abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  
 

Nyskel
26.4.2015
18:45:07
Nemusí mi to připomínat znovu. Pochopila jsem to na první dobrou. "Mně by se stýskalo víc..." pípnu a rty mi zvlní nejistý úsměv.

Nepřežila bych to! Nepřežila, pokud by se mu něco mělo stát! Tím jsem si naprosto jistá! A už kvůli tomu se dneska budu chovat na výsost vzorně. Tohle by totiž byl zásah do srdce i pro Vlčici a tak jsem si jistá, že si dá pozor i ona.

Usměju se. O trochu volněji. On to dokáže vždycky tak odlehčit, šašek jeden!

"Jen nevím, co se tam bude tancovat. Slavnost a tancovačka asi nejsou úplně to samé." vyjádřím své pochybnosti.

Tancovala jsem vždycky moc ráda. A poctivě jsme cvičily s Adelaidou před každou první nedělí v měsíci. Uměly jsme všechny tance popředu i pozadu! Jenže... "Kdo ví, co se tancuje tady."

Gunter
26.4.2015
18:36:18
Dívá se na mě tak, že se ve mně tají srdce a chvíli nedokážu odpovědět. Jen ji hltám očima. Její hlas je vážný a upřímný. Pomalu přikývnu.
"Dobře." Vydechnu s úlevou.
"Víš, nejspíš nejsem zrovna nejhorší bojovník, ale už jednou jsem jim čelil a málem jsem to nepřežil. Nechce se mi to podnikat znovu. Navíc bys zůstala bez ochrany a to bych moc nerad. Když pominu fakt, že by se mi stýskalo tolik, že bych tě zcela jistě chodil strašit." Zašklebím se a můj výraz se zcela uvolní. Už jsem to zase já.

"Takže si prostě půjdeme spolu užít slavnosti, ty budeš nejkrásnější ze všech a když bude Vaše Jasnost dobře naladěna, třeba mi věnuje jeden protekční taneček.." Přejdu do žertovného tónu a teatrálně se před ní ukloním. Teprve pak pomalu pustím její dlaně ze svých.

Nyskel
26.4.2015
18:21:37
Poslušně přikyvuju. A myslím to vážně. To, co říká, dává smysl. A pokud to Vlčice zvoře... nebo já, budeme v obrovském nebezpečí všichni!

Zastaví mě a otočí k sobě. Vzhlédnu k němu a za celou dobu, co mluví, snad ani jednou nemrknu. Vpíjím se do těch čokoládových, hřejivých očí, které jsou teď tolik vážné. Je mi vidět snad až do duše. "Neohrozím tě." řeknu tiše a zní to jako přísaha. Hluboká a upřímná.

Gunter
26.4.2015
18:15:17
Můj návrh spustí na moji hlavu hromy a blesky. Ne, Nyskel můj názor rozhodně nesdílí. Okamžitě mě zavalí argumenty, proč by měla jít se mnou a oči jí blýskají jako dva ostré kameny. Nesouhlasně se mračím, ale ona se nevzdává. Spíš naopak. Vsadí na jinou notu a začne mi smířlivě slibovat, jak bude nejhodnější na světě. Pochybovačně si ji měřím, protože dobře vím, jak umí vyletět a jak málo občas přemýšlí.

Přesto se nechám zviklat. Spíš pro touhu mít ji s sebou a naprosto praktický argument, že nikdo ji neohlídá líp než já, pomalu přikývnu.
"Dobře. Půjdeš se mnou a budeš se dobře dívat. Jen dívat, ano? Nejdeme se tam mstít! Jdeme získat informace." Zastavím se a popadnu ji prudce za ruce. Přitáhnu ji k sobě a naléhavě se ji zadívám do očí.

"Slíbíš mi to, Nyskel? Slíbíš mi, že se nenecháš ničím vyprovokovat? Protože pokud ti ujedou nervy na dvoře plném stráží a Soterových Vlků, pokud tam samozřejmě budou, budu tě bránit do posledního dechu a oni mě velmi pravděpodobně zabijí...." Upozorním ji jemně a žádná ironie vtom není.
Prostě to tak je a je na čase, aby to věděla.

