abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Vlk   Postava není přítomna 2.3.2015, 22:53:04


Minnie neklidně vzhlédne a zadívá se váhavě na Nyskel.
"A nebude to Nyskel nudit? Přece jen, Ilesa a její politické zádrhele a intriky nejsou asi nejvhodnějším tématem pro mladou ženu, unavenou cestou.....
Možná bychom to přece jen měli nechat na potom a teď si užívat toho, že jste přijeli a jste tu s námi. Popřípadě naplánovat tu švadlenu a návštěvu města a takové věci......"
Nabídne laskavě.
 
  Gunter   Postava není přítomna 2.3.2015, 22:48:48
Tak nějak se nemůžu zbavit pocitu, že Nyskel není v pohodě.
Možná se jí tu nelíbí? Dumám popuzeně a i když se ji nehodlám teď vyptávat, rozhodně to nenechám jen tak.
Záleží mi na tom a posledních pár hodin se opravdu tváří jako zelí. Teď sice občas nahodí zdvořilý úsměv, ale ze srdce ji to nejde. To už poznám.
Navíc je napjatá jak struna.

"Díky." Kývnu na Min za ten pokoj a když Nyskel odmítne ty šaty, škádlivě se na ni zašťuřím.
"Neodmítej. Nevíš, jaké skvosty tu Minnie má." Vrkám svůdně, ale současně se vážně podívám na Min.
"Rád bych Nys nechal nějaké šaty ušít. Takže tě poprosím, abys sem pozvala tu svou kouzelnou švadlenku."

Vejde Dorthea a já se na ni vesele šklíbím zpátky.
"Taky tě rád vidím, ty černá sůvo. Zase brbleš?"
Nadšeně juknu na cukroví a na Melwina, který se vůbec nenechá pobízet a rychle Thee uloupím jeden kousek přímo z tácu. Vyfasuju plácanec přes ruku a vřelé oči.
"Samosebou, že ti věřím. Torge by mi vyprášil kožich, kdybych si troufl pochybovat o čemkoliv, co řekneš."

Min Theu urychleně vypakuje a chvíli mám pocit, že je rozpačitá, ale pak usoudím, že je spíš nervozní a chce se konečně dostat ke Coře a k tomu, co jí trápí.
"Tak sumíruj. Protože já potřebuji informace, mám-li něco podniknout, což samozřejmě podniknu."
 
  Melwin   Postava není přítomna 2.3.2015, 22:36:50
Zářím. Do slova a do písmena. "Budu mít vlastní komůrku, žádnej čeledník!" zatetelím se. "A ještě kousek od Nestora!" Mám pocit, že paní Minnie je anděl. Krásná a hodná zrovna tak!

Vděčně se na ni uculuju a když přinesou cukroví, nenechám se dlouho pobízet. Dám si první kousek zvědavě na jazyk a čekám, co to udělá. Nic takovýho jsem ještě nejed. A je to naprosto úžasný!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 2.3.2015, 22:33:40
"No jo, jasně... aby si Nys měla po ty dlouhé, osamělé noci s kým povídat! Aspoň bude mít zrcadlo!" odceknu si ironicky v duchu. Na jednu stranu je jeho pozornost až odjemná, ale na druhou stranu mám pocit, že si jen kupuje odpustky! "A že mu nemám co odpouštět?! To je jedno!"

Sleduju úkosem Guntera a k Minnie se otočím až v momentě, kdy mi přislíbí toaletní stolek. Ze slušnosti se na ni usměju, ale přijde mi to od ní sprosté! "Ano, sprosté! Sama ví, co se bude dít. Tak ať si malá Nyskel aspoň může v klidu pročesávat vlasy. Času bude mít habaděj!"

Rychle zavrtím hlavou. "Já všechno mám." Ne, nebylo to úplně zdvořilé, ale nenechám se kupovat za nějaké hadry?!

Dovnitř vejde ta tmavá žena. Pár takových jsem už na cestách viděla, ale nikdy jsem s nikým nemluvila. Poočku si ji prohlížím.

Cukrovinky vypadají dobře, ale vůbec nemám chuť!

