abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Alexander   Postava není přítomna 25.11.2015, 21:37:54
K Tygrovi se dostanu trochu později. Když jdu okolo našeho stolu, zrovna se baví o tom že Varys je mrtvý. A baronova dcera taky.

Jen projdu okolo a jdu k Paulovi, kterého poprosím o něco k snídani a čaj. Chvilku mi to trvá, takže se zpět ke stolu dostanu o něco později. Je dost možné že předtím si mě ani nikdo nevšiml. "Vypadá to že jste měli pernou noc.." povím, když se kouknu jak se všichni tváří. Pak mi dodje o kom se bavili. "Ach.. Takže to byla ona?" povím potichu, spíš jen přemýšlím nahlas. Pak se snažím nějak zorientovat v konverzaci, kterou jsem prošvihl.
 
  Merysol   Postava není přítomna 25.11.2015, 10:49:27

Tak nějak jsem tušila, že má velmi osekaná verze toho, co se stalo, asi moc jako vysvětlení stačit nebude, ale rozhodně jsem nechtěla říkat víc, než bylo nutné. Sáhla jsem proto pod stůl, odkud jsem vytáhla rozespalého lišáka. Ze začátku moc rád nebyl, ale jakmile jsem ho podplatila piškotem, tak se zklidnil a začal dorážet


“No…Aribeth něco potřebovala zařídit, já jsem ji doprovázela a po cestě zpátky do města jsem prostě toho malého chudáka našla. Ale už mi dokázal, že když nespíš nebo nejí, může to být pěkný dareba. Ráno to málem odnesla deka.“


Mrňouse na chvilku zase položím na zem, což se Bartovi dvakrát nelíbilo a šťouchal mi do nohy čumákem, abych ho vzala zase k sobě.


“Pro mě za mě, klidně můžeme jít do lesa. Jen bychom měli dávat pozor.“


Protože pokaždé, když se dostanu do lesa, něco se nehorázně po….kazí.
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 24.11.2015, 22:47:40
Samotné lišče v noře a matka mrtvá. No v okolí se mohlo potulovat spousta hladových šelem, ale ti by to malé nenechali žít.
"Hezké jméno. A jak si se k němu vlastně dostala?? To sis včera večer ještě vyrazila na procházku do lesa??"
Teprve teď si všimnu, že má na čele i nějakou jizvu.

"Co si to sakra včera všechno prováděla."
Karolína má na celý dnešní den a vypadá to, že možná i mimo město. I mě by se trochu hodila nějaká ta procházka za městské hradby někam do lesa.

Ještě si zkontroluji, zda můj dárek, který jsem včera dostal mám stále u sebe. Sáhnu do kapsy a tam vedle mince je i malý luk, který je zatím ve velikosti nějakého přívěšku. Možná bych ho mohl v lese vyzkoušet.

Žira vyzvala Karolínu, aby si s ní v soukromí pohovořila. Nějak se jim do toho nemíchám. Asi jsou to nějaké ženské záležitosti, nebo možná nějaké informace o Kájiných bratrech.

Potom se kouknu na trolla.
"Máš s sebou dost obvazů a léčivých bylinek?? Moje zásoba moc velká není. Venku toho teď moc zrovna neroste."
Přeci jenom, když jdeme ven na dva měsíce bude zapotřebí slušná zásoba léčiv, pokud by došlo k nějakému zranění, či snad otravě.

Když mi troll odpoví podívám se znova na Merysol.
"Co takhle si udělat dnešní trénink v lese za městem. Bude to dobrá příprava pro nás oba. A možná i to malé se alespoň trochu proběhne."

Ovšem můj zájem byl i to, co má v plánu Karolína. Pokud by to bylo něco zvenčí možná by mohla potřebovat i moji pomoc, pokud by šla něco hledat. Ale na to se budu muset zeptat až se k nám obě dívky vrátí.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 24.11.2015, 22:40:13
Do forka
 
  Karolina   Postava není přítomna 24.11.2015, 21:47:28
Kývla jsem Žiře a vstala od stolu. Pomalu jsme došly kousek stranou a sedly jsme si k jinému, malému stolku pro dva. Pak už jste jen mohli vidět, jak si něco špitáme s hlavami skoro u sebe.
 
  Žira   Postava není přítomna 24.11.2015, 19:05:34
Když se Zar´farro ptá, v kolik dnes vyrazíme, usměji se, když se ale přidá i Kája, už se trošku divím. "Razíme až zítra brzy ráno. Koukám Zar´farro, ty jsi neustále sbalen na cesty."

