abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Melwin   Postava není přítomna 25.5.2015, 21:47:35
Postávám stranou a čučím jak žába z bahna. To, jak se to celý v jednom okamžiku zvrtlo, je neskutečný.

Vykuleně přesedám pohledem z jednoho na druhého a to, jak si Nyskel vyměňuje kyselý hrozny s panem Gunterem... uch!

"No jistě." vyhrknu okamžitě, když si pan Gunter vzpomene, že má nějakýho panoše. Úplně nevim, do čeho se pouštim, ale ne potřeba vochránit dámy, vo tom žádná!

"Ale... Lisbeth..." bleskne mi hlavou v naprosto nepatřičný moment. "Trotle! Zkroť svý vášně! Navíc... pojede se až zítra, ne?!"
 
  Gunter   Postava není přítomna 25.5.2015, 21:41:21
To, jak mi připomene, že ve skutečnosti moje budoucí manželka není, bodne jako píchnutí ostrým mečem. Do živého masa. Možná s ním i otočila.
A navrch nasypala sůl.
Auu.

"To vím taky, že je to jen na oko a pranic mě to neštěší." Odseknu, jak se mnou emoce házejí.
Vzápětí si uvědomím, co jsem řekl a rychle to zkusím napravit.
"Protože kdybys byla moje budoucí manželka, tak...." Nedořeknu.

Polknu to, protože dobře vím, že kdyby to byla pravda, byly bychom daleko odsud, já bych ji vezl před sebou v sedle a nezajímalo by mě nic v okruhu dalších sto mil. Jen ona. Byl bych blažený, omámený a dokonale šťastný.
Jenže to ji říct nemůžu, že ano....

Upře falešně sladký pohled na Sotera a já mám chuť vraždit.
Jak tohle dokáže?
"V dobrém i zlém!
Hezky pěkně!"
Funím zuřivě a ona pokračuje dál, jak když másla ukrajuje.

"Kdepak....kde bych tě já mohl ochudit o báječnou možnost přijít o krk na hradě Sotera z Meleborku, že ano. Takový katan přece nejsem!" Soptím, ale neštěstí je hotovo. Soter se nadšeně rozplývá.

"V Masce máš tři různé únikové cesty, s kterými tě samozřejmě seznámíme! Máš pocit, že hrad páně z Meleborku znám stejně dobře, drahoušku?" Opáčím ji stejnou mincí, ale ta poslední věta mě dokonale rozseká.

Tvář mi ztuhne a hlas zledoví.
"Ne. Rozhodně tě nehodlám nechat bez mého dozoru, miláčku. Lhostejno, jak moc si budete se Soterem rozumět. Nehneš se ode mě ani na krok!" Upozorním ji a s vypětím sil se otočím k Soterovi a nasadím něco, co se aspoň přibližně podobá úsměvu.

"Ona ví, že ji nic nedokážu odepřít. Umí to se mnou. Takže ano, souhlasím, Sote. Přijedeme všichni v celé parádě a můj miláček si bude užívat pohostinství tvého hradu. Se mnou."Dodám tvrdě.
"Svého panoše vezmu samozřejmě také, souhlasíš, Mele? Nerad bych se obcházel bez tvých služeb...." Otočím se na kluka a mrknu na něj.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 25.5.2015, 21:24:34
Pohledy, které si teď vyměňujeme, připomínají běsnění blesků při bouři. "V tom případě mám štěstí, že snoubenci jsme jen na oko, ne?" vyštěknu zpátky, i když kdesi hluboko uvnitř mě píchne. Lítost? Vážně je to lítost?!

Otočím se plynule na Sotera a mile se usměju: "Měla bych svého muže následovat v dobrém i zlém..." odtuším a záměrně tam nechávám o fous delší pauzu. "A tohle je určitě to dobré. O to by mě nikdy neochudil, že ne, drahoušku?" dokončím sladce, s pohledem upřeným na Guntera.

"Ardet se bude toulat kdo ví kde. Vážně trváš na tom, že mu chceš dát šanci, aby mě v Masce navštívil? Bez tvého dozoru? Možná bychom si nakonec rozuměli..."

