abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  
 

Vlk
26.2.2015
23:26:43


Lenny se na Melwina podívá prázdným pohledem, který svědčí o tom, že ji to ve své podstatě ani nezajímá. Vejde za ním do jídelny a když ji Amelie přivítá, pokrčí rameny.
"Chci být s Terrym. Dokud je tady. Dobré ráno, všem." Posadí se jako včera naproti Gunterovi a přisune si mísu se zeleninou.

Začne úspornými pohyby trhat salát na malé kousky a u toho se pořád dívá na Guntera. Líce ji planou zrádnou červení a prsty se nepatrně chvějí.
Ameliina další zpráva ji vyvede ze zdánlivého klidu.
"Po snídani? Vy chcete odjet už po snídani?" Vyjekne zděšeně a zoufale se nahne přes stůl ke Gunterovi.

"Vždyť jsem si nestačili ani promluvit! Ani jsem se nestačila seznámit s tvoji sestrou! Jen řekněte, Nyskel! Vždyť jsme si nemohli nic říci! Chtěla jsem vám ukázat spoustu věcí!" Obrátí se přímo na Nys a rozzlobeně udeří pěstičkou do stolu, za což si vyslouží Ameliino pohoršené syknutí.


Gunter
26.2.2015
23:19:37
Provinile zašilhám a když mě sjede i Amelie, skousnu spodní ret a zatvářím se jako žáček darebáček.
Tak nějak musím, už mám té dusivé atmosféry až po krk.

"Dobré jitro a dobrou chuť." Kývnu vděčně na Melwina a mrknu na něj, protože mi neujde to tiché varování.
"Dobré jitro, Lenny." Dodám pro jistotu a opatrně na ni juknu zpoza Nyskel.

Amelie svou neteř pranic nešetří, což mi přijde vcelku líto, jenže dozvědět se to stejně musí.
"Nebude to dlouho trvat." Ujistím obě a rychle si nacpu do pusy kus sýra.

Vlk
26.2.2015
23:14:37


I Amelie vzhlédne a kývnutím přivítá Melwina i Helenu.
"Nemusela jsi chodit, Helen. Locis by ti donesla snídani do tvé komnaty." Osloví ji starostlivě a trochu nevraživě sjede pohledem Guntera. Očividně ho slyšela.

"Sedni si prosím. Naši hosté chtějí brzy po snídani odjet, takže budeme muset všechny náležitosti vyřídit hned dopoledne." Vysvětlí nekompromisně a pokyne sloužícímu, aby Heleně nalil čokoládu.

Nyskel
26.2.2015
22:58:10
Střelím vyplašeným pohledem po Gunterovi a v myšlenkách mu vyhubuju: "Mohla tě slyšet!"

Poslední, co bych k snídani potřebovala, je hysterická scéna od Lenny. Když ale zahlénu rudé skvrny na její tváři, něco mi říká, že té scéně asi neunikneme. Rychle do sebe nasoukám ještě trochu ovoce, protože snídaně pro mě skončila.

Melwin
26.2.2015
22:56:28
"Sakra!" z toho zvonivýho hlásku mě zamrazí. Když se otáčím, v duchu se modlím, aby se nezhmotnila Lenny z mýho snu.

Je to ale naštěstí jen ta Lenny a už to samotný je pro mě útěcha.

"Jo, jako v balvnce." zalžu a slušně počkám, až Lenny projde dveřma a vejdu za ní. Vlčice i pan Gunter už snídaj a slečna Amelie samozřejmě s nima.

Hodím varovnej pohled na pana Guntera, protože Lenny zdaleka není v pohdoě, a pak si tiše sednu na volnou židli. Pozdravím hostitelku kývnutím hlavy a pustím se do snídaně. I když mám hlad, moc to do mě neleze. Neustále musím nervózně pokukovat po Lenny. Čekám, co z ní vypadne.

Gunter
26.2.2015
22:53:59
Vzhlédnu od jídla teprve když se otevřou dveře a když uvidím Melwina a za ním Lenny, jemně se dotknu Nyskelina lokte.
"Podívej. Už ho máš tady. A s ním moje blonďatá pohroma."

Vlk
26.2.2015
22:51:50Dívka nepatrným pousmáním ocení tvůj spěch a lehoulince se ukloní.
"Následujte mě, prosím."
Zavede tě do spodního patra, kde se nachází jídelna a otevře ti dveře.
"Prosím..."