Potom, když se omlouvá za povyk, co způsobil během tancování a dává mi čokoládu, už se skutečně mírně rozesměji, ale hned zas zvážním. "Nevím, proč by ses mi měl omlouvat. Spíš já bych se měla omluvit, že jsem tě tam vůbec táhla. A i kdybys náhodou měl důvod omlouvat se, už jsi to tisícinásobně odčinil, když jsem tě v noci vytáhla z postele, dost možná jsi mi zachránil život. Tu čokoládu si koukej sníst, na to jak jsi vysokej jsi nějak moc hubenej. Naopak, já jsem tvým dlužníkem a měla bych ti něco koupit, jen nevím, co se trolům líbí."

Vzpomenu si, jak říkal, že ho lidé nazývají modrá opice a chvilku se bavím představou, jak mu dávám banán.

Když spolknu myšlenku na banán, nakloním se ke Káje. "Kájo, něco bych s tebou potřebovala probrat, než odejdeš, mohla bys na chvilku v soukromí prosím?"
 
  Karolina   Postava není přítomna 24.11.2015, 14:38:29
Postupně se začínají trousit i další. Středem pozornosti je Merysol a pak taky Žira. Pozoruji obě kamarádky a divím se.
" Merysol vypadá, jakoby ji někdo z gruntu vyměnil. Nezdá se mi, že by nic nevěděla, ale odbyla mě dost stručně. Nechci na ni naléhat. Je mi úplně jasné a docela chápu, že ji plně pohltilo to, co se děje s ní a ostatní ji přijde dost nepodstatné, asi. Ona ani Žira nic neřekla a o tom nepochybuju, že by nic nevěděla. Už jen podle těch poznámek to vypadá, že taky něco ví."

Mlčky upíjím kávu a u toho přemýšlím. Na chvilku mě z toho vytrhnul Stopař, ale ten asi ani nezaznamenal, že tady sedím. Zabrala jsem se tedy svému přemýšlení.

" Ta jizva nešla ani magicky vyléčit. Nejspíš je to vytvořeno nějakou vyšší magií, na kterou moje síly nestačí. A to lišče... leželo v noře s mrtvou liškou? Jak to ví? Copak vidí do nory? A dokonce má meč, to by mě zajímalo... Jo to by nejspíš znamenalo, že si to všechno vyzkoušela a bude se učit na "mlátičku" od Žiry nebo Anglina. Doufám, že ví co dělá."

Když se objeví Zar, nadhodí sice pro všechny dotaz, v kolik dneska vyrazíme, ale okamžitě se soustředí na Žiru a začne se ji omlouvat.
" Taneček, jo? Já měla taky "taneček", možná trošku jiný. Jeeeeee, sakra! No jo, dneska...DNESKA... jak já to udělám?"

Zamračím se do hrnku na lógr, jako by za všechno mohl a pak postavím trochu víc razantně hrnek na stůl, až lžička zahraje zvonkohru. Plaše a snad i omluvně se rozhlédnu kolem.

" Tak nevím, ale já dnes odjet nemohu, nejspíš až zítra ráno. leda by se na poradě něco domluvilo jinak. Já za chvíli odcházím a vrátím se nejdřív ráno."

Mluvím tiše, tvářím se zaraženě, ani snad nevnímám, jestli mě někdo slyšel, rozuměl mi a pochopil, co povídám.
" Budu muset jít. Jsem netrpělivá, já vím, ale zajímá mě s čím přijde Maya, když mi Merysol nic neřekne a ani nikdo jiný nejspíš nic neví nebo nepoví. Dokonce tady není ani Nysilo ani Anglino a koukám, ani Alexander. "

" Paule, prosím tě, donesl bys mi sklenici obyčejné vody? Děkuji ti."
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 24.11.2015, 10:58:12
Ráno, zase je ráno. Vůbec se mi nechce z poslele, ale co mám dělat. Dnes je den odjezdu, a já pořád ještě nemám přečtenou knihu. No co vezmu si ji sebou.

Obléknu se, seberu všechny věci a připravím se, jako by jsme měli odcházet ihned. Nevím v kolik máme odchod, ale je dobré mít vše sebou.

Cestou na snídani přemýšlím nad včerejškem a nedorozuměním, které jsem způsobil. Nějak to Žiře budu muset vynahradit.

------------------------------------------------------------------------

Otevřu dveře od Tygra akorát v době, kdy Merysol představuje svého chlupatého kamaráda.

S hlavou do strany přijdu k našemu stolu a koukám na lišče.