"Min tě postrádala..." napodobím ukňouraně v duchu hlas té ženy. Vím, že se chovám jak fracek, tedy jen v duchu, ale nemůžu si pomoct. Cítím se podvedená tím, že mi Gunter o Minnie neřekl tohle všechno! "Dobrá, neptala jsem se! Ale připravit mě na to měl!!!" usmyslím si umanutě.

A ještě jednou si rejpne, než odejde. "Nám je to tady VŠEM jasný!" mám chuť odceknout. "Herdek! Nejraději už bych je nechala o samotě, ať to máme za sebou! Proč se tvářit, že nic není, když to není pravda! To čekání je hroznýýý!" zahučím už naprosto zpruzeně.

Pak se ale téma hovoru stočí zpátky ke ztracené dívce. Zvědavě se na Minnie zadívám, i když se snažím, aby to nebylo tak okaté. Je to instinktivní a má zvědavost je nebetyčná, takže mě novinky přirozeně zajímají. A taky chovám zvláštní... soucit ke Coře. Není mi jedno, co se s ní stalo. A to ji ani neznám!
 
  Vlk   Postava není přítomna 2.3.2015, 22:18:48


Minnie se trochu ušklíbne, ale je to spíš trpký úšklebek než co jiného. Oči má smutné. Ovšem Gunter to samozřejmě nevnímá a pokud ano, připisuje ženinu zachmuřenost starostem o Cořino bezpečí.
Sepne ruce na klíně a dívá se upřeně před sebe.
"Dobře, nechám vám ho připravit a toaletní stolek samozřejmě dodám. To není problém." Usměje se spiklenecky na Nyskel.

"Stejně tak, kdybys potřebovala jakékoliv oblečení, ať už denní či noční, všeho je tu dostatek." Mrkne na ni a obrátí se ke dveřím, které se otevřou a vejde ta černá žena středního věku, kterou jste viděli na schodech.

"Jsi rychlá, Theo." Pochválí ji a ukáže, aby postavila velký podnos s konvicí a šálky na stolek.
Na podnose je několik misek s různými sladkými pochutinami a menší džbánek s mlékem.""Donesla jsem něco málo na chuť, než se mi dovaří oběd, Terry. Abyste mi tu nepopadali jako mouchy." Zamumlá chraplavým hlasem a položí podnos na kulatý leštěný stůl mezi vámi. Je to skoro hřích.
" Jsem ráda, že ses tu zase ukázal, holomku. Řekla bych, že tě Minn docela postrádala. Cora z ní měla těžkou hlavu." Nemilosrdně pokračuje žena a Minnie ji sjede ostrým zamračeným pohledem.


"Možná by ses měla naučit, držet jazyk za zuby, miláčku. Ale děkuji ti, že jsi donesla to cukroví.
Přichystej pro Terryho a Nyskel jeho pokoj a pro Melwina tu komůrku dole, u vchodu do zahrady. Jsem přesvědčena, že se mu tam bude líbit a může z ní rovnou vyjít do zahrady, což bude praktické kvůli doze."
Velí s naprostou samozřejmostí Minnie.

"No, jo furt! Vždyť už svištím. Dej na mě, Terry, říkám čistou pravdu. Však mě znáš." Zamumlá ještě a mrkne na Guntera. Pak vyklouzne rychle na chodbu a Minnie se obrátí znovu k vám.

Hlasitě si povzdechne.
"Ona je tak nehorázně ukecaná, Terry. Co je s Torgeirem, je to s ní ještě horší.
Nabídněte si prosím a ty se neupejpej, Melwine, je to samozřejmě i pro tebe."
Napomene s úsměvem kluka, který se snaží úspěšně tvářit, že tam není.

"Rámcovou představu mám....." Nadechne se odhodlaně.
"Jen si to musím sesumírovat v hlavě, abych ti to tak nějak uceleně řekla...událo se toho hodně, víš....co jsi odjel...."
 