Než stačíš vejít, ozve se za tebou veselý hlas Lenny. Křečovitě veselý hlas Lenny.
"Dobré jitro, Melwine. Jak se ti u nás spalo?" Připojí se k tvému boku a počastuje tě zářívým úsměvem. Vypadá naprosto klidně, jen horečnaté skvrny na jejich lících stále planou.

Nyskel
26.2.2015
22:46:35
Překvapeně se podívám na Amelii. "Ona vážně myslí na všechno." Až se mi to nepřipouští lehko, je na ní něco obdivuhodného. Přes všechnu tu přetvářku.

Znovu se s chutí pustím do dalších soust, i když se stále snažím krotit. Z nějakého, pro mě nepochopitelného důvodu mi záleží na tom, abych se před Amelií neschodila.

Nervózně se podívám na prázdné místo. Představa, že Helen přijde ještě dřív, než snídaně skončí, je pro mě dost příšerná. "Možná bych se mohla vypařit..." napande mě na okamžik, ale nemůžu v tom Guntera přece nechat!

Gunter
26.2.2015
22:42:02
"Děkuji, slečno Amelie. Jste nesmírně pozorná." Skloním hlavu na znamení souhlasu a opět podám Nys rámě. Vyjdeme na chodbu a překvapivé prohlášení slečny tetičky mě vyvede z míry.
Jak to může, kurva, vědět! Přece ta stará jednooká sůva neslídí všude!
Nebo ano?


Tak nějak si nedokážu představit, že by Lenny zrovna s tímhle pospíšila za tetou.
Zamračeně odpovím, že to bylo sice nečekané, přesto se však nic neděje a následuji ji do jídelny.

Náladu mi nespraví pohled na jídlo, ale pohled na Nyskel, jak se na jídlo rozjásaně dívá. Dvorně ji usadím a když ji pomáhám přisunout židli, stisknutí ruky ji vrátím.
"Přehršel barev a chutí jen pro vás, slečno hladová." Zasměji se a posadím se vedle ní.

S obavami se zadívám na dveře, ale Lenny se zatím neobjevuje, takže si naberu jídlo a pustím se do něj.
"Já tam zaběhnu." Vyděsím se dočista, když mi Nys připomene našeho dalšího společníka.
"Já na kluka dočista zapomněl. Jsem zvíře." Než stačím vyskočit, Amelie mě gestem zarazí a oznámí mi, že Locis už pro Mela šla.

Provinile se natáhnu pro střapec hroznů a několik kuliček vysázím Nyskel na talíř.
"Hanbím se."Přiznám kajícně.

Melwin
26.2.2015
22:37:26
Rozpačitě se podrbu v rozvoraných vlasech. "Jo, jistě, já jen se trochu opláchnu a převlíknu." zamumlám rozespale, ale v ten moment mi konečně dojde, že tam stojím jen ve spodkách. To mě spolehlivě probere .

Zbrkle přibouchnu dveře a když si uvědomim, jak to bylo neslušný, zahalekám přes dřevo: "Promiňte. Já budu hned venku. Chviličku..."

Svršky na sebe naházím ty samé, co včera. Já nemám takovej šatník jako slečna Amelie. Spěšně se opláchnu a už stojím ve dveřích, vlhkou rukou si ještě trochu uhrabávám vlasy.

Rozpačitě se usměju na tu dívku a oznámím: "Veďte mě."

Nyskel
26.2.2015
22:33:28
Pohled na plný stůl zažene mé chmury úplně. Aspoň prozatím. Povzbudivě zmačknu Gutnerovi předloktí. Asi ani nemusím nic říkat. Na to z ná můj vlčí hlad příliš dobře.

Počkám, až mě usadí... tohle pravidlo jsem pochopila už včera... a s uctivým úsměvem naší hostitelce se natáhnu pro chleba, sýr a trochu zeleniny. Musím se hodně krotit, abych to nezhltnula na posezení, ale pohled na upjatou Amelii mi s tím docela dobře pomůže. Jím kultivovaně a občas pokukuju po Amelii, jestli bych se ještě nemohla něco přiučit.

"Možná bych měla zajít pro Melwina." řeknu tiše Gunterovi, když zaplatším největší hlad. Bylo by mi líto, kdyby o tohle kluk přišel. Nejspíš se takhle dalších pár let nenají...

Vlk
26.2.2015
22:31:39Ze sladkého snění tě probudí nesmělé klepání na dveře. Nejdřív si myslíš, že se ti jen zdálo. Pak se rozhodneš ho ignorovat, ale klepání se opakuje a je tak decentní, že ti to nedá a přece jen se vyštracháš z postele.
Naprosto neupravený a pomačkaný k nepoznání se vydáš ke dveřím a za nimi objevíš mladičkou služku.

