abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Gunter   Postava není přítomna 27.2.2015, 22:12:29
Ameliinu ruku stisknu s neobvyklou silou a vřelostí. Nakonec musím uznat, že se mi přece jenom líbí.
Je přímá a rovná jako svíce. Neohýbá se a to je sympatické.
A že se o Lenny postará, jsem si jist. V lepších rukách zůstat nemohla.
Ve všech směrech.

"Dojde ji to, jakmile potká prvního hezkého mládence." Ušklíbnu se trochu a pak vytáhnu z kabátce poslední drobnost, kterou jsem sice nejdřív chtěl dát Lenny, ale v poslední chvíli jsem si to rozmyslel.

"Vím, že jste Thomase neměla moc v lásce, ale než jsem odjel do hor, požádal mě o kožešinu rosomáka. Nys se ho podařilo zabít a jelikož jsem mu ho už nemohl předat....našijte si ho na plášť, Amelie, bude vás hřát."

Položím před tu štíhlou černou ženu měňavě hnědou kožešinu rosomáka, měkkou a hebkou, skoro stejné barvy jako její vlasy a chystám se odejít.
Zadrží mě a já nestačím třeštit oči, jak snadno mě prohlédla.
Nezmůžu se na jediné slovo na svoji obranu. Jen se držím za pusu a dumám, jestli jsem opravdu tak průhledný.

To by znamenalo, že i Nys.....a pokud ne, nejspíš ji to stejně brzy dojde.
Sakra!
I když....drží se té své představy bratra jak blecha košile, tak snad....


"Děkuji za upozornění, Amelie. Doufal jsem, že se dokážu lépe přetvařovat." Pípnu kajícně.

Navrhne mi, abych se Nyskel se svými city svěřil a řekne to tak bez obalu, že se zajíknu.
"Nemyslím, že bych měl k tomu odvahu." Přiznám upřímně.
"Myslím, že ona chce, abych byl její bratr a já ji to jen těžko můžu vymlouvat, jsem proti ní starý a...." Nedořeknu.
Mávnu bezmocně rukou a vydám se ke dveřím.
Je toho na mě dneska nějak moc.
 
  Melwin   Postava není přítomna 27.2.2015, 22:07:00
Ten kámen, co mi spadne ze srdce, musí bejt snad slyšet až v Ilese.

Nejistě se na ni usměju, i když to vypadá spíš jako škleb, a rázně kejvnu. "Jasně! Na mě je spoleh!"

Poplácám, teď už mazácky, hnědku po krku a pak si ještě dovolim jeden spikleneckej úsměv na vlčici. Na Nyskel...
 
  Nyskel   Postava není přítomna 27.2.2015, 22:04:41
Vnímám jeho nervozitu a neubráním se lehkému úsměvu. "Ten kluk ze mě musí mít větší hrůzu, než jsem si myslela." dojde mi tak trochu provinile.

Na okamžik zaváhám, ale nakonec se usměju ještě o trochu víc a tón mého hlasu je až překvapivě vstřícný: "Pan Gunter to ví. Ale nemluvíme o tom. Nikdo jiný to nesmí vědět, protože bych byla v nebezpečí. A proto mě pan Gunter tak chrání." Dořeknu to zvláštně měkce. "Kdyby to někdo věděl, byl by tím pádem v nebezepčí i pan Gunter." dodám, možná už trochu zbytečně. Ale ten kluk ho za ty dva dny má opravdu rád. A jestli to kvůli někomu nevyzradí, tak kvůli Gunterovi.

Natáhnu paži a lehce ho plácnu do ramena. Mělo to být trochu víc spiklenecké, ale nejsem na tyhle projevy moc zvyklá a už vůbec ne s ním. "Spojenci?"
 
  Melwin   Postava není přítomna 27.2.2015, 21:59:24
Je hotovo a moje myšlenky se zatoulaj k těm mým nočním můrám. Vzdychnu si. "Když ne teď, tak se jich nezbavim! Ona si pak odjede a mně zůstanou vlčice v hlavě na furt. To teda pěkně děkuju!" hudrám v duchu, ale jen se snažim dodat si kuráž.

