abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Stará Říše ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Mefistoteles   Postava není přítomna 18.8.2017, 12:49:16
"Očividně jsi tím strávila hodně času.", utrousím. Isabelina užitečnost se mi čím dál víc jeví jako jednostranná. Je možná trochu pokrytecké vyčítat jí nedostatek myšlení na druhé, když-ehm-je stejně zkažená a sobecká jako my všichni. Na druhou stranu, je-li pokrytectví hřích, nedává mi to nejmenší důvod se mu vyhýbat.

"Ten drobný problém s mým maskováním je, že už nejsme sami. V okamžiku, kdy pojme kdokoli podezření na jediného z nás, zaměří se o to víc na zbytek.

Takže...Juniore,"
otočím se na Abbadona.
"Cos to povídal o maskování? Nejschůdnější by bylo, kdybysme šli jako dědeček s vnučkou, a za náma na něčím voze maska...bude ti jedině k užitku, když přispěješ svou troškou."
 
  Isabel   Postava není přítomna 7.8.2017, 20:00:28
Na Graze se jen ze široka usměji, když se zmíní o tom, že bychom i my měli vynechat zábavu. Rychle se rozejdeme a pokračujeme v cestě k městu. Docela v klidu. Což mě brzy přestává bavit. Ani hloučky lidí moji náladu nezlepší. Když se z nudy snažím přečíst jejich touhy, nenajdu nic, co by mě zaujalo. A tak docela uvítám, když se najednou před námi objeví brány města.

Zabloudím pohledem k hloučku vesničanů a snažím se pochytit, co se tam děje. Abaddon začne vyzvídat, jaký je tedy plán. Než se nadechnu, Mefistoteles mě předběhne. Sleduji pozorně obchodníka a celou situaci. Při dotazu od Mefista z brány nespouštím zrak.
“Upřímně, já neměla problém přes bránu přejít. Takže jsem jiné možnosti ani nehledala. Hledala jsem Rufuse...“ Připomenu mu, co jsem tu vlastně dělala. Sleduji pozorně stráže i dav.
“Pokud nechceme čekat do tmy, Abaddona dostaneme dovnitř zřejmě jedině schovaného v některém z těch povozů.“ Kývnu směrem k bráně.
“Co myslíš, dokázal by si ho tak skrýt?“ Vyzvídám na Mefistotelovi.
“Přesvědčit některého z obchodníků, aby to udělal, by nemusel být problém. Když mu slíbíme to, po čem touží.“ Uvažuji nahlas.
“Dokud ten u brány na sebe poutá pozornost, máme šanci, že si nás málokdo všimne.“ Rozhodím rukama.
“Anebo se můžeme pokusit najít jinou cestu. Času máme dost.“ Stále pozoruji okolí a snažím se najít něco, co by nám mohlo pomoci.
“Anebo nejkrajnější situace…. Každý se dovnitř nějak dostane a sejdeme se uvnitř… Vyberte si.“ Střelím pohledem po svém doprovodu a vyčkávám, co si vyberou.
 
  Mefistoteles   Postava není přítomna 3.8.2017, 13:27:11
U bran
"Jestli se umíš dostat dovnitř rychleji, je to na tobě, ale zachraňovat tě nebudu. Je tu strašně moc lidí, před každým okem nás neskryju.", opáčím otráveně Abaddonovi. Upřímně, i jestli se umí učinit neviditelným, ještě se musí prosmeknout mezi vším tím hmyzem, aniž komu škrtne o ruku, popřípadě přeskočit celou hradbu a nedopadnout na druhé straně na nikoho, komu by to vadilo. Hodně štěstí...

Sám se v nastalé situaci necítím o nic líp, ale pořád se nehodlám pouštět do nějakých radikálních akcí. Proteď si vystačím s prostým vnuknutím do mysli obchodníka, vnuknutí nápadu, že by se měl začít dovolávat nějakého staršího zákoníku, který nikdy nebyl zrušen...čímž zároveň otestuju, jestli by z něj byl dobrý cíl pro další manipulace, huba mu jede a takoví obvykle dokáží strhnout vícero lidí.

