abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 8.1.2016, 16:02:29
Zdá se že Karolína také neumí zabezpečit místnost. Tak se toho ujal Alexander.

"Děkuji Alexy. Dobrá práce."

***********************

Debata trochu přiostřuje a Riegala jsem si nevychutnal jen já, ale přidali se i ostatní a Anglino tomu dal nejvíc. Skoro mi ho bylo líto...

"Omlouvám se. Nechal jsem se unést." Poznamenal jsem když si do mě Alexander rýpnul. Věděl jsem že tentokrát měl pravdu.

"Ohledně kovadliny to Anglino vyřešil. I s ním souhlasím. Ale tím že se o ní Riegal vůbec zmínil, mám strach, aby Olaf se ženou nebyli kuli nám v nebezpečí. Co jsi všechno řekl tomu bossovi? Ví o Olafovi?" Zeptal jsem se tichým hlasem Riegala

"Pokud toho už teď ví moc, možná budeme muset využít Blainovu pomoc, aby se kovadlina dostala do správných rukou. V opačném případě bude nejlepší aby zůstala tam kde je teď. Jen ze zajímavosti. O jakou magii se jedná? Měla na sobě nějaký symboly nebo runy? Nevšimli jste si něčeho?"


*************************

"Pokud jde o černý trh, také bych se tam rád podíval, ale je to v tento moment je to zbytečný řešit. Nevíme jak bude probíhat cesta do Letohradu a ani jak dlouho se tam zdržíme a to je ted důležitý vyřešit. Logicky si nedovedu odvodit jak může být v té studni voda. Jedině jak řekl stopař. Pomocí kouzla nebo bohů. A už vůbec netuším jak se tam dostat když je tam voda. Zřejmě nějak podplavat a najít vchod do Letohradu. Na to potřebujeme světlo. Umím vyčarovat magickou kouli která svítí, ale nejsem si jist jestli bude fungovat pod vodou. Snad ta pochodeň co dostala Merysol. Ostatně můžeme naplnit vedro s vodou a vyzkoušet to. Když budeme mít vyřešené světlo a najdeme vchod, tak je tu problém opět s vodou. Ta voda má pár stupňů nad nulou. Když se nám povede dostat kam potřebujeme, budeme promrzlí na kost... Zafarovo řešení není špatný, ale třeba se nám povede najít elegantnější způsob. Tohle by taky chtělo promyslet. Karolíno, není nějaká možnost jak tam vyčarovat portál aniž bychom museli absolvovat tu cestu?"

************

"A jestli chodit ve velkých skupinkách nebo v malých, nechám na zkušenějších. Tohle není moje parketa."

"A pokud to chceš Lotiel obhlédnout, Alexander je myslím dobra volba, ale kdokoliv další by vás spíš víc omezoval, než pomohl. Prcka pošlu s vámi v tom nevidím, problém. Můžeš se sním mluvit stejně jako s kýmkoliv jiným. Bude ti rozumět."

"Budeme se držet plánu a půjdeme tam v noci." Snad jsem na nic nezapomněl během chvilinky tu proběhlo spoustu informací
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 8.1.2016, 14:51:57
Zaberu si postel a v pololeže poslouchám co řeší ostatní.

Nechápu proč řeší kovadlinu, ta snad byla toho prcka ... a se svými věcmi si může dělat co chce ne?

Nechápu to, ale beze slova to přejdu.

Hele co se týče studny ....

Pokud tahají vodu ze zpoda snad půl hodiny, to znamená, že cesta dolů je vyřešená. Stoupnout si na vědro a ostatní tě dolu spustí. Poslední bude muset šplhat .... ale lano už tam je, ne?

A co se týče vody to nevím, ale snad bych zvládl vyrobit, mastičku, či vosk který by pomohl zůstat v teple. Dělali jsme to pro mořeplavce.....
 
  Žira   Postava není přítomna 7.1.2016, 22:16:17
Poslouchám, co se řeší. Když se začne mluvit o tom, že ve studni voda nebude, už chci zmínit, že kdyby tam nebyla voda, město by umřelo žízní, ale Kája mě předběhne. "Jojo, tahleta studna je jedinej zdroj vody ve městě. Takže kdyby vyschla, lidi musí chodit pro vodu až za město do řeky. A kdyby to tak bylo, věděli bychom to už při příjezdu."

