abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Battlestar Fenix ::
družina
stránkovat po:  
 

Pán Jeskyně
26.9.2013
15:50:47
Arrow

Zhluboka si oddechneš. Výbuch zničil ridery za tebou. Na radaru máš hromadu trosek a zbývající vipery. Jen málokterý z nich je v zeleném. Většina má žlutý nebo oranžový indikátor stavu. A pár jich je v červeném.

Bylo zvláštní říct Lise, že ji miluješ. Náročné, vyčerpávající a osvobozující zároveň. Už se vidíš u ní. Někde v klidu. Osamoceni. Ruku v ruce nebo snad i v objetí. Krásná představa.

Z představ a tužeb je vyruší zapípání indikátoru stavu tvého viperu. Jsi v oranžovém. Na monitoru poškození bliká skoro celá stihačka. Jsi bez raket a do kulometu ti zbývá pět nábojů. Viper sám reaguje zpomaleně a o zrychlení si můžeš nechat jen zdát. Zbývá už jen doplachtit s tím šrotem domů a pořádně si odpočinout.

Rána. Celý viper se otřese a na monitoru ti naskočí červená. Motory to schytaly naplno. Rána tě roztočila a viper je takřka neovladatelný. O okamžik později se srazíš s rychle letící troskou nějakého raidra. Skoro to tvého vipera rozpůlí. Počítač zareaguje jak má a katapultuje tě. O vteřinu později viper exploduje.

Výbuch sám tě napůl omráčí. Nejsi schopen vůbec ničeho. Jen volně letět vesmírem. Pohled na rychle se přibližující kus asteroidu tě vyděsí. Stejně jako zjištění, že z opačného směru k tobě letí kus trosek bůh ví čeho. Narazíš do kamene. Máš pocit, že v tobě zapraskaly všechny kosti. Zaplaví tě obrovská bolest. O chviličku později se o tebe jen otře ona troska. Je zázrak, že skafandr ještě drží pohromadě.

Letíš si vesmírem. Přímo do míst, kde se právě cylonská loď, v oslepujícím záblesku, rozpadla na kusy.

Kara "Starbuck" Trace
25.9.2013
21:55:38
Jakmile dostanu přesné pokyny, co mám dělat. Usednu do svého vipera a vyčkávám na povel ke startu. Nemusím dlouho čekat, neboť pp minutě se ozve signál pohotovosti. V hangárech je dokonale uspořádaný zmatek. Motají se tam technici, piloti a dispečeři. Všichni naštěstí ví co mají dělat. Za další dvě minuty jsou všichni v kokpitech a vyčkávají. Z rádia se ozve povel ke startu. Během sekundy jsou všichni venku. Namačkány začíná. Máme za úkol všichni dohromady rozmístit 250min. Při rozmisťování svých pěti min se mi povede škrábnout jeden asteroid. Při umísťování poslední miny se rozhlídnu po osatních viperech. Jsou na tom podobně jako já. Spocení.


Při skoku konvoje do oblast už jsou všichni schovaní za asteroidy. Vyletí jejich stíhačky a já zajásám. Budou posily. Ty stíhačky téměř nejsou bojeschopné. Zjistím po delším prohlédnutí. Začínají se stahovat. Do éteru řeknu tak a máme po posilách. konvoj odlétá.


Okamžitě za ním k nám skočí ciloni. Nečekám na povel a letím k hangárům. Ostatní vipery dělajík mému potěšení, to samé. To už ale vylétají rejdry. Všichni pálí krátké dávky. Já si vyletím přímo nad hangár a taky pálím krátké dávky. Kosíme je jak kombajny obilí. Po chvíli se dva nepozorovaně dostanou od hangáru. Naštěstí si jich všimnu, a zaútočím na ně. Prvního sestřelím při cestě ke mě, ale druhý se mi dostal za šos. Snažím se mu pomocí manévrování dostat na kobylku. Jenže je na mě moc dobrý. Asi se hodněkrát zrodil. Jak se mu tak snažím vyhíbat, všimnu si kamaráda, který má úplně stejný problém jak já, plecháče za zadkem. Rádiem mu řeknu poletíme proti sobě, a sestřelíme si je na vzájem. vyjde to, jenže mi začnou blikat kontrolky zbraní, dochází munice. Okolo mě proletí nejvyšší rychlostí jiný viper. Má za zadkem plechouna, ale vypadá to , že se nesnaží letět okolo bitvy, ale směrem k Fenixovi. Sestřelím toho plechouna a letím také k Fenixovi. Bez munice nemá cenu bojovat. Řeknu si. To už ale za mnou vybouchnou atomovou. Snížím plyn na nulu, otočím se a koukám na tu zkázu. V tom Basestar exploduje. Je to nádherný pohled. Zase to otočím směrem letu a věnuju se asteroidům a troskám.úspěšně přistanu na Fénixu a zkontroluju si škody. Mám 3 díry v právem křidélku. Pár škrábanců od asteroidů a proražený krit motorů. to jde pomyslím si a jdu do kajuty.

Brandon "Arrow" Nelson
25.9.2013
20:25:52
Výbuch viperem zasmýká, přidám plyn, abych se dostal z toho nejhoršího, a usměji se.
“Zdá se, že je už to nejhorší za námi kamaráde a teď alou na Fénix.“

Soustředěnost poklesne a pomalím tempem se šinu k Battlestar. Klidně si kličkuji mezi asteroidy a kusy součástek.

