abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Zar´farro   Postava není přítomna 10.1.2016, 16:36:54
Dělám mastičku proti chladu, sice asi nebude potřeba ... ale to jsem předtím nevěděl a teď by byla škoda všech ingrediencí ....

Podruhé za poměřně krátkou dobu se na mně Kája podívala, když se něco dělo ... nevím co to znamená ... .

Když konečně řekne, že holinky měly být pro mně a ne pro prcka kouknu na jejich velikost.

Nechápu jak bych se do nich měl dostat s mou nohou dlouhou jak č. 50 a širokou jak u 55. No jo to jsme my Trolové ... velký nohy, jen pár prstů ... Nějak mi lidské boty nesedí.

To nevadí, jestli je chce, tak ať si je zkusí. Stejně s nohou, jakou mám já ... Ukážu svou nohu.
No většina trollů ani boty nenosí, já jen protože je teď zima mám tyhle, a ty jsou dělaný na zakázku. Ale díky.

Dopřipravím všechny věci a sbalím si vše co si myslím že je potřebné. Vyndám nejzákladnější a nejuniverzálnější byliny a vám je do malého váčku.

Kájo, vím že bojujeme s místem, ale myslíš, že by se tohle vešlo do toho nepromokavého pytle?
 
  Žira   Postava není přítomna 10.1.2016, 15:46:54
Když se vrátíme a já řeknu, co potřebuji, už jen mlčím a poslouchám. Když Riegal navrhne dostat ze studny ven vodu, usměji se a přeci jen to trošku okomentuji. "To je super, aspoň se nenamočíme." Pak sleduji dál dění.

Lótiel také něco okomentuje, zdá se, že pořád má pochybnosti. Ani se jí nedivím, není to dokonalý plán, ale copak existuje dokonalejší?

Pak ale se Kája pustí do Bella a ten si to nenechá líbit a na oplátku se pustí do ní. Vstanu a trošku zvýším hlas. "TAK DOST!" Křiknu, pak již promluvím zas potichu. "Možná jsi to špatně pochopil Belle, Kája po tobě nechce, aby sis to namáčel, chce, aby sis to nechal na pokoji. Promiň, ale jsem přesvědčená, že pochodně jsou důležitější. Sice stojej pár měďáků, ale kde je budeš kupovat v podzemí? Myslíš, že tam najdeš nějakej obchod, kde se zastavíš a řekneš: "Prosil bych 5 pochodní"? Pokud to tak bude, ukloním se ti a omluvím a pevně věřím, že to udělá i Kája, ale stejně to nebudu riskovat a reději vezmu víc pochodní, než nějakou výbušninu. Uznávám, že by mohla být užitečná, to ano, ale musíme si určit priority." Snažím se mluvit mírně, myslím, že mu nadává již dost lidí. A přitom on za to tak úplně nemůže, je prostě jen trošku naivní.

Nakonec to asi stejně dopadne úplně jinak a ten vak nebude potřeba.

"Tak jo, já bych řekla, že jsme domluveni, pokud nemáte nic proti, já si půjdu dát na chvilku dvacet. A pak si asi skočím na jedno dolů do hospody, takže mě najdete tam. A někdy kolem třetí hodiny ranní bych vyrazila, takž pokud někdo nedorazí, počítejte s tím, že ho budu budit."

Pak již odejdu na svůj pokoj, který jsem si určitě zvládla prosadit společně s Nysilem. Sice to je sobecké, že jsme jediní po dvou a ostatní po třech, ale pevně věřím, že to nějak přežijí.

Ve tři hodiny ráno již čekám v hostinci, popíjím pívo a kouřím.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 10.1.2016, 15:11:21
Ať již vaše diskuse dopadne jakkoliv, za chvíli již konečně máte jasný plán. S nejvyšší pravděpodobností tedy vysušíte vodu ve studních, nějak se dostanete dolů, projdete a nějak se dostanete nahoru. Osobně si myslím, že pro Alexandra, popřípadě i pro Lótiel by neměl být problém tam vyšplhat po zdi a lano spustit. Studna je dostatečně hrbolatá, aby si i po cestě zvládli odpočinout na nějakém výstupku. Popřípadě si myslím, že by mohlo stačit pomocí magie nahoru dostat Anglina, který zvládne ostatní vytáhnout. To jsou pouze mé postřehy, berte to třeba jako vnuknutí od bohů.

