abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Lótiel   Postava není přítomna 9.1.2016, 20:21:24
Poslouchám Kájinu odpověď a tiše si povzdechnu. Někteří vědí mnohem víc než ostatní, ale nic nepustí. Nebo jen minimum. Tak jo dámy. Sice mám pochybnosti a otázky, ale asi jsem jediná komu to vadí.

Mlčky si rozbalím ležení a natáhnu se. Informaci, že Riegal neumí plavat sice zaregistruji, ale nebudu se ptát, jak se bude provázku jen přidržovat, když neumí plavat. Dámy to mají určitě všechno vychytané. Zavřu oči a pokusím se těch pár hodin prospat.
 
  Karolina   Postava není přítomna 9.1.2016, 19:41:53
Na chodbě kouknu na tebe a tiše řeknu:
" Bomba, to je nějakej cvok, ne? Maya říkala, že jsou dobrý, ale zatím se Riegal chová jako děcko."

Pak už vyhledáme Blaina, byl ještě v lokále. Zamávala jsem na Anglina, který tu seděl u piva a potom jsem tiše řekla Blainovi:

" Něco bychom potřebovaly, ale aby o tom nikdo nevěděl. Šlo by to udělat? Třeba, že nám něco dáte v kuchyni nebo tak, aby to nebylo moc nápadné?"

Pokud to odsouhlasí, tak počkáme a půjdeme za ním do kuchyně.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 9.1.2016, 19:04:32
Padlo dalších pár nápadů, jeden lepší než druhej, zatim Karolíni vede.

"Řekl bych že po půlnoci to bude ideál."

Pak se holky chtěli zeptat na pár informací Blaina.

"Rozhodně. Hlavně ať se někam už pohnem."
 
  Žira   Postava není přítomna 9.1.2016, 18:34:40
Káji nápad je zatím jediný, který k něčemu je a myslím, že lepší řešení ani neexistuje. Riegal ještě navrhne, že by zkusil použít bombu, ale zároveň vyjádří obavu o studnu. "Toho bych se taky bála, navíc, jak říká Kája, jak vylezeš? Šňůra ti určitě zvlhne, takže bys jí musel odpálit ve studni a než se dostaneš ven, tak by to vybouchlo a tebe nejspíš zabilo."

Když mluví Lótiel, její připomínky jsou zajímavé. "Jak říkán Kája, obávám se, že tak dlouhé lano neseženem, že se budem muset spokolit s něčím tenčím, s tím by problém být neměl. Se strážemi bych taky problém neviděla, nebývají tam. Jedině, kdyby se tu už doslechly, co se stalo v Questaquace, ale pochybuji, že by sem ta informace tak rychle došla. Vždyť skoro nikdo nepřežil, a ti, co ano mají jiné věci na práci, než objíždět okolí a informovat ostatní města. Řekla bych, že tyto informace zde budou až tak za dva dny."

Pak ještě promluví Riegal. "Však v pohodě, každej nápad stojí za úvahu, lepší říct blbej nápad, než mlčet. A neboj, nejdem se ho ptát na jinou cestu, osobně dost pochybuji, že vůbec ví, že se dá do Letohradu dostat. Ani bych se před ním nezmiňovala, že chcem do Letohradu, jen že se potřebujem dostat do studny. Ale to nechám na Káje, co mu řeknem a co ne, ona je ta chytrá, já jsem ta silná." Odpovím mu a usměji se.

Když Kája zmíní, že by šla za Blainem a poradila se s ním, přemýšlím. "Myslím, že to klidně můžem. Jestli ty víš, že mu můžem věřit, taky mu věřím. Samozřejmě, že s tebou půjdu kočko, s tebou klidně na konec světa. Nakonec, myslím, že v tomhle městě je to ten jedinej, komu můžem věřit. Máte něco proti, abychom tam šly?" Zeptám se sice všech, ale kouknu na Nysila, stačí mi odpověď od něj.

Pokud to přímo nezakáže, již odejdu s Kájou.
 