“Měl bych zavolat Lise, že jsem v pořádku.“
Na náramku si vyhledám její jméno a potvrdím jej.
“Liso? Ahoj, tady Brandon. Chci ti jen říct, že jsem v pořádku. Už letím na Fénix. Moc rád tě zase uvidím a až se to uklidní tak tě zvu na večeři, nebo oběd, popřípadě snídani. Záleží, na co zrovna bude čas.“ řeknu jí s úsměvem a zarazím se.
“Mám ji to říct, nemám? Hrome ven to čert.“
“Miluju tě.“ dodám se srdcem až v krku.
Samozřejmě že při tom rozhovoru musím dávat bacha, aby moje slova bylo pravda, protože toho svinstva tu poletuje, hanba mluvit.

Suzane Kinoto
25.9.2013
18:49:08
Fénix odlétá a já přemýšlím co bych měla dělat abych byla užitečná.
"Šógune. Půjdu do hangáru a počkám až se vrátí stíhači, to je tady jediný co teď dokážu efektivně opravit. Tohle neznám abych se v tom hned začala vrtat." Ukážu na portál jak tomu tady říkají. Dostávám svolení a tak odcházím.

Na mapě si najdu cestu ke svému pokoji kde jsem nechala všechno svoje nářadí a vyrážím na cestu, snad nikde příliš nezabloudím. Navigace mě konečně dovedla k pokoji, vběhnu dovnitř, popadnu tašku s nářadím a hledám další cestu do hangáru který je blíž. Tak jo, předemnou je několik pater ale i skluzavka která mi cestu zjednoduší. Během cesty do hangáru cítím, jak jsme doskočili. Ještě mě čeká několik odboček a jedny schody.

Konečně vcházím do poloprázdných hangárů, kde stojí jen pár Raptorů, jejich pilotů, nějací zdravotníci a okolo postávají další mechanici a ostatní personál. Všichni upírají zrak na monitory kde je vidět průběh akce. Všimnu si, že některé stroje na obrazovce občas zablikají. Znamená to, že jsou zasaženi, nebo to je porucha? Možná že i některý zhasl ale z toho zmatku tam si nejsem jistá, ale u armády se se strátami vždy počítalo.

Na obrazovkách je vidět, že cylonská loď je už těžce poškozená a její strukturální integrita se pomalu ale jistě vzdává pod náporem výbuchů a střel z našich děl.
Stíhači se začínají vracet a teď nastupuju na scénu já. Už z dálky bylo vidět, že to schytal a v hangáru kde je normální atmosféra začal pomalu hořet. Popadnu tašku a běžím k němu. Zároveň semnou běží další mechanik a někdo od hasičů aby plameny zkrotil. Dáváme se do práce aby byl stroj zase co nejdříve použitelný. Obhlédnu co je kde poškozeno, co je potřeba nejdřív opravit. Jsem ve svém živlu. Na druhého mechanika zavolám. "Kde seženu náhradní díly? Nastoupila sem před odletem." A v ruce už držím to co zbylo z jednoho z energetických uzlů.

Lisa Hamilton
25.9.2013
1:27:30
Náramek zhasnul, konec spojení. Polkla jsem " Hodně štěstí a vrať se." Pak se najednou otevřela vrata a začala akce. V hangáru se rozsvítila velká plazma a na ní se objevily všechny stroje, které se řítily do boje. Podívala jsem se na Halla, nic. A tak jsem popošla kousek od něj, opřela se zády o "naší" šestku zády a sledovala plazmu.

Vesmír najednou ožil. Hra barev byla nádherná jen do chvíle, než si člověk uvědomil, že to nejsou světla. " Tam někde je i Brandon ...snad se mu nic nestane." Pomyslím si a pozoruju vybuchující gejzíry. Vzpomínám si na jednu pohádku, kterou mi vyprávěla babička, když jsem byla malá holčička. Už nevím, o čem byla, zato vím, že tam byl veliký drak. S jeho velké tlamy se na nepřátele valily ohnivé plameny. A tady to vypadalo stejně, ohnivé jazyky olizovaly Cylonskou loď, jako veliké lízátko.

Úchvatná podívaná byla zakončena obrovským výbuchem. To mě vrátilo k mým povinnostem. " Doufám, že půjdu kolem hangáru a za mnou se ozve ten známý hlas " Liso, chyběl jsem ti?" A doufám, že to bude brzo." Pomyslím si a znova se obrátím na Halla, abych nepřeslechla nějaké jeho pokyny.