Nyskel
26.4.2015
17:50:45
Má pravdu... ovšem, že má. Ardet Dei v Pírku. Mrtvá a znásilněná Dora... Já taky nezapomněla. Ale pomsta za mrtvé je v porovnání s živým a zdravým Gutnerem tak pomíjivá. A já to vím! Kdo jiný líp než já?! Já se pomstou živila rok a půl a nikam to nevedlo.

Ale on by nám pokoj nedal. A člověk nemůže žít, když se musí pořád ohlížet přes rameno. Navíc... Ardet Dei, nezván a nečekán, ve srubu... tahle představa mě jž jednou vyděsila k smrti. Ne, tohle není cesta.

Jeho návrh mě vytrhne ze smutné letargie. Přístě si ho přeměřím. "Na to zapomeň! Nepůjdu pryč! Navíc... oni už o mně ví. Nezapomínej, že to zmínil v tom dopise. A sám dobře víš, jak snadné je pro Vlky stopování. Ne, nesmíme se rozdělit!" Dívám se na něj stejně vážně jako on na mě, ale můj pohled je pevný a rozhodný. Bojím se, ano, ale tímhle jsem si naprosto jistá.

"Budu se dnes večer držet stranou, slibuju. A neprovedu žádnou hloupost! Ale i pro mě bude užitečné poznat naše nepřátele. Nikdy jsem žádného Vlka, kromě tebe, nepotkala. Mohla by to být užitečná lekce pro Vlčici. Aby pak něco nezvorala v nejmíň vhodný okamžik." předložím vážně další argument.

Gunter
26.4.2015
17:41:09
Zavrtím rázně hlavou.
"Není to jen kvůli Min. Je to kvůli tomu, co stojí mezi mnou a Soterem. Poslal Ardeta Deie na tu trestnou výpravu kvůli mně a mí přátelé kvůli tomu přišli o život. "

Na její tichou otázku jen pokrčím rameny.
"Nevím. Myslím si, že nic zvláštního se tam neodehraje. Kromě našeho vzájemného oťukávání. On chce vědět, proč jsem tady a jestli vím, že po mně jde, já chci vědět proč a co má v úmyslu.
Navíc...Myslím si, že pokud se rozhodl, že mě chce mrtvého, jen tak nepřestane...
Nemůžu se k tomu stavět zády. Nemůžu před tím utíkat. Ale ty...
Možná bych tě do toho neměl zatahovat.
Je to nebezpečná hra a možná bych byl raději, kdybych věděl, že jsi někde v bezpečí. Napadlo mě....kdybys třeba odjela a počkala na mě někde bokem...Já už bych si tvoji nepřítomnost obhájil a aspoň bych se o tebe nemusel bát...."
Můj pohled je vážný a naléhavý a hlas plný potlačované úzkosti.


Nyskel
26.4.2015
17:33:13
Zamyšleně zavrtím hlavou. "Ne. Vím, že tam musíš, když tam musí Minnie. Ale..." vzdychnu a pohledem si přeměřím honosný dům. "Je to tu... jiné. Komplikované. Všechno..." poznamenám neurčitě.

Jdu pomalým, loudavým krokem. Nechce se mi dovnitř. Kdybych mohla, chytla bych Guntera za ruku a zmizeli bychom. Tak moc bych si to přála. Hrozně moc...

V hlavě se mi mihnou Ruthiny vodopády a v ten moment se mi chce skoro brečet.

Polknu a, aniž bych se na Guntera podívala, tiše se zeptám. "Co myslíš, že se dnes večer bude dít?"

Gunter
26.4.2015
17:08:37
"Dobře, tak vyrazíme zpátky." Přikývnu okamžitě. Podívám se na Mela, kterému Nys předá moje dýky a pohodím hlavou směrem ke stromu.
"Ne, že mi je někde poztrácíš......Mám k nim vcelku osobní vztah." Vysvětlím svoji úzkostlivou péči o zbraně a připojím se několika rychlými kroky k Nyskel.