Jo, je to nefér a hnusné, ale nehodlám se od Guntera hnout ani na krok! A když tam musí on, nemůžu ho pustit samotného. Vím, jsem jeho slabinou, ale zároveň mu můžu krýt záda, když to bude potřebovat. A kromě Ardeta dokáže Soter ostatní Vlky držet na uzdě.
 
  Gunter   Postava není přítomna 25.5.2015, 21:14:31
"Ne, nebojím se. Jen varuji."Štěknu.
Přimhouřím oči a když slíbí, že Ardeta odešle k Alberickovi, spokojeně kývnu.
Ne, že bych to zrovna Alberickovi přál, ale v tuhle chvíli hlavně potřebuji mít Ardeta sto mil daleko.
Dvě stě.
Pro jistotu.

Jenže pak přijde s podmínkami Soter a já vyletím jak čertík z krabičky.
"Ne! V žádném případě a za žádných podmínek, ne! Nehodlám riskovat tvoje bezpečí. Docela stačí, že jsem tě vzal sem. Už zapomínáš? Litovali jsme toho oba nebo já určitě. V Masce ti nic nehrozí!" Jančím zuřivě, ale ona mě vůbec nevnímá. Nakrknutá až běda.

Ano, i mě vyvede z míry jeho druhá žádost ohledně Cory, ale to je nic proti tomu, že chce na hradě Nyskel.
Nepodstatné.
Bezvýznamné.

A moje sladká kráska hodí pokrytecky rozhodnutí na mně...
Poslušná budoucí manželka!
Pche!


"Jako poslušná budoucí manželka zůstaneš sedět v Masce na zadku, je ti to jasné?" Zavrčím okamžitě a propíchnu ji pohledem, který si v pronikavosti nic nezadá s těmi, co na mě vrhá ona.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 25.5.2015, 21:06:27
"Coru?! Proč tam proboha potřebuje ještě Coru?! To je nějaká zvrácená rodinná sešlost?!" vrčím v duchu. Doteď mi není jasné, jak urozená comtesa přišla ke Coře! "Kdyby to byla některá jiná z dívek z Masky, tak ještě. Ale proč Cora?!"

"Já..." zaváhám a střelím pohledem po Gunterovi. "Jako poslušná budoucí manželka bych tohle rozhodnutí měla nechat na Gunterovi." vypotím s ne příliš upřímným úsměvem.

Zadívám se na Terryho. A jo, spíš ho propaluju očima. I když vím, že neměl moc na výběr, rozčílilo mě to. A to, že jsem to vlastně spískala já, na tom nic nemění!
 
  Vlk   Postava není přítomna 25.5.2015, 20:46:25

Soter se shovívavě usměje a najednou má skoro laskavý pohled.
"Samozřejmě. Nejsem nelida, Jasminne. Pokud by Cora cestu nezvládla, samozřejmě její přítomnost oželíme, i když s těžkým srdcem.
Mohu pro ni udělat to, že pošlu kočár Deine, aby ji převezl. Je velmi pohodlně zařízený. A na hradě se jí samozřejmě postarám o veškerý možný komfort a péči. Pokud by přece přijela....
A ty Terry? Souhlasíš?
Nyskel, vás jsem se ještě nezeptal a je to jistě ode mě hrubé.
Jste vůbec ochotná, navštívit Melebork. Já bych si to opravdu moc přál..."
Dodá přezdvořile a lehce se Nys ukloní.

 
  Vlk   Postava není přítomna 25.5.2015, 20:43:20


Při zmínce o Coře, sebou Minnie zděšeně trhne. Její tváří prokmitne bolest a ona prudce zalapá po dechu.
"Cora je zraněná. Nemohu slíbit nic, za ni.
Nevím, jestli bude schopná absolovat tak náročný přejezd a návštěvu ve vašem sídle, Sotere."<ú/b> Namítne ostře.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 25.5.2015, 20:05:02
Tenhle zvrat je tak rychlý, že mám pocit, že se jen dívám jako nezúčastněný divák. A i kdybych chtěla, co asi tak můžu namítnout, když tady všichni mají jasno?!

Jsem rozmrzelá a napnutá. A hraná dvornost Sotera to moc nevylepší. Vyloudím na tváři vcelku milý úsměv, jako bych mu chtěla poděkovat za pozvání, ale v očích své rozladění úplně zakrýt nedokážu.