Dříve či později si ale jdete každý na chvilku odpočinout do svého pokoje nebo dělat cokoliv jiného. Blaine vám dal k dispozici 3 dvoulůžkové pokoje a jeden třílůžkový, víc toho nemá, takže si někdo bude muset vystačit bez postele.

Potom, během noci, když už město utichne se vydáte ke studni. Buď společně nebo po skupinkách, to je také na vás.
 
  Bell   Postava není přítomna 10.1.2016, 15:02:58
S nevěřícným výrazem sleduju Karolínu, jak začala vyndávat mé věci.
Trochu zrudnu a krev se mi nahrne do uší. Koneckonců trpasličí předci se nezapřou.
"Krámy?!
Tyhle "krámy" nesmí přijít do kontaktu s vodou, jinak budou znehodnoceny.
Uvidíme, jestli jim budeš říkat krámy, až ti zachrání zadek.
Dobře, truhlu si vezmu sám, ale ostatní věci by nám pak byly na nic.
Pochodně seženeš za pár drobných všude. Divil bych se, kdybys oheň nezvládla vyvolat magicky.
Jestli ti vadí to, tak ten vak klidně vezmu a krom toho, celkově to neváží ani sto mincí. Ale tyhle věci se prostě namočit nesmí..."


Ale pak řekne Riegal svůj nápad a tohle už jaksi nemá smysl. Nabručeně své věci vrátím do zorný a vrhnu na Káju zlostný pohled. Dost mne zklamala.
A pak se jí ještě nelíbí, že chci holínky.
To mne ještě víc dopálí.
Moje tváře ještě víc zrudly a mám co dělat, abych jí neřekl, co si o ní myslím.
"Taks to měla říct rovnou a nenabízet to tady. Když ti to tak vadí, nech si je." pronesu dušeným hlasem.
"V klidu... Nepotřebuješ si znepřátelit půlku družiny."
Radši se odvrátím, a dělám, že něco hledám v torně. Při tom se zklidňuju. Asi bude chvíli trvat, než se vyléčí má uražená pýcha, i když obvykle se na nikoho moc dlouho nezlobím.
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 10.1.2016, 14:56:44
Pousměji se nad touto úvahou, ale pak úsměv zmizí, protože si uvědomím, že to jsem neřekl.

,, To je jednoduché, nejdřív Undině nařídím, ať vytlačí všechnu vodu, takže holinky jsou k ničemu, když tam nebude ani kapka, a pak jí nařídím, ať zatlačí tu vodu z pramene zpátky tam, odkud vytéká, a drží ji tam, dokud se nevrátíme, takže voda tam žádná nepřiteče.

Ale ta levitace je třeba, takže pokud ji neumíte ani jeden, tak mi to řekněte, budem muset vyrobit ty lektvary. Pokud teda nezvládnete vyhodit lano s kotvou nahoru a pak se tam vyšplhat.

A když už berete ty pochodně, mám tam dát i lucernu?
"
 
  Karolina   Postava není přítomna 10.1.2016, 14:44:16
Otočím se k Lótiel.
" No lano s uzly, to není tak jednoduchá, podle mě by to bylo těžké, vytáhnout tak dlouhé lano nahoru. Spíš bych sázela na lano u studny, co je na něm vědro na vodu. Tady nám pomůže dolů a na druhé straně nahoru. Nevím, jestli tam bude teplo, ale podle mě tam sníh a mráz nebudou . Když je to pod zemí tak se tam nejspíš nic takového nedostane, nevím. To si jen myslím. a s těmi suchými věci. Ten vak není zase tak veliký, aby se tam vešly suché věci pro nás všechny, koukni."

Natáhnu ruku pro vak a zůstanu celá zkoprnělá. Oči mi div nevypadly z důlku. Alchymista si klidně vak přisvojil a cpe tam nějaké krámy!

" No to si děláš srandu? Okamžitě ty krámy vyndej. Pokud si chceš truhlu vzít sebou, klidně, je to tvoje věc, ale poneseš si ji sám. Nebude zabírat místo ve vaku."

Dojdu k němu a sice naštvaně, ale opatrně, vyndám všechny ty jeho krámy.

