abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Melwin   Postava není přítomna 22.5.2015, 17:20:07
Netušim, proč se Soter tak rozčiluje. Vdavky jeho sestry sou mi úplně ukradený. Ale dokážu pochopit, že paní Minnie by tadle informace užitečná bejt mohla.

Cuknu sebou, když mě Soter osloví. "Melwin... pane." Dodám až po krátkým zaváhání. "Pana Guntera sem potkal v horách." vysvetlim neurčitě. Nechci se s ním bavit. Je mi to hrozně nepříjemný. Jednak nechci, aby ze mě tahal rozumy a taky mu nemůžu zapomenout, co prováděl Coře.

Radějc zabořim pohled do podlahy a útrpně čekám, jestli se Soter rozkejve. Naštěstí začne hrát hudba. "Nechtěli ste tancovat?!"
 
  Vlk   Postava není přítomna 22.5.2015, 13:48:30

Soterovo čelo se pokrývá zlostnými mraky. Jeho výraz se mění a najednou vypadá skoro nebezpečně. Neuklidní ho ani dotek Minniiny dlaně.
"Ne. Myslím si, že se nemýlíte, Jasminne. Jak znám toho vychytralého všiváka, nejspíš se opravdu něčím takovým zaobírá.
Obávám se, že žádné straky na vrbě nevidíte.
Ale nevadí. Já už si na jeho záměry dám pozor. Děkuji vám za varování, Jasminne."


Trochu rozjasní tvář, když se do něj Minnie zavěsí a ohlédne se na Kiangu.
"Zatančíte si s Tyfem, moje milá? Myslím, že by o to stál! Tady Gunterův panoš to naší černé perle jistě dovolí, není-liž pravda?" Ušklíbne se a prohlédne si Mela přimhouřenýma očima.
"Jak se vlastně jmenuješ? Kde tě Terry našel?" Zeptá se zvědavě.

 
  Vlk   Postava není přítomna 22.5.2015, 13:30:00


Minnie nepatrně skloní hlavu a tváří ji proletí smutek.
"Myslíte si, že ho právě tohle zajímá? Thibaut z Varnavy chce rozšířit majetek. Pochybuji, že by ho nějak mohla rozhodit normálnost nebo nenormálnost jeho nevěsty. Možná to spíš uvítá, protože si bude myslet, že ji bude snáze ovládat. Nemyslíte?"

Položí ruku zlehka na Soterovu poškubávající paži a mírně se usměje.
"Každopádně se mohu mýlit. Třeba je jeho návštěva zde naprosto nevinná a já jen vidím straky na vrbě. Třeba mu šlo opravdu jen o Masku a o lázně.
Obojí dost vydělává. Nebo mi tu nabídku učinil jen proto, aby mi zalichotil. Kdo může prohlédnout všechny motivy vás mužů.
Půjdeme?"
S nevinným výrazem se zavěsí do Soterova rámě a vykročí směrem k hlavnímu sálu, kde se začínají ozývat tóny hudby.

 
  Vlk   Postava není přítomna 22.5.2015, 13:22:36

Narozdíl od Min nevypadá, že by vás Soter byť jenom vnímal.
Dívá se na Minnie a oči má tvrdé.
"Deine?
Vy si myslíte, že Thibaut má zájem o Deine? Vždyť není normální!"
Vybuchne.
"Vy to přece musíte vědět, Jasminne! Tohle se nedá přehlédnout. Má to v hlavě přeházené už pěkně dlouho!" Rozčileně škube rukávem své košile a propaluje Min očima.
 
  Vlk   Postava není přítomna 22.5.2015, 13:15:35
Deine sklopí hlavu a přistoupí až k fontáně. Přiklekne a pohladí hladinu vody štíhlými prsty.
"Byla krásná. Pamatuji si ji. Sot ji měl moc rád. Když umřela, začal se dívat jinak. On i otec. Jejich oči se změnili. Ne, tak jako Stephenovi, ale přesto byly jíné. Myslím."