Brandon "Arrow" Nelson
23.9.2013
18:23:03
Už nějakou dobu jsem v pásu asterojdů, jako předvoj pro budoucí bitvu.
Fénix se objeví, s úsměvem sleduju ten koncert, když se z jeho útrob vyhrnou vipreři a BlackBirdi.
Jak se tak chvíli kochám, uvědomím so že ještě nejsem na svém místě. Bavím se láteřením ostatních pilotů.
Prokličkuji tam a chvíli na to mi zavolá Lisa.
Po ukončení hovoru to začne.
Objeví s několik lodí, vypustí stíhačky a k mé nevoli je hned zase stáhli a zmizeli.
“Poserové, jasně ať to všechno vyžere Fénix.“

A pak se objeví cylonská loď a začne chrlit raider za raiderem.
Uvědomím si, že na to zírám s otevřenou pusou. Zdá se mi, že to ještě lepší podívaná, než když se objevili Fénix.
“Tak, kamaráde, deme na to. Jsem tu jen já, ty a vesmír.“ “A Lisa, proklatě“

Popolétnu ze své pozice, abych měl lepší palebnou pozici, a spustím střelbu spolu s ostatními.
Mezi asteroidy není moc místa na nějaké manévry a tak jen po polítávám pomocnými troskami a snažím se dávkami z kulometů sestřelovat raidery.
Je jich tolik, že stačí zasáhnout jednoho a jeho výbuch poškodí nebo zničí další.
Moc nevím co se děje na druhé straně cylonské lodi, ale zdá se, že dostává pěkně na frak.

Co mě zaujme, je jeden osamocený raider co se hrna mým směrem. Vypustí na mě dávku z kulometů.
“Ty plechová sračko.“ tak tak uhnu, je možné že mě škrábnul.
“Chceš starý dobrý souboj, máš ho mít.“
Zvednu stíhač a posadím se za něj, ten blb po výstřelu proletěl a ještě s neotočil.
Vypustím dávku, ale minu. Raider je zdá se docela zkušený.
Kličku je mezi asteroidy a já má co dělat abych mu stačil.
Další dávka, tentokrát rozstřelím čutrák a málem do trosek vlítnu.
“Kurva.“ úhybného manévru využil můj soupeř a dostal se za mě.
Jedna dávka, těsný úhyb. Druhá dávka, možná že mě škrábla.
Kouknu na ukazatel zásobníků.
“To je bezvadný, mám tak na dvě dávky.“ zakleji a udělám další úhybný manévr.

Bitva je v plném proudu a zdá se, že máme lehce na vrch. To mě však v tohle chvíli nezajímá. Musím se vykličkovat z toho posraného pásu a při tom sundat toho otravného raidera.

Uvidím vetší asteroid a něco mě napadne.
“Tak schválně, jak ti to pálí.“ přibrzdím a nechám raidera doletět co nejblíže.
Podaří se mi uhnout před několika jeho dávkama a pak najednou přidám plně plyn a rozletím se přímo do asteroidu. Hlídám si, aby byl protivník co nejblíž u mě.
Když už jsem skoro u asteroidu, vystřelím do něj jednu dávku a rychle uhnu doprava.
Raider nestihne zareagovat a vletí do něho a rozmajzne se.
Pro jistotu, ještě než se romajzne do něj pustím poslední dávku.
“Tak to bychom měli a teď odtud“

Cesta se špatně ovladatelným viperem pásem je fakt peklo.
“No tak, kámo ještě chvíli vydrž“
Vyletím ven chvíli před tím, než to všechno vybouchne.
“Chachááá a máte to vy plechovky.“ zařvu radostí.

Pán Jeskyně
23.9.2013
16:54:29
Fénix úspěšně skočil. Vrata hangárů se otevřela a z nich se vyřítili Vipery a Blacbirdi. Jako když člověk kopne do vosího hnízda. Vipeři se okamžitě začaly proplétat pásem asteroidů a umísťovat nálože. Potom se všichni skryly za předem určené a označené balvany.

Bylo to tak tak. Bitva ještě ani nezačala a většina pilotů už má orosená čela. Promotávat se mezi kameny a nezavadit je docela očistec. Éter je plný nadávek a hartusení, jak si piloti ulevují a ukecávají kameny, aby se o kousek pohnuly.

Jen chviličku na to se v záblesku objeví několik lodí. Vypadají, že mají za sebou dlouhou a náročnou cestu. Vrata hangárů se okamžitě otevřou a vyletí stíhačky. O pár vteřin později zase zalétnou do hangárů svých lodí a lodě mizí nejvyšší možnou rychlostí.

A pak se objeví cylonská loď. Až se vám zatají dech, protože tohle je výzva s opravdu velikým V. Nepřátelská loď je několikanásobně větší než vaše. Při troše snaze by se možná Fénix dostal i do hangáru. Vrata se otevřou a... započne masakr.

Raider za Raidrem se ženou ven, ale dál od lodi se jich moc nedostane. Vipeři zahájí šílenou palbu. Prostorem létají rakety a kulomety nepřestávají rachotit. V řadách Raidrů to dělá děsivou paseku. Jakmile jeden Raider vybuchne, většinou s sebou vezme několik poškozených a nepoškozené poškodí. Exploze se šíří. Na druhé straně lodi je také veselo. Cyloni jsou pod palbou nepřítele, kterého se jim nedaří zaměřit. Tu a tam něco zahlédnou, ale než jejich automatické zbraně stihnou útočníka zacílit, je už zase radarový monitor prázdný.

Viperům rychle dochází munice a z Fénixu přijde rozkaz, aby se stáhli. Palba ustane a pro piloty začíná hra se smrtí.

Koukat dopředu a plné rychlosti kličkovat mezi asteroidy. K tomu si hlídat záda, aby je nesestřelil cylon. Díky tomu nevěnují pozornost tomu, co se děje s cylonskou lodí.