  Gunter   Postava není přítomna 2.3.2015, 22:02:06
Číhavě se a Minn zadívám, protože jistota s níž se zeptá na společné spaní, je přece jenom zarážející.
I když na druhé straně......
Chvíli si tu pobudeme a já rozhodně nehodlám spát jinde než s Nys.
A můj starý pokoj, který mi Minnie vždycky přenechává, je víc než pohodlný.
Postel je tam velká jak kráva takže budeme mít oproti srubu pořád ještě zlatý komfort.


"Jistě, bohatě postačí. Možná bys tam akorát mohla pro Nys přidat takovou tu věc se zrcadlem. Mám pocit, že se jí to u Amelie moc líbilo." Zašklebím se ledabyle a tvářím se, že je pro nás společná ložnice naprosto normální.
Vlastně je. Uvědomím si pobaveně a dotknu se láskyplným pohledem moji společnice.

Moc si mě nevšímá, takže se zklamaně nadechnu a otočím se zase zpátky k Minn.
Přece jen, ta věc s Corou se mi moc nelíbí.

"Proč by chtěla sledovat nějakého muže?" Podivím se.
"Co to bylo za chlapa a jaký k tomu měla důvod? A hlavně, máš aspoň rámcovou představu, kam přesně se vydala? Jezero je notně široký pojem....
 
  Melwin   Postava není přítomna 2.3.2015, 21:46:56
S Nestorem tu zacházej jako s lordem a mně to vykouzlí na tváři nejistej, úsměv. "Teda ta slečna Minnie musí bejt vážně hodná!" utvzruju se znovu. A cejtim, jak ve mně roste naděje. "Todle by nebyla špatná služba. U koní by mi to bohatě stačilo..." začínám v hlavě spřádat vzdušný zámky. "Ste moc hodná... paní Minnie." vděčně kejvnu a usměju se vo trochu víc.

Nestora tak nějak pro jistotu doprovodim na kožešinu a ještě ho podrbu a poplácám. A taky... cejtim se u nějak jistějc. Protože když si lehne ke krbu, budu si já muset jít sednout na některou z těch fajnovejch židlí.

A taky mě to nemine. Měřím si jednu po druhý a rychle přemejšlim, kterou bych si tak měl vybrat, abych ji neurazil.

Nakonec zapluju úplně na druhou stranu, ke dveřím, a po krátkým zaváhání si teda sednu. Jen na krajíček, abych s tim něco neudělal.

Sedim jak na trní a když se podívám na Nyskel přes stůl, sedí dost podobně. Je mi jasný, že my dva sem teda rozhodně nepatříme... A že je nám to jasný voběma!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 2.3.2015, 21:40:05
"Pár dní odpočinku..." rezonuje mi v hlavě. "Proč mě to překvapilo? Co jsem čekala? Jen jedno rychlé přenocování, jako u Lenny, a pak zase pryč?! Zbláznila ses?! Gunter sem očividně patří! Všichni ho tu znají a těšili se na něj. A on na ně..." musím si s nelibostí přiznat.

Celou tu dobu jsem upínala myšlenky k momentu, kdy se s Minnie setkám, ale jednou jedinkrát mě nenapadlo, co bude potom. Snad že jsem se bála přemýšlet dál, abych to nezakřikla, jenže... "Co bude potom???"

Bezděky tiše přikývnu na Gunterův nevyřčený dotaz. Myšlenek mám teď v hlavě příšliš mnoho, než abych se dokázala zaobírat tím, kterak zamaskovat svou nervozitu před ním.

Jedna z nich je němá výčitka ke Gunterovi. "Mohl mě na tohle všechno připravit! Měli jsme tolik času! Proč mi to neřekl?!" ale tyhle otázky nikam nevedou a rozhodně teď nehodlám Guntera obtěžovat svými nářky. "Drž se pěkně v zadu, ono to nějak dopadne!"

Melwin to zvládá určitě líp než já. A to mě nakrkne! "Seber se, padavko! Nikdo ti nic nedělá!!!" snažím se vyburcovat samu sebe.

Jenže pak přijde otázka od Minnie, která opět postaví na hlavu všechno to, co jsem vnímala jako fakta! "Pokoj pro sebe a Nys?! My jako budem... my budeme spát spolu?! Když je tu Minnie?!" překvapeně zamžikám a podívám se na Gutnera. Sama jsem zvědavá co odpoví.