Když Riegal mluví dál o černém trhu, mluvím pomalu a s rozmyslem. "Je pravda, že bych se tam ráda podívala, ale pořád záleží na tom, co nám na to řekne Nysilo a ostatní, jestli se nebudou chtít zdržovat, tak budem muset jindy." Pak se otočím k ostatním.

"Tak co, myslíte, že by vám vadilo na nás počkat? Abychom stihli být pozítří ráno v hostinci u cesty, potřebujem vyrazit z Drogadu nejpozději zítra v poledne. Navíc.... pochybuji, že otevřou brány před rozedněním, takže pokud si přivstanem, možná bychom nemuseli vůbec zdržovat. Když budem počítat, že se rozednívá kolem osmé.... stačilo by na černý trh jít třeba v půl šesté ráno."

Také zareaguji na Lótiel. "Dokud je Anglino v téhle hospodě, nic mu nehrozí. A taky bych neviděla problém v tom, že nás někdo uslyší, Alexandr to prozkoumal. A jsem pevně přesvědčená, že kdyby viděl někoho s uchem přitisklým ke zdi, nenechal by si to pro sebe, že Alexandře?" Poslední část byla pro všechny, co pochybovali o tom, že jsme tu utajeni.

"Já jsem přesvědčená, že vchod pod vodou bude. Ta Studna je pekelně hluboko, vodu taháš ven snad půl hodiny.... A řekla bych, že se jí dostanem až pod letohrad a pak vyplavem někde ve Letohradské studni, rybníku, možná řece, nevím, prostě někde ve vodě v Letohradu.... Jinak by bylo město pod vodou a to bychom byli v prd..... v háji."
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 7.1.2016, 21:17:53
Ještě odpovím Karolině: ,, No to záleží na tom kdy se tam půjde, taky bych šel klidně teď. A s tou vodou... pokud ten vchod není pod vodou, tak by se dal použít prsten černé vodoměrky, jestli ho kolega má..."

A taky se zadívám na Nysila, jak rozhodne.
 
  Karolina   Postava není přítomna 7.1.2016, 20:47:05
Poslouchám ty řeči a pak mi něco dojde.

" Poslyšte, já se omlouvám, ale já vím o té studni něco víc. Myslela jsem, že to víte taky, ale jak vás tak poslouchám, tak nevíte. Ta studna je totiž zdrojem vody pro celé město. Takže je potřeba se připravit na "mokrou" cestu. Leda že by tady měl něco, co by nás před tou vodou ochránilo."

Podívám se na alchymistu s nadějí. Jenomže pak se Anglino pustí do druhého kudůka a já trošku zírám.
" Maličko to poplet, no je to stoprocentní barbar."

Když se Anglino zvedne, že půjde na pivo, zvednu se taky.

" Počkej, ještě bych ti něco chtěla říct. Anglinku, asi jsi z toho snu byl trošku zmatený viď. Když za námi někdo ve snu přijde, tak to není nikdo, kdo je ještě naživu, víš. Takže by těžko mohl tu kovadlinu od tebe dostat. To nic, ony takové sny dovedou kdekoho vykolejit. Zatím necháme kovadlinu kovadlinou. A myslím, že bys už na pivo chodit nemusel. Spíš si běž lehnout, aby sis pořádně odpočinul, ano? A neboj se, já si pro tebe dojdu, než půjdeme."

Usmívám se na něj, snad se nebude zlobit. Počkám, jestli bude nějak reagovat a pak si jdu sednout ke stolu. Poslouchám, jak se Riegal domlouvá se Žirou o černém trhu. Už to nevydržím a řeknu mu:

" Jak až se ráno vzbudíš, tak půjdete na černý trh? Ty jako nejdeš s námi k té studni? "

Když začne Lótiel říkat kdy kdy půjde, pokrčím rameny a podívám se na Nysila. To je velite, tak to nechám na něm.
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 7.1.2016, 17:40:34
Po mém vysvětlení se do mě všichni pustí snad ještě víc. Řekl jsem snad něco špatně? Začínám chápat Alexandra.

