abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Nyskel   Postava není přítomna 23.3.2015, 20:05:49
Cítím, jak se Gunterův Vlk napne jako struna. Zaznamenám i jeho temné vrčení a nervózně se po něm ohlédnu. "No snad se TEĎ nebude měnit?! I když... možná to o něm Beth ví. Stejně jako Minnie..."

Poslušně přikývnu, ještě jednou dívce povzbudivě stisknu ruku a pak vyklouznu ven, za ním.

"Jistě. Je čas." zopakuju po něm. "Jen jsem zvědavá, jestli se stihnul nachystat i Melwin..." poznamenám napůl pobaveně a napůl jízlivě.
 
  Gunter   Postava není přítomna 23.3.2015, 19:59:43
"Myslím, že každý dokáže cítit vášeň k něčemu nebo někomu, Beth, jen ne u každého má ten cit podobu lásky. Někdy je to nenávist, posedlost nebo třeba strach. Těžko říci, co vlastně pohání Ardeta Deie a abych pravdu řekl, zákrutí jeho zvrácené mysli mě nikterak nepřitahuje. Myslím, že ji ani nechci znát."

"Není třeba, Thea se o ni stará. V Masce se vždycky o své postarají. A Beth je tu doma, má jistě u nejlepší možnou péči." Uklidním Nys a tiše vyslechnu varování Beth.
Ne, že bych ji nebral vážně, ale temný záblesk v mých očích jasně dokazuje, že kdyby se někdo pokusil ublížit moji milé, jak laskavě vyjádřila zbitá dívka, se zlou by se potázal.

"Myslím na to, věř mi a postarám se, aby ji nikdo nezkřivil ani vlas na hlavě." Můj hlas mimoděk sklouzne do vrčení a Beth sebou polekaně trhne. Rychle se odvrátím, abych zakryl měnící se barvu mých očí a zamířím ke dveřím.
"Je čas, musíme vyrazit." Zamumlám nezřetelně a otevřu dveře, abych je podržel Nyskel.

"Jakmile se převlečeme, chtěl bych vyrazit, jak jsi na tom? Souhlasíš?" Zeptám se bezhlesně, když vyjde za mnou na chodbu. Ještě zamávám Beth a povzbudivě na ni mrknu a pak za námi zavřu a otočím se k Nys.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 23.3.2015, 19:46:07
Vážně přikývnu. Rozumím jí líp, než si myslí! A než Gunter tuší...

Tiše jí nachystám do pohárku vodu a pomůžu jí napít se. "Má horečku. Neměli bychom říct Minnie, aby se o ni někdo postaral?"

"Neboj se, Beth, já se o sebe dokážu postarat." I když by to tak mohlo znít, není v tom žádné pohrdání nebo odceknutí. Říkám to vážně a odhodlaně.
 
  Vlk   Postava není přítomna 23.3.2015, 19:36:55

Když Nyskel pronese svůj plamenný slib, Beth se k ní natáhne, křečovitě ji popadne za ruku a silně ji stiskne.

"Ty mi rozumíš, že? Rozumíš mi!
Děkuji!
Je dobře, že tě Terry přivedl, bude do věcí vidět lépe. Ženský náhled mu vždycky chyběl. Jsem ráda, že jsi tu!"


Očima sklouzne na Guntera a přemýšlivě nakrčí nos.
"To je možné, že mu někoho připomíná. Někoho, koho neměl rád nebo kdo mu ublížil.
Nebo koho velmi miloval......
Pokud taková stvůra jako je Ardet Dei vůbec dokáže milovat."
Dodá trpce.

Gunterův slib ji očividně uklidní. Opřes se zpátky do polštárů a požádá Nyskel, aby ji podala džbánek s vodou. Tváře ji horečnatě planou a oči jsou vlhké a lesklé.
Zdá se, že její tělo ještě zdaleka není v pořádku.