Ano, mohla bych na tom hledat to dobré - že Gunter beze mě neodjede, ale to mi přijde zatraceně málo proti přítomnosti Tyfa a dalších ze smečky.

Jen němě pozoruju Guntera a Minnie a je mi jasné, že mě se nikdo na názor ptát nebude. Jsem jak nepotřebná figurka ve hře. Nepodstatná a nedůležitá.
 
  Vlk   Postava není přítomna 25.5.2015, 19:51:03

Soter potměšile sleduje němou výměnu názorů mezi Minnie i Gunterem a pozoruje i rekaci Nyskel.

"Bojíš se být pohromadě s mým Ardetem?" Ušklíbne se, chvíli váhá a bloudí očima po místnosti, ale pak se na vás zpříma podívá.,
"Dobře, nemám s tím problém. Pošlu Ardeta zítra ráno s listem pro krále Albericka. Beztak s ním mám nějaké drobné vyřizování.
To by mu mělo zabrat deset dní.
Spokojeni?"


Pohodlně se zhoupne na židli a přeměří si sivýma očima Nyskel.
"Ale i já mám podmínku, Terry!
Pokud ty nechceš na mém hradě Ardeta, já na něm rozhodně chci tvoji snoubenku Nyskel. Je zvána také a já bych si moc přál, aby moje pozvání akceptovala.
Na Meleborku se vám bude líbit, drahoušku."
Dodá s líbezným úsměvem.

"To je má podmínka pro tebe, Terry a podmínka pro Jasminne....
Má sestra má nepochopitelnou slabost pro Coru. Vezmětě ji s sebou, Jasminne, ať se trochu pobaví a soustředí se na něco jiného než na svého nové ctitele. Jinak s dívek samozřejmě můžete vzít, kterou budete chtít."
Dodá vesele.

"Je to pro vás přijatelné?
Pokud ano, tak vás zítra kolem poledne očekávám na oběd."
Lehce udeří dlaní o stolek a napjatě se vám zadívá do tváří.
 
  Vlk   Postava není přítomna 25.5.2015, 19:42:44

Minnie dlouze studuje Gunterovu tvář a opravdu to vypadá, že se domlouvají beze slov.
Vyslechne co říká a spokojeně přivře oči.
Je to nenápadné, takřka neviditelné gesto. Pak se podívá zpříma na Sotera a pokrčí rameny.

"Dobře. Pokud vyhovíte Gunterově podmínce a on bude vaši nabídku akceptovat, vévodo, připojím se i já a pokusím se s Deine promluvit a vysvětlit jí, že svět není tak černobílý, jak by se mohl zdát."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 25.5.2015, 19:26:58
I když jsem s Deine ještě před malou chviličkou měla nejvyšší soucit a Soterovy metody, jak se zbavit jejího nápadníka, jsou příšerné... upřímně, teď je mi Deine úplně ukradená.

Vykulenýma očima propaluju Guntera. "No přece na to nehodlá přistoupit?! Zbláznil se??? Jestli si na nás tady netroufne, kvůli davu okolo, kdo mu zabrání, aby se nás zbavil na Meleborku?!" Jsem tak rozhozená, že to zapomenu poslat Gunterovi a kvílím hrůzou jen hezky v koutku své hlavy.

"No to teda nezůstanu!!!" vyštěknu zpátky naprosto pobouřená. "Co si myslí?! Že mě odloží a já budu čekat v bordelu, až se milostivě vrátí? A nebo taky nevrátí?!" Můj rozhořčený údiv nezná mezí.

Přejedu očima na Sotera a jsem napnutá jak struna. Navenek se mi daří mé rozhořčení aspoň zčásti skrývat, ale to, co se mi děje uvnitř... tentokrát bych nejraději skočila po krku Gunterovi!
 
  Gunter   Postava není přítomna 25.5.2015, 19:10:37
Kriticky si přeměřím Varnavyho a nezdá se mi, že by měl v plánu, nechat se sežrat prasaty. Spíš je právě ve výborném rozpoložení a získává u Deine čím dál pevnější půdu pod nohama. Soterova sestra se jen vznáší a způsob, kterým po něm točí očima je víc než výmluvný.
Je okouzlená.