A tam je peklo. Není nic horšího, než když vás bombarduje protivník, o kterém nevíte, kde ho hledat. Cylonská bitevní loď přicházela rychle o palubní zbraně a FTL pohon to schytal hned v první salvě. Další motory a trysky to dostávaly postupně.

Pak se objevily na cylonské lodi oslepující záblesky bílého světla. Blacbirdi odpálili své jaderné střely. A do toho všeho stále úřadoval Fénix se svými děly, raketomety a kulomety.

O okamžik později se ozvala série výbuchů, která splynula v jeden obrovský. Nálože v pásu asteroidů explodovaly.


Posádka Fénixe, která se přímo neúčastnila boje měla možnost její průběh sledovat na monitorech po celé lodi. Ti zkušenější se pak už sami přesouvali na místa, kde je po skončení bude čekat hromada práce.

Piloti záchranných Raptorů se svou posádku se zdržovali v těsné blízkosti strojů. Že se tento boj neobejde bez zraněných, bylo jasné od začátku. Pohled na střet byl však něčím naprosto ojedinělým. Jako bájný souboj Davida s Goliášem.

Kara "Starbuck" Trace
21.9.2013
23:20:35
Poté co mi ukáže tu krásky co jsem nafasovala, štěstím se malém rozpustím, a to nejsem žádná citlivka. Prohlédnu si svůj stroj, ověřím funkčnost manévrovacích trysek. Zběžně namátkou prohlédnu asi 50 nábojů do kulometů.zjistím že jsou to prvotřídní kusy.jak jinak, na této lodi pomyslím si. U ovládání manévrování zvýším citlivost kniplu o 30% a u plynového pedálu o 45%.mám totiž ráda všechno pod kontrolou.. Vylezu z kokpitu a jdu do své kajuty, když tu skočíme. Z reproduktorů se ozývají rozkazy a pár se jich týká pilotů. Máme jít do hangárů. a já zadoufala, že si dáchnu

Suzane Kinoto
21.9.2013
22:30:06
Moje první otázka je zodpovězena k mé plné spokojenosti. Jsem ráda, že takovouhle loď plnou nepřátel nejspíš nepotkáme a tak budeme mít aspoň trochu výhodu. Snad. Ale je na mě poznat, že mě to trochu potěšilo.

Na druhou otázku si odpověď musím odvodit ze Šógunova vysvětlování. "Poslouchej co ti říkám, nikde jinde to pak nevyčteš." "Jenže říkal že vyhmátli Cylony i s plánama, takže je tady někde musím najít." Stejně si snažím zapamatovat pokud možno co nejvíc z toho co říká, jenže toho je najednou tolik a moje hlava to už nebere, z množství informací mě začíná bolet. Takže to vypadá, že se ubytuju u nějakýho počítače a budu hrabat, hrabat a pak studovat co vyhrabu.

Dlouhou přednášku z technologií a údržby Fénixe přeruší Šerifův hlas z interkomu a říká, že odlétáme na střet. "To brzo, ještě sem se nezorientovala a už jdem do boje." Moc velkou radost z toho nemám. "Stará dobrá Star kde sem předtím byla, všechno tam bylo jednoduchý." Zanaříkám si potichoučku a protože je kolem dost rušno, snad to Šógun neslyšel. Mohl by si myslet, že tady nemám co dělat. Ale jak opravovat něco co jsem v životě neviděla? Ostatní nováčci to mají jistě jednodušší.

Lisa Hamilton
21.9.2013
19:48:48
Chvilku to trvá, ale nakonec mi navigace pomůže pilota najít. A jako na potvoru se najednou otočí a maže do hangáru. " Jinam to podle navigace jít nemůže, takže se nebudu honit a v klidu tam dojdu. Beztak to vypadá, podle nastalého hemžení, že se něco děje a tak kam by pilot mohl jinam jít." Pomyslím si a dál pokračuju stejným tempem jako dosud.

Přesně podle mého očekávání, jsme vešli do hangáru a tak jsem došla k šestce a Hall už tam stál. " Jsem Lisa Hamiltonová, byla jsem k vám přidělena." Představuju se mu a už se nadechuju k další větě, když se pojednou z ničeho nic ozve dupot. Otočím se právě ve chvíli, kdy nějaký mechanik vyrve krystal u jedné černé stíhačky. Chvilku ho udiveně pozoruju, ale pak se otočím k Hallovi.

Jenže ten pro změnu zírá na druhou stranu hangáru. Stočím tam taky pohled a v té chvíli se tam začíná rozvíjet hádka, která posléze přejde ve rvačku. " Koukám, že tady někteří tu situaci neustojí. Vždyť je to jeden z těch vojáků, co nastoupil s námi." Zjišťuju a pozoruju, jak se emoce vyvalily. Už se válejí po zemi, uvidím krev a pohyb dalších lidí. Taky vykročím.
" Ještě se tu pozabíjí, to je síla."

Jenže stačím udělat tak pět šest kroků, když je vidět, jak energetický výboj ho omráčí a zahodí vojáků o několik metrů dál. Pak už ho odtáhnou ven a mechanika odvádějí na ošetřovnu. Není mě tam potřeba. Pak se rozsvítí červené světlo a ozve se šerif. " Tak je to tady, jde se do akce." Otočím se k Hallovi a čekám, kdy vydá povel k nalodění.