Ohlédne se na Guntera a její tvář se na okamžik ponoří do šera.
"Já jsem taky jiná, že?" Zeptá se tiše. Nepočká na odpověď a zadívá se dlouze na sochu.
"Přála bych si, aby ten den nikdy nebyl. Teď ano." Vstane a přistoupí k vám.
"Myslíte, že se dnes bude tančit?" Zeptá se dychtivě a její hlas je najednou plný veselí a potlačovaného nadšení.
 
  Gunter   Postava není přítomna 22.5.2015, 12:43:15
Hltám očima Nyskelinu reakci a rozechvěle taji. Líbí se ji to tady. Působí to na ni stejně, jako kdysi na mě.
Když jsem to viděl poprvé.
Když jsem ještě věřil, že je Soter nevinný mladý kluk, který k smrti obdivuje svého staršího bratra.
Když jsem si myslel, že mu rozumím. Kvůli Herlanovi. A kvůli tomu, jaké to bylo mezi námi.

Rozhlíží se, jako by ji zasáhlo něco mocnéhoa když se podívá na mě, změknou mi nohy z toho, jak je její pohled něžný. A plný....
Citu?
Zdá se mi to nebo se na mě opravdu dívá s láskou?


Tváří ji prokvete smutný úsměv a mně se sevře srdce.
Ctihodná Habet! Nedovolím, aby ji někdo ublížil!
Prostě to nedovolím!


Přistoupím blíž a pro tu chvíli jako bych nevnímal, že je tu s námi i Deine.
Je to vůči ní nefér, ale nedokážu vidět nic jiného než oči přetékající sladkobolným smutkem.
"Nys...." Zašeptám. Natáhnu ruku a dotknu se její tváře. Jen tak. Zlehka. Přesto je vtom doteku daleko víc, než kdy bylo....
Jsem její.
A přiznávám si to.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.5.2015, 8:04:49
Čekala jsem zimní zahradu… zimní! Jenže tohle nemá se zimou nic společného! Je to jako ráj uprostřed léta. Zurčení vody, šťavnatá zeleň, vůně. Omámeně pohladím očima sochu, která celému tomu prostoru vévodí. Je nádherná.

Bezděky pootevřu ústa v němém úžasu.

„Je… krásná.“ hlesnu tiše, jako bych se bála, že hlasitý zvuk tohle kouzlo naruší.

Popojdu pár kroků do prostoru a zůstanu stát. Nechápu to. „Jak člověk, který vyrůstal v takovéhle nádheře, může být taková zrůda?!“ Znovu mě nahlodávají pochybnosti, jestli to celé není jen nějaké strašné nedorozumění.

Ne, není! Gunter je moje pojítko s krutou realitou. On málem zemřel, když se s ní utkal.

Pohledem pohladím pro tentokrát jeho. I když ta nádhera okolo je až dojemná, on je mi daleko bližší. Je to jiný typ… krásy. A je daleko silnější. Něžně se na něj pousměju a v očích mám zvláštní smutek. Dojalo mě to. Zvláštní, ale je to tak…
 
  Melwin   Postava není přítomna 22.5.2015, 7:44:54
"Měl bych mu pomoct. Je do ní vážně blázen! A jestli vona do něj taky, to by v tom byl šestivokej démon, aby s tím nešlo něco udělat!" hraju si dál na dohazovače, ale prostě mi to nedá! Pana Guntera sem si tak nějak voblíbil a je to správnej chlap.

"Je hrozně dobrej stopař a umí to s dýkama. Chová se jak šlechtic a přitom ani na chvíli nezaváhal a vzal mě sebou, aby se mi postaral vo živobytí u paní Minnie. On si to prostě zaslouží! A jestli to jen neumí se ženskejma, tak mi s tím prostě píchnu. A basta! A když nebudu vědět kudy do toho, v Masce je ženskejch dost. Určitě mně poraděj!" umanu si. Jo, mám jasno. Proto sem se připletl panu Gunterovi do cesty!

