abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Bell   Postava není přítomna 15.1.2016, 21:19:55
Merysol, Stopař a já
Po chvilce se konečně začne cosi dít...
Uběhlo pár minut. Nijak moc dlouho.
Pak jste najednou mrkli, na vteřinku odvrátili zrak, či ztratili pozornost a pak náhle... Dveře byly opět tam, kdy mají být.
Někdo vzal za kliku a spatřili jste mne, jak s trochu zmateným výrazem procházím dveřmi, než zavřu.
Vypadá to, že mám o čem přemýšlet... Ale každopádně jsem celek a bez újmy.

V podpaží si nesu truhličku. Zvláštní... Přísahali byste, že ji mám v Torne.
Také jsem shrbenější. Torna se zdá těžší, než dřív. V druhé ruce si pohrávám s jakousi koženou rukavicí posázenou diamanty. Našel jsem, co jsem hledal.
Stále trochu roztržitě se usměju a povídám.

"Já mám, pro co jsem přišel... A taky jsem našel pár užitečnejch věcí... Takže kam teď Stopaři?!"
Oznámím. Možná jsem vám neřekl všechno, ale víc nezmiňuju.

 
  Merysol   Postava není přítomna 15.1.2016, 20:43:59

Stopař, Bell a ta zrzavá...


Ještě než Kája se svou skupinou odejde, chytnu truhlu jednou rukou, přitisknu si jí k sobě a Karolínu pořádně obejmu. ”Drž se. “ zašeptám jí a zase chytnu truhlu pevně oběma rukama.

”Takže teď jdeme s Bellem do pracovny. Tedy lépe řečeno, jdeme ho doprovodit. Hádám, že tohle si taky bude muset vyřídit čistě sám”

K pracovně jsme došli rychle a…během okamžiku nám Bell zmizel z očí.

”Teda, tady je to jako říše divů. Možná bych měla dávat pozor kam šlapu. Abych třeba nešlápla na nějakou dlaždici, která mě přenese jinam. To bych dost nerada. Obzvláště když musím opatrovat tohle…”

Jemně jsem bradou kývla k truhle, abych naznačila co míním tím opatrováním, i když je to asi jasné.

”Nikdy jsem neslyšela o tom, že by fénix zemřel. Tedy ani, ale nemají vstát ze svého popela? To, co se stalo…muselo to být něco děsivého.”
 
  Anglino   Postava není přítomna 15.1.2016, 20:24:07
Vejdu do místnosti rozhlédnu se.

"Je tu toho hodně co bych si rád vzal, ale není na to teď čas. Je třeba ještě doprovodit ty dva."

Vyjdu ven a prohlásím před těma dvěma kolegy.

Tak já jsem pro teď hotov kam půjdeme dál?

Riegal ná s dovedl před Alchimistickou dílnu. Prošel kolem Gryfa a já proto, že tam nic nepotřebuji, čekám až se vrátí.
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 15.1.2016, 18:55:33
Pobaveně sleduji naprosto očekávaně vyhraný zápas, přičemž Anglino ještě navíc celkem zbytečně použije jakýsi trik, ale zazlívat mu to nebudu.

Anglino si dojde pro to, co potřebuje a jdeme kam potřebuji já. Tam je ale gryf. Co to, buď je to opravdu město duchů,anebo ten Theurg ještě žije... Sakra.

Gryf je naštěstí přátelský a pustí mě dovnitř. Vejdu a zavřou se za mnou dveře.
 
  Bell   Postava není přítomna 15.1.2016, 18:45:26
Opouštíme kancelář.
Jak podotknul Stopař, vydali jsme se k oddělení výuky magie.
Jak se tak zdá, vydali jsme se správným směrem. Poněvadž to chci mít rychle za sebou, přidávám do kroku, abych tam vstoupil jako první.
Možná vám to může připadat trochu komické. Nohy mi kmitaly nevšedně rychle a i tak jsem o moc rychlejší nebyl.

