abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Battlestar Fenix ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Thomas Moore   Postava není přítomna 22.4.2014, 21:39:27
V kokpitu jsem nenašel Sluníčko, pokud jsem našel Kath, oslovím jí a vyjdu pomalu do skladu s lahví whiskey v ruce.

Po cestě zavolám Snakeovi..

Máme sraz ve skladu, beru flašku sebou. Tvoje účast není nutná, říkám to jen, kdybys chtěl koštnout panáka. Erika bojuje o život, tak si lokneme na její zdraví…“ Jdu dál do skladu-marodky…

Vejdu s lahví v ruce…

Tak jsem tady. Nic lepšího mě nenapadá, než říci na zdraví Bloncko.“ Jemně pokynu lahví, loknu si a podám mlčky láhev Brandonovi.

Koukám, jak láhev koluje. Pak řeknu..

Tak co dál? Dovíme se pravdu, nebo nejsme na to připraveni? Tahle situace je poměrně vyhrocená. Fénix je tavnej kotel, do kterýho někdo chrstnul kýbl sraček. Má první otázka je cyloni nebo lidi? Osobně bych vsadil na lidský zásah, ale nechám se překvapit, pak rád řeknu svoje teorie.“ Odmlčím se sleduji Bretonce a dodám. „ Jsme doslova na stejné lodi a došli jsme k závěru, že bez informací od Tebe se dál nepohneme. Mě nebaví chodit kolem bludného kořene, rád bych se posunul dál.

Sleduji dál ostatní, jsme klidný, jelikož jsem kouřil a lokl si z láhve. S vědomím toho, že nemohu udělat více, se trochu uvolním.
 
  Lisa Hamilton   Postava není přítomna 22.4.2014, 18:46:00
Podívám se na Brandona a unaveně se usměju. " Vojáci, no jistě to jsme asi všichni. Snad to jen nepředstírá a opravdu se neviní. To by mu moc nepomohlo a Erice nakonec taky ne."

Pak mě skoro rozesměje to jeho ukousnu si z flanděry.
" Takhle jsem to nemyslela, měl by ses napít nějakého posilujícího nápoje a najíst a pak klidně frťana."

Řeknu s nádechem smíchu a už chci pomaličku vykročit k relaxační místnosti, když uvidím co se děje s Erikou. Doslova ji zalila černá hmota a lůžko se zase schová do podlahy, kde bylo i před tím.

" Je to jako by byla v hrobě. A navíc jediný kdo jí může dostat ven je ten, kdo jí tam teď šoupnul."
Trochu se při těch myšlenkách oklepu, jakoby na mě sáhla zubatá.

" Doufám, že jí tam je líp než tady nám." Pak se otočím na Bretonce.
Pokud tedy by to šlo, vezmu EKG do relaxační místnosti. Cestou se stavíme v kuchyni. Taky mám docela hlad. Tady není místo, kam byste si mohl lehnout, pane. Proto můžeme EKG udělat třeba na lůžkách v relaxační místnosti."

Pohladím ještě Brandona a vezmu sebou přístroj, dám ho do brašny i s gelem. Poznámku o tom, že se chová divně mlčky přejdu.

" Může to být jen ochranná maska. Stává se to tak často. Člověk si vytvoří jakousi masku, nebo barieru, je jedno jak to nazvat a za ní se snaží schovat svoje city a pocity. Někdy i ..."

Pomyslím si a pohledem na chvilku zavadím o Thomase a hned na to u Suzane.

" To je taky krásná ukázka toho, jak se dá schovat do jisté kukly. Jen občas to člověk musí porušit... třeba jít někam s čistou katanou a vrátit se ... "
Musím trochu potřepat hlavou, až se mi vlasy rozletí kolem obličeje. Ty moje myšlenky...
 
  Brandon "Arrow" Nelson   Postava není přítomna 22.4.2014, 17:56:45
Otočím se na Thomase a s lehkým úsměvem kývnu.
“Tak z flanděry si kousek ukousnu, ale cíga ti brát nebudu, aby ti brzo nedošly.“ prohodím, co nejvlídněji v tuhle chvíli dovedu.

A pak ho jen poslouchám a střídavě se dívám na něho a na Bretonce. Nějak do toho nezasahuji, ale Thomasovy myšlenkové pochody se mi zamlouvaj a jsem zvědav, co mu na to Bretonec řekne.

Musím uznat, že jeho reakce mě trochu zklame, ale co můžu dělat. Snad se potom dozvíme něco víc.