Nakonec přejde pomalu ke mně a pořád po mně juká. "Tak se do toho pusť, troubo!" skápne poslední kapka a já se na ni podmračeně zadívám. Ještě pár chvilek hledám první slovo a nakonec potichu spustím.

"Já sem vám jen chtěl říct, že jsem panu Gunterovi nic neřekl. A ani neřeknu, fakt! Já nevim, co ste zač, ale jemu ublížit nechcete a mně ste taky nic neudělala. Takže si to nechám pro sebe. Napořád. Vlastně... já už si ani nejsem tak jistej, co sem přesně viděl." pokrčím rameny a je vidět, jak moc mě tendle rozhovor stál nervů. Rozpačitě žmoulám Rozetinu uzdu a nervózně se mračim.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 27.2.2015, 21:54:01
Otáčím se ve stáji a vše dělám pomaleji než obvykle. Představa, že budu mít hotovo a pak už jen budu čekat na Guntera, není zrovna lákavá.

Jenže to už je tu Melwin s Nestorem. Přátelsky se na něj usměju. Ráno mě při vší té hrůze pobavil, jak se málem udávil vínem. Dělá na mě dojem, že nakonec nebude tak hloupý, jak na mě působil na začátku.

Osedlá Certa a za chvíli je hotovo. Zpoza řas sleduju, jak ke mně občas vyšle nervózní pohled. Nevím, jestli se mi to zdá, ale jakoby mi chtěl něco říct.

Rozhlédnu se po stáji, ale je skoro prázdná. Kdo spěchal, už je dávno na cestě.

Přejdu pomalu blíž k němu a jakoby nic začnu plácat Rozetu po krku a promlouvám k ní tiše, mumlavě. Dávám mu šanci. Jestli jí teď nevyužije, je to jeho problém. Vlastně... byla bych ráda, kdyby si troufnul. Potřebovala bych s ním uzavřít pakt o neútočení, ale mně samotné se do toho nechce. Neumím si moc představit, jak o své vlčí postatě mluvit s ne-vlkem.
 
  Melwin   Postava není přítomna 27.2.2015, 21:49:43
Přičinlivě kejvnu a zavolám Nestora k noze. Teda... k pasu, přinejmenším!

Uvážu ho u stromu a vyrazím nakládat hnědku. Taky přidám cestovní vaky Vlčice, který jsem stáhnul taky dolů. Pan Gunter si svoje věci odnesl už prve.

Nestora vezmu pěkně na krátko. I tak po mně ale lidi koukaj jak po vrahovi. Jo, z Nestora de vítra. Kór když je takhle vorvanej jak samice.

Ve stáji už má vlčice nachystanou svoji kobylu a teď se točí kolem Nevilla. "Asi vo tom sedlu už ví." napadne mě, protože to nebude náhoda, že Certus zatím jen netrpělivě pofrkává.

"Já vám s tím Certusovým sedlem pomůžu." Uvážu Rozetu k nejblišímu stání a du na Certuse. Je to holomek nenechavá, ale pár šťouchanců mu pomůže k rozumu. Když je hotovo, ještě podám vlčici její vaky a poskládám věci i na Nevilla. Rozeta si teď docela odfrkne. "Vlastně... kdo ví, jestli ji pan Gunter bude chtít sebou." zarazím se a trochu lítostivě poplácám kobylu po krku.
 
  Vlk   Postava není přítomna 27.2.2015, 21:41:32


Amelie tě propustí vlídným pokynutím a pak k sobě přivolá Locis. Zřejmě ji dává nějaké pokyny, protože když čekáš v zahradě na návrat svých společníků, příjde Locis za tebou a předá ti balíček s jídlem na cestu.

Amelie se vydá do své pracovny a tam tiše a trpělivě čeká na Guntera. Když vejde, vlídně ho pozdraví a překvapeně sleduje obrovské vaky, které shodil na zem.
"Jste nezvykle silný, lovče." Poznamená podezřívavě.
Poděkuje mu za obě truhličky a prudkým gestem odmítne jakékoliv díky.