"No jistě. On v tom pokoji stejně moc nepobude. Tak proč by na nás plýtvala hned dvěma." dojde mi ovšem v zápětí odpověď jasná jako facka. "Žádný drama se nekoná, kamarádko..." zchladím ironicky Vlčici, která zpozorněla a začala větřit.

"Cora... to je ta dívka, o které mi vyprávěl. Ta... no..." polknu nasucho. Neodkážu si představit horčí osud pro dívku. Jenže ani to, co říká Minnie dál, mi nedává smysl. "Proč chodí ven v noci?! A proč sleduje nějakého muže?! Je to snad taky Vlčice?! Ale to by mi Gunter přece řekl! To bych tu vycítila její pach!"

Mám strašně neodbytný, mrazivý pocit, že mi něco uniká. Něco, jeden malý střípek, který by celé skládance dal smysl. Tomuhle přepychovému sídlu, těm dívkám dole, Coře, která se toulá po nocích,...

Ne, zdá se to být tak blízko, ale ještě to nemám.
 
  Vlk   Postava není přítomna 2.3.2015, 17:43:08


Minnie se na Melwina přesladce usměje a rozhodí širokými rukávy županu.
"To je v pořádku. Neostýchej se, Melwine. Všichni jste v mém domě vítání a samozřejmě se to týká i vašeho psa. Přece ho nenecháme na chodbě.
Jsem si jistá, že mu Dorthea donese něco na zub. Má psy ráda."


S úsměvem sleduje, jak si jde obrovitý pes lehnout bez protesů na kožešinu a znovu se vlídně podívá na Melwina.
"Vyber si křeslo, které se ti líbí a posaď se. Vypadáte všichni tak unaveně. Nemám rovnou nechat připravit pokoje? Mohli byste si po jídle chvíli odpočinout." Navrhne a pak znejistí a trochu číhavě se podívá na Guntera.
"Budeš chtít pro sebe a Nys svůj starý pokoj nebo bys raději něco většího?"

Když se Gunter zeptá na Coru, Minnie viditelně zbledne a schová tvář do dlaní.
Její výraz se okamžitě razantně změní. Najednou je plný paniky a úzkostlivého strachu.
"Ona...víš jaká je! Tvrdohlavá jako beran. Včera si usmyslela, že bude sledovat jednoho muže, vzala si Ruby a odjela k jezeru. Zatím se nevrátila.
A já se o ni docela bojím. Noc předtím se vrátila docela zřízená a....."

Minnie se odmlčí a na okamžik se zadívá stranou. Oči se jí lesknou.
 
  Gunter   Postava není přítomna 2.3.2015, 17:32:43
Usadím se ve svém obvyklém křesílku a oči mi pořád kloužou k Nyskel. Zajímá mě její reakce. Chci vědět, jak se jí tu líbí a hlavně chci vědět, jestli si domyslela, kde vlastně je. Podle jejího šokovaného výrazu bych soudil, že ano.
"Samozřejmě, moje milá. Odpovím na její poplašenou otázku a kývnu na Melwina.

"Jen pojď dál. Minnii Nestor vadit nebude. A u krbu se mu bude hezky ležet, je tam fajnová kožešina. Přesně taková, na jaké je zvyklý."
Počkám až vejdou a odkážu psa na místo. Doga okamžitě zamíří na kožešinu a samozřejmě si netroufne neposlechnout, autorita v mém hlase a hlavně v mých myšlenkách. S vyheknutím se na ni složí a skoro okamžitě začne oddychovat.
"Má toho za sebou opravdu hodně." Otočím se k Melwinovi.
"Je utahaný jako kotě. Měli bychom mu dopřát pár dní odpočinku, ať se z těch ran vzpamatuje."

"Jsi v pořádku, lištičko?" Zeptám se ještě Nys, protože se mi zdá nezvykle bledá a taková jiná. Zamlklá, nesvá.