Potom se ozvu, ale na něco úplně jiného.
“Jistě že to zvládne.“ prohodím a podívám se na hologram.
“Je to Nelson a ti se nevzdávají.“ dodám spíš pro sebe.

Lisa začne mluvit o EKG a pač se mě to netýká, tak mlčím a přemýšlím.
Jediné co můžu udělat, je že ji ho zase vrátím.
Sladuji její počínání a znovu se otočím na Bretonce.

Strašně mě štve, že nemůžu pro sestru něco udělat, ale nejsem doktor a vůbec nerozumím ani těm jejich pojmům. Tak si tu jen stojím, trnu a doufám, že ti dva vědí, co dělají.

Trochu víc zbystřím, když se Lisa zmíní o tom čipu. Možná že má recht a ten čip by mohl nějak pomoci, ale zase můžu jen čekat na to, co řekne Bretonec.

Teď Bretonec mluví na mě. Vyslechnu ho a zachmuřeně se zamyslím.
“Je mi to jasný. Ovšem jak už jsem řekl. Pokud je nějaká šance že Erika bude zase Erikou tak ji chci živit. Erika to zvládne, ovšem zvládne to Rébus?“ prohodím, dívajíc se na něho.

Jeho poznámku ohledně čipu a signálů okomentuji jen.
“Tak to dělat nebudem.“

K Thomasoj se otočím, až když se zmíní o kořalce.
“Máš recht, zasloužíme si ji.“ pronesu.

Lisa přijde ke mně a začne mě uklidňovat. Jemně ji obejmu a s lehkým, unaveným úsměvem si ji vyslechnu.
Otočím se na Eriku a znovu si prohlédnu její hologram.
Otočím se zpět k Lise.
“Neboj se, vinu si nekladu. Prostě se to stalo. Jsme vojáci.“ řeknu mrzutě.
Nechám se pohladit a za to ji jemně políbím na čelo a pak na nos.
“Nebolí mě, ale raději se na to pak podívej, nerad bych ještě přišel o nohu.“

Suzane si všimnu až po tom co pronese svou poznámku. V první chvíli ji chci něco říct, ale pak se uklidním a jen zakroutím hlavou.
“No jo, neznáš ji tak tě nezajímá.“ pomyslím si.

Vyslechnu si Bretonce a dojde mi, že zase přijdu o možnost mít Lisu tak blízko sebe.
Trochu si povzdechnu, ale co se dá dělat.

Pak si ještě Bretonec pronese nějakou poznámku, ale já už fakt nemám chuť ani sílu, to nějak komentovat.
Ovšem jídlo si dám a to s chutí.
“Něco k jídlu bych si dal.“ prohodím a v tom si něco uvědomím.
Ta jeho bezstarostnost mně začíná trochu děsit.
“Hele kámo. Na to že jsme v pěkným loji, tak si docela v pohodě.“ prohodím k Bretonci.
“Hádám, že nám ještě pořád něco tajíš.“ dodám.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 19.4.2014, 23:50:27
Bretonec chvíli sleduje počínání doktorky. “Trauma derm. Proč ne. Neuškodí to. Rébusi? Drž ji pouze při životě. Stabilizuj ji, ale neleč.“ Pronese nevzrušeně. Dveře se otevřou a do místnosti vejde zbytek. Až na velitele jste komplet. Vteřinu na to se přes Eriku přelijí další pásy černé hmoty až není Erika vůbec vidět. Pak lůžko sjede dolů a zbyde po něm jen obrys na podlaze.

“Podle mě leží ve vaně a relaxuje po skoku. A nebo medituje. A nebo obojí.“ Usměje se. “Tak, doktorko. Udělejte si ten test, ať víte, že nejsem cylon. Pak se můžeme začít bavit dál. Pokusím se vám odpovědět na všechny otázky. Pokud to ovšem neohrozí něčí život. A myslím, že jich nemáte málo.“

Chvíli mlčí a rozhlíží se po vás. “Zůstaneme tady a nebo se přemístíme někam jinam? Někam, kde to bude pohodlnější. Co třeba kuchyně? Nemáte hlad?“ Bezstarostným chováním v situaci, kdy někteří z vás jsou zranění a loď ji mimo provoz, působí skoro až děsivě. Takhle by se choval buď šílenec, nebo někdo, kdo má mnohem víc informací než ostatní.
 
  Lisa Hamilton   Postava není přítomna 18.4.2014, 23:49:25
" Jistě "jen psycholožka", najednou." Pokrčím rameny a ušklíbnu se trochu.