"To je přece samozřejmé. Je to moje neteř. Postarám se o ni. Vynaložím veškeré úsilí i um, který mám a zajistím Evině dceři pohodlný život. O štěstí se musí zapříčinit sama a hodně závisí na jejím chování, které musí trochu dozrát. " Vstane a stiskne Gunterovi ruku. Je to pevný a rázný stisk.

"Chci vám poděkovat za to, co jste pro ni udělal. Opravdu jste tu pro ni vždycky byl i když jste k ní neměl žádné povinnosti. Vážím si toho. I ona jednou pochopí, jaký je rozdíl mezi přátelstvím a láskou. Nebo aspoň doufám."

Rozloučí se, ale když už se Gunter otáčí k odchodu, zastaví ho jemným dotykem ruky.
"Není to vaše sestra, lovče. Neznám důvod, proč jste v tomhle aspektu lhal a ani mě nezajímá. To je vaše věc. Jen jsem vám chtěla říci, že každý byť jen trochu bystrý pozorovatel to pozná.
Díváte se na ni příliš vřele a jednáte s ní s příliš velkou něhou. Pokud chcete, aby vám tu sestřičku lidé věřili, dávejte si na to pozor."
Odmlčí se a pak s chápavým soucitným svitem v očích, který z ní rázem udělá jiného člověka, dodá.

"Nemyslíte, že byste ji měl říci, jak moc ji milujete?"
 
  Gunter   Postava není přítomna 27.2.2015, 21:28:27
Tváří mi přeletí úsměv.
"Myslel jsem si to. Budu zpátky cobydup, slibuji." Cvrnknu ji do nosu a zatahám Rozetu za otěže. Vyrazíme zpátky do Ameliina domu.

Když zaklepu na dveře, příjde mi samozřejmě otevřít neochotná Gudrun a já ji požádám, aby mi zavolala Melwina. Když se kluk objeví i se psem, naložím si oba obří vaky na záda a předám mu hnědčinu uzdu.
"Nalož ji prosím věcmi na cestu a pomož Nyskel se sedláním našich koní. Moje sedlo je velmi těžké, tak ať se tím netahá. Vyřídím, co musím a příjdu."

Amelii najdu v pracovně, tak jak řekla. Shodím vaky na zem a rozvážu je. Ukážu ji vše, co jsem přivezl a předám ji Evinu truhličku se šperky i s penězi. Pak přidám měšec za prodej koní a lehce se ukloním.
"Děkuji za vše a postarejte se o ni, buďte tak hodná. Přese všechno je to hodné děvče a Evina dcera a já měl ty dva moc rád. Chtěl bych, aby byla šťastná a zaopatřená."
 
  Melwin   Postava není přítomna 27.2.2015, 21:19:38
Ti dva se vytratí jak pár nad hrncem. představa, že bych měl zůstat u stolu sám s tetičkou, je trochu děsivá. Takže bleskově strčím do pusy poslední sousto a k tomu ulovím dva koláčky na cestu.

"Děkuju, slečno Amelie." kývnu nejistě hlavou a raději uhnu pohledem. Co kdyby chtěla vychovávat i mně.

Nestor je nadšenej, že mě vidí, takže ani oc nevyvádí, když mu začnu převazovat ránu. Za chvíli jsme nachystaní vyrazit. Ještě si shora snesu věci a rozhodnu se nakonec počkat na zahradě, u psa.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 27.2.2015, 21:16:37
"Hádej?" spiklenecky na něj mrknu. "Nemyslím, že bych potřebovala k životu další Helenin hraný výbuch." řeknu na rovinu.

"Nasedlám koně a počkám tady. Ale hoď sebou!" napomenu ho s úsměvem.
 
  Gunter   Postava není přítomna 27.2.2015, 21:12:31
Omotám si otěže hnědky kolem zápěstí a otočím se na Nyskel.
"Chceš tam jít se mnou zpátky nebo tu chceš zůstat a začít sedlat koně? Poslal bych ti Mela na výpomoc a všechno rychle vyřídil, abychom mohli vyrazit.
Co je ti milejší?"
Vyzvídám.
 