,, V klidu, dobře, musím s Žirou souhlasit, to mě nenapadlo. Jistěže ji klidně i dám někomu, kdo s ní vyzbrojí nás. Nebo se sám stanu kovářem. , zavtipkuji nakonec, ať se trochu uvolní atmosféra.

Ani toto však nepomůže, protože mě má potřebu poučit i Anglino. Víc jak vysvětlení mi vadí způsob, jak to udělal.

,, Už jsem říkal, že se se mnou dá domluvit v klidu! Není třeba mě chytat za límec ani na mě řvát!" Pak se zarazím a zase potichu pokračuji.

,, Dobře, dej mi pak vědět.

A neřekl jsem mu skoro nic, jen že si chci zajít na černý trh a něco tam prodat, od čehož tedy upouštím. Ale stejně tam chci zajít, jen se kouknout jestli tam nebude něco zajímavého. To vám doufám nevadí. A ty, Žiro, není problém,ráno počkej, než se vzbudím, nebo opačně, půjdem dolů a tam bude ten chlápek čekat a zavede nás tam.
"
 
  Lótiel   Postava není přítomna 7.1.2016, 17:37:32
Řekla jsem, co jsem chtěla a myslela jsem si, že tím to skončí. Chyba. Nysilo Riegala natvrdo seřval. Vykulím oči a plácnu se do čela. Než však stihnu pro změnu sjet velitele, ozve se Alex. Riegal popisuje svoji představu o obchodu a já jen třeštím zraky. “Co mám dali do tý polívky? Tohle snad není normální chování? Nechcete se všichni uklidnit a o tom, co říkáte chvíli přemýšlet?“ Prohodím tiše v okamžiku, kdy nikdo nemluví.

Pak začne debata o vodě ve studni. “Jak řekl Alex. Navíc nikdo z nás neví, jestli v té studni vůbec nějaká voda je. Třeba je zasypaná. Mohla se částečně zbortit. Možná ji lidé používají jako smetiště a nebo žumpu. Také by se perfektně hodila na odklízení mrtvol.“ Nadhodím.

Barbar sáhl k násilí a pak hrdě odkráčel na pivo. “Jestli nás někdo slyšel, jakože určitě ano, tak jsme se právě rozdělili a Anglino je dole sám. A to, že je válečník, mu proti trénovaným zabijákům vůbec nepomůže.“

Zadívám se na velitele. Tak ty máš velení. A pokud si správně pamatuju, tak na boj máš svého zástupce. I tady by jsi to měl nechat na někom jiném. Město a stíny nejsou tvoje parketa. Možná proto jsme byli takhle složeni. Abychom pokryli velkou část schopností, znalostí a dovedností.

“Nemůžeme tam vyrazit jen tak. Potřebujeme obhlédnout okolí toho místa. Upoutali jsme na sebe pozornost místního podsvětí. Musíme znát přístupové a únikové cesty. Úkryty. Prostě co nejvíc informací, než tam nakráčíme s plnou parádou.“ Říkám mírně.

“Vyrazila bych s Alexem, pokud nebude nic namítat. Jako krytí Stopaře a ještě někoho, kdo se umí ohánět mečem. Tvoje ptačisko jako rychlá spojka, kdyby jsme se dostali do potíží. A pak, až budeme o místě něco vědět, tak teprve budeme řešit vodu a další věci. Třeba shánění dostatečně dlouhého lana. Kdo ví.“

Nadhodím plán.
 
  Anglino   Postava není přítomna 7.1.2016, 12:14:03
Jakmile se Riegal zmíní, že kovadlinu výhodně prodá všichni mu začnou vysvětlovat důvody proč to není dobrý nápad.

"Já mu to vysvětlím polopatě."

Popadnu ho za flígr a otočím si jej k sobě, abych se mu mohl koukat do očí.
Potichu pak pronesu.

