abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Nyskel   Postava není přítomna 22.4.2015, 20:29:48
Je to od něj moc milé. Jde mě učit, jak zabíjet a přitom se stará, jestli mi nebude zima...

Smutně se usměju. "To zvládnu."

Rozhlédnu se a musím uznat, že zahrada je opravdu nádherná. I teď, na podzim. Zhluboka nasaju čistý vzduch do plic a hned je mi o trochu líp.

Jdu poslušně za Gunterem. Chci využít chvíle, dokud tu jsme sami, a tak rychle vypálím: "Co si myslíš, že tají? Tedy Cora?"
 
  Gunter   Postava není přítomna 22.4.2015, 18:43:51
"Dobře." Kývnu na Mela.
"Díky, že se o něj tak staráš. Klidně pak doraž za námi, můžu vás klidně učit oba." Nabídnu velkoryse a velkorysé to skutečně je.
Vůbec nestojím o společníka, pro svoje učení s Nys. Chci být s ní. Jen s ní.
Sám.

Kluk odsviští a já se tázavě podívám na Nys. Je nezvykle vážná.
"Díky. Ale nejdůležitější je, abys byla v bezpečí. Nic jiného tak důležité není. Měj to na mysli, prosím." Odpovím ji a můj pohled okamžitě zněžní. Pak ji chytím za ruku a začnu ji vléci směrem k francouzskému oknu na konci chodby, které vede do zahrady.
"Nemám nejmenší obavy, že bys to nezvládla." Otevřu jednou rukou okno a protáhnu ji ven, do zahrady.
Tam ale znejistím.
"Nebude ti zima?"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 19.4.2015, 22:17:20
Cítím z Guntera napětí. Jeho Vlk zuří. A má Vlčice na to reaguje obdobně. Je celá naježená a podrážděná.

Na chodbě se to trochu zmírní, ale i tak je to ještě cítit. Chvíli zvažuju, že bych se zeptala, co se děje, ale nechce se mi to pitvat. Sama moc dobře vím, jak je občas těžké udržet vlčí vztek na uzdě. A proč mu to zhoršovat tím, že se budu vyptávat.

Na okamžik ztuhnu, že mě Gunter hodlá jít čančat do šatů, ale je fakt, že k tomu bychom potřebovali Minnie.

Jsou to dýky. A navíc to vypadá, že budeme s Gunterem chvíli sami, když to dobře půjde. Ráda bych se ho totiž přeci jen na pár věcí zeptala. Třeba to, jestli má Cora dítě, o kterém mluvil Ardet Dei. A co si myslí, že skrývala. Potřebuju vědět, co se děje. A jestli to ví on, chci taky. Možná má nějaké myšlenky, o které se ještě nepodělil.

Mel odběhne a já se mírně zadívám na Guntera. "Vím, že to nebude jednoduché, ale pomůžu ti, jak budu moct." Ani nevím, proč jsem to řekla, ale tak nějak jsem měla pocit, že to možná potřebuje slyšet.

"A pokud jde o ty dýky, nevím, jestli zvládnu vrhání. Když si vzpomenu na tu střelbu z luku, takový přeborník jsem zase nebyla. Ale asi by mi pomohlo, kdybych se s ní aspoň dokázala ohnat nebo tak něco..."

Jo, tak něco. Protože sama jsem v ruce držela jen svůj lovecký nůž a pokud bych ho měla použít, vůbec netuším jak. Kam zasáhnout nebo jak vést pohyb, abych neublížila tak akorát sama sobě...
 
  Melwin   Postava není přítomna 19.4.2015, 22:09:18
Ještě teď, na chodbě, mám trochu červený uši z těch Cořiných nabídek, ale statečně to ignoruju.

S napětím čekám, co dál, ale můj další úkol mě znervózní ještě víc než Cora.

"Zatraceně! Lisbeth..." vzdychnu v duchu. Vzpomenu si na její horkou dlaň a zdá se, že moje uši nechytnou rozumnou barvu ještě pěknou dobu.