"Promiňte, že vás ruším, ale madame Amelie prosí ke snídani. Je prostřeno v jídelně a já tu na vás počkám, abych vás tam dovedla." Oznámí ti zdvořile a stoupne si stranou, kde zůstane odevzdaně stát a čekat, hlavu sklopenou na špičky svých bot.

Vlk
26.2.2015
22:27:51


"Dobře."Přikývne s viditelnou úlevou Amelie.
"Samozřejmě trvám, abyste se nejdřív všichni tři nasnídali. O toho psa už je postaráno. Zařídila jsem to.
Snídaně je nachystaná v jídelně. Zavedu vás tam."
Vstane a bez průtahů vyjde ze dveří. Na chodbě se k vám ještě krátce otočí a změří si Guntera pátravým pohledem.

"Omlouvám se vám za chování Helen, lovče. Slyšela jsem, že poněkud popustila uzdu svým fantaziím. Spoléhám na vaši shovívavost, je velmi mladá a někdy není lehké procitnout z vlastních snů a smyšlenek." Něco v jejím hlase vás přinutí věřit, že možná nemyslí jen Helenu, možná je to jiný tón hlasu nebo nepatrné zachvění, těžko říct, ale jste Vlci a vaše instinkty jsou citlivé.

Jídelna je velmi příjemná místnost s dlouhým oválným stolem, větším, než byl v knihovně. Prostřeno je ale opět jen pro pět lidí. Amelie očividně se svým služebnictvem nejí.
Mlčky se posadí do čela stolu a pokyne vám, abyste se posadili. Na stole stojí několik konvic. Je tu bílá káva, černá káva, čokoláda i tři druhy čajů. Mísy s koláčky, opečeným chlebem, vejci, zeleninou, sýrem, plátky masa i ovocem. Vše nač byste si mohli vzpomenout a v úctyhodném množství. Amelie vás chce na rozloučenou uctít.

Místo naproti ní zůstává prázdné, ale nepochybujete, že se Helena brzy přidá.

Melwin
26.2.2015
22:12:21
Sotva zlehnu, usnu. Jsem utahanej jak kotě a navíc nevím, co mě čeká zejtra.

První půlka noci je kldiná a spim jak dudek. Jenže nad ránem se mi zřejmě začne míchat v hlavě ten trapnej zážitek s Lenny a z toho výsledku, co se mi pomíchá v hlavě, na mě dou mdloby.

V mým snu je totiž Lenny, jenže nejde po panu Gunterovi, ale po mně. I když bych si to nikdy nepřipustil, de z ní strach. Vážně. Střídavě se vzteká a brečí, nadává a kvílí. A když už mám pocit, že nemůže přijít nic horšího, začne se pomaloučku měnit. Nejdřív zadní packy, pak ohon, mohutnej hrudník, přední tlapy a v tu chvíli už je z ní obrovskej vlk s hlavou Lenny. Zle se na mě ušklíbá a říká, že jestli ji neposlechnu, promění se úplně. A pak že budu litovat, že jsem si nedal říct, dokud byla v lidským.

Vystřelím do sedu jak sklapovací nůž a rychle oddychuju. Venku už skoro svítá. "Zatracený ženský! Vobě dvě! To mě teď buduo pronásledovat každou noc?! Dyť já jim nic neudělal! Ani jedný!" kňourám v duchu a cejtim, jak se do mě dává zima.

Zapadnu zpátky pod peřinu a dumám, co s tim. "Možná bych si měl promluvit s vlčicí. Říct jí, že ji neprásknu. Nikdy a nikomu! Možná, dyby to věděla, tak mi dá pokoj i ve snech..." mudruju, ale jistej si nejsem ani trochu.

Otočim se na druhej bok a pevně zavřu oči. "Ještě chvíli. Buď rád! Od zejtřka ti už zase začne služba!" nenechám se dlouho přemlouvat a za chvíli už lehce odfukuju. A není divu, že zaspím i bouchání dveří v sousedních dvou pokojích.

Nyskel
26.2.2015
21:57:47
Stále stejně dokonalá a stejně nedotknutelná. Ale její oči prozrazují něco jiného. Což musí být první výjimka v tomhle desetiletí! "Kdyby ona byla Vlčice, měla by ji zmáknutou už od štěněte. Ta by si bez jejího svolení ani neodskočila!" pomyslím si, ale není to jízlivé. Nu, možná trošku. Ale daleko víc tam je respekt a možná tak trochu i obdiv. Nebo možná závist, že to dokáže. Když si vezmu, jak se mnou Vlčice cvičí...