"Děkuji ti, Terry. I tobě Nyskel. Já budu připravená. Na všecko. A budu čekat.
Jen....dávej na svoji milou pozor. Nevím, jestli je moudré brát ji tam, kde je teď Cora, protože já si pořád myslím, že ať už je kdekoliv, tak s tím má Ardet něco společného.
Mohl by být pro Nyskel nebezpečný, Terry. Mysli na to."

 
  Nyskel   Postava není přítomna 23.3.2015, 19:08:46
To oslovení "miláčku" mě zatahá za ucho a střelím po Gunterovi podezřívavým pohledem. "To si ze mě utahuje? Myslí si, že bych to nedokázala?!"

Jak ale mluví dál, musím mu chtě nechtě dát za pravdu. Vážně pokyvuju a když skončí, soucitně se podívám na Beth. Nějak nevím, co víc říct, ale z mého upřímného zájmu je dobře patrné, že souhlasím s každým Gunterovým slovem. A hlavně s tím slibem, který ji dal.
 
  Gunter   Postava není přítomna 23.3.2015, 17:42:29
Rozněžněle se usměji, když Beth chválí moji Nyskel a oči mi září.
To, že jsem si dobře vybral, dávno vím. Co, jsem si jistý!
Jenže problém je vtom, že Nyskel o tom jednak neví a jednak by nikdy nesouhlasila, protože jsem přece bratříček.
To dá rozum.


Ale i tak se dmu jak kohout na smetišti. Div, že nepředu a rozpačité úsměvy mé milované mě nechávají chladným.
Zato, když se ukáže modročerný výstřih a Beth začne vyprávět, zvážním a zesmutním.
A taky přikyvuji.
Svým způsobem s jejím názorem souhlasím. Jestli Ardet věnuje Coře tak úpornou pozornost a vybírá si stále jen ji, nějaký zájem tam být musí. Jinak by mu bylo jedno, jakou ženu zrovna trýzní...

"Třeba se podobá někomu, koho znal...." Pronesu zamyšleně a pak se ušklíbnuý na bojovnou Nys.
"To nebude tak jednoduché, miláčku. Nemůžeme Ardeta jen tak krouhnout. Je to Soterův nejdůvěrnější společník a pokud by byl zabit, bude řádit jak černá ruka. A hádej, kam půjde nejdřív....
Nejprve musíme najít Coru, dostat ji z toho a teprve pak uvidíme, co v té věci podnikneme dál.
Navíc Ardet je cesta k Soterovi. K jeho informacím a plánům.....nebylo by moudré, zabíjet ho hned. I když byste si to obě přály a já konckonců také. Momentálně bych mu nejrději vyrval páteř z těla a nejspíš bych to i dokázal."
Prohrábnu si vlasy a potřesu hlavou.

"Nějak se nám to tady zamotává..."

Skloním se nad Beth a podívám se jí pevně do očí. Vím dobře, co ke Coře cítí a jak moc se teď musí trápit. Její vlastní modřiny jsou proti tomu procházka růžovým sadem. I když jsem si nikdy nevšiml, že by Cora ty city opětovala, neznamená to, že jsou méně silné.

"Jestli je ještě naživu, tak ji dneska v noci přivedu domů, Beth. Slibuji.
Dojdeme pro ni. Já a Nyskel a ty se připrav na to, abys byla silná. Možná to bude ošklivé."


 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.3.2015, 21:29:30
Rozpačitě se usměju nad její upřímností a cítím, že mé tváře chytnou nepatrný, nachový odstín. Vlastně si uvědomuju, že jsem na Guntera zvláštně hrdá. Na svého Guntera, který už tak úplně není muj velký bratříček. Je něco víc, ale co, to nějak nedokážu pojmenovat... Nezapadá do žádné obvyklé kategorie.

Rozpaky se rozplynou v jediný okamžik, když se dívce sveze košile o něco níž. Oči mi okamžitě ztvrdnou a musím zatnou pěst za zády, abych se trochu uklidnila. "Ten hajzl!!!"

Představa, že někdo tak odporný křičí na hlouček ustrašených dívek je pro mě příliš velké sousto. Zatnu čelist a po zádech mi přeběhne svědění. "Klid!"