Chvíli stojím a poslouchám, nic neříkám. Pak se rozhodnu. Přejdu k těm bednám, začnu jednu po druhé zavírat. Něco u toho brblám, ale není mi rozumět. U té poslední se zastavím a vrátím tam všechno co jsem z ní vyjmula, až na jedni věc. To je taková malá pojistka.

Pak se otočím na Bretonce " Takže léčit jí bude Rébus a vy ten skener odmítáte." Je to pouhé konstatování. Pak se podívám na Thomase mírně zakroutím hlavou. Chvíli na to Thomas odejde pro zbytek posádky.

Beze slov přejdu k Brandonovi " Neboj se, uděláme co bude v našich silách. Měl by ses napít, někam se posadit, trochu se uklidnit. Nepomůžeš ani jí ani sobě, když tady budeš takhle stát. A rozhodně zapomeň na to, aby sis snad kladl nějakou vinu na sebe."

Kašlu na všechno, vím, že teď už se můžu věnovat jen jemu. Od Eriky jsem byla odstrčena, ale od Brandona ne. Od toho se odstrčit nedám. Pohladím ho po tváři a obejmu ho kolem pasu.

" Počkáme ještě, co nám chce Bretonec říct a pak ti pořádně ošetřím tu nohu. Klidně se o mě opři." Usměju se na něj i když nejsem ve stavu, že by ze mě čišela dobrá nálada. Přesto se snažím vysílat co nejvíc pozitivní energie.

Pak do skladu vejde Suzane a já při její poznámce zůstanu zírat " To snad... je to vůbec možný? Copak nemá kouska citu v těle, proboha. " Podívám se na ni tak mrazivě, že to snad víc nejde. Zavrtím hlavou a rychle stisknu Brandonovi ruku.
" Zajímá jí vůbec někdo tady na té lodi jiný než šroubky a matice??"

Raději se odvrátím a zatnu zuby. Nemá význam něco říkat i tak je situace vážná a nějaké hádky by rozhodně nepřispěli. Nikomu.
 
  Suzane Kinoto   Postava není přítomna 18.4.2014, 23:04:35
Po rozmluvě s lodním počítačem odcházím z kokpitu. Po cestě se zastavím za Kathryn v její navigační místnosti. "Už si zjistila kde sme?" Zeptám se nezávazně, spíš jen abych upoutala její pozornost, ale i tak ji nechám prostor k vyjádření. "Rohan nás chce ve skladu." Dodám a pokračuji v chůzi směrem skladiště.

Lůžko už jsem viděla, ale hologram detailně zobrazující Eriku a všechna její zranění mě doslova vyrazí dech.
Ještě ve dveřích, možná trochu necitelně, nechám volný průběh svému údivu. "Páni. To je úžasný." Teprve potom si uvědomím, jak to asi vyznělo a dodám trochu kostrbatě. "Ten hologram myslím... to co se jí stalo už ne." Sklopím zrak k zemi a udělám pár kroků blíž. "To byl zas výstup, no teda..."
"Chcete semnou mluvit pane?" Zeptám se nakonec.
 
  Thomas Moore   Postava není přítomna 18.4.2014, 22:53:48
Poslouchám Spasitele, nevěřím tomu, co říká, pak se lehce usměji a řeknu.

Co bych byl za člověka, kdybych odhalil svůj zdroj informací? Nejsem v tom úplně zběhlej, ale nemohu přece někoho kompromitovat. K těm informacím, jak chceš, řeknu svoje teorie, i když mi je pravděpodobně vyvrátíš. Nemám se za co stydět, lepší nějaká, než žádná. “ Protáčím cigaretu v ruce, čím dál tím rychleji.

Tajemnej jako prdel. Proč mě to nepřekvapuje. “ Zarazí mě poznámka o Snakeovi.

Co dělá Snake tak důležitého? Zranění žádné neutrpěl a v lodi se vyzná stejně jako my. Takže se jedná o nějaký osobní problém. Co to je? Zmrtvýchvstání? “ Dodal jsem. Sleduji všechny přítomné a pak dodám.

Holky, nevědí, co se tady děje, půjdu jim to říct a po cestě si dám cigaretku ve strojovně a vezmu tu flašku. Myslím, že si kořalku zasloužíme všichni. Pokud na mě zatím nic nemáte, jsem zpět za 10 minut.

Pokud mě nikdo nezastaví vyjdu z marodky ven a směřuji přímo ke svému batohu, kde vyndám flašku whiskey a s krabičkou cigaret vyrazím do strojovny.

