abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Žira   Postava není přítomna 24.1.2016, 16:39:14
Když se ráno probudím, počkám, až se i Nysilo vzbudí a pak společně sejdem dolů do hostince. "Dobré jitro přeji." Pozdravím a zapluji ke stolu. Ka snídani si objednám cokoliv je a k tomu pivo.

Když Zar´farro chce, aby mu někdo vymotal brk z vlasů, rozesměji se. "Jistě studente, tak se moc nemel, něco s tím udělám. A pokud to nepůjde, tak tě ostříháme." Řeknu a nakloním se k němu. Opatrně chytnu brk a vymotávám ho z vlasů. Je tam pekelně zamotaný. Snažím se nevyškubnout mu žádné vlasy. Nakonec se to i povede. A beze ztrát.

Když mi Blaine přinese jídlo a pití, s chutí se do toho pustím. Docela mi vyhládlo, takže nejspíš vypadám trošku nenažraně. Ale etiketu stolování stále ovládám dokonale. "Tak co, jak jste se rozhodli? Můžem jít s Riegalem na chvilku na tu procházku?" Zeptám se během jídla. Pokud nemá nikdo nic proti, počkám si tu na chlapíka, který nás odvede na černý trh. Během čekání si ubalím cigáro, zapálím a pak si prohlížím meč, co Kája našla ve zbrojířské dílně. Je podobný mému starému, jen rukojeť má o něco kratší. Drží se mi výborně.

"Už abychom potkali nějaké nepřátele, docela bych si ho vzkoušela." Řeknu potich spíše na adresu toho meče, než ostatním. Poté meč dál zkoumám. "Kájo, ještě jsem ti pořádně za něj nepoděkovala, je skutečně úžasný. Děkuji ti kočko, řekni, co bych ti za něj mohla sehnat?"

Na záštitě objevuji nápis. Tuca-Sarco.... "Tuca-Sarco.... to je elfsky.... něco jako pán blesků? Zají mavé jméno." Když mluvím o překladu z elfštiny, zvědavě se dívám kolem sebe, jestli mě někdo neopraví, elfsky jsem se sice učila, ale ne přímo dokonale, stále mám jisté mezery.

Také Merysol mluví o tom, že má nějaké zprávy a že je nám chce sdělit. "To zní vážně. Tak povídej. Ale možná by bylo lepší zase na nějakém pokoji, nemyslíš?" Pak se ale rozhlédnu po lokále a když zjistím, že kromě nás je tu jen Blaine, zavrtím hlavou. "No... myslím, že se nic nestane, když si pokecáme přímo tady."
 
  Merysol   Postava není přítomna 24.1.2016, 15:14:32

Rychle jsem proběhla městskou bránou a spěchala spolu s Bartem zpátky do hostince, doufaje, že všichni budou ještě ležet v postelích unavení z výletu do Letohradu. Navíc jsem přemýšlela, jak jim oznámit to, co jsem se v noci zdozvěděla.

Vběhla jsem i s lišákem do hospody a…zjistila, že někteří už sedí u stolu a jedí. A sakra!

Trochu jsem zčervenala a zapřemýšlela co teď.

Jako kdyby se nic nedělo, objednala jsem si u Blaina čaj a nějaké to jídlo pro sebe a pro Barta a přisedla si k ostatním.

”Dorbé ráno, doufám, že jste si odpočinuli…víte, ještě než se tu po městě rozprchneme, potřebovala bych s vámi mluvit, ale nevím, jestli je to vhodné zrovna tady. Možná bychom se mohli zase slézt někde na pokoji. Mám zprávy “z bojiště”.

Všechno jsem ze sebe vychrlila rychle, než se k nám někdo nachomýtne. O několik vteřin později už u měl byl Blaine a nesl mi jídlo. Uff, to bylo o fous…
 
  Alexander   Postava není přítomna 24.1.2016, 14:09:24
Venku se kouknu na Žiru a kývnu hlavou, že našel. Pak se na ní kouknu. "Nám pověděl? On je tu ještě někdo?" zeptám se. "No já ani nevím tak moc co bych měl říct.. jestli tě něco zajímá, tak se zeptej.. " pokrčím rameny, a vyrazím zpět směr studna.