"Tak, aby bylo jasno. Kvůli tvé touze po mamonu nebudeme riskovat, že se kovadlina dostane do nepovolaných rukou. Ty nemůžeš vědět komu ji prodá ten král podsvětí.

Zato já viděl ve svém snu osobu, která by byla tou pravou, kdo by jí byl hoden a mohl ji využít i k našemu prospěchu.
Až se vrátíme zpátky z té výpravy budu mít jasno. Do té doby kovadlinu necháme tam kde je. Dokud dýchám nedovolím nikomu, kšeftovat s něčím co je tak lehce zneužitelné.
Je ti to jasné."


Po těchto slovech jej pustím a uhladím mu pokrčený límec.

Omluvně se zašklebím směrem k Žiře a k veliteli.

Obrátím se na Karolinku.

"Karolinko prosím tě já si jdu teď dát pivo. A až se uklidním tak zalehnu.
Přijdi si pro mne až bude čas vyrazit."


Po těchto slovech odejdu z pokoje a jdu si dát dolu ještě pivo a kousek pečeně. Posléze pak se půjdu do pokoje vyspat.
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 6.1.2016, 23:18:45
Riegal začne mluvit jak chce uzavřít výhodný obchod. Je to zase ztracený den. Nysilo mu to správně vysvětlil a Žira i doplnila.
"Jestli to chceš někomu prodat, tak jedině kováři z Questaque. Pokud teda přežil. Je na naší straně a v kování se vyrovná lecjakému elfskému, nebo trpasličímu mistrovi. To by ti potrvrdil i Anglino."

Víc už se o tom bavit nechci.

Začne se řešit přístupová cesta. Trochu mě udiví Karolína s tím, že v té studny může být voda.
Krátce nato promluví Alex a s jeho slovy nemůžu nesouhlasit.
"Pokud je studna opravdu jediné přístupové místo tak by tam voda mít rozhodně neměla. Leda by byla nějak očarovaná a vznášela by se nad Letohradem."

Žira by se chtěla také podívat na ten černý rh. Mě to však nelákalo vůbec. Už kvůli mé minulosti. Je jedině dobře, že neznají mé pravé jméno. Takhle nehrozí, že narazí na nějakého lovce odměn. Navíc teď, když král severu má nové spojence.
"Asi by jste měli vědět, že jsem se dozvěděl, že král Severu přetáhl orky na svou stranu. Nevím kolik kmenů, ale musíme počítat s dalším možným soupeřem."

I když si myslím, že tohle moc lidí zajímat nebude je to větší hrozba, než si můžou uvědomovat. O těch zelených parchantech toho vím víc, než by se mi líbilo.
 
  Merysol   Postava není přítomna 6.1.2016, 22:05:37

Vysvětlit Riegalovi, proč tu kovadlinu nemá prodávat byl oříšek. A Alex si ještě přisadil.

”Riegale, ty jsi asi pěkně naivní. Žira má pravdu. Otázkou je, jestli to ty, potažmo i Alex jste schopni vidět přes možnost trhnout na ní hned teď peníze. Zkuste přestat myslet jen na sebe a zvažte opravdu VŠECHNY důsledky.”

Koho nám to sebou dali kruci?!

Radši jsem se už dál záležitosti kolem té kovadliny nevěnovala a začala řešit cestu do Letohradu.. ”No, bohužel mi Aribeth neřekla, jestli to platí i pro vodu. Napadá někoho nějaký bezpečný způsob, jak to zjistit? Případně chytré kouzlo, aby tu cestu vodou přežila?”

Do toho všeho pak ještě přijde Alex s pučkami, jak se máme chovat.

”Drahý Alexi, velitel je tu Nysilo a mi dobře víme, o čem nemáme mluvit a neměli bychom to zmiňovat ani TEĎ! Stěny mají uši…”

Sakra co to dnes s nimi je? Nebo mám ještě pořád kocovinu?
 
  Alexander   Postava není přítomna 6.1.2016, 21:57:55
"Jelikož pod tím má být celý komplex, tak jsem si tak nějak myslel že tam žádná voda nebude.. prostě vyschlá studna kterou nikdo nechtěl zbořit.. To je divný.. Tam někde musí být nějaká tajná chodba nebo tak něco.. Přece chodit dovnitř vodou je hloupost.. Jak by se tam ta voda dostala? A kam by pak tekla? Vždyť pod tím je město.." povím. Dál už ale mlčím, a na myšlenky sotatních tak nějak nereaguju.

