abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Battlestar Fenix ::
družina
stránkovat po:  
 

Violet G. Adams
4.5.2017
22:44:13

Spěchám celu dobu mlčky za Kate a vždy jen více méně kývnu na pozdrav nebo na souhlas. Guvernér se představí Kate, nabídne nám víno a já jej přijmu jen ze zdvořilosti. S drobným úsměvem se nakloním ke Kate.

”S tím vínem opatrně. Mohlo by být silné a to by nám asi neprospělo.” syknu co nejtišeji to jde a předstírám, že je to jen dívčí šuškanda.

”Oh, omlouvám se. Ale…to víte. Mezi námi děvčaty.”

Pak se nevině uculím a pozvedu sklenku k přípitku.

”Tak nejspíš na zdraví, ne? To je nejdůležitější…”

Pak předstíraně uskrnu vína. ”Objednala jsem sushi, doufám, že to nevadí. pronesu, než se začne řešit diplomacie a pak nenápadně sáhnu Kate na ruku, aby přispěla také ona svou troškou do mlýna. Spíše předstírám, že jsme velké kamarádky. je mi jasné, že guvernéra ti nejspíš rozhodí. A nám to dá jistou strategickou výhodu.

Hned na to si nandám na talířek sushi a rozmíchám wasabi se s’jovou omáčkou. A nachystám si zázvor. ”nejraději mám California sushi roll a mak maki s avokádem.” pronesu jako kdyby o nic nešlo a byli jsme jen parta přátel na sushi.

Kathryn Prescott
4.5.2017
20:18:32
Otočím se k Mikeovi.
“Neboj, nemůže se nic stát.“ Ujišťuji Mika.
“Doufám. Barák je plný gardistů a mám u sebe zbraň.“ Kývnu na něj v poděkování. Violet mi stihne rychle dát nějaké rady. Při zmínce o tom, jak jsem se stala kněžnou, svraštím čelo.
“Co tím myslí? Co jí to proboha ta Lisa vyprávěla?“ Nechám tu připomínku bez povšimnutí, ale docela mě to zajímá.
“Musím se ji zeptat později.“
“Ruce do klína, dobře. To mě docela uklidňuje. Díky.“ Poděkuji Violet za rady a pak už vykročíme ven.

Cestou ke guvernérovi si opakuji Violet rady a nenápadně se ujišťuji, že mám zbraň stále tam, kam jsem ji dala. Pozoruji zabezpečení, které tu kolem panuje. Za normálních okolností bych byla nadšená, ale když je to kvůli mě, tak už tak radostí nezářím. Přede dveřmi nás přivítá velitel.
“Dobrý den.“ Kývnu hlavou a začínám být lehce nervózní.
“Tohle není něco, v čem bych se vyznala.“ Vyslechnu si informace od velitele gardistů. Přimhouřím oči, když je řeč o odposlechu, ale než stihnu nějak protestovat, umlčí mě jméno Damona.
“Do háje!“ Jen si povzdechnu.
“V tom případě je to v pořádku.“ Oznámím klidným tónem. Na Mika se podívám, když mu gardista nenápadně naznačí, že dovnitř nejde.
“V pořádku.“ Pronesu jen tak mimochodem a na Mika kývnu.
“Uvidíme se potom.“ A vejdu do místnosti.

Uvnitř místnosti se rychle rozhlédnu, abych si všimla všech maličkostí. Na stole je jídlo i pití, ale zatím se neodvažuji cokoliv ochutnat. Vybaví se mi Damonova slova.
“Nejíst a nepít nic, co není ověřené.“ Začínám být nervózní, protože vůbec netuším, co bych měla dělat nebo říkat. A už vůbec nemám páru o tom, jak guvernéra přitáhnout na svoji stranu. K tomu všechno to kolem mi nepřidává na klidu. Když to tu tak vidím, dělala bych cokoliv raději, než byla tu a čekala na guvernéra. Netrvá to dlouho a do místnosti vpadne guvernér. Otočím se na něj s milým úsměvem.
“Těší mě guvernére. Děkuji za přijetí. Chápu, že to bylo narychlo, ale vážím si vašeho pochopení a změny plánu.“ Odpovím guvernérovi. Ale sotva se soustředím na slova, hlavně aby tón hlasu byl klidný. Myšlenkami jsem chvílemi úplně někde jinde. Přijmu pozvání guvernéra ke stolu, posadím se a vezmu si sklenici s vínem. Neupiju ale, čekám, dokud to guvernér neudělá první. Koutkem oka zahlédnu nepatrný pohyb na druhé straně místnosti. Zpozorním, ale jakmile zjistím, co to bylo, na tváři se mi objeví nepatrný úsměv a přijdu si klidnější.
“Na co si připijeme?“ Položím obyčejnou otázku guvernérovi.