Škubnu sebou, když se ty zatracený dveře konečně otevřou. Vyskočím na nohy a ukročím stranou, abych panstvo nechal projít. Paní Minnie vypadá... netknutá, a tak se trochu uklidním. Mrknu na Kiangu a zařadím se na konec pruvodu., připravenej se vrátit jako panoš ke svýmu pánovi.
 
  Vlk   Postava není přítomna 21.5.2015, 23:37:38Zatímco čekáte v dusivém tichu v předpokoji, otevřou se dveře a vyjde Soter následovaný Minnii. Soter odložil svoji zbroj a převlékl se do přepychového černozlatého kabátce a přiléhavých černých nohavic. Je pravda, že mu černá barva k plavým vlasů nesmírně sluší, protože vytváří ostrý kontrast.

Otáčí se na Minnii a právě ji odpovídá na něco, o čem splu mluvili. Minnie se usmívá a krčí půvabně rameny. Zaslechnete její odpověď, ale moc vám smysl nedává.
"Máte přece krásnou mladou sestru, není divu, že se tu zdržuje. To vás ještě nenapadlo, Sotere? Že možná uvažuje až takhle?"

Minnie se na vás vlídně usměje a její tvář neprozrazuje jediné vzrušení, neklid nebo nervozitu, která by snad prozrazovala.....ne, zdá se, že tentokrát Kianga měla pravdu a Melwin může být klidný.
Min svoji čest zcela nepochybně ubránila.
 
  Vlk   Postava není přítomna 21.5.2015, 23:31:30

Deine se pyšně rozhlédne a její oči se rozzáří.
"Tohle je naše zimní zahrada. Já....sem chodím nejraději. I Sot sem chodí často.
Ta žena.....to je moje matka."
Dodá tiše a natáhne ruku v něžném gestu směrem k soše uprostřed fontány.
"Hlídá to tu...."
 
  Vlk   Postava není přítomna 21.5.2015, 23:31:01

Gunter vyvleče paže ze sevření dívek, otevře bílé dvoukřídlé dveře a ustoupí stranou, aby obě mohli projít. Pak vstoupí za nimi a tiše přihlíží.

Zimní zahrada je architektonický skvost. Strop utopený uprostřed domu je celý ze skla, vyztužný kovovou konstrukcí ve tvaru okvětních lístků. Ve dne musí být v této zvláštní prostoře plné květin plno světla. Uprostřed stojí překrásná fontána se sochami laní a jelenů, chrlícími na bílý mramor nádrže vodu. Uprostřed, na ostrůvku s lotosových květů stojí obrovská bílá socha krásné ženy s rukama propletenýma na široké sukni vzdušných šatů. Žena má ve vlasech perlovou síťku a její oduševnělá tvář hledí přímo na vás.

Všude je plno rostlin, zurčí tu voda a podlaha je mistrovskou mozaikou z temně modrého bílého mramoru, zdobená zlatými ornamenty.
Je tu několik kamenných laviček k posezení a malých vodotrysků, které zvlhčují a osvěžují vzduch.

 
  Gunter   Postava není přítomna 21.5.2015, 22:52:21
Ta dívka ve mně vzbuzuje tak zvláštní pocity, že se cítím skoro provinile. S úlevou ji znovu nabídnu rámě a vedu ji po schodech dolů. Opětuji Nyskelin pohled a trochu bezradně pokrčím rameny.
"Říkal jsem ti, že je zvláštní. Jen jsem tak trochu zapomněl, jak moc. Dlouho jsem ji neviděl, ale čím je starší, tím se to tak nějak prohlubuje. Z těch jejich poznámek mě chvílemi mrazí. Docela by mě zajímalo, proč ji Soter pořád drží někde zavřenou. A proč ji pořád hlídá ten šedivý morous." Ukážu očima na Tyfa a otevřu dveře do zimní zahrady.