"Pořád jsi taková zamlklá....takovou tě vůbec neznám." Vydechnu starostlivě, když srovnám svůj krok s jejím.
"Trápí tě něco? Ještě ani jednou jsi nezmínila, že máš hlad a úplně ses přestala usmívat.
To tě tak zlobí, že na tu slavnost chci jít?"


Ano, mohl bych taktně mlčet a neptat se na nic, ale tohle je moje Nyskel a já rozhodně nehodlám trpět tak příšerný výraz. Ne, když je se mnou a když vím, jaká umí být. Zářicí a hravá. Veselá, šťastná....
Takovou ji chci mít....

Nyskel
26.4.2015
16:00:06
Bezmyšlenkovitě házím. Gunterovo přerušení je vlastně tak trochu jako vysvobození.

S chabým úsměvem přikývnu. "Já už toho mám v tuhle chvíli tak akorát. Jestli chceš, Mele, tady jsou dýky." nabídnu klukovi a natáhnu ruku se závěsem.

On má ovšem jiné starosti. Tentokrát se usměju o něco upřímněji. "To zvládneš, věř mi! Když jsi zvládnul vrhat dýky, jedno stříhání nebude taková hrůza." spiklenecky na něj mrknu.

"No, to má hrůza bude o poznání větší!" připomenu si rychle, co čeká mě.

Podívám se nejistě na Guntera. Říkal, že chce být u výběru. Na jednu stranu jsem ráda, protože si moc neumím představit, být s Minnie o samotě. Je v ní něco... nevím... Ale na druhou stranu... Budu si připadat ještě trapněji. Nebudu vědět, jak se to obléká, nosí, jak se v tom pohybovat. Minniiny šaty mi přijdou tak nějak... komplikované.

Ohlédnu se na Mela, který má v plánu vyslat ještě pár dýk ke kmenu, a vyrazím k domu. Ne příliš nadšeně, nutno dodat...

Melwin
26.4.2015
15:54:36
Když už vím, kudy do toho, je mi hned veselejc.

I mý soustředění je o dost lepší a tak se za chvíli naučim aspoň úplný základy. Přijde mi to vlastně docela lehký. Docela...

Pan Gunter zavelí, že se de, a já se spokojeně usměju. "Myslim, že Soter by si měl dát majzla!" zamručim s kapku přehnaným sebevědomím, ale fakt z toho mám dobrej pocit.

"A já bych měl najít tu Lisbeth." vzdychnu, jako kdybych šel na popravu.

No, ten chlapskej pokec s panem Gunterem nechám na pozdějc. Možná už mu to došlo samotnýmu...

Gunter
26.4.2015
15:50:14
Nyskel mě ujistí, že je v pořádku, ale mně se to pořád nějak nezdá. Připadá mi nějaká rozhozená. Vyvedená z míry. Možná...vypadá skoro až nešťastně.
To pomyšlení mě trápí.
Skoro násilím se odvrátím a začnu se zase věnovat Melwinovi. Tentokrát do toho zapojím veškerou svoji pozornost a soustředění.
Nezaslouží si, abych ho odbýval.

Věnuji se mu právě tak dlouho jako předtím Nyskel, možná i déle. Teprve, když jsem spokojený s jeho držením nože a pohybem těla, spokojeně kývnu a i s ním zamířím za Nys.
"Tak....viděl bych to, že si ještě každý párkrát hodíte a pak se vydáme zpátky řešit garedrobu pro dnešní večer. Souhlas?"

Melwin
26.4.2015
15:03:35
Vím, že nejsem nejpilnější student, ale pořád se nemůžu soustředit. Poočku pozoruju Nyskel, která se tváří jak hromádka neštěstí, a horečnatě uvažuju, jak pomoc panu Gunterovi.

Další útok vedu dost neohrabaně, ale zatim pan Gutner všechno spolehlivě vykryl. Ostří, na který měl narazit můj nůž, tam ale není. Promáchnu ve vzduchu a musim udělat další tři kroky, abych to vůbec vybral.