  Žira   Postava není přítomna 9.1.2016, 18:31:32
Kdo neviděl Lekci fyziky, koukněte se do fora prosím
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 9.1.2016, 18:24:43
Můj nápad se neujme. Vlastně jsem to čekal, tak6e jen pokrčím rameny. ,, Jen nápad. Když se nelíbí tak ho nepoužijeme. Jo a ještě k diskuzi, já plavat neumím, takže bych se tomu pokud možno vyhnul. A ptár se Blaina na jinou cestu je podle mě ztráta času, radši se zeptejte na hloubku studny a třeba i na tloušťku zdi mezi studnou a letohradem. To jsou potřebné informace."
 
  Karolina   Postava není přítomna 9.1.2016, 18:22:22
Poslouchám co kdo říká a vytřeštím oči na kudůka.

" Bombu?! Ty ses asi zbláznil ne? Musel bys ji tam nejdřív někam umístit, pak nějakým zázrakem nenamočit zápalnou šňůru. Tu bys musel mít hodně dlouhou, protože pokud budeš poblíž, vyletíš do vzduchu i s bombou. Víte co, já bych zašla za Blainem a zkusila bych se s ním domluvit. Třeba má nějakou radu nebo by nám nějak poradil. Já vím na sto procent, že mu můžeme věřit. Žiro, prosím tě, šla bys se mnou? A ty si to s bombou rozmysli. Já když tak nejdřív proplavu do Letohradu a pak si klidně i studnu zbourejte, když myslíte."

Potom se ozve Lótiel. Koukám na ni a pak se usměju.

" Víš, ono je to tak, jak jsem říkala. Vždycky by měl jí zdatný plavec a za ním nebo před ním někdo, kdo si není tak jistý. Já můžu, jak jsem řekla zakouzlit skoro na polovinu skupiny. Takže by mohli dýchat pod vodou stejně jako tady třeba. Provázek, no není špatná poznámka o silnějším lanu, ale kde seženeme takové lano?

Nemůžeme potřebovat nějaké tenoučké, ale nikdo za něj nebude ani rvát, že jo? To je jen, aby věděl, kudy plavat. Nahoru se nepůjde po provaze, ale vyplave se. Proto jsem se ptala, kdo neumí plavat. A ty stráže? Můžete udělat třeba se Stopařem průzkum, ještě je čas, vyrážet se bude až kolem třetí hodiny ne?"


Zvednu se a sama nebo se Žirou potichoučku otevřu dveře a vyjdu na chodbu...
 
  Lótiel   Postava není přítomna 9.1.2016, 17:48:31
Když Kája prohlásí, že ví na jistotu, že tam voda je a navíc, že to jediný zdroj vody, mám chuť jít spát. Rozhodím rezignovaně rukama. “Já myslela...“ Syknu naštvaně. “Mám pocit, že tu máme problém s komunikací. Myslet znamená hovno vědět.“ Kouknu po batohu, jakobych zvažovala jestli se mám jít natáhnout.

Pak se začne plánovat jak plavat, jaký provázek, kdo umí a neumí plavat, kdo jak dlouho vydrží... Mlčím poslouchám a v hlavě mi sedí jedna otázka. “Omlouvám se, že zasahuju. Určitě nepatřičně, protože odpověď na moji otázku budete jistojistě znát... Jen mě napadlo, když je to jediný zdroj vody ve městě, tak u něj asi bude stát stráž. A těm to chcete vysvětlit jak, že polezeme do studny?“

Pak se otočím na Káju. “A co když se ten tenký provázek přetrhne? A ten co bude zrovna pod vodou zpanikaří? Utopí se. Možná zablokuje chodbu.“ Pokrčím rameny. “Provaz je dobrý nápad. Ale pořádný. A s sebou další. S uzly, aby se po nich dalo snáze vylézt. Voda bude studená a ruce zkřehlé. Na těch se těžko udržíme. A hladina vody v letohradské studni a jejím okraji může být velká.“
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 9.1.2016, 16:38:10
Všichni začali řešit cestu tam dolů. Co se týče plavání a zadržování dechu nějakou dobu to vydržím. I když dvě minuty asi ne.

