abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Rodinné záležitosti ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Isara   Postava je přítomna 26.12.2014, 22:47:33
Krátce přikývnu, když bardka upřesní svůj dotaz.

“Mezi baronesou a Petrem byla velká šílená láska. Ten mladík je upřímně přesvědčen, že by s ním Sophinka utekla a dokonce se kvůli němu i naučila šít a vařit. K ničemu zásadnímu však nestihlo dojít, to bychom neřešili dívčin únos, ale proměnu ve psa.“

Lehký sarkastický podtón, zvláště v první části mé odpovědi dává vcelku jasně najevo, co si myslím o tom, jak by takový útěk dopadl.

“A Kemik je prostě jen mladík na prahu dospívání, který začíná objevovat vlastní touhu .“

Zlehka pokrčím rameny nad touto poslední skutečností a ukousnu si ze své snídaně, zatímco čekám, než se Naira pověnuje lektvaru dle svého uvážení.

“Rozumím, nevadí. V Ellonu jistě najdeme někoho, kdo vědět bude,“ nenechám se dívčinou odpovědí odradit od hledání odpovědi. Dokonce se i lehounce usměji.

“Dostáváme se k tomu zajímavějšímu:“ uvedu další část informací, které vám hodlám naservírovat.

“Před dvěma týdny se tady v Klokočí zastavila pozoruhodná trojice sestávající ze dvou ozbrojených mužů a učeně hovořící dívky. Tato skupina měla v úmyslu se rozdělit, aby se po nějaké době opět sešla a vyinkasovala blíže neurčenou částku. Kupodivu se to časově shoduje s dobou, kdy se baronesa zdržela na vycházce do Obory, jak se říká ohrazené části lesa kolem hradu. Sophiina dvoučlenná stráž na této konkrétní vycházce jaksi usnula. A aby toho nebylo málo, ukázalo se, že zrovna v tuto dobu mladá dáma nejen, že z ničeho nic přestala psát do svého deníku, který jsme nalezli v jejím pokoji schovaný v posteli pod matrací, ale dokonce i vyvádět kvůli Petrovu uvěznění.“

Nabídnu vám hlavní chod – informaci zhuštěnou na maximum, jakého jsem schopna, aby se zároveň nepoztrácelo to podstatné.

“Jakýs takýs popis té trojice mám k dispozici. V baronesině pokoji jsme mimo jiné našli i tohle.“

Utnu nabízející se dotazy na ty tři ještě než je stihnete vyslovit a z kapsy vylovím zlatý přívěšek v podobě tlustého kolečka, snad až válečku, s dvěma uchy na řetízek, s průměrem sotva palec. Kolem dokola je zdobený motivy jakýchsi listů, v tomto rozměru těžko říct jakých, uvnitř tohoto okruží, respektive ve středu přívěsku je pak runa.
Pošlu přívěšek po desce stolu k Naiře.

“Tohle by Ti mohlo být povědomé…“ nadhodím a nechávám na dívce, co ona na to.

“Měla to u sebe, když se vraceli z té procházky, co se tak protáhla. V Ellonu nikdy nestudovala. V oboře jsme pak ještě našli jednu její zatoulanou naušnici.“

Doplním pár detailů, které výslednému obrázku dodají přesnějších kontur. A pak se odmlčím, abyste měli prostor pro dotazy.
 
  Shanwyn   Postava je přítomna 26.12.2014, 10:45:22
"Hlavně by mě zajímalo, co všechno bylo mezi baronesou, Petrem a Kemikem? Odpovím Isaře.

Potom sleduji jak si Naira prohlíží onu lahvičku. Ani jsem nečekala, že by mohla něco vědět. Její slova byla spíše odseknutím než odpovědí. Mladá dáma asi nechce, abychom se jí dostali pod tu její zmrzlou slupku.

Už od začátku Isařina vyprávění je jakoby duchem nepřítomna. Snad se podaří Tapovi ji trochu uklidnit.
 