" Tady to máš a dělej si s tím co chceš. Určitě to neponeseme ve vaku. Potřebujeme věci, které nám budou užitečné a nějaké bomby nebo co tohle je, nepotřebujeme. Přemýšlej, někdo s tím bude muset plavat, táhnout to dolů a pak hlavně nahoru. Máš pro sebe nějakou pochodeň nebo louč? Tu sem dej, to ano."

Pak začne mluvit druhý kudůk a já se překvapeně otočím. Konečně něco! Mám sto chutí zatleskat. Když domluví, tak řeknu:

" Super, jen teda nevím, jestli nebudeme mokří stejně, ten přítok asi nezastaví. Zkusit se to může. Já levitaci nemám, ale zpáteční cestu nemusíme řešit, udělám portál a tím se dostaneme zpátky všichni. Lana, jak jsem říkala budou u těch věder. Ona to nebude zase až taková legrace, nemysli si. Než se nás všech jedenáct dostane dolů a pak zase nahoru, to bude dost dlouho trvat a tak ti, co půjdou poslední, budou už mokří třeba až do pasu. A i ostatní budou od bahna a postupně se bude voda zvedat, takže je pravda, že je to lepší, než plavat po tmě, ale i tak to bude fuška."

Postupně ukládám do vaku pochodně, každému, kdo nějakou donese. Pro jistotu i křesadlo, i když já je klidně zapálím bez něj. Mám obavy z cesty nahoru. Dolů se dostanu, to jistě, ale nevím, jestli budu schopná vyšplhat až úplně nahoru. Pokud je to tak padesát a více sáhů. Počítala jsem, že budu plavat a pak už by to nebylo tak vysoko. Přemýšlím, co si vezmu sebou a co tady nechám.

" Pro jistotu se musím připravit i na mokrou variantu. Takže plášť si nevezmu, hůl taky ne, jen meč a dýku. Musím vzít všechny prsteny a přívěšky, to je jisté. Kapsičkový opasek taky musím mít, ten ani nebudu sundavat. No a co ta levitace? Jestlipak..."

Kouknu na velitele.
" Nysilo, ty umíš levitaci? Já ji zatím ve svém grimoáru nemám."

Bell mě nepřestává udivovat. Teď chce ještě holinky. Podívám se na něj a ironicky řeknu:
" Původně jsem si myslela, že budou spíš pro Zar´farra. Koukám, nechceš ještě i pláštěnku?"
" Ach Mayo, tomu neuvěříš."
 
  Bell   Postava není přítomna 10.1.2016, 14:27:23
Hned po mně začne mluvit Riegal.
To co říká dává jistý smysl... Jen nad pár detaily jsem se pozastavil.

"No, pokud by tu vodu vypil do Letohradu, pak by to snad šlo, pokud tedy nevadí to, že Drogad bude chvíli na suchu..."
Pak si na něco vzpomenu.
"No, pokud se pro toto rozhodneme, já bych si klidně ty holínky vzal, Kájo..." podotknu ještě, protože pokud to realizujem, bude tam trochu mokro...

Už trochu míň se mi líbí představa, že budu celou noc míchat lektvary.
"Myslím, že kdo může, měl by radši použít lano... Koneckonců magy nerostou na stromech... Vlastně většinou, ale já bych radši magy šetřil. A vyřešilo by to problém s navlhnutím. Myslím, že to zvládnem i bez cloumáku... Já jsem tedy pro."


 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 10.1.2016, 13:23:54
Rozzáří se mi oči a pln vzrušení začnu mluvit:,, Počkejte, mám tu řešení! Já nejdřív vyvolám undinu, té nařídím, ať vytlačí vodu ze studny do Letohradu, kde udělá nanejvýš tak centimetrovou hladinku vody, která navíc brzy zmizí, takže v
pohodě.

Potom do suché a prázdné studny slaníme až na dno, ze kterého se pomocí kouzla levitace, které snad kouzelníci ovládají, vyvznášíme až nahoru do Letohradu, kde si vyřídíme, co potřebujeme.

Pak zase slaníme na dno a buď vylezeme po tom laně co tam bude zpátky do Drogadu, nebo se tam opět vyvznášíme. Pokud to kouzelníci sami nezvládnou, pomůžeme s Bellem antigravitačním cloumákem, že, Belle?