Už jsem tam byl, takže dobře vím, co tam Nyskel čeká.
Usmívám se a vyčkávavě na ni hledím.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 21.5.2015, 22:43:05
Na Deine se usměju, ale když znovu vykročíme, střelím po Gunterovi vážným pohledem. S tou dívkou vážně není něco v pořádku.

Poslušně jdu ze schodů, zavěšená do Guntera, a zvědavě přemítám, co tak může být v zimní zahradě. "Proč zimní? Rostou tam květiny je v zimě? Ale co by to bylo za zvláštní druhy? V zimně nic neroste..." Má zvědavost je zaručený lék na zadumání. Vždycky mě dokáže probudit a zostřuje mé smysly.

Vedlejším efektem je to, že si teď ještě víc uvědomuju, koho máme v patách. Opatrně nasaju Tyfův pach a zkoumám ho ze všech stran. Je tolik jiný než Gunterův. Gunter má takové krásné, měkké podtóny. Je v tom něco hravého. Tyf tohle naprosto postrádá. Jeho pach je stejně tvrdý jako jeho pohled. Zvláštně hrozivý. A Vlčici se z něj ježí chlupy na zátylku. Je ostražitá. Podrážděná.
 
  Vlk   Postava není přítomna 21.5.2015, 22:37:03
Deine se na okamžik Guntera vyděšeně pustí, jako by ji přistihl při něčem špatném a prudce zavrtí hlavou.
"Ale já chci! Ukážu vám to ráda. Nechci být nikde jinde. Všude jinde jsem pořád sama. Jsem ráda, že jste tady." Vyhrkne a otočí se k Nyskel.

"Naše zimní zahrada je nejkrásnější na světě. Uvidíte sama, že se vám bude líbit!"Odmlčí se a pak zaraženě dodá.
"Mě nikdo kytici nedal....ale maminka mi jednou dala větvičku z jabloně. Dala jsem si ji do vázy. Moc krásně kvetla." Znovu se nesměle chopí Gunterovi paže a začne cupitat po schodech dolů.

 
  Nyskel   Postava není přítomna 21.5.2015, 22:22:03
Trochu mě mrzí, že jsem dívku vyvedla z míry. A to stačila taková maličkost... Vlastně, ani si nejsem jistá, co na ni tak zapůsobilo.

Zdá se, že Gunter má velice podobné pocity. Ale přijde mi, že na ni jde moc zhurta.

"Zimní zahrada? Mám moc ráda květiny. Gunter mi jednou přinesl kytici divokých jiřin." odpovím mírně a pousměju se. Ani nevím, jak jsem si na to vzpomněla.

Sice vůbec netuším, co to zimní zahrada je, ale tím ji nehodlám stresovat. Vypadá křehce a zranitelně a to poslední, co bych chtěla, ji ještě víc trápit. Stačí, se dusíme ve vlastní šťávě my sami.
 
  Gunter   Postava není přítomna 21.5.2015, 22:18:52
Výraz, že mi můj panoš sluší, mě opravdu pobaví.
"Ale jo, jde mi docela k pleti." Souhlasím vesele.
"Mám ho teprve chvíli. Zvykám si. Jsem spíše samotář, ale v poslední době....se lecos změnilo." Něžně se dotknu očima Nyskel a nejsem si tak úplně jistý, jestli to pořád ještě hraji v naši malé šarádě na snoubence.
Spíš ne.

Deine mě s tou svojí plachostí začíná zlobit. Vypadá pořád, jako by čekala, že ji vrazím pár facek a Nys přinejmenším vystřihne hysterický záchvat nebo tak něco.
"Deine...."Oslovím ji jemně.
"Nemusíš dělat nic, co sama nechceš. My jsme ti oba vděční, že nám věnuješ svůj čas, ale nemusíš...pokud bys chtěla být někde jinde..."
 