Pán Jeskyně
2.5.2017
22:53:21
Opustíte apartmá a cestou na místo setkání potkáte několik hlídek. Přímo přede dveřmi do místnosti vás čeká gardista s výložkama velitele. “Dobrý den, madam. Slečno.“ Pozdraví s lehkou úklonou hlavy.

“Místnost je v pořádku. Jídlo a pití připraveno. Místnost je zvukotěsná, ale je tam umístěn pasivní odposlech. To znamená, že neuslyšíme žádná slova, ale senzor bude reagovat na tón. Aby jsme věděli, že se něco děje a mohli zasáhnout. A než budete protestovat, mám vám říct, že to je z příkazu Damona McGratha.“ Oznámí a nakonec se začne hned bránit.

Gardista se trochu nejistě podívá na Mika. “Kněžna plus jeden člověk a guvernér plus jeden člověk.“ Řekne opatrně.

Mike musí zůstat venku. Společnost mu tam dělá několik gardistů.

Uvnitř je vše připravené. Jídlo a pití na dlouhém stole. Vázy plné květin a ve vzduchu příjemná vůně.

Chvíli po vás dorazí i guvernér. Zpocený, ve tváři brunátný a velmi nervózní.

“Dobrý den, madam. Jsem Joseph Kalakos. Guvernér... Já...jsem velmi poctěn Vaší návštěvou v našem městě.“ Snaží se o klidný a pevný hlas, ale moc mu to nejde. I poklona je podivně, snad až směšně toporná.

Neohrabaným pohybem vás pozve ke stolu a sám nalije do sklenic bílé víno. “To nejlepší z našich vinic.“ Nervózně se usměje.

Violet G. Adams
2.5.2017
19:44:28

Na otázku Kate jen pokrčím rameny.

”Buď milá a přátelská, ale zachovej si dekorum kněžny. Na tvém místě bych určitě pomlčela o tom, jak ses stala kněžnou a tak. Pokud si nebudeš něčím jistá, slož si ruce do klína, budu to brát jako znamení a zkusím ti nějak pomoc, hm?”

Ohlédnu se za vrtulníkem s Lisou a jen se lehce zkousnu do rtu. ”No snad v něm neskončíme taky…

Mike "Iron" Collins
30.4.2017
15:23:10
"No super, teď je naštvaná i Gina..." pomyslím si, když nasupeně odejde.

Nemám čas nad tím ale dál přemýšlet, protože zvenku je slyšet hukot vrtulníku a po chvíli k nám dorazí záchranáři v doprovodu gardistů. Sedím v křesle, ale samopal mám stále odjištěný a připravený, kdyby se náhodou z některého příchozího vyklubal atentátník. Vše proběhne v klidu a Lisu, i přes její očividnou nelibost, odvezou do nemocnice.

"Neboj, vrátim ti je všechny vcelku a drž se." prohodím ještě k Lise a pak už se zase věnuji Kate a Violet.

"Já jsem připraven, klidně můžeme jít dolu. Stále se mi ale nelíbí, že tam budete s guvernérem samy. V každym případě budu stát za dveřma, takže kdyby se něco dělo, tak budu po ruce." odpovím kněžně na dotaz, načež vstanu a připravím se k odchodu.