Určitě je tam nějaký pramen, co studnu doplňuje, takže o vodu tady přijdou jen na chvilku. Takže potřebujeme jen ty dvě lana a aby mi kouzelníci řekli, jestli zvládnou na nás seslat tu levitaci?
"
 
  Bell   Postava není přítomna 10.1.2016, 13:11:28
Již jsem se taky chystal ulehnout, když se vrátily dívky s Anglinem.
S nedůvěrou jsem pohlédl na klubko provazu.
"A sakra... Snad se udržím. Jestli bych si radši neměl připravit něco, abych měl dost síly..."
Poslouchám a mozek pracuje na plné obrátky. "To je všechno moc hezký, ale můžu vás ujistit, že šplhat šedesát sáhů po laně není žádná sranda. A já bych mohl vytvořit lektvar, díky kterému bychom se tam jednoduše dovznášeli... I když, co s vodou, to nevím.
Pokud jde o zadržování dechu, já tak dlouho asi nevydržím..."
pihkédnu na káju.
Pokud proti tomu nikdo nic nemá, přitáhnu si vak a začnu do něj dávat nějaké věci... No, drobnosti asi nejsou nejblíž pravdy.
Strkám tam jakousi truhlu, jakýsi válcovitý předmět se špičkou na konci a doutnákem na druhém konci. Zacházím s tím opatrně a dávám si pozor, abych ji tam uložil správně. Za opasek zastrčím tři plné flakónky a do kapsy si vložím jakousi hliněnou kouli. Další dvě přidám do vaku. Snad tam zbyde dost místa i na věci ostatních.
 
  Lótiel   Postava není přítomna 10.1.2016, 10:29:17
Usnu rychle a tvrdě. Probudí mě až příchod našich dojednavaček. Rozespale na ně zamžourám. “Třicet sáhů celkem a nebo jen na dno, pak spojovačka a pak nahoru na hladinu letohradský studny?“ Zamumlám a zívnu. Pomalu se posadím a prohrábnu si vlasy.

“Proto jsem zmiňovala to lano s uzly. Někdo vyleze nahoru, lano přiváže, bude-li k čemu a hodí ho dolů. Ti co dokáží vylézt vylezou a zbytek bude vytažen.“ Zamumlám a sáhnu po svém batohu a hlavně po vaku se sladkým vínem.

Nápad Anglina nezní špatně. Pokud by dokázal pendlovat mezi oběma studněma. “Ta voda bude kurevsky studená.“ Otřesu se jen při představě, že bych do toho musela smočit palec u nohy. A to tam budu muset celá. “Hlavně bych do toho vaku dala suchý věci. Na druhý straně teplo asi nebude. A šmajdat tam v mokrým...to se pak Zar ´farro nezastaví, až nás bude napájet léčivými odvary.“ Ušklíbnu se a zhluboka napiju. Spokojeně potřesu hlavou.

“Nemůže bejt na druhý straně hladina zamrzlá?“ Zeptám se možná hloupě, ale s tímhle zkušenosti moc nemám.
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 10.1.2016, 10:14:34
Karolina se Žirou odešly dolů a pak se zase vrátily. S lanem, dobře. ,, Jo, zadržet dech zase dovedu. Jen to plavání ne. A dobře že tu je ten pytel, taky tam najdu něco co bych nechtěl aby navlhlo, tak snad to bude stačit. Možná by se dalo ušetřit místo a světlo tam pak vykouzlit? Nebo sehnat ještě jeden vak."
 
  Anglino   Postava není přítomna 10.1.2016, 3:10:47
Na otázku Karolinky odpovím.

"Nějak jsem při tom pivku zapomněl na čas. Dopiju a půjdu vás doprovodit."

Doprovodím Karolinku a Žiru do pokoje k ostatním a zaslechnu jak se baví o tom, že bude třeba plavat. Problém je, že někteří jsou neplavci.

Zeptám se a navrhnu.

"Proto, že jsem neposlouchal co se plánovalo nevím jestli bude nutno plavat i pod vodou. Já jsem zdatný plavec a klidně bych s těmi co plavat neumí proplul. Naskočili by mi na záda. Pokud by se nepustili nebyl by to pro mne problém. Jen aby uměli zadržet dech na dostatečně dlouho."
 
  Karolina   Postava není přítomna 10.1.2016, 1:26:51
Jednání s Blainem nebyl nejkratší, ale zato bylo dost plodné. Když jej skončíme vycházíme z kuchyně opravdu spokojené. Žira by si dala ještě pivko a tak jsme si přisedly k Anglinovi.