  Vlk   Postava není přítomna 21.5.2015, 22:10:47
Deine se při otázce zachvěje, jako by si nebyla jistá, že zvládne odpovědět a poplašeně se na Nyskel zadívá.
"Ta zvláštnost našeho domu, o které mluvil bratr.....je to zimní zahrada. Je to na druhé straně domu. Zavedu vás tam. On si to přál...." Vysvětlí a pořád vypadá, jako by čekala, že se na ni budete zlobit.

Trochu zrychlí a úporně se dívá před sebe.

 
  Melwin   Postava není přítomna 21.5.2015, 21:57:28
"Hmmm..." zahučím spíš pro sebe nespokojeně. "Je divná. Možná hodná a spolehlivá, ale divná." zabručim v duchu. Už tak mi dalo práci tu otázku vyslovit a vopakovat ji rozhodně nehodlám.

Jenže zdá se, že jen potřebuje na vodpověď čas. "No jo, říkala..." dorážim, protože si nejsem tak úplně jistej, že si ze mě nedělá šoufky. Dělá ale, že se jí to netýká. Jen mávnu rukou a zadívám se znovu na dveře. "Když to nechce říct, tak ať řekne, že nechce. A ne že ze mě bude dělat vola..." Nevim, něco mě na Kianze dráždí.

A jak si tak dumám, najednou znovu promluví. Překvapeně zvednu vobočí. Vypadá teď jinak. Zase se dívá někam do dálky, jako by tady ani nebyla.

Napjatě poslouchám a v duchu zajásám. "Já to věděl!!!" zaryčím vítězně! Už chci vyhrknout, co s tím teda uděláme, ale dojde mi, že až se Kianga zase probere, nebude asi vědět, co právě řekla.

"Ne, kamaráde, todle budeš muset vymyslet sám... Možná, kdybych si promluvil s Nyskel... jenže... vona mě sežere, když se jí nebude líbit to, co ji chci říct." přemítám už zase pro sebe.
 
  Vlk   Postava není přítomna 21.5.2015, 21:49:15
Tvoji otázku Kianga přejde mlčením. Jen se na tebe podívá a znovu se zazubí.
Tentokrát tajemně.

Znovu se zadívá na dveře a dlouho sedí bez pohnutí, sedí tak i když se Mel zeptá na Nyskel. Zdá se, že je to vždycky tak a ona neumí odpovědět jinak než se zpožděním. Možná si své odpovědi důkladně promýšlí. Nebo nevnímá.
Těžko odhnadnout.

Každopádně pohne překvapeně obočím a najednou vypadá zmateně.
"Já jsem něco o té rudovlasé dívce říkala? Nevzpomínám si. Nevím, co cítí. Nezajímá mě to."Pokrčí lhostejně rameny a spraví si masivní zlaté naušnice.

Do tísnivého ticha plného nevyslovených otázek a dohadů, co se děje za dveřmi, najednou pomalu otočí hlavou a zadívá se kamsi nad Melwinovu hlavu.
"Rudovlasá dívka miluje a sama o tom neví. Když bude dlouho váhat, tak o svou lásku přijde. Lovec je stálý a už city nezmění, ale může se unavit a utéci před bolestí, kterou mu působí. Kde ho pak bude hledat?" Její výraz je v tu chvíli naprosto prázdný a bez výrazu, oči plavou v nicotě a ruce ji klesly podél boků. Bezvládné a podivně ztracené.
 
  Melwin   Postava není přítomna 21.5.2015, 21:35:13
Vyskočím jak na pružině, když potvrdí moje nejčernější myšlenky. Už už vyrazím ke dveřím, když znovu promluví.

"Jak to můžeš, sakra, vědět?!" vybuchnu přidušeně.