A tak, přede dveřmi se na chvíli zastavím. Tentokrát žádnej obličej.
"Dobře... Prostě tam vejdu, popadnu zvonek a rukavici a mizím... I když, možná by se tam dalo najít ještě něco... Něco užitečného, o čem se sen nezmiňoval...
No, zjistím to jen jedním způsobem.

"Počkejte tady, hned jsem zpátky..."
Prohodím k ostatním a už otvírám dveře.

Nechávám je otevřený a vejdu dovnitř.
Co bylo potom je pro vás záhadou. Náhle před vámi stojí zeď. Žádné dveře, zeď.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 14.1.2016, 21:44:59
Skupina 1 a 2

Kája s Merysol se objeví během chviličky. Ani ne minuty. Za tu chvilku tam nemohly vůbec nic stihnout, nejspíš tam došly, otočily se a odešly. Ale Merysol si skutečně nese nějakou truhličku, nejspíš musela ležet hned u dveří. A podle toho, jak se tváří tam nejspíš potkaly něco moc zlého a zdrhly. O to zvláštnější, že Karolína tvrdí, že jsou ready a loučí se se skupinou číslo 2

Karolína, Lótiel, Nysilo

Vy se nyní vydáváte do šlechtické čtvrti. První po cestě je Dům, do kterého míří Lótiel. Je to skutečně krásný dům, ve štítu je vyřezávaný nádherný erb, nejspíš rodu, co zde žil. Masívní dubové dveře jsou kupodivu odemčené. Není problém jimi projít a dostat se do předsíně domu. Tam již na vás čeká malý mužíček, hobit.

"Jéééé, nazdar. Jak se máte? Hele vy byste asi chtěli dovnitř, co? Ale to nejde. Kolem mě neprojdete. To bychg vás tu všechny zbil na jednu hromadu. No. Já vás tam prostě nepustím, koukejte na mé svaly." Spustí na vás přímo lavinu slov a u toho vám ukazuje své ruce tenké jako párátka. "Hel jako děcka, já vás ta můžu pustit, jo. Ale musíte prokázat, že jste ti praví. No jo, ale jak se to dá poznat? Tak teda víte co? Povyprávějte mi do posledního detailu, proč jste tady..... chci vědět všechny podrobnosti. A pokud usoudím, že je to dobrý důvod, pustím vás. Vlastně, dovnitř chceš asi jen ty, co?" Poslední větu směřuje na Lótiel. "Tak tihle dva budou svědci. Jéééééé ale svědci tvého vyprávění, ne svědci Jehovovi. Ani ne svědci vraždy, teda snad ne, já se bojím krve. No prostě mi vše povyprávěj, pak vás nebudu muset zabít, jo? Tak co, bereš to?" Užvaněný hobit vám velmi připomíná Mayu. Ne jen svou výřečností, ale částečně i v obličeji.
Stopař, Merysol, Bell

Vy se vydáváte dál do akademie sehnat pracovnu Bellova, či koho to. Prostě místního mistra alchymistů. Jeho pracovnu nebylo moc složité najít, jak řekl Stopař, byla velmi blízko výcvikových místností týkajících se magie. Tentokrát ani nebyl problém vstoupit, tedy pro Bella to problém nebyl, vy ostatní máte smůlu. Jakmile Bell prošel dveřmi, najednou se tam místo nich objevila zeď. Pevná kamenná zeď, kterou rozhodně neprojdete.
Anglino, Zar´farro, Riegal

Anglino si dá s Orkem páku. A jeho fígl kupodivu funguje. Ork na začátku skutečně ztratil pozornost a už mu ležela ruka připlácnutá na stole. "Ty podvádět! Ty ne debil, to dobře, ty jít dál." Řekne Anglinovi a pustí ho dveřmi za sebou.