Riegal se pokusí navrhnout bombu.
"To jako myslí vážně?? Nechce jít rovnou na náměstí a začít vykřikovat. Přistupte blíže. Před cestou do Letohradu vám udělám ohňostroj."

"Nezapomínej, že se tam chceme dostat nenápadně. Jakýkoliv rámus na nás akorát upozorní."
Bohužel do Letohradu si Gura s Girou vzít nemůžu. Budou muset počkat na pokoji.

Navíc nevím jak to chtějí udělat s tím lanem. Copak ví jak hluboká ta studna je a jak hluboko pod ní je Letohrad?
"Pokud je Blaine na naší straně, možná bude vědět jak se do Letohradu dostat. Nebo bude mít alespoň nějaké informace jak to vlastně kolem té studny vypadá. Vždyť my nevíme nic o její hloubce a to chceme používat nějaký provaz?"

Tak trochu jsem si myslel, že když už něco takového řeknou budou mít alespoň představu o správných věcech, které s sebou vzít.
 
  Merysol   Postava není přítomna 9.1.2016, 14:03:40

Řešení cesty do Letohradu jsem nechala raději ostatním a jen poslouchala. Jenže když se začalo řešit kdo jak umí plavat nebo ak vystačí s dechem, došlo mi, že mám problém.

”No plavat umím, s dechem vystačím…jenže když jsem pod vodou déle jak minutu, začnu panikařit. Mám totiž pocit, že už nevyplavu k ladině a utopím se.”

Jojo, raději bych řešila to, že nevystačím s dechem, než svpu panickou hrůzu z potápění.

Riegal ještě přihodí, že by mohl udělat cestu pomocí bomby. I když bych to uvítala, přijde mi to jako špatný plán. ”Hele a co statika? Je to město pod městem, co když by se pak Drogad začal propadat?”
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 9.1.2016, 13:28:00
Ostatní se domlouvají na tom, jak se tam dostaneme. Taky se rozhodnu přispět návrhem.

,, Já bych tu měl taky možnost. Pokud není Letohrad z vnitřku té studny mic daleko a známe směr, kterým tam je, tak bych mohl dá do stěny studny tím směrem bombu a ta by už nám suchou cestu vybourala.

Jediný problém tohohle je, že by se studna mohla zbortit a to nechci riskovat. Takže, pokud tomu někdo z vás rozumí, rád bych, aby jste mi řekli, jestli se následkem díry o rozměru tak jeden sáh čtvereční mohla ta studna zbořit a jestli je to podle vás použitelné?
"
 
  Bell   Postava není přítomna 9.1.2016, 12:15:36
Zanedlouho se ostatní již domlouvají okolo vstupu do Letohradu. Přestože jsem původně navrhoval, že bych mohl něco vytvořit, informace, že studna je s vodou a není vyschlá mě rychle vrátila zpátky na zem.
"Škoda, na to nic nemám... Éterický olej by asi nestačil, ani mlhovina... Ale no tak... Přece se nenecháš zahanbit trollem?! Mysli..."
I přes veškeré mé snažení jsem nakonec na nic nepřišel.

"Tak já taky pod vodou moc dlouho nevydržím... Popravdě ani plavání není moje silná stránka. Ale pokud tady Zar něco připraví proti chladu a navlhnutí, zkusím to. Ale co s mými věcmi?! Stáhly by nás dolů... Nenecháme radši zbytečné věci tady v pokoji?! Navíc některé mé výrobky nesmí navlhout..."
Přispějí svou troškou. Ale nijak moc mne to neznepokpjuje. Věřím našim kouzelníkům.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 9.1.2016, 8:53:26
Přikývnu a odeberu se ke svým věcem, začnu hrabat věci na voskovou mast.

Jo, jo taky jsem pro. Řeknu otočen směrem do batohu a mávnu rukou.