"Nestor! Jo, Nestor je bezpečný téma."

"Ráno sem s nim byl v zahradách a běhá jak čamrda. Přijde mi, že převaz bude potřebovat už jen na tu natrženou mordu, ale stavim se za Torgem, to máte recht. Možná by mu na to dala ta jeho Thea nějakou mastičku nebo něco..." dodám zamyšleně.

"Pak přijdu za váma." prohlásím ještě důležitě. Určitě by se mi pár triků s dýkama taky hodilo. Jestli mám bejt páže co k čemu!

Odpojím se a rychle zamířím ke svýmu kutlochu.

Nestor mě nadšeně přivítá. Není zvyklej bejt furt zavřenej. A navíc, tady to nezná, tak potřebuje všechno prošmejdit a vočuchat.

Trochu ho zklidním a vyrazíme spolu za Torgem. A Lisbeth... tu budu hledat až potom!
 
  Gunter   Postava není přítomna 19.4.2015, 21:56:44
Mám vcelku jasnou představu, co všechno Coře Soter kvůli svým odpovědím nechal dělat. Mračím se a v duchu musím vlka krotit, aby nevystartoval a nešel po krvi. Chřípí má rozšířené, hřbet zježený, zuby vyceněné. Jen jen vyletět. Potřebuji na vzduch. Potřebuji se ovládnout a hlavně necítit jemnými instinkty pozustatky těch přesvědčovacích metod. Sunu se rychle ke dveřím.

Než je otevřu, ušklíbnu se na Coru, která neúnavně reje do Melwina a pak už vyklouznu ven.
S úlevou se nadechnu a rychle se zadívám na Nyskel. Pohled na její krásnou tvář mi pomáhá zklidnit hladinu klokotající krve.
"Ne, teď rozhodně nechci jít za Min, jednak nebude mít čas a jednak máme teď přednější věci na starosti. Viděl bych to tak, že my dva vyrazíme do zahrad s noži a Mel se půjde ostříhat. A taky by ses měl podívat na Nestora." Napadne mě a provinile si prohrábnu vlasy.

"Měli bychom ho převázat....
Mám ti pomoci nebo to zvládneš sám? I když, kdo ví, jestli se toho už neujal Torge. Má psy rád."
 
  Cora   Postava není přítomna 19.4.2015, 21:29:44
"Ano, zajímal a zdá se, že upřímně. Byla to jedna z otázek, ke kterým se pořád vracel a kvůli kterým mě...." Nedořeknu. Nechci se k tomu vracet. Mám dost bolesti a potešení, který z ní maj druzí.
Ne. Už na to nebudu myslet.

Raději se soustředím na něco jinýho.
"Jaká slavnost?" Našpicuju uši, ale odpovědi se mi nedostane. Ti tři začnou plánovat, co dál a nevnímaj.

Chvilku. Pak se zase upře pozornost na mě a všichni mě začnou houfně posílat na kutě.
A vlastně jo.
Hádat se nebudu.
"Jsem na sračku." Zašklebím se zpátky na Nyskel, která se fakt snaží bejt milá, a tak na ni nechci bejt hnusná i když bych chvilkama měla hroznou chuť.
Kvůli Min.
Jenže ona za to nemůže, to je taky fakt.

"Kdyby sis ke mně přilehl, byla bych vykurýrovaná jedna dvě." Zazubím se na kluka, kterej se taky dekuje pryč a významně poplácám peřinu.
"Kdyby ses nudil, potřebuju zahřát. Je mi furt zima. Nějak jsem tak v tý vlhký cele promrzla."

Zavřou se za nima dveře a já okamžitě změním výraz. Moje tvář je najednou vážná a napjatá.
Zamračím se a zavřu oči.
Zkouším nemyslet na nic, ale moc se mi to nedaří. Kolem mě jsou temný vlhký zdi a Ardetovi svítej oči jako kočce ve tmě. PLameny šlehají vysoko a jsou horké a ničivé.
Tiše zanaříkám a zatnu zuby.
Nemyslet. Jediná šance je nemyslet.
 