"Cořina malého andílka?! Cora... Cora má dítě?!" zamžikám a střelím pohledem po Gunterovi. "Proč mi to neřekl?"

Těžce polknu. To, co říká Beth, je tak příšerné, že proti tomu je snad i vzpomínka na Darkina jen šedavé, neurčité cosi. Nedokáž vůbec pochopit, že tu ty holky ještě jsou. Jak tohle dokážou snášet?! Dobrovolně a o své vůli?!

"Nebudeš muset! Rána už se nedožije!" procedím chladně a je mi úplně jedno, že tím můžu cokoli prozradit. Ten rudý vztek, který ve mně temně žhne, je neúprosný! "I kdyby mě to mělo stát mou kůži, ten hajzl to nepřežije!!!"
 
  Vlk   Postava není přítomna 22.3.2015, 21:17:45

"Nyskel...." Přikývne dívka vážně.
"Hezké jméno.
Dobře sis vybral, Terry. Je hezká a milá. A myslím, že bys byla hloupá, kdybys s tou formulací nesouhlasila, Nyskel. Terryho tu má každý rád a každá by o něj stála. A nejen tady v Masce. Je to pořádně hezký kus správného chlapa,."
Mrkne na Nys a s Gunterovou pomocí se posadí.

Košile jsi sklouzne níž a ukáže se, že má modřiny i na hrudi a na odvrácené straně krku. Jako by ji někdo škrtil.
Smutně se usměje a začne rukou žmoulat pokrývku. Rozpačitě se dívá do plamenu svíce.
"Proč si vybral mě, je myslím jasné. Tedy aspoň mně ano.
Cora tu nebyla. Min ji poslala k švadleně a ona se tam zdržela. Vrátila se až k ránu. Nevím, co kde tropila. Ardet došel a jako obvykle se po ní sháněl.
Když zjistil, že v Masce není, hrozně zuřil. Přetáhl Kiangu bičem a řval, že chce náhradu. Všechny jsme se krčily v koutě, protože o jeho přízeň věru žádná nestojí a on se zlomysleně rozhlédl a vybral si mě.
Oči mu blýskaly jako dvě dýky a přišlo mi, že to udělal jen proto, že dobře věděl, co ke Coře cítím. Chtěl se jí pomstít nebo co.
Když mě měl nahoře, hulákal, že zprzní Cořina malého andílka, když se před ním schovává.
Víš...měla jsem pocit, že o to v podstatě ani nestál....."
Beth se omluvně usměje na Nyskel a pak pokračuje, celá rudá.

"On....já si nemyslím, že chodí za Corou kvůli sexu. Dávno ne. Mně připadá, že je jí tak trochu posedlý. Ubližuje jí, bije jí, ale ve své podstatě je s ní posedlý a to ho rozběsňuje ještě víc. Taky, když byl pak s Corou, řádil jak pominutý. Sotva došla domů. Pozval si ji dolů do města. Min mi to řekla....." Ublíženě ke Gunterovi vzhlédne a pak vášnivě dodá.
"Já ho nenávidím, Terry. Cora se mu snaží odporovat a špehovat ho pro Min, ale já ho nenávidím. Kdybych mohla, zabila bych ho." Vyhrkne se vší zhrzeností zamilovaného člověka.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.3.2015, 21:03:58
"Já vím. Rozumím tomu..." odpovím mu tak zvláštně měkce. Uvnitř si musím přiznat, že si na to zvykám. Vlastně... už jsem si zvykla, protože v sobě necítím ani trochu podráždění nad tímhle označením. Ano, zvykla jsem si.... Až podzřele rychle. V myšlenkách se vrátím do Gunterova pokoje a ke svým závěrům, které jsem neměla zatím čas promyslet a zpracovat.

Rychle se ale napomenu. Posledních pár chvil se tolik soustředím jen sama na sebe, že mi unikají detaily z mého bezprostředního okolí. Třeba to, co říkala Beth o Minnie.