" Co ty tady? Myslela jsem si, že už dávno spíš."

Zasmála jsem se na něj. Nic jsem si nedala, docela se mi zastesklo po Paulově kávičce. Když Žira dopije zvedneme se k odchodu. Buď samy nebo i s Anglinem. Každopádně my dvě se vrátíme na pokoj, kde snad na nás čeká zbytek skupiny. Zatím co Žira oznamuje, co jsme donesly, já vak otevřu a vyndám holiny a pláštěnku. Pak řeknu s pohledem na Zar´farra:

" Pokud má někdo zájem o holinky, tak tady by jedny byly. A tady je pláštěnka, kdyby měl někdo zájem. Jak řekla Žira, do vaku dáme určitě pochodně, takže bych prosila abyste je sem dali. Merysol, tu tvou určitě, aby se ti nenamočila. Jak jste se dohodli? Půjdete na ten průzkum? Zjistily jsme, že se hospoda nezamyká a je běžné, že i v noci někdo vychází nebo vchází hlavním vchodem."

Pak chvilku počkám a nakonec ještě řeknu to, co mě vrtá delší dobu hlavou.

" Přemýšlela jsem o to, jak dostaneme nahoru ty, co neumí plavat. U studny v Letohradu bude nejspíš taky vědro, aspoň doufám. Tak by se to dalo udělat takhle. Žira ho naplní nějakými kameny a nejdřív ho spustí dolů a pak teprve dá znamení, že už je na druhé straně. A protože půjdeme tak, aby neplavci byli mezi plavci, tak jim pomůžeme nahoru po provazu. Máte někdo jiný nápad? Jiná cesta do Letohradu není. Taky potřebuju vědět, kolik vás bude potřebovat pomoci s dýcháním ve vodě."

Pak už si jen sednu a čekám, co ostatní. Zejména očekávám nějaký přesnější plán od velitele. Kouknu na Nysila.
 
  Žira   Postava není přítomna 10.1.2016, 0:47:01
Když odejdem za Blainem, prohodíme s ním pouze pár slov a hned jdem do kuchyně. Tam se chvilku zdržíme a opět vyjdem. To zůstanem sedět na baru, já si dám pívo a Kája něco nealko. Že by mléko? Asi po půl hodině ale Blaine pro nás opět přijde, tak zas zajdem do kuchyně.

Tentokrát jsme venku rychleji a táhnem jakýsi pytel. "Nesednem si tu ještě na chvilku s Anglinem? Já bych si dala ještě jedno." Řeknu Káje a pokud nemá nic proti, objednám si další pívo a přisednu si k Anglinovi.

Ať již jsme chvilku poseděly nebo ne, po chvíli se vracíme na pokoj, kdo tam vydržel se dozví, že jsme přinesly nepromokavý vak a klubko provazu.

"Tak vážení, studna je devadesát sáhů hluboká a bude v ní tak zhruba třetina vody. Dostaly jsme dlouhý a docela pevný špagát a tento nepromokavý vak, do něj se nějaké pochodně vejdou a možná i nějaké Bellovi drobnosti, ale ať toho není moc."
 
  Bell   Postava není přítomna 9.1.2016, 21:20:28
Začíná se to vybarvovat. Mého podotknutí si zdá se nikdo nevšímá, tak jen otrávené pokrčím rameny. A pak Riegal navrhne bombu.
"To víš že jo, a kam bys ji asi umístil... Nehledě na to, že nemáš základ. "
Ale ostatní mě již předběhli, a ani zde není potřeba nic dodávat. Otráveně zamručím a sledují dívky, jak vychází ze dveří.
Všímám si jejich rozpoložení a znepokojeně pohlédnu na Nysila.
" Tak teď už nechápu vůbec nic..."
Lótiel má dle mého nejlepší nápad. Ale než se k ní přidám, zeptám se na poslední věc.

"Hele, a co s věcma?! Pár mých výrobků by se mohlo hodit, ale nesmí navlhnout... Namáte na to něco?!" zeptám se a dotaz směřuji na kouzelníky a Zara. Koneckonců malá rachejtlička ještě nikoho nezabila... "Vlastně jo..." pomyslím se a pousměju se nad tím přirovnáním.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.