Nechápavě se otočim, ale je mi jasný, co ho tak rozhodilo.

"Sakra! Ty ženský sou fakt komplikace!" zavrčím v duchu.

Nyskel se milostivě odebere znovu vrhat dýky a já si nerozhodně přeměřim pana Guntera. Měl bych si s ním promluvit, vážně měl...

A pak mě to napadne. "Kianga!!! Ona to řikala! Jasně! Řikala, že Nyskel cítí, jen si to nechce přiznat, nebo tak nějak to bylo! A Kianze pan Gunter určitě věří!"

Už vim, kudy do toho, ale teď ještě vodchytit pana Guntera. Jakmile bude vědět, že Nyskel je do něj stejně udělaná jako von do ní, už si nějakou cestičku najde. Nevypadá jako nějakej lev salonů, ale svý zkušenosti určitě má...

Nyskel
26.4.2015
14:54:10
Roztržitě zamžikám. "Ne, ne, v pořádku." zavolám zpátky a vyloudím na tváři chabý úsměv.

Postavím se a přejdu zpátky ke kmenu. Snažím se trefovat a jde mi to o něco líp, ale v hlavě mám pořád ten samý zmatek. "Kudy z toho ven? Jak to zarazit, když už neposlouchám samu sebe ani já?!"

"Ale měla bych si to rychle porovnat, protože jestli takhle půjdu večer k Soterovi, bude to průšvih. Veliký!"

Gunter
26.4.2015
13:57:30
Vracím Melovi údery, ale on je tak trochu mimo sebe. Jako by plně nevnímal. Nakonec musím zvolnit tempo a několikrát mu všechno znovu vysvětlovat. Nezdá se mi však, že by byl tak nešikovný, spíš se tak moc nesoustředí.
Že by byl nervózní z té večerní slavnosti?
Těžko říct....


Párkrát se ohlédnu na Nyskel a také se mi nepozdává. Posedává a vypadá skoro stejně unaveně jako já. Dokonce snad....
Bolí ji hlava? Neujde mi její bolestivé heslo.
Spustím tesák podél těla a na chvíli riskuji, že si toho Melwin nevšimne a otočím se k ní.
"Je ti něco, Nys? Udělalo se ti špatně?" Křiknu na ni úzkostlivě.

Nyskel
25.4.2015
23:52:53
Nejraději bych se teď proběhla ve vlčím. Mám neodbytný pocit, že to přestávám mít pod kontrolou. Že se řítím do propasti a neumím to zastavit.

"Jak z tohohle ven?! Jak se dostat zpátky do bezpečí srubu! Tam nic komplikovaného nebylo. Bylo to bezpečné a přátelské. Tohle je....... já nevím, jiné!" naříkám v duchu. Je těžké snažit se přemýšlet, když ve mně se to všechno pere.

S každým dalším dnem, kdy jsem s Gunterem, překvapuju a mnohdy i šokuju samu sebe. Jsou to kroky do prázdna. Jeden za druhým. A zatím jsem vždy došlápla na bezpečnou zem. Ale je jen otázka času, kdy zem pod sebou prostě nenajdu. A všechno se zřítí. Jak domeček z karet. Ta představa mi brání dýchat!

Utrápeně si přejedu dlaní čelo. Nevím, kudy dál... Změnilo se toho už příliš na to, aby to šlo vrátit?

Melwin
25.4.2015
23:39:27
Nevim, jestli se mám smát nebo křičet! Ti dva sou naprosto zoufalý!!! Ne, že bych se v tedlech věcech nějak moc vyznal, ale nejsem slepej! Je teď zblbá stejně jako von! Víc vidět nemusim!

Pan Gunter se postaví proti mně a vypadá, jako kdyby rubal celej den stromy. A já mu zatraceně rozumim! Vim, co to je, muset se ovládat. Mám sto chutí vzít si ho stranou a donutit ho, aby konečně votevřel oči, ale Nyskel by nás asi jen tak tlachat nenechala. A jí se postavit... no... rezavá vlčice... "Sakra!"