Ve strojovně si labužnicky zapálím a loknu si z flašky. Opřený o zeď si v klidu vykuřuji a vychutnávám situaci. Jakmile dokouřím zajdu do kokpitu a navigační místnosti a přítomným dámám sdělím.

Pojďte se mnou do skladu, Bretonec s námi chce mluvit.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 18.4.2014, 21:50:40
Bretonci přelétne po tváři úsměv, když se Thomas zmíní o zdroji informací. “Někdo z Jedničky, co? Strašná banda. To už musí být něco extra tajného, aby udrželi jazyk za zuby.“ Pak ale zvážní. “Tohle je ošemetné téma. Až budeme všichni pohromadě, rád si tvé teorie poslechnu. A pak snad dostaneš i pár odpovědí na své otázky. Měli by u toho být všichni. Asi mimo Dima. Ten má vlastních starostí dost. Trapná drobnost, jako teoretická možnost přítomnosti cylona na palubě, ho neodvrátí od vlastních záležitostí. Ale zpět k Erice.“ Na chvíli se odmlčí. Pošli sem ty dvě a zkontroluj Dima, Rébusi.

“Chápu tvé rozhodnutí. I když je velmi riskantní. S vybavením, které tu je, není šance udržet ji při životě déle než několik hodin. A to je málo. Jsou-li mé informace správné, je doktorka Hamilton psycholožka. Tady by byl potřeba chirurg, ortoped, neurochirurg a já nevím kdo ještě. Takže s tvým svolením, Brandone, bych ji nechal v ošetřování Rébuse. Bude ji jen držet při životě. Krev a další tekutiny jí dáme zvenku. Zbytek bude na Erice a Rébusu.

Injekci, kterou máte na mysli, jí dávat nebudu. Její zranění jsou příliš vážná. Jedna by nic nedokázala a víc jí toho dávat nebudu. A ani nebudu zkoušet vysílat jí do mozku nějaké signály. Jistě. Mohly by jí pomoci, ale taky uškodit. Nebo dokonce i zabít.

Zničená rušička opravdu nevadí. Signál čipu ven stejně nepronikne. Navíc nemá šanci splnit svůj úkol.“
Pokrčí nakonec rameny.
 
  Lisa Hamilton   Postava není přítomna 18.4.2014, 10:24:51
Poslouchám nejdřív Bretonecovu odpověď na naše otázky a návrhy. V jedné chvíli sebou prudce škubnu a nadechnu se k rychlé odpovědi. Pak ale zase vydechnu. Když pak ukazuje na rušičku na hologramu, podívám se na Brandona, trochu zkoumavě. Nijak nespěchám s mluvením a čekám hlavně na Brandonovo rozhodnutí.

Přijde vzápětí a potvrdí mi to, co jsem i očekávala. Těžko by se dalo uvěřit tomu, že by snad chtěl mít vedle sebe někoho tak nepodobného, tak jiného než Erika je... byla... bude. Musí být! Přikývnu a už se chystám k dalšímu vysvětlení, když ještě začne mluvit Thomas.

" Konečně! Už jsem se začínala bát, že na to zapomněl. Že na to všichni zapomněli. Všichni až na mě. Na jednu stranu to chápu, každý má svoje starosti a šok, který jsme zažili... ničemu dobrému to neprospělo.Teď se to snad zase oživí. Prvně však Erika. Musí se s tím hned začít."

Podívám se na Bretonce a řeknu " Podívejte se pane, něco vám povím. Teď se pokusím Erice pomoc aspoň tak, jak je to v mých silách. Pak bych vám ráda EKG udělala a klidně to můžeme udělat tak, že nejdříve uděláte EKG vy mě a pak já vám. Nemám co tajit. A chci mít jistotu, že ani vy ne. Doufám, že to chápete a neberete to jako nějaký útok proti vám."

Pak vezmu EKG z Brandonových rukou, uložím jej zpět do bedny. Potom se skloním k Erice, rozepnu jí kombinézu, vyndám traumatický derm a přiložím ho na srdce. Otočím se na Bretonce.

" Potřebuju, zabezpečit její dýchání, máte tady obličejovou masku a ambuvak? Nebo máte něco na resuscitaci? Pomohl by s tím Rébus třeba? Zbytečně nechci plýtvat časem, pokud byste to věděl, moc bych to ocenila. Pak bych ještě navrhla použít jednu z těch zázračných injekcí. Sice jí nevyléčí, ale mohla by pomoci třeba alespoň něco dát do kupy, aby organismus neměl tolik práce s tím, udržet se při životě. Už je v bezvědomí dost dlouho, musíme rozproudit krevní oběh. Jinak ji ztratíme."