S myšlenkou, že by s ní Minnie mohla promluvit vcelku souhlasím, protože sdílím Sotův názor o ní a o telatech. Ovšem už ten jeho další nápad mě zdvihne ze židle.
Doslova.
Vytřeštím oči, protože představa, že bychom lovili se smečkou, je naprosto absurdní.
Podívám se na Min a zakroutím hlavou.

Zdá se mi to nebo se opravdu dovolává našeho někdejšího přátelství?
On, poté, co po mé stopě poslal Ardeta a jeho vražednou smečku....
Neuvěřitelné....
Jak dlouho ještě budeme hrát tuhle šarádu, že až na nějaké drobné spory, jsme vlastně dobří přátelé?
A co hůře, on vypadá, že tomu snad i věří....


Kloužu pohledem z Min na Sota a zase zpátky a je mi jasné, jak by ty jeho metody asi vypadaly a co by to udělalo s Deine.
Další pohled mi zaletí na parket, tentorkát značně lítostivý.
Vypadá tak šťastně.....

"Soter ji ten malý nesmělý sen, který ledva začala opatrně oťukávat, rozmetá na kusy." Hlesnu směrem k Nyskel.
"Nechá ho zabít...pokud to bude řešit svými metodami.
Exemplárně. Aby ji vyděsil k smrti."
Obávám se tiše.

Soucitný pohled Minnie hovoří jasně. Navíc se na mě zadívá se zdviženým obočím a její rty bezhlasně slabikují Fel-ton a já vím, co se mi snaží naznačit.
Je to šance proniknout do Meleborku. A že tam budeme muset, víme celou dobu.
Možná takhle odpadá problém, jak se tam nenápadně dostat....
Jenže.....


Představím si sebe, Nys a Ardeta pod jednou střechou a udělají se mi mžitky před očima.
Ne, tohle fungovat nebude.
Nikdy v životě.


Znovu si vyměním váhavý pohled s Min a její oči jsou plné odhodlání a sveřepé zarputilosti.
Už vím, co mám odpovědět.
Omluvně šlehnu očima po Nyskel a ještě se jí jemňounce dotknu v myšlenkách.
"Zůstaneš v Masce. Něco vymyslíme. Půjdu sám s Min. On nás přes Deine vydírá a funguje to, ale je to příležitost a já ji nemůžu nevyužít."

"Chceš lovit? Jako staří přátelé, kteří zapomněli na dávné křivdy?
Dobře. Nemám nic proti.
Zkusit to můžeme, ale mám podmínku....
Já a Ardet Dei pohromadě, to nemůže fungovat. Šli bychom si po krku, dokud by jeden z nás nebyl mrtvý.
Pošli ho na ten týden pryč a já budu rád hostem na tvém hradě a pokud bude v mých silách, pomohu ti s Deine i sThibautem."
Navrhnu potměšile a zkřížím paže na prsou, přesvědčený, že na tohle nikdy nemůže kývnout.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.5.2015, 14:03:10
Omluvně se podívám na Minnie. Nechtěla jsem ji do něčeho tlačit, ale Deine bych prostě takový osud jako sobě nepřála. "A možná... možná by se v ní probudila Vlčice! Vždyť její bratr BYL Vlk!" hrkne ve mně a naléhavě se zadívám na Guntera.

Už se mu chystám vysvětlit své pohnutky po vlčím, aby se nezlobil, když v tu chvíli ve mně hrkne podruhé. Strašně!

"Co-cože?! Týden?! Se Soterem a jeho smečkou?! Zbláznil se?!?!?!?!" Panikařím! Nehorázně! Já si chtěla gratulovat, pokud to tu dnes přežijeme bez úhony! Ale přežít celý týden?! S Ardetem pod jednou střechou?!

Nevím co říct. Netuším, jak zarazit tuhle katastrofu s velmi smutným koncem! A tak jen zítrám na Minnie. Určitě to dokáže! Vymluví se! Vysvětlí, že nemůže opustit Masku! Cokoli!!!
 