Pán Jeskyně
20.9.2013
23:45:53
Suzane

Šógun se mazaně ušklíbne. “Nic dalšího nemají. Na tomhle dělala špičková skupina jejich inženýrů. Jejich první let byl testovací. Vlastně poslední test před spuštěním provozu. No a my je vyhmátly. I se všema jejich plánama a kopiema a vědátorama. Takže my máme všechno a oni utřeli hubu.“ Dokončí vysvětlování Šógun a dá se do vysvětlování co co je a jak se co hlásí, opravuje, upravuje...až ti jde z toho hlava kolem.

Lisa

Po chvíli práce s náramkem pochopíš co a jak a pak je otázkou krátké doby, než se ti na obrazovce objeví jeho poloha. Když ho konečně doženeš, zrovna rychlými kroky vchází do hangáru.

Míří přímo k boxům Raptorů a zastavuje se u šestky.

Kara

“Tenhle je tvůj.“ Ukáže na Viper, který stojí vedle jeho. “Otestuješ ho až v boji, ale je ve špičkovým stavu. Mechanici si na tom zakládaj. Vlez si do něj a nastav si to jak potřebuješ. Pak na ti už nemusí být čas.“ Říká klidným hlasem a sám si kontroluje cosi v kabině.

John

Jsi v ráji. Ze všech možných stran se na tebe zaměřuje nepřítel a ty střílíš a střílíš až najednou se do toho vloží stihačky a začíná ten správný šrumec. Není to nic lehkého a za chvíli z tebe pěkně leje pot. I když se snažíš sebevíc, bitva tě příliš kladně neohodnotí. Poškodil jsi řadu vlastních stihaček o třech sestřelených ani nemluvě. Zcela to zastírá fakt, že jsi byl proti nepříteli úspěšný.

“No nic moc,hoši.“ Zamumlá jakýsi voják, který váš test sledoval. “S takovou vás prodáme nepříteli. Takže znovu a lépe.“ Dodá a spustí vám simulaci nanovo.

Teď je to už lepší. Daří se vám líp odhadnout prodleva i manévr jak nepřítele tak vašich stihačů. Za další půlhodinu je dohlížející voják spokojen. “Fajn. Za chvíli si to odzkoušíte naostro.“ Pochválí vás a odejde.


Přípravy na bitvu vrcholí. Vše se dolaďuje aby bylo v pořádku a stále dokola kontroluje. Ti kdo jsou v hangáru, nedaleko Blackbirdů, jsou svědky zvláštní události. Nejdříve se z ničeho nic jeden z mechaniků rozeběhne k jedné z černých stihaček a z panelu ovládání vytrhne jeden z plochých krystalů. Doprovodí to spokojeným úšklebkem a hláškou o splnění úkolu do náramku.

Druhá zvláštní situace, kterou nikdo nečeká, je příchod nového vojáka jménem Drake. Ten nakráčí do hangáru a chytí, dost hrubým způsobem, jednoho z mechaniků. Ačkoli je v hangáru dost hlučno, jeho nadávky je slyšet obstojně. Zdá se, že se voják hlasitě dožaduje větší uctivosti od mechanika. Hádka se za okamžik změní v napadení. Drake praští s mechanikem tvrdě o zem a zasadí prvních několik ran v neskutečně rychlém sledu. Na tváři mechanika se objeví krev. K dvojici běží několik pilotů a mechaniků. Než však kdokoli z nich stihne odtáhnout běsnícího vojáka, zahučí výstřel a voják se odporoučí. Energetický výboj ho omráčí a zahodí o několik metrů dál.

Mechanik odejde na ošetřovnu a vojáka v bezvědomí odvlečou pryč. A je zase klid.

Skok proběhne bez problému. V hangárech se rozsvítí červené světlo. Z reproduktorů zní hlas Šerifa, který přikazuje pilotům, aby se připravili ke startu.

Suzane Kinoto
15.9.2013
21:53:28
Oněmněle se dívám do portálu a poslouchám Šógunovo vysvětlení jak jsme přišli k týhle jistě úžasný technologii. "Ale když to už vymysleli a postavili, tak co jim brání v tom aby si postavili další? Tři roky sou dostatečně dlouho aby udělali další takovou loď, ne?" Přemýšlím nahlas když se konečně vzpamatuju z toho překvapení a podívám se mýmu šéfovi do očí.

"Mimochodem, máte od toho nějaký plány nebo nákresy? Tady v tom sem je asi minula." A zaťukám ukazováčkem na náramek na svém zápěstí. "Ať mám po šichtě co číst. Ale ještě sem neměla dost času projít všechno co tam je nahraný. Dodám na svoji obranu pro případ že by ty plány tam skutečně někde byly.