Její proměna je tak nečekaná, že sebou škubnu a bezděky o krok ustoupím. "Jak, věděla?!" vyhrknu trochu neuváženě a až potom si vybavim, jak věštila Nyskel. A jak měla vlastně pravdu.

Obdivně si přeměřím její dýku a vzdychnu. "Zatraceně! Ja ji zapomněl v tom frmolu v Masce." Je to hrozný přiznání! Jako bych si zapomněl gatě. Ale může za to Lisbeth... "Lisbeth..." na kratičkej okamžik dovolim myšlenkám ulítnout, ale rychle je zase vrátim na zem.

Znovu se netrpělivě zadívám ke dveřím, ale nevypadá to, že by chtěl někdo vyjít ven. Neochotně si sednu na malou, polstrovanou stoličku. Vypadá trochu jako měkkej pařez.

Přeměřim si Kiangu a znovu si vzpomenu na to její věštění. "Vim, že mi do toho asi nic není, ale... jak jsi to myslela s tou Nyskel? Když si ji viděla poprvý? Jak jsi jí říkala, že něco cejtí?" Vim, je to dost přímý, ale potřebuju něčim zaměstnat mozek. Jinak tam vážně na Sotera vběhnu!
 
  Vlk   Postava není přítomna 21.5.2015, 21:27:03
Kianga dlouze mlčí a řečeno velmi mírně...zírá na dveře a zdá se, že Melwinovo vzrušení vůbec nevnímá. Najedou se ale pohne dlouhatánským krkem a spočine na něm černýma očima.

"Co tam s ní chce dělat on, je snad zjevné...." Pronese shovívavě a opět se odmlčí. Naštěstí jen na chvíli.

"Ona to ale rozhodně nechce. Nesnáší ho. Nic s ním mít nebude. Zatím její odpor nepřekonal a usiluje o ni už deset let.
Dneska se mu to nepodaří."


Sleduje jak podupáváš a najednou se její tvář rozsvítí úsměvem tak širokým a bílým až na chvíli zaváháš, jestli je to pořád ta samá Kianga. Důstojná a vážná.
Najednou vypadá jako zubící se holka z plantáží na jihu.
"Chce ho mít pod dohledem. Nemusíš se o ní bát. Kdyby bylo nebezpečí, věděla bych to. A šla dovnitř." Nepatrně pohne rukou a ty zahlédneš v záhybech jejich žlutých šatů ukrytou ostrou malou dýku. Zahnutou jako tygří dráp.
 
  Melwin   Postava není přítomna 21.5.2015, 20:54:08
Poslušně následuju Minnie. Vypadá to, že ví, co dělá. I když to, co dělá, se mně ani za mák nelíbí!

Vejdeme do pokojů, který zřejmě patřej Soterovi. Nebo si aspoň myslim, že pán jako von bude mít asi víc než jeden pokoj pro sebe.

Zdráhavě přikývnu, ale je vidět, jak moc nerad to dělám.

Dveře za nima zapadnou a já podrážděně zasyčim: "Co tam s ním de dělat?! Proč ji tam potřebuje? A proč tam s ním vůbec chodila?! Dyť mohla počkat tady, s námi!"

I když si to neuvědomuju, neskuteně mě rozčiluje představa, co by se za těma dveřma mohlo dít. A mám neskutečnou, nutkavou potřebu tam vlítnout a vyrvat paní Minnie ze spárů toho parchanta.

Nervózně podupávám a mnu dlaně vo sebe, protože mě strašně svěděj. Voči mám přilepený na dveřích a čekám na jedinou záminku, abych tam mohl naběhnout. Jedinej, byť slaboučkej, výkřik a du tam!
 