Večeře. Napadne mě, byla by to super poznámka ... ale raději si to nechám pro sebe.

Ahoj, všichni. Jak to dnes vidíte, v kolik vyrazíme?

Hodím svou tornu na stůl, otevřu ji a začnu v ní hrabat.

Žiro, Já .. no chtěl bych se omluvit za včerejšek, za tu no ... za to nedorozumění na parketu.

Vytáhnu z torny čokoládu ( nebo jiné cukroví co PJ povolí) a položím to před Žiru.

Nevím, zda to máš ráda, já se v tom nevyznám, ale prý se to ... no ... prý je to normální při ... omluvě .... ti něco dát .... tolik se v lidech nevyznám, většinou jsem neměl možnost zůstat u jedné skupiny tak dlouho, abych toto řešil.
 
  Merysol   Postava není přítomna 24.11.2015, 9:10:57

Žira se sice tváří, že je v pohodě ale to, co se stalo, jí muselo hodně ublížit. Trochu mě to děsí, že to v sobě jen tak dusí.


Aniž bych o to stála, rozhovor se zase stočí ke mně a k tomu, co se stalo v noci.


“Žiro, bylo by toho dost k vyprávění, co by ti možná objasnilo to, proč jsem se snad od základů změnila. Ale nejsem ani trochu připravená se o tom bavit. Jsou rány, které se hojí dlouho…a teď nemyslím těch pár ran, co mám na těle. Jediné co mohu říct je, že jsem měla tu smůlu a zažila jsem, jaký Varys je a nebýt Aribeth...tak už bych tu asi neseděla. Anebo bych nebyla celá, to těžko říct.“


Od dalšího vyprávění mě zachrání příchod Stopaře a je zvířecích společníků. Oba nechali moje lišče spokojeně spát pod stolem, vzorně se drželi u pána.


“Ale…jen byla dost neklidná noc. A vzhledem k našim plánům nás ani moc klidných nocí nečeká. Mimochodem, ta zrzavá koule chlupů, která tvá společníky zaujala, je Bart. Takový můj malý, nový společník. Zatím má ve velké oblibě dvě věci a to spát a jíst. Ani se mu nedivím, netuším, jak dlouho byl v noře sám. Jeho matka ležela před ní…mrtvá.“


Snažila jsem se využít Stopaře k tomu, abych na chvilku odvedla téma jinam. Klidně budu řešit svou lišku, jen ne to, co se během těch pár hodin stihlo stát…
 
  Žira   Postava není přítomna 23.11.2015, 23:03:26
Když se mě Merysol ptá, jak jem vůbec se mi o tom nechce mluvit. "Už je to lepší. Ale ty jsi ještě pořádně nepovyprávěla svůj příběh."

Když zmíní jméno Sorus, zarazím se. "Sorus? Ten lovec odměn? Vždyť to je legenda. Nejčestnější lovec odměn, kterého nikdy nechce potkat žádný zločinec. Ten.... on ho někdo dokázal zabít? Kdo to sakra byl? A.... a proč Aribeth zabila Varyse? Vždyť musela vědět už dávno, co je zač, tak proč zrovna teď?

Aribethiný problémy mě také mrzí, ale udělalas správnou věc, zachránila tím mnoho lidí. Varys.... co to bylo za nechutné zvíře. Byl to otrokář, který mě jako malou holku prodal mým pánům. On.... on se vyžíval v bolesti a utrpení. A Aribeth tím udělala natolik dobrou věc, že za to nemůže mít problémy, to by lidi nedovolili.

Nechceš se nám svěřit, jak jsi přišla k té jizvě? A celkově ses změnila. Během jediné noci. Neměla bys to držet v sobě, jsme přeci tvé kamarádky. Co se stalo s tou naivní bezbranou zrzečkou, že se místo ní objevila tahle super holka, která se nelekne obrovského rudého démona a vrhne se přímo na něj?"


**********************************************

Později, když dorazí stopař nejprve nás pozdraví a pak se omlouvá za včerejší noc. Nejprve nechápu, jakmile mi to dojde, nemůžu jinak a musím se rozesmát. "Nic se neděje, každý není na tancování. Já tancuji ráda, to neznamená ale, že musí všichni." Usměji se na něj a podrbu jeho psí společníky za ušima, samozřejmě pouze pokud mi to povolí.
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 23.11.2015, 22:48:02
Ráno se probudím na ubikaci a je mi o dost lépe než včera. Předminulou noc mě bolela hlava z alkoholu a včera z toho kraválu co tam byl. Venku se udělalo celkem hezky, když vezmeme v potaz, že tam nebude dvakrát velké teplo, ale je to počasí jako stvořené na menší procházku s mými psi. Když se obléknu do své kožené zbroje hodím si před ramena ještě plášť. Podrbu oba čtyřnohé kamarády za ušima a vydám se směrem k hostinci.