Teprve pak se otočím na Minnii a čelo mi zbrázdí starostlivá vráska.
"To ti samozřejmě rád povykládám i novinky, které přivážím z Pírka, ale nejdřív chci vědět jedno, co se tu děje?
Torge mi řekl, že zmizela Cora a ty jsi z toho značně neklidná. Kam jela a proč?"
 
  Melwin   Postava není přítomna 28.2.2015, 18:11:50
Vejdeme dovnitř a mně spadne čelist! "Todle že je hospoda?!" nechápavě zírám na fontánky, všechny ty malůvky na stěně i sochy. Ty mě zaujmou snad nejvíc, protože to sou polonahý ženský. A jaký!!!

U jedný se zaseknu a až Nestorovo šťouchnutí mě probere. "Jo, už du." zavrčím na něj tiše.

Stoupáme do schodů a to, co sem viděl v kruhovým salonku za schodištěm....... "Takhle ňák si představuju zarhady rozkoše. Z tý knížky, co mi z ní občas slabikoval Max." zavrním naprosto zblble. O první schod skoro zakopnu.

Dojdeme až nahoru, Nestora mám pořád u nohy. Zaváhám, než vejdu. Zůstanu stát jen u dveří a provinile se zeptám: "Neměl sem ho nechat dole? Ale já... aby něco neprovedl." pokrčím nejistě rameny.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 28.2.2015, 18:03:00
To, co je uvnitř mi vyrazí dech. Opět. "Tohle je palác a ne krejčovská dílna!!!" vyčítavě střelím pohledem po Gunterovi. "Měl mi to říct! Proč mi to neřekl?!"

V místnosti, do které nahlédnu jen pootevřenými dveřmi, je spousta dívek. Žádné upracované švadleny, jak jsem si je představovala. Jsou krásné a... pestré. Každá je trochu jiná. I šaty mají pestrobarevné. A jaké! Kam se hrabe Helenina košilka!

"Co tu ale proboha dělají, když nešijou?" napadne mě okamžitě. "Ledaže..." podívám se pokradmu na Minnie. Její profil je vznešený a elegantní. Jako všechno na ní. "Že by to byly její to... dvorní dámy?! Jenže jestli jich je tolik... to musí být bohatší než královna!" Tahle žena je pro mě čím dál tím tajemnější.

Projdeme tou nádhernou halou a nemůžu se očima odtrhnout od fontánek. Nikdy jsem nic takového neviděla. Žasnu a ať chci nebo ne, to místo je naprosto kouzelné.

Salonek, do kterého vejdeme, je stejně přepychový, ale je o poznání útulnější. "A já se včera rozplývala u Amelie v domě. Tohle je úplně jiná třída."

Gunter se samozřejmě usadí, já zvolím poněkud nejistěji křesílko kousek od něj.

A ztuhnu. Nečekala jsem, že tahle otázka přijde tak brzo. Střelím nejistým pohledem ke Gunterovi. "Ujmeš se toho?"
 
  Vlk   Postava není přítomna 28.2.2015, 17:51:42Vejdete do Minniina sivého domu. Nejdřív majitelka s Nys, za nimi Gunter a v závěsu Nestor a jeho nový rozpačitý pán.

Vstupní hala má na podlaze nádhernou mozaiku a stěny zdobené malbami květin a krásných ženských postav. Kroucené bílé sloupy jsou ovinuté břečtanem a všude stojí tontánky, vázy s živými květinami a ladné sochy.
Vypadá to tu opravdu nádherně. Nyskel by přísahala, že na podobném místě nikdy nebyla. Ze vstupní haly se dá vstoupit do dalšího sálu, kde zahlédnete spoustu mladých dívek. Všechny jsou krásně oblečené a vypadají jako barevné květiny. Šaty mají z pestrobarevných hedvábných látek a vlasy učesané do složitých účesů. Kruhová místnost, do níž je otevřenými dveřmi vidět, je plná zlata, nachu a elegantního drahého nábytku.