"Je tohle možný,. Oni se rozhodli mě ignorovat nebo nevím.. Úplně stejný jako tehdy u toho hraběte.. Co je sakra tohle za lidi? No co.. Však oni si vzpomenou až si naběhnou.." pomyslím si, ale jako obvykle nejde nic poznat..
 
  Žira   Postava není přítomna 6.1.2016, 21:51:03
Když se mluví o tom, jak se dostat do studny, poškrábu se na hlavě. "No.... Kája má pravdu, s tou vodou bude trošku problém. Hlavně s těma pochodněma. Umíte nějak zajhistit, aby se nenamočily? A co ta pochodeň, jak dostala Merysol, ta co nikdy nezhasne, myslíte, že to platí i pro vodu?

Nicméně, pokud jde o to, jak se dostat do studny, tak já bych řekla, že je zbytečné, aby sis plýtval suroviny, já tě tam klidně spustím na kýbli a pak použiju to lano a sešplhám po něm. Jen to tam nějak zajistím, aby se to nerozmotalo."


Když mi kája odpovídá, poděkuji. Jsem jí vděčná. "Děkuji ti moc Kájo, až to dořešíme bude stačit. Moc moc ti děkuji."
 
  Karolina   Postava není přítomna 6.1.2016, 21:40:40
Sedím a doslova i do písmene civím na Riegala.
" Ten cvok si snad vážně představoval, že bude celou noc spát, pak si zaběhne na černý trh, pojede k Olafovi, vezme kovadlinu, pojede zpátky, pak si skočí jen tak mimochodem do Letohradu a my ostatní tady zatím budeme ztrácet drahocenný čas? Už jen to, že jsme si sem zajeli, je zdržení."

Naštěstí ho hned Nysilo posadil z oblak na pevnou zem. Takže to by bylo vyřešené, ale i tak mi vrtá hlavou, jak si to představoval. Pak se začne řešit, jestli ke studni máme jít všichni najednou nebo po větších skupinkách či pod dvou, třech. Čekám, jak se domluví. Nakonec se Nysilo, jako velitel přikloní k mému návrhu a tak už k tomu nic nemám. Zato mě něco napadne.

" Poslyšte, napadlo vás, že v té studni bude voda? Potřebujeme to nějak vymyslet, abychom v tomhle počasí v té vodě nezmrzli. A taky musíme nějak zabezpečit pochodně, abychom pak v té tmě mohli vůbec najít, kde co je. Cestu zpět vyřešíme portálem, ale tam budeme muset tou studnou."

Přemýšlím ještě co bychom potřebovali dalšího, ale snad se přidají i ostatní se svými nápady. Když Žira řekne, že potřebuje se mnou mluvit v soukromí, přikývnu.
" To je samozřejmé, chceš jít hned, jak to tady domluvíme? Nebo teď okamžitě?"
 
  Bell   Postava není přítomna 6.1.2016, 21:34:09
Po jídle zamíříme do pokoje na poradu.
Velmi mne překvapí, když Riegal začne smlouvat. Neměl by se do toho plést. Přecejen na obchody s takovými lidmi musíš mít sílu osobnosti, a to my kudůci a trpaslíci jaksi většinou postrádáme. Ostatní se na to taky netváří nejlíp a Nysilo rozhodne pro poradu v pokoji.
Pokrčím rameny. Můj názor nikoho nezajímá. Dojím jídlo a zvednu se.

Dojdeme do pokoje a Nysilo nám sdělí svůj plán.
Také se mi nelíbí, že máme chodit po dvojicích. Asi bych skončil s Riegalem a po tom, jak se projevil bych se radši něčemu podobnému vyhnul.
"Já jsem také pro to, abychom zůstali pohromadě."
Pak přijde Riegal a sdělí nám, na čem se domluvil. Přijde mi to hloupé a nebezpečné. Mám podobný názor jako Nysilo. Nepotřebujeme ohrozit Olafa a jeho ženu.
"Já tam tedy nejdu. Když už nic jiného, nevím proč.