  Melwin   Postava není přítomna 19.4.2015, 20:50:53
Rychle se zvednu z postele a dobrácky se ušklíbnu na Coru. "Koukej se kurýrovat!" Jo, mám pocit, že k ní si můžu dovolit vo fous víc. Když jsem ji pomáhal zachraňovat, no ne?!

A navíc si musim přiznat, že je po čertech hezká. De z ní trochu strach, to jo, pusu má prořízlou jak lasička, ale ty dlouhý vlasy... kdyby dokázala držet chvíli jazyk za zuby, vypadala by jak to... víla...

"Ehmmm..." vyčistím si hrdlo na chodbě, abych se zbavil dost trhlýho výjevu, kterak Cora tančí na paloučku, a zvědavě se podivám na pana Guntera. Jo, za paní Minnie bysme zajít měli! To dá rozum!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 19.4.2015, 20:47:43
Slavnost... nálada mi o něco klesne. Šaty, vlasy a... používání dýky! Ze všech těch činnosti mi právě ta poslední přijde v tuto chvíli nejdůležitější.

Poslušně se zvednu a Gutnerova hřejivá dlaň je jak maják na rozbouřeném moři. Nejraději bych ho za tu ruku odtáhla do stájí, osedlala Certa a Belu a uháněla pryč. Někam hodně daleko! Jenže to nejde!

Nepatrně si vzdychnu a usměju se na Coru. "Má pravdu..." poznamenám vcelku zbytečně. Ona sama ví, jak na tom je. Měla jsem ale potřebu něco říct.

Na chodbě se otočím na Guntera. "Teď za Minnie? Asi ještě ale bude v jídelně a tohle bychom před... dívkami asi řešit neměli."

"A před Melwinem...?" optám se opatrně myšlenkou. "Ten kluk tu má žít. Je dobře, aby věděl tohle všechno?" Ne, nechci ho odstřihnout, ale je vidět, že má svůj svět, podstatně jednodušší svět, a že by mu v něm možná bylo líp.

Tak jako mně... Jenže tenhle svět je i Gunterův, takže v něm musím vydržet i já.
 
  Gunter   Postava není přítomna 19.4.2015, 20:24:19
"V Pírku se nedělala vysoká politika, Mele. Tady ano." Usměji se vlídně na kluka.
"A s Min si určitě promluvím."
Už kvůli tomu proč byla v našem pokoji uprostřed noci....
Nelíbí se mi to. Nemohu přijít na důvod, který ji k tomu vedl.


Všimnu si, že je Cora unavená a rozhodnu se, že už jí dám pokoj.
Potřebuje spát a zotavovat se.
I když ta poslední poznámka, mě zaujme.
"Felton? Zajímal ho otec? Zvláštní." Zamračím se na Coru.
Nyskel zmíní, jak moc by se zmizení pána na Meleborku hodilo jeho zlotřilému synáčkovi a já váhavě přikývnu.
"Ano, já si to myslel také. Proč by se ale zajímal, jestli Min ví, kde by mohl být, pokud by se ho sám chtěl zbavit....." Dumám nahlas s pohledem na Nyskel.

Pak mávnu rukou a vstanu.
"Tohle by už byly hodně divoké teorie. Zkusím nejdřív vyzvědět, jestli to Minnie opravdu ví a uvidíme, co dalšího vypozorujeme dneska na té slavnosti. Necháme tě teď odpočívat. Jsi zdrchaná, až to hezké není. Zkus spát, co to půjde." Zašklebím se na Coru a natáhnu ruku k Nyskel, abych ji pomohl vstát.
 
  Melwin   Postava není přítomna 19.4.2015, 17:51:14
"V Pírku jsme věděli všichni o všech." pokrčím rozpačitě rameny, když se na mě Cora podívá jak na pitomce.

Další komentáře už si vodpustim. Jednou mi ten Cořin pohled stačil.