Pán Jeskyně
15.9.2013
16:52:31
Suzane Kinoto

Šógun se jen kysele ušklíbne. “Spíme na rozkaz. To znamená kdykoli je trocha času. Je nás tady sice hodně, ale jen málokdo se specializuje na jednu určitou věc. Všichni dělají všechno, aby byli nahraditelní.“

Na tvůj němý údiv reaguje oblíbeným šklebem. Chvilku mlčí a nechá tě v tom koupat. “Pěkný, co? Žádná jiná z našich lodí to nemá a ani nic podobnýho. Tohle je nejnovější cylonská technologie. To co máme my, nemají ani oni a to to vyvinuli.“ Ani se nepokouší zamaskovat pýchu. “Asi před třema rokama to vypustili. Jako jejich úplně nová a skvělá zbraň. Potkali jsme je úplnou náhodou ve chvíli, kdy jsme rabovali jinou jejich loď. Jeden z pilotů Vipera se netrefil do lodi, ale poslal to do nějakého meteoritu. No a byla z toho neskutečná šlupka. A všechno zhaslo. Skoro tři hodiny jsme tady běhali se svíčkama, než jsme zase nahodili proud. Všechno bylo totálně usmažený. Jediný, co to přežilo bez poruchy byl ten jejich systém. Ale oni ne. Takže jsme si to od nich vzali, upravili a zprovoznili.“

Rozhodí nakonec rukama a zatváří se zcela nevinně.

Lisa Hamilton
14.9.2013
19:11:59
" Aha tak další zkouška se nejspíš jmenuje - najdi si svého pilota." Usměju se v duchu " Není náhodou Brandon pilot? Určitě, teď si vzpomínám. Škoda, že mě přidělili k nějakému ...jakže to bylo?… Hall Thallasa, jo jo, co se dá dělat.! Rychle přestanu uvažovat o nemožném a poslechnu si ještě dobrou radu na cestu.

S ledovým klidem kývnu " Raptor číslo šest stojí druhý zleva ode dveří v pravém hangáru." Nedá mi to, abych to neřekla. " Co si myslí, že jsem nějaká hloupá nána, abych se nepodívala, kde stojí stroj, ke kterému jsem přidělena? " Pak se otočím a vydám se hledat "svého" pilota.

Nejsem zvyklá jen tak se poflakovat a tak mě dost překvapí, že tady k tomu přistupují takhle laxně " Nechají nováčka bloumat po Fénixovy, zatím co by jim mohl být užitečný. Je přeci jasný, že sem se nedostane jen tak nějaký lajdák, který by se chtěl ulévat." Brblám v duchu, protože se mě celkem dotklo, že si o mně myslí kdoví co.

Za rohem se zastavím a začnu zadávat do komunikátoru jméno pilota. Po chvilce se na mapě objeví trasa, vedoucí mě přímo k němu. Rázným krokem vyrazím k jeho stanovišti…

John Sinclair
13.9.2013
1:06:38
Naša malá skupinka si to šinie hlavnou chodbou smerom k delám. Šerifovi to stále šlape, takže ideme svižným tempom. To na moment preruší cesta výťahom o pár poschodí vejš a už si to znova šinieme ďalšou plechovou chodbou, tentokrát až do cieľa.

Miestnosť kde sme sa ocitli je docela veľká a plná hracích automatov. Fakt som asi v lunaparku... Preletí mi hlavou pri pohľade na herné boxi. Na počítačových hrách som vyrastal, takže sa tu cítim ako ryba vo vode. A to som mal pochybnosti o tom ako zvládnem delá.
"Heh!" Vykĺzne mi pobavene menšie uchechtnutie. Tu sa mi bude páčiť.

Šerif zastaví u boxov a ukáže nám naše fleky. Následná prednáška je už len povinný balast, ktorý si síce vypočujem, ale veľa záujmu na mne nebadať.
Spozorniem až pri výčte zbraní. Spražené dvojčatá a štyridsať milimetrový kanón... už aby sa tu objavili nejaký Cyloni.
"Pekné... Len by ma zaujímalo.. Aká je odozva signálu prenášaného obrazu z dela do okuliarov? Chcem vedieť koľko a či budem musieť predsádzať." Spýtam sa šerifa, ale to už sa pohodlne usádzam do mne prideleného kresla.

Kara "Starbuck" Trace
9.9.2013
21:54:57
Jen co se ozvu, osloví mě nějaký hlas. Otočím se za ním a chlápek kolem 30 se mi představuje jako Snake. “Zdravím, těší mě. Je asi nesmysl se představovat. Ani nestihnu domluvit a už chrlí další instrukce. Poznámka o tom že jsem špička mě potěší a poznámka o machrování zase zarazí.
No tak, zas tak moc nemachruju pomyslím si

Procházíme hangár a já poslouchám co mi povídá. Snažím se to vštípit do hlavy. Hlavně tu poznámku o vrácení se v jednom kuse.

Nakonec mi ukáže Blackbirda a já úplně ztratím řeč. “Páni to je ale krasavec. Popojdu k stíhačce a lehce se jí dotknu. Přejedu po ní dlaní. Usmívám se. Je to krásná stíhačka. No jo kamaráde, na tebe si, ale ještě musím počkat. Nejdřív viper. Rozhlédnu se po hangáru po stíhačkách onoho tipu “Tak kterej je můj? Ráda bych si ho vyzkoušela.zeptám se Snaka.

Pán Jeskyně
8.9.2013
22:08:18
Lisa

Doktor tě chvilku pozoruje. “No jo, děvče. Co teď s tebou. Tak za prvé si běž najít Raptor číslo šest, ať tady pak při poplachu zmateně nepobíháš. A za druhý si najdeš pilota. Dneska jsi ho viděla. Jeden z těch novejch. Jmenuje se Hall Thallasa. Tady bude klid, dokud nám nezačnete lifrovat zraněný.“

Povzbudivě se na tebe usměje a otočí se k tobě zády. S přípravou zjevně moc práce není. Spíš se už jen kontroluje pár posledních věcí.