Ale když už jsme u toho problému s tou studnou, měl bych návrh.
Pokud byste chvíli počkali, mohl bych vytvořit lektvar, díky kterému byste se tam jednoduše dovznášeli. Ne přímo dovznášeli. Spíš spadli a nic si neudělali. Mnohem lepší, než lano. Pokud ale máte radši odřené dlaně a modřiny, jak je libo."
prohlásím, protože jsem si vzpomněl na onen lektvar. Všechny suroviny mám v truhle.
 
  Žira   Postava není přítomna 6.1.2016, 21:33:56
Na pokoji se mnou většina lidí souhlasí. Když se mluví o tom, jestli jít po skupinkách nebo najednou, zapřemýšlím. Nakonec se rozhodnu to nekomentovat.

Zato, když Riegal zmíní černý trh a že tam chce prodat kovadlinu. Všichni mu to začnou vyčítat. Také jsem původně chtěla, ale zkusím to raději v klidu a trpělivě. "Riegale, je sice hezké, co tu vyprávíš, že kovář by vyrobil nezničitelné hrábě a postupně se stal nejlepším. Ale přemýšlej. Teď jednu hypotézu řeknu já.

Kovadlinu koupí člověk, který moc dobře ví, k čemu slouží a jak funguje.A s tím, že je nejlepší kovář na světě, se nechá najmout do služeb krále severu a postupně mu vyzbrojí celou jeho armádu, tím pádem vlastně vyzbrojí i Simplicovu armádu nemrtvých.

Proti takové armádě nemáme žádnou šanci a i když dokonale splníme svůj úkol, vrátíme se do války, kde postupně všichni pomřem, protože meče nepřátel budou našimi zbrojemi projíždět jak máslem, zatímco jejich zbroj neprorazí ani pořádná rána řemdichem.

Myslíš, že těch pár zlaťáků za to stojí? Já bych tu kovadlinu nechala u Olafa, dokud nenajdem někoho vhodného, kdo naopak vyzbrojí dobře nás, nemyslíš, že je to rozumnější, zlaťáky jsou kulaté, ty se rozkutálí, ale taková dokonalá výbava pro celou armádu, to je něco mnohem víc.

Nicméně, pokud jde o černý trh, tam bych se šla podívat ráda, pokud tam brzy ráno budeš mít cestu a ostatním nebude vadit chvilka zdržení, šla bych s tebou. Spíš bych chtěla mít představu, jak takový černý trh vůbec vypadá."


Docela jsem se rozpovídala, než budu pokračovat, raději počkám na reakce ostatních. Nechám je pořádně vstřebat, co vše jsem vyprávěla a doufám, že si to Riegal vezme k srdci. Pak se otočím ke Karolíně. "Kájo, myslíš, že než půjdem do Letohradu, mohla bych tě v soukromí otravovat? Něco bych od tebe potřebovala. Víš.... trošku.... takovou drobnou.... no.... pomoc." Najednou se úplně zakoktám, je mi to blbé, nerada někoho žádám o pomoc. A nikomu jinému bych si asi ani netroufla říct, než Káje.

Pokud souhlasí, poté co vše dořešíme, zůstanem s Kájou na jednom pokoji.
 
  Alexander   Postava není přítomna 6.1.2016, 21:15:00
Cesta je poklidná, azastavíme jenom na chviku aby nám Nysilo představil Prcka. pak už se jede dál.

K bráně dorazíme jen tak tak než jí zavřou. Jakmile popojedeme kosuek dál od stráží, natáhnu si kapuci na hlavu, a jedu kosuek od ostatních až dokud nemusíme slézt.