"To bysme měli u paní Minnie zistit!" vyhrknu snaživě, ale hned bych si nejradějc nafackoval. Když to neřekla Coře, proč by to říkala nám...
 
  Nyskel   Postava není přítomna 19.4.2015, 17:42:21
Nepatrně kývnu v odpověď. Zdá se, že Minnie má svá tajemství i před Gunterem. Vlastně... tak nějak jsem si myslela, že je jejich vztah je o dost důvěrnější. Nejen co se řemesla Masky týká.

Taky mi dochází, že tady je vše ještě složitější, než bych si kdy dokázala představit. Třeba to, že Minnie potřebuje mecenáše. Já myslela, že stačí mít zavedený podnik...

Jedno je ale jisté. V tomhle světě bych žít nikdy nechtěla. A tiše doufám, že to Gunter cítí stejně.

Zamračím se. ."Já myslela, že ve zmizení Feltona by mohl mít prsty Soter. Jemu by se zmizení otce zatraceně hodilo." nadnesu nejistě, protože můžu být úplně mimo. V tomhle světě jsem se nenarodila a funguje podle pravidel, které tak úplně nechápu.

 
  Cora   Postava není přítomna 19.4.2015, 12:03:13
Nechápavě se na Mela zadívám. Moc dobře jeho otázku nechápu.
"Ví o Min jen to, co mu dovolí, aby věděl. A určitě chce vědět víc.
Její rostoucí vliv Sotera znepokojuje. Tedy aspoň jak jsem pochopila."


Na chvíli zavřu oči, protože začínám být vyčerpaná. Pak ale Gunter naléhavě zopakuje, co říkala zrzečka a já je znovu líně otevřu a podívám se na něj.
"Ne." Zavrtím hlavou a chystám se znovu upadnout do letargie, ale pak si na něco vzpomenu.
"I když....něco divnýho fakt vyzvídal. Chtěl vědět, jestli Minnie ví, kam se poděl jeho otec. Felton z Meleborku.
Což nevím, proč by měla vědět zrovna Min, nikdy se o něj nezajímala. Aspoň myslím....
I když......
Já vlastně nevím, jestli to ví nebo ne."
Dodám překvapeně, jak si to tak uvědomím.
 
  Gunter   Postava není přítomna 19.4.2015, 11:48:07
Vyslechnu Coru až do konce a neříkám nic. Ne nahlas.

S Nys konverzuji poměrně čile.
"Je mi jasné, že vliv Minnie v Ilese je nemalý a že Sotera dráždí. Její prsty sahají daleko za hranice kraje a poměrně hluboko. Ani já nevím tak docela přesně, kdo vlastně je její mecenáš a ochránce a ani to vědět nechci. Soter očividně ano. Každopádně je jisté, že přestože Minnie vlastní bordel, zvou ji do vyšších kruhů a berou ji jako vysoce postavenou osobnost. Což je svým způsobem zvláštní.
Není brána jako bordelmamá, ale jako dáma, která podniká...v jistých kruzích. Nejden vlivný zástupce modré krve usiloval o sňatek s ní. Čemuž se až tak nedivím.
Je krásná, má úroveň, styl, postavení, peníze a inteligenci.
A moc.
To Sotera dráždit musí...

Ale co se týče toho, jestli nám Cora říká vše....tak ne. Myslím si, že něco zatajuje. Jen nevím proč....
A tlačit na ni nechci. Ne potom, co si zažila."
Dodám zamyšleně.

Přesto to ale zkusím a zopakuji její dotaz.
"Tohle chtěl vědět vždycky....ale chtěl něco konkrétního? Něco, co by tě zarazilo? Zajímal se o něco...já nevím....zvláštního? Nového?"

 
  Melwin   Postava není přítomna 17.4.2015, 18:25:37
Soustředěně poslouchám, ale moc moudrej z toho nejsem. "Von neví, co je Minnie zač, když tak dlouho žijete vedle sebe?" zeptám se vcelku na rovinu. Nedává mi to smysl.