Gunter si sedne na lůžko a já postoupím o něco blíž. Tak důvěrné gesto si samozřejmě nedovolím, ale celým svým postojem dávám najevo, jak moc jsem připravená pomoct, jak jen to půjde.
 
  Gunter   Postava není přítomna 22.3.2015, 20:55:08
Prohlížím si v blikotavém svitu svíce ležící dívku a mračím se čím dál tím víc. Šedomodré modřiny na jejich pažích a pobledlá tvář se mi ani trochu nelíbí. Navíc je mi jasné, že tu největší paseku skrývá košile a peřina.
"Řekli mi to. Půjdu pro ni, Beth. Přivedu ji domů. Živou nebo mrtvou." Beth pravý stav věcí nezastírám a je pravda, že Cora v téhle chvíli už žít nemusí a Beth....Beth vždycky dávala přednost dívkám a pokud mě moje instinkty nepletly, tak byla Cora pro ni vždycky vyjímečná. I její vyprahlý pohled, když o ní mluví, mě vtom utvrzuje.
Pro Coru byla vždycky na prvním místě Minnie, ale pro Beth to byla Cora.
Vždycky a všude.

Se zájmem se zadívá na Nyskel a já se neštastně ušklíbnu.
"Nevím, jestli by právě s touhle formulací souhlasila, Beth, ale ano, patří ke mně." Odpovím odvážně a v duchu se jemně a omluvně dotknu Nys.
"Nezlob se na mě prosím, za tu troufalost, Nys, ale bude to takhle jednodušší. Aspoň tady ano. Pro nás oba."

Tiše doufám, že mě nevezme svícnem po hlavě a když ano, že si to nechá do našeho pokoje.
Netrpělivě škubnu rameny, když zmíní Min a tak nějak nechápu, proč by měl zrovna Minnii zajímat můj milostný život, ať už je kdovíjak zoufalý.
Vlídně se na Nys usměji, když se Beth představí a opatrně přisednu na kraj lůžka.

"Tak povídej....jak moc tě zřídil a proč vlastně? Min říkala, že si vždycky vybíral Coru, proč sáhl po tobě? Máš tušení?" Zeptám se tiše a ohleduplně ji pohladím po tváři.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.3.2015, 20:29:19
To, co se stalo před malým okamžikem, mě donutí vzpomenout si na Gunterovu otázku. "Co by se stalo, kdybych ji na uzdě nedržela? Kdyby nebyla ve vězení? Co by se mohlo stát? Vždyť ona má jiné instinkty. Nutí ji to dělat jiné věci! Začala bych výt lidským hlasem? Začala bych slintat? Začala bych se před ním nakrucovat?! Co by se stalo?" myšlenky mi v hlavě letí jako splašené.

"Možná by se nestalo nic... Možná je to tak strašné právě proto, že to potlačuju. Možná by ji něco zastavilo tak nějak samo." hloubám dál a k tomu se přidává má zvědavost, která mi našeptává zkus to, zkus to.

Nepatrně se ošiju. Zkusit bych to mohla... jenže... "Jak bych to pak vysvětlovala Gunterovi, kdybych se náhodou začala chovat jako blázen?!"

Ne, Gunter není bezpečné prostředí na to, abych experimentovala s Vlčicí. Nemůžu ho vystavovat všem jejím vrtochům. Jeho, který se dokáže skvěle ovládat. "No, ehm, vážně to dokáže tak svěle?" napadne mě a najednou je Gunter o fous přístupnější.

Do pokoje tiše vklouznu za ním. Chvilku mi trvá, než si mé oči přivyknou v šeru.

Dívka na posteli je krásná. Takovým zvláštně jemným způsobem. Na nepatrný okamžik se nespokojeně zamračím, ale rychle tvář zase vyhladím. "To už by stačilo! Přestaň s tím!" houknu sama na sebe a raději se soustředím na ni.

Modřiny na jejím předloktí mi nemůžou uniknout ani v tom šeru. V duchu připočtu tomu hajzlovi další zářez, ale navenek na sobě nedám nic znát.