Naléhavě se na něj zadívám a mám pořád pocit, že to přece MUSÍ pochopit, ale naděje je pramalá. Jestli to po tom, co sem teď viděl já, nepochopil, je v tomdle neskutečně natvrdlej, vážně!

Nezbejvá, než si hrát. A tak zkusím první chabej výpad. A pak druhej. Mám jich dvou plnou hlavu, až mi to milý není. Nedokážu se vůbec soustředit.

Gunter
25.4.2015
20:56:15
"Ano, jasně. Máme toho za sebou moc."Kývnu a najednou na mě dopadne všechna ta únava, kterou nese všechno to přemáhání se a potlačování toho, co vlastně cítím.
Všechny ty protoužené noci.

"Pokusím se."Usměji se na ni, ale je to trochu mdlý úsměv. Zamířím za Melwinem a ona si sedne na pařez. A klidná není, na to bych přísahal.

Stoupnu si ke klukovi a počastuji ho kapku zoufalým výrazem. Jsem si jistý, že nemusím říkat nic. Zřejmě mi bude rozumět.
"Tak fajn, teď to zkus na mě. Strom jsi pořezal do živého masa. Mě taky nemusíš nijak šetřit. Nějaká ranka na víc se ztratí." Mrknu na svoji potrhanou zkrvavenou košili a stoupnu si do střehu.

Melwin
25.4.2015
20:44:55
Sleduju ty dva a v jeden moment mám chuť otočit se a nenápadně se vytratit. To, co se kolem nich vznáší, dopluje až ke mně. "Není jí ukradenej! Co si to namlouvá! On i ona?!"

Když si Nyskel nakonec sedne na pařez, vypadá jak praštěná kladivem. "Je to jinak! Proč si to nevyřikaj! Hergot!"

Místo toho se ale jen snaživě ušklíbnu na pana Guntera a předvedu další smrtící tah na strom.

Nyskel
25.4.2015
20:42:05
Poslušně kývám jak houpací koník, ale jen těžko vnímám, co říká. Přitáhnul si mě zpátky, ale vláčnost je pryč. Jsem napnutá jak struna. Hlídám Vlčici jako ostříž, ale sama kdesi hluboko vím, že to není jen o Vlčici. Protože pokud bych byla k sobě upřímná, musela bych si přiznat, že Vlčice je pěkně zavřená ve svém vězení. Ano, touží a mručí za mříží, ale nenutí mé tělo dělat to, co dělá.

Třetí dýka se zabodne do kmenu a Gunter mírně poodstoupí. Vědomě se donutím povolit téměř nesnesitelné napětí celého těla.

"Dám si chvilku pauzu. Asi bys měl ukázat Melwinovi něco dalšího." zachraptím. Polknu a o trochu jistějším hlasem dodám: "Ale nenech se v rámci výcviku zabít..."

Poodstoupím a sednu si na starý pařez na kraji lesíka. Postřebuju si sednout. Nohy mám jak z rosolu.

Gunter
25.4.2015
20:03:41
"Ano, řekl bych, že ano. Dohromady nám to jde opravdu líp." Zachraptím tiše a celý tělem vnímám vláčnost, která se najednou zmocnila jejího těla. Oplétá mě to jako pavučina a táhne k ní blíž. Skoro mám pocit, jako by se mému objetí poddávala.
Jako by si v něm hověla?

Otevřu do široka oči a než tomu stačím úplně uvěřit, prudce se napřímí a oznámí mi, že jí to moc nešlo. Hlas nemá ani trochu pevný, ale nevymaní se mi a to se počítá.
Pevně si ji přitáhnu blíž a dřív než začnu vyvádět další hlouposti, sevřu její ruku a znovu zamířím na terč.
"Moc ne, ale to se podá. Podívej." Znovu ji vedu ruku, ale protože se teď tak úplně nedokážu soustředit jen na terč, další dýka se zabodne kousek pod ty dvě.
I tak je to dobrá rána.