  Vlk   Postava není přítomna 27.2.2015, 21:09:52
Vyrazíte pohodovým krokem ke stájím, kde jste nechali koně a uložený náklad. Venku je svěží, ale mrazivý vzduch a v Meleborku je docela živo.
Koně vás přivítají nadšeným řehtáním a to včetně Melwinova hnědáka.
Gunter nasedlá Rozetu a zajde vyzvednout dva velké vaky cenností z Pírka a opatrně je přiváže mohutné klisně na hřbet. Vyrovná s majitelem stájí ustájení a uskladnění věcí a pak vyvede mohutnou klisnu ven před stáje.
Celé vám to nezabere ani půl hodiny.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 27.2.2015, 20:52:33
Zatímco Gutner úkoluje Mela a ten se div nezalkne, aby už mohl jít plnit jeho přání, já si Guntera zpoza řas prohlížím. To dnešní ráno, jak si dokázal poradit s Lenny... musím ho obdivovat a bezděky mě napadne, jestli tohle souvisí s věkem nebo to měl v sobě od jakživa...

Nechám svou ruku vklouznout do Gunterovy dlaně a dám si záležet, aby bylo všechno plynulé a elegantní. Líbí se mi, když se ke mně takhle chová. Moc! Připadám si pak skoro jako dáma z lepší společnosti.

Vstanu a věnuju ještě jeden společenský úsměv. Už se nemůžu dočkat, až budeme venku. Tenhle dům je vážně k zalknutí. Tedy až na tu výbornou kuchyni...
 
  Gunter   Postava není přítomna 27.2.2015, 20:44:58
"Děkuji, Mele. Dej mu na ránu tyhle bylinky." Podám mu pytlíček, který mám uvázaný u pasu.
"Jak ránu očistíš, dej je přímo na ni a převaž čistým plátnem.
My budeme hned zpátky."


Otočím se k Nyskel a natáhnu k ní dvorně ruku, abych ji pomohl vstát.
S Amelii se rozloučím pokynutím hlavy.
Už to nechci protahovat nebo při mé smůle se co chvíle rozrazí dveře a dovnitř vtrhne rozvzlykaná Helena.
 
  Melwin   Postava není přítomna 27.2.2015, 20:28:56
Takhle vytočenýho sem pana Guntera eště neviděl. A ani bych vidět nechtěl. Byl na Lenny vcelku mírnej, ale to, jak to řekl a jak si stoupnul... Lehce jsem se shrbil a uhnul pohledem. Nechtěl bych teď bejt na Lennině místě.

A vona asi taky ne, protože opět zdrhne s nářkem. "Zlatá Vlčice..." napadne mě a samotného mě to překvapí. Ale pak si vzpomenu na dnešní ranní procházku, na kterou tak najednou vyrazila, a v duchu začnu pochybovat, jestli nejsou všechny ženský stejný.

To, že se mě pan Gunter zastal a stará se vo můj žaludek skoro tak dobře, jak já sám, mě potěší. "Teda, už večer mi to asi k prdu bude, ale když je takhle uznalej už teď, to mě do špatný služby určitě nevede." utvrdím se.

"Jistě! O Nestora se postarám, nebojte se, na mě je spoleh!" přikývnu horlivě a začnu se urychleně cpát, abych mohl běžet dolů.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 27.2.2015, 20:24:17
Když si Gunter stoupne a zapře se rázně rukama o stůl, nevědomky se lehce přikrčím. Takhle ho neznám. A jde z něj... ne, není to strach. Respekt. A... ještě něco. Něco, co působí snad ještě víc na Vlčici než na mě. Přikrčí se, hlavu stáhne provinile až mezpřední packy, uši sklopí dozadu a kňourá.

Tohle jsem párkrát viděla u vlčí smečky, kterou jsem pár dní pozorovala z povzdálí. Takhle se chovali ostatní jen k jednomu členovi. K alfě...

Podívám se zaraženě na Guntera a vidím ho najednou tak trochu jinak. Jako bych v něm objevila další zákoutí. "Na mě tohle nepoužil. Ani jednou. A přitom mohl!" Vlčice uvnitř by ho poslechla bezvýhradně a já zjišťuju, že je pro mě těžké jít proti jejím pocitům.