Až mě zarazí, že Gunterovi říká to samé, co mu říkala Eve, když mě viděla poprvé. Ne, on vážně s žádnou ženou cestovat nemohl. Nebo aspoň ne po tomhle kraji. A každému přijdu po jeho boku jako zjevení.

Tahle myšlenka mě trochu uklidní, takže mi vlastně ani nevadí, že mě tak nazvala. Gunterovou dívkou.

"Nyskel." odpovím tiše a mírně se usměju. Vstřícně... kupodivu...
 
  Vlk   Postava není přítomna 22.3.2015, 20:18:44

V pokoji, kde bydlí Beth je šero. Svítí tu jen jedna jediná svíce v potečeném dřevném svícnu. Postel je poměrně široká, z tmavého těžkého dřeva a uprostřed modře proužkovaných peřin leží pobledlá dívka. Zírá do stropu a když vejdete, otočí hlavu ke dveřím a nadějně se rozzáří.
Beth. Její barvou je nejspíš holubičí šeď, protože když natáhne ruku v noční košili směrem k vám, je právě v téhle barvě.

"Myslela jsem, že jde Min." Zachraptí podivně tlumeným hlasem a vy si uvědomíte, že ta šedí zahalená paže, která vyklouzne z rozstřižené látky ven, je plná modřin.
"Thea říkala, že jsi dorazil, Terry. To je dobře. Min tě potřebuje. A Cora nejspíš ještě víc....
Nevrátila se. Říkali ti to? Jestli ji chytil, jak ho špehuje, je s ní nejspíš zle.
Velmi zle, Terry."
Šeptá naléhavě.

Bílá barva jejího obličeje ještě více vyniká jak ho rámují pocuchané tmavé oči a vyplašené velké oči si zvědavě prohlížejí Nyskel.
"Tvoje dívka, Terry? Konečně sis našel děvče? Nu, bylo načase. I když Min bude nejspíš zoufalá..." Zamumlá tiše.

Podívá se zpříma na Nyskel a její pohled je vlídný a plný zájmu.
"Jak se jmenuješ?"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.3.2015, 20:04:12
Vyplašeně na něj otočím tvář, když mě chytne za ruku. Jako kdyby mě při něčem načapal. A taky že načapal! "Poznal to! Ví to! Samozřejmě! Ale já si nezačala!!!" kňourám na svou obhajobu. Jenže to můj... náš problém neřeší. Je úplně jedno, kdo to spustil. A vlastně to byl původně Melwin, tohle už jsou jen vlčí důsledky.

"Mám něco říct? Ne! To by bylo ještě horší!"

Provnile se mu dívám do očí. Musí mi vidět až do žaludku. Zadržím dech a cítím obrovské napětí kolem nás. Z něj cítím souboj. A k mému zděšení mi dochází, o čem je. Já sama ho totiž bojovala jen před okamžikem. Snaží se ovládnout Vlka!

Vlčice je v ten moment rozpolcená stejně jako já. Ja jednu stranu se naježila, když mě tak chytil za předloktí. Dokonce nepřátelsky zavrčela. Ale na druhou se hned v dalším momentu málem rozplynula blahem. A já........... vlastně to cítím dost podobně.

Těžce polknu a konečně sklopím oči. Zvládne to! A já taky!

Poslušně jdu před ním a snažím se zhluboka vydýchat. Nenápadně a skrytě. Vím, že před ním nic neutajím, ale potřebuju to kvůli své důstojnosti! Tohle bych mu prostě vysvětlit nedokázala, protože tomu sama úplně nerozumím.
 
  Gunter   Postava není přítomna 22.3.2015, 19:47:30
Zatnu zuby a narovnám se.
Tohle přece musím zvládnout.
Jestli ne, tak jsem fakt hotová sračka, k sakru!