Minnie tam ale nezamíří. Pokračuje rovně, k velkému schodišti z bílého kamene a začne po rudém, zlatě vyšívaném koberci stoupat vzhůru. Cestou křikne na ženu tmavé pleti, aby přichystala pohoštění.
Postarší žena vzhlédne, zavýská, když si všimne Guntera a slíbí, že vše přinese.
"Už bylo na čase, Terry!" Zahuláká na lovce a zmizí v postraních dveřích na druhé straně.

Minnie vás odvede do menšího salonku, a vybídne vás, abyste se posadili. Tady je nábytek zelenkavý a na stěnách pastýřské motivy. Místnost je útulná a zdá se, že tu Gunter není poprvé, protože okamžitě zamíří k pohodlné čalouněné židli a usadí se na ni.

Minnie se posadí zády k oknu a obejme rukama šíthlý pas.
"Tak. Tady budeme mít klid. Dorthea nám za chvíli donese jídlo a konvici s horkou kávou.
A teď mi musíte povědět, jak jste se vlastně potkali! Měl jsi přece nemířeno do toho tvého strašného údolí v horách nebo ne?"
Vybídne vás dychtivě.
 
  Gunter   Postava není přítomna 28.2.2015, 17:31:27
"Ten nejlepší. Nestor vyrostl v hospodě. Zvládne to. Ví, jak se chovat." Ušklíbnu se a raději nevysvětluji, že tohle je sice barák jak hrad, ale v podstatě se to od Pírka zas tak neliší.

Pobídnu Melwina, aby sebou hnul a vyběhnu za Min a Nyskel po schodech.
 
  Melwin   Postava není přítomna 28.2.2015, 17:20:12
Blaženě se na paní Minnie usměju. Vážně musí bejt moc hodná ženská, když je tak hodná na Nestora. Hlavou mi bleskne, že pro ni bych pracoval moc rád!

Než se stihnu vzpamatovat, šťouchne do mě pan Gutner. "Já... myslíte, že je to dobrej nápad? Víte, že je to hrozný tele." pochybuju nahlas, ale když do mě znova šťouchne, chytím Nestora pevnějc a zamířím dovnitř.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 28.2.2015, 17:16:53
"Stalo se tady něco?!" zarazí mě, jak Minnie o Gunterově návratu mluví. Jako by měla na srdci něco, s čím jí může pomoct jen on. Tázavě po něm střelím pohledem, ale teď na vysvětlování není ten správný čas ani místo.

To, jak se do mě zavěsila, je tak důvěrné, až mi to vyrazí dech. "Takže jí nevadím? Vážně?!" svitne mi naděje, ale rychle ji zadusám. "Jenže neví, že si mě Gunter pořídil jako sestřičku..."

"Ne, nikdy jsem tu nebyla." přiznám poctivě. A tu první otázku přejdu naprosto záměrně. Nepočítala jsem, že se o naše dny ve srubu budu někdy s někým dělit. A už vůbec ne s ní!

Nechám se poslušně vést, jen na okamžik vyšlu ke Gunterovi zmatený pohled. Nejsem si jistá, co si o tom všem myslet...
 
  Gunter   Postava není přítomna 28.2.2015, 17:15:11
Po očku sleduji, jak mi Minnie nenápadně uloupila Nyskel a trochu se mračím.
Je moje! Jenom moje! Polohlasem rozprávím s Torgeirem a dozvím se, že od včerejšího dne postrádají Coru a Minnie je z toho prý pěkně nervozní a ustaraná.
Nedivím se. Dobře vím, že Cora je pro ni vyjimečná.

Vede Nyskel do domu a já chytím Melwina za paži, než se stačí upejpat.
"Slyšel jsi. Máš jít dál a psa vzít s sebou. Když už jste si zbyli." Opakuji vesele po něm a postrčím ho rázně ke schodům. Sice bude asi z holek rozpačitý, ale ať se trochu otrká. Kluk ušatá.
 
  Vlk   Postava není přítomna 28.2.2015, 17:07:08


Minnie je samý úsměv. Na Mela, na Nyskel. Na Guntera. Přesto se jejím čelem táhne starostlivá vráska a dost často těká očima k příjezdové cestě. Jako by na někoho čekala.