To, co říká, mi ovšem rozlije blaho po celém těle. "Nikdy v životě by mě nenechal odjet! Je tu, aby se o mě staral!" jásám nezřízeně uvnitř. Jenže... "Co když to říká jen proto, že nechce zůstat s Lenny?" napadne mě okamžitě a jsem tak trochu naštvaná sama na sebe, že hned musím na všem něco najít.

Lenny opět s nářkem vyběhne ven. "To dělá pokaždé?" tak trochu znechuceně se po ní ohlédnu. "Ne, tohle rozhodně není partie pro Guntera!" mám jasno. "Asi jednou nějaká přijde. Možná to bude i Minnie. Ale rozhodně musí být lepší než Lenny! Můj bráška si zaslouží jen to nejlepší! Na to už dohlédnu!" umíním si v duchu.

Mezi Amelií a Gunterem zavládne zvláštní příměří. "Té se uleví, až vypadneme, snad ještě víc než nám."

Rychle se chci nabídnout, že Melovi pomůžu. Mám potřebu zavděčit se nějak Gunterovi. Ale je fakt, že Nestor bude spíš vyvádět, když se k němu přiblížím. Proto mi jeho druhý návrh vytrhne trn z paty. A je naprosto neodolatelný! Ten návrh i Gunter.

"Ráda." usměju se tiše a sklopím oči. Ani nevím, proč jsem to udělala...
 
  Gunter   Postava není přítomna 27.2.2015, 20:11:10
Trentokrát musím s Amelii souhlasit, takže s ní souhlasím. Veřejně.
"Velmi nezdravá." Zavrčím a s trochu menším pochopením než ona dodám. "Doufám."
Představa, že by takhle vyváděla, kdykoliv se objevím vede k jedinému závěru. Nebudu se objevovat.

Způsob, jakým se obrátila na Nys, mi opravdu hnul žlučí.
Řádně.

Ameliin nenadálý úsměv je nakažlivý, takže se i moje rysy přece jenom uvolní.
"Dobře, přijdu za vámi." Přitakám měkce a otočím se na Mela.

"Až se důkladně nacpeš, dojdi prosím pro Nestora a nachystej ho k odjezdu.
Zvládneš ho převázat sám?"
Zatímco čekám, až kluk dokouše, dotknu se očima něžně Nyskel.
"Chceš jít se mnou?"
 
  Vlk   Postava není přítomna 27.2.2015, 20:01:06Amelie bez pohnutí přihlíží, jak Lenny prchá z místnosti a na Gunterovu omluvu rázně zavrtí hlavou.
"Obávám se, že jsem měla stejný pocit. Lenny se chovala nevhodně a snažila se vás vydírat, lovče. Obávám se, že má k tomu občas sklon. Přes veškeré úsilí se mi ji očividně podařilo rozmlazlit. Zvykla si, že dostane, co si zamane a na mě teď bude, abych ji přesvědčila o opaku.
Její závislost na vaši osobě je nezdravá.
Nenechte se jejím chováním prosím znepojovat. Uklidní se.
Uznávám, že i mě svoji umanutostí zarazila, ale myslím, že je to způsobené rozjitřenými emocemi."


Amelie se natáhne pro misku syrové zeleniny a vlídně se na Guntera usměje. Je to první skutečně srdečný úsměv, který mu věnovala.
"Budu ve své pracovně, lovče. Najdete mě tam."
 
  Gunter   Postava není přítomna 27.2.2015, 19:48:45
Nyskel mě podpoří v mém úsilí odtud co nejrychleji vypadnout, ale na její přímý návrh zavrtím hlavou.
"Chci, aby se Mel v pohodě a klidu najedl. A samozřejmě důkladně." Zdůrazním klukovi a rychle strčím do pusy ještě jeden koláček.
"Půjdu já." Než stačím totéž zopakovat Amelii, značně popuzená tetička začne vychovávat Lenny.

Trochu lítostivě na ni pohlédnu, protože tohle si fakt nezasloužila. Připadá mi to ponižující, takhle ji peskovat.
Jistě, souhlasím s tím, že se celý svět prostě kolem Lenny netočí a měla by si to uvědomit, ale i tak....
Navíc ten můj svět se točí kolem Nyskel, ale to vědět nemusí....Zvláště, když je to moje mladší sestra, že ano...