Otočím se na Isabelu.
"Existuje nějaká jiná cesta? Nejlíp bez takové hlídky...jinak totiž každý bude muset dělat co umí...ty okouzlíš zevnějškem, já obalamutím a on...se zamaskuje."
 
  Grazhosyluthar   Postava není přítomna 2.8.2017, 18:11:52
Už chápu, proč se o něm hovoří jako o talentovaném démonovi. Meibilova schopnost teleportovat se je vynikající zbraní. A jistě s její pomocí porazil nejednoho protivníka.

Jenom kývnu hlavou na znamení, že jsem jej slyšel.

"Výborně. Vyraž tedy jak nejrychleji dovedeš. Já se... přizpůsobím." Meibilo bude zdá se celkem rychlý, ale pro mne není zase takový problém dorovnat většinu démonů. Vše je jenom o tom, kam až a jak často se musím přemisťovat.

Nechávám Meibila vést až ke skřetům. Nevidím ani nejmenší důvod k tomu, abychom se někde zastavovali. Pak si buď chvíli pohovořím s jejich vůdcem. A nebo ho rovnou popravím - záleží na míře jeho inteligence. Tedy na tom, jak rychle bude se mnou souhlasit.
 
  Abaddon   Postava není přítomna 29.7.2017, 8:42:39
Pokračujeme v cestě, docela klidně, až dojdeme k branám.

"Hmm.. to je skvělé..." pomyslím si a nadechnu se. "No... takže budeme se vydávat za démony, a nebo se mám taky zamaskovat?" optám se, aniž bych ale upřesnil jak přesně to mám v plánu.
 
  Svět   Postava není přítomna 26.7.2017, 17:35:20
II. skupina

Graz a Meibilo se bez větších průtahů vydají dohnat skřety..

Meibilo jde kousek ve předu aby vedl Graze správným směrem...přece jen jeho nos nebude na tak dobré úrovní jako ten Meibila...

"Křídla nemám.......umím....rychle běhat.....a dlouho....a když je potřeba tak se teleportovat na kratší vzdálenost...." Odpoví s pokrčením Ramen ale zdá se, že má ve své schopnosti celkem důvěru.

Meibilo na chvíli klekne k zemi a prohrábne stopy nožem..."Mají kořist...dává smysl, že jsou na cestě domů....

Hm....nemůžou být před námi víc jak dva, tři dny....zvládnu je dohnat za pár hodin...max za den...." nakonec se na tebe otočí a ukáže na tvoje nohy špičkou nože..."A co ty?".
 
  Svět   Postava není přítomna 26.7.2017, 17:16:00
I. skupina

Netrvá vám dlouho a s rozloučením se obě skupiny vydají svou cestou Isabel, Mefistoteles, Abaddon a Gwyllion se vydají dál k Harduku.

Cesta ubíhá poměrně rychle a na démony v každém případě klidně, občas narazíte na pár hloučků lidé či obchodníků a je v podstatě na vás jak se s nimi vypořádat....v každém případě je pro Mefista hračkou vás pro takhle malé skupinky udělat v podstatě neviditelnými, lehkým pohráním s jejich myslí...

Když po dalších pár hodinách dorazíte na dohled od města zastavíte se na vrcholu stezky, která se svažuje do údolí. Slunce začíná pomalu rudnout a hledá si pomalu cestu za horizont. Z téhle vzdálenost je na hlavní město Kvaru krásný pohled, mohutné hradby se tyčí vysoko k nebi a v polokruhu obíhají celé město až k patě mohutné hory, která se tyčí v jeho pozadí. Uprostřed města se tyčí několik vysokých věži královského sídla.

Při pohledu k branám města se zarazíte nad fronta obchodníků, vesničanů utíkajících před válkou a v neposlední řadě povozů, koní a volských spřežení. A díky Mefistovi Vám nechybí ani dostatečný přehled nad děním před branami.