"Výborně!" Zaraeguje na fakt, že Nyskel přijala její nabídku na tykání.
"My tu o Gunterovi také často mluvíme. V poslední době až moc často. Hrozně jsem si přála, aby ses vrátil." Dotkne se očima Guntera a ty její jsou rázem hřejivé a plné vlídnosti.

"Nebudeme tu ale stát na schodech. Pojďte prosím dál. Torge se postará o vaše koně a věci vám donese nahoru. Řeknu Thee, aby vám připravila jídlo, musíte být utahaní po cestě."

S přátelským smíchem se zavěsí do Nyskel a vede ji ke schodišti.
"Musíš mi povyprávět, jak ses seznámila s Terrym, Nyskel. Líbí se ti Ilesa? Byla jsi tu už někdy?" Švitoří přirozeně a pomalu stoupá do schodů.

Než vstoupí do dveří, ohlédne se ještě na Melwina.
"Toho krasavce vezmi klidně dovnitř, Melwine. Dáme mu pořádný kus masa."
 
  Melwin   Postava není přítomna 28.2.2015, 16:46:10
"Jasminne Corfu." opakuju si okouzleně. To jméno k ní zatraceně sedí. Je taky takový nóbl.

Nadšeně pozoruju, jak se chová k Nestorovi. Vůbec se nenakrkla, kvůli těm žgryndům.

Snaživě přikejvnu. "No, teď už tak trochu jo. My sme si zbyli." vysvětluju, ale v ten moment se zarazim. Přece jí tady, mezi dveřma, nebudu vykládat, co máme všichni tři za sebou.

Přitáhnu Nestora k noze a sleduju, jak se Minnie vrhá k Nyskel. Ta to ale zvládne dobře. Fakt dobře. Mám radost i za ni.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 28.2.2015, 16:42:54
"Je tak elegantní a krásná a... SAKRA!!!"

Ne, ona vůbec netuší, co jsem zač. Jinak by se ke mně tak nadšeně nehnala.

Donutím se na tváři vyloudit úsměv a musím se pochválit, protože to vážně nevypadá tak strašně.

"Děkuji." pípnu a opět sklopím oči. "Tykat? Už?!" "Ráda." pípnu znova a na okamžik se jí podívám do očí. Jsou chytré a bystré. "Ta mi uvidí až do žaludku!" vzdychnu. Ale konečně mě to donutí se trochu srovnat.

Narovnám se v zádech a můj stisk je upřímný. "Když už, tak už! Teď už na tom stejně nic nezměním!" "Gunter o vás často mluvil. Jsem ráda, že vás... že tě konečně poznávám." Usměju se. Vážně se usměju. "Jsem dobrá! Zvládnu to! Určitě!!!"
 
  Vlk   Postava není přítomna 28.2.2015, 16:34:17


"Tys ho opravdu střelil? Říkal jsi, že najít sněžného levharta není lehké!" Zasměje se svůdně hrdelním smíchem Minnie a když ji Gunter postaví na zem, vypadá na okamžik skoro zklamaně. Okamžitě ale vyloudí na tváři sladký úsměv.

"Přivezl jsi s sebou svoje přátele!" Vydechne nadšeně.
"To jsem ráda! Vítejte v mém domě! Terryho přátelé jsou u mě vždy vítání."

Sleduje jak k sobě Gunter dívku přitáhne a její zelené oči potemní, je to ale jenom mžik. Vysekne půvabné pukrle a přitiskne ruku na hruď.
"Jasminne Corfu, všichni mi ale říkají Minnie. A je sice pravda, že mi Maska patří, ale rozhodně jsem se o to nepřičinila sama." Vysvětlí poctivě.

Natáhne k Nyskel ruku, ale vzápětí se zapotácí pod útokem obří dogy a má co dělat, aby se udržela na nohách.
Je opravdu velmi štíhlá.
Okamžitě se k Nestorovi skloní.

"Tak tebe je opravdu pořádný kousek. Kde tě Terry sebral? Ten je tvůj?" Usměje se na Melwina a s naprostou samozřejmostí mu začne tykat.
"Všimla jsem si, že se po tobě pořád dívá. Ty jsi Melwin, že?"