Jenže pak spustí Lenny a já to musím celé přehodnotit. Možná si to přece jen zasloužila a pár facek k tomu, aby se probrala a přestala vydírat. Protože tak mi to přijde, jako prachsprosté citové vydírání.
Výsledek?
Jsem nasraný.
A to dost.

Zdá se, že trpělivost dochází postupně všem. Amelii ztuhly rysy tak, že by na nich mohla žehlit prádlo. Nyskel vypadá, jako by se ji chystala kousnout a Melwin je se dusí překvapeným znechucením. Nebo to na mě aspoň dělá ten dojem.

A já?
Energickým douškem dopiji svou kávu a vstanu. Opřu se nataženýma pažema o stůl a nakloním se k Heleně.
"Tak, Lenny, mám tě rád a spojuje nás moje velmi láskyplná vzpomínka na Eve a Thomase a naše přátelství. Dám ti ale jednu radu.
Nesnaž se se mnou manipulovat. A nevydírej moji sestru. Nikdy v životě bych nedopustil, aby někam odjela sama, bez mé společnosti. Jsem tu, abych na ni dohlížel a staral se o ni."


Tak. Roli dokonalého bratříčka jsem zvládl. Snad.
To, že bych se bez její přítomnosti ustýskal raději nedodávám.


Odpovědí je mi srdcerývný vzlyk a překotný úprk Lenny z místnosti. Asi to jinak neumí.
Otočím se k Amelii a usměju se.
"Omlouvám se, ale měl jsem pocit, že už to musím zarazit.
Děkuji za vaši pohostinnost, Amelie. Vážím si jí. Dojdu do stájí a přivezu Heleniny věci....
Kkde vás najdu, prosím? Chtěl bych s vámi před odjezdem ještě hovořit a peníze předat vám osobně."

 
  Melwin   Postava není přítomna 27.2.2015, 19:18:20
Tiše se krmím a sleduju, jak to celé dopadne. Fandim v duchu panu Gunterovi, ale Lenny byla vždycky paličatá a vypadá to, že ji to nepustilo.

Když si strkám do pusy hroznový víno, taková slast, málem mě ta blbá kulička zaskočí. Začnu kuckat a můžu se udusit. A může za to Lenny! Jednoznačně!!! Zaskočilo mi totiž z představy, že s Vlčicí jedu do Ilesy sám! "Zbláznila se?!?!?!"

Naštěstí se ale ozve hned Vlčice. Podezíravě si ji přeměřim, jestli k tomu má stejný důvody, jako já. Ale až už jsou ty důvody jakýkoli, hlavně že se to nestane!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 27.2.2015, 19:10:31
Klopím oči a tvářím se, že tu nejsem. Lenny si to zasloužila, ale ten tón, kterým ji Amelie usměrňuje je snad ještě horší než to, co říká. "Bohové, holka, vzdej to! Copak to nevidíš?!" úpím v duchu.

Jenže ona to nevzdá! Hlavou proti zdi. A znova a znova.

Ty slzy, které dokáže spusti na povel, nedůvěřivě se na ni podívám. "Je buď vyšinutá, nebo je to opravdová mrcha!" napadne mě a můj údiv nezná mezí. Tohle je vážně ta malá Lenny, na kterou Gunter tak hezky vzpomínal?! Nebo zklamala i jeho?

Nenápadně se podívám na Guntera. Jeho brunátný obličej ale mluví jasně. "Ne, tohle taky nečekal."

"Cože?!" trhnu sebou a otočím se na Helenu. "Já bratra nepůjčuju!" to je první, co mě napadne, ale vím, že by to vyznělo naprosto příšerně.

Místo toho se pevně zadívám té zoufalé, umanuté holce do očí a poněkud chladným hlasem odpovím: "To bych nemohla. Jsou to Gunterovy záležitosti. A jestli řekl, že dnes ráno odjíždíme, tak odjíždíme!" "A nepůjčím ti ho ani na minutu!!!" zavrčím v duchu a cítím, jak vrčí i Vlčice. Ne, má zdvořilost, laskavost a pochopení jsou pryč. Neměla pokoušet štěstí u Vlčice!
 