Kontroluji zda se trochu zlepšilo dýchání a tep, protože derm už by měl působit. Ústa má trochu pootevřená, to je dobře. Pak se ještě podívám pod oční víčko. Bulva je nehybná, necuká sebou a s tím, že nereaguje ani na hlasy a jiné další podněty, je jasné, že je v hlubokém bezvědomí. Nešťastně zvednu oči k Brandonovi, je v nich vidět bezmoc. Moc toho udělat nemůžu, Snad pomůže zázračný Rébus.

" O tom čipu a rušičce. Podle mě by teda nemělo vadit, že rušička je mimo provoz, když tady není co rušit. Jsme bez signálu ne? Takže by ani na čip, který je stále aktivní, neměl být nikdo schopen se napojit. A i kdyby to udělal, podle mě by to nemělo žádný účinek, protože je Erika v kómatu a nereaguje. Jediná možnost by byla přes ten čip jí dodat nějaké impulzy do mozku, které by podpořily její života schopnost. "

Do teď jsem mluvila spíš k Thomasovi a Brandonovi, ale teď jsem se prudce otočila na Bretonce.

" Když jste mohl na čip vysílat předtím, teď byste jí mohl pomoci, co říkáte, pane?"
 
  Thomas Moore   Postava není přítomna 17.4.2014, 23:30:30
Poslouchám Bretonce a pak hned Brandona.

I když je to asi jedno, rozhodl si se dobře. Kdybys něco potřeboval, tak dej vědět. Flašku i cigára mám. “ Odmlčím se a pak pohlédnu na Bretonce.

Od nejlepšího zdroje mám, že ses dostal i do toho čipu. Pronikl si do něj a vyslal signál. Jak si věděl, že Erika má čip v hlavě, když byla na lodi? Víš, napadá mě pár teorií, ale ani jedna pěkná. Nechci tady vířit vody, ale raději bych to probral tady, než před zbytkem. Z toho vlastně i trochu plyne, proč doktorka chce udělat ten test. Možná to vypadá blbě, ale vyvoláváš víc otázek, než odpovědí. Můj velmi dobrý zdroj se Tě zastal, ale raději bych to slyšel od Tebe. Možná si kladeš otázku, proč se ptám teď, ale rád bych měl u cigarety nad čím přemýšlet. Je to ověřená analytická metoda. Pořád jsme tu abychom vyšetřovali a já se toho nemíním vzdát, je to jako rakovina, sžírá mě to zevnitř, pokud nemám odpovědi.

Odmlčím se a sleduji Bretonce, protáčím cigaretu nervózně v ruce.

Jak já bych si zapálil. Jen mě duchovně nakrm odpovědí a já si jdu užívat. “ Pokynu směrem k Lise.

Dělej, co umíš, zvládneš to a ona taky. “ Čekám na reakce ostatních, pokud budu spokojen půjdu si vesele zapálit do strojovny, pokud ne, zůstanu a budu se ptát dál.
 
  Brandon "Arrow" Nelson   Postava není přítomna 17.4.2014, 20:34:46
Zadumaně stojím, zírám na Eriku a v hlavě mi to šrotuje. To co Bretonec říká Thomasoj mě nezajímá.
Nevím co s tím a netuším jak se mám rozhodnout, pač vím že to je na mě, co s ní bude.

Zvednu oči, když vysloví její jméno. Zbystřím a lehce přikyvuji při jeho první části monologu, ale začnu kroutit hlavou, potom co začne tu druhou.
“Chci, aby byla klidně cylon, ne někdo úplně neznámej.“ pomyslím si.
S jeho konečným názorem se ztotožňuji.
Už chci vyřknout svoje rozhodnutí, ale Thomas je rychlejší a tak si chtě nechtě vyslechnu jeho velice působivý, ale v tuhle chvíli vlastně zbytečný proslov.
Vím, že se musím rozhodnout já a už vím jak, ale to mi musejí nechat trochu prostoru.

Skončí a už se chci vyjádřit, ale to se ozve Lisa, že má nápad a tak pokrčím rameny a ještě počkám.
Vezmu věcičku, co mi podává a čekám.
Vrátí se celá udýchaná. Trochu se na ní usměji, abych ji povzbudil, ale mlčím.
Vyslechnu si ji a pak na chvíli chytnu ruku, kterou mě pohladí.