  Naira Luas   Postava je přítomna 25.12.2014, 22:33:58
Na tváři se mi vrstvu za vrstvou usazuje pohrdání a nezájem. Nos mám zvednutý a můj pohled směřuje ke stropu. Isara si nezaslouží, abych jí věnovala pozornost, abych se na ni přímo dívala…abych ji sledovala. Ukázat ji zájem by byla skutečná potupa.

Občas se na ženu koutkem oka zadívám, vzápětí však protočím panenky a nespokojeně vydechnu. Většinou pak následuje přidání další vrstvy pohrdání a nezájmu.

Je to jen přetvářka. Ve skutečnosti bedlivě poslouchám každé slovo.
„Baron Michal z Kurce?
Sophie z Kurce?
Zavřená ve věži?
Ale proč?
Tušil něco baron? To kvůli té volbě?
Stát se to mně, tak uteču sama.

Přemítám v duchu. Nutno podotknout, že o volbě kancléře se už nějakou dobu ve společnosti mluví.

A jakou stránku vytrhl?
Nubeonština…nubeonský orel…orlice…
Peří pod těžkým kobercem? Jak se tam dostalo?

Poposednu a protočím oči. Tohle začíná být zajímavé. Neuvěřitelné. A některé informace prostě chybí. Naneštěstí jsem moc hrdá než, abych se zeptala. Raději si začnu ze sukně oprašovat neviditelné smítko.
Udání? Proč ho obvinil…a na základě čeho?
Ptám se alespoň v duchu.

Po zmínce o lektvaru, který proměnil dva lidi ve zvířata, mi obočí vyletí vzhůru. Tomu nejde zabránit. Snažím se to zamaskovat lehkých odkašláním a odvrácením hlavy.
Lektvar, který promění nejen osobu, která ho vypila? To zní…tak nepravděpodobně.

Počkám, až Isara dostrká flakónek až těsně pod můj nos. Teprve potom se uráčím si jejího snažení vůbec všimnout. Sjedu ženu dokonale znechuceným pohledem a konečně lahvičku uchopím. Prohlédnu si nejen značku, ale opatrně přičichnu a prozkoumám i zbytečky tekutiny (pokud zde nějaké jsou). Ať už zjistím cokoliv, odpovím stejně.
„Nemám nejmenší tušení.“
Já ti ukážu zjišťovat si, kde a co studuji!
Tímhle si to u mě Isara rozházela ještě víc.
 
  Isara   Postava je přítomna 16.12.2014, 20:45:28
Vzhlédnu od nápoje, když bardka zmíní magii v souvislosti s únosem, a upřu na ni zelený pohled. Jejím úvahám naslouchám pozorně, soustředěně. Nepatrně povytáhnu obočí, při zmínce o návštěvě vězněného mladíka a oblasti, na kterou by se jej žena chtěla vyptat.
Můj pohled se stočí k Tapovi, když se ozve i on. Přikývnu.

“Poslala jsem Lieris, aby se ho na to vyptala a ověřila pár dalších maličkostí. Pochybuji však, že se nám dostane víc, než časového údaje, kdy mladík ten flakon někde našel. Tohle bylo velmi komplexně a dobře naplánované, pokud se nemýlím.“

Odpovím na Tapova slova a pro Tavala tak vysvětlím nepřítomnost nemluvné bledé ženy s havraními vlasy u snídaně. Následně se však obrátím na Nairu, postrkujíc před ni flakon od lektvaru:

“Znáš tuhle značku? Používáte ji v Ellonu běžně? Víš, které sklárně patří?“

Ukáži na značku na lahvičce a nechám dívku, aby si ji prohlédla, pokud uzná za vhodné tak učinit. Odpovědi na položené otázky by nám mohly poskytnout další indicie, kousky do téhle skládačky, která má k úplnosti ještě daleko.
Nedá mi to však, abych se nezeptala i Shanwyn: “Co Tě zajímá ohledně Kemika?“
 
  Tavalo   Postava je přítomna 16.12.2014, 9:35:38
Poslouchám celé shrnutí, které se našim novým společníkům dostane od Isary a celou dobu pokyvuji na znamení toho, že je vše tak, jak říká Isara.