Tam se semel hádka o nějaký náhrdelník. Předtím mi ale Nysilo podá meč. Vezmu si ho, a uchopím do jedné ruky pochvu, a do druhé jílec meče. Pomalu odhalím čepel, a už při prvním pohledu na ni přivřu oči, abych viděl každý detail. Prohlédnu si ji a zkusím si s ní pár obratů. “No.. Tohle je teda něco..“ pomyslím si a kouknu se na Nysila. “Děkuju..“ povím, ale stejně mě asi neslyšel, jelikož už hádka probíhala. Sáhnu si za záda a vytáhnu si svůj vlastní meč. S oběma si párkrát protočím, a přehodím z ruky do ruky. Pak je oba zasunu, a na místo kde byl můj starý meč si přidělám ten nový, a svůj starý si dám na druhou stranu, abych měl oba po ruce. “Dva meče.. Dvě čepele.. Jednou tolik seknutí..“

Za chvilku Žira utne hádku. Jdu s nimi schovat náhrdelník, ani nevím proč. Pak už se vracíme nahoru portálem.

Já se šel ještě proběhnou, a prohlédnout si město. Kde co je. Pak už jsem se vrátil do hostince, před kterým jsem se trochu očistil sněhem, a po něčem k jídlu se vydal nahoru, do jednoho z pokojů kde ještě bylo volno. Všichni už spali, a tak jsem potichu došel až ke svojí posteli, kde jsem se po převléknutí odevzdal říši snění.

Ráno jsem vstal docela brzy. Zvyk je zvyk. A šel se opět proběhnout, abych si to, co jsem spatřil v noci prohlédl i ve svitu slunce. Po mírné sněhové očistě jsem se vydal dovnitř, kde už někteří byli vzhůru. “Hezké ráno..“ povím, a jdu si sednout ke stolu.
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 24.1.2016, 11:16:41
Ráno se probudím docela dobře odpočinutý. Na to ponocování jsem si už trochu odvykl. Vstanu z postele. Podívám se na vypálený cejch a vzpomenu si na včerejšek a co jsem si slíbil.
"Au. Co se to.."
Chytnu se za cejch. Zničeho nic mě trochu zabolel. Jako kdyby mi jej znovu vypálili.

Když vstanu na nohy přijdu k vaku, který jsem si včera přinesl z Letohradu. Otevřu jej a vyndám si Egonovu zbroj a plášť. Pomalu si jí obleču.
"Zajimalo by mě, co to umí."
Potom si připnu i ten plášť (vzhled nechám na PJovi).
Připnu si opasek s mečem a svou dýkou a z pod postele vyndám luky. Kouzelný nechám opět zmenšit a uschovám jej do kapsy. Svůj si přehodím přes záda a vezmu si i toulce se šípy. Guru s Girou jsou už docela nedočkaví na procházku. Podívám se po ostatních, kteří tu byli se mnou v pokoji.
"Dobré ráno." Popřeju pokud jsou už vzhůru. Potom se dostavím dolů do lokálu, kde už sedí Karolína s Anglinem, Riegalem a Zarem.
"Dobré jitro."

Přisednu si k nim a u Blaina si objednám horký čaj, nějaké pečivo a misku s vodou. Jakmile vše přinese položím misku na zem. Oba chlupáči se hned pustí k pití, až se trochu odstrkávají, aby měli více místa.
"No tak. Hlavně se mi tu o tu vodu nepoperte."

Pustím se do snídaně. Nijak s ní nechvátám. Dnes budu mít trochu čas podívat se po městě. Určitě stihnu navštívit i zdejší trh.
"Jdete taky někdo z vás na místní tržnici??" Zeptám se přísedících. Nový Zarův modrý přeliv na hlavě nijak nekomentuji. Patrně měl dlouhou noc.
 
  Karolina   Postava není přítomna 23.1.2016, 21:33:31
Trochu jsem se zavrtěla a raději jsem ještě neotvírala oči.
"Ne, ještě nechci vstávat. Kdo se tady hrabe z postele? Ještě chvilku, prosím..."

Na krku ucítím něčí dech. Otočím se opatrně na druhý bok a z pod řas se kouknu, kdo vedle mě leží. Usměju se.
" Proto jsem se cítila tak bezpečně."
Přes jeho rameno zahlédnu Riegala, jak se rochňá ve svých věcech a trochu se zamračím. Snad Anglina nevzbudí.

Ležím ještě nějakou dobu, ale nakonec se potichoučku zvednu a slezu z postele. Protáhnu se a zjišťuju, že se cítím krásně odpočinutá. A tak mi zakručí v břiše tak nahlas, až se leknu, aby to někoho nevzbudilo. Vezmu si ručník a tiše vyjdu ven. Za chvilku jsem zpátky, tváře červené, mokrý ručník a vlasy rozcuchané. Ručník přehodím přes židli, vyndám hřeben a rozpustím vlasy.

Pokud už je Anglino vzhůru usměju se na něj. Pořádně si rozčešu vlasy a znovu je stáhnu jako vždycky. Na spodní triko si obléknu vlněný pulovr.