“Jo abych nezapomněl. Nevím jestli ti to Šerif říkal, ale jak ho znám, tak ne. Když budeš potřebovat někoho najít, tak se s ním buď jenom spojíš a nebo zadáš jméno do vyhledavače a na mapě ti to ukáže jeho současnou pozici. Jasný? Fajn. Tak už běž.“

Pán Jeskyně
8.9.2013
21:39:18
Drake, John Sinclair

Šerif vás vede hlavní chodbou dost rychle. Pak vyjedete výtahem o pár pater výš a zase si to mažete po svých. Vaším cílem je poměrně velká místnost s mnoha oddělenými boxy. V každém z nich je helma pro 3D projekci, stůl s křeslem a něco, co silně připomíná joystick. Šerif se zastaví a ukáže na boxy.

“Tohle bude vaše bojová pozice v případě, že nepůjdete do kokpitu nebo do výsadku. Tahle loď má hromadu automatických děl, ale zkušený pilot dokáže předvídat a odhadnout, kam které dělo bude střílet a podle toho se zachovat. Chování lidí je nevypočitatelné.

Nasaďte si helmy a pohodlně se usaďte. Zbraň se aktivuje levou dlaní. Trochu to píchne. Je to bezpečnostní opatření,aby tím nemohl střílet nikdo jiný.“
Ukáže na obrys levé ruky na okraji stolku. “Uvidíte to samé, co vidí dělo. Ovladačem měníte směr střelby, její druh a způsob. Každé dělo má tři hlavně. Buďto můžete pálit spřaženými dvojčaty těžkých kulometů v ráži třiceti milimetrů, a nebo palubním kanónem v ráži čtyřiceti milimetrů. Takzvané lepivce. Tato střela se ke svému cíli přilepí a vám se na obrazovce ukáže kolik jich tam je přilepených. Ty pak můžete kdykoli odpálit. I jeden stačí na likvidaci Ridera. Když je ale odpálíte v blízkosti dalších stíhačů...no, to je pak mazec.

Pustím vám simulaci. Ať víte, co od toho čekat a jak s tím zacházet.“


Říká zvesela a v očích mu přitom hrají veselá světélka. O konzoli mluví s velkým nadšením a není těžké uhodnout, že střelba z konzole patří k jeho oblíbeným koníčkům.

Pán Jeskyně
7.9.2013
22:51:43
Starbuck

“Fajn. Aspoň tě nemusím hledat.“ Hlas patří ani třicetiletému mohutnému muži v maskáčích. “Říkají mi Snake. Byla jsi přidělena do mé jednotky. Ještě je čas,takže se můžeme projít a promluvit si. Podle toho,co o tobě víme, patříš ke špičce ve svém oboru. Jenže to tady každej. Takže nemachruj. Nepředváděj se. Tady lidi spíš oceněj, když se vrátíš v jednom kuse, než když nám předvedeš leteckou akrobacii. Rozumíš, jak to myslím? Ak když se osvědčíš, tak budeš létat tady na tom.“ Dokončí svou dlouhou řeč a ukáže na matně černé stíhačky. A nutno přiznat, že jsi nikdy před tím nic podobného neviděla.

Pán Jeskyně
7.9.2013
21:33:05
Z reproduktorů se ozve krátký táhlý zvuk. Okamžik na to vyjedou ze stěn obrazovky, na kterých je kapitánka. Klidná, usměvavá zcela v pohodě. Jen takřka neznatelný stín obav v jejím hlase ji zrazuje a odhaluje její obavy. Všichni však ví, že se nebojí střetu s nepřítelem, ale o svou posádku.

“Za necelé dvě hodiny zkřížíme cestu konvoji pod vedením majora Kaminskiho. V konvoji je šest lodí a s přibližně patnácti tisíci lidmi na jejich palubách. Za zadkem mají cylonskou loď třídy Master. Ta je asi tři krát až čtyři krát větší než my. Náš úkol je ji zničit a nebo aspoň zdržet či poškodit natolik, aby přestala ohrožovat konvoj.

Počkáme si na ně tady“
Obraz kapitánky zmizí a vystřídá jej záběr vesmíru a hlavně velkého pásu asteroidů. “Na nich jsou rozmístěny vysílače dvojího druhu. Na jedny dáte připravené nálože a za druhé se schováte. Každý z vás má přesně své místo. Blackbirdi se ukryjí v této oblasti a Fénix zde.

Jakmile se objeví konvoj, pošleme je pryč a čekáme dál na cylony. Dle předpokladů okamžitě vypustí své stihače. Buďte připraveni a zaútočte dřív, než první z nich opustí loď. Chci, aby se z jejich startovací rampy stala ulička smrti.

Když se potom jejich stihači dostanou ven, dají se Vipeři na ústup skrz asteroidy. Jejich loď je bude chtít podpořit a v tu chvíli zúůtočí z druhé strany Blacbirdi. Odpálíme nálože v pásu a zničíme tím většinu z jejich stihačů. Navíc se z druhé strany budou do jejich lodi opírat letky Blackbirdů a Fénix. To by mělo bohatě stačit.Hodně štěstí. Vraťte se mi všichni živý a v jednom kuse.“


Obrazovka zčerná a zmizí. Amplion zahraje krátkou melodii a ztichne.