  Vlk   Postava není přítomna 24.5.2015, 13:31:55

Soter spokojeně mlaskne, že se mu Gunter konečně ráčil věnovat a když domluví, zamyšleně kývne.
"Takže moji malou hloupoučkou Deine teď bude bolet břicho pěkné. Myslím, že pana čokoládu nechám sežrat prasaty a bude klid." Sykne, ale pak ho zaujme Nyskel. Otočí se k ní celým tělem a přejede si tvář dlaní.
"To by...
To možná....
To vůbec není špatný nápad, Nyskel!"
Vybuchne rozjařeně.
"Jasminne Corfu by vymluvila z jalové krávy tele. Aspoň na mě mají ty proslovy děsivé účinky. Mám pocit, že pokaždé dokáže vyhmátnout to podstatné a říká to tak, že mě mrazí. A co hůř, dost často ji musím dát za pravdu.
Udělala byste to pro mě, krásko z Masky?
Promluvila byste s moji nešťastnou poblázněnou sestrou?
Jen se na ní podívejte..."
Dodá skoro zoufale a s nešťastným výrazem ukáže na Deineru, která se s připitomělým úsměvem vznáší v náručí hraběte z Varnavy. A hrabě z Varnavy ji zrovna zaujatě něco špitá do ouška.

"Mám nápad! Budu se vracet na Melebork, chystáme se s hochy lovit.....
Vy přece máte lovy ráda, Jasminne. Co kdybyste vy všichni přijali mé pozvání a strávili tam s námi týden družné zábavy?
Co říkáš, Terry?
Ve jménu starého i když lehce pošramoceného přátelství....
Zakopeme válečnou sekeru?"


Soter nadšeně poposedne.
"Jsem ochotný i pozvat toho hlupáka s hraběcí korunkou, jestli to pomůže, aby si Deine uvědomila, že je to jen tlučhuba, který sleduje svůj vlastní cíl.....
Jinak bych musel použít svoje metody, abych měl trochu klidu."
Dodá výhrůžně a na okamžik přimhouří zuřivě oči.
"Ovšem, Deine by z toho možná byla poněkud....stresovaná."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.5.2015, 10:21:51
Gunter vypadá stejně překvapeně jako já. A to, co říká... Dává to smysl. Jednoznačně.

Vlastně.......... tenhle samý princip stál zčásti asi tehdy za Darkinem. Otec mě vcelku hlídal a já měla pocit, že... že to bude vzrušující, když potkám Darkina někde, kde nás nikdo neuvidí.

"Možná by Minnie mohla promluvit s vaší sestrou..." vyhrknu, aniž bych to měla promyšlené. Představa, že Deineru čeká podobná zkušenost, je nepřípustná! Příšerná!
 
  Gunter   Postava není přítomna 24.5.2015, 10:13:47
Ta poslední Soterova věta mě konečně vzpamatuje. Odtrhnu oči od Nyskel a vytřeštím oči na Sota.
Mám snad slyšiny?
On tu opravdu vážně dumá o tom, že chce svoji sestru chránit?
Sot?
Čekal bych, že spíš bude chladnokrevně kalkulovat jak ji co nejvýhodněji provdat, aby mu z toho něco káplo.
Je ochoten připustit, že něco zvoral on sám?


Pohled mi sklouzne na Minnie.
Jak to, kurva, dělá?

Otřesu se. Mám Min rád, jsem dlouholetí přátelé, dá se říci, ale její neuvěřitelné diplomatické schponosti mi nahání husí kůži.
Je nebezpečná. Svým způsobem.
Mně nejspíš ne, ale i tak.....

"Myslím si, že tě chápu." Pronesu smířlivě.
"Deine tyhle ochranitelské pudy přímo vyvolává. Jenže možná je to o to horší. Jako když dítěti zakazuješ čokoládu a ono má na ni o to větší chuť. A když se k ní pak dostane, zpráská jí tolik, že je mu špatně.
Což mi připomíná, že mám hlad."
Dodám přemýšlivě a filozofická chvilka je v řiti. Kručí mi v břichu.
 
  Melwin   Postava není přítomna 24.5.2015, 0:23:20
Ne, to už není obdiv. To už je zbožňování. Pani Minnie je tak nesmírně obratná, že mi to hlava nebere. Jak dokáže přinutit takovýho parchanta, aby začal pochybovat sám o sobě?!

Do debaty se nezapojuju, to mi nepřísluší, ale sleduju paní Minnie jak svatej vobrázek.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.5.2015, 0:22:10
Snažím se vzpamatovat, ale Terry mi moc nepomáhá. Přestane poslouchat Sotera a pořád po mně tak zkoumavě pokukuje.