  Vlk   Postava není přítomna 27.2.2015, 18:48:17


Amelii naslouchá Lenny tiše a neodváží se ji přerušovat. Klopí zahanbeně hlavu a ruce položené na klíně se třesou čím dál víc. Je vidět, že ji takové kázání před hosty zahanbuje.
Přesto se nevzdává a když teta zmlkne, vzhlédne a odbojně škubne rameny.

"Já jim samozřejmě jsem vděčná! Jen si myslím, že by se nic nestalo, kdyby ten odjezd o pár dní odložili.
Dlouho jsme se neviděli a pro je to teď opravdu těžké! Myslela jsem, že Terry.....
Vždycky tu pro mě byl a já doufala, že mi pomůže to překonat.
Je ze mě sirotek....tetičko."
Po tvářích ji opět začnou stékat slzy a ona se otočí k Nyskel.

"Nemohla byste tu věc v Ilese vyřídit sama? Melwin by vás jistě doprovodil a dohlédl na vaše bezpečí! Přece byste mi svého bratra mohla na chvíli půjčit? Já.....já ho velmi potřebuji!"
 
  Vlk   Postava není přítomna 27.2.2015, 18:35:16


Amelie se zpříma posadí a zase jednou vypadá, jako by spolkla pravítko. Ojedinělá schopnost.
Káravě si změří panikařijící neteř a odloží zlostně příbor.

"Helen, jen velmi nerada tě před hosty napomínám. Zvláště, když máš za sebou tak strašný otřes, ale možná by bylo od tebe mimořádně pozorné, kdyby sis konečně uvědomila, že ti pan Gunter pouze dovezl zprávu o příšerném konci tvých rodičů a přestala se ho snažit tady za každou cenu udržet. Je to kapku nedůstojné.

Musíš si uvědomit, že oni mají své plány a narušení pro ně už bylo, že jeli prodat koně z Labutího pírka, aby ti dovezli peníze a ještě se tu stavili, aby ses tu zprávu nedozvěděla z cizích úst. Zasloužili by si trochu vděku a pochopení, Helen."


 
  Nyskel   Postava není přítomna 27.2.2015, 16:53:18
Polknu naprázdno. Cítím, jak je Gunter rozčilený a něco mi říká, že tohle neskončí pro Lenny dobře, pokud ho bude ještě chvíli dráždit.

"Je mi to líto, Helen, ale opravdu spěcháme." přichvátám Gunterovi s podporou. "Možná bych mohla dojít pro koně já s Melwinem, ke stájím trefíme, a mezitím to tu vyřídíš?" podívám se na něj tázavě. Chci být odtud co nejrychleji a hodlám zkrátit jakékoli nutné zdržení na minimum!
 
  Gunter   Postava není přítomna 26.2.2015, 23:48:28
Helenina přímočarost mě začíná docela štvát. Těžko říct, jestli jde o dětskou naivitu, umíněnost mladé slečny nebo upřímnost dozrávající lidské bytosti.
Sázím na frackovitost. A leze mi na nervy.

Sleduji, jak trhá salát a mimoděk mě napadne, koho si na jeho místě představuje.
Huh.
Ameliino upřesnění našeho odjezdu ji samozřejmě opět rozhodí. Naléhavost v jejím hlase mi způsobí mrazení v zádech.
Ona to vážně ještě nevzdala. To přece není možné!
Začne používat jako štít Nyskel a to už se na naši malou dívenku ztracenou v horách začínám opravdu zlobit.

Nyskel kličkuje jak se dá a zachovává maximální zdvořilost.
Já už ne.

"Mrzí mě to, Helen, ale opravdu se nemůžeme zdržet." Naliji si kávu a popadnu koláček. Potřebuji přísun sladkého.
"Je hezké, že se chceš s moji....Nyskel lépe poznat, ale není na to čas, ani vhodná doba.
Ty máš velký smutek a my rozhodně nebudeme narušovat tvoje truchlení. Bylo by to krajně nevhodné."


Ano, tohle je vyloženě svinské, takhle ji předhodit Amelii, ale doufám, že to bude učinkovat.
Protože tohohle se slečna tetička zaručeně chytí!
A já už na další scénu nemám energii.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.