Vzhledem k tomu, že to bude chvíli trvat, začnu dělat na přípravku rovnou.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 8.1.2016, 21:27:09
"Chápu. Pokud umíš vyčarovat kouzlo vodní dech, tak v tom případě půjdu dolů se Žírou, pokud tedy bude lano dostatečně pevné, aby zvládlo nás dva udržet. To by teoreticky mohla zjistit i Lotiel. Těsně před vstupem do vody vyčaruju světlo které se mě bude držet a o to snáze a rychleji najdeme cestu do Letohradu. Ostatní to budou mít o to snadnější. To by mohlo fungovat... Další návrhy? Pokud ne, uděláme to jak řekla Karolína." čekal jsem co na to ostatní.
 
  Karolina   Postava není přítomna 8.1.2016, 20:20:11
" No proto se vás ptám, já mám kouzlo, které ti pomůže dýchat pod vodou. A ne nejde to udělat tak, že bych udělala portál z Letohradu a vy byste jím přišli. To je takový jakoby jednostranný tunel, takže pokud by to bylo z Letohradu, tak jím může projít jen někdo kdo je se mnou v Letohradu. To chci použít na zpáteční cestu. Taky nemám neomezenou energii, takže tam prostě musíme vodou."

Odpovím a je jasné, že ten Nysilův nápad neberu. Pak se kouknu na Zara.

" Myslíš, že bys mohl vytvořit tu mastičku a Bell taky něco má. Já můžu několika lidem s dýcháním pod vodou pomoci. Určitě Žiře, protože půjde první a bude poslepu hledat cestu. Ne, Žiro, bez protestů prosím. Vím, že jistě dlouho vydržíš, ale je to spíš taková jistota. Pak samozřejmě náš velitel, taky mu pomůžu. Kdo ještě? Můžu ještě tak 2-3 ještě, nejvíc."
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 8.1.2016, 20:01:25
"Hm, zajimavej nápad, ale obávám se, že nedokážu pod vodou vydržet ani minutu a možná nejsem jediný. A ty to dokážeš? Pokud ano, můžeš potom v Letohradě na vhodném místě vyčarovat portál a ostatní se mohou k tobě a pár vyvoleným připojit... Anebo najít jiné řešení."
 
  Karolina   Postava není přítomna 8.1.2016, 19:00:29
" Portálem můžeme jít jen zpátky, protože já umím zatím udělat portál jen na místo, které znám. V Letohradu jsem ještě nebyla, promiňte. Poslyšte, něco mě napadlo. Tady Žira je dcera rybáře, určitě je tedy výborný plavec a to bychom moc potřebovali. První by šla do vody ona, měla by lano, které bychom uvázali tady nahoře. Nemusí to být tlusté lano, stačí nějaký silný provázek. Žira by to proplavala a provázek by povolovala. Jakmile bude na druhé straně, 3x zacuká provázkem a vyrazí další, který se bude řídit podle toho provázku. Tady ho vezme do ruky a opatrně jej bude nechávat procházet dlaní.

A ještě se chci zeptat, vydržíte tak jednu až dvě minuty pod vodou? Prakticky dolů se dostanete snadno v tom okovu na vodu a pak projdete po dně. Nejhorší bude dostat se nahoru v Letohradu. Kdo neumí plavat, prosím? Museli bychom to udělat tak, že kdo neumí plavat by šel mezi dvěma plavci, kteří by mu na konci pomohli. A kdo chce jít dobrovolně poslední? Bude to muset sjet po laně. Ještě se musíme domluvit na rozestupech. Myslím, že Žiru necháme plavat až na konec a pak vždycky, spustíme jednoho, ten se vydá na cestu, my mezitím vytáhneme okov a spustíme dalšího. Tak to je můj návrh."
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 8.1.2016, 17:18:00
Vypadá to, že mě už nechávají být a díky tomuto zjištění se uklidním úplně. Pak se mě i Nysili zeptá, co jsem řekl. Trochu si povzdechnu, ale stejně mu to zopakuji: ,, Jak jsem říkal, řekl jsem pouze, že chci na černý trh něco tam prodat a domluvil jsem se s ním na zítra ráno až vstanu, takže by to chtělo abych tam mohl dorazit, jak jsem taky říkal, když nebudu prodávat tak tam nebudu dlouho."
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.