Popadnu ji za předloktí a chvíli ji jen tak zírám do tváře. Hladově. Zoufale.
Na krátký okamžik se zapotácím strachy, že to fakt nedám a strhnu ji k sobě. Sevřu pevně oči a představím si to. Sladce a mučivě.
Pak je zase otevřu a jen ji postrčím po chodbě dál, směrem ke schodům.
Vlk zklamaně zakvičí a já ji vedu do pokoje k Beth. Zuby pevně stisknuté, dech přerývaný a nohy....nohy jako z bláta.
 
  Melwin   Postava není přítomna 22.3.2015, 18:11:14
Holky štěbetaj vesele dál a já na nich můžu voči nechat!

Dávám si zatraceně pozor, abych se znovu nenakláněl k růžový Lis, protože za chvilku budu muset vstát a vodejít. A potřebuju, aby nebylo nic vidět. Ale jde mi to jen hodně pomalu. Oblak vůní, kterej mě vobklopil, tomu moc nepomáhá.

Přeskakuju pohledem z jedný na druhou a přemejšlim, která by to se mnou mohla myslet nejupřímnějc. Protože to, že nejsem zrovna mazák, asi pozná každá.

Zastavím se bezděky u modrý Anne. Nemůžu si pomoct, ale ta mi z nich přijde taková... nejhodnější. "Možná by to nevykecala, dybych ji pak poprosil..." Jenže... drzost v tý fialový Tině... a Lis vedle mě se svoují horkou dlaní... "Zatraceně! Koukej myslet na něco jinýho!"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.3.2015, 17:48:10
Gunter se zastaví a opře se o stěnu. Slyším, že se mu zrychlil tep a je... no... nejsem si jistá, jak si to mám vykládat. "To Beth?! Má na ni nějaké... vzpomínky?!" nervózně přešlápnu a vůbec se mi nelíbí, kterým směrem se mé myšlenky vydaly. Opět! Jako by mi nestačilo to ohledně Minnie. "Copak už si nepamatuju ten jeho ublížený pohled?! Byl k smrti uražený! Tak jak by mohl s nějakou Beth...".

Narazí do mě prudká vlna vzrušení, div nezavrávorám. A vychází čistě a jen z Guntera. Polknu na sucho a v ten okamžik jsem ve svém nitru, u Vlčice. Je sice stále ve vězení, ale ten záchvěv, kterým odpoví Vlkovi, mi projede celým tělem a málem se mi podlomí kolena.

Bezděky zrudnu a jsem ráda, že je Gunter otočený ke stěně. Stydím se nejen za Vlčici, ale i za to, že mě to zase napadlo! Zase Gunterovi strkám jednu ze zdejších dívek do postele! "Proč?! Proč si to dělám?!" zanaříkám v duchu. Je mi jasné, že znovu už se na tohle nikdy ptát nebudu, i kdybych si měla ukousnout jazyk! "Ale jak se sebou vydržím?!?! Ehmmmm... teda s Vlčicí?!" poopravím se rychle, ale tohle vnitřní podřeknutí mě rozladí ještě víc.

"Chápu, rodina. Prostě ji má ráda." snažím se mu pomoct v hovoru notně přiškrceným, tichým hlasem.

"Jo, to je rozumné." oddám nakonec po hlubokém nádechu. Pusou! Nosem bych si netroufla.
 
  Gunter   Postava není přítomna 22.3.2015, 15:39:57
Kráčím spěšně po chodbě a snažím se uklidnit. Blízkost Nyskel můj ehm....problém, ještě navýšila.
Místo, aby se nepřirozenné vzrušení vytratilo, nasaju zhluboka její vůni a ještě se to zhorší. Srdce mi najednou tluče rychleji a musím se na okamžik opřít o zeď, abych to rozdýchal a začal normálně uvažovat. Vědomí, že jsme konečně zase sami na prázdné chodbě je....znepokojující.

Vlk se neklidně zmítá na pomyslném provaze, který jsem mu hodil kolem krku a vzrušeně vyje.
Znovu se zhluboka nadechnu, pustím její paži a zaryju obě ruce do zdi.
"Beth...." Snažím se zoufale najít nějaký pevný bod.
"Je....je to jedna z dívek v Masce, což jsi jistě...pochopila.
Ona....
Beth...."
Nedaří se mi soustředit se.