Fronta se zdá být na několik dalších hodin neboť vojáci u brány si s prověřováním každého kdo projde opravdu dávají na čas a jak už to tak bývá tak zrovna v tuhle chvíli se jeden z obchodníků rozhodl dohadovat o výši poplatku, který musí zaplatit za to aby mohl své zboží pro vést do města “Kvar je nejbohatší království a má za potřeby si účtovat takovýhle poplatky za trochu hedvábí!! Deset zlatých za vůz je zlodějina!!“ hlas podsaditého, plešatého obchodníka v dlouhém kabátci se nese vzduchem jako zvuk kladiva..

“Tak poslouchej ty natvrdlej balvane, královský dekret jasně stanoví poplatky za zboží, a je mi fuk co si o tom šejdíři jako ty myslí..“ Oboří se na něj tvrdě ale poměrně klidně stráž, podle hlasu žena. “Co si to dovoluješ ty ubožačko! Já sem v Livaru vážený obchodník!! Takhle se ke mně chovat nikdo nebude!! Okamžitě mi zavolej svého velitele“. Načež v mžiku strážná vytáhne z pochvy svůj meč a namíří ho obchodníkovy na hruď “Už to ho mám tak akorát….Buď zaplať a nebo se i s tím svým krámem otoč a táhni domů…. Na čež se meč nebezpečně opře o obchodníkovu hruď “ A pokud máš námitky můj meč si je rád vyslechne…..“Nicméně ani tato výhrůžka obchodníka nezastraší a s mácháním rukou začne vykřikovat další nesmysli o výši poplatků a nevhodném zacházení ale ani stráž zřejmě nehodlá překračovat určitou mez neboť meč zastrčí zpátky do pochvy a kupodivu trpělivě čeká až obchodník do vříská…..

Tak jako tak se zdá, že tahle situace chvíli potrvá….
 
  Mefistoteles   Postava není přítomna 21.7.2017, 13:21:09
Cesta. Ten otravný úsek, kdy směřujete k už známému cíli, ale ještě u něj nejste. Pro mě začala už ve chvíli, kdy naše dohadování spělo k právě této možnosti. Bylo v zásadě jasné, co se musí stát. Žádné zásahy potřebné. Takže vlastně žádná zábava v dohledu, dokud nenajdeme náš cíl.

Krátit si čas provokováním ostatních, takovými ekvivalenty zaťukání na rameno pro mysl, by bylo...nemoudré. Zvířata, ať už mrchožrouti nebo zalezlí hlodavci, neskýtají příliš ke čtení. Takže dojde k nejhoršímu a zkouším tu a tam listovat lidmi.

Jako bych si detailně prohlížel opilecké zvratky po obzvlášť vydatném masakru v Aréně. Všichni tak jednoduší...normální...čestní...poctiví...pracovití...nudní. Obdělat políčko, abych měl co jíst, najíst se, abych měl sílu obdělat políčko, nevšímat si skřetů, protože stejně chcípnu-hlady, když neobdělám políčko...s takovýmhle životem bych se snad sám dal na modlení.
K Azmakovi.
Aby pro mě přišel a ukončil moje trápení.
Nebezpečí z toho nehrozí, pochybuji, že by si všimli telepatického kontaktu, i kdyby se jim před očima objevil divočák a začal tančit valčík.
Ani na okamžik nezavdám Isabel příčinu k tomu si myslet, že se snad ještě chci na něco zeptat. Vlastně ani příliš nečekám, než se rozloučí s Grazem. Ostatně náskok se mi bude hodit, jsem jeden z pomalejších v téhle skupince.
 
  Grazhosyluthar   Postava není přítomna 19.7.2017, 19:06:28
"To samé platí i pro vás, drahá Isabel." řeknu na rozloučenou a protože žádné dotazy nemám, tak je to také to poslední, co ode mě uslyšíte.

***

Můj rozvážný kostlivecký krok nějakou tu chvilku trvá. Vedení jako takové nechávám na Meibilovi, přece jenom za hlídacího psa je tady on. Asi tak po hodině od chvíle, co jsme se rozdělili se rozhodnu ukončit mlčení a seznámit Meibila s jeho úkoly.