Spokojeně se ušklíbnu nad její pochvalou. Jako bych na tom právě já měl lví podíl. Ale co, byl jsem tam! A celou cestu zpátky jsem ji držel. Tak jakýpak copak?!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 17.4.2015, 18:24:05
Podívám se váhavě na Gutnera. Já totiž svou odpověď nedostala. Ale nechci na ni tlačit. Nebo spíš... mám pocit, že i kdybych já na krásně tlačila, vysmála by se mi a poslala mě... ehm... k šípku.

"Není to všechno, že ne?" opatrně mu jen šeptnu v hlavě. Nechci vyplašit jeho myšlenky a úvahy.
 
  Cora   Postava není přítomna 17.4.2015, 18:00:48
Poprvé trochu uhnu pohledem.
Nechci se na Guntera dívat.
Nechci mu vejrat do očí a vidět tam, že mi tak docela nevěří, protože tam přesně tohle je.

A já mu přitom nelžu.
Ne, úplně.
Opravdu se ptali na Min, na její styky, na Masku.
Na vliv, kterej má v Ilese a jak ho získala...
Ale zajímala jsem ho i já. Jeho, Sotera.
Až mě mrazilo, jak moc jsem ho zajímala.

Co může vědět?
A hlavně....jak?


Tichým hlasem vypovím fešákovi, co všechno po mně Soter chtěl a tu drobnou část o mně vynechám.
"Ardet mě tam nechtěl. Je to hajzl a syčák, ale podle mě, kdyby mě načapal jen on, udělal by přesně, cos řekl. Dal by mi po tlamě a pustil by mě.
Dokonce mi naznačoval, že mi pomůže."
Přiznám poctivě.
"Podle mě se mu moc nezamlouvala představa, že mě má na hraní někdo jinej.
Je dost sobec."


Rozhodím rukama a můj hlas je kajícnej a smířlivěji.
"Udělala jsem kardinální hloupost. Kravinu. Vím to.
A kaju se, fešáku."
Přejdu do lehkého tónu.
"Jsem vám vděčná. Všem." Přejedu je pohledem a rukou si mimoděk sevřu podbříšek.
"Dlouho bych tohle nevydržela...."
 
  Gunter   Postava není přítomna 17.4.2015, 17:48:11
Zakloním se na židli a krátce šlehnu očima po Nyskel.
"Ano, to je to, co trápí i mě. Dumám nad tím, co jsem se dozvěděl, že jsi zmizela.
A totiž proč.....
Že přišli na to, že jsi je špehovala....dobrá, to bych chápal. I jejich vztek. Chápal bych, kdyby ti zakroutili krkem. Co se Ardeta týče, neudivilo by mě, kdyby tě znásilnil a pak ti zakroutil krkem..
Pochopil bych i kdyby tě pro výstrahu zmlátili a pustili....
Ale proč tě unesli?
Co po tobě chtěli?
Co je tak zajímalo, aby se obtěžovali s mučením a výslechy?
Proč tě drželi vtom domě?
Co chtěli získat, Coro?"
Nemůžu se zbavit dojmu, že mi Cora něco tají.....že nešlo jen o Min a její podnik.
Je to ale jen můj pocit a je docela možné, že si ho jen namlouvám....
Soter je dost šílený na to, aby dělal naprosto nelogické věci, přesto....
 
  Melwin   Postava není přítomna 17.4.2015, 8:23:05
Obdivně si přeměřim pana Guntera. To, jak všechno ví, na mě dělá fakt dojem! Navíc je nóbl. Začínám bejt přesvědčenej, že to musel bejt urozenej člověk. Teda vlastně ještě je, ale už se k tomu asi z nějakýho důvodu nehlásí. Je chytrej a spoustu toho ví, to by balík z vidlákova, jako já, nikdy vědět nemohl...

"Habet... Habet..." ne, v náboženství sem nikdy moc silnej nebyl. Moje máma vždycky jen vzdychala k milosrdný Ennit, když jsem já nebo ostatní děcka něco provedli.