Poslechu si další proslov o něčem co mám dávno rozmyšlené a už mě to trochu nebaví, ale nic na sobě nedám znát.
Přeci jen, tohle je Lisa, moje láska a od té snesu dost.

Nakonec si trochu odechnu a zakašlu.
“Děkuji vám za vaše velice působivé proslovy, kterých si moc vážím. Po pravdě, nebyli nutné.
Už na začátku jsem se rozhodl, že ji musíme udržet co nejdéle naživu a doufat že to zvládne, aby se o ní mohl pak někdo postarat. Nehodlám riskovat, že osoba co tu bude po nějakém tom Bretoncově zákroku, moje sestra nebude. To ať raději umře.“
pronesu nakonec.

Dál už mě jen zajímá, že rušička je mimo provoz a to není dobrý.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 17.4.2014, 18:15:08
Bretonec mlčí a poslouchá. Někdy během hovoru sklopí hlavu. “Rozumím vašim obavám. Ale stejně tak já bych mohl vyžadovat totéž od vás. Ale dobrá. Pro váš klid. Podvolím se testu. Ale ne hned. Musím vědět, co bude s vaší...sestrou ve zbrani. Pak bych se chtěl vykoupat a slušně najíst. A pak bude čas na vaše testy.“ Na okamžik se odmlčí.

“Od vás je žádat nebudu. Vím, že nejste cyloni. Na Fénix zapomeňte, doktorko. Tam by ji doktor Bolíto určitě pomohl. Ale nějaký čas se budete muset bez Fénixu obejít. A tedy i bez péče doktora Bolíto.“ Mluví pomalu. Trpělivě vysvětluje, že s Fénixem a s jeho pomocí se prozatím počítat nedá.

“Jak to o rušičce vím? Tady ji vidím.“ Ukáže na černou skvrnku na hologramu. “To, že je černá znamená, že je mimo provoz. Jinak by byla modrá. Zato čip, je stále aktivní. Bohužel. Ale to je teď náš nejmenší problém.“
 
  Suzane Kinoto   Postava není přítomna 17.4.2014, 12:26:50
Všichni spěšně odešli na ošetřovnu za Erikou a já zůstala v kokpitu sama. Nepřítomně se dívám po přístrojích a přemýšlím co bych dokázala udělat aby jsme se rychleji dostali pryč z této neznámé části vesmíru. Podle toho co jsem zatím zjistila, toho není moc a šance se dostat jinam je malá.

"Proč řek že sme doma? Co tím myslel? Proč to tady není zmapovaný, sme tak daleko, nebo je mapa jen vymazaná? Ty jeden záhadnej ďáble!" Udeřím pěstí do stěny. Docela mě to naštve že o něm vlastně nikdo nic neví i když byl na vysokém postu v armádě a každý ho zná i kdyby jen z doslechu.
 
  Lisa Hamilton   Postava není přítomna 16.4.2014, 23:05:08
Zamračeně poslouchám Bretonce a celou dobu se dívám na Eriku. Teda spíš na hologram.

" Pravda je, že pokud by to bylo někde jinde než právě tady, tak bych souhlasila s tím, že pacient nemá šanci. Rozsah zranění se neslučuje s přežitím. Jenže jsem se nechala ovlivnit tím, jak všichni básní o té skvělé technologii na Rébusu a taky vlastní zkušeností s tou injekcí. Nejspíš jsem se spletla. Taková technologie tady není, aby člověka dostala bez následků z takové šlamastyky."

Pak začne mluvit Thomas. Poslechnu si i jeho. Několikrát souhlasně přikývnu. Pak najednou vyhrknu " Moment, něco mě právě napadlo!" Strčím EKG, které držím v ruce do ruky Brandonovi a vyběhnu ze skladu, běžím jako o život do relaxačky. Tam rychle odvážu svou brašnu, hodím jí na ramene a utíkám zpátky.

Celá udýchaná přiběhnu za necelé dvě minuty zpět. Nikdo snad pomalu ani nestihnul mrknout okem. Pak přerývaně, protože ještě popadám dech, začnu vysvětlovat, co mě napadlo.

" Vzpomněla jsem si, že tady mám několik Dermů. Zejména tišící, pak ještě protilátkové a stimulační, hlavně pak traumatické. Je to taková poslední naděje při smrtelném zranění. Přikládá se přímo na srdce. "

Vysvětluji a pak se otočím na Brandona, pohladím ho po tváři a začnu mluvit trochu zjihle, ale i přesto naléhavě.