Mé tváře zrůžoví a snažím se jeho pátravým pohledům vyhnout. Protože sama nevím, co bych mu řekla. Co bych odpověděla, kdyby se zeptal. Zeptal...... na cokoli, co se mu teď honí hlavou. Vlčice z něj cítí obrovské napětí a také nejistotu.

Snažím se sledovat konverzaci a tak překvapeně zamrkám, když Soter začne pochybovat sám o sobě. Soter! Vážně?! Je to s ním tak zvláštní. Kdybych neviděla jeho výraz, když mě žádal o tanec, když krotil Ardeta, přísahala bych, že jsou s Minnie nejlepší přátelé a že on je kultivovaný mladý muž.
 
  Vlk   Postava není přítomna 24.5.2015, 0:17:51

"Silný výraz?"Odfrkne si znechuceně Soter.
"Ty tu s ní nebojuješ každý den. A teď ještě tohle!
Právě proto, že je to má sestra. Jak jinak ji mám ochránit? Každý jen trochu obratný tlučhuba ji pomotá hlavu."


Soter si všimne, že ho Gunter už dávno neposlouchá a zasněně zírá na Nyskel a nevraživě ho šťouchne pěstí do ramene. Valného účinku to nemá.
Gunter je opravdu zaujatý. Jen se zhoupne dopředu.
Vévoda zasténá a stočí žalující oči k Min, která okamžitě vycítí, že přišla její chvíle a pustí se do něj typicky bystrým ženským rozumem. Hlas má jemný, plný opravdového zájmu a shovívavé náklonosti. K němu i k Deine.

Soter začne okamžitě vychladat a najednou znejistí.
"Vy si myslíte, že je to opravdu moje vina, Jasminne? Držel jsem ji stranou, abych ji chránil." Pronese tiše a vám všem pomalu dochází, že Sot svoji zvláštní sestru nejspíš opravdu miluje.
Což jse samo o sobě nečekané a možná i neuvěřitelné. U člověka jeho povahy a sklonů.


 
  Gunter   Postava není přítomna 24.5.2015, 0:01:47
"Pomátla?" Odfrknu si. "Není to trochu silný výraz? Je to tvoje sestra, u Lorony!" Soucitně se ohlédnu na ubohou Deine, ale Soter soptí dál.
Jde mu to mimořádně dobře.
Možná o to víc s ní soucítím.
Koneckonců se jako zmámená srnka cítím také.
Ha! A Soterovi to neuniklo!
I když...komu by tohle mohlo uniknout?
Jestli jsem aspoň z poloviny vypadal tak, jak jsem se cítil....


Ještě se v duchu uchechtávám nad tím troubícím jelenem a do uklidňování znepkojeného bratříčka se dvakrát nehrnu, ale jako obvykle se toho bravurně zhostí Min.
Nechám ji tedy prostor a pohled mi sklouzne zpátky k Nyskel a začne urputně studovat každou čátečku její tváře.
Tak jak je to, kurva?
Hraje divadlo nebo ne?
 
  Melwin   Postava není přítomna 23.5.2015, 23:57:27
Když se ti dva na chvíli vytratí, znervózním. Ale zahlídnu pana Guntera, jak vychází s táckem plným jídla. "No jo, Nyskel má hlad. Tak to je všechno v pořádku." uleví se mi.

Sleduju tanečníky a očima hlídám paní Minnie. Musím uznat, že je tu ze všechn nejelegantnější.

Během chvíle se v mém zorném poli opět mihne pan Gunter s Nyskel. A vznáší se na obláčku. Jak dvě hrdličky. "Jo, to klapne! Musí! Tomu Nyskel nemůže odolat!" libuju si, protože to, co de vyčíst z tváře pana Guntera, je naprosto jednoznačný.

Hudba končí písničku a Nyskel se ocitne ve vzduchu. Když klesá, zatajim dech. "Dej jí pusu! Dej jí pusu!" fandím v duchu a napjatě se nakloním dopředu.

"Jo!!!" vybouchnu v duchu nadšeně a zakloním se v křesílku, jako bych právě dodělal něco fakt těžkýho. "Je dobrej! Zvládnul to! Do tohohle už se vůbec motat nemusím!"