Zůstanu klidně stát vedle Guntera. Ne, když jsem vedle něj, nejsem ani příliš naježená. On to zvládne a já tu jsem jen do počtu. "Podle Lenny možná spíš přes počet." usměju se hořce v duchu.

Vrátím Gunterovi krátký pohled. Je to... vážně jako kdyby byl můj bratr. Jakoby se mě ptal na svolení, zda souhlasím. Sklopím oči, aby nebylo vidět, jak moc dobře mi to dělá. To poslední, co bych teď chtěla, je vyprovokovat Amelii.

Poslušně čekám, co Amelie odpoví. A pak si vzpomenu na třetího člena naší výpravy. Vždyť první setkání s Minnie nečeká jen mě. "Necháme ho dospat. Bude určitě rád."

Gunter
26.2.2015
21:50:50
Vedu si hrdě Nyskel jak mladou šlechtičnu a pustím ji teprve, když vejdeme do pokoje.
Podle stavu Ameliiných očí soudím, že jí ta Evina smrt pěkně sebrala. Možná, proti všem předpokladům i Thomasova. Kapánek mu křivdila a třeba si to přece jenom uvědomila.
I když.....tohle se mohu jen domnívat. A Amelie mi to nepoví, tím jsem si jist.

"Dobré ráno i vám Amelie, děkujeme vám za pohostinství." Odvětím zdvořile a o svinské noci se raději nezmiňuji. Mohlo by to být urážlivé.
Krátce pohlédnu na Nyskel a usměju se.
"Ne, svůj odjezd jsem si vskutku nerozmyslel. Zajdu pro věci, které jsme přivezli, rozloučím se s Lenny a vyrazíme do Ilesy." Můj hlas je rozhodný a je jasné, že je to konečná verze, nehledě na Heleniny možné námitky.

Vlk
26.2.2015
21:44:22


Amelie vás přivítá ve stejné pozici jako včera. Sedí za stolem, před sebou otevřenou knihu, na sobě tmavé šaty, tentokrát ještě doplněné černou síťkou ve vlasech.

Podívá se na vás přísnýma očima a vy si všimnete, že má načervenalá bělma.
"Dobré ráno, oběma. Doufám, že vám můj dům poskytl dotatečně pohodlný odpočinek." Kývne stroze a pobídne vás, abyste se posadili.
"Jak jste se rozmyslel, lovče? Trváte na vašem odjezdu?"Zeptá se důstojně.

Nyskel
26.2.2015
21:34:09
S úsměvem a významným úsměvem se do něj zavěsím. Tenhle rituál se mi začíná líbit. Připadám si jak panička. Jako někdo!

"Ta z nás bude nadšená." utrousím pobaveně. A cítím, jak se mi nálada rychle lepší. Vedle něj to snad ani jinak nejde...

Gunter
26.2.2015
21:30:36
Svým způsobe mě rve a kusy, že moje objetí neopětuje, ale svým způsobem jsem rád.
Kdyby to udělala, nejspíš by mi moje sebeovládání dalo s úklonou vale.
Takhle ji opatrně pustím a spokojím se s tím, že mám i přes ten uhýbavý pohled pocit, že ji to objetí nebylo nepříjemné.
Navíc se nádherně červená.

"Tak dobře, nebudeme to odkládat a půjdeme vzbudit tetičku Amelii. Něco mi říká, že je dávno vzhůru. Nebo mi aspoň nepřipadá jako typ, který by se po ránu rochnil v posteli." Tak nějak samozřejmě nabídnu Nys rámě, protože v tomhle zatraceném domě se to přece sluší a vyrazím směr Amelie.

Nyskel
26.2.2015
21:09:16
"Vážně by to mohlo být tím? Jen tím, že nespal vedle mě?" zarazím se. Jenže pokud bych připustila tuhle teorii, tak mě čeká dlouhá řada probdělých nocí. Protože dnes dojedeme k Minnie a kdo ví, kdy se zase dostane na mě. A tyhle noční můry nechci! Děkuju pěkně!

Vzdychnu. A už začínám být protivná i sama sobě!

Konečně se vykulí ze svého pokoje. Trochu unaveně se usměju, ale vidět ho je ještě lepší, než by mě napadlo. A zdá se mi, že i on je rád. Vycítím to.