Vstane a energicky přistoupí k Nyskel. Konečně ji podá ruku.
"Vítám vás, Nyskel. Říkejte mi Minnie, prosím. A pokud by vám to nevadilo, mohli bychom si tykat. My si tu na formality zrovna nepotrpíme." Navrhne vřele.
 
  Melwin   Postava není přítomna 28.2.2015, 16:33:30
"Dobrej den, paní... madam." vypotím, tváře rudé. Sklopim oči, protože vona je teda fakt silný kafe.

Nervózně přešlápnu a volnou rukou hrábnu po Nestorovi. "Poď sem, ty tele!" houknu na něj tiše. Pár slintů se zachytilo na jejích... jejím... "Co to má sakra na sobě?!" dojde mi konečně. "Je poledne a ona se tady promenáduje... To je župan?!"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 28.2.2015, 16:30:00
Musím se hodně přemáhat, abych se nechala poslušně přitáhnout ke Gunterovi. Očima těkám všude kolem, jen ne po tváři té nádherné ženy. Natož abych se jí podívala zpříma do očí. Viděla by to tam... To potupení a hanbu. "Jak jsem si kdy mohla myslet, že budu mít tak úžasného bratříčka jen pro sebe?!"

Konečně se donutím zvednou oči a už už se nadechuju. "Řeni jen Nyskel! Víc nemusíš! Jen tě představí a pak s ní půjde dovnitř! Ty si najdeš nějaký tichý koutek a do večera se tam můžeš užírat." slibuju si v duchu, ale nejdřív se musím představit! Aspoň představit!!!

Jenže mi do hovoru, tedy toho zamýšleného, vstoupí Nestor. "Zatracenej pes!" zavrčím nervózně.

"Přivezl jsi tři ztracené štěňata, ale tohle není útulek, Guntere!" zakvílím v duchu a udělám drobný úkrok. Můžu se vymluvit na psa, ale hlavně chci být od ní dál.
 
  Gunter   Postava není přítomna 28.2.2015, 16:21:57
Zatočím s ní ve vzduchu a postavím ji zpátky na zem.
Mám Minnie rád a vážím si jí. Pro všechno, čím si prošla. Proto, jaká je.
"Vrátil!"Přikývnu vřele.
"Přece jsem ti slíbil toho irbise. Ulovili jsme ho pro tebe s Nyskel." Směji se.

Pustím ji a pokročím k nezvykle zamlklé a rozpačité Nys. Jemně ji vezmu za ruku a přitáhnu k sobě.
"Rád bych tě představil, Nys." Oslovím ji vesele.
"Tohle je Sladká Minnie, bystrá majitelka tohohle přepychového domu u Šarlatové masky." Jeho nové jméno raději nezmíním. Nemusí mít všechny šoky hned ve dveřích.

Nadechuji se, abych Min řekl jméno mého životního poblouznění, ale vecpe se mezi nás Nestor a začne ji zvědavě očuchávat a oslintávat přepychový župan.
"Toho jsem ti také přivezl." Ušklíbnu se. "A taky Melwina."
 
  Melwin   Postava není přítomna 28.2.2015, 16:09:31
Odevzdaně svěsím ramena a natáhnu se pro zavázanej balík. "Ach jo! Jak by tady mohli potřebovat takovýho otrapu, jako sem já, když i podomek ze stájí tady chodí takhle vyparáděnej." Vidim to bledě. Hodně bledě. Ale třeba má pan Gunter i nějaký jiný známý. Míň nóbl.

Ze dveří domu vyjde žena. A jaká!!! Nevím, jestli na ni civět nebo jestli sklopit oči, protože obojí mi přijde hloupý. Já si připadám hloupě.

Vrhne se na pana Guntera a je vidět, že ti dva maj už něco za sebou. Trochu soucitně střelim pohledem po Nyskel. I když sem se na to neptal, přijde mi, že mezi nima něco je. Nevim. Ale i tak to pro ni asi nebude lehký. "Já se vo sebe nějak postarám, ale vona..."
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.