"Jak rychle jsi schopný se pohybovat? Vzhledem k tomu, že máme 14 dní času na to, abychom nejenom našli skřety, ale také abychom s sebou nazpět přinesli alespoň nějakou zvěst o jejich řádění a uvedli je do pohybu směr Rufusovo město...

tak budeme potřebovat rychlost. Chci se vydat za hlavní skupinou skřetů co nejdříve - a vlastně...
ve své podstatě můžeme předpokládat, že tahle skupinka skřetů míří rovnou domů. Co myslíš?"


zeptám se ho spíš ze zdvořilosti a dobré nálady než z čehokoliv jiného. Meibilo by pak měl doufat, že mi tato dobrá nálada vydrží po celou dobu našeho putování. Pořád ještě mám totiž hlad.
 
  Isabel   Postava není přítomna 16.7.2017, 20:18:02
Abaddon mi vysvětlí, že ostatní si najdou nějaký způsob, jak se s námi spojit.
“No to mě fakt neuklidňuje. Radši bych to chtěla slyšet od nich. Pokud má plán vyjít, musí být vše naplánované. Tohle je hazard.“
“To je fajn, jenže domněnky jsou nám k ničemu. Potřebujeme mít jistotu, že si všichni najdou způsob, jak nám ostatním předat vzkaz.“ Mrknu po ostatních. Graz se nakonec vyjádří.
“14 dní, to by šlo.“ Snažím si vybavit jakou vesnici Graz myslí. Nakonec mám dojem, že vím, o které je řeč.
“Výborně. Pokud se tedy něco stane a nepovede se nám Rufuse dostat… Sejdeme se v této vesnici.“ Přelétnu pohledem všechny, aby to pochopili.

Než vyrazíme na cestu, rychle proběhnu provizorní tábor, abych si vzala to, co by se mi mohlo při plnění úkolu hodit. Moc toho ale není, protože se mi s tím nechce tahat. Když tak si cestou někde něco šlohnu. Počkám na ostatní a můžeme vyrazit. Míjíme poloprázdné vesničky a na cestách potkáváme lidi jen výjimečně.
“Je tu mrtvo.“ Ta myšlenka mi vykouzlí úsměv na tváři. Docela se nám daří lidem vyhýbat. Nerada bych přitáhla více pozornosti než je zdrávo. Po delší době se potřebuji protáhnout. Osvobodím svoje křídla, roztáhnu je a vyletím do výšek. Cítit vítr na tváři je tak uvolňující. Po nějaké době se opět vracím na zem a pokračuji s ostatními.

Vedu skupinku k městu. Když procházíme vesnicí, nad kterou musím žasnout, jak je překrásně zdevastovaná, Meibilo najednou zavětří skřety. Otočí se na Graze a vyzve ho, aby skřety sledovali. Směr, kterým se mají dát, je však odlišný od toho našeho. Podívám se na Graze, co on na to.
“Máte tedy 14 dní. Jinak se sejdeme ve vesnici. A laskavě se vykašlete na nějakou zábavu. Potřebujeme co nejrychleji vyvolat ve městě zmatek a unést Rufuse.“ Zpražím je pohledem.
“Ještě někdo má dotazy?“ Tím se s dvojicí rozloučím a mířím s ostatními dál k městu.
 
  Grazhosyluthar   Postava není přítomna 15.7.2017, 13:52:45
"Dejte nám 14 lidských dní. Do té doby budeme určitě schopni vám dát nějaké zprávy. V případě neúspěchu se sejdeme v první vesnici západně od města. Tato vesnice bude cítit Smrtí.

Další postup je pak již čistě improvizací na které se dohodneme pokud nás okolnosti k vesnici zavanou."

Abbadon ještě položí čistě filozofickou otázku, na kterou mu budou muset dát odpověď jiní. Já si cestou přes skřetí bojiště schovám do vaku několik skřetích zbraní. Nezdá se ovšem, že by se to na vaku jako takovém nějak projevilo...

***

"Jdeme." odpovím Meibilovi a vyrazím svým rozvážným kostliveckým krokem. Ostatní si nyní musí poradit sami. A zároveň mají poslední příležitost mi popřát hezkou cestu.
 