Další na řadu jde Zar´farro. Jak správně odhadl, Orka porazit nezvládl. Ale zjistil jednu věc, tep nenahmatal, ruce se mu nepotí, celkově se nepotí ani nesmrdí hnilobou. Skoro by se zdálo, že je to duch, ale na to je příliš hmotný. Navíc je celkem zjevné, že to není nemrtvý, spíše to bude někdo stvořený, Riegal dokonce pozná, že ho musel stvořit nějaký velmi mocný theurg.

Pro Anglina již není problém vstoupit do zbrojířské dílny, najít tam, co potřebuje a opět se vrátit. A konečně můžete pokračovat dále. Nyní je na řadě Alchymistická dílna pro Riegala. Dojdete před ni, otevřete dveře, ale mezi nimi jiř stojí obrovský..... napůl lev, napůl orel. Někteří z vás vědí, že je to gryf. "Zdravím vás poutníci. Přišli jste navštívit bývalou dílnu mocného a úžasného theurga Maxmilliana? Není problém, ale musíte vstupovat po jednom. Ale pouze ten, co tu opravdu něco potřebuje."
Alexandr, Žira

Trpaslíčci na vás dorážejí, ale jakmile se Alexandr pokusí o vyjednávání, zastaví. Ten, který předtím hulákal začne mluvit. "Tak vy chcete vstoupit jo? Vy jste nepřišli, abysme vás snědli, jo? No jo, ale my máme hlad. Co budem dělat? Hele, my vás vstoupit necháme. Ale něco za něco. My se neživíme jen masem, ale i emocemi. Máme rádi strach, smutek, zoufalství, ale to je nic v porovnání s tím, jak nám chutná smích. Takže.... pokud nás zvládnete dostatečně pobavit, tak vás pustíme. Můžete nám třeba zahrát divadlo, nebo povyprávět několik vtipů, co říkáte? To bychom se mohli dohodnout, že? Hlavně se tomu musíme smát."
 
  Anglino   Postava není přítomna 14.1.2016, 16:39:17
"Tak páku říkáš no už dlouho jsem si neprotáhl pořádně svaly."

"Kdo ví co to je zač jestli nevypil nějaký elixír síly. Co to tenkrát říkal ten jak on se to jmenoval??? No to je jedno říkal, že svaly nejsou vše musím prý zapojit i mozek. Tak něco zkusím."

Posadím se proti vyzyvateli pomalu mu zaplétám prsty do svých tak, abych mu vedl páku na palec a těsně než zaberem se upřeně podívám za něj.
Udiveným hlasem pronesu.

"Takový šereda a on tu má takový krásný samičky."

Pokusím se využít jeho nepozornosti a naplno zaberu. Snad ho porazím.
 
  Bell   Postava není přítomna 14.1.2016, 16:31:48
Myrysol s Karolínou odpověděly na otázku.
Muselo to být pro ně dost těžké.
Nad jejich odpovědích se moc nezarazím. Něco podobného jsem čekal, a mám dost rozumu a soucitu, abych se k tomu nevyjadřoval.
Ale trochu se zamyslím. Dochází mi, jak klidnej život jsem v porovnání s nimi měl.
Merysol si vezme co potřebuje.

"Obávám, se, že pár nástrah si ještě užijeme..." podotknu k Merysol a sleduji, jak si bere jakousi truhličku.
Neptám se, co to je.

Zato mne však překvapí, že Kája chce jít rovnou pryč.
"Ta mně asi moc neposlouchala..." pomyslím si. I když vzhledem k dveřím si na to asi nevzpomněla. Ale vzápětí si vzpomenu, že se vlastně rozdělíme

"Tak, byla by tu ještě jedna věc... Totiž, já musím navštívit místnost, kde pracoval zdejší alchymista. Problém je, že nevím přesně, kde ta místnost leží."
Odmlčím se a dodám spíše žertovně.
"Mohli bysme se optat těch dveří."
I když je mi jasný, že ty toho asi moc nenamluví..