Po cestě se stačí vyvenčit oba psi a dokonce i já. Ještě, že mě nikdo neviděl. Močení na veřejnosti by se tu moc lidem asi nelíbilo.

Netrvalo to moc dlouho a dorazil jsem do naší známé putyky. Už bylo vše uklizeno a jako dřív. Dokonce už tam seděli všechny naše dámy a něco řešili. Posadím se k nim a odložím stranou svůj luk.
"Dobré ráno dámy."

Potom se otočím k Žiře, asi jsem měl nějaké výčitky ohledně včerejšího večera.
"Mrzí mě mé včerejší chování, ale na takové zábavy moc nejsem."
Všimnu si, že Guru a Gira něco zaujalo dole u stolu. Podívám se tam a spatřím malé liščí mládě.

"Ale copak je to za malé zatoulané stvoření."
Lišče poklidně spalo a oba moji čtyřnozí kamarádi ho nechali v klidu.

Podívám se potom na naše slečny a kromě Žiry vypadali poněkud zaraženě.
"Smím vědět, proč se tváříte, jako kdyby vás hnali na šibenici??"
Celkem mě zajímá co se Karolíně a Merysol stalo. Hlavně jí. Přeci jenom není tak zkušená co se boje týče a bude potřebovat naši pomocnou ruku.
 
  Merysol   Postava není přítomna 23.11.2015, 22:26:31

Když mi Kája chce vyléčit mou jizvu na tváři, nebráním se, ale v okamžiku, kdy mě přestala bolet, jsem ji i přestal vnímat a tak ji neřeším.

”Ten dopis přivezl Sorus, lovec odměn a zaplatil za to životem. Mimochodem, jeho vrahové nás přivedli k baronovi a jeho dceři. A…ona je mrtvá. Stojí za tím Varys. Netušíš, co si musela před smrtí prožít. A o tom, jak zemřel Varsy bych raději mlčela. Zasloužil si to, po tom, co zničil tolik životů. Jen mě mrzí, co má z toho Ariebeth za problémy. A víc snad ani není co říct.”

Mezi tím se objevila Žira. Během svého vyprávění jsem ji jen kývla na pozdrav a věnovala jí úsměv. ”Žiro, jak ti je? Po tom..těžkém ránu….”
 
  Karolina   Postava není přítomna 23.11.2015, 22:09:19
" Ahoj Merysol, no teda, ty vypadáš. Ne, promiň, nemyslela jsem to tak."

Pohladím ji po paži a pak si poslechnu co má na srdci. Podívám se na Merysol dost vyděšeně a třesoucí se rukou převezmu dopis. Po chvilce zaváhání ho otevřu a přečtu ho. Zvednu hlavu a je vidět, že jsem bledá jako sníh venku. Opřu se na chvíli do židle a zabodnu oči do stropu.

"To snad není možný! Tak kvůli mě je všichni hledají, kvůli mě jsou z nich dezertéři a teď, kvůli mě sami odmítnou pomoc lady a kvůli mě se vydávají vstříc tomu vrahovi. Jestli se jim něco stane... bude to kvůli mě. Všechno je to kvůli mě, na mě leží vina, do konce života si to budu vyčítat."

Pak se kouknu kolem sebe jako bych se probrala a znovu to začnu číst. Pak jsem mlčky dopis složila a automaticky jej zastrčila do kapsy.

" Poslyš, nejdříve uděláme něco s tvým obličejem. Sedni si, opři se a já to zkusím. jenom mi řekni, tys mluvila s mými bratry? Nebo kde jsi k tomu dopisu přišla? A taky by mě zajímalo, jak to bylo s Varysem. Povíš mi to, ale až když to zkusím vyléčit."

Pokud nic nenamítáš a opřeš se, tak zkusím ruce přiložit těsně nad tvůj obličej a plně se soustředím. Právě končím, když se objeví Žira. Usměju se na ní a sleduji, jak si objednává panáka a pak se hrne rovnou k nám.

" Ránko, Žiro. Kdepak, první by měla mluvit tady Merysol. Setkala se v noci se spoustou lidí, viď? Tak povídej, moc bych to potřebovala vědět."
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.