" Vím, že to pro tebe bude moc těžké, ale Thomas má pravdu. Rozhodnout musíš ty. Technologii, která z Eriky udělá někoho jiného... i když živého... tu bych ti z lehkým srdcem nedokázala vůbec doporučit. jsem možná ovlivněná právě tím, že je to tvoje sestra. Jenže vím i to, že já bych se tak rozhodla i v případě, že by to byla moje sestra. Nepřála bych jí, aby z ní byl někdo jiný. Někdo bez vzpomínek, někdo, koho lidi nebudou poznávat, po kom se budou dívat, někdo, kdo už navždycky zůstane... ta druhá Erika. Ta první umře."

Ztěžka polknu a pak se podívám na jednoho po druhém. Brandonovi se podívám zpříma do očí a ještě řeknu " Já bych byla pro použít traumatické dermy, udržet ji při životě co jen to půjde nejdéle. Jistě tady budou nějaké přístroje na udržení života. Myslím si, že tohle rébus svede. Aspoň doufám. Pokud by se pak o ni postarali odborníci, mohla by se vyléčit. Na Fénixu by jí jistě vyléčili."

Teď už je to jen na Brandonovi a jeho rozhodnutí. Erika je mladá, její organismus, podpořen dermy, by to mohl zvládnout a Rébus by mohl aspoň trochu pomoci.

Pak se podívám na Bretonce " Pane, jak víte, že je rušička poškozená? A ještě jednou bych vás chtěla požádat, abych vám mohla udělat EKG. Čas na to je. Omlouvám se, ale prostě všichni musíme vědět. Podle mě, byste to mohl udělat pro náš klid a možná i pro svůj." Podívám se na něj zvědavě a pak se otočím na Thomase.

" Tu flašku zatím ještě schovej, prosím. Jistě bude příležitost se jí podívat na dno. " Trochu se, i přes závažnost situace, usměju. Potom už jen stojím a tiše pozoruji Brandona a Bretonce. Od obou čekám reakci na svoje slova.
 
  Thomas Moore   Postava není přítomna 16.4.2014, 22:05:41
Sleduji Lisu a její reakce, kdyby nebyla tak vážná situace, tak bych i zatleskal.

Chytrá holka, zachovala klid i v této situaci. Je mi jasné, o co ti jde a není to špatná úvaha, tak uvidíme, co na to Mistr Vševěd.

Pak promluví Brandon, je v něm cítit zoufalství, ani se tomu nedivím. Jen přikyvuji, musí to být pro něj opravdu těžké. Odpovím mu.

Uděláme maximum a zachráníme ji. “ Říkám to a podle mých slov jsem o tom přesvědčen.

Poté se slova ujme Spasitel, v prvním souvětí vystřihne svůj názor na mě, pak mi dovolí kouřit ve strojovně a nakonec shrne situaci okolo Eriky. Dlouho nevydržím a promluvím ke všem.

K tomu shrnutí, čas ukáže, jestli Tvá úvaha je správná. Jsem, jaký jsem a čerpám jen ze zkušeností. Tvojí nabídky udělat si provizorní kuřárnu ze strojovny využiji určitě. Ale teď k tomu nejdůležitějšímu, k Erice.

Otočím se na Brandona a Lisu.

Nejsem její rodina, ani nejsem lékař, ale jedno vím jistě, nechtěl bych se probudit a nebýt sám sebou. Neuvědomovat si svoje bytí, nemít paměť, vzpomínky a nepoznávat svoje nejbližší. To je pro mě představa pekla a to nejsem věřící. Nevím, jak moc, je riskantní čekat, až se Rébus sám opraví. Neznám Eriku natolik dobře jako Vy, ale myslím si o ní, že je to osobnost a samorost. Rozhodnutí musíš učinit Ty, Brandone, nikdo jiný to nemůže udělat. Lisa Ti dá odbornou radu, Bretonec možná odhad, jak dlouho to bude trvat, a já poskytnu jen laický názor, ale stejně ten posranej šutr povalíš sám. Nijak se v tom nevyžívám a neužívám si to, je to strašlivě těžká situace, sám nevím, jak bych se rozhodl, kdybych byl její bratr, ale nakonec by asi vyhrála záchrana její duše a sebeuvědomění. Tělo je jen prázdná nádoba, která se jednou rozpadne na prach, ale naše mysl a vzpomínky je to, co nás dál posouvá a dělá život takovým, jaký je. Proto, ač vím, že se jedná o větší riziko, navrhuji pro Kočku pomalejší způsob, který ji sice vystaví většímu nebezpečí, ale pokud se povede, zachová Eriku takovou, jaká byla. Protože pokud navrhneš způsob první a tady Bretonec říká, že z ní nemusí ve výsledku nic zbýt. Bude to podobné jako by tady dnes zemřela a narodil se někdo nový.