"Zvládneš to. Jen se nesmíš vztekat, že ti to nejde. Pak ztratíš koncentraci."
Nebo nesmíš toužit a myslet na to, na co teď myslím já, to se pak soustředí jedna báseň.... Pomyslím si kysele a pomalu ji pustím.
Nechce se mi od ní. Zoufale nechce.
Jenže když zůstanu u ní, bude mě to pokoušet a otázka je, jak dlouho dokážu odolat, než ji zase NENÁPADNĚ obejmu.

Nyskel
25.4.2015
19:46:25
Na strom letí další kolo dýk a mé trefy nejsou o moc přesnější. Jen ještě o něco víc vzteklé. Jsem naštvaná na Melwina, na Guntera i na sebe. A navíc tomu sama úplně nerozumím. Netuším, proč mě to TOLIK rozpaluje. "Vždyť o nic nejde! Melwin by se taky měl umět bránit." přemlouvám se v duchu, ale není to nic platné.

Když Gunter vykročí ke mně, na okamžik mě zamrazí zvláštním, naléhavým způsobem. Jako kdyby srna vycítila, že se k ní blíží predátor. Ale tohle je přeci jen jiné. V podstatě příjemné.

Stojí za mnou a jak se dotkne mé ruky, po zádech mi přejede mráz. Ne, není to nutkání k proměně. Tohle je jiné.

Je to tu znova. Jeho hřejivá, pevná náruč. Sebetrýznitelsky se zhluboka nadechnu. Je v tom jistý pocit vítězství. Slatstný a opojný.

Letmým pohledem zkontroluju naprosto přesně zabodnuté dýky, ale o ně tu teď neběží, že ne?!

"Dohromady nám to jde líp." utrousím lehce zastřeným hlasem.

Bezděčně trochu natočím tvář k němu, měla jsem pocit, že mi chce něco tiše říct, když se tak naklonil.

Na uchu mě zašimrají jeho vousy. A rty........

Nové mrazení mi projede celým tělem a nejraději bych jen zavřela oči a trochu víc zalonila hlavu.

"Lísala bych se! Jako umrouskaná kočka!!! Bohové?!" vyděsím samu sebe.

Najednou mě z příjemného zasnění nemilosrdně vytrhne panika. Okamžitě napřímím hlavu a nejistě vykoktám: "Já... no... nešlo mi to." Ne, vůbec to není přesvědčivé, ale na víc se nezmůžu.

Melwin
25.4.2015
19:34:20
Soustředěně poslouchám a přičinlivě pokyvuju. Opatrně vyzkouším dva výpady, které mi ukázal.

Je ale vidět, že pořád pokukuje po Nyskel. "Sakra, jestli po ní bude takhle pokukovat i večer, u Sotera, mohlo by to špatně dopadnout." napadne mě bezděky a není mi z toho moc dobře. "Měl bych mu to říct. Je to pro jeho dobro..." přemlouvám se. "Ale ne teď. Stačí, až budeme vyrážet..."

Poslušně se přesunu ke statnýmu buku a trénuju výpady. Nedá mi to a natočim se tak, abych na ty dva aspoň bokem viděl. "Měli by si to konečně vyřikat. Ulevilo by se jim voběma..."

Gunter
25.4.2015
19:24:45
Po očku vrhám pohledy na Nyskel a kdo ví proč mám pocit, že se zlobí.
Vadí ji, že učím i Mela? Ale proč? Potřebují to přece oba....jak sůl....
Jenže způsob jakým metá dýky na strom hovoří za své.
Vůbec není v pohodě.
Takhle to nepůjde....


Zamračím se a bryskně Melovi vysvětlím základy. Moje pokyny jsou jasné, rychlé a stručné. Pak ho nechám trénovat výpady na další strom a na chvíli odběhnu za Nys.
Její zamračená tvář mě trápí.