  Vlk   Postava není přítomna 21.5.2015, 20:45:14

Minnie pluje po Soterově boku elegantně jako labuť a Melwinův příchod uvítá úsměvem.
"Jistě, Mele, to je moc milé. Terry byl vždycky tak pozorný." Konstatuje vřele a bez váhání následuje Sotera do jeho soukromých komnat. Bez váhání mu odpovídá na jeho otázky, nenucená a veselá, jako by se báječně bavila.
V místnosti, která je zřejmě předpokojem jeho osobních pokojů se zastaví a znovu se otočí na Melwina.
"Buď prosím tě tak hodný a dělej společnost mojí Kianze, než se s vévodou vrátíme..," Požádá ho a se smíchem zapluje do dveří, které ji Soter podrží. Zlaté vlasy za ní zavlají a je pryč.

"Je falešný." Oznámí vážně Melovi a dál zírá na dveře.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 21.5.2015, 20:42:08
Na okamžik zaváhám, ale pak už se chopím Gunterova rámě. Ráda bych si myslela, že si dnešek užijeme, ale přestřelka mezi Vlky na mě ještě stále působí jako temná, hrozivá mračna. A rozhodně to jen tak nepomine.

"Jak tohle může skončit?! Pokud si Ardet pro Guntera přišel až do Pírka, nenechá ho jít. Teď, když mu nakráčel až pod nos. A jak by je Gunter dokázal porazit? Se Soterem za zadkem, se všemi vojáky a strážemi?!"

Tváří tvář opravdové krutosti a zrůdnosti téhle smečky mě přechází i chuť na pomstu. Objevila jsem daleko víc. Něco, co je daleko plnější a opravdovější než prázdná pomsta. Chytila jsem se toho jak tonoucí stébla. A nedokázala bych o to teď přijít!

"Jsme dva! Když byl jeden, zvládnul půlku smečky. Teď jsme dva!" snažím se najít ztracenou odvahu. "Jen... dokážu zadávit ve vlčím člověka, ale netuším, jak bojovat s Vlkem. Gunter by mě to měl naučit. A to hodně rychle!" Ano, tohle už zní jako plán. Trochu mě to uklidní.

Právě včas, abych se zase vrátila myšlenkami do přítomnosti. Prorážíme sál jako kýl lodě hladinu. Není to moc příjemné, všechna ta neupřímná pozornost. Gunter vedle mě ale kráčí naprosto samozřejmě, takže mi nedá moc práce se prostě jen přizpůsobit.

"Kam vlastně míříme?" zeptám se ze zdvořilosti Deinery.
 
  Vlk   Postava není přítomna 21.5.2015, 20:25:52
Deinera Elien se s plachým úsměvem zavěsí do Gunterovy paže a okamžitě příšerně zrudne. Je vidět, že je to pro ni naprosto nová situace. Přesto zaváhá jen kratičký okamžik a podle toho jak odhodlaně prostrčí ruku ohbím lovcovy paže, to vypadá, že se rozhodla podvolit se lovcově hravé komunikaci a možná si ji i užít. Dokonce natáhne ruku a nabídne si jednu z kuliček, které donesl Melwin.

"Vy máte panoše, lovče? Nikdy jsem si nevšimla...." Zadívá se zaujatě za Melwinem.
"Sluší vám. Chtěla bych, aby můj bratr měl takové panoše. Nemusela bych se jich bát." Vykročí a nasměruje vás stejným směrem, kterým jste přišli.

Tyf vás z povzdálí následuje. Hrozivý a mlčenlivý. Hosté vám jdou kupodivu z cesty a vytváří vám volný průchod hlavním sálem.
Nikdo se komtesu neodváží oslovit, nikdo ji nezadrží ani nepozdraví. Míjí vás rozpačité pohledy a kradmé šeptání za jejími zády. Těžko říct, jestli takový respekt a ostýchavost působí sama Deine nebo je to vliv jejího bratra či snad přítomnost podmračeného vlka. Každopádně to pro ni není nic nového. Nezaráží ji to.

Očividně je zvyklá, nemluvit.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.