Hospoda nevypadá nic moc, ale jestli je v ní relativně bezpečno a její majitel je náš spojenec.. proč ne.. Jakmile vstoupím nenápadně se rozhlédnu po hospodě a jediný kdo upotá moji pozornost je muž v rohu, ale nedávám to nějak znát. Objednám si něco k jídlu a pití, a nenápadně spočinu zrakem na papírku. Najednou se Riegal zvedne a než ho stihnu zastavit, vyrazí si jen tak za tím chlápkem. Potichu si povzdechnu a sklopím pohled. "Snad mu neřekne nic důležitého.. Nebo pokud možno vůbec nic.." Když ostatní říkají, že si promluvíme na pokoji, kývnu hlavou.


Uvnitř místnosti se začne řeši jak nás zabezpečit. Nikdo nemá žádné kouzlo, tak přijdou na řadu staré dobré metody. Takže jestli nás někdo nesleduje oknem, jestli místnost nemá nějakou podezřelou škvíru v podlaze, za nějakou ozdobou pokdu tu nějaká je. Pak mě napadne ještě něco. Vytáhnu si svojí masku, co jsem dostal a nasadím si ji, načež se kouknu jestli se někdo podezřele netlačí ke stěne našeho pokoje.

Když se projednává co a jak, Riegal se do toho vloží zase s tou kovadlinou, což Nysila evidentně rozhodí. Ušklíbnu se a kouknu se na něj. "Možná by jsi to měl zopakovat.. Mám dojem že přes ulici, v tom domě, ještě slovo Voják a Zlato neslyšeli přesně.." povím, ale jen tak věcně. Žádná ironie. Pak si oddechnu a kouknu se na Riegala. "Co konkrétně jsi mu řekl? Povídal si mu že chceš něco prodat? Nebo jenom jestli tě dostane na černý trh? Není dobré něco tam rpodávat, když nemáš v podsvětí jméno.. A rozhodně už vůbec ne něco co nemáš ani u sebe.. Na kovadlinu se zatím vykašli.. Když se najde nějaká příležitost jak se jí zbavit proč ne.. Takže co jsi mu řekl?" zeptám se ho, a pak se kouknu na ostatní.

"Přes den bude určitě lepší, když půjdete pohromadě.. Je to bezpečnější, a není to tak náapdné jak se zdá.. Můžeme být kdokoliv a chtít tu jen doplnit zásoby.. Hlavně se nezmiňujte o penězích, nebo minci, nebo radši pokud možno o ničem.. " povím a kývnu hlavou.. "Ale v noci a zvlášť když budete chtít jít k té studně je lepší jít po skupinkách.. A ty, Riegale, by jsi tam neměl chodit vůbec.. Tebe budou sledovat.. Nemyslím si že by jsi byl v ohrožení, ale rozhodně jsi právě řekl že buď máš peníze, jelikož chceš jít na černý trh, a nebo něco cenného co máš na prodej nebo výměnu.. A kdyby skrze tebe zjistili že všichni z nějakého důvodu lezeme do studny.. No nebylo by to nejlepší.." povím, a kouknu se opět okolo, přičemž přemýšlím. "A já bych měl jít asi první.. Abych zjistil jak to v té studni vypadá a nachystal lano nebo něco k sestupu.." povím.
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 6.1.2016, 21:00:36
Ztuhnu, když na mě Nysilo zařve a vychladnu. Pak si vyslechnu ještě ostatní, nikdo se mnou nesouhlasí.

Pak odpovím: ,, No jo, nemusíš řvát, já si dokážu dát říct i bez toho, preferuji pro příště klidnou domluvu, ano? A navíc tím můžeš vzbudit pozornost.

Tak dobře, pokud ti vadí ta cesta, tak bych se to pokusil zařídit tak, abych nikam jet nemusel, jen ji prodám, ať už se s ní nemusíme trápit a pak pojedem dál, dobře? Nezabere to víc jak hodinku. Ale ty jsi šéf, takže jestliže mi nedovolíš ani tohle, tak nikam nepůjdu.

Ta ,, kápě" mě jen zavede před bránu a na trh už půjdu sám, ledaže by se našel ještě někdo, kdo by tam chtěl. A už si ohlídám, aby mi je nikdo neukradl...
A trochu zlověstně se usměju.

Merysolin smích, ač je naprosto nemístný, přejdu. Pak se ovšem zase neovládnu já a zasměju se její otázce.