Stoupnu si za ní a jemně se dotknu její ruky.
"Takhle ne.
Nesmíš být tak zbrklá.
Když chceš házet dýku na cíl, musíš mít tady klid a rozvahu."
Jemně se dotknu prstem její hlavy a zase si ji přitáhnu k sobě.
Pevně sevřu její drobnou ručku a zase ji vedu.

Dvě dýky skončí zabodnuté v kůře stromu v tak těsné blízkosti vedle sebe, že mezi nimi není ani centimetr místa.
Skloním se k ní a jemně se otřu rty o její ucho.
Je to jen náhoda, špatně jsem to vyměřil, rozhodně to nebyl úmysl....
V žádném případě jsem nechtěl.....
Přesvědčuju sám sebe zoufale, zatímco se ji tiše ptám, proč se tak mračí.
A někde v hloubce vím, že zase lžu sám sobě.
Chtěl jsem. Moc jsem chtěl.
Naprosto nepoučitelný! To jsem!

Melwin
25.4.2015
19:11:26
Moje lest nevyjde. A co hůř, Nyskel to očividně dost nakrklo.

Okamžitě se mi vybaví rezavá vlčice s tesáky ostřejšími než ty vrhací dýky. Viděl jsem ji ve vlčím jen na chvilku, ale ten pohled nezapomenu.

Bezděky mi naskočí husí kůže a podvědomě o kousek popojdu tak, aby mezi námi stál pan Gunter.

"Radějc si počkám na Lisbeth..." pípnu.

Nyskel se pustí do házení a skoro bych přísahal, že si místo toho kmenu představuje mě.

Ještě několikrát k ní zalítnu pohledem, než se úplně soustředim na pokyny pana Guntera.

"Ne, nožem sem nikdy nebojoval. Jednou sem vyhrožoval vožralýmu lovci, když si začal moc dovolovat na Doru, ale nůž sem nakonec použít nemusel. Dora ho dost peprně nakopla." upřesním konec zápletky.

Potěžkám tesák a teď už mám před sebou jen pana Guntera. Ne že bych z Nyskel už strach neměl, ale nedokážu dělat dvě věci najednou. A proti mě je statnej chlap s nožem. Dobrej důvod k soustředění...

Nyskel
25.4.2015
19:06:01
Střelím pohledem neprve po Gutnerovi, aby ho snad nenapadlo tenhle podlý plán schválit, a pak se velice nehezky, téměř nepřátelsky zadívám na Melwina. "Ať tě ani na vteřinu nenapadne motnovat se mezi mě a Guntera!!!" zavrčím v duchu temně.

Už jsem si na něj sice zvykla, to ano, ale v tomhle mám jasno. MY znamená JÁ a Gunter!!! Žádný Melwin v MY není!

Až mě samotnou trochu překvapí prudkost pocitů uvnitř, ale nemám ani potřebu to nějak korigovat. Prostě to tak je!

"No jasně. Tvá bujná kštice potřebuje zkrotit! Nebo to mám vzít do svých rukou?! Ten Gunterův lovecký tesák je docela ostrý..." poznamenám na oko nevinně, ale je patrné, že bych tu zdánlivě planou výhružku dokázala i realizovat.

S dýkami v ruce se nakvašeně ohlédnu na Guntera. Myslela jsem si, že mi bude radit, že mi každý hod okomentuje, co mám udělat jinak, lépe. Jenže místo toho se hodlá věnovat Melwinovi. A úplně stejně, jako mně.

Štve mě to. Je to absurdní, dětinské, hloupé, ale štve mě to! Měla jsem takový hezký pocit... výjimečnosti. Že to učí mě, protože o mě má strach. Protože chce, abych se dokázala ubránit a je pro to ochoten podstoupit i vlastní drobná zranění.

"Jenže on by učil snad i Nestora, pokud by zvládnul chytnou do packy dýku!" zavrčím nakvašeně.

Uraženě se otočím schválně tak, abych na ty dva neviděla, a vyšlu na kmen pár další dýk. Nepřesně, rozčileně, vztekle.....
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222] 
Liraell


 


 


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.