Ve chvíli, kdy přeruší své vyprávění, podívám se na naše společníky, jestli se některý z nich hodlá ptát. Jako první začne Shanwyn a její otázka mě lehce překvapí. To si jako myslí, že jsme s Petrem nemluvili? Podívám se trochu tázavě na Isaru, jak na tuhle otázku zareaguje.
 
  Tapa Luas   Postava je přítomna 14.12.2014, 22:32:09
Poslouchám pozorně, i když si při tom plním žaludek. Spousta věcí je i pro mně nových, i když zdaleka ne všechny. Oceňuji Isařino podání. To, jak vypíchne věci, které sice na první pohled nemají souvislost s naším problémem, ale mohlo by se ukázat, že to bylo jen zdání.

Nechám Shanwyn položit její dotazy.
"Mě by spíš zajímalo, jako nebo od koho Petr ten podivuhodný lektvar získal."
Podívám se na Isaru.
Věřím, že s Petrem si už promluvili, když dleli na Kurci.
 
  Shanwyn   Postava je přítomna 13.12.2014, 11:50:25
Hltavě poslouchám Isařino povídání. Konečně nějaké informace, které nám snad pomohou. Je toho opravdu hodně, co nám všechno říká. Pár věcí možná trochu nemístných, ale to hlavní co mělo být řečeno bylo vysloveno.
"Dle všeho to vypadá, že to mohl být nějaký magický únos. Možná by nebylo na škodu vyhledat nějakého čaroděje, který ovládá teleportaci, či nějaké proměny."

Dle toho, že nějaký nápoj udělal z dvou lidí psy a únos baronesy byl zcela bez povšimnutí jiná varianta než nějaká magie mě nenapadla. Vše zůstalo neporušené a zůstali tam jenom ty orlí pera.
"Bylo by možné navštívit toho mladíka ve vězení?? Možná by nám mohl něco říci bližšího ohledně toho Kemika."
Dodám ještě na závěr a můj pohled spadne hlavně na Tapu, protože to poslední a rozhodující slovo bude mít právě on.
 
  Isara   Postava je přítomna 8.12.2014, 10:07:35
“Včera Ti to s nimi docela šlo,“ usměji se na Tavala v odpověď na jeho slova a krátce přikývnu, abych dala najevo, že i tento jeho požadavek považuji za vyřízený.

Tapovo přání mi možná není rozkazem, ale ráda mu vyhovím.

“Situace se má tak, že zhruba za dva měsíce bude Královská rada volit kancléře. A baron Michal z Kurce je jedním ze žhavých kandidátů. Má podporu tradiční církve, mnoha vlivných osobností a více než reálné šance stát se jednou z nejdůležitějších osobností království. Což je pro mne a Tapu nejen z obchodního hlediska pochopitelně velmi zajímavé.“

Začnu dosti ze široka, ale znát alespoň tyhle základní souvislosti je dle mého názoru zcela zásadní, nejen pro pochopení zbytku, ale i toho, proč jsme se s Tapou do takového podniku vůbec pustili.

“Vše se však poněkud zkomplikovalo, neb před nyní již čtyřmi dny baron z Kurce zjistil, že jeho jediné dítě, dcera Sophie se ráno nenachází ve svém pokoji v nejvyšším patře věže hradu. Nutno podotknout, že v jediném okně jejího pokoje je bytelná mříž, před zamčenými dveřmi stála celou noc stráž a jediný klíč od nich měl u sebe sám baron. Zámek nenesl známky poškození z poslední doby.“
“Případný dopis s požadavky od vyděračů nebyl na místě a ani nebyl do včerejšího odpoledne doručen.“


Shrnu v krátkosti ta nejzákladnější fakta, aby si ti, kdož hrad Kurce nenavštívili včera s námi, mohli udělat alespoň trochu představu o tom, co se stalo.