Když dorazí k nám, hovor se opět stočí k Deine. Ta si švitořím s tím cizím hrabětem a vypadá navýsost spokojeně. Jen Soter s tím má jednoznačně problém. Čekám, co mu odpoví paní Minnie...a musim uznat, že obdivuju její kuráž! Tohle asi Soter rád neuslyší.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 23.5.2015, 23:51:32
Snažím se ve vší té růžové mlze soustředit na to, co říká Soter. Není to stoprocentní, ale většinu z toho chytím.

Do jisté míry s Deine soucítím. Vlastně, má asi teď dost podobné pocity jako já? Ne, nejsou stejné! Tohle nejde srovnávat! Ani omylem!

Ale musím si přiznat, že navenek to podobně vypadat může.

"Takže jsme jako snoubenci vážně přesvědčili." bleskne mi hlavou, ale těch otázek, které poletují okolo a doráží, je příliš mnoho na to, abych z našeho přesvědčivého představení měla radost.

Vděčně se podívám na Minnie, která převezme konverzaci. Je to zvláštní, ale ať řekne, co řekne, vždycky to dává smysl!
 
  Vlk   Postava není přítomna 23.5.2015, 23:46:31

Minnie se na vás vlídně usmívá, ale její oči zůstávají poněkud strnulé. Možná až zachmuřené.

Sednete si a ona vás po očku pozoruje. Kianga zase na oplátku pozoruje ji. Dívá se na ni dokonce i tehdy, když se pozornost všech obrátí k Deine a její tvář je vážná a soucitná.

Minnie naslouchá Soterovu brblání a nakonec to nevydrží a vystoupí na dívčinu obranu.
"Nezdá se vám, že jste ji opravdu držel jako ptáka v kleci?
Pak se můžete těžko divit, že ji každý jen trochu slušný a galantní řečník dokáže úplně okouzlit.
Není to nic trvalého. Jen se cítí žádanou a krásnou. A to je přece v pořádku. V jejím věku."
Pronese shovívavě a konejšivým gestem položí dlaň na Soterovu ruku mlátící s pohárem o desku stolu.


 
  Vlk   Postava není přítomna 23.5.2015, 23:32:39

Soter vás sleduje přimhouřenýma očima a jen těžko lze odhadnout, co za tím pohledem vězí. Jestli závist,
zvědavost, pochopení nebo prostě jen společenský zájem. Ať už hraný nebo opravdový.
Každopádně ho Gunterova věta vytrhne z pohody a on okamžitě nasadí kyselý výraz a zbloudí očima k parketu.

"Ne, to se mi tedy nepodařilo. Tančí už kolikátý tanec a Deine vypadá, jako by se kapku pomátla. Což není nic nového, takže spíš se dá říci, že se pomátla trochu jinak, než je její zvyklostí.
Pro tentokrát nevypadá jako ztracená bludná ovce, která vlastně nemá ponětí, že je ovce, ale jako srnka, na kterou poprvé zatroubil jelen.
A náš jelen troubí a troubí.
Vcelku by mě zajímalo, co všechno už ji navykládal, protože co jsem tak měl šanci sledovat, nezavřel celou dobu hubu."
Zavrčí vztekle Soter a trochu hlučněji, než se sluší položí zpátky pohár s vínem, který má v ruce.

"Ovšem vy dva jste se tvářili dost podobně, což mě ve své podstatě hodně děsí. U vás je to nejspíš v pořádku, aspoň myslím i když sám nemám se zasnoubeními prachžádné zkušenosti, ale Deine ho zná přesně jednu hodinu! Není to alarmující?"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 23.5.2015, 23:23:16
Dosednu vedle Guntera a ještě teď mi dobíhá, co že se to tam stalo. Jo, začínám panikařit. Trošičku. Malinečko.... "CO to bylo??? Já... On... No ale... Jo, snoubenci. Tady jsme snoubenci, takže to bylo... v pořádku. Jistě. Snoubenci. Jenom jako!"

Polknu a snažím se zaostřit na Sotera. "Soustřeď se! Tady jde o krk a ty myslíš na takové... Na co myslíš?! Prober se! Halóóó!!!"

Ano. Deinera! Otočím se k parketu a snažím se ji rychle najít pohledem.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.