Cora mluví dál a já už se mračim jak sto čertů! Hrozně mě štve, že s ní takhle někdo zacházel. Mohlo by mi to bejt jedno, ale není! "S ženskejma se takhle nezachází! Ani s těma zvědavejma!"

Podvědomě vypnu hruď a tvářim se bojovně, hotovej anděl pomsty! I když sám to vůbec nevnímám.

Mlčim, ale zvědavě se podívám na Coru. Svým způsobem v mejch vočích stoupla i vona. Protože to, co musela vydržet... "Něco na ní je..."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 17.4.2015, 8:15:11
Nechápavě civím na Guntera. Jako by mi najednou odhalil další svou část. "Co jsi mi ještě neřekl, Terry..." vydechnu zaraženě v duchu.

Najednou mi můj vlastní svět, plný krvavé pomsty, přijde jako údolí radosti a hojnosti. A to, co se stalo mně, bledne před zlem a špínou, která se přede mnou otevírá. Vlastně tak trochu blednou i mé vlastní prohřešky. Co je to pár zadávených chlíváků oproti zabíjení dětí? Černé magii?! Mučení?

Ne, na tohle jsem připravená nebyla. A jestli jsem někdy měla pocit, že jsem největší zrůda v celém širém světě, tohle přesvědčení bledne stejně tak. Jako kdybych porovnávala neškodné kotě s divokým medvědem. "Brrr..." na těle mi naskáče husina. Nějak se mi mění perspektiva vnímání všeho kolem sebe. I mě samotné.

Na chvíli odvrátím pohled a snažím se donutit místnost kolem mě, aby se přestala točit. Zhluboka se nadechnu a vydechnu. Připadá mi, že svět kolem mě má najednou další vrstvu. Spodní, špinavou a děsivou. A tohle zjištění není zrovna příjemné.

"A... co ti vlastně chtěli? Ptali se na něco konkrétního?" vypravím ze sebe tichým, vážným hlasem. Má tvář trochu pobledla.
 
  Cora   Postava není přítomna 16.4.2015, 23:33:34
"No, jo, to je fakt." Uvědomím si trochu zahanbeně.
Nejspíš jsou pro něj stopy naprosto běžnou záležitostí.
"Habet?
Symbolem Habet jsou křídla? I když, vlastně máš asi pravdu...."
Vybavím si těžkopádně znak, který byl na kapli v mém rodném městečku.

Ty rituály raději nekomentuji a magii jakbysmet. Už jsem za své praxe viděla ledacos.
"Viděla jsem prd a dva ořechy. Přišel zezadu. Ale tak nějak si myslím, že to byl jeden z těch šedých kuten. Probrala jsem se vtom chrámu na zemi. Svázali mě, hodili na koně a odvezli pryč.
Pak mě strčili do tý cely, kdes mě našel a jen občas si mě vypůjčili, aby se trochu pobavili dole v mučírně nebo co to bylo....."
Odvrátím hlavu a chvíli se usilovně dívám na stěnu.

"Soter měl masku. Celou dobu. Podle mě si myslel, že jsem ho nepoznala." Dodám tiše.
 
  Gunter   Postava není přítomna 16.4.2015, 23:28:27
"Jsem stopař a lovec, zapomnělas?" Odvětím poklidně.
"Tohle mám přímo v popisu práce."

Zamyšleně si prohrábnu vous.
"Takže Habet." Pronesu zamračeně a fakt, že ti podivní kněží vyznávali zrovna moji nejoblíbenější bohyni, mi zrovna nepřidá.

Pohledem sklouznu na Nyskel a pokrčím rameny.
"Setkal. Jak s nechutnými rituály tak i se skutečnou magii." Dál to rozebírat očividně nechci. Ani k dítěti už se nevracím.
Že se kolem Sotera děje něco hnusného, je mi jasné, ale teď mě víc zajímá Cora a její příběh.