“Časová osa je zhruba následující:“

“Před necelým tři čtvrtě rokem zavítal na hrad Kurce mistr Pharadelz z Ellonské univerzity. Přál si navštívit překvapivě bohatou knihovnu pána hradu, což mu bylo umožněno. Následně se však Ti dva nepohodli a dotyčný údajně drzý a nafoukaný akademik byl vyhnán psy. Dle našich zjištění vytrhl stránku z knihy Pojednání o rodech znamenitých mapující historii baronovy rodiny a mimo jiné listoval knihou Elosarum Asponutis, jež byla psána pravděpodobně v nubeonštině. Zas tak dobře se v jižanských jazycích nevyznám.
Baron a velmistr Giselbert van Hagor si celou záležitost vyjasnili písemně a žádné další oficiální záležitosti z toho neplynuly.“
“Může a nemusí mít souvislost.“


Uzavřu tento v čase poněkud vzdálený bod, abych se mohla soustředit na poněkud čerstvejší informace.

“Před necelými čtyřmi týdny se v blízkosti hradu začala objevovat samice orla nubeonského. Vyskytovala se tam vcelku pravidelně. Naposledy byla spatřena před deseti dny a pak v den před Sophiiným zmizením. V baronessině pokoji byla nalezena tři pera tohoto ptáka pod těžkým kobercem. Máme s sebou.“
“Může a nemusí mít souvislost.“


Zahrnu vás dalšími informacemi, které se některým mohou zdát zcela scestné. Já je však z nějakého důvodu považuji za důležité, jinak bych je jistě nezmiňovala.

“Před třemi týdny byl Petr, sluha který se táhnul za mladou dámou jako med a měl její přízeň, jako ostatně řada jiných před ním, udán svým přítelem a od té doby prodlévá ve vězení. Krátce po jeho uvěznění mu Kemik, mladý klučina sloužící na hradě, který nás včera z Kurce následoval, ukradl tento flakon.“

Zalovím v kapse a vytáhnu nenápadně vypadající lahvičku s nepříliš slušným obrázkem naznačujícím, že po požití jejího obsahu mohou pánové své dámy potěšiti více než obvykle. Položím jej na stůl, abyste si mohli flakon prohlédnout, pokud budete chtít. Ten je prázdný, na jeho dně však lze spatřit poslední kapičku, jež dává tušit, že byl užit nedávno.

“Včera v noci mu dělala ve stodole společnost Julča. Mladík lektvar vypil a oba se proměnili v psy. Při své příjezdu jste je mohli vidět před stodolou. Nutno podotknout, že jejich výslech byl poněkud náročný...“

Dostane se vám i vysvětlení toho, co jsem nejspíš provozovala po ránu na místě, kde by mě minimálně někteří nečekali.

“Nějaké dotazy?“
“Pokud ne, budu pokračovat...“


Dám vám prostor ptát se, ale dost možná je to jen proto, abych se mohla napít horké tekutiny a svlažit tak hrdlo po první části monologu. Jen já mám nejspíš představu, kolik vám toho ještě pořebuji a musím říct.
 
  Tavalo   Postava je přítomna 8.12.2014, 8:06:43
Prohlížím si Isaru, kterak zkoumá a testuje meč. Když mi ho pak vrátí s tím, že jsem si ho zasloužil, uculím se na ní a poděkuji kývnutím hlavy. Meč si přeberu a uschovám do doby, než přijde jeho chvíle.

"Ehm...Jestli jsou pořád volný, měl bych zájem i o ten baldachýn s noži..." řeknu trochu neomaleně, jako bych se styděl nárokovat si další věc.

Fajn, takže je tady Tapa z jinýho důvodu, no to se dalo čekat. Ale proč? Lehce se mračím, když nám Isara nechce říct pravý důvod jeho návštěvy.

Když pak Tapa předá slovo Isarě, jen se pohodlně usadím, vezmu si kus jídla u stolu a čekám, až se dozvím, jaký je další plán postupu.
 