Lisa Hamilton
7.9.2013
19:42:40
Nikdo si mě nevšímá, mají tu všichni napilno. Pod vedením doktora Bolí to, šlape tým doktorů a sester jako dobře promazaný stroj. Zůstanu stát kousek stranou, abych se trochu zorientovala.

Na jedné straně chystá část personálu do velkých brašen veškeré potřebné věci, které musí sebou mít každý lékař, pokud je v akci. S uspokojením kvituju, že jim jde práce od ruky. Téměř nikdo nemluví, každý přesně ví, co má dělat. Ostatní chystají sály na příjem raněných " Skvělá organizace, tady se mi bude líbit." Pomyslím si a přemýšlím, jak se zapojit.

Konečně si mě povšimnul doktor Bolí to, a hned mě zaúkoloval. Přikývnu a ještě než se vrhnu na přidělenou práci, řeknu " Jsem Lisa." Ani nečekám, že by ho to příliš zajímalo, ale představit jsem se musela. Poté jsem se otočila a přešla ke stolu, kde už čekaly tašky. Zkusmo jsem vzala jednu " Pane jo, to váží nejméně deset kilo, možná i víc." Je mi jasné, že jako nováček musím něčím takovým projít a tak hodím přes každé rameno jednu brašnu a spěšně odcházím k hangáru.

Není to daleko a tak je brzo na světě odpověď na mou nevyřčenou otázku " Kolik je v hangáru tak raptorů?" Nejdřív jsem došla do toho bližšího, na pravé straně, stojí jich tu osm. Položím si jednu brašnu na zem a druhou umístím na určené místo. Pak se s druhou posunu k dalšímu stroji. Pak to samé opakuji ještě třikrát, přitom si vštěpuju, kde přesně stojí "moje" šestka. V levém hangáru jich je taky osm, takže se celá akce opakuje. Trvá to o trochu déle, protože cesta je delší a musím zdolávat i schůdky.

Udýchaná, ale spokojená, že jsem to zvládla, jsem se vrátila. " Brašny jsou ve všech šestnácti strojích. Kam mě zařadíte, doktore?" Nedávám najevo, že mě ruce bolí, naštěstí to není tak hrozné, můj trénink z aikida se mi zase jednou osvědčil. " Jsem zvědavá, co mají na nováčka připraveného teď. Taky jsme to dělali, abychom zjistili, jak se kdo postaví k zadanému úkolu."

John Sinclair
7.9.2013
3:19:50
A máme tu ďalšie kolo prechádzok, ktoré nám má asi zamotať hlavy. Šerif to berie pekne zhurta. V pridelenej kajute som sa ani nestihol ohriať. Len som zhodil svoj bergen do rohu a už som zase prášil na prehliadku lode...
Jadáleň, kúpeľna, spoločenská miestnosť... Heh! toto ani nie je battlestar. Skôr zábavný park! Preletí mi hlavou potešene pri pohľade na tobogány. Zábavný spôsob ako sa dostať kam treba.

Nakoniec sme prišli do zeme zasľúbenej. Zbrojnica! Šerif teda vie ako si získať pozornosť... Toľko hračiek čo tu majú, by závidela aj národná garda. Tuším začínam aj slintať. Tie guľomety a útočné pušky... Konečne viem že som na správnej lodi.
Tak rád by som si niektoré kúsky vyskúšal, no ten hajzel Šerif mi zavrel pred nosom. A ako na potvoru sa u toho ksichtí jak idiot. Mám nutkanie jednu mu vraziť. Je môj nadriadený, takže divadlo sa nekoná. Zato ho obdarujem nie práve priateľským pohľadom.
Občas vie byť armáda pekne hnusná...

Šerif nám rozdal pokyny a tak len sledujem ako sa naša skupina rýchlo rozpadá. Každý musí na pridelené stanovisko.
"Takže zo mňa bude delostrelec..." K delu som si žial nepričuchol ani na minulej battlestar a tu mi jedno idú zveriť. Asi netrafím ani prdlajz - možno tak nejakého raptora, ale to fuk. Tomu to už aj tak bude jedno...
Ostanem teda pri Šerifovi, čakajúc či sa pohneme.

Pán Jeskyně
7.9.2013
1:06:15
Lisa Hamilton

Na první pomoci je rušno. Doktor Bolí to společně s ostatními doktory se připravují na příjem zraněných. Chystají sály a jejich vybavení, lepidla, obvazy, dlahy... a velké brašny. Nikdo si tě moc nevšímá. Každý má podle všeho své přesně dané úkoly. Doktor na tebe kývne.

“Vem ty brašny a odnes je do Raptorů. Jedna brašna, jeden Raptor. Dávaj se do úchytu vpravo ode dveří. To nepřehlídneš. Tvoje bude šestka,takže když se z ampliónů ozve, že se má šestka připravit ke startu, všechno tady necháš plavat a pomažeš do Raptora. Jasný? Nebo máš nějakej dotaz?“

Navzdory všeobecnému spěchu si zachovává klid a celé dění má zcela pod kontrolou.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137] 
Liraell


 


 


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.