  Svět   Postava není přítomna 27.6.2017, 17:13:03
Zatím co se plán dává do pohybu, tak i vaše kroky za doprovodu dohadů a souhlasů míří pryč od tábora démonů. Někdo se ještě zastaví pro nějaké zásoby a i Meibilo si sebou na cestu vezme nějaký ten vak, připoutaný koženým pásem přes hruď.

Cesta do srdce samotného Kvarského království není nijak impozantní minuly jste pár vesnic ale vzhledem k válce, která se dle jazyků neúprosně blíží k hranicím v nich zůstali jen ti nejzarputilejší vesničané, tak že i přes štiplavý zápach ohně, který se k vám z dálky nesl jste tu a tam na polích mohli vidět rolníky, kteří se snažili zachránit to málo co šlo a nebo potulné obchodníky co nabízejí cetky. Ne snad, že by Vám někdo z dálky věnoval větší pozornost ale asi by nebylo moudré se ve vašich současných podobách moc přibližovat...tedy pokud nemáte hlad a jste ochotni se zbavit svědků. I když jsou tací jako třeba Meibilo, Mefisto nebo Isabel, kteří by asi příliš pozornosti nevzbudili...za jistých okolností.

Když tak míjíte vesinice a občas nějakého živáčka, tak vaší pozornosti rozhodně neujde, že jak stavení tak ani lidé nevypadají zdaleka tak nuzně jak by mohli. Nakonec ještě aby ano, vždyť Kvarské království je nejbohatším královstvím tohoto světa, a to na tolik, že i chudáci si žijí v celku dobře. Možná to je jedním z hlavních důvodu, proč po Kvarských zemích touží Livarské království a křehký mír, který trvá poslední generaci se klepe na svých křehkých nožkách jak stařena prodávající koření....Člověk se ptá....kde pak se to bohatství asi jen bere...

Démon se ptá....kolik jejich zlata, cetek a drahého kamení by asi stačilo aby prodaly svou duši.....

Ať už jdete, letíte, klušete a nebo se prostě šouráte zatím co Vás Isabel vede slunce se brzo vydere vysoko na oblohu. Meibilo jde občas pár kroků vepředu a tu a tam natáhne vzduch jako cvičený ohař.....Zrovna když minete jednu nedávno vypálenou vesnici, kde si dal někdo opravdu velkou práci s vystavěním a zohyzděním mrtvol všech zúčastněných, vás Meibilo zastaví..."Cítím skřety..." znechuceně nakrčí nos a ukáže přes les k vzdálenému kopci..."Tudy..Musela to být celkem velká tlupa....."dřepne k zemi a rýpne do pár stop co v ní skřeti zanechali..."A mají sebou nějaký náklad.....pokud je to kořist určitě jí táhnou zpět k tlupě...Jdeme?"Otočí se na Graze...

Isabel je jasné, že to znamená, že tady přichází čas k vašemu rozdělení....a posledním dolaďovacím detailům...vašeho plánu neboť cesta do Harduku vede stále na sever zatím co Meiblo ukazuje severozápadně.....
 
  Abaddon   Postava není přítomna 25.6.2017, 1:09:38
Poslechnu si odpověď a je vidět že mě tento plán vskutku moc nenadchnul. Ale rozhodně je to lepší než plán B, tedy pokusit se všechno vymlátit.

Isabel začne řešit jak si dáme vědět. "Myslím že tady pro Gwyllion nebude problém nám nějak vzkaz doručit.. Nebo tady Mefistoteles může snad nějakou zprávu zachytit, ne? " otočím se na zmíněného. "A čas budou mít do doby, dokud bude trvat ta jejich oslava... Tedy do doby, dokud budeme v rámci možností nenápadní.. " dokončím nakonec, a zavrtím hlavou.

"Ale vážně.. Hrát si na démony... Jaký v tom vidí význam? Tihle lidé jsou divní.. " povím nakonec s povzdechem nad tak průměrnou, možná skoro podprůměrnou rasou na tomto světě.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.