,, Co by se mohlo stát? Zkusím ti dát příklad. Přijdu tam, a kovadlinu ode mě koupí nějaký záhadný člověk, který si proto, že řeknu, že je to kouzelná kovadlina, bude myslet, že mu pomůže ovládnout svět. Doma si jí rozbalí a zkusí na ni všechno možné, kromě toho, něco na ní ukovat, protože to neumí, a samozřejmě nic nedokáže a bude se nebo mě proklínat, protože je mu úplně k ničemu.

Nebo si ji, a to je pravděpodobnější, koupí nějaký kovář, proto, že s její pomocí dovede vykovat skvělé věci, doma ji vybalí, vyzkouší na ní vykovat dejme tomu hrábě, pak je podrobí testům a ty hrábě vydrží všechno.

Kovář bude nadšený a pravděpodobně se stane jedním z nejlepších.

Takže ano, vím, co by se mohlo stát, a i proto ji chci prodat. Stačí tohle vysvětlení?
 
  Merysol   Postava není přítomna 6.1.2016, 20:43:24

Lotiel, zdá se, sdíli můj názor, abychom se nedělili na malé skupinky, ale Nysilo se rozhodl jinak. No jo, asi chtějí s Žirou chvilku o samotě. To ovšem neznamená, že bychom se měli dělit. No co, rozhodl…

Riegal mě svým pláne prodat kovadlinu trochu rozhodí. Lehce si ho změřím pohledem a Nysilo ho navíc ještě trochu seřve, u čehož mě chytně záchvat smíchu, který se mi velmi špatně dusí.
”Riegale, hele…přepokládám, že to nebude obyčejná kovadlina, ale určitě nečím jedinečná, jinak by ses s ní netáhl. Takže zvaž dobře, jestlijí jen tak chceš prodat na černém trhu. Víš co by se mohlo stát, kdyby padla do rukou nepravému? Hm?
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 6.1.2016, 18:14:41
Kudůk se k nám připojil a až porada skončila začal mluvit o nějakém černém trhu a kovadlině. Můj obličej se začal měnit, možná se dokonce začali objevovat v mých očích zelené jiskry, kterým moc nechybělo aby zažehli zelený blesk.

"Co to meleš??!!" Zařval jsem na něj. "Tohle není žádná dovolená! Jsme vojáci ať se ti to líbí nebo ne a máme své rozkazy. Questaqua padla a tebe zajímá jen zlato! K čemu ti vůbec bude, když budeš mrtvej?" Zhluboka jsem se nadechnul a vydechnul.

"Budeme se držet našeho plánu a já zapomenu že jsme tento rozhovor vůbec vedli." řekl jsem už klidným hlasem a doufal jsem že to kudůk pochopil. Pak jsem si ale začal uvědomovat, že jsem možná nadělal víc škody jak užitku. Někdo mě mohl slyšet... Naštěstí jsem neřekl zásadní informace nahlas, ale i tak jsem řekl dost...
 
  Lótiel   Postava není přítomna 6.1.2016, 18:10:09
Poslouchám plánování a mlčím. Něco se mi líbí, něco už méně. Ale hlavně to nechci rozebírat v knajpě. Když mě Nysilo požádá, abych ještě počkal přikývnu.

Na pokoji si poslechnu plánování a moc se mi nelíbí. “Jít po dvou je podle mě hloupost. Už o nás vědí. Ví o nás podsvětí a brzy o nás bude vědět každý, kdo o nás vědět chce. Víc skupin znamená jen to, že naše obranyschopnost bude nižší. Osobně bych se rozdělila na dvě skupiny, když je nutné se dělit. A rozhodně bych se od sebe nevzdalovala příliš daleko.“

Nysilo pak mluví o nedělání hloupostí a pohled upře na mě. Jistě. Zlodějka ve městě. Zatvářím se jako zosobněná nevinnost. Já nic.

Plány Riegala mě opravdu překvapí. “Ty chceš teď prodávat kovadlinu? Hnát se půl dne tam a půl dne zpět? Víš co se stane, až to prodáš? Ta kápě si od Tebe ty peníze zase vezme.“ Ušklíbnu se kysele.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.