Kathryn Prescott
29.4.2017
18:35:08
Gina mi sdělí svůj názor.
“Dokud nevyrazíš, tak nemůžeš zjistit, jestli ho stihneš nebo ne!“ Zavrčím. Nebaví mě se s ní dohadovat.
“Pokud se ti ale ven nechce Gino, můžeš zůstat tady uvnitř a v bezpečí.“ Rýpnu si.
“Dokud teda nějaký idiot nedá šanci ostřelovači.“
“Nemáš zač.“ Sdělím ji na poznámku ohledně lichotky. Gina nasupeně vyrazí ven, pak se vrátí pro mobil a zmizí.
“Ta je náladová.“

Zaslechnu vrtulník. Kouknu po Lise a zahlédnu její výraz.
“Drž se.“
“Nenechám.“ Oznámím ji vážně. Brzy dorazí i záchranáři. Kývnu jim na pozdrav. Na jejich vysvětlení, proč jim to tak trvalo, nijak nereaguji. Ale sjedu pohledem všechny přítomné gardisty.
“Aspoň dělají, co mají.“ Dozvíme se, na jak dlouho Lisu bude mimo.
“Do háje.“ Kouknu po Lise a cítím se stejně jako se ona tváří.
“Brzy.“ Rozloučím se s ní a sleduji, jak opouští pokoj v doprovodu záchranářů. Ještě za nimi křiknu.
"Kam ji vlastně odvážíte?" Zajímám se, abych věděla, kde Lisu v případě potřeby hledat.
“Tři dny? To ji tu mám vážně nechat?“ Sevře se mi hrdlo. Seberu kartičky s čísly a schovám je u sebe.

Netrvá dlouho a Violet mi podá dobrou zprávu.
“Výborně. Aspoň se pohneme dál.“ Otočím se na Mika.
“Můžeme?“ Zeptám se a vyčkávám, zda je připraven. Položím ještě otázku Violet.
“máš pro mě nějakou radu? Jak se chovat, co říct a o čem naopak mlčet?“ Vyzvídám. Potom vyrazím do nižšího patra radnice na schůzku s guvernérem.

Violet G. Adams
29.4.2017
0:25:12

Pípne mi zpráva a já se podívám na Kate.

"Za dvacet minut je tu guvernér. Tak...se asi pomalu přesuneme? Někdo by mezi tím mohl jít s námi a pak hlídat u dvěří, hm?"

Lisa Hamilton
27.4.2017
9:44:28
Jakmile uslyším vrtulník, je mi jasné, co bude následovat. Rychle si vezmu jeden mobil, napíšu na druhou stranu kartičky s číslem "Lisa" a položím ji k ostatním na stůl. Všechny svoje věci mám sbalené v báglu, který si hodlám vzít sebou.

Zaváhám na pistolí, pak ji rychle zahrabu někam mezi věci v báglu. Už mi je dost bídně. Kdo jiný tady by měl poznat, že dlouho bez dávky krve nevydržím. Bledá jsem opravdu víc než kdy dřív.

" Jenom abych nebyla brzo opravdu ledová královna. Jedinou výhodu by to mělo ... zase bychom s Brandonem byli spolu. Jen si nejsem jistá, jestli chci tak brzo ... Doufejme, že jen zbytečně stresuju. Tak Liso klid, víš že to nějak dopadne. Když ne dobře, špatně vždycky."

Podívám se na Kathryn a z očí mi jde vyčíst, že jsem sice odhodlaná, ale rozhodně nejsem optimistická. Přes veškeré utvrzování, jak ze strany Kathryn, tak ze strany Rona, po zkušenostech s Gardou jim prostě už věřit nebudu.

" Sakra, mám zase zbraň. Mám ještě dalších šedesát let?"

Pomyslím si ironicky a ještě než se otevřou dveře, tiše řeknu:

" Hlavně se pro mě vraťte. Dejte na sebe pozor, najděte Eriku, prosím. Miku, ty mi ručíš za to, že to přežijete v pořádku. Mobil mám, nenechte ta čísla tady. Mám vás všechny ráda, i když to tak někdy nevypadalo."

Víc už naštěstí nestihnu. Dovnitř se nahrnuli tři záchranáři, hned se omlouvají, jejich doprovod je zdržel. Jak jinak, jsou to čtyři gardisté, i když v tomto případě chápu, že nepustí dovnitř kde koho. Mají Kathryn chránit, takže tentokrát to chápu. Po rychlé prohlídce je odhad dva až tři dny. Aspoň něco. Bágl držím pevně v pravé ruce, rozhodně se svých věcí nevzdám. Než mě odvezou ven, vyšlu ještě zoufalý pohled ke Kathryn.

" Brzo nashledanou."
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138] 
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.