"Je to prostě tak. Min má dívek několik, ale čtyři z nich jsou jaksi.....jak to nazvat...
Důvěryhodnější?
Min bližší?
Spolehlivější?
Prostě Beth, Cora, Tina a Anne jsou pro Minnii něco jako rodina a i já jsem je bral vždycky jinak.
Jako by to byly její mladší sestry nebo tak něco.
A pokud Ardet Beth zmlátil, rád bych věděl proč a co ho vedlo k tomu, že si ji vybral a.....prostě potřebuji znát podrobnosti."
Uvědomím si, že to zní kapku zvrhle, ale tak nějak doufám, že ona to pochopí.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.3.2015, 14:49:56
Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy prožila tak hroznou večeři. Možná bych za to měla spílat Gunterovi, ale on za to nemůže. I když... trochu ho podezřívám, že má na očích růžové brýle, když se dívá na obyvatele Masky. Tedy... hlavně na obyvatelky!

Vyklouznu s ním poslušně na chodbu a zhluboka se nadechnu. Melwinovy pocity byly jednoznačné a poněkud... koncentrované. Najednou mi ale dojde, že to nebyl jen Melwin. Slabý závan cítím i s Guntera. Překvapeně se na něj podívám, ale neřeknu nic. "Takže Vlk měl taky co dělat?" pomyslím si vcelku smířlivě.

"Řekneš mi něco o Beth, než tam dojdeme?" požádám ho tiše. Chci mít přehled.
 
  Melwin   Postava není přítomna 22.3.2015, 14:46:03
"Pobav se?!" to, co mě pod tímhle povelem napadlo, je rozhodně na dýl, takže na TOHLE můžu zapomenout! Ale co, beztak bych to rozhodně nechtěl uspěchat. A jestli tady mám zůstat ve službě, je to jako těšit se na nedělní koláč. Člověk ví, že bude, a že až to přijde, zatraceně si ho vychutná! "A to já si vychnutnám!" polknu na sucho ve slastným očekávání.

"Jasně, nachystám se." kejvnu rychle, ale teď mi ještě pár chvil zbejvá a já se je rozhodl věnovat je pečlivýmu pozorování a porovnávání. "Jestli si mám vybrat, se kterou začít, měl bych v tom mít jasno dost rychle. Jinak se ty holky vo mě snad porvou!"
 
  Gunter   Postava není přítomna 22.3.2015, 14:35:18
Ani sám nevím, proč jsem Melwinovi nabídl, aby šel s námi. Možná mám tak trochu pocit, že je sice z holek nadšený, ale trochu ho taky děsí a možná by uvítal trochu času a prostoru k nadechnutí....nevím.
Možná je to myšlenka, že pokud nebude Cora v pořádku, což nejspíš nebude, uvítám, když mi s ní v loďce pomůže....těžko říct.
Možná obojí.

"V klidu dojez a pobav se. My teď půjdeme za Beth a pak se také zakočíme převléct. Ťuknu na tebe, až budeme připravení." Zašklebím se přátelsky a už si vedu svoji krásnou společnici pryč.
Svým způsobem nadšeně. Pro dnešek mám společnosti až po krk. Zlenivěl jsem a zvykl si jen na její přítomnost a zjišťuji, že mě ten přetlak lidí docela vadí.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.3.2015, 14:30:44
Vděčně vklouznu dlaní do Gunterovy napřažené ruky a vystanu. "Je to tu vážně k zalknutí!" A možná mi tak trochu dělá dobře, že si mě Gunter přede všemi odvádí! Ne je, ale mě! "Zklidni se, jo?! Zdaleka nemáš vyhráno! Je to jen otázka času... Zatraceně!"

Nespokojeně si přeměřím Melwina. Doufala jsem, že půjdeme sami. Jen sami dva.