Jenže Vlčice si to vyloží po svém. Roztouženě zakňučí a párkrát naléhavě ňafne. "Co blbneš?!" obořím se na ni, ale v tu chvli už stojí Gunter těsně vedle mě. Do nosu mi vleze čerstvá vůně a je to jako facka. "To jsem si tak rychle odvykla?!" Zmateně vzhlédnu a cítím, jak mi do tváří stoupá ruměnec.

"Dobré ráno." odpovím přiškrceným hlasem a raději uhnu pohledem. Nehodlám opakovat scény ze včerejšího rána. Na to to byla příliš drahá lekce.

Gunter
26.2.2015
21:00:03
Překvapí mě sdělením, že ona měla taky ošklivou noc.
"Možná je to tady tím místem. Navíc jsme si zvykli být spolu." Připomenu ji a vklouznu do kožené vesty.
Jistě, rozum mi říká, že by ji bylo líp tady. Mohla by si v klidu sednout a najíst se. Mohla by být v teple a ne lítat po Meleborku.
Jenže to je rozum a já nejsem rozumný ani trochu.

"Dobře, hned jsem u tebe." Zaševelím šťastně.
Zašněruji si nohavice, kvapně se nasoukám do bot a utáhnu si kolem pasu černou šerpu. Přes ramena si přehodím kabátec a vyjdu na chodbu.

Stojí ve dveřích svého pokoje a jeden jediý pohled na ni stačí, abych hodil veškerou opatrnost za hlavu.
Ne, nevrhnu se k ni a nezmáčknu ji jako medvěd kořist i když bych to hrozně rád udělal. Přistoupím k ní pomalu, přitáhnu ji jemně k sobě a opatrně ji políbím do vlasů.

"Dobré ráno, lištičko." Usměju se něžně a zuřivě přemlouvám sám sebe, že tohle je přece dokonale bratrské uvítání.
A vlastně je. Sestry jsem přece taky objímal a do vlasů jsem je líbal také.
Tak co!

Nyskel
26.2.2015
20:51:14
"Ty taky?" zakňourám. A nedokážu se ubránit obviňujícímu tónu. V mém snu Amelie nebyla ani trošičku. Zato tam byla Minnie! Až moc! Jenže té on kroutit krkem bude jen těžko. Vzdychnu.

"Půjdu s tebou." vyhrknu rychle a začnu se škrábat z postele. Toho sedění a čučení do oken už mám tak akorát. Na nic nečekám, přehodím přes sebe ještě jednu teplejší kazajku a plášť a už stojím ve dveřích. Jeho případné NE pro mě rozhodně nemůže být odpověď. Ne po takové noci. Potřebuju ho vidět, potřebuju si na něj sáhnout. Ujistit se, že zatím je jen můůůj!

Gunter
26.2.2015
20:47:42
Zaplesám, protože můj svět je rázem zase plný a prosvětlený.
"Měl jsem příšernou noc. Zdály se mi samé ohavné sny!" Svěřím se ji žalujícím hlasem.

Začnu se oblékat a oči mi u toho neustále klouzají k vedlejšímu pokoji.
"Myslím, že půjdu a zakroutím Amelii krkem. Beztak za to může ona." Navrhnu pomstychtivě, zatímco si navlékám zelenkavou halenu.

"Zajdu za ní, domluvím snídani a pak zaběhnu pro ten náklad z Pírka. Abychom mohli co nejdříve vyrazit. Co říkáš?"

Nyskel
26.2.2015
20:40:11
Ozve se mi v hlavě a konečně mě vytrhne z mých černých myšlenek. Je to jako záchrana! "Už dávno ne." zabručím otráveně.

K tomu všemu mám ještě ukrutný hlad a jídlo zůstalo na nákladním koni. "To je pech!"

Gunter
26.2.2015
20:35:43
Usínání je hrozné, probuzení jakbysmet. Probudím se s prudkým vyheknutím a chvíli mi trvá než rozdýchám leknutí. Už když jsem je našel, bylo mi strašně, ale prožívat jejich smrt a nemoci zasáhnout, to je očistec. Otráveně se posadím a otřu si zpocené čelo.
Kurva!

Nevím, co bylo horší. Jestli ta krvavá jatka nebo Vlk naprosto ignorující moje příkazy a slintající kolem Nyskel jako háravá fena.
"Bohové!" Vydechnu otráveně a vyškrábu se z postele ven.
Přejdu přes pokoj k umyvadlu a rychle si naliji z konvice vodu. Opláchnu si obličej a osuším ho přiloženým plátýnkem.
Teprve pak zdvihnu hlavu a zadívám se přes pokoj na zeď, za kterou oddychuje Nyskel.

"Lištičko, spíš?"Zkusím to opatrně.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222] 
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.