"Viděla jsi, kdo tě praštil do hlavy?" Pobídnu ji netrpělivě.
 
  Melwin   Postava není přítomna 16.4.2015, 23:03:04
Nespokojeně se ošiju.

Já vo podobných báchorkách slyšel od Maxe. Když jsem přišel do Pírka, trochu sem se tam bál. Byla to opuštěná samota v horách. A když začaly zimní sloty, bylo to tam kapku strašidelný. Hosti nejezdili a hospoda zela prázdnotou. Max si užíval, jak se bojim při tom jeho vykládání. Ale vo mrtvých dětech nic neřikal...

Mlčim. Vím, že teď jim sem platnej asi jako mrtvýmu boty.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 16.4.2015, 22:59:19
Debatu sleduju s velice chmurným výrazem. Jednak nechápu, jak si všechny ty informace dokáže Gunter tak rychle poskládat. Ale hlavně vůbec netuším, o co by mělo jít.

Trochu se mi uleví, když Cora vyjádří mé pocity tak přesně. I když... vím, jak je Gunter spočítal a vím, jak dospěl k těm pochodním, ale... "Ty ses někdy s něčím takovým setkal?!" vydechnu nevěřícně. Mluví tady o černé magii, jakoby se nechumelilo.
 
  Cora   Postava není přítomna 16.4.2015, 22:51:44
"Jo, říkal, že každej den. Nebo teda skoro." Kývnu na Mela a na okamžik ve mně zaplane naděje.
Že by si na něj Terry počíhal?
Svinskou radost okamžitě zchladí fešák, kterej mladýmu suše vysvětlí, že to asi neklapne.
Tak ne, no.

Jako obvykle, Terry ví všechno. Já neměla ponětí, že tam ten chrám je, natož komu býval zasvěcenej. A to jsem takřka místní.

"Kurvna, jak to můžeš vědět? Že jich bylo deset a že měli zapálený louče?" Vybuchnu.
"Copaks tam byl?"

Zeptá se na znaky a já zajásám, že konečně něco neví a já se můžu blýsknout.
"Jo. Všimla. Jeden měl na prsou nějakou zbraň, možná dýku nebo meč a křídla. A ty sutany byly šedý." Dodám vítězně, protože tohle určitě neví!
Pokud tam tedy nebyl.

Začne spřádat teorie o tom děcku a mě zamrazí.
"Bylo mrtvý. Ani nepíplo a hlavně, bylo svázaný vtom balíku tak, že by se udusilo. Takže pokud ho balili živý, tak u chrámu už zaručeně nedejchalo." Vydechnu chmurně.
"Nebejt tý malý packy, nevyděla bych vůbec, že je to jo dítě.
A než mě bacili po hlavě, viděla jsem, že si ho Soter přivázal za sedlo. No, fakt jako balík....Bylo to děsivý. Přece by se takhle nechoval k vlastnímu děcku i když by se ho chtěl zbavit...."
 
  Gunter   Postava není přítomna 16.4.2015, 22:41:56
"Nemyslím si, že by se tam ještě kdy vrátili, když zjistili, že je tam Cora sledovala." Oponuji Melovi.
"Aspoň ne v dohledné době. Ten chrám je už dlouho opuštěný, býval zasvěcený bohyni Skalar. Ti kněží.....nevím, tak nějak bych se nedivil, kdyby byli její vyznavači, ale rozhodně to není žádné oficiální bratrstvo, které by chtělo obnovit v chrámu svoji činnost. Měli nějaké znaky? Vím, že jich bylo asi deset a nesly pochodně...." Vyptávám se zamyšleně.

"A to dítě.....to by vypadalo na nějaké temné rituály nebo černou magii. Proč jinak by tam Ardet vozil mrtvé dítě?
Pohřbít ho? To těžko....
I když ani tuhle variantu nemůžeme úplně vyloučit. Že by se takhle Soter zbavoval nežádoucích potomků...?
Jsi si jistá, že to dítě bylo mrtvé?"

 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.