Odmlčím se, protáčím nezapálenou cigaretu v ruce a pak dodám polohlasně.

Mám tu flašku whiskey, kdyby bylo potřeba…

Pak zvednu obočí a svůj pohled obrátím k Bretonci…

Nevykládej si to nijak zle, ale tady doktorka Ti chtěla udělat EKG. Měla k tomu dobrý důvod, potřebujeme jaksi rozptýlit nějaké pochyby. Myslím, že to chápeš…

 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 16.4.2014, 21:28:41
Bretonec pomalu prohlíží hologram Eriky. Rty má pevně semknuté a v obličeji zamyšlený výraz.

“Myslím, že si na primitiva jen hraješ, Thomasi. Je to maska. Past, do které lákáš své oběti. Oni tě pak podcení a ty je šeredně překvapíš. Dobrý způsob práce. Myslím, že ti to dost pálí, ale je pro tebe snazší schovávat se za masku arogantního hulváta.“ Na okamžik se odmlčí a podívá se na Lisu a pak na bedny v regále.

“Pokud bez cigarety nebudeš moci vydržet, zalez si do strojovny. Dá se docela dobře odvětrat.“

Zamyšleně se ušklíbne. Jako člověk, který se chystá říct něco, do čeho se mu vůbec nechce. “Eriku můžeme buď nechat jít, což nepředpokládám s ohledem na vaše reakce. Nebo ji nechat v lůžku a doufat, že bude žít tak dlouho, aby se stihl Rébus opravit a my našli schopné lékaře, kteří by ji z toho dostali. Injekce, o které asi mluvíte doktorko, nezabere. Rozsah poškození je příliš vysoký.“

Zhluboka vydechne. “Pak je tu ještě jedna možnost. Rébus by ji dokázal vyléčit, ale je to obrovské riziko. Nedokážu říci jak to dopadne. Změní se po fyzické stránce. Určitě. Ale nevím jak moc. A stejně po psychické či mentální. Bude žít, ale nevím, co tam zbyde z Eriky.“

Na okamžik pevně zavře oči. “O tom čipu vím. Rušička je poškozená, ale dá se opravit. Nebude to nic moc složitého. A ty skeny mají čas, doktorko. Teď na to není vhodná chvíle. Rozhodněte se co s Erikou. A rozhodněte se rychle. Já osobně bych počkal, jak to zvládne, ale moc šancí nemá.“ Zamumlá svůj názor na Eriku a s pohledem upřeným na Eriku čeká na vaše rozhodnutí.
 
  Brandon "Arrow" Nelson   Postava není přítomna 16.4.2014, 20:24:08
To že nepůjde FTL opravit, je pěkně nepříjemné a rozhodně mi to na náladě nepřidá, ale co s tím teď můžu dělat.
Nemůžu dělat nic, můžu jen sedět, čumět a nudit se. Nebo se snažit nějak zapojit a vážně zjistit co dál.
Pak mě vystřelí jedno obočí a kouknu po Bretonci.
“Si nějaký cimprdlín ne?“ prohodím

Poslouchám dál a potom se jen zeptám.
“HMm, a co se tam vlastně stalo?“ vím, že jsme dostali, lehce na prdel, ale nějak jsem nepochopil, proč cyloni přestali bojovat, když přišel…..
Zadívám se na Bretonce.
“Hele kámo. Já byl trochu mimo, tak mi to doteklo až teď. Jak je možný že tam konzervy přestali střílet ve chvíli, kdy ses objevil?“ zeptám se.

A pak jdeme k Erice a to mě moc zajímá.
Mlčím a dívám se, dívám se a mlčím. Když ji vidím jak je polámaná, cítím, jak mi vyhrkli slzy.
“Tak jo.“ řeknu na oko klidně.
“Je mi jedno jak, ale chci ji zpět. Chci, aby moje sestra zase žila. I kdyby měla být na půl cylon.“ prohodím a otočím se na Thomase, který je téhož názoru.

Otočím se k Lise.
“Liso, vykašli se na nějaké skenování. Vidíme co s ní je. Raději vymysli jak ji z toho dostat.“ prohodím zoufale.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.