" Dobré jitro, já jsem si tak krásně odpočinula. Doufám, že ses taky dobře vyspal."
Pak sejdeme dolů a v lokále se hrneme k "našemu" stolu. Tam už polosedí, pololeží Zar´farro a vedle snídá Riegal.

" Dobré ránko, dobrou chuť. Prosila bych kávu a něco ke snídani. Tak co, odpočinuli jste si?"

Jakmile dostanu něco ke snídani, s chutí se do toho pustím. Rozdíl oproti Káje v noci a teď je markantní. Opět mám barvu ve tváři a svou obvyklou jiskru v oku. Avšak kruhy pod očima a trochu posmutnělá tvář, značí, že se opravdu něco stalo. Taky je vidět, že se s tím snažím stůj co stůj nějak vyrovnat, vnitřně poprat.
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 23.1.2016, 19:53:47
Spal jsem jak dřevo, vzhledem k únavě.
Po té bezsné noci jsem se vzbudil, protřel si oči a vstal. Pak jsem se zamračil, když jsem si něco uvědomil. Sakra! Já si včera nezaběhal! Dneska už nesmím zapomenout...

Sesbírám si věci a srovnám, jak je mám na cestách, beze spěchu, koneckonců ten boss počká.

Když to mám hotovo, otočím se ke dveřím a sejdu dolů. Žira ani boss tam ještě nejsou. Zvláštní, říkal, že tu bude až se vzbudím... A to jsem spal dlouho...

Sednu si tedy ke stolu, řeknu si o vodu a kus chleba s máslem. Jestliže to dostanu, najím se a čekám.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 23.1.2016, 19:36:17
Dlouho do noci jsem studoval a ani nevím v kolik jsem padnul.

Ráno sevzbudím uprostřed svých výpisků. Na obličeji cítím vlhko a na chodbě někdo dupe. Zvednu hlavu a začnu srovnávat své výpisky. Poslední papíry, tedy ty co jsem napsal jako poslední jsou celé v háji. Rozlitý inkoust. Ostatní zachráním.

Rychle projdu to co jsem napsal v noci.
"Začátek, jasně. Jo tohle si taky pomatuju, jasně. .... Jo .. ale co jo takhle, no dobrě. Co to? Co jsem to?"
Poslední papír co nebyl zalyt inkoustem, přestává dávat smysl. Písmo je na šikmo, místy kaňky a nakonec jsou to jen vlnovky a rovné čáry. Pokud by se někdo opavdu snažil, asi by přečetl: Jsem ryba, jsem ryba, dejte chleba, jsem ryba.

Poslední papír zahodím, ostatní složím. S vypětím všech sil se zvednu ze židle. Narovnám si záda, že to křupnutí museli slyšet až u městské brány a opět se zhroutím na židli. Když ostatní dorazí, místo pozdravu ledabyle mávnu rukou a zívnu.

Pozemské problémy mne nezajímají, nejaký inkoust brk, nebo něco tak je mi u .... Zajímá mne maximálně říše snů.

Když má Blain poznámky, zvednu hlavu ze stolu a kouknu na něj lehle odsuzujícím a unaveným oblyčejem bez zájmu. Pokusím se ještě mávnout rukou, ale moc je mi to nepovede.

"Kdyby se vám někomu chtělo, prosím vyndejte mi to brko, jen mi tam nechte ty vlasy." Řeknu a mé vědomí znovu upadá do říše snů. Začíná mi ten stůl připadat měkčí než polštář.
Pokud někdo nezačne hovořit, nebo mi trhav brko z hlasů, usnu.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 23.1.2016, 18:35:54
V noci v hostinci dostanete vše, co potřebujete či chcete, dokonce i kus žvance pro Anglina nebyl žádný problém. K tomu samozřejmě vysrkl svých obvyklých 15-20 kousků a spokojeně šel spát hned poté, co odešla Kája.

Dříve či později se všichni dostanete na pokoj a celkem rychle usnete. Zar´farro si ustlal na stole v hromadě výpisků, zápisků, poznámek a knih. Když se ten ráno probudil, zjistil, že má na obličeji inkoust a ve vlasech zamotaný brk. Pokaždé, když se ho pokusí vyndat, začne mu to rvát poslední zbytky jeho vlasů.

Postupně se všichni začínáte trousit na snídani. Chlapík, co vás má odvést na černý trh ještě nedorazil, takže máte čas se v klidu nasnídat. Blaine k vám s úsměvem přiběhl. "Dobré jitro panstvo a damstvo, tak copak si dáte ke snídani? Koukám, tady pan trol by potřeboval spíše šampon, co? Máte vlasy modré a ne červené, jako včera." Zdá se, že Blaine má ze Zar´farra hroznou srandu. A mnozí z vás si nemohou pomoci a jsou na tom podobně.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.