že si povídáte." odvětím Gwyllion jednoduše. Nechávám otázku otevřenou, ale dál se nevyptávám. Namísto toho se věnuji odpovídání na otázku, která celkem logicky následuje.

"Myslíš nějaké konkrétní, kromě toho, že skřetí duše černají velmi rychle a dohromady nic moc nevydrží?" některé věci se moc nemění a tohle bude jedna z nich. I když tenhle konkrétní umírající kousek byl i tak pro mě zklamáním.

Zadívám se na ránu, kterou má Gwyllion na boku. "Po mě zase házeli hlínou." pokrčím rameny "Ani nevím, co je k tomu vedlo. Jsou to divná stvoření..."

Ve vzduchu visí pach čerstvě zemřelých. Umírajících už bych zde čekal opravdu pomálu, protože hladových démonů je tady přehršel a ne každej nutně jí jen duše... Každopádně je to jasné znamení toho, že se blížíme k tábořišti.
 
  Svět   Postava není přítomna 4.4.2017, 17:06:20
Abaddonova zranění po zkonzumování duše vskutku zmizí až na nepatrné škubání v rameni, které určitě během hodinky zmizí taky.
***

Vegmak chvíli na Abaddona po jeho odpovědi upřeně zírá ale pak se začne řehtat..."Taky pravda...."S tím Vegmak démona velitele předvoje plácne po zádech "Říkal jsem otci, že tihle cucáci jsou k ničemu...pár let v aréně by jim prospělo víc...."Rozhodí otráveně rukama ale to už k vám dorazí Isabel.

"Výborně...na tebe jsem čekal Isabel...."Usměj se na démonku, pokyne vám oběma hlavou a vyrazí do svého stanu "Pojďte oba zamnou. Meiblo sežeň Graze a Gwyllion ať přijdou zamnou do stanu..Zhore, Oxi. v pojďte se mnou taky...."vyštěkne posledních pár rozkazů a přidá do kroku..

Nakonec se uráčí ještě odpovědět Abaddonovi " Gwill a Graz zmizeli v lese....Co ti mám povídat...museli jsme zabezpečit průchod a dostat sem celou armádu prostě chvíli trvalo.....Neříkej, že ses bál, že umřeš?"Hlasitě se zasměje... "Isabel jaká byla cesta?" prohodí konverzačně...

Poslední svou poznámku směřuje kamsi nad bojiště na oblohu.."Mefisto spadni a koukej sem naklusat....Isabel pro nás má...velmi ale velmi důležité informace..."
 
  Abaddon   Postava není přítomna 3.4.2017, 21:37:34
Zkontroluju si rameno, ze kterého už sice přestala téci kev, ale zranění zde stále je. "Chtělo by to duši.. " pomyslím si, ale než si nějakou stihnu obstarat, už je tu Vegmak.

Koukám se na něj. S kamennou tváří. "Protože je to banda nevycvičených a nedisciplinovaných idiotů. Není jich škoda. Schopnější přežili. Krg, Davrel.. Oddělilo se zrno od plevelu.." povím prostě, a rozhlédnu se po venku, načež si nechám přinést nějakou duši. Je to sice odporný skřet, ale stejně jí nehodlám jíst. Ruka mi zaplane temným plamenem, a s vydechnutím mi zmizí škrábance i šrámy, a nakonec i ono zranění v rameni.

To už se tu objeví i Isabel. Zahlédl jsem jí, možná jsme párkrát prohodili pár slov, ale to je tak vše. Já měl jinačí starosti s rodem. "Kde jsou vlastně ostatní? A co vám trvalo tak dlouho?" optám se Vegmaka. Narozdíl od něj se táži neutrálně, z čistě informativního hlediska.
 
  Gwyllion   Postava není přítomna 3.4.2017, 8:21:43
Skřetův výraz mě neuspokojil. Jen věstil neblahé problémy a komplikace. Na druhou stranu, kdo říká, že nemůže sedět uvězněný v plamenech věčně.

Mé rozpoložení bylo věru mrzuté. Možná proto, že se jeden už tolik těšil, že by se jednoho z úkolů mohl zbavit. Očividně marně. I kostlivec nevypadal v nejlepší náladě. "Rauma jo? Tak to tam bude doopravdy už konec." Pronesla jsem spíš jako konstatování než cokoliv jiného. Nicméně kostlivcova další slova byla podivná. "S jakými informacemi?" Otáži se nevinně, kdy oba odcházíme směrem zpět k vesnici. "Ty jsi nějaké získal? Ohledně čeho?" Vyzvídám s potutelným koňským úsměvem. Popravdě? Pobavil mě. Mezitím jsem přizpůsobila vlastní rychlost kostíkovu blikání. Rána boku nepříjemně syčela a škvařila se. Na druhou stranu bylo příjemné vědět, že se pomalu zaceluje.
 
  Grazhosyluthar   Postava není přítomna 28.3.2017, 10:53:25
Gwyllion upálí velitele a zdá se, že taky nemá dobrou náladu, protože z něj nezůstane vůbec nic. ”Podobné spalovací kouzlo bych si mohl někde sehnat.” napadne mě, ale tuhle myšlenku odložím stejně tak rychle jako jsem na ní přišel.

”Nechal jsem tam Rauma.” odpovím jí stejným způsobem a pokrčím u toho rameny. Bude spíš s podivem, jestli tam vůbec někdo zůstal naživu. I když je pravda, že jsme zrovna vylezli ven a teprva se tu rozcvičujem, takže možná, že nějací démoni stihli před Raumem utéct včas.

”Jak naložíš se získanými informacemi?” zeptám se jí narovinu a tentokráte i nahlas, protože tu vlastně není nikdo, kdo by nás poslouchal a bylo by mu to k něčemu dobré. Vzhledem k tomu, že jediná věc, která mě tady stihla zaujmout, se už válí na zemi – není potřeba zde déle zůstávat.

Proto se vydám šouravým krokem za doprovodu zvuků skřípajících kostí zpět do vesnice a hádám, že Gwyllion půjde také. A protože bych tam tímhle způsobem došel tak za půl hodiny, tak občas probliknu a objevím se o pár metrů dál. Gwyllion se tedy může pohybovat tak rychle, jak jen uzná za vhodné. Já se přizpůsobím.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.