  Tapa Luas   Postava je přítomna 4.12.2014, 14:53:54
K chlebu si přikrojím ještě kus slaniny. Věci na stole, které očividně nejsou k jídlu, přehlédnu jen zběžným pohledem, zatím se o ně víc nestarám. pohodlně se posadím a než se pustím do jídla, pohlédnu na Isaru.

"Byl bych ti vděčný, kdybys začala."
Alespoň se budu moct v klidu najíst a při tom si trochu srovant myšlenky. Ještě se můj pohled na chvíli zamyšleně zastaví na Tavalovi. S ním si budu muset promluvit co nejdřív o samotě.
Teď je ale na řadě společná promluva.

S chutí sepustím do jídla.
 
  Shanwyn   Postava je přítomna 3.12.2014, 9:04:16
Do dalšího dění u stolu již nestihnu zasáhnout, jelikož moji pozornost upoutají znovu se otevírající dveře hostince. Rozhovor, který byl veden za ním byl již zřejmě ukončen a Tapa se i s Nairou vrací zpět ke stolu.

Po vzoru gentlemanů Tapa odsunul své schovance židli, aby se mohla posadit. Její výraz je pořád stejný. Povýšený.

Pomalu se všichni dají do konzumace potravin, které byli přineseny a Tapa se rozhodl k plánování naší společné cesty. Zdá se, že nejvíc informací má zřejně Isara a tak se ho zeptala, jestli začne on, či ona. Já sama bohužel žádné informace nemám, tak potichu sedím a vyčkávám, co ti dva poví.
 
  Isara   Postava je přítomna 2.12.2014, 22:38:08
Všichni tři sedíme u stolu, na kterém se mimo snídaně, kterou jsem si naporoučela – prkénka s nožem a kusem slaniny, bochníku chleba, kusu másla, sýra, kameninové nádoby ukrývající kyselé okurky a několika jablek – nachází i pár věcí, které byste u snídaně dost možná nečekali. Tesák, rozměrnější kuše včetně háku na natahování, bandalír s vrhacími noži, dva měšce – jeden téměř prázdný a druhý naditý - plus pár drobností, které s sebou bere většina těch, kdož se vydávají na cesty.

Přede mnou je pohárek vonící bylinami, z kterého se kouří, a patka chleba. Stočím pohled ke dveřím, když se otevírají. Jakmile se však ukáže, že jste to jen vy dva, zakrojím do slaniny a následně i sýra. Poté vrátím nůž na prkénko, aby si mohli posloužit i ostatní.

“Jistě. Chceš začít, nebo to mám udělat já?“

Nadhodím po Tapovo slovech. Je třeba vzít to trochu od začátku, abychom se všichni zorientovali v tom, proč jsme se v téhle díře vlastně sešli. Nechávám však na Tapovi, aby se rozhodl, zda tak učiní sám, či to nechá na mně.
 
  Naira Luas   Postava je přítomna 2.12.2014, 19:42:15
Vpluji do místnosti za Tapou. Bradu mám vysoko zdviženou. V očích přezíravý výraz. Nechám si odsunout židli, se vší graciézností šlechtičny se posadím a kývnu hlavou na znamení díků. Ruce nechám zkřížené na klíně. Mírně našpulím rty. I když se zdá, že mě nikdo z vás příliš nezajímá, poslouchám. Konečně bych mohla zjistit něco víc o téhle cestě.
 
  Tapa Luas   Postava je přítomna 1.12.2014, 0:46:41
Netrvá to zase tak moc dlouho. Uplynul jen čas na krátký rozhovor. Dveře hostince se otevřou a já vcházím dovnitř, Nairu vedu sebou, tedy teď spíš za sebou, jak se sluší.

Zase za námi zavřu, dovedu dívku ke stolu a odsunu ji židli. Sám se posadím, až se usadí ona.
Podívám s po vás, výraz mé tváře je klidný a vyrovananý.
"No, tak bychom mohli probrat a naplánovat náš další postup." nadhodím jako by nic a nenuceně se natáhnu pro nůž a bochník chleba, abych si ukrojil krajíc.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.