Mluvím na Merysol se Stopařem. I když sjedu pohledem i na druhou skupinku. Koneckonců by se jejich pomoc celkem hodila...
 
  Lótiel   Postava není přítomna 14.1.2016, 16:30:57
Podívám se na Nysila a potřesu hlavou. “Rozumím. Já jen, že...no to je jedno. Jak to je, tak to je. Problémy budeme řešit tak, jak budou přicházet.“ Usměju se a už se vidím u složitého mechanizmu pokladnice. Překombinované šperky, které se tam patrně ukrývají, mě moc nezajímají. Možná tak to prodat a koupit si nové boty.

“Tady to bude asi nadlouho.“ Prohodím s mírným úsměvem. “Škoda, že jsi mi to neřekl dřív. Vzala bych si s sebou svačinu.“ Ušklíbnu se. “Ty potřebuješ do pokladnice. Já do trezoru...“ Zasvítí mi oči.

“Jdu se za nima podívat.“ Prohodím a okamžik čekám, jestli se ke mně Nysilo připojí. Doufám, že ano, protože ho tu nechci nechávat samotného a hlavně se mi ani samotné nechce jít.

K pracovně dorazím po hlase. Po cizím hlase a ne zrovna příjemným. Stojím ve stínu a poslouchám, jak Merysol a Kája líčí své nejhorší okamžiky života dřevěnýmu obličeji ve dveřích. Takovéhle týraní se mi hnusí. Ty dřevěnej hajzle! Sekeru na tebe, aby byly třísky na podpal.

Sklopím hlavu. Mám pocit, že tu nemám být. Vlastně nikdo, mimo těch dvou, by tu neměl být. Tuším, jak je to pro obě těžké něco takového říkat, když ví, že je slyšíme.

Dřevák je pustí dovnitř. Když za chvilku vyjdou ven, všimnu si, že Merysol má truhličku v ruce,ale Kája vypadá dost děsivě. “Jste v pořádku?“ Zeptám se hloupě, ale nic jiného mě nenapadne.

Na Kájinu otázku jen přikývnu.

“Tak hodně štěstí. Snad se znovu setkáme.“ Kývnu na Merysol, Stopaře a Bella.
 
  Karolina   Postava není přítomna 14.1.2016, 10:23:05
První a druhá skupina - akademie

Vyjdeme ven a vy si můžete všimnout, že zatímco Merysol nese truhlu, já nemám nic. A vypadám pořád hůř než předtím. Bledost tváře kontrastuje s šedočernými šmouhami ve tváři, vlasy mám podivně zplihlé, oči se mi lesknou, jako kdybych měla horečku. Kamaše na kolenou ušmudlané od prachu a ruce, o těch raději ani nemluvím. Když si jich sama všimnu, jen protočím očia navléknu si rukavice.

Jdeme k vám a já jen souhlasně přikývnu na poznámku o dveřích, které pronesla přítelkyně. Když uslyším, že půjdeme dál, ozvu se.

" My bychom tedy měli jít do šlechtické čtvrti. Tady už nic nenaděláme a zbytečně bychom tu postávali. Hodně štěstí vám přeju."

Trochu vlažně, spíš smutně než radostně, se usměju na Merysol, Stopaře a Bella. Pak se otočím na Nysila a Lótiel.

" Půjdeme?"
Jsem připravena ihned odejít. V hlavě mi víří myšlenky o tom paláci...

 
  Merysol   Postava není přítomna 14.1.2016, 9:58:35

Prvni a druha skupina
Ven jsem vyšla s truhlou a už o něco klidnější než před tím. V truhle si, zatím klidně, leželo vejce fénixe.


“Doufám, že takových dveří tu není více…“


Rychle jsem si podívala po ostatních a čekala, jestli snad bude někdo ptát na tu nešťastnou cestu. Pokud se nikdo neptal, usmála jsem se nuceným úsměvem.


“Tak, můžeme pokračovat dál? Já už mám to, pro co jsem přišla.“
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.