Zaznamenám Gunterův pohled k jedné z dívek a překvapí mě. "Proč zrovna ona? Udělala mu něco?" má zvědavost zafunguje na jedničku. Ale otázku budu muset nechat až na chodbu.
 
  Melwin   Postava není přítomna 22.3.2015, 14:26:15
Práce... "Slyšel sem práce? Haló! Soustřeď se!!!" snažím se nahnat si trochu krve zase zpátky do mozku, ale moc mi to nejde.

Až když se ke mě pan Gunter nakloní, aby nemluvil přede všemi, rotržitě zamžikám očima. Jindy bych asi vstal, aby se ke mě nemusel sklánět, ale to teď nepřipadá v úvahu! Rozhodně ne!

"Já du určitě taky!" vyhrknu rychle. I když dlužno přiznat, že od pasu dolů se mnou moje tělo vehementně nesouhlasí.

Soustředěně se zamračim a donutím hlavu, aby začala myslet taky na něco jinýho. "Jednou sem byl na loďce. To sme byli s Thomasem v Darbinu a von kupoval něco přímo vod námořníků. Museli sme za nima na loď." vykládám rychle. "Vesloval sem a pluli sme docela rovně." přikývnu odhodlaně.

"Mám se jít nachystat?" šeptnu zpátky a neubránim se náznaku lítosti v hlase.
 
  Gunter   Postava není přítomna 22.3.2015, 14:18:17
"Jistě, najdu si tě." Kývnu stroze, popadnu ze stolu dvě jablka a podám Nyskel ruku, abych ji pomohl vstát.
"Vyrazíme, lištičko. Stavíme se za Beth a pak nás čeká práce."

Kývnu na dívky a Min a na Melwina se zakřením.
"Tak užívej, kluku, myslím, že jsi zrovna někde v ráji, ale kdybys chtěl v noci mocímermo s námi, tak by se mi docela hodilo, kdybys na nás počkal v člunu a byl nachystaný co nejrychleji vyrazit, až se vrátíme. Pokud se tedy vrátíme.
Umíš veslovat?"
Mluvím tiše, tak aby mě pokud možno slyšel jenom on. Sice holkám věřím, ale jistota je jistota a tu novou navíc neznám.

Šlehnu očima po červené dívce a nespokojeně zapráskám vousy.
Nelíbí se mi.
 
  Melwin   Postava není přítomna 21.3.2015, 18:17:35
"Seznamovat se... no jasně, já bych se seznamoval, až bych brečel, jenže..." roztržitě přelítnu pohledem tu barevnou směsici. "To si vážně můžu vybrat? Myslela to paní Minnie vážně?! Ale kterou? A co když je to jen ze srandy a pak si ze mě budou utahovat všechny?!" zavrtím se nervózně. Pořád mi připadá, že je to moc štěstí najednou.

Pak mě ale napadne další znepokojivá věc. "Až zjistí, že sem eště nikdy to... neto... budou si ze mě dělat srandu úplně všechny!" polknu nervózně.

Všechny ty otázky a nejistota sou strašný. A k tomu všemu ještě všechno to vzrušení, kvůli kterýmu nedokážu rozumně myslet. Motám se v tom jak vítr v bedně.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 21.3.2015, 18:10:53
"S Nys... uffffff..." uleví se mi a rychle vstanu.

Vůně vzrušení a touhy, která se vznáší ve vzduchu, totiž začíná být k zalknutí. Jako by to nebyl už jen Melwin. Dovolím si pár kradmých pohledů po dívkách, i když tak nějak bych čekala, že ony jsou zvyklé. Že to na ně nepůsobí.

Na Vlčici to ovšem zabírá naprosto spolehlivě. Cítím, že se mi lehce zrychlil tep a jsem čím dál tím nervóznější.

Rychle se usměju na Minnie a nepatrně přikývnu, ale je vidět, že myšlenkami jsem tak trochu někde jinde.

Netrpělivě se ohlédnu po Gunterovi a mé oči jasně říkají, jak moc chci pryč.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.